PackageKit - en to sr translation catalogue (337 entries)

en: (seconds)
sr: (секунди)

en: A correct role is required
sr: Морате навести важећу радњу

en: A destination directory and the package names to download are required
sr: Неопходни су одредишни директоријум и имена пакета за преузимање

en: A filename to install is required
sr: Неопходно је име датотеке за инсталацију

en: A licence identifier (eula-id) is required
sr: Морете навести идентификатор лиценце (eula-id)

en: A output directory or file name is required
sr: Морате навести име излазне датотеке или директоријума

en: A pack with the same name already exists, do you want to overwrite it?
sr: Скуп са истим називом већ постоји, да ли га желите преснимити?

en: A package name is required
sr: Морате навести име пакета

en: A package name to install is required
sr: Неопходно је име пакета за инсталацију

en: A package name to remove is required
sr: Морате навести назив пакета за уклањање

en: A package name to resolve is required
sr: Морате навести име пакета за разрешавање

en: A package provide string is required
sr: Морате навести „provide“ низ (шта пакет пружа)

en: A repo name, parameter and value are required
sr: Морате навести име, параметар и вредност ризнице

en: A repository name is required
sr: Морате навести име ризнице

en: A search term is required
sr: Морате навести термин за претрагу

en: A search type is required, e.g. name
sr: Морате навести врсту претраге, нпр. по имену

en: A type, key_id and package_id are required
sr: Морате навести врсту, ИБ кључа и ИБ пакета (key_id и package_id)

en: Accept EULA
sr: Прихвати лиценцу

en: Accepting EULA
sr: Прихватање лиценце

en: Affected packages:
sr: Обухваћени пакети:

en: Affected packages: None
sr: Обухваћени пакети: ни један

en: Agreement
sr: Споразум

en: Application restart required by:
sr: Поновно покретање програма захтева пакет:

en: Attempting to rebind device
sr: Покушавам да поново вежем уређај

en: Authentication is required to accept a EULA
sr: Неопходна је аутентификација за прихватање лиценце

en: Authentication is required to cancel a task that was not started by yourself
sr: Неопходна је аутентификација за отказивање посла којег нисте ви покренули

en: Authentication is required to change software source parameters
sr: Неопходна је аутентификација за измену параметара извора софтвера

en: Authentication is required to consider a key used for signing packages as trusted
sr: Неопходна је аутентификација да би се кључ коришћен за потписивање пакета сматрао поверљивим

en: Authentication is required to install an untrusted package
sr: Неопходна је аутентификација за инсталацију пакета из неповерљивог извора

en: Authentication is required to refresh the system sources
sr: Неопходна је аутентификација за освежавање системских ризница

en: Authentication is required to reload the device with a new driver
sr: Неопходна је аутентификација за поновно учитавање уређаја са новим управљачким програмом

en: Authentication is required to remove packages
sr: Неопходна је аутентификација за уклањање пакета

en: Authentication is required to set the network proxy used for downloading packages
sr: Неопходна је аутентификација како би се наместио мрежни посредник коришћен за преузимање пакета

en: Authentication is required to update packages
sr: Неопходна је аутентификација за ажурирање пакета

en: Available
sr: Доступан

en: Blocked
sr: Блокирано

en: Both options selected.
sr: Обе опције изабране.

en: Bug fix
sr: Исправка грешке

en: Cancel foreign task
sr: Откажи страни посао

en: Canceling
sr: Отказивање

en: Cancelling
sr: Отказивање

en: Category
sr: Категорија

en: Change software source parameters
sr: Измени параметре извора софтвера

en: Changes
sr: Промене

en: Checking applications in use
sr: Проверавам програме у употреби

en: Checking libraries in use
sr: Проверавам библиотеке у употреби

en: Checking signatures
sr: Провера потписа

en: Cleaned up
sr: Очишћен

en: Cleaning up
sr: Чишћење

en: Cleaning up packages
sr: Чишћење пакета

en: Command failed
sr: Наредба није успела

en: Command line
sr: Командна линија

en: Committing changes
sr: Шаљем промене

en: Copying files
sr: Умножавање датотека

en: Could not disable the debugging sources: %s
sr: Не могу да искључим изворе за отклон грешака: %s

en: Could not install packages: %s
sr: Не могу да инсталирам пакете: %s

en: Creating service pack...
sr: Правим сервисну групу...

en: Daemonize and detach from the terminal
sr: Одвоји од терминала и настави рад као услужни програм

en: Debugging Options
sr: Опције за отклон грешака

en: Details about the update:
sr: Више о надградњи:

en: Device could not be found
sr: Уређај није могао бити пронађен

en: Device path not found
sr: Путања уређаја није нађена

en: Device paths
sr: Путање уређаја

en: Directory not found
sr: Директоријум није нађен

en: Disable the idle timer
sr: Онемогући мерач чекања

en: Disabled
sr: Искључена

en: Disabled %i debugging sources.
sr: Искључено је %i извора за отклон грешака.

en: Disabling sources previously enabled
sr: Искључујем претходно укључене изворе

en: Distribution
sr: Дистрибуција

en: Do not display information or progress
sr: Не приказуј информације или напредак

en: Do not install dependencies of the core packages
sr: Немој да инсталираш зависности за основне пакете

en: Do not install these packages unless you are sure it is safe to do so.
sr: Немојте инсталирати ове пакете осим ако нисте сигурни да је то безбедно.

en: Do not install this package unless you are sure it is safe to do so.
sr: Немојте инсталирати овај пакет осим ако нисте сигурни да је то безбедно.

en: Do not update these packages unless you are sure it is safe to do so.
sr: Немојте ажурирати ове пакете осим ако нисте сигурни да је то безбедно.

en: Do not update this package unless you are sure it is safe to do so.
sr: Немојте ажурирати овај пакет осим ако нисте сигурни да је то безбедно.

en: Do you accept this agreement?
sr: Прихватате ли овај споразум?

en: Do you accept this signature?
sr: Прихватате ли овај потпис?

en: Do you want to allow installing of unsigned software?
sr: Желите ли да дозволите инсталацију непотписаног софтвера?

en: Don't actually install any packages, only simulate what would be installed
sr: Немој у ствари да инсталираш пакете, само симулирај шта би било инсталирано

en: Don't actually touch the hardware, only simulate what would be done
sr: Немој у ствари да дираш хардвер, само симулирај шта би се урадило

en: Downloaded
sr: Преузет

en: Downloading
sr: Преузимање

en: Downloading details about the software sources.
sr: Преузимам детаље о изворима софтвера.

en: Downloading file lists
sr: Преузимање спискова датотека

en: Downloading filelists (this may take some time to complete).
sr: Преузимам спискове датотека (ово може да потраје док се не заврши).

en: Downloading groups
sr: Преузимање група

en: Downloading list of packages
sr: Преузимање списка пакета

en: Downloading lists of changes
sr: Преузимање спискова промена

en: Downloading packages
sr: Преузимање пакета

en: Downloading repository information
sr: Преузимам податке о ризници

en: Downloading update information
sr: Преузимање података о ажурирању

en: Duration
sr: Трајање

en: ERROR: Specify package names to install.
sr: ГРЕШКА: Наведите имена пакета за инсталацију.

en: Enabled
sr: Укључена

en: Enabled %i debugging sources.
sr: Укључено је %i извора за отклон грешака.

en: Enabling debugging sources
sr: Укључујем изворе за отклон грешака

en: Enabling repository
sr: Укључивање ризнице

en: End user licence agreement required
sr: Неопходан је Лиценци споразум са крајњим корисником

en: Enhancement
sr: Побољшање

en: Exit after a small delay
sr: Изађи после кратке задршке

en: Exit after the engine has loaded
sr: Заврши рад након што се учита позадински систем

en: Expected package name, actually got file. Try using 'pkcon install-local %s' instead.
sr: Очекивано је име пакета, уствари је добијена датотека. Покушајте да употребите „pkcon install-local %s“ наместо.

en: FAILED.
sr: НЕУСПЕЛА.

en: Failed to contact PackageKit
sr: Неуспешно контактирање ПакетКита.

en: Failed to create '%s': %s
sr: Неуспело прављење „%s“: %s

en: Failed to create directory:
sr: Неуспело прављење директоријума:

en: Failed to find package '%s': %s
sr: Нисам могао да пронађем пакет „%s“: %s

en: Failed to find the debuginfo package %s: %s
sr: Неуспело проналажење debuginfo пакета %s: %s

en: Failed to find the package %s, or already installed: %s
sr: Неуспело проналажење пакета %s, или је већ инсталиран: %s

en: Failed to find the package %s: %s
sr: Неуспело проналажење пакета %s: %s

en: Failed to get daemon state
sr: Неуспео покушај добављања стања демона

en: Failed to get the time since this action was last completed
sr: Датум последњег извршавања ове радње није пронађен

en: Failed to install packages
sr: Неуспешна инсталација пакета

en: Failed to launch:
sr: Неуспешно покретање:

en: Failed to open file
sr: Неуспело отварање датотеке

en: Failed to open package list.
sr: Неуспешно отварање списка пакета.

en: Failed to rebind device
sr: Неуспело поновно везивање уређаја

en: Failed to register driver
sr: Неуспела регистрација управљачког програма

en: Failed to search for file
sr: Датотека није пронађена

en: Failed to unregister driver
sr: Неуспела дерегистрација управљачког програма

en: Failed to verify device path
sr: Неуспела провера путање уређаја

en: Failed to write to device
sr: Неуспешно записивање на уређај

en: Failed to write to the file
sr: Неуспешно записивање у датотеку

en: False
sr: Нетачно

en: Fatal error
sr: Кобна грешка

en: Finding debugging packages
sr: Проналажење пакета за отклон грешака

en: Finding debugging sources
sr: Проналажење извора за отклон грешака

en: Finding package name.
sr: Проналажење имена пакета.

en: Finding packages that depend on these packages
sr: Проналажење пакета који зависе од ових пакета

en: Finished
sr: Завршено

en: Found %i disabled debuginfo repos.
sr: Пронађено је %i искључених debuginfo ризница.

en: Found %i enabled and %i disabled sources.
sr: Пронађено је %i укључених и %i искључених извора.

en: Found %i extra packages.
sr: Пронађено је %i додатних пакета.

en: Found %i packages to install:
sr: Пронађено је %i пакета за инсталацију:

en: Found %i packages:
sr: Пронађено је %i пакета:

en: Found no packages to install.
sr: Нису пронађени пакети за инсталацију.

en: Generating package lists
sr: Прављење спискова пакета

en: Getting categories
sr: Добављање категорија

en: Getting dependencies
sr: Добављање зависности

en: Getting details
sr: Добављање детаља

en: Getting file list
sr: Добављање списка датотека

en: Getting information
sr: Добављање података

en: Getting package information...
sr: Добављам податке о пакету....

en: Getting packages
sr: Добављање пакета

en: Getting provides
sr: Добављање пружања

en: Getting repositories
sr: Добављање ризница

en: Getting requires
sr: Добављам захтевања

en: Getting sources list
sr: Добављам списак извора

en: Getting transactions
sr: Добављање трансакција

en: Getting update details
sr: Добављање детаља о ажурирању

en: Getting updates
sr: Добављам ажурирања

en: Getting upgrades
sr: Добављање надградњи

en: ID
sr: Идентификатор

en: Icon
sr: Икона

en: If specifying a file, the service pack name must end with
sr: Ако наводите датотеку, назив сервисног пакета се мора завршити са

en: Important
sr: Важно

en: Incorrect device path specified
sr: Наведена је неисправна путања уређаја

en: Install %s now
sr: Инсталирај %s сада

en: Install package '%s' to provide command '%s'?
sr: Да инсталирам пакет „%s“ који пружа наредбу „%s“?

en: Install signed package
sr: Инсталирај потписани пакет

en: Install the packages without asking for confirmation
sr: Инсталирај пакете без питања за потврду

en: Install untrusted local file
sr: Инсталирај неповерљиву локалну датотеку

en: Installed
sr: Инсталиран

en: Installed version
sr: Инсталирана верзија

en: Installing
sr: Инсталација

en: Installing files
sr: Инсталирам датотеке

en: Installing packages
sr: Инсталирам пакете

en: Installing signature
sr: Инсталирање потписа

en: Installing updates
sr: Инсталирање ажурирања

en: Installing...
sr: Инсталирам...

en: Invalid search type
sr: Неисправна врста претраге

en: Issued
sr: Издато

en: Key ID
sr: ИБ кључа

en: Key Timestamp
sr: Временска ознака кључа

en: Key URL
sr: УРЛ кључа

en: Key fingerprint
sr: Отисак кључа

en: Key user
sr: Корисник кључа

en: Loading cache
sr: Учитавање кеша

en: Loading list of packages.
sr: Учитавам списак пакета.

en: Media change required
sr: Неопходна је промена медијума

en: Media label
sr: Ознака медијума

en: Media type
sr: Врста медијума

en: Message:
sr: Порука:

en: More than one package matches:
sr: Постоји више пакета који одговарају упиту:

en: Name
sr: Назив

en: Neither --package or --updates option selected.
sr: Ни једна од опција --package или --updates није изабрана.

en: No extra packages required.
sr: Нису неопходни додатни пакети.

en: No files
sr: Нема датотека

en: No packages found for your system
sr: Није пронађен ниједан пакет за ваш систем

en: Normal
sr: Обично

en: Not installing packages in simulate mode
sr: Не инсталирам пакете у режиму симулације

en: OK.
sr: У РЕДУ.

en: Obsoleted
sr: Превазиђен

en: Obsoletes
sr: Превазилази

en: Obsoleting
sr: Превазилажење

en: Obsoleting packages
sr: Превазилазим пакете

en: Option '%s' is not supported
sr: Опција „%s“ није подржана

en: Package description
sr: Опис пакета

en: Package files
sr: Списак датотека

en: PackageKit Catalog
sr: ПакетКит каталог

en: PackageKit Console Interface
sr: Текстуално сучеље програма ПакетКит

en: PackageKit Debuginfo Installer
sr: ПакетКит debuginfo инсталатер

en: PackageKit Device Reloader
sr: ПакетКит програм за поновно учитавање уређаја

en: PackageKit Monitor
sr: ПакетКит редар

en: PackageKit Package List
sr: ПакетКит списак пакета

en: PackageKit Service Pack
sr: Сервис ПакетКита

en: PackageKit service
sr: Сервис ПакетКита

en: Packages providing this file are:
sr: Пакети који пружају ову датотеку су:

en: Packaging backend to use, e.g. dummy
sr: Позадински систем у употреби, нпр. „dummy“ (пробни)

en: Parent
sr: Родитељ

en: Percentage
sr: Проценат

en: Please choose a command to run
sr: Изаберите наредбу за покретање

en: Please choose a package to install
sr: Изаберите пакет за инсталацију

en: Please choose the correct package:
sr: Изаберите жељени пакет:

en: Please enter a number from 1 to %i:
sr: Унесите број између 1 и %i:

en: Please insert the correct media
sr: Уметните тачан медијум

en: Please logout and login to complete the update as important security updates have been installed.
sr: Неопходно је одјављивање и поновна пријава ради завршетка ажурирања јер су инсталирана важна безбедносна ажурирања.

en: Please logout and login to complete the update.
sr: Неопходно је одјављивање и поновна пријава ради завршетка ажурирања.

en: Please restart the computer to complete the update as important security updates have been installed.
sr: Неопходно је поновно покретање система ради завршетка ажурирања јер су инсталирана важна безбедносна ажурирања.

en: Please restart the computer to complete the update.
sr: Неопходно је поновно покретање система ради завршетка ажурирања.

en: Print to screen a machine readable output, rather than using animated widgets
sr: Штампај излаз читљив машини на екрану, уместо употребе анимираних виџета

en: Proceed with changes?
sr: Наставити са променама?

en: Put all updates available in the service pack
sr: Стави сва ажурирања у сервисни скуп

en: Querying
sr: Испитивање

en: Real name
sr: Стварно име

en: Refresh system sources
sr: Освежи системске ризнице

en: Refreshing cache
sr: Освежавам кеш

en: Refreshing software list
sr: Освежавање списка софтвера

en: Reinstalled
sr: Поново инсталиран

en: Reinstalling
sr: Поновна инсталација

en: Reload a device
sr: Поново учитај уређај

en: Remove package
sr: Уклони пакет

en: Removed
sr: Уклоњен

en: Removing
sr: Уклањање

en: Removing packages
sr: Уклањање пакета

en: Repackaging files
sr: Препакивање датотека

en: Requesting data
sr: Захтевам податке

en: Resolving
sr: Разрешавање

en: Resolving dependencies
sr: Разрешавање зависности

en: Restart
sr: Поновно покретање

en: Results:
sr: Резултати:

en: Role
sr: Радња

en: Run %s
sr: Покрени %s

en: Run now
sr: Покрени сада

en: Run similar command:
sr: Покрени сличну наредбу:

en: Run the command using idle network bandwidth and also using less power
sr: Изврши наредбу користећи неискоришћени мрежни опсег и такође трошећи мање енергије

en: Run version %s now
sr: Покрени верзију %s сада

en: Running
sr: Извршавање

en: Scanning applications
sr: Претражујем програме

en: Searching by details
sr: Претражујем по детаљима

en: Searching by file
sr: Претражујем по датотекама

en: Searching by name
sr: Претражујем по имену

en: Searching groups
sr: Претражујем по групама

en: Security
sr: Безбедносно

en: Service pack created '%s'
sr: Сервисна група је направљена „%s“

en: Service packs cannot be created as PackageKit was not built with libarchive support.
sr: Сервисни пакети не могу да буду направљени јер ПакетКит није био изграђен са подршком за libarchive.

en: Session restart (security) required:
sr: Неопходно је поновно покретање сесије (безбедносно):

en: Session restart required:
sr: Неопходно је поновно покретање сесије:

en: Set network proxy
sr: Постави мрежног посредника

en: Set the file name of dependencies to be excluded
sr: Поставите име датотеке за међузависности које ће бити изостављене

en: Set the filter, e.g. installed
sr: Намести филтер, нпр. инсталирани

en: Setting data
sr: Постављање података

en: Show debugging information for all files
sr: Прикажи информације о отклону грешака за све датотеке

en: Show debugging options
sr: Прикажи опције за отклон грешака

en: Show extra debugging information
sr: Прикажи додатне податке за отклон грешака

en: Show the program version and exit
sr: Прикажи верзију програма и заврши рад

en: Show version and exit
sr: Прикажи верзију и заврши рад

en: Similar command is:
sr: Слична наредба је:

en: Similar commands are:
sr: Сличне наредбе су:

en: Software source name
sr: Име извора софтвера

en: Software source signature required
sr: Неопходан је потпис извора софтвера

en: Starting
sr: Покретање

en: Starting install
sr: Покрећем инсталацију

en: State
sr: Стање

en: Status
sr: Статус

en: Subcommands:
sr: Наредбе:

en: Succeeded
sr: Успела

en: Suitable packages are:
sr: Прикладни пакети су:

en: Summary
sr: Сажетак

en: System restart (security) required by:
sr: Поновно покретање система (безбедносно) захтева:

en: System restart required by:
sr: Поновно покретање система захтева пакет:

en: System time
sr: Системско време

en: Testing changes
sr: Испробавање промена

en: Text
sr: Текст

en: The agreement was not accepted.
sr: Споразум није прихваћен.

en: The correct media was not inserted.
sr: Није уметнут тачан медијум.

en: The daemon crashed mid-transaction!
sr: Услужни програм се изненада прекинуо!

en: The daemon failed to startup
sr: Демон није успео да се покрене

en: The filter specified was invalid
sr: Наведени филтер није исправан

en: The following packages have to be downgraded:
sr: Следећи пакети морају бити уназађени:

en: The following packages have to be installed:
sr: Следећи пакети морају бити инсталирани:

en: The following packages have to be reinstalled:
sr: Следећи пакети морају бити поново инсталирани:

en: The following packages have to be removed:
sr: Следећи пакети ће бити уклоњени:

en: The following packages have to be updated:
sr: Следећи пакети морају бити ажурирани:

en: The output file or directory (the current directory is used if omitted)
sr: Излазна датотека или директоријум (користи се текући директоријум ако је изостављено)

en: The pack was not overwritten.
sr: Скуп није преснимљен.

en: The package manager cannot perform this type of operation.
sr: Управник пакета не може извршити ову врсту радње.

en: The package providing this file is:
sr: Пакет који пружа ову датотеку је:

en: The package to be put into the service pack
sr: Пакети који ће бити стављени у сервисни скуп

en: The proxy could not be set
sr: Прокси није могао да буде постављен

en: The signature was not accepted.
sr: Овај потпис није прихваћен.

en: The software is not from a trusted source.
sr: Овај софтвер није од поверљивог извора.

en: The transaction did not proceed.
sr: Трансакција није настављена.

en: The transaction failed
sr: Трансакција није успела

en: The unsigned software will not be installed.
sr: Непотписани софтвер неће бити инсталиран.

en: There are no updates available at this time.
sr: Тренутно нема доступних ажурирања.

en: There are no upgrades available at this time.
sr: Тренутно нема доступних надградњи.

en: This script can only be used by the root user
sr: Ову скрипту може користити само „root“ корисник

en: This tool could not find all the packages: %s
sr: Ова алатка није пронашла све пакете: %s

en: This tool could not find any available package: %s
sr: Ова алатка није могла пронаћи никакве доступне пакете: %s

en: This tool could not find the installed package: %s
sr: Ова алатка није могла пронаћи инсталирани пакет: %s

en: This tool could not find the package: %s
sr: Ова алатка није могла пронаћи пакет: %s

en: Transaction
sr: Трансакција

en: Trivial
sr: Тривијално

en: True
sr: Тачно

en: Trust a key used for signing packages
sr: Веруј кључу коришћеном за потписивање пакета

en: Type
sr: Врста

en: Unknown role type
sr: Непозната врста радње

en: Unknown state
sr: Непознато стање

en: Update packages
sr: Ажурирај пакете

en: Update text
sr: Опис ажурирања

en: Update to version %s
sr: Ажурирај на верзију %s

en: Updated
sr: Датум ажурирања

en: Updates
sr: Ажурира

en: Updating
sr: Ажурирање

en: Updating packages
sr: Ажурирање пакета

en: Updating running applications
sr: Ажурирам покренуте програме

en: User ID
sr: Кориснички ИБ

en: Username
sr: Корисничко име

en: Vendor
sr: Издавач

en: Verifying device path
sr: Проверавам путању уређаја

en: Version
sr: Верзија

en: Waiting for authentication
sr: Чекање на аутентификацију

en: Waiting for package manager lock
sr: Чекање на закључавање управника пакета

en: Waiting for package manager lock.
sr: Чекање на закључавање управника пакета.

en: Waiting in queue
sr: Чекање у реду

en: You need to specify at least one valid device path
sr: Морате навести барем једну исправну путању уређаја
