Anaconda - en to nb translation catalogue (511 entries)

en: 	Installation complete.  Press return to quit
nb: Installasjon fullført. Trykk linjeskift for å avslutte

en: 
    
    Unknown Error.  Aborting.
nb: 
    
    Ukjent feil. Avbryter.

en: 
    
    You chose to execute vnc with a password.
nb: 
    
    Du har valgt å kjøre vnc med et passord.

en:  Starting text mode.
nb:  Starter tekstmodus.

en:  The system will reboot automatically when you exit from the shell.
nb: Systemet vil starte på nytt automatisk når du avslutter skallet.

en:  Try the text mode installer by running:
    
    '/usr/bin/liveinst -T'
    
     from a root terminal.
nb: Prøv installasjon i tekstmodus ved å kjøre:
    
    «/usr/bin/liveinst -T»
    
    fra en terminal som root-bruker.

en: %(freeSize)s of %(devSize)s
nb: %(freeSize)s av %(devSize)s

en: %(productName)s %(productVersion)s INSTALLATION
nb: INSTALLASJON av %(productName)s %(productVersion)s

en: %(productName)s %(productVersion)s installation
nb: %(productName)s %(productVersion)s installasjon

en: %(productName)s %(productVersion)s installation on host %(name)s
nb: %(productName)s %(productVersion)s installasjon på vert %(name)s

en: %d _storage device selected | %d _storage devices selected
nb[0]: %d _lagringsenhet valgt
nb[1]: %d _lagringsenheter valgt

en: %s (confirm):
nb: %s (bekreft):

en: %s The disks you've selected have the following amounts of free space:
nb: %s
    Diskene du har valgt har følgende mengde ledig plass:

en: %s cannot be encrypted
nb: %s kan ikke krypteres

en: %s cannot be on an encrypted block device.
nb: %s kan ikke være på en kryptert blokkenhet.

en: %s free
nb: %s ledig

en: %s is missing. Cannot setup firewall.
nb: %s mangler. Kan ikke sette opp brannmur.

en: %s is now successfully installed on your system and ready for you to use!  When you are ready, reboot your system to start using it!
nb: Installasjonen av %s er nå fullført på ditt system og det er klart for bruk! Start systemet på nytt for å bruke det når du er klar!

en: %s must be on a primary partition.
nb: %s må være på en primær partisjon.

en: %s timezone
nb: %s tidssone

en: %s to switch layouts.
nb: %s for å bytte utforminger.

en: /boot filesystem
nb: /boot-filsystem

en: /boot/efi must be on a device of type %s
nb: /boot/efi må være på en enhet av type %s

en: <b>Authentication required by wireless network</b>
nb: <b>Autentisering kreves av det trådløse nettverket</b>

en: <b>Device _Type:</b>
nb: <b>_Type enhet:</b>

en: <b>Mount _Point:</b>
nb: <b>Monterings_punkt:</b>

en: <b>Partition scheme:</b>
nb: <b>Partisjoneringsmetodikk:</b>

en: <b>Pass_word</b>
nb: <b>Pass_ord</b>

en: <b>Tip:</b> Keep your username shorter than 32 characters and do not use spaces.
nb: <b>Tips:</b> Hold brukernavnet ditt under 32 tegn, og ikke bruk mellomrom.

en: <b>User_name</b>
nb: <b>Bruker_navn</b>

en: <b>_Desired Capacity:</b>
nb: <b>Ønsket _kapasitet:</b>

en: <b>_Label:</b>
nb: <b>E_tikett:</b>

en: <b>_Proxy URL</b>
nb: <b>URL til _proxy</b>

en: <span font-desc="Cantarell 11">A_utomatically configure my %(productName)s installation to the disk(s) I selected and return me to the main menu.</span>
nb: <span font-desc="Cantarell 11">Sett opp %(productName)s-installasjonen min a_utomatisk til disken(e) jeg har valgt og send meg tilbake til hovedmenyen.</span>

en: <span font-desc="Cantarell 11">I want more space. _Guide me through shrinking and/or removing partitions so I can have more space for %(productName)s.</span>
nb: <span font-desc="Cantarell 11">Jeg vil ha mer plass. _Vis meg hvodan jeg krymper og/eller fjerner partisjoner så jeg kan ha mer plass til %(productName)s.</span>

en: <span font-desc="Cantarell 11">I want to review/_modify my disk partitions before continuing.</span>
nb: <span font-desc="Cantarell 11">Jeg vil gå gjennom/_endre partisjonene mine før jeg fortsetter.</span>

en: <span foreground='grey' style='italic'>Free space</span>
nb: <span foreground='grey' style='italic'>Ledig plass</span>

en: <span size="small" foreground="white">AVAILABLE SPACE</span>
nb: <span size="small" foreground="white">TILGJENGELIG PLASS</span>

en: <span size="small" foreground="white">TOTAL SPACE</span>
nb: <span size="small" foreground="white">TOTAL PLASS</span>

en: <span size="small"><b>Example:</b> squid.mysite.org:3128</span>
nb: <span size="smal"><b>Eksempel:</b>squid.mittnetsted.no:3128</span>

en: ADD A KEYBOARD LAYOUT
nb: LEGG TIL TASTATURUTFORMING

en: ADD A NEW MOUNT POINT
nb: LEGG TIL ET NYTT MONTERINGSPUNKT

en: ADD iSCSI STORAGE TARGET
nb: LEGG TIL iSCSI LAGRINGSMÅL

en: ADVANCED USER CONFIGURATION
nb: AVANSERT BRUKERKONFIGURASJON

en: Action
nb: Handling

en: Add FCo_E SAN...
nb: Legg til FCo_E-SAN …

en: Add _iSCSI Target...
nb: Legg til iSCSI-mål …

en: Add a new mountpoint.
nb: Legg til nytt monteringspunkt.

en: Add a new repository.
nb: Legg til et nytt lager.

en: Add device
nb: Legg til enhet

en: Additional repositories
nb: Flere lagre

en: Administrator %s will be created
nb: Administrator %s vil bli laget

en: Alt + Shift to switch layouts.
nb: Alt + Shift for å bytte utforminger

en: Are you sure you want to delete all of the data on %s?
nb: Er du sikker på at du vil slette alle data på %s?

en: Are you sure you wish to quit the
    installation process?
nb: Er du sikker på at du vil avslutte
    installasjonsprosessen?

en: Attempting to connect to vnc client on host %s...
nb: Prøver på koble til vnc-klient på vert %s...

en: Authentication
nb: Autentisering

en: Authentication required
nb: Autentisering kreves

en: Automatic partitioning failed. Click for details.
nb: Automatisk partisjonering feilet. Klikk for detaljer.

en: Automatic partitioning selected
nb: Automatisk partisjonering valgt

en: Autopartitioning Options
nb: Alternativer for automatisk partisjonering

en: Available regions
nb: Tilgjengelige regioner

en: Available timezones in region %s
nb: Tilgjengelige tidssoner i region %s

en: Base Environment
nb: Basismiljø

en: Base environment
nb: Basismiljø

en: Bond
nb: Koble sammen

en: Boot
nb: Oppstart

en: CHAP _Password:
nb: CHAP-_passord:

en: CHAP _Username:
nb: CHAP-br_ukernavn:

en: CONFIGURATION
nb: KONFIGURASJON

en: CONFIGURE %(container_type)s
nb: Sett opp %(container_type)s

en: CONFIGURE MOUNT POINT
nb: KONFIGURER MONTERINGSPUNKT

en: CREATE USER
nb: LAG BRUKER

en: CUSTOMIZATION
nb: TILPASNING

en: C_onfigure...
nb: K_onfigurer …

en: Cable unplugged
nb: Kabel er ikke satt inn

en: Can't have a question in command line mode!
nb: Kan ikke stille spørsmål i kommandolinjemodus!

en: Cancel & _add more disks
nb: Avbryt og _legg til flere disker

en: Capacity
nb: Kapasitet

en: Changes here will only apply to the installed system. Use the desktop's tool to configure the keyboard for the installation process.
nb: Endringer her vil kun gjelde for det ferdig installerte systemet. Bruk skrivebordets verktøy for a sette opp tastaturet for installasjonen.

en: Checking image checksum
nb: Kontrollerer kontrollsum for avtrykk

en: Checking software dependencies...
nb: Ser etter avhengigheter for programvare …

en: Checking storage configuration...
nb: Sjekker konfigurasjon av lagring …

en: Click for help.
nb: Klikk for hjelp.

en: Close
nb: Lukk

en: Closest mirror
nb: Nærmeste speil.

en: Complete!
nb: Fullført!

en: Configure selected mountpoint.
nb: Konfigurer valgt monteringspunkt.

en: Configuring addons
nb: Konfigurerer tillegg

en: Configuring installed system
nb: Konfigurerer installert system

en: Connected
nb: Tilkoblet

en: Connected!
nb: Tilkoblet!

en: Connecting
nb: Kobler til

en: Connecting...
nb: Kobler til …

en: Connection failed
nb: Tilkobling feilet

en: Continue
nb: Fortsett

en: Create a _home directory for this user.
nb: Lag en _hjemmekatalog for denne brukeren.

en: Create a new %(container_type)s ...
nb: Lag en ny %(container_type)s …

en: Create new mount points by clicking the '+' button.
nb: Lag nye monteringspunkter ved å klikke på «+»-knappen.

en: Creating users
nb: Lager brukere

en: Custom partitioning selected
nb: Tilpasset partisjonering valgt

en: Custom software selected
nb: Tilpasset programvare valgt

en: DATE & TIME
nb: DATO & KLOKKESLETT

en: DATE & _TIME
nb: DATO OG _KLOKKESLETT

en: DEFAULT TITLE
nb: FORVALGT TITTEL

en: DISK ENCRYPTION PASSPHRASE
nb: Passord for diskkryptering

en: DISPLAY variable not set. Starting text mode.
nb: DISPLAY-variabelen er ikke satt. Starter tekstmodus.

en: DISTRIBUTION INSTALLATION
nb: INSTALLASJON AV DISTRIBUSJON

en: D_evice:
nb: _Enhet:

en: Default Route
nb: Forvalgt rute

en: Delete
nb: Slett

en: Delete _all
nb: Slett _alle

en: Delete _all other filesystems in the %s root as well.
nb: Slett _alle andre filsystemer i rot for %s også.

en: Description
nb: Beskrivelse

en: Description goes here.
nb: Beskrivelse her.

en: Device Name
nb: Navn på enhet

en: Device description
nb: Beskrivelse av enhet

en: Device removal request failed. Click for details.
nb: Forespørsel om fjerning av enhet feilet. Klikk for detaljer.

en: Device:
nb: Enhet:

en: Device: %s
nb: Enhet: %s

en: Devices of type %s require a valid RAID level selection.
nb: Enheter av type %s krever et gyldig valg av RAID-nivå.

en: Disconnected
nb: Koblet fra

en: Disconnecting
nb: Kobler fra

en: Disconnecting...
nb: Kobler fra …

en: Disk summary goes here
nb: Disksammendrag her

en: Do you really want to quit?
nb: Vil du virkelig avslutte?

en: Downloading group metadata...
nb: Laster ned metadata for gruppe …

en: Downloading package metadata...
nb: Laster ned metadata for pakke …

en: Empty
nb: Tom

en: Enabled
nb: Aktivert

en: Encrypt
nb: Krypter

en: Enter new value for '%s' and press enter
nb: Oppgi en ny verdi for «%s» og trykk linjeskift

en: Enterprise
nb: Bedrift

en: Error
nb: Feil

en: Error checking software dependencies
nb: Feil under sjekk av avhengigheter for programvare

en: Error checking software dependencies.  Click for details.
nb: Feil ved sjekk av programvareavhengigheter. Klikk for detaljer.

en: Error checking software selection
nb: Feil under sjekk av programvareutvalg

en: Error checking storage configuration
nb: Feil ved sjekk av lagringskonfigurasjon

en: Error downloading package metadata...
nb: Feil ved nedlasting av metadata for pakke …

en: Error setting up software source
nb: Feil ved oppsett av programvarekilde

en: Example:
nb: Eksempel:

en: Exit
nb: Avslutt

en: Failed to add new device. Click for details.
nb: Klarte ikke å legge til ny enhet. Klikk for detaljer.

en: Failed to save storage configuration...
nb: Klarte ikke å lagre lagringskonfigurasjon …

en: Failed to set up installation source; check the repo url
nb: Klarte ikke å sette opp installasjonskilden. Sjekk addressen til lageret

en: Failed to set up installation source; check the repo url and proxy settings
nb: Klarte ikke å sette opp installasjonskilden. Sjekk addressen til lageret og instillinger for mellomtjener

en: Fair
nb: Bra

en: Filesystem
nb: Filsystem

en: Firmware _RAID
nb: Fastvare-_RAID

en: Firmware missing
nb: Fastvare mangler

en: Free
nb: Ledig

en: Free space available for use.
nb: Ledig plass som er tilgjengelig for bruk.

en: Generating updated storage configuration
nb: Genererer oppdatert lagringskonfigurasjon

en: Giving up attempting to connect after %d try!
     | Giving up attempting to connect after %d tries!
nb[0]: Gir opp forsøk på å koble til etter %d forsøk!
nb[1]: Gir opp forsøk på å koble til etter %d forsøk!

en: Good
nb: God

en: Graphical installation is not available. Starting text mode.
nb: Grafisk installasjon er ikke tilgjengelig. Starter tekstmodus.

en: Group Membership
nb: Gruppemedlemskap

en: Group Name
nb: Gruppenavn

en: Group Password
nb: Passord for gruppe

en: HTTP _Proxy
nb: HTT_P-mellomtjener

en: H_TTPS Proxy
nb: H_TTPS-proxy

en: Hardware Address
nb: Maskinvareadresse

en: Help
nb: Hjelp

en: Here we'll describe how much space is needed for the current software selection.
nb: Her beskrives hvor mye plass som kreves for aktivt programvareutvalg.

en: Home Directory
nb: Hjemmekatalog

en: Home _directory:
nb: Hjemme_katalog:

en: Hostname
nb: Vertsnavn

en: Hostname cannot be None or an empty string.
nb: Vertsnavn kan ikke være None eller en tom streng.

en: Hostname is not valid: %s
nb: Vertsnavnet er ikke gyldig: %s

en: Hostname must be 255 or fewer characters in length.
nb: Vertsnavnet må være maksimum 255 tegn langt.

en: Hostname must start with a valid character in the ranges 'a-z', 'A-Z', or '0-9'
nb: Vertsnavnet på begynne med et gyldig tegn i området «a-z», «A-Z» eller «0-9»

en: Hostname: %s
nb: Vertsnavn: %s

en: Hostnames can only contain the characters 'a-z', 'A-Z', '0-9', '-', or '.', parts between periods must contain something and cannot start or end with '-'.
nb: Vertsnavn kan kun inneholde små og store bokstaver (kun A til Z), bindestreker og/eller punktum. Det må være noe mellom punktum som ikke starter eller slutter med bindestrek.

en: INSTALLATION DESTINATION
nb: MÅL FOR INSTALLASJON

en: INSTALLATION OPTIONS
nb: ALTERNATIVER FOR INSTALLASJON

en: INSTALLATION SOURCE
nb: INSTALLASJONSKILDE

en: INSTALLATION SUMMARY
nb: SAMMENDRAG FOR INSTALLASJON

en: INSTALLATION _DESTINATION
nb: INSTALLASJONS_MÅL

en: IP Address
nb: IP-adresse

en: IPv4 Address
nb: IPv4-adresse

en: IPv6 Address
nb: IPv6-adresse

en: Identifier
nb: Identifikator

en: Install
nb: Installer

en: Install the live CD to your hard disk
nb: Installer live-CDen til din harddisk

en: Install to Hard Drive
nb: Installer til harddisk

en: Installation
nb: Installasjon

en: Installation source not set up
nb: Kilde for installasjonen er ikke satt opp

en: Installing
nb: Installerer

en: Installing bootloader
nb: Installerer oppstartslaster

en: Installing software
nb: Installerer programvare

en: Interconnect
nb: Interkonnekt

en: Interface
nb: Grensesnitt

en: Invalid partition size set. Use a valid integer.
nb: Ugyldig størrelse på partisjon satt. Bruk et gyldig heltall.

en: Invalid timezone
nb: Ugyldig tidssone

en: Invalid username
nb: Ugyldig brukernavn

en: KEYBOARD LAYOUT
nb: TASTATURUTFORMING

en: LANGUAGE SUPPORT
nb: STØTTE FOR SPRÅK

en: LAYOUT SWITCHING OPTIONS
nb: ALTERNATIVER FOR BYTTE AV UTFORMING

en: LOCALIZATION
nb: LOKALISERING

en: Label:
nb: Etikett:

en: Label: %s
nb: Etikett: %s

en: Layout switching not configured.
nb: Endring av tastaturoppsett er ikke satt opp.

en: Local Standard Disks
nb: Lokale standarddisker

en: MANUAL PARTITIONING
nb: MANUELL PARTISJONERING

en: MEDIA VERIFICATION
nb: VERIFISERING AV MEDIE

en: Make this user administrator
nb: Gjør denne brukeren til administrator

en: Model
nb: Modell

en: Mountpoint
nb: Monteringspunkt

en: NETWORK CONFIGURATION
nb: NETTVERKSKONFIGURASJON

en: NFS server %s
nb: NFS-tjener %s

en: Name
nb: Navn

en: Name of the repository.
nb: Navn på lager.

en: Network
nb: Nettverk

en: Network Name
nb: Nettverksnavn

en: New Device
nb: Ny enhet

en: New value
nb: Ny verdi

en: No disks detected.  Please shut down the computer, connect at least one disk, and restart to complete installation.
nb: Fant ingen disker. Skru av datamaskinen, koble til minst en disk, og start på nytt for å fullføre installasjonen.

en: No disks selected
nb: Ingen disker valgt

en: No disks selected.
nb: Ingen disker valgt.

en: No disks selected; please select at least one disk to install to.
nb: Ingen disker valgt. Vennligst velg minst en disk å installere til.

en: No installation source available
nb: Ingen installasjonskilde tilgjengelig

en: No network devices available
nb: Ingen nettverksenheter tilgjengelig.

en: No user will be created
nb: Ingen bruker vil bli laget

en: Node Name
nb: Navn på node

en: None
nb: Ingen

en: Not connected
nb: Ikke tilkoblet

en: Not enough RAM
nb: Ikke nok minne

en: Not enough free space on selected disks.
nb: Ikke nok ledig plass på valgte disker.

en: Not enough space in filesystems for the current software selection. An additional %s is needed.
nb: Det er ikke nok plass på filsystemene for programmene du har valgt. Det mangler %s.

en: Not resizeable
nb: Kan ikke endre størrelse

en: Nothing here yet.
nb: Ingenting her ennå.

en: Nothing selected
nb: Ingenting valgt

en: Optional proxy password.
nb: Valgfritt passord for proxy.

en: Optional proxy username.
nb: Valgfritt brukernavn for proxy.

en: Or, assign new mount points to existing partitions after selecting them below.
nb: Eller tildel nye monteringspunkter til eksisterende partisjoner etter å ha valgt dem under.

en: Order
nb: Rekkefølge

en: PRE-RELEASE / TESTING
nb: IKKE UTGITT / TESTING

en: Parent
nb: Forelder

en: Partition Scheme Options
nb: Alternativer for partisjoneringsmetodikk

en: Pass_word:
nb: Pass_ord:

en: Passphrases do not match.
nb: Passordene er ikke like.

en: Password
nb: Passord

en: Password (confirm):
nb: Bekreft passord:

en: Password is not set.
nb: Passord er ikke satt.

en: Password is set.
nb: Passord er satt.

en: Password:
nb: Passord:

en: Passwords do not match!
nb: Passordene er ikke like!

en: Paths
nb: Stier

en: Performing post-installation setup tasks
nb: Utfører oppgaver for oppsett etter installasjonen

en: Please complete items marked with this icon before continuing to the next step.
nb: Vennligst fullfør oppføringer merket med dette ikonet før du fortsetter til neste steg.

en: Please create a name for this %(container_type)s and select at least one disk below.
nb: Velg et navn for denne %(container_type)s og velg minst en disk nedenfor.

en: Please enter a valid mountpoint.
nb: Oppgi et gyldig monteringspunkt.

en: Please enter a valid name.
nb: Oppgi et gyldig navn.

en: Please manually connect your vnc client to %s to begin the install.
nb: Venligst koble din vnc-klient til %s manuelt for å starte installasjonen.

en: Please respond 'yes' or 'no':
nb: Vennligst svar «ja» eller «nei»

en: Please select new root password. You will have to type it twice.
nb: Vennligst velge nytt passord for root. Du må skrive det to ganger.

en: Please select the network interface which is connected to your FCoE switch.
nb: Vennligst velg nettverkgrensesnittet som er koblet til din FCoE-svitsj.

en: Please select the timezone.
    Use numbers or type names directly [b to region list, q to quit]:
nb: Vennligst velg tidssone.
    Bruk tall eller skriv navn direkte [b for liste med regioner, q for  å avslutte]:

en: Please ssh install@%s to begin the install.
nb: Vennligst logg inn via ssh install@%s for å starte installasjon.

en: Please ssh install@<host> to continue installation.
nb: Vennligst kjør ssh install@<vert> for å fortsette installasjonen.

en: Please wait... software metadata still loading.
nb: Vent litt… laster inn informasjon om programvare.

en: Preparing to install
nb: Forbereder installasjon

en: Preparing transaction from installation source
nb: Forbereder transaksjon fra installasjonskilden

en: Preserve
nb: Behold

en: Preserve _all
nb: Behold _alle

en: Press enter to exit.
nb: Trykk linjeskift for å avslutte.

en: Probing storage...
nb: Sjekker lagring …

en: Processing...
nb: Behandler…

en: Progress
nb: Fremdrift

en: Provider
nb: Tilbyder

en: Question
nb: Spørsmål

en: RAID Level:
nb: RAID-nivå:

en: RESCAN DISKS
nb: SKANN DISKER PÅ NYTT

en: ROOT PASSWORD
nb: PASSORD FOR ROOT

en: Read-Only
nb: Kun lesbart

en: Reload storage configuration from disk.
nb: Last lagringskonfigurasjon på nytt fra disk.

en: Remove the selected mountpoint(s).
nb: Fjern valgte monteringspunkt(er).

en: Remove the selected repository.
nb: Fjern valgte lager.

en: Replace Existing Linux system(s)
nb: Erstatt eksisterende Linux-system(er)

en: Require a password to use this account
nb: Krev et passord for å bruke denne kontoen

en: Rescue
nb: Feilretting

en: Rescue Mode
nb: Feilrettingsmodus

en: Root account is disabled
nb: Root-kontoen er slått av

en: Root account is disabled.
nb: Root-konto er slått av.

en: Root password is not set
nb: Passord for root er ikke satt

en: Root password is set
nb: Passord for root er satt

en: Run %s to unmount the system when you are finished.
nb: Kjør %s for å avmontere systemet når du er ferdig.

en: Running post-installation scripts
nb: Kjører skript etter installasjon

en: Running pre-installation scripts
nb: Kjører skript før installasjon

en: SELECTED DISKS
nb: VALGTE DISKER

en: SOFTWARE
nb: PROGRAMVARE

en: SOFTWARE SELECTION
nb: PROGRAMVAREVALG

en: SUMMARY OF CHANGES
nb: SAMMENDRAG AV ENDRINGER

en: Saving storage configuration...
nb: Lagrer lagringskonfigurasjon …

en: Search Results:
nb: Søkeresultater:

en: Search _By:
nb: Søk _etter:

en: Security
nb: Sikkerhet

en: Security Key
nb: Sikkerhetsnøkkel

en: Select a partition scheme configuration.
nb: Velg et oppsett for partisjonsskjemaet.

en: Select one or more disks this device may reside on.
nb: Velg en eller flere disker denne enheten kan befinne seg på.

en: Selected Device
nb: Valgt enhet

en: Set hostname
nb: Velg vertsnavn

en: Setting up installation source...
nb: Setter opp installasjonskilde …

en: Setting up the installation environment
nb: Setter opp installasjonsmiljøet

en: Shrink
nb: Krymp

en: Skip
nb: Hopp over

en: Slaves
nb: Slaver

en: Source changed - please verify
nb: Kilden har endret seg - vennligst kontroller

en: Specialized & Network Disks
nb: Spesialiserte- og nettverksdisker

en: Specified name %s already in use.
nb: Oppgitt navn %s er allerede i bruk.

en: Specify a _group ID manually:
nb: Oppgi en _gruppe-ID manuelt:

en: Specify a _user ID manually:
nb: Oppgi en br_uker-ID manuelt:

en: Speed
nb: Hastighet

en: Standard Partition
nb: Standard partisjon

en: Starting Install to Hard Drive
nb: Starter installasjon til harddisk

en: Starting VNC...
nb: Starter VNC …

en: Starting automated install
nb: Starter automatisert installasjon

en: Starting package installation process
nb: Starter pakkeinstallasjonsprosessen

en: Status unknown
nb: Status ukjent

en: Status unknown (missing)
nb: Status ukjent (mangler)

en: Strong
nb: Sterk

en: Subnet Mask
nb: Subnettmaske

en: System to Rescue
nb: System som skal feilrettes

en: Target
nb: Mål

en: That mount point is already in
    use.  Try something else?
nb: Monteringspunktet er allerede i bruk.
    Prøv noe annet?

en: That mount point is already in use. Try something else?
nb: Monteringspunktet er allerede i bruk. Prøv et annet?

en: That name is invalid. Try something else?
nb: Navnet er ugyldig. Prøv et annet?

en: The 'boot' area on your computer is where files needed
    to start the operating system are stored.
nb: «boot»-området på din datamaskin inneholder filer som trengs
    for å starte operativsystemet.

en: The 'home' area on your computer is where all your personal
    data is stored.
nb: «Hjemme»-området på din datamaskin er hvor alle dine personlige
    data lagres.

en: The 'root' area on your computer is where core system
    files and applications are stored.
nb: «root»-området på din datamaskin inneholder grunnleggende filer
    for system og applikasjoner.

en: The 'swap' area on your computer is used by the operating
    system when running low on memory.
nb: «swap»-området på din datamaskin brukes av operativsystemet
    når den har lite ledig minne.

en: The VNC server is now running.
nb: VNC-tjeneren kjører nå.

en: The password is empty.
nb: Passordfeltet er tomt.

en: The password is set.
nb: Passordet er satt.

en: The password must be at least six characters long.
nb: Passordet må være minst seks tegn langt.

en: The passwords do not match.
nb: Passordene er ikke like.

en: The root account is used for administering the system.  Enter a password for the root user.
nb: Root-kontoen brukes for å adminsitrere systemet. Oppgi et passord for denne brukeren.

en: The system will reboot automatically when you exit from the shell.
nb: Systemet vil starte på nytt automatisk når du avslutter skallet.

en: This URL refers to a _mirror list.
nb: Denne nettadressen er en liste med _speil.

en: This device cannot be edited directly. You can remove it or select a different device.
nb: Enheten kan ikke redigeres direkte. Du kan fjerne den eller velge en annen enhet.

en: This device contains the installation source.
nb: Enheten inneholder installasjonskilden.

en: This device is encrypted and cannot be read without a valid passphrase. You may unlock it below.
nb: Denne enheten er kryptert og kan ikke leses uten et gyldig passord. Du kan låse den opp nedenfor.

en: This field is optional.
nb: Dette feltet er valgfritt.

en: This file system does not support labels.
nb: Dette filsystemet støtter ikke etiketter.

en: This file system may not be resized.
nb: Kan ikke endre størrelse på dette filsystemet.

en: This is unstable, pre-release software.
nb: Dette er ustabil programvare som ikke er klar for utgivning.

en: This media is good to install from.
nb: Dette mediet kan brukes til installasjonen.

en: This media is not good to install from.
nb: Dette mediet kan ikke brukes til installasjonen.

en: Timezone is not set.
nb: Tidssone er ikke satt.

en: Timezone settings
nb: Innstillinger for tidssone

en: Tip:
nb: Tips:

en: Try Fedora
nb: Prøv Fedora

en: USER SETTINGS
nb: BRUKERINNSTILLINGER

en: U_sername:
nb: _Brukernavn

en: Unable to find /bin/sh to execute!  Not starting shell
nb: Kan ikke finne /bin/sh for kjøring! Starter ikke skall

en: Unavailable
nb: Ikke tilgjengelig

en: Unknown
nb: Ukjent

en: Unloc_k
nb: Lås _opp

en: Unmanaged
nb: Ikke håndtert

en: Updates
nb: Oppdateringer

en: Use
nb: Bruk

en: Use All Space
nb: Bruk all tilgjengelig plass

en: Use Free Space
nb: Bruk ledig plass

en: Use _DCB
nb: Bruk _DCB

en: Use text mode
nb: Bruk tekstmodus

en: User %s will be created
nb: Bruker %s vil bli laget

en: User and Group IDs
nb: Bruker- og gruppe-IDer

en: Username
nb: Brukernavn

en: VNC Password
nb: VNC-passord

en: VPN Type
nb: Type VPN

en: Vendor
nb: Forhandler

en: Verifying media, please wait...
nb: Verifiserer medie. Vennligst vent …

en: Vlan
nb: VLAN

en: Volume
nb: Volum

en: Volume Group
nb: Volumgruppe

en: Volume Group name %s is already in use. Not saving changes.
nb: Volumgruppenavn %s er allerede i bruk. Lagrer ikke endringene.

en: Warnings
nb: Advarsler

en: We won't touch your disks until you hit this button.
nb: Diskene dine blir ikke rørt før du trykker på denne knappen.

en: We'll need network access to fetch information about your location and to make software
    updates available for you.
nb: Vi trenger nettverkstilgang for å hente informasjon om hvor du er og for å gjøre programvareoppdateringer
    tilgjengelig.

en: Weak
nb: Svak

en: Welcome to Fedora
nb: Velkommen til Fedora

en: What language would you like to use during the installation process?
nb: Hvilket språk ønsker du å bruke under installasjonsprosessen?

en: When finished please exit from the shell and your system will reboot.
nb: Avslutt skallet når du er ferdig for å starte systemet på nytt.

en: Which combination(s) would you prefer for switching between keyboard layouts?
nb: Hvilke(n) tastekombinasjon(er) foretrekker du for å bytte mellom tastaturoppsett?

en: Which device holds the root partition of your installation?
nb: Hvilken enhet inneholder rotpartisjonen for din installasjon?

en: Which installation source would you like to use?
nb: Hvilken installasjonskilde vil du bruke?

en: Which keyboard layouts would you like to use on this system?  You may move any layout to the top of the list to select it as the default.
nb: Hvilke tastaturoppsett vil du bruke på dette systemet? Du kan flytte et av oppsettene øverst for å velge det som standard.

en: Will try to connect again in 15 seconds...
nb: Prøver å koble til igjen om 15 sekunder …

en: Wired (%(interface_name)s) connected
nb: Trådbundet (%(interface_name)s) tilkoblet

en: Wireless
nb: Trådløs

en: Wireless connected to %(access_point)s
nb: Trådløs tilkobling til %(access_point)s

en: Working
nb: Arbeider

en: Writing network configuration
nb: Skriver nettverkskonfigurasjon

en: You are currently running Fedora from live media.
    You can install Fedora now, or choose "Install to Hard Drive" in the Activities Overview at any later time.
nb: Du kjører Fedora fra

en: You can choose "Install to Hard Drive"
    in the Activities Overview at any later time.
nb: Du kan velge «Installer til harddisk»
    i aktivitetsoversikten når som helst senere.

en: You don't have any Linux partitions.  Rebooting.
nb: Du har ingen Linux-partisjoner. Starter på nytt.

en: You don't have any Linux partitions. Press return to get a shell.%s
nb: Du har ingen Linux-partisjoner. Trykk linjeskift for å gå til et skall.%s

en: You have chosen to encrypt some of your data. You will need to create a passphrase that you will use to access your data when you start your computer.
nb: Du har valgt å kryptere noe av dataene dine. Du må velge et passord som må brukes for å få tak i dataene når du skrur på datamaskinen din.

en: You have chosen to manually set up the filesystems for your new %(productName)s installation. Before you begin, you might want to take a minute to learn the lay of the land. Quite a bit has changed.
    
    The most important change is that creation of new filesystems has been streamlined. You no longer have to build complex devices like LVM logical volumes in stages (physical volume, then volume group, then logical volume) -- now you just create a logical volume and we'll handle the legwork of setting up the physical volumes and volume group to contain it. We'll also handle adjusting the volume group as you add, remove, and resize logical volumes so you don't have to worry about the mundane details.
    
    
    Screen Layout
    
    The left-hand side of the screen shows the OS installations we were able to find on this computer. The new %(productName)s installation is at the top of the list. You can click on the names of the installations to see what filesystems they contain.
    
    Below the various installations and mountpoints on the left-hand side there are buttons to add a new filesystem, remove the selected filesystem, or configure the selected filesystem.
    
    The right-hand side of the screen is where you can customize the currently-selected mountpoint.
    
    On the bottom-left you will see a summary of the disks you have chosen to use for the installation. You can click on the blue text to see more detailed information about your selected disks.
    
    
    How to create a new filesystem on a new device
    
    1. Click on the + button.
    2. Enter the mountpoint and size. (Hint: Hover the mouse pointer over either of the text entry areas for help.)
    3. Select the new mountpoint under "New %(productName)s Installation" on the left-hand side of the screen and customize it to suit your needs.
    
    
    How to reformat a device/filesystem that already exists on your disk
    
    1. Select the filesystem from the left-hand side of the screen.
    2. Click on the "Customize" expander in the mountpoint customization area on the right-hand side of the screen.
    3. Activate the "Reformat" checkbutton, select a filesystem type and, if applicable, enter a mountpoint above in the "Mountpoint" text entry area.
    4. Click on "Apply changes"
    
    
    How to set a mountpoint for a filesystem that already exists on your disk
    
    1. Select the filesystem from the left-hand side of the screen.
    2. Enter a mountpoint in the "Mountpoint" text entry area in the mountpoint customization area.
    3. Click on "Apply changes"
    
    
    How to remove a filesystem that already exists on your disk
    
    1. Select the filesystem you wish to remove on the left-hand side of the screen.
    2. Click the - button.
    
    Hint: Removing a device that already exists on your disk from the "New %(productName)s Installation" does not remove it from the disk. It only resets that device to its original state. To remove a device that already exists on your disk, you must select it from under any of the other detected installations (or "Unknown") and hit the - button.
    
    
    Tips and hints
    
    You can enter sizes for new filesystems that are greater than the total available free space. The installer will come as close as possible to the size you request.
    
    By default, new devices use any/all of your selected disks.
    
    You can change which disks a new device may be allocated from by clicking the configure button (the one with a tools graphic) while that device is selected.
    
    When adding a new mountpoint by clicking the + button, leave the size entry blank to make the new device use all available free space.
    
    When you remove the last device from a container device like an LVM volume group, we will automatically remove that container device to make room for new devices.
    
    When the last partition is removed from a disk, that disk may be reinitialized with a new partition table if we think there is a more appropriate type for that disk.
nb: Du har valgt å sette opp filsystemene til den nye %(productName)s-installasjonen din for hånd. Før du begynner bør du bruke et minutt for å lære hvordan ting er, det er mye som har endret seg.
    
    Den viktigste endringen er at det har blitt mye enklere å lage nye filsystemer. Du trenger ikke lenger å måtte bygge komplekse enheter, f.eks. logiske dataområder, i stadier (fysisk dataområde, så områdegruppe, så logisk dataområde) -- nå trenger du bare å lage det logiske dataområdet så gjør vi resten. Vi tar oss også av områdegruppen mens du legger til, fjerner og endrer størrelse på logiske dataområder, så du trenger ikke å tenke på det.
    
    
    Skjermoppsett
    
    På venstre side av skjermen ser du operativsystemene vi fant på denne datamaskinen. Den nye %(productName)s-installasjonen er på toppen av denne listen. Du kan klikke på navnene for å se hvilke filsystemer de inneholder.
    
    Under installasjonene og monteringspunktene på venstre side finner du knapper for å legge til nye filsystemer, fjerne eksisterende filsystemer eller sette opp det valgte filsystemet.
    
    På høyre side av skjermen kan du tilpasse det valgte monteringspunktet.
    
    Nederst til venstre ser du et sammendrag av diskene du har valgt å bruke til installasjonen. Du kan klikke på den blå teksten for å se mer detaljert informasjon om diskene du har valgt.
    
    
    Hvordan lage et nytt filsystem på en ny enhet
    
    1. Trykk på «+»-knappen.
    2. Skriv inn monteringspunktet og størrelsen. (Tips: Hold musepekeren over tekstfeltene for å få hjelp.)
    3. Velg det nye monteringspunktet under «Ny %(productName)s-installasjon» på venstre side av skjermen og tilpass monteringspunktet så det passer deg.
    
    
    Hvordan reformatere en enhet/et filsystem som allerede eksisterer
    
    1. Velg filsystemet på venstre side av skjermen.
    2. Klikk «Tilpass» for å utvide tilpassningen av monteringspunktet på høyre side av skjermen.
    3. Kryss av for «Reformater», velg et filsystem og, om det passer, skriv inn et monteringspunkt over i «Monteringspunkt»-feltet.
    4. Klikk «Bruk endringer»
    
    
    Hvordan velge et monteringspunkt for et filsystem som allerede eksisterer
    
    1. Velg filsystemet på venstre side av skjermen.
    2. Skriv inn et monteringspunkt i «Monteringspunkt»-feltet i tilpassingsområdet til høyre.
    3. Klikk «Bruk endringer»
    
    
    Hvordan fjerne et filsystem som allerede eksisterer
    
    1. Velg filsystemet du vil fjerne på venstre side av skjermen.
    2. Klikk «-»-knappen nederst til venstre.
    
    Tips: Om du fjerner en enhet som allerede eksisterer fra «Ny %(productName)s-installasjon» så betyr ikke det at den blir fjernet fra disken, bare at den blir nullstillt til den opprinnelige tilstanden. For å fjerne en enhet som allerede eksisterer på disken så må du velge den under en av de andre installasjonene som ble funnet (eller «Ukjent») og klikke på «-»-knappen.
    
    
    Tips og triks
    
    Du kan skrive inn mer plass for nye filsystemer enn det er ledig plass. Installereren vil endre tallet så det er så nærme som mulig til tallet du skrev inn.
    
    Om du ikke velger noe annet så vil nye enheter bruke alle de valgte diskene.
    
    Du kan endre hvilken disk en ny enhet blir tildelt ved å klikke tilpass-knappen (den med verktøyikonet på) mens enheten er valgt.
    
    Når du legger til et nytt monteringspunkt med «+»-knappen, la størrelsesfeltet være blankt for å la enheten bruke opp all plassen som er igjen.
    
    Når du tar bort den siste enheten fra en beholder, som f.eks. en LVM områdegruppe, så fjerner vi automatisk beholderenheten for å gjøre plass til nye enheter.
    
    Når du tar bort den siste partisjonen fra en disk så er det mulig at disken blir klargjort med en ny partisjonstabell om vi tror det vil fungere bedre for disken.

en: You have chosen to skip bootloader installation.  Your system may not be bootable.
nb: Du har valgt å hoppe over installasjon av oppstartslaster. Systemet vil kanskje ikke kunne starte opp.

en: You have no working NTP server configured
nb: Ingen fungerende NTP-tjener er konfigurert

en: You have provided a weak passphrase: %s
nb: Du har valgt et svakt passord: %s

en: You may add a keyboard layout by selecting it below:
nb: Du kan legge til en tastaturutforming ved å velge den under:

en: You must create a new filesystem on the root device.
nb: Du må opprette et nytt filsystem på rot-enheten.

en: You need more space on the following file systems:
nb: Du trenger mer plass på følgende filsystemer:

en: You need to set up networking first if you want to use NTP
nb: Du må konfigurere nettverk først hvis du vil bruke NTP

en: Your system had dirty file systems which you chose not to mount.  Press return to get a shell from which you can fsck and mount your partitions. %s
nb: Systemet hadde skitne filsystemer som du valgte å ikke montere. Trykk linjeskift for å gå til et skall hvor du kan kjøre fsck og montere partisjonene. %s

en: Your system has been mounted under %(rootPath)s.
    
    Press <return> to get a shell. If you would like to make your system the root environment, run the command:
    
    	chroot %(rootPath)s
    
    %(msg)s
nb: Systemet er montert under %(rootPath)s.
    
    Trykk <linjeskift> for å gå til et skall. Hvis du vil gjøre systemet til rotmiljøet kjører du kommandoen:
    
    	chroot %(rootPath)s
    
    %(msg)s

en: Your system is mounted under the %s directory.
nb: Systemet er montert under katalogen %s.

en: _Accept Changes
nb: Godt_a endringer

en: _Add
nb: _Legg til

en: _Add FCoE Disk(s)
nb: _Legg til FCoE-disk(er)

en: _Add a disk...
nb: _Legg til en disk …

en: _Add mount point
nb: _Legg til monteringspunkt

en: _Add user to the following groups:
nb: _Legg til bruker i følgende grupper:

en: _Advanced...
nb: _Avansert …

en: _Airplane Mode
nb: _Flymodus

en: _Begin Installation
nb: _Start installasjon

en: _Cancel
nb: A_vbryt

en: _Choose an ISO
nb: _Velg en ISO-fil

en: _Click here to create them automatically.
nb: _Klikk her for å lage dem automatisk.

en: _Close
nb: _Lukk

en: _Configuration URL
nb: _Konfigurasjons-URL

en: _Configure...
nb: _Konfigurer …

en: _Confirm password
nb: _Bekreft passord

en: _Confirm:
nb: _Bekreft:

en: _Continue
nb: _Fortsett

en: _Custom partitioning
nb: Egendefinert _partisjonering

en: _Delete
nb: _Slett

en: _Delete It
nb: _Slett det

en: _Do not install bootloader
nb: Ikke installer _oppstartslaster

en: _Done
nb: Fer_dig

en: _Enable HTTP Proxy
nb: _Slå på HTTP-proxy

en: _Encrypt
nb: Krypt_er

en: _Encrypt my data. I'll set a passphrase later.
nb: Krypt_er mine data. Jeg setter et passord senere.

en: _Exit Installer
nb: _Avslutt installasjon

en: _FTP Proxy
nb: _FTP-proxy

en: _Filter By:
nb: _Filtrer etter:

en: _Finish configuration
nb: _Fullfør konfigurasjon

en: _Full name
nb: _Fullt navn

en: _Get me out of here!
nb: _Få meg ut herfra!

en: _Go
nb: _Start

en: _Hostname:
nb: _Vertsnavn:

en: _I accept my fate.
nb: _Jeg godtar min skjebne.

en: _INSTALLATION DESTINATION
nb: _MÅL FOR INSTALLASJON

en: _INSTALLATION SOURCE
nb: _INSTALLASJONSKILDE

en: _ISO file:
nb: _ISO-fil:

en: _KEYBOARD
nb: _TASTATUR

en: _Key:
nb: Nø_kkel:

en: _LANGUAGE SUPPORT
nb: STØTTE FOR S_PRÅK

en: _Log In
nb: _Logg inn

en: _Method
nb: _Metode

en: _Modify Software Source
nb: E_ndre programvarekilde

en: _Modify Storage Layout
nb: E_ndre utforming av lagring

en: _Modify...
nb: E_ndre …

en: _Multipath Devices
nb: Enheter _med flere stier

en: _NETWORK CONFIGURATION
nb: _NETTVERKSKONFIGURASJON

en: _Name:
nb: _Navn:

en: _Network Name
nb: _Nettverksnavn

en: _No
nb: _Nei

en: _Options
nb: _Alternativer

en: _Other SAN Devices
nb: _Andre SAN-enheter

en: _Passphrase:
nb: _Passordfrase

en: _Password
nb: _Passord

en: _Password:
nb: _Passord:

en: _Preserve
nb: _Behold

en: _Proxy setup...
nb: Oppsett av _proxy …

en: _Quit
nb: A_vslutt

en: _Quit installer
nb: A_vslutt installasjon

en: _ROOT PASSWORD
nb: PASSORD FOR _ROOT

en: _Reboot
nb: Sta_rt på nytt

en: _Remove
nb: Fje_rn

en: _Reset All
nb: Nullstill _alle

en: _Root Password:
nb: Passord for _root:

en: _SOFTWARE SELECTION
nb: _PROGRAMVAREVALG

en: _Save
nb: _Lagre

en: _Save Changes
nb: _Lagre endringer

en: _Save Passphrase
nb: _Lagre passordfrase

en: _Select
nb: _Velg

en: _Set as Boot Device
nb: _Sett som oppstartsenhet

en: _Socks Host
nb: _Socks-vert

en: _Stop Hotspot...
nb: _Stopp aksesspunkt …

en: _Target IP Address:
nb: IP-adresse for _mål:

en: _Target:
nb: _Mål:

en: _USER CREATION
nb: _LAG BRUKERE

en: _Unlock
nb: Lås _opp

en: _Update Settings
nb: _Oppdater instillinger

en: _Use Authentication
nb: Br_uk autentisering

en: _Use as Hotspot...
nb: Br_uk som aksesspunkt …

en: _Username
nb: Br_ukernavn

en: _Verify
nb: _Verifiser

en: _Yes
nb: _Ja

en: _zSeries Devices
nb: _zSeries-enheter

en: c
nb: f

en: column
nb: kolonne

en: description
nb: beskrivelse

en: disk free
nb: ledig disk

en: eg: "20 GB", "500mb" (minus the quotation marks)
nb: f.eks.: "20 GB", "500MB" (uten anførselstegn)

en: empty password
nb: tomt passord

en: fs free
nb: fs ledig

en: name
nb: navn

en: no
nb: nei

en: q
nb: a

en: selected
nb: valg

en: storage configuration failed: %s
nb: lagringskonfigurasjon feilet: %s

en: summary
nb: sammendrag

en: testing status...
nb: tester status …

en: unplugged
nb: ikke plugget inn

en: use
nb: bruk

en: wheel, my-team (1245), project-x (29935)
nb: wheel, mitt-team (1245), prosjekt-x (29935)

en: yes
nb: ja
