Authconfig - en to pl translation catalogue (275 entries)

en:  <Tab>/<Alt-Tab> between elements   |   <Space> selects   |  <F12> next screen
pl:  <Tab>/<Alt-Tab> między elementami   |   <Spacja> wybór   |  <F12> następny ekran

en: <b>Authentication Configuration</b>
pl: <b>Konfiguracja uwierzytelniania</b>

en: <b>Local Authentication Options</b>
pl: <b>Opcje lokalnego uwierzytelniania</b>

en: <b>Maximal Consecutive Character Repetition</b>
pl: <b>Maksymalne powtórzenie następujących po sobie znaków</b>

en: <b>Minimal Password Requirements</b>
pl: <b>Minimalne wymagania hasła</b>

en: <b>Other Authentication Options</b>
pl: <b>Inne opcje uwierzytelniania</b>

en: <b>Required Character Classes</b>
pl: <b>Wymagane klasy znaków</b>

en: <b>Smart Card Authentication Options</b>
pl: <b>Opcje uwierzytelniania smart card</b>

en: <b>User Account Configuration</b>
pl: <b>Konfiguracja konta użytkownika</b>

en: <domain>
pl: <domena>

en: <lowest-highest>
pl: <najniższy-najwyższy>

en: <module>
pl: <moduł>

en: <name>
pl: <nazwa>

en: <number>
pl: <Liczba>

en: <realm>
pl: <obszar>

en: <server>
pl: <serwer>

en: <servers>
pl: <serwery>

en: <small><b>Tip:</b> Smart cards support logging into both local and centrally managed accounts.</small>
pl: <small><b>Wskazówka:</b> karty smart card obsługują logowanie do lokalnych i centralnie zarządzanych kont.</small>

en: <small><b>Tip:</b> These checks are disabled if the value is 0.</small>
pl: <small><b>Wskazówka:</b> te pola są wyłączone, jeśli wartość wynosi 0.</small>

en: <small><b>Tip:</b> This is managed via /etc/security/access.conf.</small>
pl: <small><b>Wskazówka:</b> to jest zarządzane przez plik /etc/security/access.conf.</small>

en: <workgroup>
pl: <grupa_robocza>

en: ADS Realm:
pl: Obszar ADS:

en: Ad_min Servers:
pl: Serwery ad_ministracyjne:

en: Admin Server:
pl: Serwer administracyjny:

en: Advanced _Options
pl: Zaawansowane _opcje

en: Alert
pl: Alarm

en: All configuration files which were modified by the previous authentication configuration change will be restored from backup. Revert the changes?
pl: Wszystkie pliki konfiguracyjne zmodyfikowane przez poprzednią zmianę konfiguracji uwierzytelniania zostaną przywrócone z kopii zapasowej. Cofnąć zmiany?

en: Allow offline _login
pl: _Zezwolenie na logowanie offline

en: Aut_hentication Method:
pl: Metoda _uwierzytelniania:

en: Authentication
pl: Uwierzytelnianie

en: Authentication Configuration
pl: Konfiguracja uwierzytelniania

en: Authentication module %s/pam_%s.so is missing. Authentication process might not work correctly.
pl: Brak modułu uwierzytelniania %s/pam_%s.so. Proces uwierzytelniania może nie działać poprawnie.

en: Back
pl: Wstecz

en: Bad smart card removal action specified.
pl: Podano błędną czynność usunięcia smart card.

en: Base DN:
pl: Podstawowy DN:

en: C_haracter Classes:
pl: _Klasy znaków:

en: Cache Information
pl: Informacja o pamięci podręcznej

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Card Re_moval Action:
pl: Czynność usu_wania karty:

en: Certificate _URL:
pl: Adres _URL certyfikatu:

en: Click this button if you did not download a CA certificate yet or you have not set the CA certificate up by other means.
pl: Należy nacisnąć ten przycisk, jeśli nie pobrano jeszcze certyfikatu CA lub nie ustawiono go w inny sposób.

en: Control how the system verifies users who attempt to log in
pl: Kontrola sposobu uwierzytelniania logujących się do systemu użytkowników

en: Create _home directories on the first login
pl: Tworzenie katalogów _domowych podczas pierwszego logowania

en: Do not configure _NTP
pl: Bez konfigurowania _NTP

en: Do_n't Save
pl: Bez zapisywa_nia

en: Domain Administrator:
pl: Administrator domeny:

en: Domain Controllers:
pl: Kontrolery domeny:

en: Domain _administrator:
pl: _Administrator domeny:

en: Domain:
pl: Domena:

en: Download CA Certificate
pl: Pobranie certyfikatu CA

en: Enable _fingerprint reader support
pl: Obsługa _czytnika linii papilarnych

en: Enable _local access control
pl: _Lokalna kontrola dostępu

en: Enable _smart card support
pl: Obsługa _smart card

en: Error downloading CA certificate
pl: Błąd podczas pobierania certyfikatu CA

en: Fingerprint authentication allows you to log in by scanning your finger with the fingerprint reader.
pl: Uwierzytelnianie za pomocą linii papilarnych pozwala na zalogowanie się przez przeskanowanie linii papilarnych.

en: Fingerprint reader
pl: Czytnik linii papilarnych

en: Hashing or crypto algorithm used for storing passwords of local users
pl: Algorytm mieszania lub szyfrowania używany do przechowywania haseł lokalnych użytkowników

en: Hostname or ldap:// or ldaps:// URI pointing to the LDAP server.
pl: Nazwa komputera lub adres URI ldap:// albo ldaps:// wskazujące serwer LDAP.

en: IPA R_ealm:
pl: _Obszar IPA:

en: IPA _Domain:
pl: _Domena IPA:

en: IPA _Server:
pl: _Serwer IPA:

en: IPAv2 Settings
pl: Ustawienia IPAv2

en: IPAv2 domain join was not succesful. The ipa-client-install command failed.
pl: Dołączenie do domeny IPAv2 się nie udało. Polecenie ipa-client-install się nie powiodło.

en: IPAv2 password
pl: Hasło IPAv2

en: If the home directory of an user doesn't exist yet it will be created automatically on his first login.
pl: Jeśli katalog domowy użytkownika nie istnieje, zostanie automatycznie utworzony podczas pierwszego logowania.

en: Ignore
pl: Zignoruj

en: Join Domain
pl: Dołączenie do domeny

en: Join Settings
pl: Ustawienia dołączania

en: Joining Winbind Domain
pl: Dołączanie do domeny winbind

en: Kerberos Settings
pl: Ustawienia Kerberosa

en: Kerberos password
pl: Hasło Kerberosa

en: LDAP Search _Base DN:
pl: Po_dstawowy DN przeszukiwania LDAP:

en: LDAP Settings
pl: Ustawienia LDAP

en: LDAP _Server:
pl: _Serwer LDAP:

en: LDAP authentication
pl: Uwierzytelnianie LDAP

en: LDAP password
pl: Hasło LDAP

en: Local accounts only
pl: Tylko lokalne konta

en: Local authorization is sufficient
pl: Lokalne upoważnienie jest wystarczające

en: Lock
pl: Zablokuj

en: Low_ercase
pl: Mał_e znaki

en: NIS Settings
pl: Ustawienia NIS

en: NIS _Domain:
pl: _Domena NIS:

en: NIS _Server:
pl: _Serwer NIS:

en: NIS password
pl: Hasło NIS

en: Next
pl: Dalej

en: No
pl: Nie

en: O_ther characters
pl: _Inne znaki

en: Ok
pl: OK

en: Pass_word Options
pl: Opcje _hasła

en: Password
pl: Hasło

en: Password:
pl: Hasło:

en: R_ealm:
pl: _Obszar:

en: Realm:
pl: Obszar:

en: Require smart car_d for login
pl: Wymaganie smard car_d do zalogowania

en: Restore the configuration files backed up before the previous configuration change
pl: Przywrócenie kopii zapasowej plików konfiguracyjnych utworzonej przed poprzednią zmianą konfiguracji

en: Revert
pl: Cofnij

en: Sa_me Class:
pl: Ta sa_ma klasa:

en: Save Settings
pl: Zapisanie ustawień

en: Security Model:
pl: Model bezpieczeństwa:

en: Server:
pl: Serwer:

en: Smart card authentication allows you to log in using a certificate and key associated with a smart card.
pl: Uwierzytelnianie smart card umożliwia zalogowanie się używając certyfikatu i klucza powiązanego z kartą smart card.

en: Some of the configuration changes you've made should be saved to disk before continuing.  If you do not save them, then your attempt to join the domain may fail.  Save changes?
pl: Niektóre ze zmian konfiguracji powinny zostać zapisane na dysku przed kontynuowaniem. Jeżeli nie zostaną zapisane, to próba dołączenia do domeny może się nie powieść. Zapisać zmiany?

en: Te_mplate Shell:
pl: _Szablon powłoki:

en: Template Shell:
pl: Szablon powłoki:

en: The %s file was not found, but it is required for %s support to work properly.
    Install the %s package, which provides this file.
pl: Plik %s nie został odnaleziony, ale jest wymagany do poprawnego działania obsługi %s.
    Proszę zainstalować zawierający ten plik pakiet %s.

en: The passmaxclassrepeat option value is not an integer
pl: Wartość opcji passmaxclassrepeat nie jest liczbą całkowitą

en: The passmaxrepeat option value is not an integer
pl: Wartość opcji passmaxrepeat nie jest liczbą całkowitą

en: The passminclass option value is not an integer
pl: Wartość opcji passminclass nie jest liczbą całkowitą

en: The passminlen option value is not an integer
pl: Wartość opcji passminlen nie jest liczbą całkowitą

en: To connect to a LDAP server with TLS protocol enabled you need a CA certificate which signed your server's certificate. Copy the certificate in the PEM format to the '%s' directory.
    Then press OK.
pl: Aby połączyć się do serwera LDAP z włączonym protokołem TLS, należy skopiować certyfikat CA centrum, które podpisało certyfikat serwera w formacie PEM do folderu "%s".
    Następnie należy nacisnąć przycisk OK.

en: To verify the LDAP server with TLS protocol enabled you need a CA certificate which signed the server's certificate. Please fill in the URL where the CA certificate in the PEM format can be downloaded from.
pl: Aby sprawdzić serwer LDAP z włączonym protokołem TLS, należy skopiować certyfikat CA, które podpisało certyfikat serwera. Proszę podać adres URL, z którego certyfikat CA w formacie PEM może zostać pobrany.

en: Unable to initialize graphical environment. Most likely cause of failure
    is that the tool was not run using a graphical environment. Please either
    start your graphical user interface or set your DISPLAY variable.
pl: Nie można zainicjować środowiska graficznego. Prawdopodobnie przyczyną jest
    uruchomienie narzędzia poza środowiskiem graficznym. Proszę uruchomić
    graficzny interfejs użytkownika lub ustawić zmienną DISPLAY.

en: Unknown password hashing algorithm specified, using sha256.
pl: Podano nieznany algorytm mieszania hasła, używanie SHA256.

en: Use DNS to _locate KDCs for realms
pl: Użycie DNS do usta_lania położenia KDC w obszarach

en: Use DNS to locate KDCs for realms
pl: Użycie DNS do ustalania położenia KDC w obszarach

en: Use DNS to resolve hosts to realms
pl: Użycie DNS, aby rozwiązywać nazwy komputerów w obszarach

en: Use D_NS to resolve hosts to realms
pl: Użycie D_NS, aby rozwiązywać nazwy komputerów w obszarach

en: Use Fingerprint reader
pl: Użycie czytnika linii papilarnych

en: Use IPAv2
pl: Użycie IPAv2

en: Use Kerberos
pl: Użycie Kerberosa

en: Use LDAP
pl: Użycie LDAP

en: Use LDAP Authentication
pl: Użycie uwierzytelniania LDAP

en: Use MD5 Passwords
pl: Użycie haseł MD5

en: Use NIS
pl: Użycie NIS

en: Use Shadow Passwords
pl: Użycie haseł shadow

en: Use TLS
pl: Użycie TLS

en: Use Transport Layer Security extension for LDAP as defined by RFC-2830. It must not be ticked with ldaps server URI.
pl: Użycie rozszerzenia Bezpieczeństwa warstwy przesyłania dla LDAP, jak określa RFC-2830. Nie może używać adresu URI ldaps serwera.

en: Use Winbind
pl: Użycie winbind

en: Use Winbind Authentication
pl: Użycie uwierzytelniania winbind

en: Use _TLS to encrypt connections
pl: Użycie _TLS do szyfrowania połączeń

en: Use the "Join Domain" button to join the IPAv2 domain.
pl: Należy użyć przycisku "Dołącz do domeny", aby dołączyć do domeny IPAv2.

en: User Information
pl: Informacje o użytkowniku

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: When enabled /etc/security/access.conf will be consulted for authorization of users access.
pl: Jeśli jest włączone, upoważnienie dostępu użytkownika będzie sprawdzane w pliku /etc/security/access.conf.

en: Winbind ADS R_ealm:
pl: Obsza_r ADS winbind:

en: Winbind Domain Co_ntrollers:
pl: Ko_ntrolery domeny winbind:

en: Winbind Settings
pl: Ustawienia winbind

en: Winbind _Domain:
pl: _Domena winbind:

en: Winbind authentication
pl: Uwierzytelnianie winbind

en: Winbind password
pl: Hasło winbind

en: Yes
pl: Tak

en: You must provide ldaps:// server address or use TLS for LDAP authentication.
pl: Należy podać adres ldaps:// serwera albo użyć uwierzytelniania TLS lub LDAP.

en: _Digits
pl: _Cyfry

en: _Download CA Certificate...
pl: Pobierz _certyfikat CA...

en: _Identity & Authentication
pl: _Tożsamość i uwierzytelnianie

en: _Join Domain...
pl: D_ołącz do domeny...

en: _KDCs:
pl: _KDC:

en: _Length:
pl: _Długość:

en: _Password Hashing Algorithm:
pl: Algorytm mieszania _hasła:

en: _Password:
pl: _Hasło:

en: _Same Character:
pl: Ten _sam znak:

en: _Security Model:
pl: Model _bezpieczeństwa:

en: _Uppercase
pl: _Wielkie znaki

en: _User Account Database:
pl: Baza danych kont _użytkowników:

en: action to be taken on smart card removal
pl: czynność podejmowana podczas usuwania smart card

en: authenticate system accounts by local files only
pl: upoważnienie kont systemowych tylko przez lokalne pliki

en: authenticate system accounts by network services
pl: upoważnienie kont systemowych przez usługi sieciowe

en: authorize local users also through remote service
pl: upoważnianie lokalnych użytkowników także przez zdalne usługi

en: caching
pl: zapisywanie w pamięci podręcznej

en: can only be run as root
pl: może być uruchamiany tylko przez roota

en: check access.conf during account authorization
pl: sprawdzanie pliku access.conf podczas upoważniania konta

en: configures winbind to allow offline login
pl: konfiguruje winbind tak, aby pozwalał na logowanie offline

en: configures winbind to assume that users with no domain in their user names are domain users
pl: konfiguruje winbind tak, że użytkownicy bez domeny w swojej nazwie są użytkownikami domeny

en: configures winbind to assume that users with no domain in their user names are not domain users
pl: konfiguruje winbind tak, że użytkownicy bez domeny w swojej nazwie nie są użytkownikami domeny

en: configures winbind to prevent offline login
pl: konfiguruje winbind tak, aby zabraniał logowania offline

en: create home directories for users on their first login
pl: tworzenie katalogów domowych użytkowników podczas ich pierwszego logowania

en: default LDAP base DN
pl: domyślny podstawowy DN LDAP

en: default LDAP server hostname or URI
pl: nazwa komputera lub adres URI domyślnego serwera LDAP

en: default NIS domain
pl: domyślna domena NIS

en: default NIS server
pl: domyślny serwer NIS

en: default hesiod LHS
pl: domyślne LHS Hesioda

en: default hesiod RHS
pl: domyślne RHS Hesioda

en: default kerberos KDC
pl: domyślne KDC Kerberosa

en: default kerberos admin server
pl: domyślny serwer administracyjny Kerberosa

en: default kerberos realm
pl: domyślny obszar Kerberosa

en: default realm for samba and winbind when security=ads
pl: domyślny obszar dla Samby i winbind, kiedy bezpieczeństwo=ads

en: default smart card module to use
pl: domyślnie używany moduł smart card

en: dialog was cancelled
pl: okno dialogowe zostało anulowane

en: disable IPAv2 for user information and authentication by default
pl: domyślne wyłączenie IPAv2 do wyszukiwania informacji o użytkowniku i uwierzytelniania

en: disable LDAP for authentication by default
pl: domyślne włączenie uwierzytelniania przez LDAP

en: disable LDAP for user information by default
pl: domyślne wyłączenie informacji o użytkowniku z LDAP

en: disable MD5 passwords by default
pl: domyślne wyłączenie haseł MD5

en: disable NIS for user information by default
pl: domyślne wyłączenie informacji o użytkowniku z NIS

en: disable SSSD for authentication by default (still used for supported configurations)
pl: domyślne wyłączenie uwierzytelniania przez SSSD (używane jednak dla obsługiwanych konfiguracji)

en: disable SSSD for user information by default (still used for supported configurations)
pl: domyślne wyłączenie informacji o użytkowniku z SSSD (używane jednak dla obsługiwanych konfiguracji)

en: disable authentication with fingerprint readers by default
pl: domyślne wyłączenie uwierzytelniania za pomocą czytnika linii papilarnych

en: disable authentication with smart card by default
pl: domyślne wyłączenie uwierzytelniania za pomocą smart card

en: disable automatic per-user ecryptfs
pl: wyłączenie automatycznego eCryptfs dla każdego użytkownika

en: disable caching of user credentials in SSSD by default
pl: domyślne wyłączenie zapisywania danych uwierzytelniających użytkownika w pamięci podręcznej SSSD

en: disable caching of user information by default
pl: domyślne wyłączenie zapisywania informacji o użytkowniku w pamięci podręcznej

en: disable hesiod for user information by default
pl: domyślne wyłączenie informacji o użytkowniku z Hesioda

en: disable kerberos authentication by default
pl: domyślne wyłączenie uwierzytelniania za pomocą Kerberosa

en: disable shadowed passwords by default
pl: domyślne wyłączenie haseł shadow

en: disable use of DNS to find kerberos KDCs
pl: wyłączenie użycia DNS do wyszukiwania KDC Kerberosa

en: disable use of DNS to find kerberos realms
pl: wyłączenie użycie DNS do wyszukiwania obszarów Kerberosa

en: disable use of RFC-2307bis schema for LDAP user information lookups
pl: wyłączenie użycia schematu RFC-2307bis dla wyszukiwać informacji o użytkowniku LDAP

en: disable use of TLS with LDAP (RFC-2830)
pl: wyłączenie użycia TLS z LDAP (RFC-2830)

en: disable winbind for authentication by default
pl: domyślne wyłączenie uwierzytelniania za pomocą winbind

en: disable winbind for user information by default
pl: domyślne wyłączenie winbind do wyszukiwania informacji o użytkowniku

en: disable wins for hostname resolution
pl: wyłączenie WINS do rozwiązywania nazw komputerów

en: display Back instead of Cancel in the main dialog of the TUI
pl: wyświetlanie Wstecz zamiast Anuluj w głównym oknie dialogowym tekstowego interfejsu użytkownika

en: do not check access.conf during account authorization
pl: bez sprawdzania pliku access.conf podczas upoważniania konta

en: do not create home directories for users on their first login
pl: bez tworzenia katalogów domowych użytkowników podczas ich pierwszego logowania

en: do not display the deprecated text user interface
pl: bez wyświetlania przestarzałego tekstowego interfejsu użytkownika

en: do not prefer dns over wins or nis for hostname resolution
pl: bez preferowania DNS zamiast WINS lub NIS do rozwiązywania nazw komputerów

en: do not require digits in a password
pl: bez wymagania cyfr w haśle

en: do not require lowercase characters in a password
pl: bez wymagania małych znaków w haśle

en: do not require other characters in a password
pl: bez wymagania innych znaków w haśle

en: do not require smart card for authentication by default
pl: bez wymagania domyślnie uwierzytelniania za pomocą smart card

en: do not require uppercase characters in a password
pl: bez wymagania wielkich znaków w haśle

en: do not setup the NTP against the IPAv2 domain
pl: bez ustawiania NTP w domenie IPAv2

en: do not start/stop portmap, ypbind, and nscd
pl: bez uruchamiania/zatrzymywania usług portmap, ypbind i nscd

en: do not update the configuration files, only print new settings
pl: bez aktualizowania plików konfiguracyjnych, wyświetlanie tylko nowych ustawień

en: enable IPAv2 for user information and authentication by default
pl: domyślne włączenie IPAv2 do wyszukiwania informacji o użytkowniku i uwierzytelniania

en: enable LDAP for authentication by default
pl: domyślne włączenie uwierzytelniania przez LDAP

en: enable LDAP for user information by default
pl: domyślne włączenie informacji o użytkowniku z LDAP

en: enable MD5 passwords by default
pl: domyślne włączenie haseł MD5

en: enable NIS for user information by default
pl: domyślne włączenie informacji o użytkowniku z NIS

en: enable SSSD for authentication by default with manually managed configuration
pl: domyślne włączenie uwierzytelniania przez SSSD za pomocą ręcznie zarządzanej konfiguracji

en: enable SSSD for user information by default with manually managed configuration
pl: domyślne włączenie informacji o użytkowniku z SSSD za pomocą ręcznie zarządzanej konfiguracji

en: enable authentication with fingerprint readers by default
pl: domyślne włączenie uwierzytelniania za pomocą czytnika linii papilarnych

en: enable authentication with smart card by default
pl: domyślne włączenie uwierzytelniania za pomocą smart card

en: enable automatic per-user ecryptfs
pl: włączenie automatycznego eCryptfs dla każdego użytkownika

en: enable caching of user credentials in SSSD by default
pl: domyślne włączenie zapisywania danych uwierzytelniających użytkownika w pamięci podręcznej SSSD

en: enable caching of user information by default (automatically disabled when SSSD is used)
pl: domyślne włączenie zapisywania informacji o użytkowniku w pamięci podręcznej (automatycznie wyłączane, kiedy używane jest SSSD)

en: enable hesiod for user information by default
pl: domyślne włączenie informacji o użytkowniku z Hesioda

en: enable kerberos authentication by default
pl: domyślne włączenie uwierzytelniania za pomocą Kerberosa

en: enable shadowed passwords by default
pl: domyślne włączenie haseł shadow

en: enable use of DNS to find kerberos KDCs
pl: włączenie użycia DNS do wyszukiwania KDC Kerberosa

en: enable use of DNS to find kerberos realms
pl: włączenie użycie DNS do wyszukiwania obszarów Kerberosa

en: enable use of RFC-2307bis schema for LDAP user information lookups
pl: włączenie użycia schematu RFC-2307bis dla wyszukiwać informacji o użytkowniku LDAP

en: enable use of TLS with LDAP (RFC-2830)
pl: włączenie użycia TLS z LDAP (RFC-2830)

en: enable winbind for authentication by default
pl: domyślne włączenie uwierzytelnianie za pomocą winbind

en: enable winbind for user information by default
pl: domyślne włączenie winbind do wyszukiwania informacji o użytkowniku

en: enable wins for hostname resolution
pl: włączenie WINS do rozwiązywania nazw komputerów

en: gid range winbind will assign to domain or ads users
pl: zakres GID przypisywany przez winbind dla domeny lub użytkowników ADS

en: hash/crypt algorithm for new passwords
pl: algorytm mieszania/szyfrowania dla nowych haseł

en: join the IPAv2 domain as this account
pl: dołącza do domeny IPAv2 jako to konto

en: join the winbind domain or ads realm now as this administrator
pl: dołączenie do domeny winbind lub obszaru ADS jako ten administrator

en: load CA certificate from the URL
pl: wczytuje certyfikat CA z adresu URL

en: local authorization is sufficient for local users
pl: lokalne upoważnienie jest wystarczające dla lokalnych użytkowników

en: maximum number of consecutive characters of same class in a password
pl: maksymalna liczba znaków tej samej klasy następujących po sobie w haśle

en: maximum number of same consecutive characters in a password
pl: maksymalna liczba takich samych znaków następujących po sobie w haśle

en: minimum length of a password
pl: minimalna długość hasła

en: minimum number of character classes in a password
pl: minimalna liczba klas znaków w haśle

en: names of servers to authenticate against
pl: nazwy serwerów do uwierzytelniania

en: never use SSSD implicitly even for supported configurations
pl: bez niejawnego używania SSSD, nawet dla obsługiwanych konfiguracji

en: opposite of --test, update configuration files with changed settings
pl: w przeciwieństwie do --test, aktualizowanie plików konfiguracyjne za pomocą zmienionych ustawień

en: prefer dns over wins or nis for hostname resolution
pl: preferowanie DNS zamiast WINS lub NIS do rozwiązywania nazw komputerów

en: probe network for defaults and print them
pl: przeskanowanie sieci w poszukiwaniu parametrów domyślnych i wyświetlenie ich

en: require at least one digit in a password
pl: wymaganie co najmniej jednej cyfry w haśle

en: require at least one lowercase character in a password
pl: wymaganie co najmniej jednego małego znaku w haśle

en: require at least one other character in a password
pl: wymaganie co najmniej jednego innego znaku w haśle

en: require at least one uppercase character in a password
pl: wymaganie co najmniej jednego małego znaku w haśle

en: require smart card for authentication by default
pl: domyślne wymaganie uwierzytelniania za pomocą smart card

en: restore the backup of configuration files
pl: przywrócenie kopii zapasowej wszystkich plików konfiguracyjnych

en: restore the backup of configuration files saved before the previous configuration change
pl: przywrócenie kopii zapasowej plików konfiguracyjnych zapisanych przed poprzednią zmianą konfiguracji

en: save a backup of all configuration files
pl: zapisanie kopii zapasowych wszystkich plików konfiguracyjnych

en: security mode to use for samba and winbind
pl: model bezpieczeństwa używany przez Sambę i winbind

en: setup the NTP against the IPAv2 domain (default)
pl: ustawianie NTP w domenie IPAv2 (domyślnie)

en: shadow password
pl: hasło shadow

en: show this help message and exit
pl: wyświetla ten komunikat pomocy i kończy działanie

en: the IPAv2 domain the system should be part of
pl: domena IPAv2, której częścią powinien być system

en: the character which will be used to separate the domain and user part of winbind-created user names if winbindusedefaultdomain is not enabled
pl: znak rozdzielający domenę i użytkownika w nazwach użytkowników utworzonych przez winbind, gdy winbindusedefaultdomain nie jest włączone

en: the directory which winbind-created users will have as home directories
pl: katalog domowy użytkowników utworzonych przez winbind

en: the group which winbind-created users will have as their primary group
pl: domyślna grupa dla użytkowników utworzonych przez winbind

en: the realm for the IPAv2 domain
pl: obszar dla domeny IPAv2

en: the server for the IPAv2 domain
pl: serwer dla domeny IPAv2

en: the shell which winbind-created users will have as their login shell
pl: domyślna powłoka dla użytkowników utworzonych przez winbind

en: uid range winbind will assign to domain or ads users
pl: zakres UID przypisywany przez winbind dla domeny lub użytkowników ADS

en: unexpected argument
pl: nieoczekiwany parametr

en: update all configuration files
pl: aktualizowanie wszystkich plików konfiguracyjnych

en: usage: %s [options]
pl: użycie: %s [opcje]

en: use SSSD implicitly if it supports the configuration
pl: niejawne używanie SSSD, jeśli obsługuje konfigurację

en: workgroup authentication servers are in
pl: serwery uwierzytelniania grupy roboczej znajdują się w
