minicom 2.00.0 - en to hu translation catalogue (299 entries)

en: 	file:%s
hu: 	fájl:%s

en: 
    
    
     Escape to cancel, space to retry.
hu: 
    
    
     <ESC> a megszakításhoz, <SZÓKÖZ> az újrapróbálkozáshoz.

en: 
     A - load table	B - save table
hu: 
     A - táblázat betöltése	B - táblázat mentése.

en: 
     C - edit char	D - next screen	E - prev screen
hu: 
     C - karakt. szerkesztése	D - köv. képernyő	E - előző képernyő

en: 
     Choice, or <Enter> to exit?
hu: 
     Válassz, vagy üss <Enter>-t a kilépéshez!

en: 
     READY: press any key to continue...
hu: 
     KÉSZ: üss egy gombot a folytatáshoz...

en: 
    Press %sZ for help on special keys%c
hu: 
    Üsd le a(z) %sZ billentyűt a speciális gombok súgójához%c

en:       Last dialed         : %s %s
hu:       Utoljára tárcsázott : %s %s

en:      Attempt #%d
hu:        %d. próba

en:      Name             Program
hu:      Név              Program

en:      Name            Number            Last on      Times Script
hu:      Név             Szám              Utoljára     Idők  Parancsfájl

en:      Retry in %2d seconds
hu:   Újra próbálom %2d mp múlva

en:     No connection: %s.
hu:   Nincs kapcsolat: %s.

en:     Time : %-3d
hu:      Idő : %-3d

en:    No
hu:   Nem

en:    Press any key to continue..
hu:  Üss egy gombot a folytatáshoz...

en:    Yes
hu:   Igen

en:   CITATION: ENTER=select end line ESC=exit
hu:   IDÉZET: <ENTER>=az utolsó sor kiválasztása, <ESC>=kilépés

en:   CITATION: ENTER=select start line ESC=exit
hu:   IDÉZET: <ENTER>=a kezdősor kiválasztása, <ESC>=kilépés

en:   Close
hu:   Bezár

en:   Exit
hu:  Kilépés

en:  %7.7sZ for help |           |     | Minicom %-6.6s |       |
hu:  %7.7sZ a súgóhóz|           |     | Minicom %-6.6s |       |

en:  (LEGEND: ^M = C-M, ^L = C-L, ^G = C-G, ^R = C-R, ^~ = pause 1 second,
hu:  (Jelmagyarázat: ^M = C-M, ^L = C-L, ^G = C-G, ^R = C-R,

en:  (compiled %s)
hu:  (fordítási dátum: %s)

en:  A -    Serial Device      :
hu:  A - Soros port                  :

en:  A -   Username        :
hu:  A - Felhasználói név  :

en:  A -  Name                :
hu:  A -  Név                 :

en:  A - Command key is         :
hu:  A - Parancsgomb               :

en:  A - Download directory :
hu:  A - Letöltési mappa       :

en:  A - File name (empty=disable) :
hu:  A - Fájlnév (üresen hagyva = letiltás)            :

en:  A - Init string .........
hu:  A -Inicializáló kar.lánc

en:  B -   Password        :
hu:  B - Jelszó            :

en:  B -  Number              :
hu:  B -  Szám                :

en:  B - Backspace key sends    :
hu:  B - A <Backspace> gomb küldjön:

en:  B - Lockfile Location     :
hu:  B - Zárolási fájl helye         :

en:  B - Log connects and hangups  :
hu:  B - Naplózzuk a kapcsolatokat és a vonalbontásokat:

en:  B - Reset string ........
hu:  B - Alaphelyzetbe hozó karakterlánc .

en:  B - Upload directory   :
hu:  B - Feltöltési mappa      :

en:  C -   Callin Program      :
hu:  C - Bejövő hívás programja      :

en:  C -   Name of script  :
hu:  C - A parancsfájl neve:

en:  C -  Dial string #       :
hu:  C -  Tárcsázandó karakterlánc :

en:  C - Dialing prefix #1....
hu:  C - 1. tárcsázási előtag ............

en:  C - Log file transfers        :
hu:  C - Naplózzuk a fájlátviteleket                   :

en:  C - Script directory   :
hu:  C - Parancsfájl mappa     :

en:  C - Status line is         :
hu:  C - A státuszsor              :

en:  Capture on/off.....L  Hangup.............H | eXit and reset.....X
hu:  capture be/ki......L  vonal bontása......H | kilépés és reset...X

en:  D -  Callout Program      :
hu:  D - Kimenő hívás programja      :

en:  D -  Local echo          :
hu:  D -  Helyi visszhang      :

en:  D - Alarm sound            :
hu:  D - Figyelmeztető hang        :

en:  D - Dialing suffix #1....
hu:  D - 1. tárcsázási utótag ............

en:  D - Script program     :
hu:  D - Parancsfájl           :

en:  Dialing directory..D  run script (Go)....G | Clear Screen.......C
hu:  tárcsázási mappa...D  par. f. futtatása..G | képernyő törlése...C

en:  E -    Bps/Par/Bits       :
hu:  E - sebesség/paritás/bitszám    :

en:  E -  Script              :
hu:  E -  Parancsfájl         :

en:  E - Dialing prefix #2....
hu:  E - 2. tárcsázási előtag ............

en:  E - Foreground Color (menu):
hu:  E - Menü előtér színe         :

en:  E - Kermit program     :
hu:  E - A kermit program      :

en:  F -  Username            :
hu:  F -  Felhasználói név    :

en:  F - Background Color (menu):
hu:  F - Menü háttér színe         :

en:  F - Dialing suffix #2....
hu:  F - 2. tárcsázási utótag ............

en:  F - Hardware Flow Control :
hu:  F - Hardveres folyamszabályzás  :

en:  F - Logging options
hu:  F - Naplózási lehetőségek

en:  F - convert capture: %s
hu:  F - forgalom (capture) átalakítása: %s

en:  G -  Password            :
hu:  G -  Jelszó              :

en:  G - Dialing prefix #3....
hu:  G - 3. tárcsázási előtag ............

en:  G - Foreground Color (term):
hu:  E - Terminál előtér színe     :

en:  G - Software Flow Control :
hu:  G - Szoftveres folyamszabályzás :

en:  H -  Terminal Emulation  :
hu:  H -  Terminál Emuláció   :

en:  H - Background Color (term):
hu:  H - Terminál háttér színe     :

en:  H - Dialing suffix #3....
hu:  H - 3. tárcsázási utótag ............

en:  I -  Backspace key sends :
hu:  I -  <Backspace> küldjön :

en:  I - Connect string ......
hu:  I - Kapcsolódás karakterlánca .......

en:  I - Foreground Color (stat):
hu:  I - Státuszsor előtér színe   :

en:  J -  Linewrap            :
hu:  J -  Sortörés            :

en:  J - Background Color (stat):
hu:  J - Státuszsor háttér színe   :

en:  J - No connect strings ..
hu:  J - Sikertelen kapcsolódás karakterlánca .

en:  K -  Line Settings       :
hu:  K -  Vonal beállítások   :

en:  K - Hang-up string ......
hu:  K - Vonalbontás karakterlánca ............

en:  K - History Buffer Size    :
hu:  K - Előzmények puffer mérete  :

en:  K: Current
hu:  K: Jelenlegi (Current)

en:  L -  Conversion table    :
hu:  L -  Átalakítási táblázat:

en:  L - Dial cancel string ..
hu:  L - Tárcsázásmegszakítás karakterlánca ...

en:  L - Macros file            :
hu:  L - Makró fájl                :

en:  M - Dial time ...........
hu:  M - Tárcsázási idő .......

en:  M - Edit Macros
hu:  M - Makrók szerkesztése

en:  Move entry up/down, Escape to exit
hu:  Mozoghatsz a bejegyzéseken fel/le, <ESC> a kilépéshez

en:  N - Delay before redial .
hu:  N - Vár. újratárcs. előtt.

en:  N - Macros enabled         :
hu:  N - Makrók engedélyezése      :

en:  O - Character conversion   :
hu:  O - Karakterek átalakítása    :

en:  O - Number of tries .....
hu:  O - Próbálkozások száma ..

en:  P - DTR drop time (0=no).
hu:  P - DTR LO szint ideje ...

en:  Pause
hu:  Szünet

en:  Q - Auto bps detect .....
hu:  Q -Autom. sebesség felism.

en:  R - Modem has DCD line ..
hu:  R - A modemnek van DCD-je.

en:  S - Status line shows ...
hu:  S - A státusz sorban a ...

en:  Send files.........S  Receive files......R | cOnfigure Minicom..O
hu:  fájl küldéSe.......S  fájl vétele........R | minicOm beállítása.O

en:  Terminal settings..T  run Kermit.........K | Cursor key mode....I
hu:  Terminál beállítás.T  Kermit futtatása...K | kurzor bill. mód...I

en:  Unpause
hu:  SzünVég

en:  char    in out    char    in out    char    in out    char    in out
hu:  karakt. be ki     karakt. be ki     karakt. be ki     karat.  be ki

en:  comm Parameters....P  Add linefeed.......A |
hu:  komm. Paraméterek..P  soremelés hozzáadásA |

en:  lineWrap on/off....W
hu:  sortörés be/ki.....W

en:  send break.........F  initialize Modem...M | Quit with no reset.Q
hu:  szünet küldése.....F  modem inicial. ....M | kilépés reset nélk.Q

en: # Machine-generated file - use "minicom -s" to change parameters.
hu: # Automatikusan generált fájl - használd a "minicom -s" parancsot a paraméterek megváltoztatásához.

en: # Machine-generated file - use setup menu in minicom to change parameters.
hu: # Automatikusan generált fájl - használd a minicom beállítások menüjét a paraméterek megváltoztatásához.

en: %.30s %s - Press CTRL-C to quit
hu: %.30s %s - Üss <CTRL-C>-t kilépéshez

en: %d files:
hu: %d fájl:

en: %s version %s
hu: %s, verziószám: %s

en: ( Escape to exit, Space to tag )
hu: ( <ESC> a kilépéshez, <SZÓKÖZ> a választáshoz )

en: (argument expected)
hu: (argumentumot vártam)

en: (expected command after if)
hu: (vesszőt vártam az if után)

en: (expected variable)
hu: (változót vártam)

en: (garbage after {)
hu: (szemét a { után)

en: (garbage after })
hu: (szemét a } után)

en: (in goto/gosub label)
hu: (goto/gosub címkében)

en: (invalid argument)
hu: (érvénytelen argumentum)

en: (missing var name)
hu: (hiányzó változónév)

en: (too many arguments)
hu: (túl sok argumentum)

en: (unexpected argument)
hu: (nem várt argumentum)

en: (unknown operator)
hu: (ismeretlen operátor)

en: (word contains ESC or quote)
hu: (a szó ESC-et vagy idézőjelet tartalmaz)

en: Add linefeed OFF
hu: Soremelés hozzáadása KIKAPCSOLVA

en: Add linefeed ON
hu: Soremelés hozzáadása BEKAPCSOLVA

en: Autodial
hu: Automatikus tárcsázás

en: BLACK
hu: FEKETE

en: BLUE
hu: KÉK

en: Backspace
hu: <Backspace>

en: CHANGED
hu: MEGVÁLTOZOTT

en: CYAN
hu: CIÁN

en: Can select only one!
hu: Csak egyet választhatsz.

en: Cancelled
hu: Megszakítva

en: Cannot chdir to %.30s
hu: Nem tudtam a(z) %.30s könyvtárba lépni

en: Cannot open %s!
hu: Nem tudom megnyitni a(z) %s-t!

en: Cannot open capture file
hu: Nem tudom megnyitni a forgalmi (capture) fájlt.

en: Cannot open conversion table %s
hu: Nem tudom megnyitni a(z) %s átalakítási táblázatot.

en: Cannot open ~/.dialdir: permission denied
hu: Nem tudom megnyitni a ~/.dialdir fájlt: hozzáférés megtagadva.

en: Cannot write conversion table %s
hu: Nem tudom menteni a(z) %s átalakítási táblázatot.

en: Cannot write macros file %s
hu: Nem tudok írni a(z) %s makró fájlba.

en: Cannot write to %s
hu: Nem tudok írni a következőbe: %s

en: Capture file
hu: Forgalmi (capture) fájl

en: Capture to which file?
hu: Melyik fájlba mentsük a forgalmat? (capture file)

en: Change output to: %s
hu: A kimenet megváltoztatása erre: %s

en: Change which setting?
hu: Melyik beállítást módosítsuk?

en: Change which setting?     (Return to run, ESC to stop)
hu: Melyik beállítást módosítsam?
        (<Return> a futtatáshoz, <ESC> állj)

en: Change which setting?  (Esc to exit)
hu: Melyik beállítást módosítsam? (<ESC> a kilépéshez)

en: Change which setting? (SPACE to delete)
hu: Melyik beállítást módosítsam? (<SZÓKÖZ> a törléshez)

en: Character conversion
hu: Karater átalakítások

en: Character to be edited:
hu: Szerkesztendő karakter:

en: Comm Parameters
hu: Kommunikációs paraméterek

en: Commands can be called by %s<key>
hu: A parancsokat a(z) %s<billentyű> leütésével indíthatod

en: Compiled on
hu: Fordítás ideje:

en: Configuration saved
hu: A konfigurációt mentettem.

en: Connected. Press any key to continue
hu: Kapcsolódva. Üss egy gombot a folytatáshoz

en: Could not re-initialize window system.
hu: Nem tudom újrainicializálni az ablakozó rendszert.

en: Current: %5s %s%s%s
hu: Jelenlegi: %5s %s%s%s

en: DTE speed
hu: DTE sebesség

en: Delete
hu: <Delete>

en: Delete which protocol?
hu: Melyik protokollt töröljem?

en: Device %s is locked.
hu: A %s zárolva van.

en: Dialing
hu: Tárcsázás

en: Dialing Directory
hu: Tárcsázási mappa

en: Directory: %%-%ds
hu: Mappa: %%-%ds

en: Download
hu: Letöltés

en: ERROR: Macros have changed but no filename is set!
hu: HIBA: Makrók megváltoztak, de nincs megadva fájlnév!

en: ERROR: cannot open macro file %s
hu: HIBA: nem tudom megnyitni a(z) %s fájlt.

en: ERROR: you do not have permission to create a file there!
hu: HIBA: ott nincs jogod fájlt létrehozni.

en: Enter number
hu: Írj be egy számot

en: Entry "%s" not found. Enter dialdir?
hu: Nem található a "%s" bejegyzés. Belépjek a dialdir-be?

en: Environment variable TERM not set
hu: A TERM környezeti változó nincs megadva.

en: Exit
hu: Kilépés

en: Exit from Minicom
hu: Kilépés a minicom-ból

en: F1 to F10 Macros
hu: Makrók F1-től F10-ig

en: File transfer protocols
hu: Fájlátviteli protokollok

en: Filename pattern:
hu: Fájlnév kifejezés:

en: Filenames and paths
hu: Fájlnevek és mappák

en: Find an entry
hu: Keress meg egy bejegyzést

en: GREEN
hu: ZÖLD

en: Give name to save this configuration?
hu: Adj nevet ennek a konfigurációnak:

en: Gone offline (%ld:%02ld:%02ld)
hu: Kapcsolat nélküli üzemmódba váltottam (%ld:%02ld:%02ld)

en: Goto directory:
hu: Könyvtárra ugrás:

en: Hang-up line?
hu: Megszakítsam a vonalat?

en: Hanging up
hu: Vonal bontása

en: Hangup (%ld:%02ld:%02ld)
hu: Vonalbontás (%ld:%02ld:%02ld)

en: History Buffer Size
hu: Előzmények puffer mérete

en: History buffer Disabled!
hu: Az előzmény puffer letiltva.

en: History buffer empty!
hu: Az előzmény puffer üres.

en: Initializing Modem
hu: Modem inicializálása

en: Input character ascii value 0-255
hu: Adj meg egy ascii karakter értéket 0 és 255 között

en: Jump to a shell....J
hu: ugrás egy shell-re.J

en: Killed by signal %d !
hu: Kiöltek a(z) %d jelzéssel!

en: Leave Minicom?
hu: Kilépjünk a minicomból?

en: Leave without reset?
hu: Kilépés reset nélkül?

en: Linewrap OFF
hu: Sortörés KIKAPCSOLVA

en: Linewrap ON
hu: Sortörés BEKAPCSOLVA

en: Load file: %s
hu: Fájl betöltése: %s

en: Local echo OFF
hu: Helyi visszhang KIKAPCSOLVA

en: Local echo ON
hu: Helyi visszhang BEKAPCSOLVA

en: Lockfile is stale. Overriding it..
hu: A zárolási fájl érvénytelen, felülbírálom.

en: Logging options
hu: Naplózási lehetőségek

en: MAGENTA
hu: BÍBOR

en: Macros saved
hu: A makrókat mentettem.

en: Main Functions
hu: Fő funkciók

en: Manually entered number
hu: Kézzel beadott szám

en: Max retries
hu: Maximális próbálkozások

en: Menu foreground == background color, change!
hu: A menü előtér- és háttérszíne megegyezik. Változtass ezen!

en: Meta-8th bit
hu: Meta 8-ik bit

en: Minicom Command Summary
hu: Minicomm parancsösszegzés

en: Modem and dialing
hu: Modem és tárcsázás

en: Modem and dialing parameter setup
hu: Modem és tárcsázási paraméterek beállítása

en: N  Use filename selection window......
hu: N  Használjuk a fájlkiválasztási ablakot...

en: Name U/D FullScr IO-Red. Multi
hu: Név  U/D TeljKép IO-Átal. Multi

en: No
hu: Nem

en: No
hu: Nem

en: No cursor motion capability (cm)
hu: Nincs kurzormozgatási képesség (cm).

en: No file selected - enter filename:
hu: Nem választottunk fájlt. Írj be egy fájlnevet:

en: No file(s) tagged
hu: Egy fájlt sem választottunk ki

en: No file(s) untagged
hu: A kiválasztásból egy fájlt sem töröltünk

en: No previous search!
      Please 's' or 'S' first!
hu: Nincs előző keresés.
      Kérem használd az 's'-et vagy az 'S'-et előbb!

en: No termcap database present!
hu: Nincs termcap adatbázis.

en: No termcap entry for %s
hu: Nincs termcap bejegyzés a "%s"-hez.

en: Number of terminal columns unknown
hu: A terminál oszlopainak száma ismeretlen.

en: Number of terminal lines unknown
hu: A terminál sorainak száma ismeretlen.

en: O  Prompt for download directory......
hu: O  Kérdezzünk rá a letöltési könyvtárra....

en: OPTIONS
hu: OPCIÓK

en: Off
hu: Ki

en: On
hu: Be

en: Other Functions
hu: Más funkciók

en: Out of memory while reading dialing directory
hu: Elfogyott a memória a tárcsázási mappa olvasása közben.

en: Out of memory: could not fork()
hu: Nincs több memória: nem tudok fork()-kolni

en: Phonelist garbled (?)
hu: Hamis telefonszámlista (?)

en: Phonelist garbled (unknown version?)
hu: Hamis telefonszámlista (ismeretlen verzió?).

en: Please enter file names
hu: Kérem, add meg a fájlneveket

en: Program new command key
hu: Új parancsgomb programozása

en: Quit without reset while online.
hu: Kilépés reset nélkül miközben vonalban vagyunk.

en: RED
hu: PIROS

en: Reading macros
hu: Makrók betöltése

en: Remove entry?
hu: Eltávolítsam a bejegyzést?

en: Resetting Modem
hu: Modem reset-elése

en: Run a script
hu: Parancsfájl futtatása

en: SEARCH FOR (ESC=Exit)
hu: KERESÉS (<ESC>=kilépés)

en: SHELL variable not set
hu: A SHELL környezeti változó nincs beállítva

en: Same as last
hu: Ugyanaz, mint előbb

en: Save as file: %s
hu: Mentés mint: %s

en: Save macros?
hu: Mentsem a makrókat?

en: Save setup as %s
hu: A beállítások mentése mint %s

en: Save setup as..
hu: A konfiguráció mentése mint...

en: Screen and keyboard
hu: Képernyő és billentyűzet

en: Select function or press Enter for none.
hu: Válassz funkciót vagy üss <Enter>-t, ha semmi.

en: Sending BREAK
hu: SZÜNET (BREAK) küldése

en: Serial port setup
hu: Sorosport beállításai

en: Shelled out. Type "exit" to return.
hu: Shell elindítva. Add ki az "exit" parancsot a visszatéréshez.

en: Some additions by Jukka Lahtinen 1997-2000
hu: Néhány kiegészítést tett Jukka Lahtinen, 1997-2000

en: Sorry. Your screen is too small.
hu: Elnézésedet kérem, de a képernyőd túl kicsi.

en: Suspend minicom....J
hu: minicom háttérbe...J

en: Suspended. Type "fg" to resume.
hu: Háttérbe kerültem. Add ki az "fg" parancsot a visszatéréshez.

en: Tag pattern:
hu: Kiválasztási kifejezés:

en: Terminal foreground == background color, change!
hu: A terminál előtér- és háttérszíne megegyezik. Változtass ezen!

en: Terminal settings
hu: Terminál beállítások

en: Timeout
hu: Időtúllépés

en: Too many files tagged - buffer would overflow
hu: Túl sok fájlt választottál; a puffer túl fog csordulni.

en: Type "minicom %s" for help.
hu: Add ki a "minicom %s" parancsot a súgó olvasásához.

en: Unknown dialing directory version
hu: Ismeretlen tárcsázási mappa verzió.

en: Untag pattern:
hu: Kiválasztás törlése kifejezés:

en: Upload
hu: Feltöltés

en: Usage: runscript <scriptfile> [logfile [homedir]]%s
hu: Használat: runscript <parancsfájl> [naplófálj [homedir]]%s

en: WHITE
hu: FEHÉR

en: Welcome to minicom
hu: Üdvözöllek a minicom-ban, verziószám:

en: Written by Miquel van Smoorenburg 1991-1995
hu: Írta Miquel van Smoorenburg, 1991-1995

en: Wrong option in environment MINICOM="%s"
hu: Rossz opció a MINICOM környezeti változóban: MINICOM="%s"

en: YELLOW
hu: SÁRGA

en: Yes
hu: Igen

en: You are already online! Hang up first.
hu: Már vonalban vagyunk! Előbb bontsd a kapcsolatot.

en: You are online. Really initialize?
hu: Vonalban vagyunk. Tényleg inicializáljak?

en: You can't change colors in black and white mode
hu: Nem változtathatod meg a szineket fekete-fehér módban.

en: You don't exist. Go away.
hu: Nem létezel. Távozz tőlem.

en: configuration
hu: beállítás

en: disabled
hu: letiltva

en: download
hu: letöltés

en: enabled
hu: engedélyezve

en: global
hu: globális

en: i18n by Arnaldo Carvalho de Melo 1998
hu: Az i18n támogatást Arnaldo Carvalho de Melo írta, 1998

en: line speed
hu: vonali seb.

en: minicom: argument to -p must be a pty
hu: minicom: a -p argumentuma pty kell legyen.

en: minicom: cannot open %s. Sorry.
hu: minicom: nem tudom megnyitni a(z) %s-t, bocs.

en: minicom: cannot open %s: %s
hu: minicom: nem tudom megnyitni a(z) %s fájlt: %s

en: minicom: cannot open macro file %s
hu: minicom: nem tudom megnyitni a(z) %s makró fájlt.

en: no such file!
hu: nincs ilyen fájl!

en: personal
hu: személyes

en: script "%s" line %d: break outside of expect%s
hu: "%s" parancsfájl, %d. sor: megszakítás a következőn kívül: expect%s

en: script "%s" line %d: call inside expect%s
hu: "%s" parancsfájl, %d. sor: hívás a következőn belülről: expect%s

en: script "%s" line %d: label "%s" not found%s
hu: "%s" parancsfájl, %d. sor: a következő címkét nem találom: "%s" %s

en: script "%s" line %d: nested expect%s
hu: "%s" parancsfájl, %d. sor: egymásba ágyazott expect%s

en: script "%s" line %d: unknown command "%s"%s
hu: "%s" parancsfájl, %d. sor: ismeretlen parancs "%s"%s

en: script "%s" line %d: unknown variable "%s"%s
hu: "%s" parancsfájl, %d. sor: ismeretlen változó "%s"%s

en: script "%s": global timeout%s
hu: "%s" parancsfájl: globális időtúllépés%s

en: script "%s": no return from gosub%s
hu: "%s" parancsfájl: nincs visszatérés (return) a következőből: gosub%s

en: script "%s": out of memory%s
hu: "%s" parancsfájl: nincs több memória%s

en: script "%s": syntax error in line %d %s%s
hu: "%s" parancsfájl, %d. sor: szintaktikai hiba: %s%s

en: script "%s": unexpected end of file%s
hu: "%s" parancsfájl: nem várt fájlvég%s

en: upload
hu: feltöltés
