RPM - en to eo translation catalogue (749 entries)

en: 
    
    RPM build errors:
eo: 
    
    Muntaj eraroj ĉe RPM:

en:  (MISSING KEYS:
eo: (MANKAJ ŜLOSILOJ:

en:  (UNTRUSTED KEYS:
eo: NEFIDINDAJ ŜLOSILOJ:

en:  failed -
eo:  malsukcesis -

en:  on file
eo:  ĉe dosiero

en: ! only on numbers
eo: ! nur por nombroj

en: "%s" specifies multiple packages:
eo: "%s" specifas plurajn pakojn:

en: %%changelog entries must start with *
eo: eroj %%changelog devas komenciĝi per *

en: %%changelog not in descending chronological order
eo: %%changelog ne en malsupreniranta historia ordigo

en: %%dev glob not permitted: %s
eo: Amaso %%dev ne permesata:%s

en: %%patch without corresponding "Patch:" tag
eo: %%patch sen responda etikedo "Patch:"

en: %%semodule requires a file path
eo: %%semodule postulas dosiero-padon

en: %%{buildroot} can not be "/"
eo: ne eblas, ke %%{buildroot} estu "/"

en: %%{buildroot} couldn't be empty
eo: %%{buildroot} devas ne vaki

en: %3d<%*s(empty)
eo: %3d<%*s(vaka)

en: %3d>%*s(empty)
eo: %3d>%*s(vaka)

en: %a %b %d %Y
eo: %Y-%d-%b (%a)

en: %s %d defined multiple times
eo: %s %d difinita plurfoje

en: %s %s: remove failed: %s
eo: %s %s: forigo malsukcesis: %s

en: %s already contains identical signature, skipping
eo: %s jam enhavas identan pretendon, preterlasanta

en: %s cannot be installed
eo: %s ne eblas instaliĝi

en: %s conflicts with %s%s
eo: %s konfliktas kun %s%s

en: %s created as %s
eo: %s kreita kiel %s

en: %s failed on file %s: %s
eo: %s malsukcesis ĉe dosiero %s: %s

en: %s failed with exit code %i
eo: %s malsukcesis kun elira kodo %i

en: %s failed: %s
eo: %s malsukcesis: %s

en: %s failed: %x
eo: %s malsukcesis: %x

en: %s field must be present in package: %s
eo: kampo %s devas ĉeesti en pako: %s

en: %s has invalid numeric value, skipped
eo: %s haves nevalidan nombran valoron, preterlasita

en: %s has too large or too small integer value, skipped
eo: %s havas tro grandan aŭ malgrandan mallongentjeran valoron, preterlasita

en: %s has too large or too small long value, skipped
eo: %s havas tro grandan aŭ mangrandan longentjeran valoron, preterlasita

en: %s is a Delta RPM and cannot be directly installed
eo: %s estas Pera RPM kaj ne estas rekte instalebla

en: %s is needed by %s%s
eo: %s estas postulata de %s%s

en: %s is obsoleted by %s%s
eo: %s malaktualiĝas per %s%s

en: %s saved as %s
eo: %s konservita kiel %s

en: %s scriptlet failed, exit status %d
eo: programeto %s malsukcesis, elira stato %d

en: %s scriptlet failed, signal %d
eo: programeto %s malsukcesis, signalo %d

en: %s scriptlet failed, waitpid(%d) rc %d: %s
eo: programeto %s malsukcesis, waitpid(%d) rc %d: %s

en: %s terminated abnormally
eo: %s ĉesis malnormale

en: %s: Fflush failed: %s
eo: %s: Fflush malsukcesis: %s

en: %s: Fread failed: %s
eo: %s: Fread malsukcesis: %s

en: %s: Fwrite failed: %s
eo: %s: Fwrite malsukcesis: %s

en: %s: Immutable header region could not be read. Corrupted package?
eo: %s: Ne eblis legi neŝanĝeblan kapan regionon. Ĉu koruptita pako?

en: %s: No signature available
eo: %s: Neniu pretendo havebla

en: %s: can't load unknown tag (%d).
eo: %s: ne eblas ŝargi nekonatan etikedon (%d).

en: %s: cannot read header at 0x%x
eo: %s: ne eblas legi kapon en 0x%x

en: %s: chroot directory not set
eo: %s: radika dosierujo ne elektita

en: %s: failed to encode
eo: %s: malsukcesis kodiĝi

en: %s: headerRead failed: %s
eo: %s: headerRead malsukcesis: %s

en: %s: headerRead failed: %s
eo: %s: headerRead malsukcesis: %s

en: %s: import read failed(%d).
eo: %s: importa legado malsukcesis (%d).

en: %s: key %d import failed.
eo: %s: malsukcesis importi ŝlosilon %d.

en: %s: key %d not an armored public key.
eo: %s: ŝlosilo %d ne estas ŝirmita publika ŝlosilo.

en: %s: line: %s
eo: %s: linio: %s

en: %s: not an armored public key.
eo: %s: ne ŝirmita publika ŝlosilo.

en: %s: not an rpm package (or package manifest)
eo: %s: ne rpm-pako (aŭ pako-manifesto)

en: %s: not an rpm package (or package manifest): %s
eo: %s: ne rpm-pako (aŭ pako-manifesto): %s

en: %s: open failed: %s
eo: %s: malsukcesis malfermi: %s

en: %s: option table misconfigured (%d)
eo: %s: elekta tabelo misagordita H%d)

en: %s: public key read failed.
eo: %s: legi publikan ŝlosilon malsukcesis.

en: %s: read manifest failed: %s
eo: %s: legi manifeston malsukcesis: %s

en: %s: reading of public key failed.
eo: %s: legi la publikan ŝlosilon malsukcesis.

en: %s: regcomp failed: %s
eo: %s: regcomp malsukcesis: %s

en: %s: regexec failed: %s
eo: %s: regexec malsukcesis: %s

en: %s: rpmReadSignature failed: %s
eo: %s: rpmReadSignure malsucksis: %s

en: %s: rpmWriteSignature failed: %s
eo: %s: rpmWriteSignature malsukcesis: %s

en: %s: writeLead failed: %s
eo: %s: writeLead malsukcesis: %s

en: %s:%d: Argument expected for %s
eo: %s: %d: Parametroj anticipitaj por %s

en: %s:%d: Got a %%else with no %%if
eo: %s:%d %%else sen %%if

en: %s:%d: Got a %%endif with no %%if
eo: %s:%d: %%endif sen %%if

en: %s:%d: bad %%if condition
eo: %s:%d: fuŝa kondiĉo ĉe %%if

en: %s:%d: malformed %%include statement
eo: %s:%d: misformita frazo %%include

en: && and || not suported for strings
eo: && kaj || ne por ĉenoj

en: '%s' type given with other types in %%semodule %s. Compacting types to '%s'.
eo: tipo '%s' donita kun aliaj tipoj en %s %%semodule. Kompaktiganta tipojn al '%s'.

en: 'EXPR'
eo: 'ESPR'

en: 'MACRO EXPR'
eo: 'MAKROO ESPR'

en: (contains no files)
eo: (enhavas neniujn dosierojn)

en: (error 0x%x)
eo: (eraro 0x%x)

en: (installed)
eo: (instalita)

en: (invalid type)
eo: (nevalida tipo)

en: (invalid xml type)
eo: (nevalida XML-tipo)

en: (no error)
eo: (neniu eraro)

en: (no state)
eo: (neniu stato)

en: (none)
eo: (neniu)

en: (not a blob)
eo: (ne amaso)

en: (not a number)
eo: (ne cifero)

en: (not a string)
eo: (ne ĉeno)

en: (not an OpenPGP signature)
eo: (ne OpenPGP-pretendo)

en: (not base64)
eo: (ne base64)

en: (unknown %3d)
eo: (nekonata %3d)

en: (unknown)
eo: (nekonata)

en: * / not suported for strings
eo: * / ne por ĉenoj

en: - not suported for strings
eo: - no por ĉenoj

en: - only on numbers
eo: - nur por nobroj

en: --allfiles may only be specified during package installation
eo: oni povas specifi la parametron --allfiles nur dum pako-instalado

en: --allmatches may only be specified during package erasure
eo: oni povas specifi la parametron --hash (-h) nur dum pako-forviŝado

en: --excludedocs may only be specified during package installation
eo: oni povas specifi la parametron --excludedocs nur dum pako-instalado

en: --hash (-h) may only be specified during package installation and erasure
eo: --hash (-h) nur eblas dum pakaĵa instalado aŭ forigado

en: --ignorearch may only be specified during package installation
eo: oni povas specifi la parametron --ignorearch nur dum pako-instalado

en: --ignoreos may only be specified during package installation
eo: oni povas specifi la parametron --ignoreos nur dum pako-instalado

en: --ignoresize may only be specified during package installation
eo: oni povas specifi la parametron --ignoresize nur dum pako-instalado

en: --includedocs may only be specified during package installation
eo: oni povas specifi la parametron --includedocs nur dum pako-instalado

en: --justdb may only be specified during package installation and erasure
eo: oni povas specifi la parametron --justdb nur dum instalado kaj forviŝado de pako

en: --nodeps may only be specified during package installation, erasure, and verification
eo: oni povas specifi la parametron --nodeps nur dum instalado, konstatado kaj forviŝado de pako

en: --percent may only be specified during package installation and erasure
eo: --percent nur eblas dum pakaĵa instalado aŭ forigado

en: --prefix may only be used when installing new packages
eo: --prefix povas esti uzata nur dum instali novajn pakojn

en: --relocate and --excludepath may only be used when installing new packages
eo: --relocate kaj --excludepath povas esti uzata nur dum instali novajn pakojn

en: --replacepkgs may only be specified during package installation
eo: oni povas specifi la parametron --replacepkgs nur dum pako-instalado

en: --test may only be specified during package installation and erasure
eo: oni povas specifi la parametron --hash (-h) nur dum instalado kaj forviŝado de pako

en: : expected following ? subexpression
eo: : atendita post subesprimo kun ?

en: <FILE:...>
eo: <DOSIERO:...>

en: <dir>
eo: <dosiero>

en: <lua> scriptlet support not built in
eo: rego por <lua>-programetojn ne estas integraj

en: <old>=<new>
eo: <malnova>=<nova>

en: <package>+
eo: <pako>+

en: <packagefile>+
eo: <pakodosiero>+

en: <path>
eo: <pado>

en: <source package>
eo: <fontoteksta pako>

en: <specfile>
eo: <spec-dosiero>

en: <tarball>
eo: <tar-dosiero>

en: ======================== active %d empty %d
eo: ======================== aktiva %d vaka %d

en: ? expected in expression
eo: ? atendita en esprimo

en: A %% is followed by an unparseable macro
eo: %% estas sekvata de sensenca makroo

en: Arch dependent binaries in noarch package
eo: Platformo-dependaj dosieroj en platformo-sendependa pako

en: Architecture is excluded: %s
eo: Platformo estas ne malpermesata: %s

en: Architecture is not included: %s
eo: Platformo estas ne inkluzivita: %s

en: Archive file not in header
eo: Arkivo-dosiero ne en kapo

en: Bad CSA data
eo: Fuŝa CSA-datumo

en: Bad arch/os number: %s (%s:%d)
eo: Fuŝa platforma/operaciuma numero: %s (%s:%d)

en: Bad dirmode spec: %s(%s)
eo: Fuŝa dosierujo-specifo: %s(%s)

en: Bad exit status from %s (%s)
eo: Misa elirstato el %s (%s)

en: Bad file: %s: %s
eo: Fuŝa dosiero: %s: %s

en: Bad magic
eo: Fuŝa magiaĵo

en: Bad mode spec: %s(%s)
eo: Fuŝa reĝimo-specifo: %s(%s)

en: Bad owner/group: %s
eo: Fuŝa estro/grupo: %s

en: Bad package specification: %s
eo: Fuŝa pako-specifo: %s

en: Bad source: %s: %s
eo: Fuŝa fonto: %s: %s

en: Bad syntax: %s(%s)
eo: Fuŝa sintakso: %s(%s)

en: Bad/unreadable  header
eo: Fuŝa kapo

en: Base modules '%s' and '%s' have overlapping types
eo: Bazo-moduloj '%s' kaj '%s' havas plektintan tipojn

en: Binaries arch (%d) not matching the package arch (%d).
eo: Platformo (%d) de la plenumebla dosiero ne kongruas la pakaĵan platformon (%d).

en: Build options with [ <specfile> | <tarball> | <source package> ]:
eo: Multaj elektoj je [ <spec-dosiero> |  <tar-dosiero> | <fontoteksta pako> ]:

en: Building for target %s
eo: Muntanta por celon %s

en: Building target platforms: %s
eo: Platformoj por kiu munti: %s

en: CMD
eo: KMD

en: Can't mix special %s with other forms: %s
eo: Ne eblas kunmiksi specialan %s-on kun aliaj formoj: %s

en: Cannot sign RPM v3 packages
eo: Ne povas pretendi pakaĵojn el RPM-v3

en: Checking for unpackaged file(s): %s
eo: Kontrolanta ne pakita(j)n dosiero(j)n: %s

en: Cleaning up / removing...
eo: Forviŝanta / Foriganta...

en: Common options for all rpm modes and executables:
eo: Kutimaj elektoj por ĉiuj rpm-aj reĝimoj kaj programoj:

en: Conversion of %s to long integer failed.
eo: Konvertado de %s al longa entjero malsukcesis.

en: Copyright (C) 1998-2002 - Red Hat, Inc.
eo: Kopirajto (C) 1998-2002 - Red Hat, Inc.

en: Could not canonicalize hostname: %s
eo: Ne eblis kanonigi gastiganto-nomon: %s

en: Could not exec %s: %s
eo: Ne eblas plenumigi: %s: %s

en: Could not generate output filename for package %s: %s
eo: Ne eblas generi eligan dosiernomon por pako %s: %s

en: Could not open %%files file %s: %m
eo: Ne eblis malfermi %%files file %s: %m

en: Could not open %s file: %s
eo: Ne eblis malfermi dosieron %s: %s

en: Could not open %s: %s
eo: Ne eblas malfermi: %s: %s

en: Couldn't create pipe for %s: %m
eo: Ne eblis krei tubon por %s: %m

en: Couldn't create pipe for signing: %m
eo: Ne eblas krei tubon por pretendi: %m

en: Couldn't create temporary file for %s: %s
eo: Ne eblis krei provizoran dosieron por %s: %s

en: Couldn't download %s
eo: Ne eblis elŝuti: %s

en: Couldn't duplicate file descriptor: %s: %s
eo: Ne eblis dupliki dosieran priskribilon %s: %s

en: Couldn't exec %s: %s
eo: Ne eblis plenumigi: %s: %s

en: Couldn't fork %s: %s
eo: Ne eblis forki: %s: %s

en: DIRECTORY
eo: DOSIERUJO

en: Database options:
eo: Datumbazo-elektoj:

en: Dependency tokens must begin with alpha-numeric, '_' or '/'
eo: Dependaĵo-eroj devas komenciĝi per nombro, litero, '_' aŭ '/'

en: Digest mismatch
eo: Malkongrueco ĉe resumo

en: Directory not found by glob: %s
eo: Dosierujo ne trovita laŭ amaso: %s

en: Directory not found: %s
eo: Dosierujo ne trovita: %s

en: Downloading %s to %s
eo: Elŝutanta el %s al %s

en: Duplicate %s entries in package: %s
eo: Duplikaj eroj %s en pako: %s

en: Duplicate locale %s in %%lang(%s)
eo: Duplika lokaĵaro %s en %%lang(%s)

en: Empty file classifier
eo: Vaka dosiero-klasifikilo

en: Enter pass phrase:
eo: Enmetu pasfrazon:

en: Error executing scriptlet %s (%s)
eo: Eraro dum plenumigi pako-programeto(j)n %s (%s)

en: Error parsing %%setup: %s
eo: Eraro dum analizo de %%setup: %s

en: Error parsing %s: %s
eo: Eraro dum analizo de %s: %s

en: Error parsing tag field: %s
eo: Eraro dum analizo de etikeda kampo: %s

en: Error reading %%files file %s: %m
eo: eraro dum legi dosieron %%files %s: %m

en: Exec of %s failed (%s): %s
eo: Plenumigo de %s malsukcesis (%s): %s

en: Executing "%s":
eo: Plenumiĝanta "%s":

en: Executing(%s): %s
eo: Plenumiganta (%s): %s

en: Execution of "%s" failed.
eo: Plenumigo de "%s" malsukcesis.

en: Expecting %%semodule tag: %s
eo: Atendanta etikedon %%semodule: %s

en: Failed build dependencies:
eo: Malsukcesintaj muntaj dependaĵoj:

en: Failed dependencies:
eo: Malhavaj dependaĵoj:

en: Failed to begin policy transaction: %s
eo: Malsukcesis komenci kondutan interagon: %s

en: Failed to commit policy changes
eo: Malsukcesis cizeli kondutajn ŝanĝojn

en: Failed to connect to policy handler
eo: Malsukcesis konektiĝi al konduta traktilo

en: Failed to create semanage handle
eo: Malsukcesis krei anson por semanage

en: Failed to create temporary file for %s: %s
eo: Malsukcesis krei provizoran dosieron por %s: %s

en: Failed to decode policy for %s
eo: Malsukcesis malkodi konduton por %s

en: Failed to determine a policy name: %s
eo: Malsukcesis decidi konduto-nomon: %s

en: Failed to dlopen %s %s
eo: ddlopen malsukcesis ĉe %s %s

en: Failed to encode policy file: %s
eo: Malsukcesis kodi konduto-dosieron: %s

en: Failed to execute %s: %s
eo: Malsukcesis plenumigi: %s: %s

en: Failed to expand %%__collection_%s macro
eo: Malsukcesis etendi makroon %%__collection_%s

en: Failed to expand restorecon path
eo: Malsukcesis etendi padon restorecon

en: Failed to extract policy from %s
eo: Malsukcesis eltiri konduton el %s

en: Failed to find %s:
eo: Malsukcesis trovi: %s:

en: Failed to fork process: %s
eo: Malsukcesis disforkigi procezon: %s

en: Failed to get policies from header
eo: Malsukcesis atingi konduton el kapo

en: Failed to install policy module: %s (%s)
eo: Malsukcesis instali kondutan modulon: %s (%s)

en: Failed to open tar pipe: %m
eo: Malsukcesis malfermi tar-tubon: %m

en: Failed to read  policy file: %s
eo: Malsukcesis legi konduto-dosieron: %s

en: Failed to read auxiliary vector, /proc not mounted?
eo: Malsukcesis legi helpan vektoron, ĉu /proc ne surmetita?

en: Failed to read spec file from %s
eo: Malsukcesis legi spec-dosieron je %s

en: Failed to relabel filesystem. Files may be mislabeled
eo: Malsukcesis alinomi dosiersistemon. Dosieroj ele estas misnomataj

en: Failed to reload file contexts. Files may be mislabeled
eo: Malsukcesis reŝargi dosierajn kuntekstojn. Dosieroj eble estas misnomataj

en: Failed to remove policy module: %s
eo: Malsukcesis forigi konduto-modulon: %s

en: Failed to remove temporary policy file %s: %s
eo: Malsukcesis forigi provizoran kondutan dosieron %s: %s

en: Failed to rename %s to %s: %m
eo: Malsukcesis alinomi %s al %s: %m

en: Failed to resolve %s plugin symbol %s: %s
eo: Malsukcesis solvi en kromprogramo %s la simbolon %s: %s

en: Failed to resolve symbol %s: %s
eo: Solvi simbolon %s malsukcesis: %s

en: Failed to write %s policy to file %s
eo: Malsukcesis skribi konduton %s al dosiero %s

en: File %s does not appear to be a specfile.
eo: Dosiero %s ne aspektas kiel spec-dosiero.

en: File %s is not a regular file.
eo: Dosiero %s ne estas regula dosiero.

en: File %s is smaller than %u bytes
eo: Dosiero %s estas malpli ol %u bajtoj

en: File %s: %s
eo: Dosiero %s: %s

en: File capability support not built in
eo: Dosiero-kapabla rego ne integra

en: File listed twice: %s
eo: Dosiero listigita dufoje: %s

en: File must begin with "/": %s
eo: Dosiero devas komenciĝi per "/": %s

en: File needs leading "/": %s
eo: Dosiero devas havi antaŭan "/": %s

en: File not found by glob: %s
eo: Dosiero ne trovita laŭ amaso: %s

en: File not found: %s
eo: Dosiero ne trovita: %s

en: File too large for archive
eo: Dosiero tro granda por arkivo

en: Finding  %s: %s
eo: Serĉi:  %s: %s

en: Generating %d missing index(es), please wait...
eo: Generanta %d mankajn indekso(j)n, bonvolu atendi...

en: Header
eo: Kapo

en: Header SHA1 digest:
eo: SHA1-resuma kapo:

en: Header size too big
eo: Kapo-grando tro granda

en: Ignoring invalid regex %s
eo: Ignoris nevalidan regulesprimon %s

en: Immutable header region could not be read. Corrupted package?
eo: Neŝanĝebla kapa regiono ne eblas legiĝi. Ĉu koruptita pako?

en: Incomplete data line at %s:%d
eo: Nefinita datuma linio ĉe %s:%d

en: Incomplete default line at %s:%d
eo: Nefinita apriora linio ĉe %s:%d

en: Install/Upgrade/Erase options:
eo: Elektoj por instali/promocii/forigi:

en: Installed (but unpackaged) file(s) found:
    %s
eo: Insalita(j) (sed ne pakita(j) dosiero(j) trovita(j):
    %s

en: Installing %s
eo: Instaliĝas %s

en: Internal error
eo: Interna eraro

en: Internal error: Bogus tag %d
eo: Interna eraro: Fuŝa etikedo %d

en: Invalid %s token: %s
eo: Nevalida ero %s: %s

en: Invalid capability: %s
eo: Nevalida kapablo: %s

en: Invalid date %u
eo: Nevalida dato %u

en: Invalid patch number %s: %s
eo: Nevalida flikaĵo-numero %s: %s

en: Keyring options:
eo: Ŝlosilaro-elektoj:

en: MD5 digest:
eo: MD5-resumo:

en: Macro %%%s (%s) was not used below level %d
eo: Makroo %%%s (%s) ne estis uzita sub nivelo %d

en: Macro %%%s failed to expand
eo: Makroo %%%s malsukcesis etendiĝi

en: Macro %%%s has empty body
eo: Makroo %%%s havas vakan korpon

en: Macro %%%s has illegal name (%%define)
eo: Makroo %%%s havas nevalidan vomon (%%define)

en: Macro %%%s has illegal name (%%undefine)
eo: Makroo %%%s havas nevalidan nomon (%%undefine)

en: Macro %%%s has unterminated body
eo: Makroo %%%s havas nefinitan korpon

en: Macro %%%s has unterminated opts
eo: Makroo %%%s havas nefinitajn elektojn

en: Missing %s in %s %s
eo: Manka %s en %s %s

en: Missing '(' in %s %s
eo: Manka '(' en %s %s

en: Missing ')' in %s(%s
eo: Manka ')' en %s(%s

en: Missing hard link(s)
eo: Manka(j) malmola(j) ligilo(j)

en: Missing module path in line: %s
eo: Manka modulo-pado en linio: %s

en: Missing rpmlib features for %s:
eo: Mankantaj trajtoj en rpmlib por %s:

en: More than one file on a line: %s
eo: Pli ol unu dosiero en linio: %s

en: NO
eo: NE

en: NOT OK
eo: NEBONA

en: No "Source:" tag in the spec file
eo: Neniu etikedo "Source:" en la spec-dosiero

en: No compatible architectures found for build
eo: Neniuj kongruaj platformoj trovitaj por muntaĵo

en: No file attributes configured
eo: Neniuj dosieraj atributoj elektitaj

en: No patch number %u
eo: Neniu flikaĵa numero %u

en: No source number %u
eo: Neniu fonta numero %u

en: Non-white space follows %s(): %s
eo: Blankospacoj ne povas sekvi: %s(): %s

en: OK
eo: BONA

en: OS is excluded: %s
eo: Operaciumo estas ekskluzivita: %s

en: OS is not included: %s
eo: Operaciumo estas ne inkluzivita: %s

en: Package already exists: %s
eo: Pako jam ekzistas: %s

en: Package check "%s" failed.
eo: Pako-controlo "%s" malsukcesis.

en: Package has no %%description: %s
eo: Pako ne enhavas: %%description: %s

en: Pass phrase check failed or gpg key expired
eo: Kontrolado de pasfrazo malsukcesis aŭ GPG-ŝlosilo eksvalidiĝis.

en: Pass phrase is good.
eo: Pasfrazo bonas.

en: Please contact %s
eo: Bonvolu kontakti %s

en: Plugin %s not loaded
eo: Kromprogramo %s ne ŝargita

en: Policy module '%s' duplicated with overlapping types
eo: Konduto-modulo '%s' duplikita kun plektintaj tipoj.

en: PreReq:, Provides:, and Obsoletes: dependencies support versions.
eo: Dependaĵoj de PreReq:, Provides:, kaj Obseletes: eblas havi eldonojn.

en: Preparing packages...
eo: Pretiganta pakaĵojn...

en: Preparing...
eo: Pretiganta...

en: Processing files: %s
eo: Procedanta dosierojn: %s

en: Processing policies: %s
eo: Traktanta kondutojn: %s

en: Query options (with -q or --query):
eo: Mendantaj elektoj (kun -q aŭ --query):

en: Query/Verify package selection options:
eo: Elektoj por mendu/konstatu elektitan pakon:

en: ROOT
eo: RADIKO

en: RPM version %s
eo: RPM eldono %s

en: Recognition of file "%s" failed: mode %06o %s
eo: Rekono de dosiero "%s" malsukcesis: reĝimo %06o %s

en: Retrieving %s
eo: Riceviĝas %s

en: Signature options:
eo: Pretendo-elektojn:

en: Spec options:
eo: Spec-elektoj:

en: Symlink points to BuildRoot: %s -> %s
eo: Mola ligilo almontras al BuildRoot: %s -> %s

en: This program may be freely redistributed under the terms of the GNU GPL
eo: Oni rajtas libere redistribui ĉi tiun programon laŭ la kondiĉoj de la GPL de GNU

en: Too many args in data line at %s:%d
eo: Tro da parametroj en datuma linio je %s:%d

en: Too many args in default line at %s:%d
eo: Tro da parametrojn ĉe apriora linio ĉe %s:%d

en: Too many arguments in line: %s
eo: Tro da parametroj en linio: %s

en: Too many levels of recursion in macro expansion. It is likely caused by recursive macro declaration.
eo: Tro da niveloj de rekursioj en makroa etendado. Verŝajne kaŭzate de rekursia makro-deklaro.

en: Unable to change root directory: %m
eo: Ne eblas ŝanĝi radikan dosierujon: %m

en: Unable to create immutable header region.
eo: Ne eblas krei regionon por neŝanĝebla kapo.

en: Unable to open %s for reading: %m.
eo: %s ne malfermeblas por legiĝi: %m.

en: Unable to open %s: %s
eo: Ne eblas malfermi: %s: %s

en: Unable to open current directory: %m
eo: Ne eblas malfermi aktualan dosierujon: %m

en: Unable to open icon %s: %s
eo: Ne eblas malfermi piktogramon %s: %s

en: Unable to open sigtarget %s: %s
eo: Ne eblas malfermi celon %s: %s

en: Unable to open spec file %s: %s
eo: Ne eblas malfermi spec-dosieron %s: %s

en: Unable to open stream: %s
eo: Ne eblas malfermi fluon: %s

en: Unable to open temp file.
eo: Ne eblas malfermi provizoran dosieron.

en: Unable to open temp file: %s
eo: Ne eblas malfermi provizoran dosieron: %s

en: Unable to read header from %s: %s
eo: Ne eblas legi kapon el %s: %s

en: Unable to read icon %s: %s
eo: Ne eblas legi piktogramon %s: %s

en: Unable to read payload from %s: %s
eo: Ne eblas legi ŝarĝon el %s: %s

en: Unable to reload signature header.
eo: Ne eblas reŝargi pretendo-kapon.

en: Unable to restore current directory: %m
eo: Ne eblas restarigi aktualan dosierujon: %m

en: Unable to restore root directory: %m
eo: Ne eblas restarigi radikan dosierujon: %m

en: Unable to write header to %s: %s
eo: Ne eblas skribi kapon al %s: %s

en: Unable to write package: %s
eo: Ne eblas skribi pakon: %s

en: Unable to write payload to %s: %s
eo: Ne eblas skribi ŝarĝon al %s: %s

en: Unable to write temp header
eo: Ne eblas skribi provizoran kapon

en: Unknown file digest algorithm %u, falling back to MD5
eo: Nekonata algoritmo %u por dosieraj resumoj, uzanta je MD5

en: Unknown file type
eo: Nekonata dosiertipo

en: Unknown format
eo: nekonata formato

en: Unknown icon type: %s
eo: Nekonata piktogramo-tipo: %s

en: Unknown option %c in %s(%s)
eo: Nekonata elekto %c en %s(%s)

en: Unknown payload compression: %s
eo: Nekonata kunpremo-tipo de ŝarĝo: %s

en: Unknown system: %s
eo: Nekonata operaciumo: %s

en: Unsatisfied dependencies for %s:
eo: Malkontentaj dependaĵoj por %s:

en: Unsupported PGP hash algorithm %u
eo: Nekomprenita krampita algoritmo %u de PGP

en: Unsupported PGP pubkey algorithm %u
eo: Nekomprenita algoritmo publika-ŝlosila %u de PGP

en: Unsupported PGP signature
eo: Nekomprenita PGP-pretendo

en: Unsupported payload (%s) in package %s
eo: Ne komprenata ŝarĝo (%s) en pako %s

en: Unterminated %c: %s
eo: Nefinita %c: %s

en: Unusual locale length: "%s" in %%lang(%s)
eo: Neordinara longo de lokaĵaro: "%s" en %%lang(%s)

en: Updating / installing...
eo: Ĝisdatiganta / instalanta...

en: V%d %s/%s %s, key ID %s
eo: V%d %s/%s %s, ŝlosila identigilo %s

en: Verify options (with -V or --verify):
eo: Konstatantaj elektoj (kun -V aŭ --verify):

en: Verify signature: BAD PARAMETERS (%d %p %d %p %p)
eo: Konstati pretendon: FUŜAJ PARAMETROJ (%d %p %d %p %p)

en: Version required
eo: Eldono necesas

en: Versioned file name not permitted
eo: Dosiernomo kun eldono ne permesata

en: Wrote: %s
eo: Skribis: %s

en: YES
eo: JES

en: You must set "%%_gpg_name" in your macro file
eo: Vi devas valorizi "%%_gpg_name" en via makro-dosiero

en: [none]
eo: [neniu]

en: ] expected at end of array
eo: ] anticipita je fino de tabelo

en: a hardlink file set may be installed without being complete.
eo: aro da malmolaj ligiloj povas esti instalita sen esti kompleta.

en: argument is not an RPM package
eo: parametro ne estas RPM-pako

en: arguments to --prefix must begin with a /
eo: parametroj de --prefix devas komenciĝi per /

en: arguments to --root (-r) must begin with a /
eo: argumentoj de --root (-r) devas komenciĝi per /

en: array iterator used with different sized arrays
eo: tabela iteraciilo uzata kun tabeloj kun diversaj grandoj

en: bad date in %%changelog: %s
eo: fuŝa dato en %%changelog: %s

en: bad option '%s' at %s:%d
eo: Fuŝa elekto '%s' ĉe %s:%d

en: blob size(%d): BAD, 8 + 16 * il(%d) + dl(%d)
eo: amaso-grando (%d): FUŜA, 8 + 16 * il(%d) + dl(%d)

en: bogus date in %%changelog: %s
eo: fuŝa dato en %%changelog: %s

en: build binary package from <source package>
eo: munti plenumeblan pakon laŭ <fontoteksta pako>

en: build binary package only from <specfile>
eo: munti nur plenumeblan pakon laŭ <spec-dosiero>

en: build binary package only from <tarball>
eo: munti nur plenumeblan pakon laŭ <tar-dosiero>

en: build source and binary packages from <specfile>
eo: munti fontotekstan kaj plenumeblan pakojn laŭ <spec-dosiero>

en: build source and binary packages from <tarball>
eo: munti fontotekstan kaj plenumeblan pakojn laŭ <tar-dosiero>

en: build source package only from <specfile>
eo: munti nur fontotekstan pakon laŭ <spec-dosiero>

en: build source package only from <tarball>
eo: munti nur fontotekstan pakon laŭ <tar-dosiero>

en: build through %build (%prep, then compile) from <specfile>
eo: munti per %build (%prep, tiam traduki) laŭ <spec-dosiero>

en: build through %build (%prep, then compile) from <tarball>
eo: munti per %build (%prep, tiam traduki) laŭ <tar-dosiero>

en: build through %install (%prep, %build, then install) from <source package>
eo: munti per %install (%prep, %build, tiam instali) laŭ <fontoteksta pako>

en: build through %install (%prep, %build, then install) from <specfile>
eo: munti per %install (%prep, %build, tiam instali) laŭ <spec-dosiero>

en: build through %install (%prep, %build, then install) from <tarball>
eo: munti per %install (%prep, %build, tiam instali) laŭ <tar-dosiero>

en: build through %prep (unpack sources and apply patches) from <specfile>
eo: munti per %prep (elpaki fontotekstojn kaj fliki) laŭ <spec-dosiero>

en: build through %prep (unpack sources and apply patches) from <tarball>
eo: munti per %prep (elpaki fontotekstojn kaj fliki) laŭ <tar-dosiero>

en: buildroot already specified, ignoring %s
eo: buildroot jam specifita, %s ignorata

en: can't create %s lock on %s (%s)
eo: ne eblas krei ŝloson %s ĉe %s (%s)

en: cannot add record originally at %u
eo: ne eblas aldoni rikordon devene el %u

en: cannot create %s: %s
eo: ne eblas krei %s: %s

en: cannot get %s lock on %s/%s
eo: ne eblas atingi ŝloson %s ĉe %s/%s

en: cannot open %s at %s:%d: %m
eo: %s ne malfermeblas ĉe %s:%d: %m

en: cannot open %s index using db%d - %s (%d)
eo: ne eblas malfermi indekson %s per db%d - %s (%d)

en: cannot open %s: %s
eo: ne eblas malfermiĝi %s: %s

en: cannot open Packages database in %s
eo: ne eblas malfermi pako-datumbazon en %s

en: cannot re-open payload: %s
eo: ne eblas remalfermi ŝarĝon: %s

en: cannot use --prefix with --relocate or --excludepath
eo: --prefix malkongruas kun --relocate kaj - -excludepath

en: create archive failed on file %s: %s
eo: kreado de arkivo malsukcesis ĉe dosiero %s: %s

en: create archive failed: %s
eo: kreado de arkivo malsukcesis: %s

en: creating a pipe for --pipe failed: %m
eo: krei pipon por --pipe malsukcesis: %m

en: db%d error(%d) from %s: %s
eo: db%d eraro(%d) el %s: %s

en: db%d error(%d): %s
eo: db%d eraro(%d): %s

en: debug file state machine
eo: senerarigi dosierstatan maŝinon

en: debug payload file state machine
eo: senerarigu la statmaŝinan dosieron de la ŝarĝo

en: debug rpmio I/O
eo: senarigu rpmio-eneligon

en: define MACRO with value EXPR
eo: difini MAKROON kun valoro EXPR

en: delete package signatures
eo: forigi pako-pretendojn

en: dependency comparison supports versions with tilde.
eo: dependaĵa komparo komprenas eldonojn kun tildo.

en: different
eo: malsama

en: directory
eo: dosierujo

en: display final rpmrc and macro configuration
eo: elmontru finan agordon de rpmrc kaj makrooj

en: display known query tags
eo: elmontru konatajn mendo-etikedojn

en: display the states of the listed files
eo: elmontri la statojn de la listigitaj dosieroj

en: do not accept i18N msgstr's from specfile
eo: ne akceptu tradukojn el spec-dosiero

en: do not execute %%post scriptlet (if any)
eo: ne plenumigu la programetojn %%post (se ekzistas)

en: do not execute %%postun scriptlet (if any)
eo: ne plenumigu la programetojn %%postun (se ekzistas)

en: do not execute %%pre scriptlet (if any)
eo: ne plenumigu la programetojn %%pre (se ekzistas)

en: do not execute %%preun scriptlet (if any)
eo: ne plenumigu la programetojn %%preun (se ekzistas)

en: do not execute %check stage of the build
eo: ne plenumigi la etapon %check por la muntado

en: do not execute %clean stage of the build
eo: ne plenumigi la etapon %clean por la muntado

en: do not execute any %%triggerin scriptlet(s)
eo: ne plenumigu la programeto(j)n %%triggerin

en: do not execute any %%triggerpostun scriptlet(s)
eo: ne plenumigu la programeto(j)n %%triggerpostrun

en: do not execute any %%triggerprein scriptlet(s)
eo: ne plenumigu programeto(j)n %%triggerprein

en: do not execute any %%triggerun scriptlet(s)
eo: ne plenumigu la programeto(j)n %%triggerun

en: do not execute any scriptlet(s) triggered by this package
eo: ne plenumigu iu(j)n ajn programeto(j)n okazigita(j)n de ĉi tiu pako

en: do not execute any stages of the build
eo: ne plenumigu iun ajn etapon de la muntado

en: do not execute package scriptlet(s)
eo: ne plenumigu pako-programeto(j)n

en: do not glob arguments
eo: ne kunfandu parametrojn

en: do not install configuration files
eo: ne instalu agordo-dosierojn

en: do not install documentation
eo: ne instalu dokumentaron

en: do not perform any collection actions
eo: ne plenumu ian ajn kolekto-agon

en: do not process non-package files as manifests
eo: ne procedu ne pako-dosierojn kiel manifestojn

en: do not reorder package installation to satisfy dependencies
eo: ne reordigu pako-instaladon por kontentigi dependaĵojn

en: do not verify build dependencies
eo: ne konstatu muntaĵo-dependaĵojn

en: do not verify package dependencies
eo: ne konstatu pako-dependaĵojn

en: don't check disk space before installing
eo: ne kontrolu diskspacon antaŭ ol instali

en: don't execute verify script(s)
eo: ne plenumigu konstato-programo(j)n

en: don't import, but tell if it would work or not
eo: ne importu, sed diru al ĝi se ĝi funkcius aŭ ne

en: don't install file security contexts
eo: ne instalu dosiero-sekurecaj kuntekstoj

en: don't install, but tell if it would work or not
eo: ne instalu; nur montru ĉu ĝi funkcius aŭ ne

en: don't verify capabilities of files
eo: ne konstatu kapablojn de dosieroj

en: don't verify database header(s) when retrieved
eo: ne konstatu datumbazo-kapo(j)n kiam akiritajn

en: don't verify digest of files
eo: ne konstatu resumojn de dosieroj

en: don't verify digest of files (obsolete)
eo: ne konstatu resumojn de dosieroj (malaktuale)

en: don't verify file security contexts
eo: ne konstatu sekureco-kuntekstojn

en: don't verify files in package
eo: ne konstatu dosierojn en pako

en: don't verify group of files
eo: ne konstatu grupon de dosiero

en: don't verify header+payload signature
eo: ne konstatu pretendojn de kapo+ŝarĝo

en: don't verify mode of files
eo: ne konstatu permesojn de dosieroj

en: don't verify modification time of files
eo: ne konstatu modifo-tempon de dosieroj

en: don't verify owner of files
eo: ne konstatu estrecon de dosiero

en: don't verify package architecture
eo: ne konstatu pako-platformon

en: don't verify package dependencies
eo: ne konstatu pako-dependaĵojn

en: don't verify package digest(s)
eo: ne konstatu pako-resumo(j)n

en: don't verify package operating system
eo: ne konstatu pako-operaciumon

en: don't verify package signature(s)
eo: ne konstatu pako-pretendo(j)n

en: don't verify size of files
eo: ne konstatu la grandon de la dosieroj

en: don't verify symlink path of files
eo: ne konstatu ligilajn padojn de dosieroj

en: dump basic file information
eo: ŝutu bazajn informojn pri dosieroj

en: empty tag format
eo: vaka etikeda aranĝo

en: empty tag name
eo: vaka etikeda nomo

en: erase
eo: forviŝi

en: erase (uninstall) package
eo: forigu (malinstalu) pakon

en: error creating temporary file %s: %m
eo: eraro dum krei provizoran dosieron %s: %m

en: error reading from file %s
eo: eraro dum legi dosieron %s

en: error reading header from package
eo: eraro dum legi kapon de pako

en: error(%d) adding header #%d record
eo: eraro(%d) aldonanta en kapo rikordon #%d

en: error(%d) allocating new package instance
eo: eraro(%d) dum generi novan okazon de pako

en: error(%d) getting "%s" records from %s index
eo: eraro(%d) akiranta rikordojn "%s" el indekso %s

en: error(%d) getting "%s" records from %s index: %s
eo: eraro(%d) dum ricevi rikordojn "%s" el indekso %s: %s

en: error(%d) removing header #%d record
eo: eraro(%d) foriganta el kapo rikordon #%d

en: error(%d) removing record "%s" from %s
eo: eraro(%d) dum forigi rikordon "%s" el %s

en: error(%d) setting "%s" records from %s index
eo: eraro(%d): elekti rikordojn "%s" el indekso %s

en: error(%d) storing record "%s" into %s
eo: eraro(%d) konservi rikordon "%s" en %s

en: error(%d) storing record #%d into %s
eo: eraro (%d) konservanta rikordon #%d al en %s

en: error(%d) storing record %s into %s
eo: eraro(%d) konservis rikordon %s en %s

en: error(%d:%s) getting next key from %s index
eo: eraro(%d:%s) akiranta sekvan ŝlosilon el indekso %s

en: error:
eo: eraro:

en: exclude paths must begin with a /
eo: ekskluzivitaj padoj devas komenciĝi per /

en: exclusive
eo: ekskluziva

en: exec failed
eo: plenumo malsukcesis

en: extra '(' in package label: %s
eo: aldona '(' en pako-etikedo: %s

en: failed
eo: malsukcesa

en: failed to create directory
eo: malsukcesis krei dosierujon

en: failed to create directory %s: %s
eo: malsukcesis krei dosierujon %s: %s

en: failed to rebuild database: original database remains in place
eo: malsukcesis remunti datumbazon: neŝanĝita datumbazo restas

en: failed to remove directory %s: %s
eo: malsukcesis reatingi dosierujon %s: %s

en: failed to replace old database with new database!
eo: malsukcesis anstataŭigi la malnovan datumbazon per la nova!

en: failed to stat %s: %m
eo: malsukcesis stat-i: %s: %m

en: failed to write all data to %s: %s
eo: malsukcesis skribi ĉiujn datumojn al %s: %s

en: fatal error:
eo: ĉesigenda eraro:

en: file
eo: dosiero

en: file %s conflicts between attempted installs of %s and %s
eo: dosiero %s faras konfliktojn inter provaj instalaĵoj de %s kaj %s

en: file %s from install of %s conflicts with file from package %s
eo: dosiero %s el instalo de %s konfliktas kun dosiero el pako %s

en: file %s is not owned by any package
eo: neniu pako estras dosieron %s

en: file %s: %s
eo: dosiero %s: %s

en: file digest algorithm is per package configurable
eo: dosiero-resuma algoritmo estas aparte agordeble por ĉiu pako

en: file name(s) stored as (dirName,baseName,dirIndex) tuple, not as path.
eo: dosiernomo(j) konservitaj kiel (dirName, basNem, dirIndex) triopo, ne kiel pado.

en: files may only be relocated during package installation
eo: dosieroj nur povas esti relokitaj dum pako-instalado

en: generate package header(s) compatible with (legacy) rpm v3 packaging
eo: generu pako-kapo(j)n kongrua(j)n kun (malmoderna) pakado de rpm 3

en: gpg exec failed (%d)
eo: gpg-plenumo malsukcesis (%d)

en: gpg failed to write signature
eo: gpg malsukcesis skribi pretendon

en: group %s does not contain any packages
eo: grupo %s ne enhavas iujn pakojn

en: group %s does not exist - using root
eo: grupo %s ne ekzistas - uzos la ĉefgrupon

en: hdr DSA: BAD, not binary
eo: nu DSA: FUŜA, ne plenumebla

en: hdr RSA: BAD, not binary
eo: nu RSA: FUŜA, ne plenumebla

en: hdr SHA1: BAD, not hex
eo: nu SHA1: FUŜA, ne deksesuma

en: hdr blob(%zd): BAD, read returned %d
eo: kapo-amaso(%zd): FUŜA donis la valoron %d

en: hdr data: BAD, no. of bytes(%d) out of range
eo: kapo-datumoj: FUŜA, numero da bajtoj(%d) ekster skalo

en: hdr load: BAD
eo: kapo-ŝargo: FUŜA

en: hdr magic: BAD
eo: kapo-magiaĵo: FUŜA

en: hdr size(%d): BAD, read returned %d
eo: kapo-grando(%d), FUŜA, lego donis la valoron %d

en: hdr tags: BAD, no. of tags(%d) out of range
eo: kapo-etikedoj: FUŜA, nombro da etikedoj (%d) ekster skalo

en: header #%u in the database is bad -- skipping.
eo: kapo #%u en datumbazo estas fuŝa -- preterlasanta.

en: header tags are always sorted after being loaded.
eo: kapaj tagoj ĉiam estas ordigitaj post ŝargiĝi.

en: ignore ExcludeArch: directives from spec file
eo: ignoru la direktivojn ExcludeArch: el spec-dosiero

en: ignore file conflicts between packages
eo: ignoru dosierajn konfliktojn inter pakoj

en: illegal _docdir_fmt %s: %s
eo: nepermesita _docdir_fmt %s: %s

en: illegal signature type
eo: nevalida pretenda tipo

en: import an armored public key
eo: importu ŝirmitan publikan ŝlosilon

en: incomplete %%changelog entry
eo: nefinita ero %%changelog

en: incorrect format: %s
eo: malĝusta aranĝo: %s

en: initialize database
eo: iniciatu datumbazon

en: install
eo: instali

en: install all files, even configurations which might otherwise be skipped
eo: instalu ĉiujn dosierojn, eĉ elektoj, kiuj aliokaze eble estus preterlasitaj

en: install documentation
eo: instalu dokumentaron

en: install package(s)
eo: instalu pako(j)n

en: internal support for lua scripts.
eo: interna komprena de lua-programetoj.

en: invalid dependency
eo: nevalida dependaĵo

en: invalid field width
eo: nevalida kampa larĝo

en: invalid index type %x on %s/%s
eo: nevalida indeksa tipo %x ĉe %s/%s

en: invalid package number: %s
eo: nevalida pako-numero: %s

en: invalid syntax in lua file: %s
eo: nevalida sintakso en lua-dosiero: %s

en: invalid syntax in lua script: %s
eo: nevalida sintakso en lua-programeto: %s

en: invalid syntax in lua scriptlet: %s
eo: nevalida sintakso en lua-programeto: %s

en: line %d: %s
eo: linio %d: %s

en: line %d: %s is deprecated: %s
eo: linio %d: %s estas malfavorita: %s

en: line %d: %s: %s
eo: linio %d: %s: %s

en: line %d: Bad %%setup option %s: %s
eo: linio %d: Fuŝa elekto ĉe %%setup %s: %s

en: line %d: Bad %s number: %s
eo: linio %d: Fuŝa numero %s: %s

en: line %d: Bad %s: qualifiers: %s
eo: linio %d: Fuŝa %s: kvalifikiloj: %s

en: line %d: Bad BuildArchitecture format: %s
eo: linio %d: Fuŝa aranĝo de BuildArchitecture: %s

en: line %d: Bad arg to %%setup: %s
eo: linio %d: Fuŝa elekto ĉe %%setup: %s

en: line %d: Bad no%s number: %u
eo: linio %d: Fuŝa numero no%s: %u

en: line %d: Bad number: %s
eo: linio %d: Fuŝa numero: %s

en: line %d: Bad option %s: %s
eo: linio %d: Fuŝa elekto %s: %s

en: line %d: Docdir must begin with '/': %s
eo: linio %d: Docdir devas komenciĝi per '/': %s

en: line %d: Empty tag: %s
eo: linio %d: Vaka etikedo: %s

en: line %d: Epoch field must be an unsigned number: %s
eo: linio %d: Epoko-kampo devas esti sensignuma: %s

en: line %d: Error parsing %%description: %s
eo: linio %d: Eraro dum analizo de %%description: %s

en: line %d: Error parsing %%files: %s
eo: linio %d: Eraro dum analizo de %%files: %s

en: line %d: Error parsing %%policies: %s
eo: linio %d: Eraro dum analizo de %%policies: %s

en: line %d: Error parsing %s: %s
eo: linio %d: Eraro dum analizo de %s: %s

en: line %d: Illegal char '%c' in: %s
eo: linio %d: Nevalida signo '%c' en: %s

en: line %d: Illegal char in: %s
eo: linio %d: Nevalida signo en: %s

en: line %d: Illegal sequence ".." in: %s
eo: linio %d: Nevalida sinsekvo ".." en: %s

en: line %d: Malformed tag: %s
eo: linio %d: Misformita etikedo: %s

en: line %d: Only noarch subpackages are supported: %s
eo: linio %d: Nur subpakoj noarch estas permesataj: %s

en: line %d: Package does not exist: %s
eo: linio %d: Pako ne ekzistas: %s

en: line %d: Prefixes must not end with "/": %s
eo: linio %d: Oni ne rajtas fini prefikson kun "/": %s

en: line %d: Second %s
eo: linio %d: Dua %s

en: line %d: Second description
eo: linio %d: dua priskribo

en: line %d: Tag takes single token only: %s
eo: linio %d: Etikedo devas havi nur unu eron: %s

en: line %d: Too many names: %s
eo: linio %d: Tro da nomoj: %s

en: line %d: Unclosed %%if
eo: linio %d: Nefermita %%if

en: line %d: Unknown tag: %s
eo: linio %d: Nekonata etikedo: %s

en: line %d: internal script must end with '>': %s
eo: linio %d: ena programeto devas finiĝi per '>': %s

en: line %d: interpreter arguments not allowed in triggers: %s
eo: lino %d: interpretilaj parametroj ne estas permesataj en instigiloj: %s

en: line %d: script program must begin with '/': %s
eo: linio %d: programeto devas komenciĝi per '/': %s

en: line %d: second %%prep
eo: linio %d: dua %%prep

en: line %d: second %s
eo: line %d: dua %s

en: line %d: triggers must have --: %s
eo: linio %d: instigiloj devas enhavi: --: %s

en: line %d: unclosed macro or bad line continuation
eo: linio %d: nefinita makroo aŭ fuŝa linio-daŭrigo

en: line %d: unsupported internal script: %s
eo: linio %d: ne rekonas enan programeton: %s

en: line: %s
eo: linio: %s

en: list all configuration files
eo: listigu ĉiujn agordo-dosierojn

en: list all documentation files
eo: listigu ĉiujn dokumento-dosierojn

en: list files in package
eo: listigu dosierojn en pako

en: list keys from RPM keyring
eo: listigi ŝlosilojn el RPM-ŝlosilaro

en: lua hook failed: %s
eo: lua hoko malsukcesis: %s

en: lua script failed: %s
eo: lua-programeto malsukcesis: %s

en: magic_load failed: %s
eo: magic_load malsukcesis: %s

en: magic_open(0x%x) failed: %s
eo: magic_open(0x%x) malsukcesis: %s

en: malformed %s: %s
eo: misformita %s: %s

en: memory alloc (%u bytes) returned NULL.
eo: memora generado (%u okbitoj) donis nulon.

en: miFreeHeader: skipping
eo: miFreeHeader: preterlasanta

en: missing
eo: manka

en: missing   %c %s
eo: manka   %c %s

en: missing '(' in package label: %s
eo: manka '(' en pako-etikedo: %s

en: missing ')' in package label: %s
eo: manka ')' en pako-etikedo: %s

en: missing ':' (found 0x%02x) at %s:%d
eo: manka ':' (trovita 0x%02x) ĉe %s:%d

en: missing architecture for %s at %s:%d
eo: manka platformo por %s ĉe %s:%d

en: missing architecture name at %s:%d
eo: manka platforma nomo ĉe %s:%d

en: missing argument for %s at %s:%d
eo: manka parametro por %s ĉe %s:%d

en: missing name in %%changelog
eo: manka nomo en %%changelog

en: missing second ':' at %s:%d
eo: manka dua ':' ĉe %s:%d

en: missing { after %
eo: manka { post %

en: missing } after %{
eo: manka } post %{

en: net shared
eo: rete kunuzita

en: net shared
eo: rete kunuzata

en: no arguments given
eo: neniuj parametroj donitaj

en: no arguments given for parse
eo: neniuj parametroj donitaj por analizi

en: no arguments given for query
eo: neniuj parametroj donitaj por mendi

en: no arguments given for verify
eo: neniuj argumentoj donitaj por konstati

en: no dbpath has been set
eo: neniu dbpath estis valorizita

en: no dbpath has been set
eo: neniu dbpath estis valorizita

en: no description in %%changelog
eo: neniu priskribo en %%changelog

en: no package matches %s: %s
eo: neniu pako kongruas kun %s: %s

en: no package provides %s
eo: neniu pako provizas: %s

en: no package requires %s
eo: neniu pako postulas: %s

en: no package triggers %s
eo: neniuj pako-instigiloj %s

en: no packages given for erase
eo: neniuj pakoj donitaj por forigi

en: no packages given for install
eo: neniuj pakoj donitaj por instali

en: normal
eo: normala

en: normal
eo: normala

en: not an rpm package
eo: ne rpm-pako

en: not an rpm package
eo: ne rpm-pako

en: not installed
eo: ne instalita

en: not installed
eo: ne instalita

en: one type of query/verify may be performed at a time
eo: unu tipon de mendu/konstatu oni rajtas fari je fojo

en: only installation and upgrading may be forced
eo: nur instalado kaj promociado povas esti devigita

en: only one major mode may be specified
eo: nur unu ĉefa reĝimo povas esti specifita

en: only one of --excludedocs and --includedocs may be specified
eo: oni ne rajtas kune uzi la parametrojn --excludedocs kaj --includedocs

en: open of %s failed: %s
eo: malfermo de %s malsukcesis: %s

en: operate on binary rpms generated by spec (default)
eo: operaciu je dekumaj rpm-oj generitaj de spec (apriora)

en: operate on source rpm generated by spec
eo: operacii je fontotekstaj rpm-oj generitaj de spec

en: override build root
eo: superregi muntan radikon

en: override target platform
eo: superregi celan platformon

en: package %s (which is newer than %s) is already installed
eo: pako %s (kiu estas pli freŝa ol %s) jam instaliĝis

en: package %s is already installed
eo: pako %s jam instaliĝis

en: package %s is intended for a %s architecture
eo: pako %s ne intenciĝis por platformo %s

en: package %s is intended for a %s operating system
eo: pako %s ne intenciĝis por operaciumo %s

en: package %s is not installed
eo: pako %s ne estas instalita

en: package %s is not relocatable
eo: pako %s ne estas relokebla

en: package %s was already added, replacing with %s
eo: pako %s jam aldoniĝis, anstataŭigante per %s

en: package %s was already added, skipping %s
eo: pako %s jam aldoniĝis, preterlasanta %s

en: package has neither file owner or id lists
eo: pako enhavas nek dosieran estron nek identigilajn listojn

en: package has not file owner/group lists
eo: pako ne enhavas listojn de dosieraj estroj kaj grupoj

en: package name-version-release is not implicitly provided.
eo: la nomo, eldono kaj promocio de pako ne subkomprenita.

en: package payload can be compressed using bzip2.
eo: pako-ŝarĝo eblas esti kunpremita per bzip2.

en: package payload can be compressed using lzma.
eo: pako-ŝarĝo eblas esti kunpremita per lzma.

en: package payload can be compressed using xz.
eo: pako-ŝarĝo eblas esti kunpremita per xz.

en: package payload file(s) have "./" prefix.
eo: pako-ŝarĝa(j) dosiero(j) havas prefikson "./".

en: package scriptlets can be expanded at install time.
eo: pako-programetoj eblas etendiĝi dum insntalado.

en: package scriptlets may access the rpm database while installing.
eo: pakaĵo-programetojn rajtas atingi la rpm-datumbazon dum instali.

en: parse error in expression
eo: analiza eraro ĉe esprimo

en: parse spec file(s) to stdout
eo: montri ĉe ordinara eligo spec-dosiero(j)n

en: path %s in package %s is not relocatable
eo: pado %s en pako %s ne estas relokebla

en: predefine MACRO with value EXPR
eo: anataŭdifini MAKROO kun valoro ESPR

en: print dependency loops as warning
eo: eligu dependaĵaj spinojn kiel avertojn

en: print hash marks as package installs (good with -v)
eo: eligu kradojn dum pako-instaladon (bona kun -v)

en: print macro expansion of EXPR
eo: eligu makroan vastiĝon de ESPR

en: print percentages as package installs
eo: eligu elcentojn kiel la pako instaliĝas

en: print the version of rpm being used
eo: eligu la eldonon de rpm, kion vi uzas

en: provide less detailed output
eo: eligu malpli detale

en: provide more detailed output
eo: eligu pli detale

en: query of specfile %s failed, can't parse
eo: mendo de spec-dosiero %s malsukcesis, ne eblas analizi

en: query spec file(s)
eo: konstati spec-dosiero(j)n

en: query the package(s) triggered by the package
eo: mendi la pako(j)n okazigitaj de la pako

en: query/verify a header instance
eo: mendu/konstatu kapo-okazon

en: query/verify a package file
eo: mendu/konstatu pako-dosieron

en: query/verify all packages
eo: mendu/konstatu ĉiujn pakojn

en: query/verify package(s) from install transaction
eo: mendu/konstatu pako(j)n el instalo-interago

en: query/verify package(s) in group
eo: mendu/konstatu pako(j)n en grupo

en: query/verify package(s) owning file
eo: mendu/konstatu pako(j)n havanta(j) dosieron

en: query/verify package(s) with header identifier
eo: mendu/konstatu pako(j)n per kapo-identigilo

en: query/verify package(s) with package identifier
eo: mendu/konstatu pako(j)n per pako-identigilo

en: query/verify the package(s) which provide a dependency
eo: mendu/konstatu la pako(j)n, kiujn havigas dependaĵon

en: query/verify the package(s) which require a dependency
eo: mendu/konstatu la pako(j)n, kiuj postulas dependaĵon

en: read <FILE:...> instead of default file(s)
eo: legu <DOSIERON:...> anstataŭ apriora(j)n dosiero(j)n

en: read failed: %s (%d)
eo: malsukcesis legi: %s (%d)

en: reading symlink %s failed: %s
eo: legado de mola ligilo %s malsukcesis: %s

en: rebuild database inverted lists from installed package headers
eo: remuntu listojn inversigitajn de la datumbazo el instalitaj pako-kapoj

en: record %u could not be read
eo: ne eblas legi rikordon %u

en: region offset: BAD, tag %d type %d offset %d count %d
eo: regiona malsameco: FUŜA, etikedo %d tipo %d malsameco %d numero %d

en: region size: BAD, ril(%d) > il(%d)
eo: regiona grandeco, FUŜA, ril(%d) > il(%d)

en: region tag: BAD, tag %d type %d offset %d count %d
eo: regiona etikedo: FUŜA, etikedo %d tipo %d malsameco %d numero %d

en: region trailer: BAD, tag %d type %d offset %d count %d
eo: regiona antaŭaĵo: FUŜA, etikedo %d tipo %d malsameco %d numero %d

en: reinstall if the package is already present
eo: reinstalu se la pako jam ĉeestas

en: relocate files from path <old> to <new>
eo: reloki dosierojn de pado <malnova> al <nova>

en: relocate files in non-relocatable package
eo: reloku dosierojn en pako, kiu ne estas relokebla

en: relocate the package to <dir>, if relocatable
eo: reloku la pakon al <dosierujo>, se relokeblan

en: relocations must begin with a /
eo: relokiĝoj devas komenciĝi per /

en: relocations must contain a =
eo: relokiĝoj devas enhavi la signon =

en: relocations must have a / following the =
eo: / devas veni post = en relokiĝoj

en: remove all packages which match <package> (normally an error is generated if <package> specified multiple packages)
eo: forigu ĉiujn pakojn, kiuj kongruas al <pako> (ordinare eraro estas generita se <pako> specifis plurajn pakojn)

en: remove build tree when done
eo: forigi muntan arbon post finita

en: remove sources when done
eo: forigi fontotekstojn post kiam finita

en: remove specfile when done
eo: forigi spec-dosieron post kiam finita

en: replace files in %s with files from %s to recover
eo: anstataŭigi dosierojn en %s per dosieroj el %s por reatingi

en: replaced
eo: anstataŭita

en: replaced
eo: anstataŭigita

en: replacing %s failed: %s
eo: anstataŭigo de %s malsukcesis: %s

en: rpm checksig mode
eo: reĝimo kontroli konstaton de rpm

en: rpm query mode
eo: rpm-mendanta reĝimo

en: rpm verify mode
eo: rpm-konstata reĝimo

en: rpmMkTemp failed
eo: rpmMkTemp malsukcesis

en: rpmdb: damaged header #%u retrieved -- skipping.
eo: rpmdb: difektita kapo #%u akirita -- preterlasanta.

en: rpmdbNextIterator: skipping
eo: rpmdbNextIterator: preterlasanta

en: script disabling options may only be specified during package installation and erasure
eo: oni povas uzi parametrojn por malaktivigi programetojn nur dum instalado kaj forviŝado de pako

en: send stdout to CMD
eo: sendu ordinaran eligon al KMD

en: shared
eo: kunuzata

en: short hand for --replacepkgs --replacefiles
eo: mallongigo de --replacepkgs --replacefiles

en: sigh blob(%d): BAD, read returned %d
eo: suspira amaso(%d): FUŜA, donis: %d

en: sigh data: BAD, no. of  bytes(%d) out of range
eo: suspiraj etikedoj: FUŜA, numero da bajtoj (%d) ne en la skalo

en: sigh load: BAD
eo: suspira ŝarĝo: FUŜA

en: sigh magic: BAD
eo: suspira magiaĵo: FUŜA

en: sigh pad(%zd): BAD, read %zd bytes
eo: suspira pad(%zd): FUŜA, leginta %zd bajtojn

en: sigh sigSize(%zd): BAD, fstat(2) failed
eo: suspira sigSize(%zd): FUŜA, fstat(2) malsukcesis

en: sigh size(%d): BAD, read returned %d
eo: suspira grando(%d): FUŜA, legado donis: %d

en: sigh tag[%d]: BAD, tag %d type %d offset %d count %d
eo: suspira etikedo[%d], FUŜA, etikedo %d tipo %d malsameco %d nombro %d

en: sigh tags: BAD, no. of tags(%d) out of range
eo: suspiraj etikedoj: FUŜA, numero da etiketoj (%d) ne en la skalo

en: sign package(s)
eo: pretendi pako(j)n

en: sign package(s) (identical to --addsign)
eo: pretendi pako(j)n (identa je --addsign)

en: skip %%ghost files
eo: preterlasu %%fantomo-dosierojn

en: skip files with leading component <path>
eo: preterlasu dosierojn kun antaŭa komponanto <pado>

en: skip straight to specified stage (only for c,i)
eo: preterlasi rekte al specifita etapo (nur por c,i)

en: skipped
eo: preterlasita

en: skipping %s %s with unverifiable signature
eo: preterlasanta %sn %s kun nekonstatebla pretendo

en: skipping %s - transfer failed
eo: transigo de %s malsukcesis - preterlasanta

en: skipping %s with unverifiable signature
eo: preterlanata je %s kun nekonstatebla pretendo

en: source package contains no .spec file
eo: fontoteksta pako enhavas neniun spec-dosieron

en: source package expected, binary found
eo: fontoteksta pako atendita, plenumebla trovita

en: support for POSIX.1e file capabilities
eo: rego de kapabloj de dosieroj laŭ POSIX.1e

en: syntax error in expression
eo: sintaksa eraro en esprimo

en: syntax error while parsing &&
eo: sintaksa eraro dum analizi &&

en: syntax error while parsing ==
eo: sintaksa eraro dum analizi ==

en: syntax error while parsing ||
eo: Sintaksa eraro dum analizi ||

en: tag[%d]: BAD, tag %d type %d offset %d count %d
eo: etikedo[%d]: FUŜä, etikedo %d tipo %d malsameco %d numero %d

en: the scriptlet interpreter can use arguments from header.
eo: la programeta interpretilo povas uzi parametrojn de la kapo.

en: transaction
eo: interago

en: trigger disabling options may only be specified during package installation and erasure
eo: oni povas uzi parametrojn por malaktivigi instigilojn nur dum instalado kaj forviŝado de pako

en: types must match
eo: tipoj devas esti kongruaj

en: unable to read the signature
eo: ne eblas legi la pretendon

en: unexpected ]
eo: neatendita ]

en: unexpected query flags
eo: neatenditaj mendo-flagoj

en: unexpected query format
eo: neatendita mendo-aranĝo

en: unexpected query source
eo: neatendita mendo-fonto

en: unexpected }
eo: neatendita }

en: unknown error %d encountered while manipulating package %s
eo: nekonata eraro %d okazis dum manipuli pakon %s

en: unknown tag
eo: nekonata etikedo

en: unknown tag: "%s"
eo: nekonata etikedo: "%s"

en: unmatched (
eo: ( sen )

en: unpacking of archive failed%s%s: %s
eo: Elpakado de arkivo malsukcesis%s%s: %s

en: unrecognized db option: "%s" ignored.
eo: nekonata elekto en db: "%s" ignorita.

en: unsupported RPM package version
eo: nekomprenata RPM-paka eldono

en: update the database, but do not modify the filesystem
eo: aktualigu la datumbazon, sed ne modifu la dosiersistemon

en: upgrade package(s)
eo: promociu pako(j)n

en: upgrade package(s) if already installed
eo: promociu pako(j)n se jam instalitaj

en: upgrade to an old version of the package (--force on upgrades does this automatically)
eo: malpromocii al malfreŝa eldono de la pako (--force aŭtomate faras tion)

en: use ROOT as top level directory
eo: uzu RADIKON kiel komenco-dosierujon

en: use database in DIRECTORY
eo: uzu datumbazon en DOSIERUJO

en: use the following query format
eo: uzu la jenan mendo-formaton

en: user %s does not exist - using root
eo: uzanto %s ne ekzistas - mi uzos la ĉefuzanton

en: verify %files section from <specfile>
eo: konstati la sekcion %file laŭ <spec-dosiero>

en: verify %files section from <tarball>
eo: konstati sekcion %files laŭ <tar-dosiero>

en: verify database files
eo: konstatu datumbazajn dosierojn

en: verify package signature(s)
eo: konstatu pako-pretendo(j)n

en: waiting for %s lock on %s
eo: atendis ŝloson %s ĉe %s

en: warning:
eo: averto:

en: wrong color
eo: malĝusta koloro

en: wrong color
eo: malĝŭsta koloro

en: { expected after : in expression
eo: { atendita post : en esprimo

en: { expected after ? in expression
eo: { atendita post ? en esprimo

en: | expected at end of expression
eo: | atendita je la fino de la esprimo

en: } expected in expression
eo: } atendita en esprimo
