network-manager-applet master - en to tr translation catalogue (480 entries)

en: 
    The VPN connection '%s' disconnected because the VPN service stopped.
tr: 
    '%s' VPN bağlantısı kesildi çünkü VPN hizmeti durdu.

en: 
    The VPN connection '%s' disconnected because the network connection was interrupted.
tr: 
    '%s' VPN bağlantısı kesildi çünkü ağ bağlantısına el ile müdahale edildi.

en: 
    The VPN connection '%s' disconnected.
tr: 
    '%s' VPN bağlantısı kesildi.

en: 
    The VPN connection '%s' failed because of invalid VPN secrets.
tr: 
    '%s' VPN bağlantısı başarısız oldu çünkü VPN parola dosyaları (secrets) geçersiz.

en: 
    The VPN connection '%s' failed because the VPN service did not start in time.
tr: 
    '%s' VPN bağlantısı başarısız oldu çünkü VPN hizmeti zamanında başlamadı.

en: 
    The VPN connection '%s' failed because the VPN service failed to start.
tr: 
    '%s' VPN bağlantısı başarısız oldu çünkü VPN hizmeti başlatılamadı.

en: 
    The VPN connection '%s' failed because the VPN service failed to start.
    
    %s
tr: 
    '%s' VPN bağlantısı başarısız oldu çünkü VPN hizmeti başlatılamadı.
    
    %s

en: 
    The VPN connection '%s' failed because the VPN service returned invalid configuration.
tr: 
    '%s' VPN bağlantısı başarısız oldu çünkü VPN hizmeti geçersiz yapılandırma hatası bildirdi.

en: 
    The VPN connection '%s' failed because the VPN service stopped unexpectedly.
tr: 
    '%s' VPN bağlantısı başarısız oldu çünkü VPN hizmeti beklenmedik bir şekilde durdu.

en: 
    The VPN connection '%s' failed because the connection attempt timed out.
tr: 
    '%s' VPN bağlantısı başarısız oldu çünkü bağlantı girişimi zaman aşımına uğradı.

en: 
    The VPN connection '%s' failed because the network connection was interrupted.
tr: 
    '%s' VPN bağlantısı başarısız oldu çünkü ağ bağlantısı el ile kesildi.

en: 
    The VPN connection '%s' failed because there were no valid VPN secrets.
tr: 
    '%s' VPN bağlantısı başarısız oldu çünkü geçerli VPN parola dosyası (secret) yok.

en: 
    The VPN connection '%s' failed to start.
    
    %s
tr: 
    '%s' VPN bağlantısı başlatılamadı.
    
    %s

en: 
    The VPN connection '%s' failed.
tr: 
    '%s' VPN bağlantısı başarısız oldu.

en: %d day ago | %d days ago
tr[0]: %d gün önce

en: %d hour ago | %d hours ago
tr[0]: %d saat önce

en: %d minute ago | %d minutes ago
tr[0]: %d dakika önce

en: %d month ago | %d months ago
tr[0]: %d ay önce

en: %d year ago | %d years ago
tr[0]: %d yıl önce

en: %s Network
tr: %s Ağı

en: (in some cases) Your broadband billing plan APN (Access Point Name)
tr: (bazı durumlarda) Geniş bant ödeme planı APN (Access Point Name)

en: (none)
tr: (hiçbiri)

en: 1 (Default)
tr: 1 (Öntanımlı)

en: 802.11 WiFi (%s)
tr: 802.11 Kablosuz (%s)

en: 802.1x Security
tr: 802.1x Güvenliği

en: A connection will now be made to your mobile broadband provider using the settings you selected.  If the connection fails or you cannot access network resources, double-check your settings.  To modify your mobile broadband connection settings, choose "Network Connections" from the System >> Preferences menu.
tr: Seçtiğiniz ayarlar kullanılarak mobil geniş bant sağlayıcınızla bir bağlantı yapılacak. Bağlantı başarısız olursa veya ağ öz kaynaklarına ulaşamazsanız, ayarlarınızı tekrar kontrol edin. Geniş bant bağlantı ayarlarınızı düzenlemek için, "Sistem >> Tercihler menüsünden "Ağ Bağlantıları"nı seçin.

en: A file named "%s" already exists.
tr: "%s" adında bir dosya zaten var.

en: A password is required to connect to '%s'.
tr: '%s' bağlantısına bağlanmak için parola gerekli.

en: A_vailable to all users
tr: Tüm kullanıcılar için kullanılabilir

en: Access the Internet using your mobile phone (DUN)
tr: Taşınabilir telefonunuzu kullanarak Internet'e erişin (DUN)

en: Active Network Connections
tr: Etkin Ağ Bağlantıları

en: Ad-hoc
tr: Özel (Ad-hoc)

en: Address
tr: Adres

[ctx: Address]
en: Unknown
tr: Bilinmeyen

en: Addresses
tr: Adresler

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: Allow _BSD data compression
tr: _BSD veri sıkıştırmasına izin ver

en: Allow _Deflate data compression
tr: _Deflate veri sıkıştırmasına izin ver

en: Allow roaming if home network is not available
tr: Ev ağı erişilebilir değilse dolaşıma izin ver

en: Allowed Authentication Methods
tr: İzin Verilen Kimlik Doğrulama Yöntemleri

en: Allowed methods:
tr: İzin verilen yöntemler:

en: An unknown error occurred.
tr: Bilinmeyen bir hata oluştu.

en: Anony_mous identity:
tr: Anoni_m kimlik:

en: Any
tr: Herhangi biri

en: Any device
tr: Herhangi bir aygıt

en: Are you sure you wish to delete the connection %s?
tr: %s bağlantısını silmek istediğinizden emin misiniz?

en: As_k for this password every time
tr: Bu parolayı her zaman _sor

en: Attachment Unit Interface (AUI)
tr: Ek Birim Arayüzü (AUI)

en: Aut_onegotiate
tr: Oto_algıla

en: Authenticate to delete the selected connection
tr: Seçili bağlantıyı silmek için yetki al

en: Authenticate to edit the selected connection
tr: Seçili bağlantıyı düzenlemek için yetki al

en: Authenticate to save this connection for all users of this machine.
tr: Bu bağlantıyı bu makinedeki tüm kullanıcılar için kaydedebilmek için yetki al.

en: Authentication
tr: Kimlik Doğrulama

en: Authentication required by wireless network
tr: Kablosuz ağ için yetki gerekli

en: Auto Ethernet
tr: Otomatik Ethernet

en: Automatic
tr: Otomatik

en: Automatic (DHCP)
tr: Otomatik (DHCP)

en: Automatic (DHCP) addresses only
tr: Sadece otomatik (DHCP) adresler

en: Automatic (PPP)
tr: Otomatik (PPP)

en: Automatic (PPP) addresses only
tr: Sadece otomatik (PPP) adresler

en: Automatic (PPPoE)
tr: Otomatik (PPPoE)

en: Automatic (PPPoE) addresses only
tr: Sadece otomatik (PPPoE) adresler

en: Automatic (VPN)
tr: Otomatik (VPN)

en: Automatic (VPN) addresses only
tr: Sadece otomatik (VPN) adresler

en: Automatic with manual DNS settings
tr: Elle yapılandırılmış DNS ayarları ile otomatik

en: Automatic, DHCP only
tr: Otomatik, sadece DHCP

en: Automatic, addresses only
tr: Otomatik, sadece adresler

en: Automatically unlock this device
tr: Bu aygıtın kilidini otomatik olarak aç

en: Available
tr: Mevcut

en: Ban_d:
tr: Ban_t:

en: Base Connection:
tr: Temel Bağlantı:

en: Basic
tr: Temel

en: Bluetooth configuration not possible (error finding NetworkManager: %s).
tr: Bluetooth yapılandırma mümkün değil (Ağ Yöneticisi:%s bulunamadı).

en: Bluetooth configuration not possible (failed to connect to D-Bus: %s).
tr: Bluetooth yapılandırma mümkün değil(D-Bus:%s bağlantısı başarısız).

en: Bluetooth configuration not possible (failed to create D-Bus proxy).
tr: Bluetooth yapılandırma mümkün değil (D-Bus vekili oluşturma başarısız)

en: Broadcast Address:
tr: Broadcast Adresi:

en: CDMA network.
tr: CDMA şebekesi.

en: C_A certificate:
tr: S_M sertifikası:

en: C_hannel:
tr: K_anal:

en: C_onnection:
tr: B_ağlantı:

en: C_reate
tr: _Oluştur

en: Cannot export VPN connection
tr: VPN bağlantısı dışarı aktarılamıyor

en: Cannot import VPN connection
tr: VPN bağlantısı içeri aktarılamıyor

en: Change...
tr: Değiştir...

en: Choose CA Certificate
tr: SM Sertifika Seç

en: Choose a Certificate Authority certificate...
tr: Sertifika Makamı sertifikası seçin...

en: Choose a VPN Connection Type
tr: VPN Bağlantı Türünü Seçin

en: Choose your Billing Plan
tr: Ödeme Planınızı Seçin

en: Choose your Provider
tr: Sağlayıcınızı Seçin

en: Choose your Provider's Country or Region
tr: Sağlayıcınızın Ülkesini veya Bölgesini Seçin

en: Choose your personal certificate...
tr: Kişisel sertifikanızı seçin...

en: Choose your private key...
tr: Özel anahtarınızı seçin...

en: Click on this icon to connect to a wireless network
tr: Bir kablosuz ağa bağlanmak için bu simgeye tıklayın

en: Compression
tr: Sıkıştırma

en: Configure _Methods…
tr: _Yöntemleri Yapılandır…

en: Configuring mobile broadband connection '%s'...
tr: Mobil geniş bant bağlantısı '%s' yapılandırılıyor...

en: Configuring wired network connection '%s'...
tr: Kablolu ağ bağlantısı '%s' yapılandırılıyor...

en: Configuring wireless network connection '%s'...
tr: Kablosuz ağ bağlantısı '%s' yapılandırılıyor...

en: Confirm Mobile Broadband Settings
tr: Mobil Geniş Bant Ayarlarını Doğrula

en: Connect _automatically
tr: _Otomatik bağlan

en: Connect to Hidden Wireless Network
tr: Gizli Kablosuz Ağa Bağlan

en: Connection Established
tr: Bağlantı Kuruldu

en: Connection Information
tr: Bağlantı Bilgileri

en: Connection _Information
tr: Bağlantı _Bilgileri

en: Connection _name:
tr: Bağlantı _adı:

en: Connection add failed
tr: Bağlantı ekleme başarısız

en: Connection delete failed
tr: Bağlantı silme işlemi başarısız

en: Copyright © 2004-2011 Red Hat, Inc.
    Copyright © 2005-2008 Novell, Inc.
    and many other community contributors and translators
tr: Telif Hakkı © 2004-2011 Red Hat, Inc.
    Telif Hakkı © 2005-2008 Novell, Inc.
    ve daha birçok topluluk katkıcısı ve çevirmenler

en: Could not create new connection
tr: Yeni bağlantı oluşturulamadı

en: Could not edit connection
tr: Bağlantı düzenlenemedi

en: Could not edit imported connection
tr: İçeri aktarılan bağlantı düzenlenemiyor

en: Could not edit new connection
tr: Yeni bağlantı düzenlenemedi

en: Could not find VPN plugin service for '%s'.
tr: '%s' için VPN eklenti servisi bulunamadı.

en: Could not load DSL user interface.
tr: DSL kullanıcı arayüzü yüklenemiyor.

en: Could not load IPv4 user interface.
tr: IPv4 kullanıcı arayüzü yüklenemiyor.

en: Could not load IPv6 user interface.
tr: IPv6 kullanıcı arayüzü yüklenemiyor.

en: Could not load PPP user interface.
tr: PPP kullanıcı arayüzü yüklenemedi.

en: Could not load VPN user interface.
tr: VPN kullanıcı arayüzü yüklenemedi.

en: Could not load WiFi security user interface.
tr: Kablosuz güvenlik kullanıcı arabirimi yüklenemedi.

en: Could not load WiFi security user interface; missing WiFi setting.
tr: Kablosuz güvenlik kullanıcı arayüzü yüklenemedi; Eksik kablosuz ayarı.

en: Could not load WiFi user interface.
tr: Kablosuz kullanıcı arayüzü yüklenemedi.

en: Could not load Wired Security security user interface.
tr: Kablosuz Güvenlik kullanıcı arabirimi yüklenemedi.

en: Could not load mobile broadband user interface.
tr: Mobil geniş bant kullanıcı arayüzü yüklenemiyor.

en: Could not load wired user interface.
tr: Kablolu kullanıcı arayüzü yüklenemedi.

en: Country or Region List:
tr: Ülke veya Bölge Listesi:

en: Country or region
tr: Ülke veya bölge

en: Create New Wireless Network
tr: Yeni Kablosuz Ağ Oluştur

en: Create _New Wireless Network...
tr: _Yeni Kablosuz Bağlantı Oluştur...

en: Create a connection for _this mobile broadband device:
tr: Bu mobil _geniş bant aygıtı için bir bağlantı oluştur:

en: Create…
tr: Oluştur…

en: DER or PEM certificates (*.der, *.pem, *.crt, *.cer)
tr: DER veya PEM sertifikaları (*.der, *.pem, *.crt, *.cer)

en: DER, PEM, or PKCS#12 private keys (*.der, *.pem, *.p12)
tr: DER, PEM, veya PKCS#12 özel anahtarları (*.der, *.pem, *.p12)

en: DNS ser_vers:
tr: _DNS sunucuları:

en: DSL authentication
tr: DSL kimlik doğrulama

en: DSL connection %d
tr: DSL bağlantısı %d

en: D_HCP client ID:
tr: D_HCP istemci ID:

en: Default
tr: Ön tanımlı

en: Default Route:
tr: Öntanımlı Rota:

en: Delete the selected connection
tr: Seçili bağlantıyı sil

en: Detecting phone configuration...
tr: Telefon yapılandırması algılanıyor...

en: Did not find a connection with UUID '%s'
tr: '%s' UUID ile bağlantı bulunamadı.

en: Disable WiFi Create
tr: Kablosuz bağlantı oluşturmayı engelle

en: Disable connected notifications
tr: Bağlantı bildirimlerini kapat

en: Disable disconnected notifications
tr: Bağlantı kesildi bildirimlerini kapat

en: Disabled
tr: Pasifleştirilmiş

en: Disconnect
tr: Bağlantıyı Kes

en: Disconnected
tr: Bağlı değil

en: Do you want to replace %s with the VPN connection you are saving?
tr: Kaydedeceğiniz VPN bağlantısını %s ile değiştirmek istiyor musunuz?

en: Domains used when resolving host names. Use commas to separate multiple domains.
tr: Makine adları çözülürken kullanılan etki alanları (domain). Birden fazla girileceği zaman virgülle ayırabilirsiniz.

en: Don't know how to create '%s' connections
tr: '%s' bağlantılarının nasıl oluşturulacağı bilinmiyor

en: Don't know how to edit '%s' connections
tr: '%s' bağlantılarının nasıl düzenleneceği bilinmiyor

en: Don't show this message again
tr: Bu uyarıyı tekrar gösterme

en: Driver:
tr: Sürücü:

en: Dynamic WEP
tr: Dinamik WEP

en: Dynamic WEP (802.1x)
tr: Dinamik WEP (802.1x)

en: E_xport
tr: D_ışarı aktar

en: Echo
tr: Yankı

en: Edit Connections...
tr: Bağlantıları Düzenle...

en: Edit the selected connection
tr: Seçili bağlantıyı düzenle

en: Editing %s
tr: %s düzenleniyor

en: Editing IPv4 routes for %s
tr: %s için IPv4 yolları düzenleniyor

en: Editing IPv6 routes for %s
tr: %s için IPv6 yolları düzenleniyor

en: Editing PPP authentication methods for %s
tr: %s için PPP yetkilendirme yöntemleri düzenleniyor

en: Editing un-named connection
tr: İsimsiz bağlantı düzenleniyor

en: Enable N_otifications
tr: _Bildirimleri Etkinleştir

en: Enable WiMA_X Mobile Broadband
tr: WiMA_X Mobil Geniş Bant Ağları Etkinleştir

en: Enable _Mobile Broadband
tr: _Mobil Geniş Bant Ağları Etkinleştir

en: Enable _Networking
tr: _Ağ Yönetimini Etkinleştir

en: Enable _Wireless
tr: _Kablosuz Ağları Etkinleştir

en: Enter a name for the wireless network you wish to create.
tr: Oluşturmak istediğiniz kablosuz ağın adını girin

en: Enter the name and security details of the hidden wireless network you wish to connect to.
tr: Bağlanmak istediğiniz gizli kablosuz ağın adını ve güvenlik detaylarını girin.

en: Error creating connection
tr: Bağlantı oluşturulurken hata oluştu

en: Error creating connection editor dialog.
tr: Bağlantı düzenleme diyaloğu oluşturulurken hata.

en: Error displaying connection information:
tr: Bağlantı bilgilerini gösterirken hata oluştu:

en: Error editing connection
tr: Bağlantı düzenlenirken hata oluştu

en: Error initializing editor
tr: Düzenleyici başlatılırken hata

en: Error saving connection
tr: Bağlantı kaydedilirken hata oluştu

en: Error: %s
tr: Hata: %s

en: Ethernet (%s)
tr: Kablolu Bağlantı (%s)

en: Export VPN connection...
tr: VPN bağlantısını dışarı aktar...

en: Failed to create DUN connection: %s
tr: DUN bağlantısı oluşturulamadı: %s

en: Failed to create PAN connection: %s
tr: PAN bağlantısı oluşturulamadı: %s

en: Failed to update connection secrets due to an unknown error.
tr: Bilinmeyen bir sorun sebebiyle bağlantı parola dosyaları güncellenemedi.

en: GSM network.
tr: GSM şebekesi.

en: Gateway
tr: Ağ geçidi

en: General
tr: Genel

en: Hardware Address:
tr: Donanım Adresi:

en: Hidden wireless network
tr: Gizli kablosuz ağ

en: Home network
tr: Ev ağı

en: Home network (%s)
tr: Ev ağı (%s)

en: I can't find my provider and I wish to enter it _manually:
tr: Sağlayıcımı bulamıyorum ve _elle girmek istiyorum:

en: IP Address:
tr: IP Adresi:

en: IP addresses identify your computer on the network.  Click the "Add" button to add an IP address.
tr: IP adresleri bilgisayarınızı ağ üzerinde tanımlayan özel sayılardır. Bir IP adresi eklemek için "Ekle" düğmesine tıklayın.

en: IP addresses of domain name servers used to resolve host names. Use commas to separate multiple domain name server addresses.
tr: Makine adı çözmek için kullanılan Alan adı sunucularının (DNS) IP adresleri. Birden fazla girileceği zaman virgülle ayırabilirsiniz.

en: IPv4 Settings
tr: IPv4 Ayarları

en: IPv6 Settings
tr: IPv6 Ayarları

en: I_dentity:
tr: K_imlik:

en: I_nner authentication:
tr: İç kimlik _doğrulama:

en: If enabled, this connection will never be used as the default network connection.
tr: Etkinleştirildiğinde, bu bağlantı asla öntanımlı ağ bağlantısı olarak kullanılmayacak.

en: Ig_nore automatically obtained routes
tr: Otomatik alınmış rotaları _yok say

en: Ignore
tr: Yok say

en: Ignored
tr: Yoksayılmış

en: In most cases, the provider's PPP servers will support all authentication methods.  If connections fail, try disabling support for some methods.
tr: Genellikle, sağlayıcının PPP sunucuları tüm kimlik doğrulama yöntemlerini destekleyecektir. Eğer bağlantı başarısız olursa, bazı yöntemlerin desteklenmesini devre dışı bırakmayı deneyin.

en: Infrastructure
tr: Yerleşik

en: Installed CDMA device
tr: Yüklenilen CDMA aygıtı

en: Installed GSM device
tr: Yüklenilen GSM aygıtı

en: Interface:
tr: Arayüz:

en: It is not intended for command-line interaction but instead runs in the GNOME desktop environment.
tr: Komut satırının aksine GNOME masaüstü ortamında çalışmaya uygundur.

en: Last Used
tr: Son Kullanılan

en: Link-Local
tr: Yerel Bağlantı (Link-Local)

en: Link-Local Only
tr: Sadece Link-Local

en: MSCHAP v_2
tr: MSCHAPv_2

en: M_ode:
tr: M_od:

en: Manage and change your network connection settings
tr: Ağ bağlantı ayarlarını yönetin ve değiştirin

en: Manage your network connections
tr: Ağ bağlantılarınızı yönetin

en: Manual
tr: Elle

en: Media Independent Interface (MII)
tr: Ortam Bağımsız Arayüz (MII)

en: Metric
tr: Metrik

en: Missing resources
tr: Eksik özkaynaklar

en: Mobile Broadband
tr: Mobil Geniş Bant

en: Mobile Broadband (%s)
tr: Mobil Geniş Bant (%s)

en: Mobile broadband connection '%s' active
tr: Mobil geniş bant bağlantısı '%s' etkin

en: Mobile broadband connection '%s' active: (%d%%%s%s)
tr: Mobil geniş bant bağlantısı '%s' etkin: (%d%%%s%s)

en: Mobile broadband network password
tr: Mobil geniş bant ağ parolası

en: Mobile wizard was canceled
tr: Mobil sihirbaz iptal edildi

en: More networks
tr: Daha fazla ağ

en: My country is not listed
tr: Ülkem listede değil

en: My plan is not listed...
tr: Planım listede değil...

en: My provider uses CDMA technology (1xRTT, EVDO)
tr: Sağlayıcım CDMA teknolojisini kullanıyor (1xRTT, EVDO)

en: My provider uses C_DMA-based technology (i.e. 1xRTT, EVDO)
tr: Sağlayıcım C_DMA-tabanlı teknoloji kullanıyor (i.e. 1xRTT, EVDO)

en: My provider uses GSM technology (GPRS, EDGE, UMTS, HSPA)
tr: Sağlayıcım GSM teknolojisini kullanıyor (GPRS, EDGE, UMTS, HSPA)

en: My provider uses _GSM-based technology (i.e. GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA)
tr: Sağlayıcım _GSM-tabanlı teknoloji kullanıyor (i.e. GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA)

en: N_etwork ID:
tr: Ağ _Kimliği (ID):

en: Name
tr: İsim

en: Netmask
tr: Ağ maskesi

en: Network
tr: Ağ

en: Network Connections
tr: Ağ Bağlantıları

en: Network connection '%s' active
tr: '%s' ağ bağlantısı etkin

en: NetworkManager Applet
tr: NetworkManager Programcığı

en: NetworkManager Website
tr: NetworkManager Web Sayfası

en: NetworkManager is not running...
tr: NetworkManager çalışmıyor...

en: Networking disabled
tr: Ağ yönetimi etkin değil

en: New Mobile Broadband (CDMA) connection...
tr: Yeni Mobil Geniş Bant (CDMA) bağlantısı...

en: New Mobile Broadband (GSM) connection...
tr: Yeni Mobil Geniş Bant (GSM) bağlantısı...

en: New Mobile Broadband Connection
tr: Yeni Mobil Geniş Bant Bağlantı

en: New PIN code:
tr: Yeni PIN kodu:

en: New wireless network
tr: Yeni kablosuz ağ

en: New...
tr: Yeni...

en: No Certificate Authority certificate chosen
tr: Sertifika Makamı sertifikası seçilmemiş

en: No VPN plugin available. Please install one to enable this button.
tr: Kullanılabilir VPN eklentisi yok. Bu düğmeyi etkinleştirmek için lütfen bir tane yükleyin.

en: No network connection
tr: Ağ bağlantısı yok

en: No network devices available
tr: Ağ aygıtı bulunamadı

en: No valid active connections found!
tr: Geçerli etkin bağlantı bulunamadı!

en: Not using a Certificate Authority (CA) certificate can result in connections to insecure, rogue wireless networks.  Would you like to choose a Certificate Authority certificate?
tr: Sertifika Makamı (SM) kullanmamak bağlantılarınızın güvensiz, kablosuz ağların da kolay erişilebilir olmasına neden olabilir. Sertifika Makamı sertifikası seçmek ister misiniz?

en: Notification area applet for managing your network devices and connections.
tr: Ağ aygıtlarını ve bağlantılarını yönetmek için sistem tepsisi programcığı.

en: Nu_mber:
tr: Sa_yı:

en: Open System
tr: Açık Sistem (Open System)

en: PIN code for SIM card '%s' on '%s'
tr: '%2$s' üzerindeki '%1$s' SIM kartının PIN kodu

en: PIN code is needed for the mobile broadband device
tr: Mobil geniş bant aygıtı için PIN kodu gerekli

en: PIN code required
tr: PIN kodu gerekli

en: PIN code:
tr: PIN kodu:

en: PPP Settings
tr: PPP Ayarları

en: PUK code:
tr: PUK kodu:

en: Password:
tr: Parola:

en: Passwords or encryption keys are required to access the wireless network '%s'.
tr: %s kablosuz ağına erişmek için parola veya şifreleme anahtarları gerekli.

en: Prefer 2G (GPRS/EDGE)
tr: 2G (GPRS/EDGE) tercih et

en: Prefer 3G (UMTS/HSPA)
tr: 3G (UMTS/HSPA) tercih et

en: Prefix
tr: Ön ek

en: Preparing mobile broadband connection '%s'...
tr: Mobil geniş bant bağlantısı '%s' hazırlanıyor...

en: Preparing network connection '%s'...
tr: '%s' ağ bağlantısı hazırlanıyor...

en: Preparing wired network connection '%s'...
tr: Kablolu ağ bağlantısı '%s' hazırlanıyor...

en: Preparing wireless network connection '%s'...
tr: Kablosuz ağ bağlantısı '%s' hazırlanıyor...

en: Primary DNS:
tr: Birincil DNS:

en: Private _key:
tr: Özel _anahtar:

en: Protected EAP (PEAP)
tr: Korumalı EAP (PEAP)

en: Provider
tr: Sağlayıcı

en: Provider:
tr: Sağlayıcı:

en: Re-enter new PIN code:
tr: Yeni PIN kodunu tekrar girin:

en: Requesting a VPN address for '%s'...
tr: '%s' için VPN adresi isteniyor...

en: Requesting a network address for '%s'...
tr: '%s' için bir ağ adresi isteniyor...

en: Requesting a wired network address for '%s'...
tr: '%s' için bir ağ adresi isteniyor...

en: Requesting a wireless network address for '%s'...
tr: '%s' için kablosuz ağ adresi isteniyor...

en: Require IPv4 addressing for this connection to complete
tr: Bu bağlantının tamamlanması için IPv4 adresleme gerekir

en: Require IPv6 addressing for this connection to complete
tr: Bu bağlantının tamamlanması için IPv6 adresleme gerekir

en: Roaming network
tr: Ağ dolaşımı

en: Roaming network (%s)
tr: Ağ dolaşımı (%s)

en: SIM PIN Unlock Required
tr: SIM PIN Kilidinin açılması gerekiyor

en: SIM PIN unlock required
tr: SIM PIN kilidinin açılması gerekiyor

en: SIM PUK Unlock Required
tr: SIM PUK Kilinin açılması gerekiyor

en: SIM PUK unlock required
tr: SIM PUK kilinin açılması gerekiyor

en: Save any changes made to this connection.
tr: Bu bağlantı üzerinde yapılan tüm değişiklikleri kaydet.

en: Secondary DNS:
tr: İkincil DNS:

en: Security:
tr: Güvenlik:

en: Select Mobile Broadband Provider Type
tr: Mobil Geniş Bant Sağlayıcı Tipi Seç

en: Select file to import
tr: İçeri aktarılacak dosyayı seç

en: Select the technology your mobile broadband provider uses.  If you are unsure, ask your provider.
tr: Mobil geniş bant sağlayıcınızın kullandığı teknolojiyi seçin. Emin değilseniz sağlayıcınıza sorun.

en: Select the type of VPN you wish to use for the new connection.  If the type of VPN connection you wish to create does not appear in the list, you may not have the correct VPN plugin installed.
tr: Yeni bağlantıda kullanmak istediğiniz VPN tipini seçin.  Eğer oluşturmak istediğiniz VPN bağlantı türü listede görünmüyorsa, uygun VPN eklentisi kurulu olmayabilir.

en: Select your provider from a _list:
tr: _Listeden sağlayıcınızı seçin:

en: Selected plan _APN (Access Point Name):
tr: Seçili plan _APN (Access Point Name)

en: Send PPP _echo packets
tr: PPP _echo paketleri gönder

en: Sending unlock code...
tr: Kilit açma kodu gönderiliyor...

en: Set this to TRUE to disable notifications when connecting to a network.
tr: Bir ağa bağlanırken bildirim çıkmasını istemiyorsanız bu seçeneği TRUE yapın.

en: Set this to TRUE to disable notifications when disconnecting from a network.
tr: Bir ağ bağlantısını keserken bildirim çıkmasını istemiyorsanız bu seçeneği TRUE yapın.

en: Set this to TRUE to disable notifications when wireless networks are available.
tr: Kablosuz ağ bulunduğunda bildirim çıkmasını istemiyorsanız bu seçeneği TRUE yapın.

en: Set to TRUE to disable creation of adhoc networks when using the applet.
tr: adhoc ağ bağlantısı oluşturulmasını engellemek istiyorsanız bu seçeneği TRUE yapın.

en: Set up a Mobile Broadband Connection
tr: Mobil Geniş Bant Bağlantı Ayarla

en: Shared Key
tr: Paylaşılan Anahtar

en: Shared to other computers
tr: Diğer bilgisayarlar ile paylaşımlı

en: Sho_w key
tr: Anahtarı _göster:

en: Sho_w password
tr: Parola_yı göster

en: Sho_w passwords
tr: Parolaları _göster

en: Show PIN code
tr: PIN kodunu göster

en: Show PIN/PUK codes
tr: PIN/PUK kodlarını göster

[ctx: Speed]
en: Unknown
tr: Bilinmeyen

en: Speed:
tr: Hız:

en: Stamp
tr: Damga

en: Starting VPN connection '%s'...
tr: '%s' VPN bağlantısı başlatılıyor...

[ctx: Subnet Mask]
en: Unknown
tr: Bilinmeyen

en: Subnet Mask:
tr: Alt Ağ Maskesi:

en: Suppress networks available notifications
tr: 'Erişilebilir ağ' bildirimlerini kapat

en: Ternary DNS:
tr: Üçüncül DNS:

en: The DHCP client identifier allows the network administrator to customize your computer's configuration.  If you wish to use a DHCP client identifier, enter it here.
tr: DHCP istemci kimliği, sistem yöneticisinin bilgisayarınızın yapılandırmasını özelleştirmesini sağlar. DHCP istemci kimliği kullanmak istiyorsanız buraya tıklayın.

en: The MAC address entered here will be used as hardware address for the network device this connection is activated on.  This feature is known as MAC cloning or spoofing.  Example: 00:11:22:33:44:55
tr: Buraya girilen MAC adresi, bu bağlantı kurulduğunda, ağ aygıtının donanım adresi olarak kullanılacak. Bu özellik MAC klonlama veya MAC hilekarlığı olarak bilinir. Örnek: 00:11:22:33:44:55

en: The NetworkManager Applet could not find some required resources (the .ui file was not found).
tr: NetworkManager Programcığı bazı gerekli kaynakları bulamadı (.ui dosyası bulunamadı).

en: The VPN connection '%s' could not be exported to %s.
    
    Error: %s.
tr: '%s' VPN bağlantısı %s dışarı aktarılamadı.
    
    Hata: %s.

en: The VPN plugin failed to import the VPN connection correctly
    
    Error: no VPN service type.
tr: VPN eklentisi VPN bağlantıyı düzgün olarak içeri aktaramadı
    
    Hata: VPN servis tipi yok.

en: The connection editor could not find some required resources (the .ui file was not found).
tr: Bağlantı yöneticisi bazı gerekli kaynakları bulamadı (.ui dosyası bulunamadı).

en: The connection editor dialog could not be initialized due to an unknown error.
tr: Bağlantı düzenleme diyaloğu bilinmeyen bir hata nedeniyle başlatılamadı.

en: The default Bluetooth adapter must be enabled before setting up a Dial-Up-Networking connection.
tr: Çevirmeli Ağ bağlantısı kurabilmek için önce öntanımlı Bluetooth adaptörü etkinleştirmelisiniz.

en: The file '%s' could not be read or does not contain recognized VPN connection information
    
    Error: %s.
tr: '%s' dosyası okunamadı veya tanınan VPN bağlantı bilgisi içermiyor
    
    Hata: %s.

en: The mobile broadband device '%s' requires a SIM PIN code before it can be used.
tr: '%s' mobil geniş bant aygıtının kullanılabilmesi için SIM PIN kodu gerekiyor.

en: The mobile broadband device '%s' requires a SIM PUK code before it can be used.
tr: '%s' mobil geniş bant aygıtının kullanılabilmesi için SIM PUK kodu gerekiyor.

en: The network connection has been disconnected.
tr: Ağ bağlantısı kesildi.

en: The property '%s' / '%s' is invalid: %d
tr: Özellik '%s' / '%s' geçersiz: %d

en: The selected private key does not appear to be protected by a password.  This could allow your security credentials to be compromised.  Please select a password-protected private key.
    
    (You can password-protect your private key with openssl)
tr: Seçili özel anahtar bir parola tarafından korunuyor görünmüyor.  Güvenlik kimliğinizin aşılmasına neden olabilir. Lütfen parola korumalı bir özel anahtar seçin.
    
    (Özel anahtarınızı openssl ile parola korumalı yapabilirsiniz)

en: This assistant helps you easily set up a mobile broadband connection to a cellular (3G) network.
tr: Bu yardımcı kolayca hücresel ağa (3G) mobil geniş bant bağlantı kurmanıza yardımcı olacak.

en: This option locks this connection to the network device specified by its permanent MAC address entered here.  Example: 00:11:22:33:44:55
tr: Bu seçenek, bu bağlantıyı buraya girilen kalıcı MAC adresi ile tanımlanan ağ aygıtına kilitler. Örnek: 00:11:22:33:44:55

en: This option locks this connection to the wireless access point (AP) specified by the BSSID entered here.  Example: 00:11:22:33:44:55
tr: Bu seçenek, bu bağlantıyı buraya girilen  BSSID ile tanımlanan kablosuz  erişim noktasına (AP) kilitler. Örnek: 00:11:22:33:44:55

en: This program is a component of NetworkManager (http://projects.gnome.org/NetworkManager).
tr: Bu program NetworkManager programının bir bileşenidir (http://projects.gnome.org/NetworkManager).

en: Transmission po_wer:
tr: İletim gü_cü:

en: Tunneled TLS
tr: Tünelli TLS

en: Twisted Pair (TP)
tr: Çift Dolanmış Sarmal Kablo (TP)

en: Unencrypted private keys are insecure
tr: Şifrelenmemiş özel anahtarlar güvenli değildir

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: Unknown phone device type (not GSM or CDMA)
tr: Bilinmeyen telefon aygıtı tipi (GSM veya CDMA değil)

en: Unlisted
tr: Listelenmemiş

en: Unsupported mobile broadband connection type.
tr: Desteklenmeyen mobil geniş bant bağlantı tipi.

en: Usage:
tr: Kullanım:

en: Use 802.1X security for this connection
tr: Bu bağlantı için 802.1X güvenliği kullan

en: Use TCP _header compression
tr: TCP _başlık sıkıştırması kullan

en: Use _stateful MPPE
tr: _Stateful MPPE kullan

en: Use the network menu to connect to a wireless network
tr: Bir kablosuz ağa bağlanmak için ağ menüsünü kullanın

en: Use this c_onnection only for resources on its network
tr: Bu _bağlantıyı sadece kendi ağı üzerindeki kaynaklar için kullan

en: Use your mobile phone as a network device (PAN/NAP)
tr: Taşınabilir telefonunuzu ağ aygıtı olarak kullanın (PAN/NAP)

en: Used to determine whether settings should be migrated to a new version.
tr: Ayarların yeni bir sürüme göç ettirip ettirilmeyeceğini belirtmek için kullanılır.

en: User authentication required for VPN connection '%s'...
tr: '%s' VPN bağlantısı için kimlik doğrulama gerekiyor...

en: User authentication required for mobile broadband connection '%s'...
tr: Mobil geniş bant bağlantısı '%s' için kimlik doğrulama gerekiyor...

en: User authentication required for network connection '%s'...
tr: '%s' ağ bağlantısı için kimlik doğrulama gerekiyor...

en: User authentication required for wired network connection '%s'...
tr: Kablolu ağ bağlantısı '%s' için kimlik doğrulama gerekiyor...

en: User authentication required for wireless network '%s'...
tr: Kablosuz ağ bağlantısı '%s' için kimlik doğrulama gerekiyor...

en: VPN Banner:
tr: VPN Afişi:

en: VPN Connection Failed
tr: VPN Bağlantısı Başarısız

en: VPN Gateway:
tr: VPN Geçidi:

en: VPN Login Message
tr: VPN Giriş İletisi

en: VPN Type:
tr: VPN Türü:

en: VPN Username:
tr: VPN Kullanıcı Adı:

en: VPN connection %d
tr: VPN bağlantısı %d

en: VPN connection '%s' active
tr: '%s' VPN bağlantısı etkin

en: Version 0
tr: Sürüm 0

en: Version 1
tr: Sürüm 1

en: WEP 128-bit Passphrase
tr: WEP 128-bit Parola

en: WEP 40/128-bit Key (Hex or ASCII)
tr: WEP 40/128-bit Anahtar (Hex ya da ASCII)

en: WEP inde_x:
tr: WEP indek_si:

en: WPA & WPA2 Personal
tr: WPA & WPA2 Kişisel

en: Warning: Selecting an incorrect plan may result in billing issues for your broadband account or may prevent connectivity.
    
    If you are unsure of your plan please ask your provider for your plan's APN.
tr: Uyarı: Yanlış ödeme planı seçmeniz geniş bant hesabınız için ödeme sorunları oluşturabilir veya bağlantınızı etkileyebilir.
    
    Planınızdan emin değilseniz planınızın APN sorun.

en: When connecting to IPv4-capable networks, allows the connection to complete if IPv6 configuration fails but IPv4 configuration succeeds.
tr: IPv4 destekli ağlara bağlanırken, IPv6 yapılandırması başarısız olmasına rağmen  IPv4 yapılandırması başarılı olduğunda, bağlantının kurulmasına olanak sağlar.

en: When connecting to IPv6-capable networks, allows the connection to complete if IPv4 configuration fails but IPv6 configuration succeeds.
tr: IPv6 destekli ağlara bağlanırken, IPv4 yapılandırması başarısız olmasına rağmen  IPv6 yapılandırması başarılı olduğunda, bağlantının kurulmasına olanak sağlar.

[ctx: WiMAX Base Station ID]
en: unknown
tr: bilinmeyen

[ctx: WiMAX CINR]
en: unknown
tr: bilinmeyen

en: WiMAX Mobile Broadband
tr: WiMAX Mobil Geniş Bant

en: WiMAX Mobile Broadband (%s)
tr: WiMAX Mobil Geniş Bant (%s)

en: WiMAX is disabled
tr: WiMAX etkin değil

en: WiMAX is disabled by hardware switch
tr: WiMAX donanım anahtarı ile kapatıldı

[ctx: Wifi/wired security]
en: None
tr: Hiçbiri

en: Wired
tr: Kablolu

en: Wired 802.1X authentication
tr: Kablolu 802.1X yetkilendirme

en: Wired Network
tr: Kablolu Ağ

en: Wired Network (%s)
tr: Kablolu Ağ (%s)

en: Wired Networks
tr: Kablolu Ağlar

en: Wired Networks (%s)
tr: Kablolu Ağlar (%s)

en: Wired connection %d
tr: Kablolu bağlantı %d

en: Wired network connection '%s' active
tr: Kablolu ağ bağlantısı '%s' etkin

en: Wireless
tr: Kablosuz

en: Wireless Network | Wireless Networks
tr[0]: Kablosuz Ağlar

en: Wireless Network (%s)
tr: Kablosuz Ağ (%s)

en: Wireless Network Authentication Required
tr: Kablosuz Ağ İçin Yetkilendirme Gerekli

en: Wireless Networks (%s)
tr: Kablosuz Ağlar (%s)

en: Wireless Networks Available
tr: Kablosuz Ağ(lar) Bulundu

en: Wireless Security
tr: Kablosuz Güvenliği

en: Wireless _adapter:
tr: Kablosuz _bağdaştırıcı:

en: Wireless _security:
tr: _Kablosuz güvenliği:

en: Wireless connection %d
tr: Kablosuz bağlantı %d

en: Wireless network connection '%s' active
tr: Kablosuz ağ bağlantısı '%s' etkin

en: Wireless network connection '%s' active: %s (%d%%)
tr: Kablosuz ağ bağlantısı '%s' etkin: %s (%d%%)

en: Wrong PIN code; please contact your provider.
tr: Yanlış PIN kodu; lütfen hizmet sağlayıcınızla görüşün.

en: Wrong PUK code; please contact your provider.
tr: Yanlış PUK kodu; lütfen hizmet sağlayıcınızla görüşün.

en: You are now connected to '%s'.
tr: Şimdi '%s' bağlantısına bağlandınız.

en: You are now connected to the CDMA network.
tr: Şimdi CDMA ağına bağlandınız.

en: You are now connected to the GSM network.
tr: Şimdi GSM ağına bağlandınız.

en: You are now connected to the WiMAX network.
tr: Şimdi WiMAX ağına bağlandınız.

en: You are now connected to the mobile broadband network.
tr: Şimdi mobil geniş bant ağına bağlandınız.

en: You are now connected to the wired network.
tr: Şimdi kablolu ağa bağlandınız.

en: You are now connected to the wireless network '%s'.
tr: Şimdi '%s' kablosuz ağına bağlandınız.

en: You are now registered on a roaming network.
tr: Şimdi bir dolaşım ağında kayıtlısınız.

en: You are now registered on the home network.
tr: Şimdi ev ağında kayıtlısınız.

en: You will need the following information:
tr: Aşağıdaki bilgilere ihtiyacınız olacak:

en: Your Device:
tr: Aygıtınız:

en: Your Plan:
tr: Planınız:

en: Your Provider:
tr: Sağlayıcınız:

en: Your broadband billing plan name
tr: Geniş bant ödeme planınızın adı

en: Your broadband provider's name
tr: Geniş bant sağlayıcınızın adı

en: Your mobile broadband connection is configured with the following settings:
tr: Mobil geniş bant bağlantınız aşağıdaki ayarlarla yapılandırıldı:

en: Your phone is now ready to use!
tr: Telefonunuz kullanıma hazır!

en: _About
tr: _Hakkında

en: _Authentication:
tr: _Kimlik doğrulama:

en: _Cloned MAC address:
tr: Bire bir _kopyalanan MAC adresi:

en: _Configure VPN...
tr: VPN _Ayarları...

en: _Connect to Hidden Wireless Network...
tr: _Gizli Kablosuz Ağlara Bağlan...

en: _Delete
tr: _Sil

en: _Delete...
tr: _Sil...

en: _Device MAC address:
tr: _Aygıt MAC adresi:

en: _Disconnect VPN
tr: VPN Bağlantısını _Kes

en: _Edit
tr: Düz_enle

en: _Edit...
tr: Düz_enle...

en: _Help
tr: _Yardım

en: _Import
tr: _İçeri aktar

en: _Key:
tr: _Anahtar:

en: _Method:
tr: _Yöntem:

en: _Network name:
tr: _Ağ adı:

en: _PEAP version:
tr: _PEAP sürümü:

en: _Password:
tr: Pa_rola:

en: _Private key password:
tr: Ö_zel anahtar parolası:

en: _Rate:
tr: _Oran:

en: _Replace
tr: _Değiştir

en: _Require 128-bit encryption
tr: 128-bit şifreleme _gerektir

en: _Routes…
tr: _Rotalar…

en: _Save
tr: _Kaydet

en: _Save...
tr: _Kaydet...

en: _Search domains:
tr: _Arama etki alanları:

en: _Security:
tr: _Güvenlik:

en: _Select your plan:
tr: _Planınızı seçin:

en: _Service:
tr: _Hizmet:

en: _Speed:
tr: _Hız:

en: _Type:
tr: _Tür:

en: _Unlock
tr: K_ilidi aç

en: _Use point-to-point encryption (MPPE)
tr: _Noktadan noktaya şifreleme (MPPE) kullan

en: _User certificate:
tr: _Kullanıcı sertifikası:

en: _Username:
tr: _Kullanıcı adı:

en: _VPN Connections
tr: _VPN Bağlantıları

en: automatic
tr: otomatik

en: bytes
tr: bayt

en: could not find the Bluetooth device.
tr: Bluetooth aygıtı bulunamadı.

en: default
tr: öntanımlı

en: device not managed
tr: aygıt yönetilmiyor

en: device not ready
tr: aygıt hazır değil

en: device not ready (firmware missing)
tr: aygıt hazır değil (ürün bilgisi eksik)

en: disconnected
tr: bağlantı kesildi

en: failed to connect to the phone.
tr: telefona bağlanma başarısız oldu.

en: never
tr: hiçbir zaman

en: none
tr: yok

en: not enabled
tr: etkin değil

en: not registered
tr: kayıtlı değil

en: now
tr: şimdi

en: registration denied
tr: kayıt işlemi reddedildi

en: roaming
tr: dolaşım

en: searching
tr: aranıyor

en: timed out detecting phone details.
tr: telefon detayları algılanırken zaman aşımı oldu.

en: unexpectedly disconnected from the phone.
tr: telefon ile bağlantı beklenmedik bir şekilde kesildi.

en: wireless is disabled
tr: kablosuz etkin değil

en: wireless is disabled by hardware switch
tr: kablosuz bağlantı donanımsal anahtarla kapatılmış
