Authconfig - en to tr translation catalogue (200 entries)

en:  <Tab>/<Alt-Tab> between elements   |   <Space> selects   |  <F12> next screen
tr:   <Tab>/<Alt-Tab> ileri/geri   |   <Boşluk> seçer   |   <F12> sonraki ekran

en: <URL>
tr: <URl>

en: <b>Authentication Configuration</b>
tr: <b>Kimlik Denetimi Yapılandırması</b>

en: <b>Local Authentication Options</b>
tr: <b>Yerel Kimlik Denetimi Seçenekleri</b>

en: <b>Other Authentication Options</b>
tr: <b>Diğer Kimlik Denetimi Seçenekleri</b>

en: <b>Smart Card Authentication Options</b>
tr: <b>Akıllı Kard Kimlik Denetimi Seçenekleri</b>

en: <b>User Account Configuration</b>
tr: <b>Kullanıcı Hesabı Yapılandırması</b>

en: <domain>
tr: <alan>

en: <lowest-highest>
tr: <en düşük-en yüksek>

en: <module>
tr: <modül>

en: <name>
tr: <isim>

en: <realm>
tr: <bölge>

en: <server>
tr: <sunucu>

en: <servers>
tr: <sunucular>

en: <small><b>Tip:</b> Smart cards support logging into both local and centrally managed accounts.</small>
tr: <small><b>İpucu:</b>Akıllı kartlar hem yerelde hem de merkezi yönetilen hesaplarda oturum açmayı destekler.</small>

en: <small><b>Tip:</b> This is managed via /etc/security/access.conf.</small>
tr: <small><b>İpucu:</b> Bu etc/security/access.conf ile yönetilir.</small>

en: <workgroup>
tr: <çalışmagrubu>

en: ADS Realm:
tr: ADS Alanı:

en: Ad_min Servers:
tr: Yö_netici Sunucular:

en: Admin Server:
tr: Yetkili Sunucu:

en: Advanced _Options
tr: Gelişmiş_Seçenekler

en: Alert
tr: Alarm

en: Allow offline _login
tr: Çevrimdışı _oturum açmaya izin ver

en: Aut_hentication Method:
tr: Kim_lik Denetimi Yöntemi:

en: Authentication
tr: Kimlik Denetimi

en: Authentication Configuration
tr: Kimlik Bilgisi Yapılandırması

en: Back
tr: Geri

en: Bad smart card removal action specified.
tr: Akıllıkart kaldırmak için kötü bir eylem belirtildi.

en: Base DN:
tr: Taban DN:

en: Cache Information
tr: Önbellek Bilgisi

en: Cancel
tr: İptal

en: Card Re_moval Action:
tr: Kart Ka_ldırma İşlemi:

en: Certificate _URL:
tr: Sertifika_URLsi:

en: Click this button if you did not download a CA certificate yet or you have not set the CA certificate up by other means.
tr: Henüz bir CA Sertifikası indirmediyseniz yada  CA sertifikası kurmadıysanız bu butona tıklayın .

en: Control how the system verifies users who attempt to log in
tr: Sisteme giriş yapmak isteyen kullanıcıların nasıl doğrulanacağını denetler

en: Create _home directories on the first login
tr: İlk kez oturum açıldığında _ana dizinleri yarat

en: Do_n't Save
tr: _Saklama

en: Domain Administrator:
tr: Alan Adı Yetkilisi:

en: Domain Controllers:
tr: Alan Adı Denetçileri:

en: Domain _administrator:
tr: Domain_yöneticisi:

en: Domain:
tr: Alan:

en: Download CA Certificate
tr: CA Sertifikası İndir

en: Enable _fingerprint reader support
tr: _Parmak izi okuyucu desteğini seçilir kıl

en: Enable _local access control
tr: _Yerel erişim kontrolünü seçilir kıl

en: Enable _smart card support
tr: _Akıllı kart desteğini seçilir kıl

en: Error downloading CA certificate
tr: CA sertifikasını indirmede hata

en: Fingerprint authentication allows you to log in by scanning your finger with the fingerprint reader.
tr: Parmak izi kimlik denetimi , parmak izi okuyucuya parmağınızın taratılmasından sonra oturum açma izni verir.

en: Fingerprint reader
tr: Parmak izi okuyucu

en: Hashing or crypto algorithm used for storing passwords of local users
tr: Yerel kullanıcıların şifrelerini saklamak için kullanılan kıyım yada kripto algoritması

en: Hostname or ldap:// or ldaps:// URI pointing to the LDAP server.
tr: Ana makina yada ldap:// yada LDAP sunucusunu gösteren ldaps:// URI

en: If the home directory of an user doesn't exist yet it will be created automatically on his first login.
tr: Bir kullanıcının ana dizini henüz mevcut değilse , ana dizin ilk oturum açma işleminde otomatik olarak oluşturulur.

en: Ignore
tr: Görmezden gel

en: Join Domain
tr: Alanları Birleştir

en: Join Settings
tr: Ayarları Birleştir

en: Joining Winbind Domain
tr: Winbind Alanını Birleştiriyor

en: Kerberos Settings
tr: Kerberos Ayarları

en: Kerberos password
tr: Kerberos şifresi

en: LDAP Search _Base DN:
tr: LDAP Arama_Taban DN:

en: LDAP Settings
tr: LDAP Ayarları

en: LDAP _Server:
tr: LDAP _Sunucusu:

en: LDAP authentication
tr: LDAP kimlik sınaması

en: LDAP password
tr: LDAP şifresi

en: Local accounts only
tr: Sadece yerel hesaplar

en: Local authorization is sufficient
tr: yerel yetkilendirme yeterlidir

en: Lock
tr: Kilitle

en: NIS Settings
tr: NIS Ayarları

en: NIS _Domain:
tr: NIS _Domaini:

en: NIS _Server:
tr: NIS _Sunucusu:

en: NIS password
tr: NIS şifresi

en: Next
tr: Sonraki

en: No
tr: Hayır

en: Ok
tr: Tamam

en: Password
tr: Şifre

en: Password:
tr: Şifre:

en: Realm:
tr: Alan:

en: Require smart car_d for login
tr: Oturum açmak için akıllı kar_t gerekli

en: Restore the configuration files backed up before the previous configuration change
tr: Önceki yapılandırma değişmeden önce yedeklenmiş olan yapılandırma dosyalarını geri yükle

en: Revert
tr: Dön

en: Save Settings
tr: Ayarları Kaydet

en: Security Model:
tr: Güvenlik Modeli:

en: Server:
tr: Sunucu:

en: Smart card authentication allows you to log in using a certificate and key associated with a smart card.
tr: Smart Kart kimlik denetimi smart kart üstündeki sertifika ve anahtar kullanılarak oturum açmanızı sağlar

en: Some of the configuration changes you've made should be saved to disk before continuing.  If you do not save them, then your attempt to join the domain may fail.  Save changes?
tr: Devam etmeden önce bazı yapılandırma değişikliklerini diske kaydetmeniz gerekiyor.Yapmazsanız, alana birleşme denemeniz başarısız olabilir. Değişiklikleri saklayayım mı?

en: Te_mplate Shell:
tr: Şa_blon Kabuk:

en: Template Shell:
tr: Şablon Kabuğu:

en: The %s file was not found, but it is required for %s support to work properly.
    Install the %s package, which provides this file.
tr: %s dosyası bulunamadı, %s desteğinin doğru çalışması için gerekiyor. Lütfen bu dosyayı içeren %s paketini kurun.

en: To connect to a LDAP server with TLS protocol enabled you need a CA certificate which signed your server's certificate. Copy the certificate in the PEM format to the '%s' directory.
    Then press OK.
tr: Bir LDAP sunucusuna doğru bir şekilde TLS kullanarak bağlanabilmek için, sunucunuzun sertifikasını imzalayan CA sertifikası gerekmektedir. Sertifikayı PEM biçeminde %s dizinine kopyalayınız.
    Sonra Tamam'a basın.

en: Use DNS to locate KDCs for realms
tr: Alanlar için KDC'leri bulmak için DNS'i kullan

en: Use DNS to resolve hosts to realms
tr: Makinaları alanlardan ayırmak için DNS'i kullan

en: Use Fingerprint reader
tr: Parmak izi okuyucuyu kullan

en: Use Kerberos
tr: Kerberos Kullan

en: Use LDAP
tr: LDAP Kullan

en: Use LDAP Authentication
tr: LDAP Kimlik Sınaması Kullan

en: Use MD5 Passwords
tr: MD5 Parolaları kullan

en: Use NIS
tr: NIS Kullan

en: Use Shadow Passwords
tr: Shadow Parolaları Kullan

en: Use TLS
tr: TLS Kullan

en: Use Winbind
tr: Winbind Kullan

en: Use Winbind Authentication
tr: Winbind Kimlik Denetimini Kullan

en: Use _TLS to encrypt connections
tr: Bağlantıları şifrelemede _TLS kullanılsın

en: User Information
tr: Kullanıcı Bilgileri

en: Warning
tr: Uyarı

en: Winbind Domain Co_ntrollers:
tr: Winbind Domain Ko_ntrolleri:

en: Winbind Settings
tr: Winbind Ayarları

en: Winbind _Domain:
tr: Winbind _Domaini:

en: Winbind authentication
tr: Winbind kimlik denetimi

en: Winbind password
tr: Winbind şifresi

en: Yes
tr: Evet

en: You must provide ldaps:// server address or use TLS for LDAP authentication.
tr: ldaps:// sunucu adresi belirtmelisiniz yada LDAP yetkilendirmesi için TLS kullanmalısınız

en: _Download CA Certificate...
tr: CA Sertifikası _indir

en: _Identity & Authentication
tr: _Kimlik & Kimlik Denetimi

en: _KDCs:
tr: _KDCler:

en: _Password Hashing Algorithm:
tr: _Şifre Kıyım Algoritması:

en: _Password:
tr: _Şifre:

en: _Security Model:
tr: _Güvenlik Modeli:

en: _User Account Database:
tr: _Kullanıcı Hesabı Veritabanı:

en: action to be taken on smart card removal
tr: smart kart çıkarılınca yapılacak işlem

en: authenticate system accounts by local files only
tr: sistem kullanıcılarının sadece yerel dosyalar üzerinden girişlerine izin ver

en: authenticate system accounts by network services
tr: sistem kullanıcılarının ağ hizmetleri üzerinden girişlerine izin ver

en: authorize local users also through remote service
tr: yerel kullanıcıları uzak servis üzerinden de yetkilendir

en: caching
tr: önbelleğe alma

en: can only be run as root
tr: sadece "root" kullanıcısı tarafından çalıştırılabilir

en: check access.conf during account authorization
tr: hesap yetkilendirmesi süresince access.conf u kontrol et

en: configures winbind to allow offline login
tr: winbind'i çevrimdışı oturum açma işlemine izin verecek şekilde yapılandır

en: configures winbind to assume that users with no domain in their user names are domain users
tr: alan·adı·olan·kullanıcı·isimlerinin·alan·kullanıcıları·olmadığını·varsayarakwinbind'i·yapılandırır

en: configures winbind to assume that users with no domain in their user names are not domain users
tr: alan adı olmayan kullanıcı isimlerinin alan kullanıcıları olmadığını varsayarakwinbind'i yapılandırır

en: configures winbind to prevent offline login
tr: winbind'i çevrimdışı oturum açma işlemini  engelleyecek şekilde yapılandır

en: create home directories for users on their first login
tr: kullanıcılar ilk kez oturum açtıklarında ana dizini yarat

en: default LDAP base DN
tr: öntanımlı LDAP taban DN

en: default LDAP server hostname or URI
tr: varsayılan LDAP sunucu host adı veya URI

en: default NIS domain
tr: öntanımlı NIS alanı

en: default NIS server
tr: öntanımlı NIS sunucusu

en: default hesiod LHS
tr: öntanımlı hesiod LHS

en: default hesiod RHS
tr: öntanımlı hesiod RHS

en: default kerberos KDC
tr: öntanımlı kerberos KDC

en: default kerberos admin server
tr: öntanımlı kerberos yönetim sunucusu

en: default kerberos realm
tr: öntanımlı kerberos bölgesi

en: default realm for samba and winbind when security=ads
tr: güvenlik=ads iken samba ve winbind öntanımlı alanları.

en: default smart card module to use
tr: kullanım için öntanımlı Akıllıkart modülü

en: dialog was cancelled
tr: diyalog iptal edildi

en: disable LDAP for authentication by default
tr: öntanımlı kimlik denetimi için LDAP kullanılmasın

en: disable LDAP for user information by default
tr: kullanıcı bilgisi için LDAP'ı kullanılmasın

en: disable MD5 passwords by default
tr: ön tanımlı olarak MD5 parolalarını kullanma

en: disable NIS for user information by default
tr: kullanıcı bilgisi için öntanımlı olarak LDAP kullanılmasın

en: disable authentication with smart card by default
tr: kimlik denetimleri öntanımlı olarak Akıllıkart ile yapılmasın

en: disable caching of user information by default
tr: kullanıcı bilgisi öntanımlı olarak bellekte saklanmasın

en: disable hesiod for user information by default
tr: kullanıcı bilgisi için hesiod kullanılmasın

en: disable kerberos authentication by default
tr: kerberos kimlik denetimi kullanılmasın

en: disable shadowed passwords by default
tr: gölge parolaları kullanma

en: disable use of DNS to find kerberos KDCs
tr: Kerberos·KDC'lerini·bulmak·için·DNS·kullanımını·seçilemez·kıl

en: disable use of DNS to find kerberos realms
tr: Kerberos·alanlarını·bulmak·için·DNS·kullanılmasın

en: disable use of TLS with LDAP (RFC-2830)
tr: LDAP(RFC-2830) ile birlikte TLS kullanımını seçilemez kıl

en: disable winbind for authentication by default
tr: kimlik denetimi için öntanımlı olarak winbind kullanılmasın

en: disable winbind for user information by default
tr: öntanımlı olarak kullanıcı bilgisi için winbindauth kullanılmasın

en: disable wins for hostname resolution
tr: isim çözümlemesi için wins kullanma

en: display Back instead of Cancel in the main dialog of the TUI
tr: TUI'nin ana mesajında İptal yerine Geri göster

en: do not check access.conf during account authorization
tr: hesap yetkilendirmesi süresince access.conf u kontrol etme

en: do not create home directories for users on their first login
tr: kullanıcılar ilk kez oturum açtıklarında ana dizini yaratma

en: do not display the deprecated text user interface
tr: metin tipi kullanıcı arayüzü gösterme

en: do not require smart card for authentication by default
tr: kimlik denetimi için öntanımlı olarak Akıllıkart talep edilmesin

en: do not start/stop portmap, ypbind, and nscd
tr: portmap, ypbind, ncsd'yi çalıştırMa/durdurMa

en: do not update the configuration files, only print new settings
tr: konfigürasyon ayarlarını güncelleme,yalnızca yeni ayarları yazdır

en: enable LDAP for authentication by default
tr: öntanımlı kimlik denetimi için LDAP kullanılsın

en: enable LDAP for user information by default
tr: kullanıcı bilgisi için LDAP kullanılsın

en: enable MD5 passwords by default
tr: MD5 parolaları öntanımlı kullan

en: enable NIS for user information by default
tr: kullanıcı bilgisi için öntanımlı olarak LDAP kullanılsın

en: enable authentication with smart card by default
tr: kimlik denetimi öntanımlı olarak Akıllıkart ile yapılsın

en: enable hesiod for user information by default
tr: kullanıcı bilgisi için hesiod kullanılsın

en: enable kerberos authentication by default
tr: öntanımlı olarak kerberos kimlik denetimi kullanılsın

en: enable shadowed passwords by default
tr: gölge parolaları öntanımlı kullan

en: enable use of DNS to find kerberos KDCs
tr: Kerberos KDC'lerini bulmak için DNS kullanımını seçilir kıl

en: enable use of DNS to find kerberos realms
tr: Kerberos alanlarını bulmak için DNS kullanımını seçilir kıl

en: enable use of TLS with LDAP (RFC-2830)
tr: LDAP(RFC-2830) ile birlikte TLS kullanımını seçilir kıl

en: enable winbind for authentication by default
tr: kimlik denetimi için öntanımlı olarak winbind kullanılsın

en: enable winbind for user information by default
tr: öntanımlı olarak kullanıcı bilgisi için winbindauth kullanılsın

en: enable wins for hostname resolution
tr: Makina ismi çözünürlüğü için wins'i yapılandır

en: gid range winbind will assign to domain or ads users
tr: sunucu·veya·ads·kullanıcılarına·winbind'in·atayacağı·gid·aralığı

en: hash/crypt algorithm for new passwords
tr: yeni şifreler için kıyım/şifre algoritması

en: join the winbind domain or ads realm now as this administrator
tr: winbind alan adına veya ads bölgesine şu anki sistem yöneticisi olarak gir

en: load CA certificate from the URL
tr: URL'den CA sertifikası yükle

en: local authorization is sufficient for local users
tr: yerel kullanıcılar için yerel yetkilendirme yeterlidir

en: names of servers to authenticate against
tr: kimlik denetimi sunucularının isimleri

en: opposite of --test, update configuration files with changed settings
tr: --testin karşıtı, konfigurasyon dosyalarını değişe ayarla güncelle

en: probe network for defaults and print them
tr: öntanımlılar için ağı tara ve onları göster

en: require smart card for authentication by default
tr: öntanımlı kimlik denetimi için Akıllıkart talep et

en: restore the backup of configuration files
tr: tüm yapılandırma dosyalarının yedeklerini geri yükle

en: restore the backup of configuration files saved before the previous configuration change
tr: önceki yapılandırma değişmeden önce tüm yapılandırma dosyalarının yedeklerini geri yükle

en: save a backup of all configuration files
tr: tüm yapılandırma dosyalarının yedeklerini kaydet

en: security mode to use for samba and winbind
tr: Samba ve winbind için kullanılacak güvenlik modu.

en: shadow password
tr: shadow parolası

en: show this help message and exit
tr: bu yardım mesajını göster ve çık

en: the character which will be used to separate the domain and user part of winbind-created user names if winbindusedefaultdomain is not enabled
tr: winbindusedefaultdomain yapılandırılmadığında, sunucu ve winbind'in yarattığı kullanıcı isimlerini ayırmak için kullanılacak karakter

en: the directory which winbind-created users will have as home directories
tr: winbind'in yarattığı kullanıcıların sahip olacağı başlangıç dizini

en: the group which winbind-created users will have as their primary group
tr: winbind'in·yarattığı·kullanıcıların·sahip·olacağı ana grup

en: the shell which winbind-created users will have as their login shell
tr: Kullanıcıların giriş kabuğu olarak kullanacağı winbind'in oluşturduğu kullanıcı kabuğu

en: uid range winbind will assign to domain or ads users
tr: sunucu veya ads kullanıcılarına winbind'in atayacağı uid aralığı

en: unexpected argument
tr: beklenmeyen argüman

en: update all configuration files
tr: bütün konfigürasyon dosyalarını güncelle

en: usage: %s [options]
tr: kullanımı: %s [options]

en: workgroup authentication servers are in
tr: çalışmagrubu kimlik denetimi sunucularının yeri
