network-manager-applet - en to fi translation catalogue (560 entries)

en: 
    The VPN connection '%s' disconnected because the VPN service stopped.
fi: 
    VPN-yhteys ”%s” katkesi, koska VPN-palvelu pysäytettiin.

en: 
    The VPN connection '%s' disconnected because the network connection was interrupted.
fi: 
    VPN-yhteys ”%s” katkesi, koska verkkoyhteys katkaistiin.

en: 
    The VPN connection '%s' disconnected.
fi: 
    VPN-yhteys ”%s” katkesi.

en: 
    The VPN connection '%s' failed because of invalid VPN secrets.
fi: 
    VPN-yhteys ”%s” epäonnistui virheellisten VPN-salaisuuksien takia.

en: 
    The VPN connection '%s' failed because the VPN service did not start in time.
fi: 
    VPN-yhteys ”%s” epäonnistui, koska VPN-palvelu ei käynnistynyt sallitussa ajassa.

en: 
    The VPN connection '%s' failed because the VPN service failed to start.
fi: 
    VPN-yhteys ”%s” epäonnistui, koska VPN-palvelua ei voitu käynnistää.

en: 
    The VPN connection '%s' failed because the VPN service failed to start.
    
    %s
fi: 
    VPN-yhteys ”%s” epäonnistui, koska VPN-palvelu ei käynnistynyt.
    
    %s

en: 
    The VPN connection '%s' failed because the VPN service returned invalid configuration.
fi: 
    VPN-yhteys ”%s” epäonnistui, koska VPN-palvelulta saatiin virheellinen asetusmäärittely.

en: 
    The VPN connection '%s' failed because the VPN service stopped unexpectedly.
fi: 
    VPN-yhteys ”%s” epäonnistui, koska VPN-palvelu pysäytettiin odottamatta.

en: 
    The VPN connection '%s' failed because the connection attempt timed out.
fi: 
    VPN-yhteys ”%s” epäonnistui, koska yhteyttä palveluun ei saatu.

en: 
    The VPN connection '%s' failed because the network connection was interrupted.
fi: 
    VPN-yhteys ”%s” epäonnistui, koska verkkoyhteys katkaistiin.

en: 
    The VPN connection '%s' failed because there were no valid VPN secrets.
fi: 
    VPN-yhteys ”%s” epäonnistui, koska kelvollisia VPN-salaisuuksia ei löytynyt.

en: 
    The VPN connection '%s' failed to start.
    
    %s
fi: 
    VPN-yhteyden ”%s” käynnistys epäonnistui.
    
    %s

en: 
    The VPN connection '%s' failed.
fi: 
    VPN-yhteys ”%s” epäonnistui.

en: "vlan" + number
fi: "vlan" + numero

en: %d day ago | %d days ago
fi[0]: %d päivä sitten
fi[1]: %d päivää sitten

en: %d hour ago | %d hours ago
fi[0]: %d tunti sitten
fi[1]: %d tuntia sitten

en: %d minute ago | %d minutes ago
fi[0]: %d minuutti sitten
fi[1]: %d minuuttia sitten

en: %d month ago | %d months ago
fi[0]: %d kuukausi sitten
fi[1]: %d kuukautta sitten

en: %d year ago | %d years ago
fi[0]: %d vuosi sitten
fi[1]: %d vuotta sitten

en: %s (%s roaming)
fi: %s (%s - verkkovierailu)

en: %s (default)
fi: %s (oletus)

en: %s (roaming)
fi: %s (verkkovierailu)

en: %s Network
fi: %s-verkko

en: %s connection
fi: %s (yhteys)

en: (in some cases) Your broadband billing plan APN (Access Point Name)
fi: (joissain tapauksissa) Laajakaistan laskutustyypin APN (Access Point Name)

en: (none)
fi: (ei mitään)

en: 1 (Default)
fi: 1 (oletus)

en: 802.1X authentication
fi: 802.1X-tunnistautuminen

en: 802.1x Security
fi: 802.1x-suojaus

en: A connection will now be made to your mobile broadband provider using the settings you selected.  If the connection fails or you cannot access network resources, double-check your settings.  To modify your mobile broadband connection settings, choose "Network Connections" from the System >> Preferences menu.
fi: Mobiililaajakaistan tarjoajaan luodaan nyt yhteys valituilla asetuksilla. Jos yhteys epäonnistuu tai et pääse verkkoon, tarkista asetukset uudelleen. Muokataksesi mobiililaajakaistayhteyden asetuksia, valitse ”Verkkoyhteydet” valikosta Järjestelmä >> Asetukset.

en: A file named "%s" already exists.
fi: Tiedosto ”%s” on jo olemassa.

en: A password is required to connect to '%s'.
fi: Yhteys verkkoon ”%s” vaatii salasanan.

en: ARP _targets:
fi: ARP-_kohteet:

en: Access the Internet using your mobile phone (DUN)
fi: Käytä Internetiä matkapuhelimesi välityksellä (DUN)

en: Active Network Connections
fi: Aktiiviset verkkoyhteydet

en: Active backup
fi: Aktiivinen varmuuskopio

en: Adaptive load balancing
fi: Sopeutuva kuormanjako (ALB)

en: Adaptive transmit load balancing
fi: Sopeutuva välityksen kuormanjako (TLB)

en: Additional DNS ser_vers:
fi: Ylimääräiset _DNS-palvelimet:

en: Additional s_earch domains:
fi: Ylimääräiset _etsittävät toimialueet:

en: Address
fi: Osoite

[ctx: Address]
en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Addresses
fi: Osoitteet

en: Advanced
fi: Lisäasetukset

en: All _users may connect to this network
fi: _Kaikki käyttäjät voivat yhdistää tähän verkkoon

en: All files
fi: Kaikki tiedostot

en: Allow _BSD data compression
fi: Salli _BSD-datanpakkaus

en: Allow _Deflate data compression
fi: Salli _Deflate-datanpakkaus

en: Allow _roaming if home network is not available
fi: Salli verkkovierailu (_roaming), jos kotiverkkoa ei ole saatavilla

en: Allow automatic PAC pro_visioning
fi: Salli automaattinen PAC-hankinta

en: Allowed Authentication Methods
fi: Sallitut todennustavat

en: Allowed methods:
fi: Sallitut tavat

en: An IP address, or a comma-separated list of IP addresses, to look for when checking the link status.
fi: IP-osoite, tai pilkuin eroteltu lista IP-osoitteista, joita etsitään linkin tilaa tarkistaessa.

en: Anony_mous identity:
fi: Anonyy_mi identiteetti:

en: Anonymous
fi: Anonyymi

en: Any
fi: Mikä tahansa

en: Any device
fi: Mikä tahansa laite

en: Are you sure you wish to delete the connection %s?
fi: Haluatko varmasti poistaa yhteyden %s?

en: As_k for this password every time
fi: _Kysy tätä salasanaa jokaisella kerralla

en: Au_thentication:
fi: Todentaminen:

en: Aut_onegotiate
fi: Neuv_ottele automaattisesti

en: Authenticate to delete the selected connection
fi: Tunnistaudu poistaaksesi valitun yhteyden

en: Authenticate to edit the selected connection
fi: Tunnistaudu muokataksesi valittua yhteyttä

en: Authenticate to save this connection for all users of this machine.
fi: Tunnistaudu tallentaaksesi tämän yhteyden kaikille tämän koneen käyttäjille.

en: Authenticated
fi: Todennettu

en: Authentication
fi: Todennus

en: Authentication required by Wi-Fi network
fi: Wifi-verkko vaatii salaustietoja

en: Auto Ethernet
fi: Automaattinen Ethernet

en: Automatic
fi: Automaattinen

en: Automatic (DHCP)
fi: Automaattinen (DHCP)

en: Automatic (DHCP) addresses only
fi: Vain automaattiset osoitteet (DHCP)

en: Automatic (PPP)
fi: Automaattinen (PPP)

en: Automatic (PPP) addresses only
fi: Vain automaattiset osoitteet (PPP)

en: Automatic (PPPoE)
fi: Automaattinen (PPPoE)

en: Automatic (PPPoE) addresses only
fi: Vain automaattiset osoitteet (PPPoE)

en: Automatic (VPN)
fi: Automaattinen (VPN)

en: Automatic (VPN) addresses only
fi: Vain automaattiset osoitteet (VPN)

en: Automatic with manual DNS settings
fi: Automaattinen omavalintaisilla DNS-asetuksilla

en: Automatic, DHCP only
fi: Automaattinen, vain DHCP

en: Automatic, addresses only
fi: Automaattinen, vain osoitteet

en: Automatically connect to _VPN when using this connection
fi: Muodosta _VPN-yhteys automaattisesti tätä yhteyttä käyttäessä

en: Automatically unlock this device
fi: Avaa tämän laitteen lukitus automaattisesti

en: Available
fi: Saatavilla

en: Ban_d:
fi: Taajuus_alue

en: Base Connection:
fi: Yhteys:

en: Basic
fi: Yksinkertainen

en: Bluetooth configuration not possible (error finding NetworkManager: (%s) %s).
fi: Bluetooth-asetukset epäonnistuivat (NetworkManageria ei löydy: (%s) %s).

en: Bluetooth configuration not possible (failed to connect to D-Bus: (%s) %s).
fi: Bluetooth-asetukset epäonnistuivat (virhe yhdistäessä D-Bus-väylään: (%s) %s).

en: Bond
fi: Sidonta

en: Bond connection %d
fi: Sidottu yhteys %d

en: Bonded _connections:
fi: Sidotut _yhteydet:

en: Both
fi: Molemmat

en: Bridge
fi: Silta

en: Bridge Port
fi: Sillan portti

en: Bridge connection %d
fi: Siltaava yhteys %d

en: Bridged _connections:
fi: Siltaavat _yhteydet:

en: Broadcast
fi: Yleislähetys

en: Broadcast Address:
fi: Yleisosoite:

en: CDMA network.
fi: CDMA-verkko.

en: C_A certificate:
fi: C_A-varmenne

en: C_hannel:
fi: _Kanava

en: C_loned MAC address:
fi: _Kopioitu MAC-osoite:

en: C_onnection:
fi: Yh_teys:

en: C_reate
fi: _Luo

en: Cannot export VPN connection
fi: VPN-yhteyden asetuksia ei voi viedä

en: Cannot import VPN connection
fi: VPN-yhteyttä ei voi tuoda

en: Challenge Handshake Authentication Protocol
fi: Challenge Handshake Authentication -yhteyskäytäntö

en: Change...
fi: Muuta…

en: Choose CA Certificate
fi: Valitse CA-varmenne

en: Choose a Certificate Authority certificate...
fi: Valitse varmentajavarmenne…

en: Choose a Connection Type
fi: Valitse yhteyden tyyppi

en: Choose a PAC file...
fi: Valitse PAC-tiedosto...

en: Choose a VPN Connection Type
fi: Valitse VPN-yhteyden tyyppi

en: Choose your Billing Plan
fi: Valitse laskutustyyppi

en: Choose your Provider
fi: Valitse palveluntarjoaja

en: Choose your Provider's Country or Region
fi: Valitse palveluntarjoajasi maa tai alue

en: Choose your personal certificate...
fi: Valitse oma varmenne…

en: Choose your private key...
fi: Valitse salainen avaimesi…

en: Compression
fi: Pakkaus

en: Configure _Methods…
fi: Muuta _menetelmien asetuksia…

en: Configuring Wi-Fi network connection '%s'...
fi: Tehdään wifi-verkkoyhteyden ”%s” asetuksia…

en: Configuring ethernet network connection '%s'...
fi: Tehdään ethernet-verkkoyhteyden ”%s” asetuksia…

en: Configuring mobile broadband connection '%s'...
fi: Tehdään mobiililaajakaistayhteyden ”%s” asetuksia…

en: Confirm Mobile Broadband Settings
fi: Vahvista mobiililaajakaistan asetukset

en: Connect to Hidden Wi-Fi Network
fi: Yhdistä piilotettuun wifi-verkkoon

en: Connected
fi: Yhdistetty

en: Connection Established
fi: Yhteys muodostettu

en: Connection Information
fi: Tietoja yhteydestä

en: Connection _Information
fi: Tietoja _yhteydestä

en: Connection _name:
fi: Yhteyden _nimi:

en: Connection activation failed
fi: Yhteyden aktivointi epäonnistui

en: Connection add failed
fi: Yhteyden lisääminen epäonnistui

en: Connection delete failed
fi: Yhteyden poistaminen epäonnistui

en: Connection failure
fi: Yhteysvirhe

en: Copyright © 2004-2011 Red Hat, Inc.
    Copyright © 2005-2008 Novell, Inc.
    and many other community contributors and translators
fi: Tekijänoikeus © 2004-2011 Red Hat, Inc.
    Tekijänoikeus © 2005-2008 Novell, Inc.
    ja monet muut kehittäjät sekä kääntäjät

en: Could not create connection
fi: Yhteyden muodostaminen epäonnistui

en: Could not create new connection
fi: Uutta yhteyttä ei voi luoda

en: Could not edit connection
fi: Yhteyttä ei voitu muokata

en: Could not find VPN plugin service for '%s'.
fi: VPN-liitännäispalvelua ei löydy kohteelle ”%s”

en: Could not load 802.1x Security user interface.
fi: Turvallisuuskäyttöliittymää 802.1x:lle ei voitu ladata.

en: Could not load DSL user interface.
fi: Käyttöliittymää DSL:lle ei voitu ladata.

en: Could not load General user interface.
fi: Yleistä käyttöliittymää ei voitu ladata.

en: Could not load IPv4 user interface.
fi: Käyttöliittymää IPv4:lle ei voitu ladata.

en: Could not load IPv6 user interface.
fi: IPv6-käyttöliittymää ei voi ladata.

en: Could not load InfiniBand user interface.
fi: InfiniBand-käyttöliittymän lataus epäonnistui.

en: Could not load PPP user interface.
fi: Käyttöliittymää PPP:lle ei voitu ladata.

en: Could not load VPN user interface.
fi: VPN-käyttöliittymän lataus epäonnistui.

en: Could not load Wi-Fi security user interface.
fi: Turvallisuuskäyttöliittymää WiFi:lle ei voitu ladata.

en: Could not load Wi-Fi security user interface; missing Wi-Fi setting.
fi: Turvallisuuskäyttöliittymää wifille ei voitu ladata. WiFi-asetus puuttuu.

en: Could not load Wi-Fi user interface.
fi: Wifi-käyttöliittymän lataus epäonnistui.

en: Could not load WiMAX user interface.
fi: WiMAX-käyttöliittymän lataus epäonnistui.

en: Could not load bond user interface.
fi: Käyttöliittymää sidonnalle ei voitu ladata.

en: Could not load bridge port user interface.
fi: Käyttöliittymää siltauksen portille ei voitu ladata.

en: Could not load bridge user interface.
fi: Käyttöliittymää sillalle ei voitu ladata.

en: Could not load ethernet user interface.
fi: Ethernet-käyttöliittymän lataus epäonnistui.

en: Could not load mobile broadband user interface.
fi: Käyttöliittymää mobiililaajakaistalle ei voitu ladata.

en: Could not load vlan user interface.
fi: Vlan-käyttöliittymää ei voitu ladata.

en: Country or Region List:
fi: Maa- tai aluelista:

en: Country or region
fi: Maa tai alue

en: Create New Wi-Fi Network
fi: Luo uusi wifi-verkko

en: Create _New Wi-Fi Network...
fi: Luo _uusi wifi-verkko…

en: Create a connection for _this mobile broadband device:
fi: Luo yhteys _tähän mobiililaajakaistalaitteeseen:

en: Create…
fi: Luo…

en: DER or PEM certificates (*.der, *.pem, *.crt, *.cer)
fi: DER- tai PEM-varmenteet (*.der, *.pem, *.crt, *.cer)

en: DER, PEM, or PKCS#12 private keys (*.der, *.pem, *.p12)
fi: DER-, PEM- tai PKCS#12-yksityisavaimet (*.der, *.pem, *.p12)

en: DNS ser_vers:
fi: _DNS-palvelimet:

en: DSL authentication
fi: DSL-todentaminen

en: DSL connection %d
fi: DSL-yhteys %d

en: D_HCP client ID:
fi: D_HCP-asiakastunniste:

en: Datagram
fi: Datagrammi

en: Default
fi: Oletus

en: Default Route:
fi: Oletusyhdyskäytävä:

en: Delete the selected connection
fi: Poista valittu yhteys

en: Detecting phone configuration...
fi: Tutkitaan puhelimen asetuksia…

en: Device disconnect failed
fi: Laitteen katkaisu epäonnistui

en: Device name + number
fi: Laitteen nimi + numero

en: Did not find a connection with UUID '%s'
fi: Yhteyttä UUID:llä ”%s” ei löytynyt

en: Disable VPN notifications
fi: Poista VPN-ilmoitukset käytöstä

en: Disable WiFi Create
fi: Estä WiFi-luonti

en: Disable connected notifications
fi: Älä näytä ilmoitusta kun yhteys muodostuu

en: Disable disconnected notifications
fi: Älä näytä ilmoitusta kun yhteys katkeaa

en: Disabled
fi: Pois käytöstä

en: Disconnect
fi: Katkaise yhteys

en: Disconnect failure
fi: Katkaisuvirhe

en: Disconnected
fi: Yhteys katkaistu

en: Do you want to replace %s with the VPN connection you are saving?
fi: Haluatko korvata tiedoston %s VPN-asetuksilla, joita olet tallentamassa?

en: Domains used when resolving host names. Use commas to separate multiple domains.
fi: Verkko-osoitetta käytetään verkkonimiä määritettäessä. Käytä pilkkuja useampien verkko-osoitteiden erittelemiseen.

en: Don't _warn me again
fi: _Älä varoita uudelleen

en: Don't know how to create '%s' connections
fi: Ei tiedetä kuinka luodaan ”%s”-yhteyksiä

en: Don't show this message again
fi: Älä näytä tätä uudestaan

en: Driver:
fi: Ajuri:

en: Dynamic WEP
fi: Dynaaminen WEP

en: Dynamic WEP (802.1x)
fi: Dynaaminen WEP (802.1x)

en: Echo
fi: Kaiku

en: Edit Connections...
fi: Muokkaa yhteyksiä…

en: Edit the selected connection
fi: Muokkaa valittua yhteyttä

en: Editing %s
fi: Muokataan %s

en: Editing IPv4 routes for %s
fi: Muokataan yhteyden %s IPv4-reittejä

en: Editing IPv6 routes for %s
fi: Muokataan kohteen %s IPv6-reittejä

en: Editing PPP authentication methods for %s
fi: Muokataan PPP-todentamistapoja yhteydelle %s

en: Editing un-named connection
fi: Nimettömän yhteyden muokkaus

en: Enable N_otifications
fi: Ota ilm_oitukset käyttöön

en: Enable WiMA_X Mobile Broadband
fi: Ota WiMA_X-mobiililaajakaista käyttöön

en: Enable _Mobile Broadband
fi: Ota _mobiililaajakaista käyttöön

en: Enable _Networking
fi: Ota _verkko käyttöön

en: Enable _STP (Spanning Tree Protocol)
fi: Käytä _STP:tä (Spanning Tree Protocol)

en: Enable _Wi-Fi
fi: Ota _wifi käyttöön

en: Enter a name for the Wi-Fi network you wish to create.
fi: Syötä sen wifi-verkon nimi, jonka haluat luoda.

en: Enter the name and security details of the hidden Wi-Fi network you wish to connect to.
fi: Syötä yhdistettävän piilotetun wifi-verkon nimi ja salaustiedot.

en: Error creating connection
fi: Virhe yhteyttä luotaessa

en: Error displaying connection information:
fi: Virhe näytettäessä yhteyden tietoja:

en: Error editing connection
fi: Virhe yhteyttä muokattaessa

en: Error initializing editor
fi: Virhe alustettaessa muokkainta

en: Error saving connection
fi: Virhe yhteyttä tallennettaessa

en: Error: %s
fi: Virhe: %s

en: Ethernet Network
fi: Ethernet-verkko

en: Ethernet Network (%s)
fi: Ethernet-verkko (%s)

en: Ethernet Networks
fi: Ethernet-verkot

en: Ethernet Networks (%s)
fi: Ethernet-verkot (%s)

en: Ethernet connection %d
fi: Ethernet-yhteys %d

en: Ethernet network connection '%s' active
fi: Ethernet-verkkoyhteys ”%s” on aktiivinen

en: Export VPN connection...
fi: Vie VPN-asetukset…

en: Extensible Authentication Protocol
fi: Extensible Authentication -yhteyskäytäntö

en: FAST
fi: NOPEA

en: Failed to activate connection
fi: Yhteyden aktivointi epäonnistui

en: Failed to add new connection
fi: Uuden yhteyden lisäys epäonnistui

en: Failed to add/activate connection
fi: Yhteyden lisäys/aktivointi epäonnistui

en: Failed to create DUN connection: %s
fi: DUN-yhteyden luominen epäonnistui: %s

en: Failed to create PAN connection: %s
fi: PAN-yhteyden luominen epäonnistui: %s

en: Failed to update connection secrets due to an unknown error.
fi: Yhteyden salaisuuksien päivittäminen epäonnistui tuntemattoman syyn takia.

en: Firewall _zone:
fi: Palomuurin _vyöhyke:

en: FirewallD is not running.
fi: FirewallD ei ole käynnissä.

en: Full duple_x
fi: Kaksisuuntainen duple_ksi

en: GSM network.
fi: GSM-verkko.

en: Gateway
fi: Yhdyskäytävä

en: General
fi: Yleiset

en: Hardware
fi: Fyysinen

en: Hardware Address:
fi: Fyysinen osoite:

en: Hidden Wi-Fi network
fi: Piilotettu wifi-verkko

en: Home network
fi: Kotiverkko

en: Home network (%s)
fi: Kotiverkko (%s)

en: I can't find my provider and I wish to enter it _manually:
fi: Palveluntarjoajaa ei löydy, haluan syöttää tarjoajan _manuaalisesti:

en: IP Address:
fi: IP-osoite:

en: IP addresses identify your computer on the network.  Click the "Add" button to add an IP address.
fi: IP-osoite on tietokoneen tunniste verkossa. Napsauta ”Lisää”-painiketta lisätäksesi IP-osoitteen.

en: IP addresses of domain name servers used to resolve host names. Use commas to separate multiple domain name server addresses.
fi: Nimipalvelimien IP-osoitteita joita käytetään nimipalvelinten määrittämiseen. Käytä pilkkuja eritelläksesi useiden nimipalvelinten osoitteita.

en: IPv4 Settings
fi: IPv4-asetukset

en: IPv6 Settings
fi: IPv6-asetukset

en: I_dentity:
fi: I_dentiteetti:

en: If enabled, this connection will never be used as the default network connection.
fi: Jos käytössä, tätä yhteyttä ei koskaan käytetä oletusverkkoyhteytenä.

en: Ig_nore automatically obtained routes
fi: Jätä huomiotta automaattisesti vastaa_notetut reitit

en: Ignore
fi: Ohita

en: Ignored
fi: Ohitettu

en: Import a saved VPN configuration...
fi: Tuo tallennetut VPN-asetukset...

en: In most cases, the provider's PPP servers will support all authentication methods.  If connections fail, try disabling support for some methods.
fi: Yleensä palveluntarjoajan PPP-palvelimet tukevat kaikkia tunnistautumistapoja. Jos yhteys kuitenkin epäonnistuu, poista käytöstä joitain tunnistautumistapoja.

en: InfiniBand connection %d
fi: InfiniBand-yhteys %d

en: Infrastructure
fi: Infrastruktuuri

en: Installed CDMA device
fi: Asennettiin CDMA-laite

en: Installed GSM device
fi: Asennettiin GSM-laite

en: Interface:
fi: Verkkolaite:

en: It is not intended for command-line interaction but instead runs in the GNOME desktop environment.
fi: Sitä ei ole tarkoitettu komentorivin keskusteluun mutta sen sijaan se toimii GNOME-työpöytäympäristössä

en: Last Used
fi: Viimeksi käytetty

en: Link _down delay:
fi: Linkin ti_putusviive:

en: Link _up delay:
fi: Linkin _pystytysviive:

en: Link-Local
fi: Linkkipaikallinen

en: Link-Local Only
fi: Vain linkkiyhteys

en: MII (recommended)
fi: MII (suositeltu)

en: M_ode:
fi: M_enetelmä:

en: Manage and change your network connection settings
fi: Hallitse ja muuta verkkoyhteyksien asetuksia

en: Manage your network connections
fi: Hallitse verkkoyhteyksiä

en: Manual
fi: Manuaalinen

en: Microsoft Challenge Handshake Authentication Protocol
fi: Microsoft Challenge Handshake Authentication -yhteyskäytäntö

en: Microsoft Challenge Handshake Authentication Protocol version 2
fi: Microsoft Challenge Handshake Authentication -yhteyskäytäntö versio 2

en: Missing resources
fi: Puuttuvia resursseja

en: Mobile Broadband
fi: Mobiililaajakaista

en: Mobile Broadband (%s)
fi: Mobiililaajakaista (%s)

en: Mobile Broadband network.
fi: Mobiililaajakaistaverkko.

en: Mobile broadband connection '%s' active
fi: Mobiililaajakaistayhteys ”%s” on aktiivinen

en: Mobile broadband connection '%s' active: (%d%%%s%s)
fi: Mobiililaajakaistayhteys ”%s” on aktiivinen (%d%%%s%s)

en: Mobile broadband network password
fi: Mobiililaajakaistaverkon salasana

en: Mobile wizard was canceled
fi: Mobiiliapulainen peruttiin

en: ModemManager is not running
fi: ModemManager ei ole käynnissä

en: Monitoring _frequency:
fi: Tarkkailun ti_heys:

en: More networks
fi: Lisää verkkoja

en: My country is not listed
fi: Maani ei ole luettelossa

en: My plan is not listed...
fi: Ei luettelossa…

en: My provider uses CDMA technology (1xRTT, EVDO)
fi: Palveluntarjoaja käyttää CDMA-tekniikkaa (1xRTT, EVDO)

en: My provider uses C_DMA-based technology (i.e. 1xRTT, EVDO)
fi: Toimittaja käyttää _CDMA-pohjaista tekniikkaa (mm. 1xRTT, EVDO)

en: My provider uses GSM technology (GPRS, EDGE, UMTS, HSPA)
fi: Palveluntarjoaja käyttää GSM-tekniikkaa (GPRS, EDGE, UMTS, HSPA)

en: My provider uses _GSM-based technology (i.e. GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA)
fi: Toimittaja käyttää _GSM-pohjaista tekniikkaa (eli GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA)

en: N_etwork ID:
fi: V_erkon tunniste:

en: Name
fi: Nimi

en: Netmask
fi: Verkkopeite

en: Network
fi: Verkko

en: Network Connections
fi: Verkkoyhteydet

en: Network connection '%s' active
fi: Verkkoyhteys ”%s” on aktiivinen

en: NetworkManager Applet
fi: Verkon hallinta -sovelma

en: NetworkManager Website
fi: NetworkManagerin verkkosivusto

en: NetworkManager is not running...
fi: Verkon hallinta ei ole käytössä…

en: Networking disabled
fi: Verkko ei ole käytössä

en: New Mobile Broadband (CDMA) connection...
fi: Uusi mobiililaajakaistayhteys (CDMA)…

en: New Mobile Broadband (GSM) connection...
fi: Uusi mobiililaajakaistayhteys (GSM)…

en: New Mobile Broadband Connection
fi: Uusi mobiililaajakaistayhteys

en: New Mobile Broadband connection...
fi: Uusi mobiililaajakaistayhteys...

en: New PIN code:
fi: Uusi PIN-koodi:

en: New Wi-Fi network
fi: Uusi wifi-verkko

en: New...
fi: Uusi…

en: No
fi: Ei

en: No Certificate Authority certificate chosen
fi: Varmentajavarmennetta ei valittu

en: No VPN plugins are installed.
fi: VPN-liitännäisiä ei ole asennettu.

en: No network connection
fi: Ei verkkoyhteyttä

en: No network devices available
fi: Verkkolaitteita ei löytynyt

en: No valid active connections found!
fi: Toimivia aktiivisia yhteyksiä ei löytynyt!

en: Not using a Certificate Authority (CA) certificate can result in connections to insecure, rogue Wi-Fi networks.  Would you like to choose a Certificate Authority certificate?
fi: Varmentajan (CA) varmennetta käyttämättä jättäminen voi johtaa yhteyksien ottamiseen turvattomiin, epäluotettaviin wifi-verkkoihin. Haluatko valita varmentajan varmenteen?

en: Notification area applet for managing your network devices and connections.
fi: Ilmoitusalueen sovelma verkkolaitteiden ja -yhteyksien hallintaan.

en: Nu_mber:
fi: Nu_mero:

en: Open System
fi: Avoin järjestelmä

en: PAC _file:
fi: PAC-_tiedosto:

en: PAC files (*.pac)
fi: PAC-tiedostot (* .pac)

en: PEAP _version:
fi: PEAP-_versio:

en: PIN code for SIM card '%s' on '%s'
fi: PIN-koodi SIM-kortille "%s" laitteessa "%s"

en: PIN code is needed for the mobile broadband device
fi: Mobiililaajakaistalaite vaatii PIN-koodin

en: PIN code required
fi: PIN-koodi vaaditaan

en: PIN code:
fi: PIN-koodi:

en: PPP Settings
fi: PPP-asetukset

en: PUK code:
fi: PUK-koodi:

en: Password Authentication Protocol
fi: Password Authentication -yhteyskäytäntö

en: Password:
fi: Salasana:

en: Passwords or encryption keys are required to access the Wi-Fi network '%s'.
fi: Salasanoja tai salausavaimia tarvitaan wifi-verkkoon ”%s” pääsemiseksi.

en: Prefer 2G (GPRS/EDGE)
fi: Ensisijaisesti 2G (GPRS/EDGE)

en: Prefer 3G (UMTS/HSPA)
fi: Ensisijaisesti 3G (UMTS/HSPA)

en: Prefer 4G (LTE)
fi: Ensisijaisesti 4G (LTE)

en: Prefix
fi: Etuliite

en: Preparing Wi-Fi network connection '%s'...
fi: Valmistellaan wifi-verkkoyhteyttä  ”%s”…

en: Preparing ethernet network connection '%s'...
fi: Valmistellaan ethernet-verkkoyhteyttä  ”%s”…

en: Preparing mobile broadband connection '%s'...
fi: Valmistellaan mobiililaajakaistayhteyttä ”%s”…

en: Preparing network connection '%s'...
fi: Valmistellaan verkkoyhteyttä  ”%s”…

en: Primary DNS:
fi: Ensisijainen DNS:

en: Private _key:
fi: Y_ksityinen avain:

en: Protected EAP (PEAP)
fi: Suojattu EAP (PEAP)

en: Provider
fi: Tarjoaja

en: Provider:
fi: Tarjoaja:

en: Re-enter new PIN code:
fi: Syötä uusi PIN-koodi uudelleen:

en: Requesting a VPN address for '%s'...
fi: Pyydetään VPN-osoitetta yhteydelle ”%s”…

en: Requesting a Wi-Fi network address for '%s'...
fi: Pyydetään verkko-osoitetta wifi-verkosta ”%s”…

en: Requesting a network address for '%s'...
fi: Pyydetään verkko-osoitetta verkosta ”%s”…

en: Requesting an ethernet network address for '%s'...
fi: Pyydetään verkko-osoitetta ethernet-verkosta ”%s”…

en: Require IPv_4 addressing for this connection to complete
fi: Vaadi IPv4-osoite tälle yhteydelle

en: Require IPv_6 addressing for this connection to complete
fi: Vaadi IPv6-osoite tälle yhteydelle

en: Roaming network
fi: Vierasverkko

en: Roaming network (%s)
fi: Verkkovierailu (roaming - %s)

en: Round-robin
fi: Kiertovuorottelu

en: SIM PIN Unlock Required
fi: SIM-kortin PIN-koodi vaaditaan

en: SIM PIN unlock required
fi: SIM-kortin PIN-koodi vaaditaan

en: SIM PUK Unlock Required
fi: SIM-kortin PUK-koodi vaaditaan

en: SIM PUK unlock required
fi: SIM-kortin PUK-koodi vaaditaan

en: SS_ID:
fi: SSID:

en: S_earch domains:
fi: _Etsittävät toimialueet:

en: S_ecurity:
fi: Tietoturva:

en: Save any changes made to this connection.
fi: Tallenna yhteydelle tehdyt muutokset.

en: Secondary DNS:
fi: Toissijainen DNS:

en: Security:
fi: Tietoturva:

en: Select Mobile Broadband Provider Type
fi: Valitse mobiililaajakaistan toimittajan tyyppi

en: Select file to import
fi: Valitse tuotava tiedosto

en: Select the technology your mobile broadband provider uses.  If you are unsure, ask your provider.
fi: Valitse mobiililaajakaistan toimittajan käyttämä tekniikka. Jos olet epävarma, kysy toimittajalta (operaattorilta).

en: Select the type of VPN you wish to use for the new connection.  If the type of VPN connection you wish to create does not appear in the list, you may not have the correct VPN plugin installed.
fi: Valitse uutta yhteyttä varten käytettävä VPN-tyyppi. Jos haluamasi VPN-tyyppi ei ole listattuna, tietokoneelta puuttunee vaadittu VPN-liitännäinen.

en: Select the type of connection you wish to create.
    
    If you are creating a VPN, and the VPN connection you wish to create does not appear in the list, you may not have the correct VPN plugin installed.
fi: Valitse uutta yhteyttä varten käytettävä tyyppi.
    
    Jos olet luomassa VPN-yhteyttä, eikä haluamasi VPN-yhteys ole listattuna, tietokoneelta puuttunee vaadittu
    VPN-liitännäinen.

en: Select your provider from a _list:
fi: Valitse palveluntarjoaja _luettelosta:

en: Selected plan _APN (Access Point Name):
fi: Valitun liittymän _APN (Access Point Name):

en: Send PPP _echo packets
fi: Lähetä PPP-kaiutuspak_etteja

en: Sending unlock code...
fi: Lähetetään lukituksen avauskoodia…

en: Set up a Mobile Broadband Connection
fi: Mobiililaajakaistayhteyden asetukset

en: Shared Key
fi: Jaettu avain

en: Shared to other computers
fi: Jaettu muille tietokoneille

en: Sho_w key
fi: Nä_ytä avain

en: Sho_w password
fi: Näytä _salasana

en: Sho_w passwords
fi: Näy_tä salasanat

en: Show PIN code
fi: Näytä PIN-koodi

en: Show PIN/PUK codes
fi: Näytä PIN-/PUK-koodit

[ctx: Speed]
en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Speed:
fi: Nopeus:

en: Stamp
fi: Leima

en: Starting VPN connection '%s'...
fi: Käynnistetään VPN-yhteyttä ”%s”…

[ctx: Subnet Mask]
en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Subnet Mask:
fi: Aliverkkopeite:

en: Suppress networks available notifications
fi: Älä näytä ilmoituksia saatavilla olevista verkoista

en: Ternary DNS:
fi: Kolmas DNS:

en: The DHCP client identifier allows the network administrator to customize your computer's configuration.  If you wish to use a DHCP client identifier, enter it here.
fi: DHCP:n asiakasohjelman tunniste sallii verkon ylläpitäjän muokata tietokoneesi laiteasetuksia. Jos haluat käyttää DHCP:n asiakasohjelman tunnistetta, syötä se tähän.

en: The MAC address entered here will be used as hardware address for the network device this connection is activated on.  This feature is known as MAC cloning or spoofing.  Example: 00:11:22:33:44:55
fi: Tähän annettavaa MAC-osoitetta käytetään sen verkkolaitteen laiteosoitteena, jolla tämä yhteys muodostetaan. Toiminto tunnetaan termeillä ”MAC cloning” ja ”MAC spoofing”. Esimerkki: 00:11:22:33:44:55

en: The NetworkManager Applet could not find some required resources (the .ui file was not found).
fi: Verkonhallintasovelma ei löytänyt joitain tarvitsemiaan resursseja (.ui-tiedostoa ei löytynyt).

en: The VPN connection '%s' could not be exported to %s.
    
    Error: %s.
fi: VPN-yhteyttä ”%s” ei voitu viedä tiedostoon %s.
    
    Virhe: %s.

en: The VPN plugin failed to import the VPN connection correctly
    
    Error: no VPN service type.
fi: VPN-liitännäinen ei onnistunut tuomaan VPN-yhteyttä oikein
    
    Virhe: VPN-palvelutyyppiä ei määritelty.

en: The connection editor could not find some required resources (the .ui file was not found).
fi: Yhteysmuokkain ei löytänyt joitain tarvitsemiaan resursseja (.ui-tiedostoa ei löytynyt).

en: The connection editor dialog could not be initialized due to an unknown error.
fi: Yhteysmuokkainikkunaa ei voitu alustaa tuntemattoman virheen takia.

en: The default Bluetooth adapter must be enabled before setting up a Dial-Up-Networking connection.
fi: Oletusarvoisen Bluetooth-laitteen tulee olla käytössä ennen puhelinverkkoyhteyden asettamista.

en: The file '%s' could not be read or does not contain recognized VPN connection information
    
    Error: %s.
fi: Tiedostoa ”%s” ei voitu lukea tai se ei sisällä tunnistettuja VPN-yhteyden tietoja
    
    Virhe: %s.

en: The mobile broadband device '%s' requires a SIM PIN code before it can be used.
fi: Mobiililaajakaistalaite ”%s” vaatii SIM-kortin PIN-koodin ennen käyttöä.

en: The mobile broadband device '%s' requires a SIM PUK code before it can be used.
fi: Mobiililaajakaistalaite ”%s” vaatii SIM-kortin PUK-koodin ennen käyttöä.

en: The network connection has been disconnected.
fi: Verkkoyhteys on nyt katkaistu.

en: The property '%s' / '%s' is invalid: %d
fi: Ominaisuus ”%s”/”%s” on virheellinen: %d

en: The selected private key does not appear to be protected by a password.  This could allow your security credentials to be compromised.  Please select a password-protected private key.
    
    (You can password-protect your private key with openssl)
fi: Valitsemaasi yksityistä avainta ei ole suojattu salasanalla, ja tämä voi vaarantaa turvallisuusvaltuutuksesi. Ole hyvä, ja valitse salasanalla suojattu yksityinen avain.

en: The zone defines the trust level of the connection. Default is not a regular zone, selecting it results in the use of the default zone set in the firewall. Only usable if firewalld is active.
fi: Vyöhyke määrittää yhteyden luottamustason. Oletus ei ole tavallinen vyöhyke, sen valinta johtaa palomuurissa asetetun oletusvyöhykkeen käyttöön. Vain käytettävissä firewalld:n ollessa aktiivinen.

en: This assistant helps you easily set up a mobile broadband connection to a cellular (3G) network.
fi: Tämä apulainen mahdollistaa matkapuhelinverkon mobiililaajakaistan helpon käyttöönoton.

en: This option locks this connection to the Wi-Fi access point (AP) specified by the BSSID entered here.  Example: 00:11:22:33:44:55
fi: Tämä valinta lukitsee yhteyden langattomaan wifi-tukiasemaan (AP), jonka BSSID-tunniste annetaan tähän muodossa 00:11:22:33:44:55

en: This option locks this connection to the network device specified by its permanent MAC address entered here.  Example: 00:11:22:33:44:55
fi: Tämä valinta lukitsee yhteyden verkkolaitteeseen, jonka pysyvä MAC-osoite annetaan tähän muodossa 00:11:22:33:44:55

en: This program is a component of NetworkManager (http://projects.gnome.org/NetworkManager).
fi: Tämä ohjelma on osa NetworkManageria (http://projects.gnome.org/NetworkManager).

en: Transmission po_wer:
fi: Lähetyste_ho:

en: Tunneled TLS
fi: Tunneloitu TLS

en: Twisted Pair (TP)
fi: Parikaapeli (TP)

en: Unencrypted private keys are insecure
fi: Salaamattomat yksityiset avaimet ovat epäluotettavia

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Unknown error
fi: Tuntematon virhe

en: Unknown error creating connection editor dialog.
fi: Tuntematon virhe luotaessa yhteysmuokkaimen ikkunaa.

en: Unknown phone device type (not GSM or CDMA)
fi: Tuntematon puhelinlaite (ei GSM tai CDMA)

en: Unlisted
fi: Ei luettelossa

en: Unsupported mobile broadband connection type.
fi: Mobiililaajakaistasi yhteystyyppi ei ole tuettu.

en: Usage:
fi: Käyttö:

en: Use 802.1_X security for this connection
fi: Käytä tällä yhteydellä 802.1X-suojausta

en: Use TCP _header compression
fi: Käytä TCP-otsa_kkeiden pakkausta

en: Use _stateful MPPE
fi: Käytä tilalli_sta MPPE:tä

en: Use only 4G (LTE)
fi: Vain 4G (LTE)

en: Use the network menu to connect to a Wi-Fi network
fi: Käytä verkkovalikkoa yhdistääksesi wifi-verkkoon

en: Use your mobile phone as a network device (PAN/NAP)
fi: Käytä matkapuhelintasi verkkolaitteena (PAN/NAP)

en: Used to determine whether settings should be migrated to a new version.
fi: Määrittää, tuodaanko asetukset uuteen versioon.

en: User authentication required for VPN connection '%s'...
fi: Käyttäjätunnistautuminen vaaditaan VPN-yhteydelle ”%s”…

en: User authentication required for Wi-Fi network '%s'...
fi: Käyttäjätunnistautuminen vaaditaan wifi-verkolle ”%s”…

en: User authentication required for ethernet network connection '%s'...
fi: Käyttäjätunnistautuminen vaaditaan ethernet-verkolle ”%s”…

en: User authentication required for mobile broadband connection '%s'...
fi: Käyttäjätunnistautuminen vaaditaan mobiililaajakaistayhteydelle ”%s”…

en: User authentication required for network connection '%s'...
fi: Käyttäjätunnistautuminen vaaditaan verkkoyhteydelle ”%s”…

en: VLAN _id:
fi: VLANin _tunniste:

en: VLAN connection %d
fi: VLAN-yhteys %d

en: VLAN interface _name:
fi: VLAN-liitännän _nimi:

en: VPN Banner:
fi: VPN-selite:

en: VPN Connection Failed
fi: VPN-yhteys epäonnistui

en: VPN Gateway:
fi: VPN-yhdyskäytävä:

en: VPN Login Message
fi: VPN-yhteyden kirjautumisviesti

en: VPN Type:
fi: VPN-tyyppi:

en: VPN Username:
fi: VPN-käyttäjänimi:

en: VPN connection %d
fi: VPN-yhteys %d

en: VPN connection '%s' active
fi: VPN-yhteys ”%s” on aktiivinen

en: VPN connection has been successfully established.
fi: VPN-yhteys on muodostettu onnistuneesti.

en: VPN connection has been successfully established.
    
    %s
fi: VPN-yhteys on muodostettu onnistuneesti.
    
    %s

en: Version 0
fi: Versio 0

en: Version 1
fi: Versio 1

en: Virtual
fi: Virtuaalinen

en: WEP 128-bit Passphrase
fi: WEP 128-bittinen tunnuslause

en: WEP 40/128-bit Key (Hex or ASCII)
fi: WEP 40/128-bit-avain (hexa tai ASCII)

en: WEP inde_x:
fi: WEP-inde_ksi

en: WPA & WPA2 Enterprise
fi: WPA2 Enterprise

en: WPA & WPA2 Personal
fi: WPA & WPA2 (henkilökohtainen)

en: Warning: Selecting an incorrect plan may result in billing issues for your broadband account or may prevent connectivity.
    
    If you are unsure of your plan please ask your provider for your plan's APN.
fi: Varoitus: Virheellisen liittymätyypin valinta voi johtaa laajakaistatilin laskutusongelmiin tai saattaa estää yhteyden toimivuuden.
    
    Jos olet epävarma liittymän tyypistä, kysy palveluntarjoajalta liittymäsi APN.

en: When connecting to IPv4-capable networks, allows the connection to complete if IPv6 configuration fails but IPv4 configuration succeeds.
fi: Kun yhdistetään IPv4-tuettuihin verkkoihin, salli yhteyden muodostus mikäli IPv6:n käyttöönotto epäonnistuu, mutta IPv4:n käyttöönotto onnistuu.

en: When connecting to IPv6-capable networks, allows the connection to complete if IPv4 configuration fails but IPv6 configuration succeeds.
fi: Kun yhdistetään IPv6-tuettuihin verkkoihin, salli yhteyden muodostus mikäli IPv4:n käyttöönotto epäonnistuu, mutta IPv6:n käyttöönotto onnistuu.

en: Wi-Fi Network | Wi-Fi Networks
fi[0]: Wifi-verkko
fi[1]: Wifi-verkot

en: Wi-Fi Network (%s)
fi: Wifi-verkko (%s)

en: Wi-Fi Network Authentication Required
fi: Wifi-verkon salaustiedot vaaditaan

en: Wi-Fi Networks (%s)
fi: Wifi-verkot (%s)

en: Wi-Fi Networks Available
fi: Wifi-verkkoja saatavilla

en: Wi-Fi Security
fi: Wifi-tietoturva

en: Wi-Fi _adapter:
fi: Wifi-verkkol_aite:

en: Wi-Fi _security:
fi: _Wifi-tietoturva:

en: Wi-Fi connection %d
fi: Wifi-yhteys %d

en: Wi-Fi is disabled
fi: Wifi ei ole käytössä

en: Wi-Fi is disabled by hardware switch
fi: Wifi on kytketty pois käytöstä laitteessa olevasta painikkeesta

en: Wi-Fi network connection '%s' active
fi: Wifi-verkkoyhteys ”%s” on aktiivinen

en: Wi-Fi network connection '%s' active: %s (%d%%)
fi: Wifi-verkkoyhteys ”%s” on aktiivinen: %s (%d%%)

[ctx: Wi-Fi/Ethernet security]
en: None
fi: Ei mitään

[ctx: WiMAX Base Station ID]
en: unknown
fi: tuntematon

[ctx: WiMAX CINR]
en: unknown
fi: tuntematon

en: WiMAX Mobile Broadband
fi: WiMAX-mobiililaajakaista

en: WiMAX Mobile Broadband (%s)
fi: WiMAX-mobiililaajakaista (%s)

en: WiMAX connection %d
fi: WiMAX-yhteys %d

en: WiMAX is disabled
fi: WiMAX ei ole käytössä

en: WiMAX is disabled by hardware switch
fi: WiMAX on kytketty pois käytöstä laitteessa olevasta painikkeesta

[ctx: Wifi/wired security]
en: None
fi: Ei salausta

en: Wired
fi: Kiinteä

en: Wrong PIN code; please contact your provider.
fi: Väärä PIN-koodi. Ota yhteys palveluntarjoajaasi.

en: Wrong PUK code; please contact your provider.
fi: Väärä PUK-koodi. Ota yhteys palveluntarjoajaasi.

en: Yes
fi: Kyllä

en: You are now connected to '%s'.
fi: Yhteys verkkoon ”%s” on nyt muodostettu.

en: You are now connected to the CDMA network.
fi: Yhteys CDMA-verkkoon on nyt muodostettu.

en: You are now connected to the GSM network.
fi: Yhteys GSM-verkkoon on nyt muodostettu.

en: You are now connected to the Mobile Broadband network.
fi: Yhteys mobiililaajakaistaan on nyt muodostettu.

en: You are now connected to the Wi-Fi network '%s'.
fi: Yhteys wifi-verkkoon ”%s” on nyt muodostettu.

en: You are now connected to the WiMAX network.
fi: Yhteys WiMAX-verkkoon on nyt muodostettu.

en: You are now connected to the ethernet network.
fi: Yhteys ethernet-verkkoon on nyt muodostettu.

en: You are now connected to the mobile broadband network.
fi: Yhteys mobiililaajakaistaan on nyt muodostettu.

en: You are now registered on a roaming network.
fi: Olet nyt rekisteröitynyt vierailuverkkoon.

en: You are now registered on the home network.
fi: Olet nyt rekisteröitynyt kotiverkkoon.

en: You will need the following information:
fi: Seuraavat tiedot tarvitaan:

en: Your Device:
fi: Laite:

en: Your Plan:
fi: Liittymä:

en: Your Provider:
fi: Palveluntarjoaja:

en: Your broadband billing plan name
fi: Laajakaistan laskutustyypin nimi

en: Your broadband provider's name
fi: Laajakaistan tarjoajan nimi

en: Your mobile broadband connection is configured with the following settings:
fi: Mobiililaajakaistayhteys on nyt luotu seuraavilla asetuksilla:

en: Your phone is now ready to use!
fi: Puhelimesi on nyt valmis käyttöön.

en: _About
fi: _Tietoja

en: _Aging time:
fi: _Vanhenemisaika:

en: _Automatically connect to this network when it is available
fi: _Yhdistä tähän verkkoon automaattisesti sen ollessa käytettävissä

en: _Cloned MAC address:
fi: _Kloonattu MAC-osoite:

en: _Configure VPN...
fi: _Määrittele VPN-yhteys…

en: _Connect to Hidden Wi-Fi Network...
fi: _Yhdistä piilotettuun wifi-verkkoon...

en: _Delete
fi: _Poista

en: _Delete...
fi: _Poista…

en: _Device MAC address:
fi: _Laitteen MAC-osoite:

en: _Disconnect VPN
fi: _Katkaise VPN-yhteys

en: _Edit
fi: _Muokkaa

en: _Edit...
fi: _Muokkaa…

en: _Export...
fi: _Vie...

en: _Hairpin mode:
fi: _Hairpin-tila:

en: _Help
fi: O_hje

en: _Inner authentication:
fi: _Sisempi tunnistautuminen:

en: _Interface name:
fi: _Liitännän nimi:

en: _Key:
fi: _Avain:

en: _Link Monitoring:
fi: Linkin _tarkkailu:

en: _Method:
fi: _Menetelmä:

en: _Mode:
fi: _Tila:

en: _Network name:
fi: _Verkon nimi:

en: _Parent interface:
fi: _Isäntäliitäntä:

en: _Password:
fi: _Salasana:

en: _Port:
fi: _Portti:

en: _Priority:
fi: _Prioriteetti:

en: _Private key password:
fi: _Yksityisen avaimen salasana:

en: _Rate:
fi: _Nopeus:

en: _Replace
fi: Ko_rvaa

en: _Require 128-bit encryption
fi: _Vaadi 128-bittinen salaus

en: _Routes…
fi: _Reitit…

en: _Save
fi: _Tallenna

en: _Save...
fi: _Tallenna…

en: _Select your plan:
fi: _Valitse liittymä:

en: _Service:
fi: _Palvelu:

en: _Speed:
fi: Nopeu_s:

en: _Transport mode:
fi: _Siirtotila:

en: _Type:
fi: _Tyyppi:

en: _Unlock
fi: Avaa l_ukitus

en: _Use point-to-point encryption (MPPE)
fi: _Käytä point-to-point-salausta (MPPE)

en: _Use this connection only for resources on its network
fi: Käytä tätä yhteyttä _vain tässä verkossa oleviin resursseihin

en: _User certificate:
fi: _Käyttäjän varmenne:

en: _Username:
fi: _Käyttäjänimi:

en: _VPN Connections
fi: _VPN-yhteydet

en: automatic
fi: automaattinen

en: bytes
fi: tavua

en: default
fi: oletus

en: device not managed
fi: laitetta ei hallita

en: device not ready
fi: laite ei valmis

en: device not ready (firmware missing)
fi: laite ei ole valmiina

en: disconnected
fi: katkaistu

en: failed to connect to the phone.
fi: puhelimeen yhdistäminen epäonnistui.

en: never
fi: ei koskaan

en: none
fi: ei mitään

en: not enabled
fi: ei käytössä

en: not registered
fi: ei rekisteröity

en: now
fi: nyt

en: registration denied
fi: rekisteröinti evätty

en: roaming
fi: verkkovierailu

en: searching
fi: etsitään

en: timed out detecting phone details.
fi: aikakatkaisu tunnistettaessa puhelimen tietoja.

en: unexpectedly disconnected from the phone.
fi: yhteys puhelimeen katkesi odottamattomasti.

en: unknown modem type.
fi: tuntematon modeemityyppi.
