PackageKit - en to fi translation catalogue (352 entries)

en: (seconds)
fi: (sekuntia)

en: A correct role is required
fi: Sopiva rooli on annettava

en: A destination directory and the package names to download are required
fi: Kohdehakemisto ja ladattavien pakettien nimet paketit on annettava

en: A distribution name is required
fi: Jakelun nimi on annettava

en: A filename to install is required
fi: Asennettavan tiedoston nimi on annettava

en: A licence identifier (eula-id) is required
fi: Lisenssin tunniste (eula-id) on annettava

en: A output directory or file name is required
fi: Kohdehakemiston tai -tiedoston nimi on annettava

en: A pack with the same name already exists, do you want to overwrite it?
fi: Samalla nimellä on jo olemassa pakkaus, haluatko korvata sen?

en: A package name is required
fi: Paketin nimi on annettava

en: A package name to install is required
fi: Asennettavan paketin nimi on annettava

en: A package name to remove is required
fi: Poistettavan paketin nimi on annettava

en: A package name to resolve is required
fi: Ratkaistavan paketin nimi on annettava

en: A package provide string is required
fi: Paketin tarjoaja-merkkijono on annettava

en: A repo name, parameter and value are required
fi: Asennuslähteen nimi, parametri ja arvo on annettava

en: A repository name is required
fi: Asennuslähteen nimi on annettava

en: A search term is required
fi: Hakutermi on annettava

en: A search type is required, e.g. name
fi: Haun tyyppi tarvitaan, esim. nimi

en: A type, key_id and package_id are required
fi: Tyyppi, key_id ja package_id on annettava

en: Accept EULA
fi: Hyväksytään käyttöoikeussopimusta

en: Accepting EULA
fi: Hyväksytään käyttöoikeussopimusta

en: Affected packages:
fi: Käsiteltävät paketit:

en: Affected packages: None
fi: Käsiteltävät paketit: Ei yhtään

en: Agreement
fi: Sopimus

en: An upgrade type is required, e.g. 'minimal', 'default' or 'complete'
fi: Päivityksen tyyppi on annettava, esimerkiksi ”minimal”, ”default” tai ”complete”

en: Application restart required by:
fi: Sovelluksen uudelleenkäynnistyksen tarvitsee

en: Attempting to rebind device
fi: Yritetään liittää laitetta uudelleen

en: Authentication is required to accept a EULA
fi: Käyttöoikeussopimuksen hyväksyminen vaatii tunnistautumisen

en: Authentication is required to cancel a task that was not started by yourself
fi: Tunnistautuminen vaaditaan, jotta voit perua tehtävän, jota et aloittanut

en: Authentication is required to change software source parameters
fi: Ohjelmistolähdeasetusten muuttaminen vaatii tunnistautumisen

en: Authentication is required to consider a key used for signing packages as trusted
fi: Pakettien allekirjoittamiseen käytettyyn avaimeen luottaminen vaatii tunnistautumisen

en: Authentication is required to install a package
fi: Paketin asennus vaatii tunnistautumisen

en: Authentication is required to install an untrusted package
fi: Tunnistautuminen vaaditaan, jotta voidaan asentaa paketti, johon ei luoteta

en: Authentication is required to refresh the system sources
fi: Järjestelmälähteiden virkistäminen vaatii tunnistautumisen

en: Authentication is required to reload the device with a new driver
fi: Laitteen liittäminen uudelleen uudella ajurilla vaatii tunnistautumisen

en: Authentication is required to remove packages
fi: Pakettien poistaminen vaatii tunnistautumisen

en: Authentication is required to repair the installed software
fi: Asennettujen ohjelmistojen korjaus vaatii tunnistautumisen

en: Authentication is required to set the network proxy used for downloading packages
fi: Pakettien lataamiseen käytettävän välipalvelimen asettaminen vaatii tunnistautumisen

en: Authentication is required to update packages
fi: Pakettien päivittäminen vaatii tunnistautumisen

en: Authentication is required to upgrade the operating system
fi: Käyttöjärjestelmän päivittäminen vaatii tunnistautumisen

en: Available
fi: Saatavilla

en: Blocked
fi: Estetty

en: Both options selected.
fi: Molempia valitsimia on käytetty.

en: Bug fix
fi: Virhekorjaus

en: Cancel foreign task
fi: Peru tuntematon tehtävä

en: Canceling
fi: Perutaan

en: Cancelling
fi: Perutaan

en: Category
fi: Luokka

en: Change software source parameters
fi: Muuta ohjelmistolähdeasetuksia

en: Changes
fi: Muutokset

en: Checking applications in use
fi: Etsitään käytössä olevia ohjelmia

en: Checking libraries in use
fi: Etsitään käytössä olevia kirjastoja

en: Checking signatures
fi: Tarkistetaan allekirjoituksia

en: Cleaned up
fi: Siivottu

en: Cleaning up
fi: Siivotaan

en: Cleaning up packages
fi: Siivotaan paketteja

en: Command failed
fi: Komento epäonnistui

en: Command line
fi: Komentorivi

en: Committing changes
fi: Toteutetaan muutoksia

en: Copying files
fi: Kopioidaan tiedostoja

en: Could not disable the debugging sources: %s
fi: Virheenjäljityslähteitä ei voitu poistaa käytöstä: %s

en: Could not install packages: %s
fi: Paketteja ei voitu asentaa: %s

en: Creating service pack...
fi: Luodaan huoltopakkausta...

en: Daemonize and detach from the terminal
fi: Tee taustaprosessiksi ja irrota päätteestä

en: Debugging Options
fi: Virheenjäljitysvalitsimet

en: Details about the update:
fi: Tietoja päivityksestä:

en: Device could not be found
fi: Laitetta ei löytynyt

en: Device path not found
fi: Laitteen polkua ei löytynyt

en: Device paths
fi: Laitepolut

en: Directory not found
fi: Hakemistoa ei löytynyt

en: Disable the idle timer
fi: Poista toimettomuusajastin käytöstä

en: Disabled
fi: Poissa käytöstä

en: Disabled %i debugging sources.
fi: Poistettiin käytöstä %i virheenjäljityslähdettä.

en: Disabling sources previously enabled
fi: Poistetaan käytöstä aiemmin käyttöönotetut lähteet

en: Distribution
fi: Jakeluversio

en: Do not display information or progress
fi: Älä näytä tietoja tai edistymistä

en: Do not install dependencies of the core packages
fi: Älä asenna annettujen pakettien riippuvuuksia

en: Do not install these packages unless you are sure it is safe to do so.
fi: Älä asenna näitä paketteja ellet ole varma, että se on turvallista.

en: Do not install this package unless you are sure it is safe to do so.
fi: Älä asenna tätä pakettia ellet ole varma, että se on turvallista.

en: Do not update these packages unless you are sure it is safe to do so.
fi: Älä päivitä näitä paketteja ellet ole varma, että se on turvallista.

en: Do not update this package unless you are sure it is safe to do so.
fi: Älä päivitä tätä pakettia ellet ole varma, että se on turvallista.

en: Do you accept this agreement?
fi: Hyväksytkö tämän sopimuksen?

en: Do you accept this signature?
fi: Hyväksytkö tämän allekirjoituksen?

en: Do you want to allow installing of unsigned software?
fi: Sallitaanko allekirjoittamattomien ohjelmistojen asentaminen?

en: Don't actually install any packages, only simulate what would be installed
fi: Älä oikeasti asenna paketteja, simuloi asennus

en: Don't actually touch the hardware, only simulate what would be done
fi: Älä oikeasti käsittele laitetta, simuloi mitä tehtäisiin

en: Downloaded
fi: Ladattu

en: Downloading
fi: Ladataan

en: Downloading details about the software sources.
fi: Ladataan tietoja ohjelmistolähteistä.

en: Downloading file lists
fi: Ladataan tiedostoluetteloita

en: Downloading filelists (this may take some time to complete).
fi: Ladataan tiedostoluetteloja (tämä voi viedä jonkin aikaa).

en: Downloading groups
fi: Ladataan ryhmiä

en: Downloading list of packages
fi: Ladataan pakettiluetteloa

en: Downloading lists of changes
fi: Ladataan muutosluetteloja

en: Downloading packages
fi: Ladataan paketteja

en: Downloading repository information
fi: Ladataan asennuslähdetietoja

en: Downloading update information
fi: Ladataan päivitystietoja

en: Duration
fi: Kesto

en: ERROR: Specify package names to install.
fi: VIRHE: Asennettavien pakettien nimet on annettava

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Enabled %i debugging sources.
fi: Otettiin %i virheenjäljityslähdettä käyttöön.

en: Enabling debugging sources
fi: Otetaan virheenjäljityslähteet käyttöön

en: Enabling repository
fi: Otetaan asennuslähde käyttöön

en: End user licence agreement required
fi: Käyttöoikeussopimus vaaditaan

en: Enhancement
fi: Kehittävä

en: Exit after a small delay
fi: Sulje pienen viiveen jälkeen

en: Exit after the engine has loaded
fi: Sulje sen jälkeen, kun moottori on ladattu

en: Expected package name, actually got file. Try using 'pkcon install-local %s' instead.
fi: Odotettiin paketin nimeä, mutta saatiin tiedosto. Kokeile komennon ”pkcon install-local %s” käyttämistä.

en: FAILED.
fi: EPÄONNISTUI.

en: Failed to contact PackageKit
fi: PackageKitiin ei saatu yhteyttä

en: Failed to create '%s': %s
fi: Huoltopakkauksen ”%s” luominen epäonnistui: %s

en: Failed to create directory:
fi: Hakemiston luominen epäonnistui:

en: Failed to find package '%s': %s
fi: Pakettia ”%s” ei löytynyt: %s

en: Failed to find the debuginfo package %s: %s
fi: Debuginfo-pakettia ”%s” ei löytynyt: %s

en: Failed to find the package %s, or already installed: %s
fi: Pakettia %s ei löytynyt tai se on jo asennettu: %s

en: Failed to find the package %s: %s
fi: Pakettia ”%s” ei löytynyt: %s

en: Failed to get daemon state
fi: Taustaprosessin tilaa ei saatu

en: Failed to get properties
fi: Ominaisuuksia ei saatu

en: Failed to get the time since this action was last completed
fi: Tämän toiminnon edellisen suorittamisen aikaa ei saatu

en: Failed to install packages
fi: Pakettien asennus epäonnistui

en: Failed to launch:
fi: Käynnistys epäonnistui:

en: Failed to open file
fi: Tiedoston avaaminen epäonnistui

en: Failed to open package list.
fi: Pakettiluettelon luominen epäonnistui.

en: Failed to rebind device
fi: Laitteen liittäminen uudelleen epäonnistui

en: Failed to register driver
fi: Ajurin rekisteröinti epäonnistui

en: Failed to search for file
fi: Tiedoston etsiminen epäonnistui

en: Failed to unregister driver
fi: Ajurin poistaminen käytöstä epäonnistui

en: Failed to verify device path
fi: Laitepolun tarkistus epäonnistui

en: Failed to write to device
fi: Laitteelle kirjoittaminen epäonnistui

en: Failed to write to the file
fi: Tiedostoon kirjoittaminen epäonnistui

en: False
fi: Epätosi

en: Fatal error
fi: Vakava virhe

en: File already exists: %s
fi: Tiedosto on jo olemassa: %s

en: Finding debugging packages
fi: Etsitään virheenjäljityspaketteja

en: Finding debugging sources
fi: Etsitään virheenjäljityslähteitä

en: Finding package name.
fi: Etsitään paketin nimeä.

en: Finding packages that depend on these packages
fi: Etsitään näistä paketeista riippuvia paketteja

en: Finished
fi: Valmis

en: Found %i disabled debuginfo repos.
fi: Löydettiin %i käytöstä poistettua debuginfo-asennuslähdettä.

en: Found %i enabled and %i disabled sources.
fi: Löydettiin %i käytössä olevaa ja %i käytöstä poistettua lähdettä.

en: Found %i extra packages.
fi: Löydettiin %i lisäpakettia.

en: Found %i packages to install:
fi: Löydettiin %i asennettavaa pakettia:

en: Found %i packages:
fi: Löytyi %i pakettia:

en: Found no packages to install.
fi: Yhtään asennettavaa pakettia ei löytynyt.

en: Generating package lists
fi: Luodaan pakettiluetteloita

en: Getting categories
fi: Haetaan kategorioita

en: Getting dependencies
fi: Haetaan riippuvuuksia

en: Getting details
fi: Haetaan tietoja

en: Getting file list
fi: Haetaan tiedostoluetteloa

en: Getting information
fi: Haetaan tietoja

en: Getting package information...
fi: Haetaan pakettitietoja...

en: Getting packages
fi: Haetaan paketteja

en: Getting provides
fi: Haetaan tarjoajia

en: Getting repositories
fi: Haetaan asennuslähteitä

en: Getting requires
fi: Haetaan vaatimuksia

en: Getting sources list
fi: Haetaan lähdeluetteloa

en: Getting the list of files failed
fi: Tiedostoluettelon hakeminen epäonnistui

en: Getting transactions
fi: Haetaan transaktioita

en: Getting update details
fi: Haetaan päivitystietoja

en: Getting updates
fi: Haetaan päivityksiä

en: Getting upgrades
fi: Haetaan päivityksiä

en: ID
fi: Tunniste

en: Icon
fi: Kuvake

en: If specifying a file, the service pack name must end with
fi: Annettaessa tiedosto nimen on päätyttävä

en: Important
fi: Tärkeä

en: Incorrect device path specified
fi: Annettiin virheellinen polku laitteelle

en: Install %s now
fi: Asenna %s nyt

en: Install package '%s' to provide command '%s'?
fi: Asennetaanko paketti ”%s”, joka tarjoaa komennon ”%s”

en: Install signed package
fi: Asenna allekirjoitettu paketti

en: Install the packages without asking for confirmation
fi: Asenna paketit kysymättä vahvistusta

en: Install untrusted local file
fi: Asenna paikallinen tiedosto, johon ei luoteta

en: Installed
fi: Asennettu

en: Installed version
fi: Asennettu versio

en: Installing
fi: Asennetaan

en: Installing files
fi: Asennetaan tiedostoja

en: Installing packages
fi: Asennetaan paketteja

en: Installing signature
fi: Asennetaan allekirjoitusta

en: Installing updates
fi: Asennetaan päivityksiä

en: Installing...
fi: Asennetaan...

en: Invalid search type
fi: Virheellinen haun tyyppi

en: Issued
fi: Julkaistu

en: Key ID
fi: Avaimen tunniste

en: Key Timestamp
fi: Avaimen aikaleima

en: Key URL
fi: Avaimen osoite

en: Key fingerprint
fi: Avaimen sormenjälki

en: Key user
fi: Avaimen käyttäjä

en: Loading cache
fi: Ladataan välimuistia

en: Loading list of packages.
fi: Ladataan pakettiluetteloja.

en: Media change required
fi: Tallennusvälinettä on vaihdettava

en: Media label
fi: Tallennusvälineen nimiö

en: Media type
fi: Tallennusvälineen tyyppi

en: Message:
fi: Viesti:

en: More than one package matches:
fi: Useita vastaavia paketteja saatavilla:

en: Name
fi: Nimi

en: Neither --package or --updates option selected.
fi: Kumpaakaan valitsimista --package tai --updates ei ole käytetty.

en: No extra packages required.
fi: Lisäpaketteja ei tarvita.

en: No files
fi: Ei tiedostoja

en: No packages found for your system
fi: Järjestelmääsi sopivia paketteja ei löytynyt

en: No packages require updating to newer versions.
fi: Yksikään paketti ei vaadi päivittämistä uudempaan versioon.

en: Normal
fi: Tavallinen

en: Not installing packages in simulate mode
fi: Simulointitilassa ei asenneta paketteja

en: Obsoleted
fi: Vanhennettu

en: Obsoletes
fi: Vanhentaa

en: Obsoleting
fi: Vanhennetaan

en: Obsoleting packages
fi: Vanhennetaan paketteja

en: Option '%s' is not supported
fi: Valitsinta ”%s” ei tueta

en: Package
fi: Paketit

en: Package description
fi: Paketin kuvaus

en: Package files
fi: Paketin tiedostot

en: PackageKit Catalog
fi: PackageKit-katalogi

en: PackageKit Console Interface
fi: PackageKitin konsolikäyttöliittymä

en: PackageKit Debuginfo Installer
fi: PackageKitin debuginfo-asennin

en: PackageKit Device Reloader
fi: PackageKitin ajureiden uudelleenlataaja

en: PackageKit Monitor
fi: PackageKit-tarkkailija

en: PackageKit Package List
fi: PackageKit-pakettiluettelo

en: PackageKit Service Pack
fi: PackageKit-huoltopakkaus

en: PackageKit service
fi: PackageKit-palvelu

en: Packages providing this file are:
fi: Tämän tiedoston tarjoavat paketit ovat:

en: Packaging backend to use, e.g. dummy
fi: Käytettävä paketinhallintajärjestelmä-taustaosa, esim. dummy

en: Parent
fi: Pääluokka

en: Percentage
fi: Prosentti

en: Please choose a command to run
fi: Valitse suoritettava komento

en: Please choose a package to install
fi: Valitse asennettava paketti

en: Please choose the correct package:
fi: Valitse oikea paketti:

en: Please enter a number from 1 to %i:
fi: Anna numero väliltä 1-%i:

en: Please insert the correct media
fi: Syötä oikea tallennusväline

en: Please logout and login to complete the update as important security updates have been installed.
fi: Kirjaudu ulos ja takaisin sisään päivityksen viimeistelemiseksi, tärkeitä turvallisuuspäivityksiä on asennettu.

en: Please logout and login to complete the update.
fi: Kirjaudu ulos ja takaisin sisään päivityksen viimeistelemiseksi.

en: Please restart the computer to complete the update as important security updates have been installed.
fi: Käynnistä tietokone uudelleen päivityksen viimeistelemiseksi, tärkeitä turvallisuuspäivityksiä on asennettu.

en: Please restart the computer to complete the update.
fi: Käynnistä tietokone uudelleen päivityksen viimeistelemiseksi.

en: Print to screen a machine readable output, rather than using animated widgets
fi: Tulosta näytölle koneellisesti luettava tuloste animoitujen elementtien käyttämisen sijaan

en: Proceed with changes?
fi: Tehdäänkö muutokset?

en: Put all updates available in the service pack
fi: Laita kaikki saatavilla olevat päivitykset huoltopakkaukseen

en: Querying
fi: Kysellään

en: Real name
fi: Oikea nimi

en: Refresh system sources
fi: Virkistä järjestelmälähteet

en: Refreshing cache
fi: Virkistetään välimuistia

en: Refreshing software list
fi: Virkistetään ohjelmaluetteloa

en: Reinstalled
fi: Asennettu uudelleen

en: Reinstalling
fi: Asennetaan uudelleen

en: Reload a device
fi: Lataa laite uudelleen

en: Remove package
fi: Poista paketti

en: Removed
fi: Poistettu

en: Removing
fi: Poistetaan

en: Removing packages
fi: Poistetaan paketteja

en: Repackaging files
fi: Paketoidaan tiedostoja uudelleen

en: Repair System
fi: Korjaa järjestelmä

en: Requesting data
fi: Pyydetään dataa

en: Resolving
fi: Ratkaistaan

en: Resolving dependencies
fi: Ratkaistaan riippuvuuksia

en: Restart
fi: Uudelleenkäynnistys

en: Results:
fi: Tulokset:

en: Role
fi: Rooli

en: Run %s
fi: Suorita %s

en: Run now
fi: Suorita nyt

en: Run similar command:
fi: Suorita samankaltainen komento:

en: Run the command using idle network bandwidth and also using less power
fi: Suorita komento käyttäen ylimääräistä verkon kaistanleveyttä ja tavallista vähemmän virtaa

en: Run version %s now
fi: Suorita versio %s nyt

en: Running
fi: Suoritetaan

en: Scanning applications
fi: Etsitään ohjelmia

en: Searching by details
fi: Etsitään tietojen perusteella

en: Searching by file
fi: Etsitään tiedoston perusteella

en: Searching by name
fi: Etsitään nimen perusteella

en: Searching groups
fi: Etsitään ryhmiä

en: Security
fi: Turvallisuus

en: Service pack created '%s'
fi: Huoltopakkaus ”%s” on luotu

en: Service packs cannot be created as PackageKit was not built with libarchive support.
fi: Huoltopakkauksia ei voi luoda, koska PackageKitiä ei käännetty libarchive-tuella.

en: Session restart (security) required:
fi: Istunnon uudelleenkäynnistyksen (turvallisuussyistä) tarvitsee:

en: Session restart required:
fi: Istunnon uudelleenkäynnistyksen tarvitsee

en: Set network proxy
fi: Aseta välipalvelin

en: Set the file name of dependencies to be excluded
fi: Aseta pois jätettävien riippuvuuksien luettelon sisältävän tiedoston nimi

en: Set the filter, e.g. installed
fi: Aseta suodin, esim. asennettu

en: Setting data
fi: Asetetaan dataa

en: Show debugging information for all files
fi: Näytä virheenjäljitystietoja kaikista tiedostoista

en: Show debugging options
fi: Näytä virheenjäljitysvalitsimet

en: Show extra debugging information
fi: Näytä ylimääräisiä virheenjäljitystietoja

en: Show the program version and exit
fi: Näytä ohjelman versio ja lopeta

en: Show version and exit
fi: Näytä versio ja lopeta

en: Similar command is:
fi: Samankaltainen komento on:

en: Similar commands are:
fi: Samankaltaisia komentoja ovat:

en: Software source name
fi: Ohjelmistolähteen nimi

en: Software source signature required
fi: Ohjelmistolähteen allekirjoitus vaaditaan

en: Starting
fi: Käynnistetään

en: Starting install
fi: Aloitetaan asennus

en: State
fi: Tila

en: Status
fi: Tila

en: Subcommands:
fi: Alikomennot:

en: Succeeded
fi: Onnistui

en: Suitable packages are:
fi: Sopivat paketit ovat:

en: Summary
fi: Yhteenveto

en: System restart (security) required by:
fi: Järjestelmän uudelleenkäynnistyksen (turvallisuussyistä) tarvitsee:

en: System restart required by:
fi: Järjestelmän uudelleenkäynnistyksen tarvitsee:

en: System time
fi: Järjestelmän aika

en: Testing changes
fi: Testataan muutoksia

en: Text
fi: Teksti

en: The agreement was not accepted.
fi: Sopimusta ei hyväksytty.

en: The correct media was not inserted.
fi: Oikeaa tallennusvälinettä ei syötetty.

en: The daemon crashed mid-transaction!
fi: Taustaprosessi kaatui kesken toimenpiteen

en: The daemon failed to startup
fi: Taustaprosessin käynnistys epäonnistui

en: The filter specified was invalid
fi: Annettu suodin oli virheellinen

en: The following packages are untrusted:
fi: Seuraaviin paketteihin ei luoteta:

en: The following packages have to be downgraded:
fi: Seuraavat paketit on vaihdettava vanhempaan versioon:

en: The following packages have to be installed:
fi: Seuraavat paketit on asennettava:

en: The following packages have to be reinstalled:
fi: Seuraavat paketit on asennettava uudelleen:

en: The following packages have to be removed:
fi: Seuraavat paketit on poistettava:

en: The following packages have to be updated:
fi: Seuraavat paketit on päivitettävä:

en: The maximum metadata cache age. Use -1 for 'never'.
fi: Suurin metatietojen välimuistin ikä. Arvo -1 tarkoittaa ”ei koskaan”.

en: The output file or directory (the current directory is used if omitted)
fi: Kohdetiedosto tai -hakemisto. Jos jätetään tyhjäksi, valitaan automaattisesti nykyinen hakemisto.

en: The pack was not overwritten.
fi: Pakkausta ei korvattu.

en: The package manager cannot perform this type of operation.
fi: Paketinhallinta ei voi suorittaa tämäntyyppistä toimintoa.

en: The package providing this file is:
fi: Tämän tiedoston tarjoava paketti on:

en: The package to be put into the service pack
fi: Paketti joka laitetaan huoltopakkaukseen

en: The proxy could not be set
fi: Välityspalvelinta ei voitu asettaa

en: The signature was not accepted.
fi: Allekirjoitusta ei hyväksytty.

en: The software is not from a trusted source.
fi: Tämä ohjelmisto ei tule luotetusta lähteestä.

en: The transaction did not proceed.
fi: Transaktiota ei jatkettu.

en: The transaction failed
fi: Transaktio epäonnistui

en: The unsigned software will not be installed.
fi: Allekirjoittamatonta ohjelmistoa ei asenneta.

en: There are no packages to update.
fi: Yhtään päivitystä ei ole saatavilla.

en: There are no updates available at this time.
fi: Päivityksiä ei ole saatavilla tällä hetkellä.

en: There are no upgrades available at this time.
fi: Päivityksiä ei ole saatavilla tällä hetkellä.

en: This script can only be used by the root user
fi: Vain pääkäyttäjä voi käyttää tätä komentoa

en: This tool could not find all the packages: %s
fi: Tämä työkalu ei löytänyt paketteja: %s

en: This tool could not find any available package: %s
fi: Tämä työkalu ei löytänyt saatavilla olevaa pakettia: %s

en: This tool could not find the installed package: %s
fi: Tämä työkalu ei löytänyt asennettua pakettia: %s

en: This tool could not find the package: %s
fi: Tämä työkalu ei löytänyt pakettia: %s

en: Transaction
fi: Transaktio

en: Trivial
fi: Vähäpätöinen

en: True
fi: Tosi

en: Trust a key used for signing packages
fi: Luota pakettien allekirjoittamiseen käytettyyn avaimeen

en: Type
fi: Tyyppi

en: Unknown role type
fi: Tuntematon roolityyppi

en: Unknown state
fi: Tuntematon tila

en: Update packages
fi: Päivitä paketteja

en: Update text
fi: Päivityksen kuvaus

en: Update to version %s
fi: Päivitä versioon %s

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Updates
fi: Päivitykset

en: Updating
fi: Päivitetään

en: Updating packages
fi: Päivitetään paketteja

en: Updating running applications
fi: Päivitetään suoritettavia ohjelmia

en: Upgrade System
fi: Tee käyttöjärjestelmäpäivitys

en: User ID
fi: Käyttäjän tunniste

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Vendor
fi: Toimittaja

en: Verifying device path
fi: Tarkistetaan laitepolku

en: Version
fi: Versio

en: Waiting for authentication
fi: Odotetaan tunnistautumista

en: Waiting for package manager lock
fi: Odotetaan paketinhallinnan lukkoa

en: Waiting for package manager lock.
fi: Odotetaan paketinhallinnan lukkoa.

en: Waiting in queue
fi: Jonotetaan

en: You need to specify at least one valid device path
fi: Vähintään yksi kelvollinen laitepolku on annettava

en: command not found
fi: komentoa ei löytynyt
