NetworkManager 0.9.8.x - en to nb translation catalogue (585 entries)

en: 
    The VPN connection '%s' disconnected because the VPN service stopped.
nb: 
    VPN-tilkobling «%s» koblet fra fordi VPN-tjenesten stoppet.

en: 
    The VPN connection '%s' disconnected because the network connection was interrupted.
nb: 
    VPN-tilkobling «%s» ble koblet fra fordi nettverkstilkoblingen ble avbrutt.

en: 
    The VPN connection '%s' disconnected.
nb: 
    VPN-tilkobling «%s» koblet fra.

en: 
    The VPN connection '%s' failed because of invalid VPN secrets.
nb: 
    VPN-tilkobling «%s» feilet pga ugyldig hemmelighet for VPN.

en: 
    The VPN connection '%s' failed because the VPN service did not start in time.
nb: 
    VPN-tilkobling «%s» feilet fordi VPN-tjenesten ikke startet i tide.

en: 
    The VPN connection '%s' failed because the VPN service failed to start.
nb: 
    VPN-tilkobling «%s» feilet fordi VPN-tjenesten ikke klarte å starte opp.

en: 
    The VPN connection '%s' failed because the VPN service failed to start.
    
    %s
nb: 
    VPN-tilkobling «%s» feilet fordi VPN-tjenesten ikke klarte å starte.
    
    %s

en: 
    The VPN connection '%s' failed because the VPN service returned invalid configuration.
nb: 
    VPN-tilkobling «%s» feilet fordi VPN-tjenesten returnerte ugyldig konfigurasjon.

en: 
    The VPN connection '%s' failed because the VPN service stopped unexpectedly.
nb: 
    VPN-tilkobling «%s» feilet fordi VPN-tjenesten stoppet uventet.

en: 
    The VPN connection '%s' failed because the connection attempt timed out.
nb: 
    VPN-tilkobling «%s» feilet pga tidsavbrudd for tilkoblingsforsøket.

en: 
    The VPN connection '%s' failed because the network connection was interrupted.
nb: 
    VPN-tilkobling «%s» feilet fordi nettverksforbindelsen ble avbrutt.

en: 
    The VPN connection '%s' failed because there were no valid VPN secrets.
nb: 
    VPN-tilkobling «%s» feilet fordi det ikke finnes gyldige VPN-passord.

en: 
    The VPN connection '%s' failed to start.
    
    %s
nb: 
    VPN-tilkobling «%s» klarte ikke å starte.
    
    %s

en: 
    The VPN connection '%s' failed.
nb: 
    VPN-tilkobling «%s» feilet.

en: "vlan" + number
nb: «vlan» + tall

en: %d day ago | %d days ago
nb[0]: %d dag siden
nb[1]: %d dager siden

en: %d hour ago | %d hours ago
nb[0]: %d time siden
nb[1]: %d timer siden

en: %d minute ago | %d minutes ago
nb[0]: %d minutt siden
nb[1]: %d minutter siden

en: %d month ago | %d months ago
nb[0]: %d måned siden
nb[1]: %d måneder siden

en: %d year ago | %d years ago
nb[0]: %d år siden
nb[1]: %d år siden

en: %s (default)
nb: %s (forvalg)

en: %s Network
nb: %s nettverk:

en: %s connection
nb: %s-tilkobling

en: (in some cases) Your broadband billing plan APN (Access Point Name)
nb: (i enkelte tilfeller) APN (navn på aksesspunkt) for din betalingsplan for bredbånd

en: (none)
nb: (ingen)

en: 1 (Default)
nb: 1 (forvalg)

en: 802.1X authentication
nb: 802.1X-autentisering

en: 802.1x Security
nb: 802.1x sikkerhet

en: A connection will now be made to your mobile broadband provider using the settings you selected.  If the connection fails or you cannot access network resources, double-check your settings.  To modify your mobile broadband connection settings, choose "Network Connections" from the System >> Preferences menu.
nb: En tilkobling til din bredbåndsleverandør for mobil blir nå satt opp med innstillingene du valgte. Hvis tilkoblingen feiler eller hvis du ikke får tilgang til nettverksressurser må du dobbeltsjekke innstillingene. For å endre dine innstillinger for mobil bredbåndstilkobling kan du velge «Nettverkstilkoblinger» fra menyen System->Brukervalg.

en: A file named "%s" already exists.
nb: En fil med navn «%s» eksisterer allerede.

en: A password is required to connect to '%s'.
nb: Et passord kreves for å koble til «%s».

en: ARP _targets:
nb: ARP-_mål:

en: Access the Internet using your mobile phone (DUN)
nb: Koble til internett med din mobiltelefon (DUN)

en: Active Network Connections
nb: Aktive nettverkstilkoblinger

en: Active backup
nb: Aktiv reserve

en: Adaptive load balancing
nb: Tilpasset lastbalansering

en: Adaptive transmit load balancing
nb: Lastbalansering med tilpasset overføring

en: Additional DNS ser_vers:
nb: Flere _DNS-tjenere:

en: Additional s_earch domains:
nb: Flere søk_edomener:

en: Address
nb: Adresse

[ctx: Address]
en: Unknown
nb: Ukjent

en: Addresses
nb: Adresser

en: Advanced
nb: Avansert

en: All _users may connect to this network
nb: Alle br_ukere kan koble til dette nettverket

en: All files
nb: Alle filer

en: Allow _BSD data compression
nb: Tillat _BSD-datakomprimering

en: Allow _Deflate data compression
nb: Tillat _Deflate-datakomprimering

en: Allow _roaming if home network is not available
nb: Tillat _roaming hvis hjemmenettverk ikke er tilgjengelig

en: Allow automatic PAC pro_visioning
nb: Tillat automatisk PAC-pro_visjonering

en: Allowed Authentication Methods
nb: Tillatte autentiseringsmetoder

en: Allowed methods:
nb: Tillatte metoder:

en: An IP address, or a comma-separated list of IP addresses, to look for when checking the link status.
nb: En IP-adresse eller en kommaseparert liste med IP-adresser som skal sjekkes når tilkoblingsstatus sjekkes.

en: Anony_mous identity:
nb: Anony_m identitet:

en: Anonymous
nb: Anonym

en: Any
nb: Enhver

en: Any device
nb: Enhver enhet

en: Are you sure you wish to delete the connection %s?
nb: Sikker på at du vil slette denne tilkoblingen %s?

en: As_k for this password every time
nb: Spør om dette passordet _hver gang

en: Au_thentication:
nb: Au_tentisering:

en: Aut_onegotiate
nb: F_orhandle automatisk

en: Authenticate to delete the selected connection
nb: Autentiser for å slette valgt tilkobling

en: Authenticate to edit the selected connection
nb: Autentiser for å redigere valgt tilkobling.

en: Authenticate to save this connection for all users of this machine.
nb: Autentiser for å lagre denne tilkoblingen for alle brukere på denne maskinen.

en: Authenticated
nb: Autentisert

en: Authentication
nb: Autentisering

en: Authentication required by Wi-Fi network
nb: Autentisering kreves av Wi-Fi-nettverk

en: Auto Ethernet
nb: Automatisk Ethernet

en: Auto InfiniBand
nb: Automatisk InfiniBand

en: Automatic
nb: Automatisk

en: Automatic (DHCP)
nb: Automatisk (DHCP)

en: Automatic (DHCP) addresses only
nb: Kun automatiske (DHCP) adresser

en: Automatic (PPP)
nb: Automatisk (PPP)

en: Automatic (PPP) addresses only
nb: Kun automatiske (PPP) adresser

en: Automatic (PPPoE)
nb: Automatisk (PPPoE)

en: Automatic (PPPoE) addresses only
nb: Kunn automatiske (PPPoE) adresser

en: Automatic (VPN)
nb: Automatisk (VPN)

en: Automatic (VPN) addresses only
nb: Kun automatiske (VPN) adresser

en: Automatic with manual DNS settings
nb: Automatisk med manuelle DNS-innstillinger

en: Automatic, DHCP only
nb: Automatisk. Kun DHCP

en: Automatic, addresses only
nb: Automatisk, kun adresser

en: Automatically connect to _VPN when using this connection
nb: Koble til _VPN automatisk når du bruker denne tilkoblingen

en: Automatically unlock this device
nb: Lås opp denne enheten automatisk

en: Available
nb: Tilgjengelige

en: B/G (2.4 GHz)
nb: B/G (2,4 GHz)

en: Ban_d:
nb: Bån_d:

en: Base Connection:
nb: Grunntilkobling:

en: Basic
nb: Grunnleggende

en: Bluetooth configuration not possible (error finding NetworkManager: (%s) %s).
nb: Konfigurasjon av Bluetooth er ikke mulig (klarte ikke å finne NetworkManager: (%s) %s).

en: Bluetooth configuration not possible (failed to connect to D-Bus: (%s) %s).
nb: Konfigurasjon av Bluetooth er ikke mulig (klarte ikke å koble til D-Bus: (%s)%s).

en: Bond
nb: Koble sammen

en: Bond connection %d
nb: Sammenkoblet tilkobling %d

en: Bond connection '%s' active
nb: Bundet tilkobling «%s» er aktiv

en: Bonded _connections:
nb: Sammenkoblede _tilkoblinger:

en: Both
nb: Begge

en: Bridge
nb: Bro

en: Bridge Port
nb: Port for sammenkobling

en: Bridge connection %d
nb: Sammenkoblet tilkobling %d

en: Bridge connection '%s' active
nb: Bro-tilkobling «%s» er aktiv

en: Bridged _connections:
nb: Sammenkoblede _tilkoblinger:

en: Broadcast
nb: Kringkasting

en: Broadcast Address:
nb: Kringkastingsadresse:

en: CDMA network.
nb: CDMA-nettverk.

en: C_A certificate:
nb: C_A-sertifikat:

en: C_hannel:
nb: Ka_nal

en: C_loned MAC address:
nb: K_lonet MAC-adresse:

en: C_onnection:
nb: Tilkobli_ng:

en: C_reate
nb: _Lag:

en: Cannot export VPN connection
nb: Kan ikke eksportere VPN-tilkobling

en: Cannot import VPN connection
nb: Kan ikke importere VPN-tilkobling

en: Change...
nb: Bytt …

en: Choose CA Certificate
nb: Velg CA-sertifikat

en: Choose a Certificate Authority certificate...
nb: Velg et Certificate Authority-sertifikat …

en: Choose a Connection Type
nb: Velg type tilkobling

en: Choose a PAC file...
nb: Velg en PAC-fil …

en: Choose a VPN Connection Type
nb: Velg type VPN-tilkobling

en: Choose your Billing Plan
nb: Velg din betalingsplan

en: Choose your Provider
nb: Velg din tilbyder

en: Choose your Provider's Country or Region
nb: Velg din tilbyders land eller region

en: Choose your personal certificate...
nb: Velg ditt personlige sertifikat …

en: Choose your private key...
nb: Velg din private nøkkel …

en: Compression
nb: Komprimering

en: Configure _Methods…
nb: Konfigurer _metoder …

en: Configuring InfiniBand connection '%s'...
nb: Konfigurerer InfiniBand-tilkobling «%s» …

en: Configuring VLAN connection '%s'...
nb: Konfigurerer VPN-tilkobling «%s» …

en: Configuring Wi-Fi network connection '%s'...
nb: Konfigurerer Wi-Fi-nettverkstilkobling «%s» …

en: Configuring bond connection '%s'...
nb: Konfigurerer bundet tilkobling «%s» …

en: Configuring bridge connection '%s'...
nb: Konfigurerer bro-tilkobling «%s» …

en: Configuring ethernet network connection '%s'...
nb: Konfigurerer ethernet-nettverkstilkobling til «%s» …

en: Configuring mobile broadband connection '%s'...
nb: Konfigurerer mobil bredbåndsforbindelse «%s» …

en: Confirm Mobile Broadband Settings
nb: Bekreft innstillinger for mobilt bredbånd

en: Connect to Hidden Wi-Fi Network
nb: Koble til skjult Wi-Fi-nettverk

en: Connected
nb: Tilkoblet

en: Connection Established
nb: Tilkoblingen er satt opp

en: Connection Information
nb: Tilkoblingsinformasjon

en: Connection _Information
nb: Tilkoblings_informasjon

en: Connection _name:
nb: Tilkoblings_navn:

en: Connection activation failed
nb: Aktivering av tilkobling feilet

en: Connection add failed
nb: Klarte ikke å legge til tilkobling

en: Connection delete failed
nb: Sletting av tilkobling feilet

en: Connection failure
nb: Feil med tilkobling

en: Copyright © 2004-2011 Red Hat, Inc.
    Copyright © 2005-2008 Novell, Inc.
    and many other community contributors and translators
nb: Opphavsrett © 2004-2011 Red Hat, Inc.
    Opphavsrett © 2005-2008 Novell, Inc.

en: Could not create connection
nb: Kunne ikke lage tilkobling

en: Could not create new connection
nb: Kunne ikke lage en ny tilkobling

en: Could not edit connection
nb: Kunne ikke redigere tilkobling

en: Could not find VPN plugin service for '%s'.
nb: Fant ikke tjeneste for VPN-tillegg «%s».

en: Could not load 802.1x Security user interface.
nb: Kunne ikke laste brukergrensesnitt for 802.1x-sikkerhet.

en: Could not load DSL user interface.
nb: Kunne ikke laste brukergrensesnitt for DSL.

en: Could not load General user interface.
nb: Kunne ikke laste generelt brukergrensesnitt.

en: Could not load IPv4 user interface.
nb: Kunne ikke laste brukergrensesnitt for IPv4

en: Could not load IPv6 user interface.
nb: Kunne ikke laste brukergrensesnitt for IPv6.

en: Could not load InfiniBand user interface.
nb: Kunne ikke laste brukergrensesnitt for InfiniBand.

en: Could not load PPP user interface.
nb: Kunne ikke laste brukergrensesnitt for PPP.

en: Could not load VPN user interface.
nb: Klarte ikke å laste brukergrensesnitt for VPN.

en: Could not load Wi-Fi security user interface.
nb: Kunne ikke laste brukergrensesnitt for Wi-Fi-sikkerhet.

en: Could not load Wi-Fi security user interface; missing Wi-Fi setting.
nb: Kunne ikke laste brukergrensesnitt for Wi-Fi-sikkerhet; mangler WiFi-innstilling.

en: Could not load Wi-Fi user interface.
nb: Kunne ikke laste brukergrensesnitt for Wi-Fi.

en: Could not load WiMAX user interface.
nb: Kunne ikke laste brukergrensesnitt for WiMAX.

en: Could not load bond user interface.
nb: Kunne ikke laste brukergrensesnitt for sammenkobling.

en: Could not load bridge port user interface.
nb: Kunne ikke laste brukergrensesnitt for port for sammenkobling.

en: Could not load bridge user interface.
nb: Kunne ikke laste brukergrensesnitt.

en: Could not load ethernet user interface.
nb: Kunne ikke laste brukergrensesnitt for ethernet.

en: Could not load mobile broadband user interface.
nb: Kunne ikke laste brukergrensesnitt for mobilt bredbånd.

en: Could not load vlan user interface.
nb: Kunne ikke laste brukergrensesnitt for vlan.

en: Country or Region List:
nb: Liste med land eller regioner:

en: Country or region
nb: Land eller region

en: Create New Wi-Fi Network
nb: Lag et nytt Wi-Fi-nettverk

en: Create _New Wi-Fi Network...
nb: Lag _nytt Wi-Fi-nettverk …

en: Create a connection for _this mobile broadband device:
nb: Lag en tilkobling for _denne mobile bredbåndsenheten:

en: Create…
nb: Lag …

en: DER or PEM certificates (*.der, *.pem, *.crt, *.cer)
nb: DER eller PEM-sertifikater (*.der, *.pem, *.crt, *.cer)

en: DER, PEM, or PKCS#12 private keys (*.der, *.pem, *.p12, *.key)
nb: DER, PEM eller PKCS#12 private nøkler (*.der, *.pem, *.p12, *.key)

en: DNS ser_vers:
nb: _DNS-tjenere

en: DSL authentication
nb: DSL-autentisering

en: DSL connection %d
nb: DSL-tilkobling %d

en: D_HCP client ID:
nb: Klient-ID for D_HCP:

en: Default
nb: Forvalg

en: Default Route:
nb: Forvalgt rute:

en: Delete the selected connection
nb: Slett valgt tilkobling

en: Detecting phone configuration...
nb: Gjenkjenner telefonkonfigurasjon …

en: Device disconnect failed
nb: Frakobling av enhet feilet

en: Device name + number
nb: Enhetsnavn + tall

en: Did not find a connection with UUID '%s'
nb: Fant ingen tilkobling med UUID «%s»

en: Disable VPN notifications
nb: Slå av varsling om VPN

en: Disable WiFi Create
nb: Slå av oppretting av WiFi

en: Disable connected notifications
nb: Slå av varsling om tilkobling

en: Disable disconnected notifications
nb: Slå av varsling om frakobling

en: Disabled
nb: Slått av

en: Disconnect
nb: Koble fra

en: Disconnect failure
nb: Feil ved frakobling

en: Disconnected
nb: Frakoblet

en: Do you want to replace %s with the VPN connection you are saving?
nb: Vil du erstatte %s med VPN-tilkoblingen du lagrer?

en: Domains used when resolving host names. Use commas to separate multiple domains.
nb: Domener som brukes ved oppslag av vertsnavn. Bruk komma for å skille flere domener.

en: Don't know how to create '%s' connections
nb: Vet ikke hvordan tilkoblinger av type «%s» lages

en: Don't show this message again
nb: Ikke vis denne meldingen igjen

en: Dynamic WEP
nb: Dynamisk WEP

en: Dynamic WEP (802.1x)
nb: Dynamisk WEP (802.1x)

en: Echo
nb: Ekko

en: Edit Connections...
nb: Rediger tilkoblinger …

en: Edit the selected connection
nb: Rediger valgt tilkobling

en: Editing %s
nb: Redigerer %s

en: Editing IPv4 routes for %s
nb: Rediger IPv4-ruter for %s

en: Editing IPv6 routes for %s
nb: Rediger IPv6-ruter for %s

en: Editing PPP authentication methods for %s
nb: Rediger PPP-autentiseringsmetoder for %s

en: Editing un-named connection
nb: Redigerer tilkobling uten navn

en: Enable N_otifications
nb: Slå på _varsling

en: Enable WiMA_X Mobile Broadband
nb: Slå på WiMA_X mobilt bredbånd

en: Enable _Mobile Broadband
nb: Slå på _mobilt bredbånd

en: Enable _Networking
nb: Slå på _nettverk

en: Enable _STP (Spanning Tree Protocol)
nb: Slå på _STP (Spanning Tree Protocol)

en: Enable _Wi-Fi
nb: Slå på _trådløst

en: Enter a name for the Wi-Fi network you wish to create.
nb: Oppgi et navn på Wi-Fi-nettverket du ønsker å opprette.

en: Enter the name and security details of the hidden Wi-Fi network you wish to connect to.
nb: Oppgi navnet til det skjulte Wi-Fi-nettverket du ønsker å koble deg til.

en: Error creating connection
nb: Feil under oppretting av tilkobling

en: Error displaying connection information:
nb: Feil under visning av tilkoblingsinformasjon:

en: Error editing connection
nb: Feil under redigering av tilkobling

en: Error initializing editor
nb: Feil under initiering av redigering

en: Error saving connection
nb: Feil under lagring av tilkobling

en: Error: %s
nb: Feil: %s

en: Ethernet Network
nb: Ethernet-nettverk

en: Ethernet Network (%s)
nb: Ethernet-nettverk (%s)

en: Ethernet Networks
nb: Ethernet-nettverk

en: Ethernet Networks (%s)
nb: Ethernet-nettverk (%s)

en: Ethernet connection %d
nb: Ethernet-tilkobling %d

en: Ethernet network connection '%s' active
nb: Ethernet-nettverkforbindelse «%s» er aktiv

en: Export VPN connection...
nb: Eksporter VPN-tilkobling …

en: Failed to activate connection
nb: Kunne ikke å aktivere tilkobling

en: Failed to add new connection
nb: Klarte ikke å legge til ny tilkobling

en: Failed to add/activate connection
nb: Kunne ikke å legge til/slå på tilkobling

en: Failed to create DUN connection: %s
nb: Kunne ikke lage en DUN-tilkobling: %s

en: Failed to create PAN connection: %s
nb: Kunne ikke lage en PAN-tilkobling: %s

en: Failed to update connection secrets due to an unknown error.
nb: Klarte ikke å oppdatere hemmelighet for tilkobling på grunn av en ukjent feil.

en: Firewall _zone:
nb: Brannmur_sone:

en: FirewallD is not running.
nb: FirewallD kjører ikke.

en: Full duple_x
nb: Full duple_ks

en: GSM network.
nb: GSM-nettverk.

en: General
nb: Generelt

en: Hardware
nb: Maskinvare

en: Hardware Address:
nb: Maskinvareadresse:

en: Hidden Wi-Fi network
nb: Skjult Wi-Fi-nettverk

en: Home network
nb: Hjemmenettverk

en: Home network (%s)
nb: Hjemmenettverk (%s)

en: I can't find my provider and I wish to enter it _manually:
nb: Jeg kan ikke finne min tilbyder og ønsker å oppgi denne _manuelt:

en: IP Address:
nb: IP-adresse:

en: IP addresses identify your computer on the network.  Click the "Add" button to add an IP address.
nb: IP-adresser identifiserer din datamaskin på nettverket. Klikk på «Legg til»-knappen for å legge til en IP-adresse.

en: IP addresses of domain name servers used to resolve host names. Use commas to separate multiple domain name server addresses.
nb: IP-adresse for navnetjenere som brukes for å slå opp vertsnavn. Bruk komma for å skille flere navnetjenere.

en: IPv4 Settings
nb: IPv4-innstillinger

en: IPv6 Settings
nb: IPv6-innstillinger

en: I_dentity:
nb: I_dentitet:

en: If enabled, this connection will never be used as the default network connection.
nb: Hvis dette slås på vil tilkoblingen aldri bli brukt som forvalgt nettverkstilkobling.

en: Ig_nore automatically obtained routes
nb: Overse automatisk i_nnhentede ruter

en: Ignore
nb: Ignorer

en: Ignore CA certificate
nb: Overse CA-sertifikat

en: Ignored
nb: Ignorert

en: Import a saved VPN configuration...
nb: Importer en lagret VPN-tilkobling …

en: In most cases, the provider's PPP servers will support all authentication methods.  If connections fail, try disabling support for some methods.
nb: I de fleste tilfeller vil tilbyders PPP-tjener støtte alle autentiseringsmetoder. Hvis tilkoblinger feiler kan du prøve å slå av støtte for noen metoder.

en: InfiniBand Network
nb: InfiniBand-nettverk

en: InfiniBand Network (%s)
nb: InfiniBand-nettverk (%s)

en: InfiniBand Networks
nb: InfiniBand-nettverk

en: InfiniBand Networks (%s)
nb: InfiniBand-nettverk (%s)

en: InfiniBand connection %d
nb: InfiniBand-tilkobling %d

en: InfiniBand connection '%s' active
nb: InfiniBand-tilkobling «%s» er aktiv

en: Infrastructure
nb: Infrastruktur

en: Installed CDMA device
nb: Installert CDMA-enhet

en: Installed GSM device
nb: Installert GSM-enhet

en: Interface:
nb: Grensesnitt:

en: It is not intended for command-line interaction but instead runs in the GNOME desktop environment.
nb: Det er ikke ment brukt via kommandolinjen og kjører i stedet i skrivebordsmiljøet GNOME.

en: Last Used
nb: Sist brukt

en: Link _down delay:
nb: Pause før tilkoblingen tas ne_d:

en: Link _up delay:
nb: Pause før tilkoblingen tas _opp:

en: Link-Local
nb: Link-lokal

en: Link-Local Only
nb: Kun lokal link

en: MII (recommended)
nb: MII (anbefalt)

en: M_ode:
nb: M_odus:

en: Manage and change your network connection settings
nb: Håndter og endre innstillinger for nettverksforbindelser

en: Manage your network connections
nb: Håndter dine nettverksforbindelser

en: Manual
nb: Manuelt

en: Metric
nb: Metrisk

en: Microsoft Challenge Handshake Authentication Protocol version 2
nb: Microsoft Challenge Handshake Authentication Protocol versjon 2

en: Missing resources
nb: Mangler ressurser

en: Mobile Broadband
nb: Mobilt bredbånd

en: Mobile Broadband (%s)
nb: Mobilt bredbånd (%s)

en: Mobile Broadband network.
nb: Mobilt bredbåndsnettverk.

en: Mobile broadband connection '%s' active
nb: Mobil bredbåndsforbindelse «%s» er aktiv

en: Mobile broadband connection '%s' active: (%d%%%s%s)
nb: Mobil bredbåndsforbindelse «%s» er aktiv: (%d%%%s%s)

en: Mobile broadband network password
nb: Passord for tilkoblign med mobilt bredbånd

en: Mobile wizard was canceled
nb: Veiviser for mobil ble avbrutt

en: Monitoring _frequency:
nb: Overvåkings_frekvens:

en: More networks
nb: Flere nettverk

en: My country is not listed
nb: Landet mitt er ikke på listen

en: My plan is not listed...
nb: Min plan er ikke på listen …

en: My provider uses CDMA technology (1xRTT, EVDO)
nb: Min tilbyder bruker CDMA-teknologi (1xRTT, EVDO)

en: My provider uses C_DMA-based technology (i.e. 1xRTT, EVDO)
nb: Min tilbyder bruker C_DMA-basert teknologi (f.eks 1xRTT, EVDO)

en: My provider uses GSM technology (GPRS, EDGE, UMTS, HSPA)
nb: Min tilbyder bruker GSM-teknologi (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA)

en: My provider uses _GSM-based technology (i.e. GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA)
nb: Min tilbyder bruker _GSM-basert teknologi (f.eks GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA)

en: N_etwork ID:
nb: N_ettverks-ID:

en: Name
nb: Navn

en: Netmask
nb: Nettmaske

en: Network
nb: Nettverk

en: Network Connections
nb: Nettverkstilkoblinger

en: Network connection '%s' active
nb: Nettverkstilkobling «%s» er aktiv

en: NetworkManager Applet
nb: NetworkManager panelprogram

en: NetworkManager Website
nb: NetworkManager nettsted

en: NetworkManager is not running...
nb: NetworkManager kjører ikke …

en: Networking disabled
nb: Nettverk slått av

en: New Mobile Broadband (CDMA) connection...
nb: Ny mobil bredbåndstilkobling (CDMA) …

en: New Mobile Broadband (GSM) connection...
nb: Ny tilkobling med mobilt bredbånd (GSM) …

en: New Mobile Broadband Connection
nb: Ny mobil bredbåndstilkobling

en: New Mobile Broadband connection...
nb: Ny mobil bredbåndstilkobling …

en: New PIN code:
nb: Ny PIN-kode:

en: New Wi-Fi network
nb: Nytt Wi-Fi-nettverk

en: New...
nb: Ny …

en: No Certificate Authority certificate chosen
nb: Ingen Certificate Authority-sertifikat er valgt

en: No VPN plugins are installed.
nb: Ingen VPN-tillegg er installert.

en: No network connection
nb: Ingen nettverksforbindelse

en: No network devices available
nb: Ingen nettverksenheter tilgjengelig

en: No valid active connections found!
nb: Ingen gyldige aktive tilkoblinger funnet!

en: Not using a Certificate Authority (CA) certificate can result in connections to insecure, rogue Wi-Fi networks.  Would you like to choose a Certificate Authority certificate?
nb: Hvis man ikke bruker et Certificate Authority-sertifikat (CA) kan dette resultere i tilkoblinger til usikre og villedende Wi-Fi-nettverk. Vil du velge et Certificate Authority-sertifikat?

en: Notification area applet for managing your network devices and connections.
nb: Panelprogram for håndtering av dine nettverksenheter og -tilkoblinger.

en: Nu_mber:
nb: Nu_mmer:

en: Open System
nb: Åpent system

en: PAC _file:
nb: PAC-_fil:

en: PAC files (*.pac)
nb: PAC-filer (*.pac)

en: PEAP _version:
nb: PEAP-_versjon:

en: PIN code for SIM card '%s' on '%s'
nb: PIN-kode for SIM-kort «%s» på «%s»

en: PIN code is needed for the mobile broadband device
nb: PIN-kode kreves for enhet for mobilt bredbånd

en: PIN code required
nb: PIN-kode kreves

en: PIN code:
nb: PIN-kode:

en: PPP Settings
nb: PPP-innstillinger

en: PUK code:
nb: PUK-kode:

en: Password:
nb: Passord:

en: Passwords or encryption keys are required to access the Wi-Fi network '%s'.
nb: Passord eller krypteringsnøkler er nødvendig for å koble til Wi-Fi-nettverk «%s».

en: Path _cost:
nb: _Kostnad for sti:

en: Prefer 2G (GPRS/EDGE)
nb: Foretrekk 2G (GPRS/EDGE)

en: Prefer 3G (UMTS/HSPA)
nb: Foretrekk 3G (UMTS/HSPA)

en: Prefer 4G (LTE)
nb: Foretrekk 4G (LTE)

en: Prefix
nb: Prefiks

en: Preparing InfiniBand connection '%s'...
nb: Forbereder InfiniBand-tilkobling «%s» …

en: Preparing VLAN connection '%s'...
nb: Forbereder VPN-tilkobling «%s» …

en: Preparing Wi-Fi network connection '%s'...
nb: Forbereder Wi-Fi-nettverkstilkobling «%s» …

en: Preparing bond connection '%s'...
nb: Forbereder bundet tilkobling «%s» …

en: Preparing bridge connection '%s'...
nb: Forbereder bro-tilkobling «%s» …

en: Preparing ethernet network connection '%s'...
nb: Forbereder ethernet-nettverkstilkobling til «%s» …

en: Preparing mobile broadband connection '%s'...
nb: Forbereder mobil bredbåndsforbindelse «%s» …

en: Preparing network connection '%s'...
nb: Forbereder nettverkstilkobling «%s» …

en: Primary DNS:
nb: Primær DNS:

en: Private _key:
nb: Privat nø_kkel:

en: Protected EAP (PEAP)
nb: Beskyttet EAP (PEAP)

en: Provider
nb: Tilbyder

en: Provider:
nb: Tilbyder:

en: Re-enter new PIN code:
nb: Tast inn ny PIN-kode igjen:

en: Requesting a VPN address for '%s'...
nb: Ber om en nettverksadresse på VPN for «%s» …

en: Requesting a Wi-Fi network address for '%s'...
nb: Ber om en Wi-Fi-nettverksadresse for «%s» …

en: Requesting a network address for '%s'...
nb: Ber om en nettverksadresse for «%s» …

en: Requesting address for '%s'...
nb: Ber om en nettverksadresse for «%s» …

en: Requesting an ethernet network address for '%s'...
nb: Ber om en nettverksadresse på ethernet-nettverk for «%s» …

en: Require IPv_4 addressing for this connection to complete
nb: Krev IPv_4-adresser for at tilkoblingen skal fullføres

en: Require IPv_6 addressing for this connection to complete
nb: Krev IPv_6-adressering for at denne tilkoblingen skal fullføres

en: Roaming network
nb: "Roaming" nettverk

en: Roaming network (%s)
nb: "Roaming" nettverk (%s)

en: Round-robin
nb: Tilfeldig

en: SIM PIN Unlock Required
nb: Du må låse opp PIN-kode for SIM

en: SIM PIN unlock required
nb: Du må låse opp PIN-koden for SIM

en: SIM PUK Unlock Required
nb: Du må låse opp PUK-kode for SIM

en: SIM PUK unlock required
nb: Du må låse opp PUK-kode for SIM

en: S_earch domains:
nb: Søk_edomener:

en: S_ecurity:
nb: Sikk_erhet:

en: Save any changes made to this connection.
nb: Lagre alle endringer som er gjort på denne tilkoblingen.

en: Secondary DNS:
nb: Sekundær DNS:

en: Security:
nb: Sikkerhet:

en: Select Mobile Broadband Provider Type
nb: Velg type tilbyder for mobilt bredbånd

en: Select file to import
nb: Velg fil som skal importeres

en: Select the technology your mobile broadband provider uses.  If you are unsure, ask your provider.
nb: Velg tekonlogien din bredbåndstilbyder for mobil bruker. Spør tilbyderen hvis du er usikker.

en: Select the type of VPN you wish to use for the new connection.  If the type of VPN connection you wish to create does not appear in the list, you may not have the correct VPN plugin installed.
nb: Velg type VPN du ønsker å bruke for den nye tilkoblingen. Hvis du ikke finner riktig type VPN-tilkobling i listen er det mulig at du ikke har korrekt VPN-tillegg installert.

en: Select the type of connection you wish to create.
    
    If you are creating a VPN, and the VPN connection you wish to create does not appear in the list, you may not have the correct VPN plugin installed.
nb: Velg type tilkobling du ønsker å lage.
    
    Hvis du lager en VPN-tilkobling og du ikke finner riktig type VPN-tilkobling i listen er det mulig at du ikke har korrekt VPN-tillegg installert.

en: Select your provider from a _list:
nb: Velg din tilbyder fra en _liste:

en: Selected plan _APN (Access Point Name):
nb: _APN (Navn på aksesspunkt) for valgt plan:

en: Send PPP _echo packets
nb: Send _ekko-pakker for PPP

en: Sending unlock code...
nb: Send kode for å låse opp …

en: Set this to true to disable notifications when Wi-Fi networks are available.
nb: Sett denne til true for å slå av varsling når Wi-Fi-nettverk er tilgjengelige.

en: Set this to true to disable notifications when connecting to a network.
nb: Sett denne til «true» For å slå av varsling ved tilkobling til et nettverk.

en: Set this to true to disable notifications when connecting to or disconnecting from a VPN.
nb: Sett denne til true for å slå av varsling ved til- eller frakobling fra et VPN.

en: Set this to true to disable notifications when disconnecting from a network.
nb: Sett denne til «true» for å slå av varsling ved frakobling fra et nettverk.

en: Set this to true to disable warnings about CA certificates in EAP authentication.
nb: Sett denne til «true» for å slå av advarsler om CA-sertifikater med EAP-autentisering.

en: Set this to true to disable warnings about CA certificates in phase 2 of EAP authentication.
nb: Sett denne til «true» for å slå av advarsler om CA-sertifikater i fase 2 av EAP-autentisering.

en: Set to FALSE to disable displaying the applet in the notification area.
nb: Sett til FALSE for å slå av visning av panelprogrammet i varslingsområdet.

en: Set to true to disable creation of adhoc networks when using the applet.
nb: Sett til true for å slå av oppretting av ad-hoc nettverk når panelprogrammet brukes.

en: Set up a Mobile Broadband Connection
nb: Sett opp en mobil bredbåndstilkobling

en: Sh_ow passwords
nb: Vis pass_ord

en: Shared Key
nb: Delt nøkkel

en: Shared to other computers
nb: Delt med andre datamaskiner

en: Sho_w key
nb: _Vis nøkkel

en: Sho_w password
nb: _Vis passord

en: Sho_w passwords
nb: _Vis passord

en: Show PIN code
nb: Vis PIN-kode

en: Show PIN/PUK codes
nb: Vis PIN/PUK-koder

en: Show the applet in notification area
nb: Vis panelprogrammet i varslingsområdet

[ctx: Speed]
en: Unknown
nb: Ukjent

en: Speed:
nb: Hastighet:

en: Stamp
nb: Stempel

en: Starting VPN connection '%s'...
nb: Starter VPN-tilkobling «%s» …

[ctx: Subnet Mask]
en: Unknown
nb: Ukjent

en: Subnet Mask:
nb: Subnettmaske:

en: Suppress networks available notifications
nb: Slå av varsling om tilgjengelige nettverk

en: Ternary DNS:
nb: Ternær DNS:

en: The DHCP client identifier allows the network administrator to customize your computer's configuration.  If you wish to use a DHCP client identifier, enter it here.
nb: Identifikator for DHCP-klient lar nettverksadministrator tilpasse konfigurasjonen av din datamaskin. Hvis du ønsker å bruke en identifikator for DHCP-klient kan du oppgi den her.

en: The MAC address entered here will be used as hardware address for the network device this connection is activated on.  This feature is known as MAC cloning or spoofing.  Example: 00:11:22:33:44:55
nb: MAC-adressen som oppgis her vil bli brukt som maskinvareadresse for nettverksenheten denne tilkoblingen aktiveres på. Funksjonen er kjent som MAC-kloning. F.eks: 00:11:22:33:44:55

en: The NetworkManager Applet could not find some required resources (the .ui file was not found).
nb: NetworkManager fant ikke nødvendige ressurser (.ui-filen ble ikke funnet).

en: The VPN connection '%s' could not be exported to %s.
    
    Error: %s.
nb: VPN-tilkobling «%s» kunne ikke eksporteres til %s.
    
    Feil: %s.

en: The VPN plugin failed to import the VPN connection correctly
    
    Error: no VPN service type.
nb: VPN-tillegg klarte ikke å importere VPN-tilkoblingen.
    
    Feil: ingen type for VPN-tjeneste.

en: The connection editor could not find some required resources (the .ui file was not found).
nb: Redigering av tilkobling fant ikke alle nødvendige ressurser (.ui-fil ble ikke funnet).

en: The connection editor dialog could not be initialized due to an unknown error.
nb: Dialog for redigering av tilkobling kunne ikke startes pga en ukjent feil.

en: The default Bluetooth adapter must be enabled before setting up a Dial-Up-Networking connection.
nb: Forvalgt Bluetooth-enhet må slås på før du setter opp en oppringt nettverkstilkobling.

en: The file '%s' could not be read or does not contain recognized VPN connection information
    
    Error: %s.
nb: Filen «%s» kunne ikke leses eller inneholder ikke informasjon om noen gjenkjente VPN-tilkoblinger
    
    Feil: %s.

en: The mobile broadband device '%s' requires a SIM PIN code before it can be used.
nb: Mobil bredbåndsenhet «%s» krever en PIN-kode for SIM før den kan brukes.

en: The mobile broadband device '%s' requires a SIM PUK code before it can be used.
nb: Mobil bredbåndsenhet «%s» krever en PUK-kode for SIM før den kan brukes.

en: The network connection has been disconnected.
nb: Nettverksforbindelsen har blitt frakoblet.

en: The property '%s' / '%s' is invalid: %d
nb: Egenskap «%s» / «%s» er ugyldig: %d

en: The selected private key does not appear to be protected by a password.  This could allow your security credentials to be compromised.  Please select a password-protected private key.
    
    (You can password-protect your private key with openssl)
nb: Valgt privat nøkkel ser ikke ut til å være beskyttet av et passord. Dette kan tillate at din autentiseringsinformasjon kan kompromitteres. Vennligst velg en passordbeskyttet privat nøkkel.
    
    Du kan passordbeskytte din private nøkkel med openssl

en: The zone defines the trust level of the connection. Default is not a regular zone, selecting it results in the use of the default zone set in the firewall. Only usable if firewalld is active.
nb: Sonen definerer tillitsnivået for tilkoblingen. Forvalgt verdi er ikke en vanlig sone. Hvis du velger den får du forvalgt sone som er satt i brannmur. Kan kun brukes hvis firewalld er aktiv.

en: This assistant helps you easily set up a mobile broadband connection to a cellular (3G) network.
nb: Denne assistenten hjelper deg å sette opp en mobil bredbåndstilkobling til et mobilnettverk (3G).

en: This option locks this connection to the Wi-Fi access point (AP) specified by the BSSID entered here.  Example: 00:11:22:33:44:55
nb: Dette valget låser denne tilkoblingen til Wi-Fi-aksesspunkt (AP) som spesifiseres av BSSID som oppgis her. Eksempel: 00:11:22:33:44:55

en: This option locks this connection to the network device specified by its permanent MAC address entered here.  Example: 00:11:22:33:44:55
nb: Dette valget låser denne tilkoblingen til nettverksenheten spesifisert av den permanente MAC-adressen som oppgis her. Eksempel: 00:11:22:33:44:55

en: This program is a component of NetworkManager (http://projects.gnome.org/NetworkManager).
nb: Dette programmet er en del av NetworkManager (http://projects.gnome.org/NetworkManager).

en: Transmission po_wer:
nb: Overføringsst_yrke:

en: Tunneled TLS
nb: Tunnelert TLS (TTLS)

en: Twisted Pair (TP)
nb: Tvunnet Par (TP)

en: Unencrypted private keys are insecure
nb: Private nøkler uten kryptering er ikke sikre

en: Unknown
nb: Ukjent

en: Unknown error
nb: Ukjent feil

en: Unknown error creating connection editor dialog.
nb: Ukjent feil under oppretting av dialog for redigering av tilkobling.

en: Unknown phone device type (not GSM or CDMA)
nb: Ukjent enhetstype for telefon (ikke GSM eller CDMA)

en: Unlisted
nb: Ikke listet

en: Unsupported mobile broadband connection type.
nb: Ikke støttet type mobil bredbåndsforbindelse.

en: Usage:
nb: Bruk:

en: Use 802.1_X security for this connection
nb: Bruk 802.1_X-sikkerhet for denne tilkoblingen

en: Use TCP _header compression
nb: Bruk komprimering av TCP-_hoder

en: Use _stateful MPPE
nb: Bruk _stateful MPPE

en: Use only 4G (LTE)
nb: Bruk kun 4G (LTE)

en: Use the network menu to connect to a Wi-Fi network
nb: Bruk nettverksmenyen for å koble til et Wi-Fi-nettverk

en: Use your mobile phone as a network device (PAN/NAP)
nb: Bruk din mobiltelefon som en nettverksenhet (PAN/NAP)

en: Used to determine whether settings should be migrated to a new version.
nb: Brukes til å bestemme om innstillingene skal migreres til en ny versjon.

en: User authentication required for InfiniBand connection '%s'...
nb: Brukerautentisering kreves for InfiniBand-tilkobling «%s» …

en: User authentication required for VLAN connection '%s'...
nb: Brukerautentisering kreves for VPN-tilkobling «%s» …

en: User authentication required for VPN connection '%s'...
nb: Brukerautentisering kreves for VPN-tilkobling «%s» …

en: User authentication required for Wi-Fi network '%s'...
nb: Brukerautentisering kreves for Wi-Fi-nettverk «%s» …

en: User authentication required for bond connection '%s'...
nb: Brukerautentisering kreves for bundet tilkobling «%s» …

en: User authentication required for bridge connection '%s'...
nb: Brukerautentisering kreves for bro-tilkobling «%s» …

en: User authentication required for ethernet network connection '%s'...
nb: Brukeraautentisering kreves av ethernet-nettverksforbindelse «%s» …

en: User authentication required for mobile broadband connection '%s'...
nb: Brukerautentisering kreves for mobil bredbåndsforbindelse «%s» …

en: User authentication required for network connection '%s'...
nb: Brukerautentisering kreves for nettverkstilkobling «%s» …

en: VLAN _id:
nb: VLAN-ID:

en: VLAN connection %d
nb: VLAN-tilkobling %d

en: VLAN connection '%s' active
nb: VPN-tilkobling «%s» er aktiv

en: VLAN interface _name:
nb: _Navn på VLAN-grensesnitt:

en: VPN Banner:
nb: VPN-topptekst:

en: VPN Connection Failed
nb: VPN-tilkobling feilet

en: VPN Gateway:
nb: VPN-gateway:

en: VPN Login Message
nb: Påloggingsmelding for VPN

en: VPN Type:
nb: Type VPN:

en: VPN Username:
nb: Brukernavn for VPN:

en: VPN connection %d
nb: VPN-tilkobling %d

en: VPN connection '%s' active
nb: VPN-tilkobling «%s» er aktiv

en: VPN connection has been successfully established.
nb: Etablering av VPN-tilkobling er fullført.

en: VPN connection has been successfully established.
    
    %s
nb: Etablering av VPN-tilkobling er fullført.
    
    %s

en: Version 0
nb: Versjon 0

en: Version 1
nb: Versjon 1

en: Virtual
nb: Virtuell

en: WEP 128-bit Passphrase
nb: WEP 128-bit passord

en: WEP 40/128-bit Key (Hex or ASCII)
nb: WEP 40/128-bit nøkkel (Heksadesimal eller ASCII)

en: WEP inde_x:
nb: WEP-inde_ks:

en: WPA & WPA2 Enterprise
nb: WPA og WPA2 enterprise

en: WPA & WPA2 Personal
nb: WPA & WPA2 personlig

en: Warning: Selecting an incorrect plan may result in billing issues for your broadband account or may prevent connectivity.
    
    If you are unsure of your plan please ask your provider for your plan's APN.
nb: Advarsel: Hvis du velger feil plan kan dette resultere i ekstra utgifter på din bredbåndskonto eller forhindre tilkobling.
    
    Spør tilbyder om APN for ditt abonnement hvis du er usikker.

en: When connecting to IPv4-capable networks, allows the connection to complete if IPv6 configuration fails but IPv4 configuration succeeds.
nb: Lar tilkobling fullføre hvis IPv6-konfigurasjon feiler, men IPv4-konfigurasjon går bra ved tilkobling til nettverk som støtter IPv4.

en: When connecting to IPv6-capable networks, allows the connection to complete if IPv4 configuration fails but IPv6 configuration succeeds.
nb: La tilkoblingen fullføres hvis IPv4-konfigurasjon feiler, men IPv6-konfigurasjon fungerer når du kobler til et nettverk som har støtte for IPv6.

en: Wi-Fi Network | Wi-Fi Networks
nb[0]: Wi-Fi-nettverk
nb[1]: Wi-Fi-nettverk

en: Wi-Fi Network (%s)
nb: Wi-Fi-nettverk (%s)

en: Wi-Fi Network Authentication Required
nb: Autentisering for Wi-Fi-nettverk kreves

en: Wi-Fi Networks (%s)
nb: Wi-Fi-nettverk (%s)

en: Wi-Fi Networks Available
nb: Wi-Fi-nettverk er tilgjengelige

en: Wi-Fi Security
nb: Wi-Fi-sikkerhet

en: Wi-Fi _adapter:
nb: Wi-Fi-_kort:

en: Wi-Fi _security:
nb: Wi-Fi-_sikkerhet:

en: Wi-Fi connection %d
nb: Wi-Fi-tilkobling %d

en: Wi-Fi is disabled
nb: Wi-Fi er slått av

en: Wi-Fi is disabled by hardware switch
nb: Wi-Fi er slått av med bryter

en: Wi-Fi network connection '%s' active
nb: Wi-Fi-nettverkforbindelse «%s» er aktiv

en: Wi-Fi network connection '%s' active: %s (%d%%)
nb: Wi-Fi-nettverkstilkobling «%s» er aktiv: %s (%d%%)

[ctx: Wi-Fi/Ethernet security]
en: None
nb: Ingen

[ctx: WiMAX Base Station ID]
en: unknown
nb: ukjent

[ctx: WiMAX CINR]
en: unknown
nb: ukjent

en: WiMAX Mobile Broadband
nb: WiMAX mobilt bredbånd

en: WiMAX Mobile Broadband (%s)
nb: WiMAX mobilt bredbånd (%s)

en: WiMAX connection %d
nb: WiMAX-tilkobling %d

en: WiMAX is disabled
nb: WiMAX er slått av

en: WiMAX is disabled by hardware switch
nb: WiMAX er slått av med bryter

[ctx: Wifi/wired security]
en: None
nb: Ingen

en: Wired
nb: Kablet

en: Wrong PIN code; please contact your provider.
nb: Feil PIN-kode. Vennligst kontakt leverandøren.

en: Wrong PUK code; please contact your provider.
nb: Feil PUK-kode. Vennligst kontakt leverandøren.

en: You are now connected to '%s'.
nb: Du er nå koblet til «%s».

en: You are now connected to the CDMA network.
nb: Du er nå tilkoblet CDMA-nettverk.

en: You are now connected to the GSM network.
nb: Du er nå tilkoblet GSM-nettverk.

en: You are now connected to the InfiniBand network.
nb: Du er nå tilkoblet InfiniBand-nettverk.

en: You are now connected to the Mobile Broadband network.
nb: Du er nå koblet til mobilt bredbåndsnettverk.

en: You are now connected to the VLAN.
nb: Du er nå tilkoblet VLAN.

en: You are now connected to the Wi-Fi network '%s'.
nb: Du er nå koblet til Wi-Fi-nettverk «%s».

en: You are now connected to the WiMAX network.
nb: Du er nå tilkoblet WiMAX-nettverket.

en: You are now connected to the bonded network.
nb: Du er nå tilkoblet bundet nettverk.

en: You are now connected to the bridged network.
nb: Du er nå tilkoblet nettverk med bro.

en: You are now connected to the ethernet network.
nb: Du er nå koblet til ethernet-nettverket.

en: You are now connected to the mobile broadband network.
nb: Du er nå koblet til mobilt bredbåndsnettverk.

en: You are now registered on a roaming network.
nb: Du er nå registrert på et roaming nettverk.

en: You are now registered on the home network.
nb: Du er nå registrert på hjemmenettverket.

en: You will need the following information:
nb: Du trenger følgende informasjon:

en: Your Device:
nb: Din enhet:

en: Your Plan:
nb: Din plan:

en: Your Provider:
nb: Din tilbyder:

en: Your broadband billing plan name
nb: Navn på betalingsplan for bredbånd

en: Your broadband provider's name
nb: Navnet på din bredbåndstilbyder

en: Your mobile broadband connection is configured with the following settings:
nb: Din mobile bredbåndstilkobling er konfigurert med følgende innstillinger:

en: Your phone is now ready to use!
nb: Telefonen er klar til bruk!

en: _About
nb: _Om

en: _Aging time:
nb: _Aldringstid:

en: _Automatically connect to this network when it is available
nb: Koble til dette nettverket _automatisk når det er tilgjengelig

en: _Cloned MAC address:
nb: _Klonet MAC-adresse:

en: _Configure VPN...
nb: _Sett opp VPN …

en: _Connect to Hidden Wi-Fi Network...
nb: _Koble til skjult Wi-Fi-nettverk …

en: _Delete
nb: _Slett

en: _Delete...
nb: _Slett …

en: _Device MAC address:
nb: _MAC-adresse for enhet:

en: _Disconnect VPN
nb: Ko_ble fra VPN

en: _Edit
nb: R_ediger

en: _Edit...
nb: R_ediger …

en: _Export...
nb: _Eksporter …

en: _Forward delay:
nb: _Pause før videresending:

en: _Hairpin mode:
nb: _Hårnålmodus:

en: _Hello time:
nb: Tid for _hallo:

en: _Help
nb: _Hjelp

en: _Inner authentication:
nb: _Indre autentisering:

en: _Interface name:
nb: Navn på grensesn_itt:

en: _Key:
nb: Nø_kkel:

en: _Link Monitoring:
nb: Overvåking av ti_lkobling:

en: _Max age:
nb: _Maksimal alder:

en: _Method:
nb: _Metode:

en: _Mode:
nb: _Modus:

en: _Network name:
nb: _Nettverksnavn:

en: _Parent interface:
nb: _Opphavs-grensesnitt:

en: _Password:
nb: _Passord:

en: _Priority:
nb: _Prioritet:

en: _Private key password:
nb: Passord for _privat nøkkel:

en: _Replace
nb: E_rstatt

en: _Require 128-bit encryption
nb: K_rev 128-bit kryptering

en: _Routes…
nb: _Ruter …

en: _Save
nb: _Lagre

en: _Save...
nb: _Lagre …

en: _Secondary Password:
nb: _Sekundært passord:

en: _Select your plan:
nb: _Velg din plan:

en: _Service:
nb: Tjene_ste:

en: _Speed:
nb: _Hastighet:

en: _Transport mode:
nb: _Transportmodus:

en: _Unlock
nb: Lås _opp

en: _Use point-to-point encryption (MPPE)
nb: Br_uk punkt-til-punkt kryptering (MPPE)

en: _Use this connection only for resources on its network
nb: Br_uk denne tilkoblingen kun for ressurser på sitt nettverk

en: _User certificate:
nb: Br_ukersertifikat:

en: _Username:
nb: Br_ukernavn:

en: _VPN Connections
nb: _VPN-tilkoblinger

en: automatic
nb: automatisk

en: default
nb: forvalg

en: device not managed
nb: enheten er ikke håndtert

en: device not ready
nb: enheten er ikke klar

en: device not ready (firmware missing)
nb: enheten er ikke klar (fastvare mangler)

en: disconnected
nb: frakoblet

en: error getting bus connection
nb: feil ved tilkobling til buss

en: failed to connect to the phone.
nb: klarte ikke å koble til telefonen.

en: never
nb: aldri

en: none
nb: ingen

en: not enabled
nb: ikke slått på

en: not registered
nb: ikke registrert

en: now
nb: nå

en: registration denied
nb: registrering nektet

en: searching
nb: søker

en: timed out detecting phone details.
nb: tidsavbrudd under henting av detaljer om telefonen.

en: unexpectedly disconnected from the phone.
nb: koblet fra telefonen uventet.

en: unknown modem type.
nb: ukjent modemtype.
