Anaconda - en to eu translation catalogue (262 entries)

en: 
    
    Unknown Error.  Aborting.
eu: 
    
    Errore ezezaguna.  Bertan behera uzten.

en: 
    
    You chose to execute vnc with a password.
eu: 
    
    vnc pasahitzarekin exekutatzea aukeratu duzu.

en:  Starting text mode.
eu:  Testu modua hasieratzen.

en: %(productName)s %(productVersion)s INSTALLATION
eu: %(productName)s %(productVersion)s-(r)EN INSTALAZIOA

en: %s (confirm):
eu: %s (berretsi):

en: %s cannot be encrypted
eu: %s ezin da zifratu

en: %s free
eu: %s libre

en: %s timezone
eu: %s ordu-zona

en: /boot filesystem
eu: /boot fitxategi-sistema

en: <b>Device _Type:</b>
eu: <b>Gailu-_mota:</b>

en: <b>Mount _Point:</b>
eu: <b>Muntai p_untua:</b>

en: <b>Pass_word</b>
eu: <b>Pasa_hitza</b>

en: <b>User_name</b>
eu: <b>Erabiltzaile-_izena</b>

en: <b>_Label:</b>
eu: <b>_Etiketa:</b>

en: <b>_Proxy URL</b>
eu: <b>Proxyaren URLa</b>

en: <span size="small"><b>Example:</b> squid.mysite.org:3128</span>
eu: <span size="small"><b>Adibidea:</b> squid.mysite.org:3128</span>

en: ADD A KEYBOARD LAYOUT
eu: GEHITU TEKLATU-DISEINU BAT

en: ADD A NEW MOUNT POINT
eu: GEHITU MUNTATZE-PUNTU BERRI BAT

en: Action
eu: Ekintza

en: Add a new mountpoint.
eu: Gehitu muntatze-puntu berri bat.

en: Add and mark for usage NTP servers
eu: Gehitu eta aukeratu erabili daitezkeen NTP zerbitzariak

en: Add device
eu: Gehitu gailua

en: Add-Ons for Selected Environment
eu: Aukeratutako sistema oinarriaren gehigarriak

en: Authentication
eu: Autentifikazioa

en: Base Environment
eu: Sistemaren oinarria

en: Base environment
eu: Sistemaren oinarria

en: CHAP _Password:
eu: CHAP _pasahitza:

en: CHAP _Username:
eu: CHAP _erabiltzaile-izena:

en: CONFIGURATION
eu: KONFIGURAZIOA

en: CREATE USER
eu: SORTU ERABILTZAILEA

en: CUSTOMIZATION
eu: PERTSONALIZAZIOA

en: C_onfigure...
eu: K_onfiguratu...

en: Capacity
eu: Edukiera

en: Close
eu: Itxi

en: Closest mirror
eu: Gertuko ispilua

en: Complete!
eu: Amaituta!

en: Connected
eu: Konektatua

en: Connected!
eu: Konektatuta!

en: Connecting
eu: Konektatzen

en: Connecting...
eu: Konektatzen...

en: Connection failed
eu: Konexioak huts egin du

en: Continue
eu: Jarraitu

en: Creating users
eu: Erabiltzaileak sortzen

en: DATA
eu: DATUAK

en: DATE & TIME
eu: DATA ETA ORDUA

en: DATE & _TIME
eu: DATA ETA _ORDUA

en: DEFAULT TITLE
eu: IZENBURU LEHENETSIA

en: D_evice:
eu: _Gailua:

en: Default Route
eu: Bide lehenetsia

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Delete _all
eu: Ezabatu g_uztiak

en: Description
eu: Deskribapena

en: Device Name
eu: Gailuaren izena

en: Device description
eu: Gailuaren deskribapena

en: Device:
eu: Gailua:

en: Device: %s
eu: Gailua: %s

en: Disconnected
eu: Deskonektatua

en: Disconnecting
eu: Deskonektatzen

en: Disconnecting...
eu: Deskonektatzen...

en: Disk
eu: Diskoa

en: Disks left unselected here will not be touched.
eu: Aukeratu gabeko diskoak ez dira ikutuko.

en: Do you really want to quit?
eu: Ziur zaude irten nahi duzula?

en: Empty
eu: Hutsik

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Enterprise
eu: Enpresa

en: Error
eu: Errorea

en: Example:
eu: Adibidea:

en: Exit
eu: Irten

en: Fair
eu: Nahikoa

en: Filesystem
eu: Fitxategi sistema

en: Free
eu: Libre

en: Gateway
eu: Atebidea

en: Good
eu: Ona

en: Graphical installation is not available. Starting text mode.
eu: Instalazio grafikoa ez dago eskuragarri. Testu modua hasieratzen.

en: Group Name
eu: Talde izena

en: Group Password
eu: Talde pasahitza

en: Hardware Address
eu: Hardware helbidea

en: Help
eu: Laguntza

en: Hostname
eu: Ostalari-izena

en: Hostname is not valid: %s
eu: Ostalari-izena ez da baliozkoa: %s

en: Hostname must be 255 or fewer characters in length.
eu: Ostalari-izenak 255 karaktere edo gutxiagoko luzera izan behar du.

en: INSTALLATION OPTIONS
eu: INSTALAZIOKO AUKERAK

en: INSTALLATION SOURCE
eu: INSTALAZIO ITURRIA

en: INSTALLATION SUMMARY
eu: INSTALAZIOAREN LABURPENA

en: IP Address
eu: IP helbidea

en: IPv4 Address
eu: Ipv4 helbidea

en: IPv6 Address
eu: IPv6 helbidea

en: Install
eu: Instalatu

en: Install the live CD to your hard disk
eu: Instalatu live CDa zure disko gogorrean

en: Install to Hard Drive
eu: Instalatu disko gogorrean

en: Installation
eu: Instalazioa

en: Installing
eu: Ondorengo paketea instalatzen:

en: Installing bootloader
eu: Abioko kargatzailea instalatzen

en: Installing software
eu: Softwarea instalatzen

en: Invalid timezone
eu: ordu-zona baliogabea

en: KEYBOARD LAYOUT
eu: TEKLATU-DISEINUA

en: LANGUAGE SUPPORT
eu: HIZKUNTZA EUSKARRIA

en: LOCALIZATION
eu: LOKALIZAZIOA

en: Label:
eu: Etiketa:

en: Label: %s
eu: Etiketa: %s

en: NETWORK CONFIGURATION
eu: SARE KONFIGURAZIOA

en: NFS mount options
eu: NFS muntaketa aukerak

en: NFS server %s
eu: %s NFS zerbitzaria

en: Name
eu: Izena

en: Network
eu: Sarea

en: Network Name
eu: Sarearen izena

en: New Device
eu: Gailu berria

en: New Selector
eu: Hautatzaile berria

en: New value
eu: Balio berria

en: No disks selected
eu: Ez dago diskorik aukeratuta

en: No disks selected.
eu: Ez da diskarik aukeratu.

en: No user will be created
eu: Ez da erabiltzailerik sortuko

en: None
eu: Bat ere ez

en: Not connected
eu: Konektatu gabe

en: Not enough RAM
eu: RAM nahikorik ez

en: OK
eu: Ados

en: Parent
eu: Gurasoa

en: Pass_word:
eu: Pasa_hitza:

en: Passphrases do not match.
eu: Pasaesaldiak ez datoz bat.

en: Password
eu: Pasahitza

en: Password (confirm):
eu: Pasahitza (baieztatu):

en: Password is not set.
eu: Pasahitza ez da ezarri.

en: Password is set.
eu: Pasahitza ezarri da.

en: Password:
eu: Pasahitza:

en: Passwords do not match!
eu: Pasahitzak ez datoz bat!

en: Please complete items marked with this icon before continuing to the next step.
eu: Mesedez ikono honekin markatutako elementuak amaitu hurrengo pausura joan aurretik

en: Please respond 'yes' or 'no':
eu: Erantzun 'bai' edo 'ez':

en: Please select new root password. You will have to type it twice.
eu: Mesedez, aukeratu root erabiltzailearentzat pasahitza. Birritan idatzi beharko duzu.

en: Port
eu: Ataka

en: Preparing to install
eu: Instalatzeko prestatzen

en: Press enter to exit.
eu: Sakatu enter irteteko.

en: Progress
eu: Aurrerapena

en: Provider
eu: Hornitzailea

en: Question
eu: Galdera

en: RAID Level:
eu: RAID maila:

en: ROOT PASSWORD
eu: ROOT PASAHITZA

en: Read-Only
eu: Irakurtzeko soilik

en: Rescue
eu: Berreskuratu

en: Rescue Mode
eu: Berreskurapen modua

en: Root account is disabled
eu: Root kontua desgaituta dago

en: Root account is disabled.
eu: Root kontua ezgaituta.

en: Root password is not set
eu: Root erabiltzailearen pasahitza ezarri gabe

en: Root password is set
eu: Root pasahitza ezarrita dago

en: Running pre-installation scripts
eu: Instalazio aurreko scriptak exekutatzen

en: SELECTED DISKS
eu: AUKERATUTAKO DISKAK

en: SOFTWARE
eu: SOFTWAREA

en: SOFTWARE SELECTION
eu: SOFTWARE AUKERAKETA

en: SYSTEM
eu: SISTEMA

en: Search Results:
eu: Bilaketaren emaitzak:

en: Search _By:
eu: Bilatu honen arabera:

en: Security
eu: Segurtasuna

en: Security Key
eu: Segurtasun gakoa

en: Selected Device
eu: Aukeratutako gailua

en: Skip
eu: Saltatu

en: Speed
eu: Abiadura

en: Standard Partition
eu: Partizio estandarra

en: Start VNC
eu: Abiaratu VNC

en: Starting Install to Hard Drive
eu: Disko gogorrera instalazioa abiarazten

en: Starting VNC...
eu: VNC hasieratzen...

en: Status unknown
eu: Egoera ezezaguna

en: Strong
eu: Indartsua

en: Subnet Mask
eu: Azpisare-maskara

en: Target
eu: Helburua

en: The VNC server is now running.
eu: VNC zerbitzaria martxan dago orain.

en: The password is empty.
eu: Pasahitza hutsik dago.

en: The password must be at least six characters long.
eu: Pasahitzak gutxienez sei karaktere izan behar ditu.

en: The passwords do not match.
eu: Pasahitzak ez datoz bat.

en: This field is optional.
eu: Eremu hau hautazkoa da.

en: This file system does not support labels.
eu: Fitxategi-sistemak ez du etiketarik onartzen

en: This is unstable, pre-release software.
eu: Software hau ez da egonkorra, kaleratu aurretiko bertsioa da

en: Timezone is not set.
eu: Ordu-zona ez dago ezarrita.

en: Timezone settings
eu: Ordu-zonaren ezarpenak

en: Try Fedora
eu: Frogatu Fedora

en: Type
eu: Mota

en: USER SETTINGS
eu: ERABILTZAILEEN EZARPENAK

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Updates
eu: Eguneraketak

en: Use
eu: Erabili

en: Use _DCB
eu: Erabili _DCB

en: Use text mode
eu: Erabili testu modua

en: Username
eu: Erabiltzaile-izena

en: VNC Password
eu: VNC pasahitza

en: VPN Type
eu: VPN mota

en: Volume
eu: Bolumena

en: We won't touch your disks until you hit this button.
eu: Instalazioa ez da hasiko botoi hau sakatu bitartean

en: Weak
eu: Ahula

en: Welcome to Fedora
eu: Ongi etorri Fedora-ra

en: What language would you like to use during the installation process?
eu: Ze hizkuntza erabili nahi duzu instalazio prozesuan?

en: Which device holds the root partition of your installation?
eu: Zein gailuk dauka zure instalazioaren erro partizioa?

en: Wireless
eu: Hari gabekoa

en: Working
eu: Eskuragarri

en: You don't have any Linux partitions.  Rebooting.
eu: Ez daukazu Linux partiziorik.  Berrabiarazten.

en: _Accept Changes
eu: _Onartu aldaketak

en: _Add
eu: _Gehitu

en: _Add FCoE Disk(s)
eu: _Gehitu FCoE diskoa(k)

en: _Add a disk...
eu: _Gehitu disko bat...

en: _Add mount point
eu: _Gehitu muntatze-puntua

en: _Advanced...
eu: _Aurreratua...

en: _Auto-detected installation media:
eu: Automatikoki atzeman den instalazio euskarria:

en: _Begin Installation
eu: _Hasi instalazioa

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _Choose an ISO
eu: _Aukeratu ISO bat

en: _Close
eu: _Itxi

en: _Configure...
eu: _Konfiguratu...

en: _Confirm password
eu: _Berretsi pasahitza

en: _Confirm:
eu: _Berretsi:

en: _Continue
eu: _Jarraitu

en: _Delete
eu: _Ezabatu

en: _Delete It
eu: _Ezabatu

en: _Do not install bootloader
eu: _Ez instalatu abioko kargatzailea

en: _Done
eu: _Eginda

en: _Enable HTTP Proxy
eu: _Gaitu HTTP Proxya

en: _Encrypt
eu: _Zifratu

en: _Exit Installer
eu: Irt_en instalatzailetik

en: _Finish configuration
eu: _Amaitu konfigurazioa

en: _Full name
eu: _Izen-abizenak

en: _Get me out of here!
eu: _Atera nazazu hemendik!

en: _Hostname:
eu: _Ostalari-izena:

en: _I accept my fate.
eu: _Nire patua onartzen dut.

en: _INSTALLATION SOURCE
eu: _INSTALAZIO ITURRIA

en: _ISO file:
eu: _ISO fitxategia:

en: _KEYBOARD
eu: _TEKLATUA

en: _Key:
eu: _Gakoa:

en: _LANGUAGE SUPPORT
eu: _HIZKUNTZA EUSKARRIA

en: _Method
eu: _Metodoa

en: _NETWORK CONFIGURATION
eu: _SAREAREN KONFIGURAZIOA

en: _Name:
eu: _Izena:

en: _Network Name
eu: _Sarearen izena

en: _No
eu: _Ez

en: _OK
eu: _Ados

en: _Options
eu: _Aukerak

en: _Passphrase:
eu: _Pasaesaldia:

en: _Password
eu: _Pasahitza

en: _Password:
eu: _Pasahitza:

en: _Port:
eu: _Ataka:

en: _Proxy setup...
eu: _Proxyaren konfigurazioa...

en: _Quit
eu: Irt_en

en: _Quit installer
eu: Irt_en instalatzailetik

en: _ROOT PASSWORD
eu: _ROOT PASAHITZA

en: _Reboot
eu: _Berrabiarazi

en: _Remove
eu: _Kendu

en: _Root Password:
eu: _Root pasahitza:

en: _SOFTWARE SELECTION
eu: _SOFTWARE AUKERAKETA

en: _Save
eu: _Gorde

en: _Save Changes
eu: _Gorde aldaketak

en: _Save Passphrase
eu: _Gorde pasaesaldia

en: _Select
eu: _Hautatu

en: _Set as Boot Device
eu: _Ezarri abioko gailu bezala

en: _Target:
eu: _Helburua:

en: _USER CREATION
eu: _ERABILTZAILEA SORTU

en: _Unlock
eu: _Desblokeatu

en: _Username
eu: _Erabiltzaile-izena

en: _Verify
eu: _Egiaztatu

en: _Yes
eu: _Bai

en: column
eu: zutabea

en: description
eu: deskribapena

en: name
eu: izena

en: no
eu: ez

en: summary
eu: laburpena

en: unplugged
eu: konektatu gabea

en: use
eu: erabili

en: yes
eu: bai
