network-manager-applet - en to el translation catalogue (569 entries)

en: 
    The VPN connection '%s' disconnected because the VPN service stopped.
el: 
    Αποσυνδεθήκατε από το VPN '%s', γιατί διακόπηκε η υπηρεσία VPN.

en: 
    The VPN connection '%s' disconnected because the network connection was interrupted.
el: 
    Αποσυνδεθήκατε από το VPN '%s', γιατί διακόπηκε η σύνδεση δικτύου.

en: 
    The VPN connection '%s' disconnected.
el: 
    Αποσυνδεθήκατε από το VPN '%s'.

en: 
    The VPN connection '%s' failed because of invalid VPN secrets.
el: 
    Απέτυχε η σύνδεση VPN '%s', γιατί τα VPN secrets ήταν άκυρα.

en: 
    The VPN connection '%s' failed because the VPN service did not start in time.
el: 
    Απέτυχε η σύνδεση VPN '%s', γιατί δεν έγινε έγκαιρη εκκίνηση της υπηρεσίας VPN.

en: 
    The VPN connection '%s' failed because the VPN service failed to start.
el: 
    Απέτυχε η σύνδεση VPN '%s', γιατί απέτυχε η εκκίνηση της υπηρεσίας VPN.

en: 
    The VPN connection '%s' failed because the VPN service failed to start.
    
    %s
el: 
    Απέτυχε η σύνδεση VPN '%s', γιατί απέτυχε η εκκίνηση της υπηρεσίας VPN.
    
    %s

en: 
    The VPN connection '%s' failed because the VPN service returned invalid configuration.
el: 
    Απέτυχε η σύνδεση VPN '%s', γιατί η υπηρεσία VPN επέστρεψε άκυρες ρυθμίσεις.

en: 
    The VPN connection '%s' failed because the VPN service stopped unexpectedly.
el: 
    Απέτυχε η σύνδεση VPN '%s', γιατί η υπηρεσία VPN διακόπηκε ανεξήγητα.

en: 
    The VPN connection '%s' failed because the connection attempt timed out.
el: 
    Απέτυχε η σύνδεση VPN '%s', γιατί έληξε το χρονικό όριο σύνδεσης.

en: 
    The VPN connection '%s' failed because the network connection was interrupted.
el: 
    Απέτυχε η σύνδεση VPN '%s', γιατί διακόπηκε η σύνδεση δικτύου.

en: 
    The VPN connection '%s' failed because there were no valid VPN secrets.
el: 
    Απέτυχε η σύνδεση VPN '%s', γιατί δεν βρέθηκαν έγκυρα VPN secrets.

en: 
    The VPN connection '%s' failed to start.
    
    %s
el: 
    Απέτυχε η εκκίνηση της σύνδεσης VPN '%s'.
    
    %s

en: 
    The VPN connection '%s' failed.
el: 
    Απέτυχε η σύνδεση VPN '%s'.

en: "vlan" + number
el: "vlan" + αριθμός

en: %d day ago | %d days ago
el[0]: %d ημέρα πριν
el[1]: %d ημέρες πριν

en: %d hour ago | %d hours ago
el[0]: %d ώρα πριν
el[1]: %d ώρες πριν

en: %d minute ago | %d minutes ago
el[0]: %d λεπτό πριν
el[1]: %d λεπτά πριν

en: %d month ago | %d months ago
el[0]: %d μήνα πριν
el[1]: %d μήνες πριν

en: %d year ago | %d years ago
el[0]: %d έτος πριν
el[1]: %d έτη πριν

en: %s (%s roaming)
el: %s (περιαγωγή %s)

en: %s (default)
el: %s (προεπιλογή)

en: %s (roaming)
el: %s (περιαγωγή)

en: %s Network
el: Δίκτυο %s

en: %s connection
el: σύνδεση %s

en: %s slave %d
el: %s υποτελής %d

en: (in some cases) Your broadband billing plan APN (Access Point Name)
el: (σε κάποιες περιπτώσεις) Το APN (Όνομα σημείου πρόσβασης) της ευρυζωνικής συνδρομής σας

en: (none)
el: (κανένα)

en: 1 (Default)
el: 1 (προεπιλογή)

en: 802.1X authentication
el: Πιστοποίηση 802.1X

en: 802.1x Security
el: Ασφάλεια 802.1X

en: A connection will now be made to your mobile broadband provider using the settings you selected.  If the connection fails or you cannot access network resources, double-check your settings.  To modify your mobile broadband connection settings, choose "Network Connections" from the System >> Preferences menu.
el: Τώρα θα γίνει σύνδεση στον πάροχο κινητής ευρυζωνικής σύνδεσης, χρησιμοποιώντας τις ρυθμίσεις που επιλέξατε. Αν η σύνδεση αποτύχει, ή αν δεν έχετε πρόσβαση στους πόρους του δικτύου, ελέγξτε ξανά τις ρυθμίσεις σας. Για να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις της κινητής ευρυζωνικής σύνδεσης, επιλέξτε "Συνδέσεις δικτύου" από το μενού Σύστημα >> Προτιμήσεις.

en: A file named "%s" already exists.
el: Ένα αρχείο με το όνομα "%s" υπάρχει ήδη.

en: A password is required to connect to '%s'.
el: Απαιτείται συνθηματικό για σύνδεση στο '%s'.

en: ARP _targets:
el: _Προορισμοί ARP:

en: Access the Internet using your mobile phone (DUN)
el: Πρόσβαση στο διαδίκτυο μέσω του κινητού σας τηλεφώνου (DUN)

en: Active Network Connections
el: Ενεργές συνδέσεις δικτύου

en: Active backup
el: Ενεργό αντίγραφο ασφαλείας

en: Adaptive load balancing
el: Προσαρμοστική εξισορρόπηση φορτίου

en: Adaptive transmit load balancing
el: Προσαρμοστική μετάδοση εξισορρόπησης φορτίου

en: Additional DNS ser_vers:
el: Επιπλέον εξυπηρετητές _DNS:

en: Additional s_earch domains:
el: Επιπλέον τομείς ανα_ζήτησης:

en: Address
el: Διεύθυνση

[ctx: Address]
en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Addresses
el: Διευθύνσεις

en: Advanced
el: Για προχωρημένους

en: All _users may connect to this network
el: Όλοι οι _χρήστες μπορούν να συνδεθούν σε αυτό το δίκτυο

en: All files
el: Όλα τα αρχεία

en: Allow _BSD data compression
el: Να επιτρέπεται η συμπίεση _BSD

en: Allow _Deflate data compression
el: Να επιτρέπεται η συμπίεση _Deflate

en: Allow _roaming if home network is not available
el: Να επιτρέπεται η _περιαγωγή αν το οικιακό δίκτυο δεν είναι διαθέσιμο

en: Allow automatic PAC pro_visioning
el: Να επιτρέπεται η αυτόματη _παροχή PAC

en: Allowed Authentication Methods
el: Επιτρεπτές μέθοδοι πιστοποίησης

en: Allowed methods:
el: Επιτρεπτές μέθοδοι:

en: An IP address, or a comma-separated list of IP addresses, to look for when checking the link status.
el: Μια διεύθυνση IP, ή μια λίστα που ξεχωρίζεται με κόμμα των διευθύνσεων IP, για αναζήτηση κατά τον έλεγχο της κατάστασης συνδέσμου.

en: Anony_mous identity:
el: Α_νώνυμη ταυτότητα:

en: Anonymous
el: Ανώνυμος

en: Any
el: Οποιαδήποτε

en: Any device
el: Οποιαδήποτε συσκευή

en: Are you sure you wish to delete the connection %s?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε τη σύνδεση %s;

en: As_k for this password every time
el: Ε_ρώτηση για κωδικό κάθε φορά

en: Au_thentication:
el: _Πιστοποίηση:

en: Aut_onegotiate
el: Α_υτόματη διαπραγμάτευση

en: Authenticate to delete the selected connection
el: Απαιτείται πιστοποίηση για τη διαγραφή της επιλεγμένης σύνδεσης

en: Authenticate to edit the selected connection
el: Απαιτείται πιστοποίηση για την επεξεργασία της επιλεγμένης σύνδεσης

en: Authenticate to save this connection for all users of this machine.
el: Απαιτείται πιστοποίηση για την αποθήκευση αυτής της σύνδεσης για όλους τους χρήστες του συστήματος.

en: Authenticated
el: Πιστοποιήθηκε

en: Authentication
el: Πιστοποίηση

en: Authentication required by Wi-Fi network
el: Απαιτείται πιστοποίηση από το ασύρματο δίκτυο

en: Auto Ethernet
el: Αυτόματο Ethernet

en: Automatic
el: Αυτόματα

en: Automatic (DHCP)
el: Αυτόματα (DHCP)

en: Automatic (DHCP) addresses only
el: Μόνο αυτόματες διευθύνσεις (DHCP)

en: Automatic (PPP)
el: Αυτόματα (PPP)

en: Automatic (PPP) addresses only
el: Μόνο αυτόματες διευθύνσεις (PPP)

en: Automatic (PPPoE)
el: Αυτόματα (PPPoE)

en: Automatic (PPPoE) addresses only
el: Μόνο αυτόματες διευθύνσεις (PPPoE)

en: Automatic (VPN)
el: Αυτόματα (VPN)

en: Automatic (VPN) addresses only
el: Μόνο αυτόματες διευθύνσεις (VPN)

en: Automatic with manual DNS settings
el: Αυτόματα με χειροκίνητες ρυθμίσεις DNS

en: Automatic, DHCP only
el: Αυτόματα, μόνο DHCP

en: Automatic, addresses only
el: Αυτόματα, μόνο διευθύνσεις

en: Automatically connect to _VPN when using this connection
el: Αυτόματη σύνδεση με _VPN όταν χρησιμοποιείται αυτή η σύνδεση

en: Automatically unlock this device
el: Αυτόματο ξεκλείδωμα αυτής της συσκευής

en: Available
el: Διαθέσιμα

en: Ban_d:
el: _Ζώνη:

en: Base Connection:
el: Σύνδεση βάσης:

en: Basic
el: Βασικό

en: Bluetooth
el: Μπλουτούθ

en: Bluetooth configuration not possible (error finding NetworkManager: (%s) %s).
el: Η ρύθμιση μπλούτουθ είναι αδύνατη (σφάλμα εύρεσης του NetworkManager: (%s) %s).

en: Bluetooth configuration not possible (failed to connect to D-Bus: (%s) %s).
el: Η διαμόρφωση μπλούτουθ δεν είναι εφικτή (αποτυχία σύνδεσης στον δίαυλο δεδομένων: (%s) %s).

en: Bond
el: Σύνδεση

en: Bond connection %d
el: Ενσύρματη σύνδεση %d

en: Bonded _connections:
el: Συζευγμένες _συνδέσεις:

en: Both
el: Και τα δύο

en: Bridge
el: Γέφυρα

en: Bridge Port
el: Θύρα γέφυρας

en: Bridge connection %d
el: Σύνδεση γέφυρας %d

en: Bridged _connections:
el: Γεφυρωμένες _συνδέσεις:

en: Broadcast
el: Εκπομπή

en: Broadcast Address:
el: Διεύθυνση μετάδοσης:

en: CDMA network.
el: Δίκτυο CDMA.

en: C_A certificate:
el: Πιστοποιητικό C_A:

en: C_hannel:
el: Κα_νάλι:

en: C_loned MAC address:
el: _Κλωνοποιημένη διεύθυνση MAC:

en: C_onnection:
el: Σύν_δεση:

en: C_reate
el: Δ_ημιουργία

en: Cannot export VPN connection
el: Αδύνατη η εξαγωγή της σύνδεσης VPN

en: Cannot import VPN connection
el: Αδύνατη η εισαγωγή της σύνδεσης VPN

en: Change...
el: Αλλαγή...

en: Choose CA Certificate
el: Επιλέξτε πιστοποιητικό CA

en: Choose a Certificate Authority certificate...
el: Επιλέξτε πιστοποιητικό Αρχής Πιστοποίησης...

en: Choose a Connection Type
el: Επιλογή τύπου σύνδεσης

en: Choose a PAC file...
el: Επιλέξτε ένα αρχείο PAC...

en: Choose a VPN Connection Type
el: Επιλογή τύπου σύνδεσης VPN

en: Choose your Billing Plan
el: Επιλέξτε τη συνδρομή σας

en: Choose your Provider
el: Επιλέξτε τον πάροχό σας

en: Choose your Provider's Country or Region
el: Επιλέξτε τη χώρα ή περιοχή του παρόχου σας

en: Choose your personal certificate...
el: Επιλέξτε το προσωπικό σας πιστοποιητικό...

en: Choose your private key...
el: Επιλέξτε το ιδιωτικό σας κλειδί...

en: Compression
el: Συμπίεση

en: Configure _Methods…
el: Ρύθμιση _μεθόδων…

en: Configuring Wi-Fi network connection '%s'...
el: Ρύθμιση της ασύρματης σύνδεσης δικτύου '%s'...

en: Configuring ethernet network connection '%s'...
el: Ρύθμιση της σύνδεσης δικτύου έθερνετ '%s'...

en: Configuring mobile broadband connection '%s'...
el: Ρύθμιση της κινητής ευρυζωνικής σύνδεσης '%s'...

en: Confirm Mobile Broadband Settings
el: Επιβεβαίωση των ρυθμίσεων της κινητής ευρυζωνικής σύνδεσης

en: Connect to Hidden Wi-Fi Network
el: Σύνδεση σε κρυφό ασύρματο δίκτυο

en: Connected
el: Συνδεδεμένο

en: Connection Established
el: Η σύνδεση επιτεύχθηκε

en: Connection Information
el: Πληροφορίες σύνδεσης

en: Connection _Information
el: Π_ληροφορίες σύνδεσης

en: Connection _name:
el: Ό_νομα σύνδεσης:

en: Connection activation failed
el: Απέτυχε η ενεργοποίηση της σύνδεσης

en: Connection add failed
el: Απέτυχε η προσθήκη σύνδεσης

en: Connection delete failed
el: Απέτυχε η διαγραφή της σύνδεσης

en: Connection failure
el: Αποτυχία σύνδεσης

en: Copyright © 2004-2011 Red Hat, Inc.
    Copyright © 2005-2008 Novell, Inc.
    and many other community contributors and translators
el: Copyright © 2004-2011 Red Hat, Inc.
    Copyright © 2005-2008 Novell, Inc.
    και πολλοί άλλοι προγραμματιστές της κοινότητας και μεταφραστές

en: Could not create connection
el: Αδύνατη η δημιουργία σύνδεσης

en: Could not create new connection
el: Αδύνατη η δημιουργία νέας σύνδεσης

en: Could not edit connection
el: Αδύνατη η επεξεργασία της σύνδεσης

en: Could not find VPN plugin service for '%s'.
el: Δε βρέθηκε η υπηρεσία πρόσθετου VPN για το '%s'.

en: Could not load 802.1x Security user interface.
el: Αδυναμία φόρτωσης της ασφάλειας 802.1x της διεπαφής χρήστη.

en: Could not load DSL user interface.
el: Αδυναμία φόρτωσης της διεπαφής χρήστη DSL.

en: Could not load General user interface.
el: Αδυναμία φόρτωσης της γενικής διεπαφής χρήστη.

en: Could not load IPv4 user interface.
el: Αδυναμία φόρτωσης της διεπαφής χρήστη IPv4.

en: Could not load IPv6 user interface.
el: Αδυναμία φόρτωσης της διεπαφής χρήστη IPv6.

en: Could not load InfiniBand user interface.
el: Αδυναμία φόρτωσης της InfiniBand διεπαφής χρήστη.

en: Could not load PPP user interface.
el: Αδυναμία φόρτωσης της διεπαφής χρήστη PPP.

en: Could not load VPN user interface.
el: Αδυναμία φόρτωσης της διεπαφής χρήστη VPN.

en: Could not load Wi-Fi security user interface.
el: Αδυναμία φόρτωσης της διεπαφής χρήστη ασφάλειας ασύρματου δικτύου.

en: Could not load Wi-Fi security user interface; missing Wi-Fi setting.
el: Αδυναμία φόρτωσης της διεπαφής χρήστη ασφάλειας ασύρματης σύνδεσης· λείπει μια ρύθμιση του ασύρματου δικτύου.

en: Could not load Wi-Fi user interface.
el: Αδυναμία φόρτωσης της διεπαφής χρήστη ασύρματης σύνδεσης.

en: Could not load WiMAX user interface.
el: Αδυναμία φόρτωσης της διεπαφής χρήστη WiMAX.

en: Could not load bond user interface.
el: Αδυναμία φόρτωσης της σύνδεσης διεπαφής χρήστη.

en: Could not load bridge port user interface.
el: Αδυναμία φόρτωσης της θύρας γέφυρας διεπαφής χρήστη.

en: Could not load bridge user interface.
el: Αδυναμία φόρτωσης γέφυρας διεπαφής χρήστη.

en: Could not load ethernet user interface.
el: Αδυναμία φόρτωσης έθερνετ διεπαφής χρήστη.

en: Could not load mobile broadband user interface.
el: Αδυναμία φόρτωσης της διεπαφής χρήστη κινητής ευρυζωνικής σύνδεσης.

en: Could not load vlan user interface.
el: Αδυναμία φόρτωσης της διεπαφής χρήστη vlan.

en: Country or Region List:
el: Λίστα χωρών ή περιοχών:

en: Country or region
el: Χώρα ή περιοχή

en: Create New Wi-Fi Network
el: Δημιουργία νέου ασύρματου δικτύου

en: Create _New Wi-Fi Network...
el: Δημιουργία _νέου ασύρματου δικτύου...

en: Create a connection for _this mobile broadband device:
el: Δημιουργία σύνδεσης για την _ακόλουθη συσκευή:

en: Create…
el: Δημιουργία…

en: DER or PEM certificates (*.der, *.pem, *.crt, *.cer)
el: Πιστοποιητικά DER ή PEM (*.der, *.pem, *.crt, *.cer)

en: DER, PEM, or PKCS#12 private keys (*.der, *.pem, *.p12, *.key)
el: Ιδιωτικά κλειδιά DER, PEM ή PKCS#12 (*.der, *.pem, *.p12, *.key)

en: DNS ser_vers:
el: Εξυπηρετητές _DNS:

en: DSL authentication
el: Πιστοποίηση DSL

en: DSL connection %d
el: Σύνδεση DSL %d

en: D_HCP client ID:
el: Ταυτότητα πελάτη D_HCP:

en: Datagram
el: Αυτοδύναμο πακέτο

en: Default
el: Προεπιλογή

en: Delete the selected connection
el: Διαγραφή της επιλεγμένης σύνδεσης

en: Detecting phone configuration...
el: Γίνεται εντοπισμός της ρύθμισης του τηλεφώνου...

en: Device disconnect failed
el: Αποτυχία αποσύνδεσης της συσκευής

en: Device name + number
el: Όνομα συσκευής + αριθμός

en: Did not find a connection with UUID '%s'
el: Δε βρέθηκε σύνδεση με UUID '%s'

en: Disable VPN notifications
el: Απενεργοποίηση ειδοποιήσεων VPN

en: Disable WiFi Create
el: Απενεργοποίηση δημιουργίας ασύρματου δικτύου

en: Disable connected notifications
el: Απενεργοποίηση ειδοποιήσεων σύνδεσης

en: Disable disconnected notifications
el: Απενεργοποίηση ειδοποιήσεων αποσύνδεσης

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Disconnect
el: Αποσύνδεση

en: Disconnect failure
el: Αποτυχία αποσύνδεσης

en: Disconnected
el: Χωρίς σύνδεση

en: Do you want to replace %s with the VPN connection you are saving?
el: Θέλετε να αντικαστήσετε την %s με τη σύνδεση VPN που αποθηκεύετε;

en: Domains used when resolving host names. Use commas to separate multiple domains.
el: Οι τομείς χρησιμοποιούνται για την ανάλυση του ονόματος συστημάτων. Χρησιμοποιήστε κόμματα για τον διαχωρισμό πολλαπλών τομέων.

en: Don't know how to create '%s' connections
el: Δε γνωρίζω πως μπορούν να πραγματοποιηθούν συνδέσεις τύπου '%s'

en: Don't show this message again
el: Να μην εμφανιστεί αυτό το μήνυμα ξανά

en: Driver:
el: Οδηγός:

en: Dynamic WEP
el: Δυναμικό WEP

en: Dynamic WEP (802.1x)
el: Δυναμικό WEP (802.1x)

en: Edit Connections...
el: Επεξεργασία συνδέσεων...

en: Edit the selected connection
el: Επεξεργασία της επιλεγμένης σύνδεσης

en: Editing %s
el: Επεξεργασία %s

en: Editing IPv4 routes for %s
el: Επεξεργασία των διαδρομών IPv4 για την %s

en: Editing IPv6 routes for %s
el: Επεξεργασία των διαδρομών IPv6 για την %s

en: Editing PPP authentication methods for %s
el: Επεξεργασία των μεθόδων πιστοποίησης PPP για την %s

en: Editing un-named connection
el: Επεξεργασία σύνδεσης χωρίς όνομα

en: Enable N_otifications
el: Ενεργοποίηση ει_δοποιήσεων

en: Enable WiMA_X Mobile Broadband
el: Ενεργοποίηση κινητής ευρυζωνικής WiMA_X

en: Enable _Mobile Broadband
el: Ενεργοποίηση _κινητής ευρυζωνικής

en: Enable _Networking
el: Ενεργοποίηση _δικτύωσης

en: Enable _STP (Spanning Tree Protocol)
el: Ενεργοποίηση _STP (πρωτόκολλο δένδρου κάλυψης)

en: Enable _Wi-Fi
el: Ενεργοποίηση α_σύρματου

en: Enter a name for the Wi-Fi network you wish to create.
el: Εισάγετε το όνομα του ασύρματου δικτύου που επιθυμείτε να δημιουργήσετε.

en: Enter the name and security details of the hidden Wi-Fi network you wish to connect to.
el: Εισάγετε το όνομα και τις ρυθμίσεις ασφαλείας του κρυφού ασύρματου δικτύου στο οποίο επιθυμείτε να συνδεθείτε.

en: Error creating connection
el: Σφάλμα δημιουργίας σύνδεσης

en: Error displaying connection information:
el: Σφάλμα εμφάνισης πληροφοριών σύνδεσης:

en: Error editing connection
el: Σφάλμα επεξεργασίας σύνδεσης

en: Error initializing editor
el: Σφάλμα αρχικοποίησης επεξεργασίας

en: Error saving connection
el: Σφάλμα αποθήκευσης σύνδεσης

en: Error: %s
el: Σφάλμα: %s

en: Ethernet
el: Έθερνετ

en: Ethernet Network
el: Δίκτυο έθερνετ

en: Ethernet Network (%s)
el: Δίκτυο έθερνετ (%s)

en: Ethernet Networks
el: Δίκτυα έθερνετ

en: Ethernet Networks (%s)
el: Δίκτυα έθερνετ (%s)

en: Ethernet connection %d
el: Σύνδεση έθερνετ %d

en: Ethernet network connection '%s' active
el: Σύνδεση δικτύου έθερνετ '%s' ενεργή

en: Export VPN connection...
el: Εξαγωγή σύνδεσης VPN...

en: FAST
el: ΓΡΗΓΟΡΑ

en: Failed to activate connection
el: Αποτυχία ενεργοποίησης της σύνδεσης

en: Failed to add new connection
el: Αποτυχία προσθήκης νέας σύνδεσης

en: Failed to add/activate connection
el: Αποτυχία προσθήκης/ενεργοποίησης σύνδεσης

en: Failed to create DUN connection: %s
el: Αδυναμία δημιουργίας σύνδεσης DUN: %s

en: Failed to create PAN connection: %s
el: Αδυναμία δημιουργίας σύνδεσης PAN: %s

en: Failed to update connection secrets due to an unknown error.
el: Απέτυχε η ενημέρωση των μυστικών της σύνδεσης εξαιτίας άγνωστου σφάλματος.

en: Firewall _zone:
el: _Ζώνη τείχους προστασίας:

en: FirewallD is not running.
el: Το τείχος προστασίας D δεν εκτελείται.

en: GSM network.
el: Δίκτυο GSM.

en: Gateway
el: Πύλη δικτύου

en: General
el: Γενικό

en: Hardware
el: Υλικό

en: Hardware Address:
el: Διεύθυνση υλικού:

en: Hidden Wi-Fi network
el: Κρυφό ασύρματο δίκτυο

en: Home network
el: Οικιακό δίκτυο

en: Home network (%s)
el: Οικιακό δίκτυο (%s)

en: I can't find my provider and I wish to enter it _manually:
el: Δε βρήκα τον πάροχό μου και θέλω να τον εισάγω με το _χέρι:

en: IP Address:
el: Διεύθυνση IP:

en: IP addresses identify your computer on the network.  Click the "Add" button to add an IP address.
el: Οι διευθύνσεις IP επιτρέπουν την αναγνώριση του υπολογιστή σας στο δίκτυο. Πατήστε το κουμπί "Προσθήκη" για να προσθέσετε διεύθυνση IP.

en: IP addresses of domain name servers used to resolve host names. Use commas to separate multiple domain name server addresses.
el: Οι διευθύνσεις IP των εξυπηρετητών ονόματος τομέα χρησιμοποιούνται για την ανάλυση του ονόματος των συστημάτων. Χρησιμοποιήστε κόμματα για τον διαχωρισμό των διευθύνσεων των πολλαπλών διευθύνσεων εξυπηρετητή ονόματος τομέα.

en: IPv4 Settings
el: Ρυθμίσεις IPv4

en: IPv6 Settings
el: Ρυθμίσεις IPv6

en: I_dentity:
el: _Ταυτότητα:

en: If enabled, this connection will never be used as the default network connection.
el: Αν είναι ενεργοποιημένο, αυτή η σύνδεση δε θα χρησιμοποιείται ποτέ ως προεπιλεγμένη σύνδεση δικτύου.

en: Ig_nore automatically obtained routes
el: Α_γνόηση διαδρομών που ελήφθησαν αυτόματα

en: Ignore
el: Αγνόηση

en: Ignore CA certificate
el: Παράβλεψη πιστοποιητικού CA

en: Ignored
el: Αγνόηση

en: Import a saved VPN configuration...
el: Εισαγωγή αποθηκευμένης διαμόρφωσης VPN...

en: In most cases, the provider's PPP servers will support all authentication methods.  If connections fail, try disabling support for some methods.
el: Στις περισσότερες περιπτώσεις, οι εξυπηρετητές PPP του παρόχου υποστηρίζουν όλες τις μεθόδους πιστοποίησης. Αν αποτυγχάνει η σύνδεση, δοκιμάστε να απενεργοποιήσετε κάποιες μεθόδους.

en: InfiniBand connection %d
el: Σύνδεση InfiniBand %d

en: Infrastructure
el: Υποδομή

en: Installed CDMA device
el: Εγκατεστημένη συσκευή CDMA

en: Installed GSM device
el: Εγκατεστημένη συσκευή GSM

en: Interface:
el: Διεπαφή:

en: It is not intended for command-line interaction but instead runs in the GNOME desktop environment.
el: Δεν προορίζεται για χρήση μέσω γραμμής εντολών και εκτελείται στην επιφάνεια εργασίας του GNOME.

en: Last Used
el: Τελευταία χρήση

en: Link _down delay:
el: Καθυστέρηση _αποσύνδεσης:

en: Link _up delay:
el: Καθυστέρηση _σύνδεσης:

en: Link-Local
el: Τοπική σύνδεση

en: Link-Local Only
el: Μόνο τοπική σύνδεση

en: MII (recommended)
el: MII (συνιστώμενο)

en: M_ode:
el: _Κατάσταση:

en: Manage and change your network connection settings
el: Διαχείριση και αλλαγή ρυθμίσεων των συνδέσεων δικτύου

en: Manage your network connections
el: Διαχείριση των συνδέσεων δικτύου

en: Manual
el: Χειροκίνητα

en: Metric
el: Μετρικό

en: Microsoft Challenge Handshake Authentication Protocol version 2
el: Microsoft Challenge Handshake Authentication Protocol έκδοση 2

en: Missing resources
el: Λείπουν πόροι

en: Mobile Broadband
el: Κινητή ευρυζωνική

en: Mobile Broadband (%s)
el: Κινητή ευρυζωνική (%s)

en: Mobile Broadband network.
el: Κινητό ευρυζωνικό δίκτυο.

en: Mobile broadband connection '%s' active
el: Κινητή ευρυζωνική σύνδεση '%s' ενεργή

en: Mobile broadband connection '%s' active: (%d%%%s%s)
el: Κινητή ευρυζωνική σύνδεση '%s' ενεργή: (%d%%%s%s)

en: Mobile broadband network password
el: Συνθηματικό κινητού ευρυζωνικού δικτύου

en: Mobile wizard was canceled
el: Ο βοηθός κινητού ακυρώθηκε

en: Monitoring _frequency:
el: Σ_υχνότητα παρακολούθησης:

en: More networks
el: Περισσότερα δίκτυα

en: My country is not listed
el: Η χώρα μου δεν είναι στη λίστα

en: My plan is not listed...
el: Η συνδρομή μου δεν αναφέρεται...

en: My provider uses CDMA technology (1xRTT, EVDO)
el: Ο πάροχός μου χρησιμοποιεί τεχνολογίες CDMA (1xRTT, EVDO)

en: My provider uses C_DMA-based technology (i.e. 1xRTT, EVDO)
el: Ο πάροχός μου χρησιμοποιεί τεχνολογίες C_DMA (π.χ. 1xRTT, EVDO)

en: My provider uses GSM technology (GPRS, EDGE, UMTS, HSPA)
el: Ο πάροχός μου χρησιμοποιεί τεχνολογίες GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSPA)

en: My provider uses _GSM-based technology (i.e. GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA)
el: Ο πάροχός μου χρησιμοποιεί τεχνολογίες _GSM (π.χ. GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA)

en: N_etwork ID:
el: ID _δικτύου:

en: Name
el: Όνομα

en: Netmask
el: Μάσκα δικτύου

en: Network
el: Δίκτυο

en: Network Connections
el: Συνδέσεις δικτύου

en: Network connection '%s' active
el: Σύνδεση '%s' ενεργή

en: NetworkManager Applet
el: Μικροεφαρμογή NetworkManager

en: NetworkManager Website
el: Ιστοσελίδα NetworkManager

en: NetworkManager is not running...
el: Ο NetworkManager δεν εκτελείται...

en: Networking disabled
el: Δικτύωση απενεργοποιημένη

en: New Mobile Broadband (CDMA) connection...
el: Νέα κινητή ευρυζωνική σύνδεση (CDMA)...

en: New Mobile Broadband (GSM) connection...
el: Νέα κινητή ευρυζωνική σύνδεση (GSM)...

en: New Mobile Broadband Connection
el: Νέα κινητή ευρυζωνική σύνδεση

en: New Mobile Broadband connection...
el: Νέα κινητή ευρυζωνική σύνδεση...

en: New PIN code:
el: Νέος κωδικός PIN:

en: New Wi-Fi network
el: Νέο ασύρματο δίκτυο

en: New...
el: Νέο...

en: No Certificate Authority certificate chosen
el: Δεν έχει επιλεχθεί πιστοποιητικό Αρχής Πιστοποίησης

en: No network connection
el: Δεν υπάρχει σύνδεση δικτύου

en: No network devices available
el: Δε βρέθηκαν συσκευές δικτύου

en: No valid active connections found!
el: Δε βρέθηκαν έγκυρες ενεργές συνδέσεις!

en: Not using a Certificate Authority (CA) certificate can result in connections to insecure, rogue Wi-Fi networks.  Would you like to choose a Certificate Authority certificate?
el: Η έλλειψη χρήσης πιστοποιητικού αρχής πιστοποίησης (CA), μπορεί να καταλήξει σε επισφαλή και ευάλωτα ασύρματα δίκτυα. Θέλετε να επιλέξετε ένα πιστοποιητικό αρχής πιστοποίησης;

en: Notification area applet for managing your network devices and connections.
el: Μικροεφαρμογή για τη διαχείριση των συσκευών και των συνδέσεων δικτύου σας.

en: Nu_mber:
el: Αριθ_μός:

en: OLPC Mesh
el: Πλέγμα OLPC

en: Open System
el: Ανοικτό σύστημα

en: PAC _file:
el: Α_ρχείο PAC:

en: PAC files (*.pac)
el: Αρχεία PAC (*.pac)

en: PEAP _version:
el: Έκ_δοση PEAP:

en: PIN code for SIM card '%s' on '%s'
el: Κωδικός PIN για την κάρτα SIM '%s' στο '%s'

en: PIN code is needed for the mobile broadband device
el: Η κινητή ευρυζωνική συσκευή χρειάζεται τον κωδικό PIN

en: PIN code required
el: Απαιτείται κωδικός PIN

en: PIN code:
el: Κωδικός PIN:

en: PPP Settings
el: Ρυθμίσεις PPP

en: PUK code:
el: Κωδικός PUK:

en: Password:
el: Συνθηματικό:

en: Passwords or encryption keys are required to access the Wi-Fi network '%s'.
el: Απαιτούνται συνθηματικά ή κλειδιά κρυπτογράφησης για πρόσβαση στο ασύρματο δίκτυο '%s'.

en: Path _cost:
el: _Κόστος διαδρομής:

en: Prefer 2G (GPRS/EDGE)
el: Να προτιμάται το 2G (GPRS/EDGE)

en: Prefer 3G (UMTS/HSPA)
el: Να προτιμάται το 3G (UMTS/HSPA)

en: Prefer 4G (LTE)
el: Να προτιμάται το 4G (LTE)

en: Prefix
el: Πρόθεμα

en: Preparing Wi-Fi network connection '%s'...
el: Προετοιμασία ασύρματης σύνδεσης δικτύου '%s'...

en: Preparing ethernet network connection '%s'...
el: Προετοιμασία της σύνδεσης δικτύου έθερνετ '%s'...

en: Preparing mobile broadband connection '%s'...
el: Προετοιμασία της κινητής ευρυζωνικής σύνδεσης '%s'...

en: Preparing network connection '%s'...
el: Προετοιμασία της σύνδεσης '%s'...

en: Primary DNS:
el: Πρωτεύον DNS:

en: Private _key:
el: Ιδιωτικό κ_λειδί:

en: Protected EAP (PEAP)
el: Προστατευμένο EAP (PEAP)

en: Provider
el: Πάροχος

en: Provider:
el: Πάροχος:

en: Re-enter new PIN code:
el: Εισάγετε ξανά τον κωδικό PIN:

en: Requesting a VPN address for '%s'...
el: Ζητείται διεύθυνση VPN για το '%s'...

en: Requesting a Wi-Fi network address for '%s'...
el: Αιτείται ασύρματη διεύθυνση δικτύου για το '%s'...

en: Requesting a network address for '%s'...
el: Ζητείται διεύθυνση δικτύου για το '%s'...

en: Requesting an ethernet network address for '%s'...
el: Ζητείται διεύθυνση δικτύου έθερνετ για το '%s'...

en: Require IPv_4 addressing for this connection to complete
el: Απαιτείται IPv_4 διευθυνσιοδότηση για την ολοκλήρωση αυτής της σύνδεσης

en: Require IPv_6 addressing for this connection to complete
el: Απαιτείται IPv_6 διευθυνσιοδότηση για την ολοκλήρωση αυτής της σύνδεσης

en: Roaming network
el: Δίκτυο περιαγωγής

en: Roaming network (%s)
el: Δίκτυο περιαγωγής (%s)

en: Round-robin
el: Εξυπηρέτηση εκ περιτροπής

en: SIM PIN Unlock Required
el: Απαιτείται ξεκλείδωμα SIM PIN

en: SIM PIN unlock required
el: Απαιτείται ξεκλείδωμα SIM PIN

en: SIM PUK Unlock Required
el: Απαιτείται ξεκλείδωμα SIM PUK

en: SIM PUK unlock required
el: Απαιτείται ξεκλείδωμα SIM PUK

en: S_earch domains:
el: Τομείς ανα_ζήτησης:

en: S_ecurity:
el: Α_σφάλεια:

en: Save any changes made to this connection.
el: Αποθήκευση οποιωνδήποτε αλλαγών έγιναν σε αυτή τη σύνδεση.

en: Secondary DNS:
el: Δευτερεύον DNS:

en: Security:
el: Ασφάλεια:

en: Select Mobile Broadband Provider Type
el: Επιλογή τύπου παρόχου κινητής ευρυζωνικής σύνδεσης

en: Select file to import
el: Επιλέξτε το αρχείο που θέλετε να εισάγετε

en: Select the technology your mobile broadband provider uses.  If you are unsure, ask your provider.
el: Επιλέξτε την τεχνολογία που χρησιμοποιεί ο πάροχός σας. Αν δεν είστε σίγουροι, απευθυνθείτε στον πάροχό σας.

en: Select the type of VPN you wish to use for the new connection.  If the type of VPN connection you wish to create does not appear in the list, you may not have the correct VPN plugin installed.
el: Επιλέξτε τον τύπο VPN που επιθυμείτε να χρησιμοποιήσετε για τη νέα σύνδεση. Αν ο τύπος σύνδεσης VPN που επιθυμείτε να δημιουργήσετε δεν εμφανίζεται στη λίστα, ίσως δεν είναι εγκατεστημένο το κατάλληλο πρόσθετο VPN.

en: Select the type of connection you wish to create.
    
    If you are creating a VPN, and the VPN connection you wish to create does not appear in the list, you may not have the correct VPN plugin installed.
el: Επιλέξτε τον τύπο σύνδεσης που θέλετε να δημιουργήσετε.
    
    Εάν δημιουργείτε ένα VPN και η σύνδεση VPN που θέλετε να δημιουργήσετε δεν εμφανίζεται στη λίστα, ίσως να μην έχετε το σωστό πρόσθετο VPN εγκατεστημένο.

en: Select your provider from a _list:
el: Επιλέξτε τον πάροχό σας από τη _λίστα:

en: Selected plan _APN (Access Point Name):
el: _APN (Access Point Name) επιλεγμένης συνδρομής:

en: Send PPP _echo packets
el: Αποστολή πακέτων _echo PPP

en: Sending unlock code...
el: Αποστολή κωδικού ξεκλειδώματος...

en: Set this to true to disable notifications when Wi-Fi networks are available.
el: Ορίστε αυτό ως αληθές για να απενεργοποιήσετε τις ειδοποιήσεις όποτε υπάρχουν διαθέσιμα ασύρματα δίκτυα.

en: Set this to true to disable notifications when connecting to a network.
el: Ορίστε ως αληθής για να απενεργοποιήσετε τις ειδοποιήσεις όποτε συνδέεστε σε δίκτυο.

en: Set this to true to disable notifications when connecting to or disconnecting from a VPN.
el: Ορίστε ως αληθής για να απενεργοποιήσετε τις ειδοποιήσεις όποτε αποσυνδέεστε από ένα δίκτυο VPN.

en: Set this to true to disable notifications when disconnecting from a network.
el: Ορίστε ως αληθής για να απενεργοποιήσετε τις ειδοποιήσεις όποτε αποσυνδέεστε από δίκτυο.

en: Set this to true to disable warnings about CA certificates in EAP authentication.
el: Ορίστε αυτό αληθές για να απενεργοποιήσετε τις προειδοποιήσεις σχετικά με τα πιστοποιητικά CA στην πιστοποίηση EAP.

en: Set this to true to disable warnings about CA certificates in phase 2 of EAP authentication.
el: Ορίστε ως αληθής για να απενεργοποιήσετε τις προειδοποιήσεις σχετικά με τα πιστοποιητικά CA στην 2η φάσης της EAP πιστοποίησης.

en: Set to FALSE to disable displaying the applet in the notification area.
el: Ορισμός σε ΨΕΥΔΕΣ για απενεργοποίηση εμφάνισης της μικροεφαρμογής στην περιοχή ειδοποιήσεων.

en: Set to true to disable creation of adhoc networks when using the applet.
el: Ορισμός ως αληθής για να απενεργοποιήσετε την δημιουργία adhoc δικτύων κατά τη χρήση της μικροεφαρμογής.

en: Set up a Mobile Broadband Connection
el: Ρύθμιση κινητής ευρυζωνικής σύνδεσης

en: Sh_ow passwords
el: Εμ_φάνιση κωδικών πρόσβασης

en: Shared Key
el: Κοινόχρηστο κλειδί

en: Shared to other computers
el: Κοινή χρήση με άλλους υπολογιστές

en: Sho_w key
el: Εμ_φάνιση κλειδιού

en: Sho_w password
el: Εμ_φάνιση συνθηματικού

en: Sho_w passwords
el: Εμ_φάνιση συνθηματικών

en: Show PIN code
el: Εμφάνιση κωδικού PIN

en: Show PIN/PUK codes
el: Εμφάνιση κωδικών PIN/PUK

en: Show the applet in notification area
el: Εμφάνιση της μικροεφαρμογής στην περιοχή ειδοποιήσεων

[ctx: Speed]
en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Speed:
el: Ταχύτητα:

en: Stamp
el: Σφραγίδα

en: Starting VPN connection '%s'...
el: Εκκίνηση της σύνδεσης VPN '%s'...

[ctx: Subnet Mask]
en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Subnet Mask:
el: Μάσκα υποδικτύου:

en: Suppress networks available notifications
el: Απενεργοποίηση ειδοποιήσεων διαθέσιμων δικτύων

en: Ternary DNS:
el: Τριτεύον DNS:

en: The DHCP client identifier allows the network administrator to customize your computer's configuration.  If you wish to use a DHCP client identifier, enter it here.
el: Το αναγνωριστικό πελάτη DHCP επιτρέπει στον διαχειριστή του δικτύου να προσαρμόζει την ρύθμιση του υπολογιστή σας. Αν χρησιμοποιείται ένα αναγνωριστικό πελάτη DHCP, εισάγετε το εδώ.

en: The MAC address entered here will be used as hardware address for the network device this connection is activated on.  This feature is known as MAC cloning or spoofing.  Example: 00:11:22:33:44:55
el: Η διεύθυνση MAC που θα εισαχθεί εδώ θα χρησιμοποιηθεί ως διεύθυνση υλικού για τη συσκευή δικτύου στην οποία ενεργοποιείται αυτή η σύνδεση. Αυτό το χαρακτηριστικό είναι γνωστό ως κλωνοποίηση ή προστασία εκχώρησης MAC. Παράδειγμα: 00:11:22:33:44:55

en: The NetworkManager Applet could not find some required resources (the .ui file was not found).
el: Η μικροεφαρμογή NetworkManager δεν μπόρεσε να βρει κάποιους απαιτούμενους πόρους (δε βρέθηκε το αρχείο .ui).

en: The VPN connection '%s' could not be exported to %s.
    
    Error: %s.
el: Δεν ήταν δυνατή η εξαγωγή της σύνδεσης VPN '%s' στο %s.
    
    Σφάλμα: %s.

en: The VPN plugin failed to import the VPN connection correctly
    
    Error: no VPN service type.
el: Το πρόσθετο VPN απέτυχε να εισάγει σωστά τη σύνδεση VPN
    
    Σφάλμα: δεν υπάρχει τύπος υπηρεσίας VPN.

en: The connection editor could not find some required resources (the .ui file was not found).
el: Ο επεξεργαστής σύνδεσης δεν μπόρεσε να βρει κάποιους απαιτούμενους πόρους (δε βρέθηκε το αρχείο .ui).

en: The connection editor dialog could not be initialized due to an unknown error.
el: Απέτυχε η αρχικοποίηση του διαλόγου επεξεργασίας συνδέσεων για άγνωστο λόγο.

en: The default Bluetooth adapter must be enabled before setting up a Dial-Up-Networking connection.
el: Θα πρέπει πρώτα να ενεργοποιηθεί ο προεπιλεγμένος προσαρμογέας Bluetooth πριν την ρύθμιση μιας τηλεφωνικής σύνδεσης δικτύου.

en: The file '%s' could not be read or does not contain recognized VPN connection information
    
    Error: %s.
el: Δεν ήταν δυνατή η ανάγνωση του αρχείου '%s', ή το αρχείο δε διαθέτει αναγνωρίσιμες πληροφορίες σύνδεσης VPN
    
    Σφάλμα: %s.

en: The mobile broadband device '%s' requires a SIM PIN code before it can be used.
el: Η συσκευή κινητής ευρυζωνικής '%s' απαιτεί έναν κωδικό SIM PIN για να χρησιμοποιηθεί.

en: The mobile broadband device '%s' requires a SIM PUK code before it can be used.
el: Η συσκευή κινητής ευρυζωνικής '%s' απαιτεί ένα κωδικό SIM PUK για να χρησιμοποιηθεί.

en: The network connection has been disconnected.
el: Αποσυνδεθήκατε από το δίκτυο.

en: The property '%s' / '%s' is invalid: %d
el: Η ιδιότητα '%s' / '%s' δεν είναι έγκυρη: %d

en: The selected private key does not appear to be protected by a password.  This could allow your security credentials to be compromised.  Please select a password-protected private key.
    
    (You can password-protect your private key with openssl)
el: Το επιλεγμένο ιδιωτικό κλειδί δεν προστατεύεται από ενα κωδικό.  Αυτό πιθανόν να έχει σαν αποτέλεσμα την παραβίαση των πιστοποιητικών ασφαλείας σας. Παρακαλώ επιλέξτε ένα ιδιωτικό κλειδί που να προστατεύεται από ένα κωδικό.
    
    (Μπορείτε να προστατεύσετε το ιδιωτικό σας κλειδί με το openssl)

en: The zone defines the trust level of the connection. Default is not a regular zone, selecting it results in the use of the default zone set in the firewall. Only usable if firewalld is active.
el: Η ζώνη ορίζει το επίπεδο εμπιστοσύνης της σύνδεσης. Η προεπιλογή δεν είναι μια κανονική ζώνη, επιλέγοντας την καταλήγει στη χρήση του συνόλου της προεπιλεγμένης ζώνης στο τείχος προστασίας. Είναι χρήσιμο μόνο εάν το τείχος προστασίας είναι ενεργό.

en: This assistant helps you easily set up a mobile broadband connection to a cellular (3G) network.
el: Ο βοηθός αυτός σας επιτρέπει να συνδεθείτε εύκολα σε ένα κινητό ευρυζωνικό (3G) δίκτυο.

en: This option locks this connection to the Wi-Fi access point (AP) specified by the BSSID entered here.  Example: 00:11:22:33:44:55
el: Αυτή η επιλογή κλειδώνει αυτήν τη σύνδεση στο ασύρματο σημείο πρόσβασης (AP) που καθορίζεται από το BSSID που εισήχθη εδώ. Παράδειγμα: 00:11:22:33:44:55

en: This option locks this connection to the network device specified by its permanent MAC address entered here.  Example: 00:11:22:33:44:55
el: Αυτή η επιλογή κλειδώνει αυτή τη σύνδεση στη συσκευή δικτύου που καθορίζεται από τη μόνιμη διεύθυνση MAC που εισήχθη εδώ. Παράδειγμα: 00:11:22:33:44:55

en: This program is a component of NetworkManager (http://projects.gnome.org/NetworkManager).
el: Αυτό το πρόγραμμα είναι μέρος του NetworkManager (http://projects.gnome.org/NetworkManager).

en: Transmission po_wer:
el: Ισ_χύς μετάδοσης:

en: Twisted Pair (TP)
el: Συστραμμένο ζεύγος (TP)

en: Unencrypted private keys are insecure
el: Τα μη κρυπτογραφημένα κλειδιά δεν είναι ασφαλή

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Unknown error
el: Άγνωστο σφάλμα

en: Unknown error creating connection editor dialog.
el: Άγνωστο σφάλμα κατά τη δημιουργία διαλόγου επεξεργαστή σύνδεσης.

en: Unknown phone device type (not GSM or CDMA)
el: Άγνωστη συσκευή τηλεφώνου (όχι GSM ή CDMA)

en: Unlisted
el: Εκτός λίστας

en: Unsupported mobile broadband connection type.
el: Μη υποστηριζόμενος τύπος κινητής ευρυζωνικής σύνδεσης.

en: Usage:
el: Χρήση:

en: Use 802.1_X security for this connection
el: Χρήση ασφάλειας 802.1_X για αυτή τη σύνδεση

en: Use TCP _header compression
el: Χρήση συμπίεσης κεφα_λίδων TCP

en: Use _stateful MPPE
el: Χρήση _stateful MPPE

en: Use only 4G (LTE)
el: Να χρησιμοποιείται μόνο το 4G (LTE)

en: Use the network menu to connect to a Wi-Fi network
el: Χρησιμοποιήστε το μενού δικτύου για να συνδεθείτε σε ασύρματο δίκτυο

en: Use your mobile phone as a network device (PAN/NAP)
el: Χρήση του κινητού σας τηλεφώνου ως συσκευής δικτύου (PAN/NAP)

en: Used to determine whether settings should be migrated to a new version.
el: Χρησιμοποιείται για να καθορίζει αν οι ρυθμίσεις πρέπει να μεταφερθούν σε νέα έκδοση.

en: User authentication required for VPN connection '%s'...
el: Απαιτείται πιστοποίηση του χρήστη για τη σύνδεση VPN '%s'...

en: User authentication required for Wi-Fi network '%s'...
el: Απαιτείται πιστοποίηση του χρήστη για το ασύρματο δίκτυο '%s'...

en: User authentication required for ethernet network connection '%s'...
el: Απαιτείται πιστοποίηση του χρήστη για την σύνδεση δικτύου έθερνετ '%s'...

en: User authentication required for mobile broadband connection '%s'...
el: Απαιτείται πιστοποίηση για την κινητή ευρυζωνική σύνδεση '%s'...

en: User authentication required for network connection '%s'...
el: Απαιτείται πιστοποίηση του χρήστη για τη σύνδεση '%s'...

en: VLAN _id:
el: _Αναγνωριστικό VLAN:

en: VLAN connection %d
el: Σύνδεση VLAN %d

en: VLAN interface _name:
el: Ό_νομα διεπαφής VLAN:

en: VPN Banner:
el: Διαφημιστικό VPN:

en: VPN Connection Failed
el: Απέτυχε η σύνδεση VPN

en: VPN Gateway:
el: Πύλη VPN:

en: VPN Login Message
el: Μήνυμα εισόδου VPN

en: VPN Type:
el: Τύπος VPN:

en: VPN Username:
el: Όνομα χρήστη VPN:

en: VPN connection %d
el: Σύνδεση VPN %d

en: VPN connection '%s' active
el: Σύνδεση VPN '%s' ενεργή

en: VPN connection has been successfully established.
el: Έχει πραγματοποιηθεί επιτυχώς η σύνδεση VPN.

en: VPN connection has been successfully established.
    
    %s
el: Έχει πραγματοποιηθεί επιτυχώς η σύνδεση VPN.
    
    %s

en: Version 0
el: Έκδοση 0

en: Version 1
el: Έκδοση 1

en: Virtual
el: Εικονικό

en: WEP 128-bit Passphrase
el: Συνθηματική φράση WEP 128-bit

en: WEP 40/128-bit Key (Hex or ASCII)
el: Κλειδί WEP 40/128-bit (Hex ή ASCII)

en: WEP inde_x:
el: Δείκτης _WEP:

en: Warning: Selecting an incorrect plan may result in billing issues for your broadband account or may prevent connectivity.
    
    If you are unsure of your plan please ask your provider for your plan's APN.
el: Προειδοποίηση: Αν επιλέξετε λάθος συνδρομή, μπορεί να προκύψουν προβλήματα με τη χρέωση του λογαριασμού σας ή τη συνδεσιμότητα.
    
    Αν δεν είστε σίγουροι για τον τύπο συνδρομής σας, ζητήστε το APN της συνδρομής σας από τον πάροχο.

en: When connecting to IPv4-capable networks, allows the connection to complete if IPv6 configuration fails but IPv4 configuration succeeds.
el: Κατά τη σύνδεση σε δίκτυα με IPv4, επιτρέπει στη σύνδεση να ολοκληρωθεί αν αποτύχει η διαμόρφωση IPv6 αλλά επιτύχει η διαμόρφωση IPv4.

en: When connecting to IPv6-capable networks, allows the connection to complete if IPv4 configuration fails but IPv6 configuration succeeds.
el: Κατά τη σύνδεση σε δίκτυα με IPv6, επιτρέπει στη σύνδεση να ολοκληρωθεί αν αποτύχει η διαμόρφωση IPv4 αλλά επιτύχει η διαμόρφωση IPv6.

en: Wi-Fi
el: Ασύρματη πιστότητα

en: Wi-Fi Network | Wi-Fi Networks
el[0]: Ασύρματο δίκτυο
el[1]: Ασύρματα δίκτυα

en: Wi-Fi Network (%s)
el: Ασύρματο δίκτυο (%s)

en: Wi-Fi Network Authentication Required
el: Απαιτείται πιστοποίηση ασύρματου δικτύου

en: Wi-Fi Networks (%s)
el: Ασύρματα δίκτυα (%s)

en: Wi-Fi Networks Available
el: Ασύρματα δίκτυα διαθέσιμα

en: Wi-Fi Security
el: Ασφάλεια ασύρματου δικτύου

en: Wi-Fi _adapter:
el: _Προσαρμογέας ασύρματης δικτύωσης:

en: Wi-Fi _security:
el: Ασ_φάλεια ασύρματου δικτύου:

en: Wi-Fi connection %d
el: Ασύρματη σύνδεση %d

en: Wi-Fi is disabled
el: Η ασύρματη δικτύωση είναι ανενεργή

en: Wi-Fi is disabled by hardware switch
el: Η ασύρματη δικτύωση είναι ανενεργή από τον διακόπτη

en: Wi-Fi network connection '%s' active
el: Η ασύρματη σύνδεση δικτύου '%s' είναι ενεργή

en: Wi-Fi network connection '%s' active: %s (%d%%)
el: Η ασύρματη σύνδεση δικτύου '%s' είναι ενεργή: %s (%d%%)

[ctx: Wi-Fi/Ethernet security]
en: None
el: Καμία

[ctx: WiMAX Base Station ID]
en: unknown
el: άγνωστο

[ctx: WiMAX CINR]
en: unknown
el: άγνωστο

en: WiMAX Mobile Broadband
el: Κινητή ευρυζωνική WiMAX

en: WiMAX Mobile Broadband (%s)
el: Κινητή ευρυζωνική WiMAX (%s)

en: WiMAX connection %d
el: Σύνδεση WiMAX %d

en: WiMAX is disabled
el: Η ασύρματη δικτύωση WiMAX είναι απενεργοποιημένη

en: WiMAX is disabled by hardware switch
el: Η ασύρματη δικτύωση WiMAX είναι απενεργοποιημένη από το διακόπτη

[ctx: Wifi/wired security]
en: None
el: Κανένα

en: Wired
el: Ενσύρματη

en: Wrong PIN code; please contact your provider.
el: Σφάλμα κωδικού PIN· παρακαλούμε επικοινωνήστε με τον πάροχό σας.

en: Wrong PUK code; please contact your provider.
el: Σφάλμα κωδικού PUK· παρακαλούμε επικοινωνήστε με τον πάροχό σας.

en: You are now connected to '%s'.
el: Συνδεθήκατε στο '%s'.

en: You are now connected to the CDMA network.
el: Συνδεθήκατε στο δίκτυο CDMA.

en: You are now connected to the GSM network.
el: Συνδεθήκατε στο δίκτυο GSM.

en: You are now connected to the Mobile Broadband network.
el: Συνδέεστε τώρα στο κινητό ευρυζωνικό δίκτυο.

en: You are now connected to the Wi-Fi network '%s'.
el: Συνδέεστε τώρα στο ασύρματο δίκτυο '%s'.

en: You are now connected to the WiMAX network.
el: Συνδεθήκατε στο δίκτυο WiMAX.

en: You are now connected to the ethernet network.
el: Συνδεθήκατε στο δίκτυο έθερνετ.

en: You are now connected to the mobile broadband network.
el: Συνδεθήκατε στο κινητό ευρυζωνικό δίκτυο.

en: You are now registered on a roaming network.
el: Τώρα είστε εγγεγραμμένος σε ένα δίκτυο περιαγωγής.

en: You are now registered on the home network.
el: Είστε πλέον εγγεγραμμένος στο οικιακό δίκτυο.

en: You will need the following information:
el: Θα χρειαστείτε τις ακόλουθες πληροφορίες:

en: Your Device:
el: Η συσκευή σας:

en: Your Plan:
el: Η συνδρομή σας:

en: Your Provider:
el: Ο πάροχός σας:

en: Your broadband billing plan name
el: Το όνομα της συνδρομής σας

en: Your broadband provider's name
el: Το όνομα του παρόχου της σύνδεσης σας

en: Your mobile broadband connection is configured with the following settings:
el: Η κινητή ευρυζωνική σας σύνδεση περιλαμβάνει τις ακόλουθες ρυθμίσεις:

en: Your phone is now ready to use!
el: Το τηλέφωνο σας είναι έτοιμο για χρήση!

en: _About
el: Πε_ρί

en: _Aging time:
el: Χρόνος _ωρίμανσης:

en: _Automatically connect to this network when it is available
el: _Αυτόματη σύνδεση σε αυτό το δίκτυο όταν είναι διαθέσιμο

en: _Cloned MAC address:
el: _Κλωνοποιημένη διεύθυνση MAC:

en: _Configure VPN...
el: _Ρύθμιση VPN...

en: _Connect to Hidden Wi-Fi Network...
el: Σύνδεση σε _κρυφό ασύρματο δίκτυο...

en: _Delete
el: _Διαγραφή

en: _Delete...
el: Δια_γραφή...

en: _Device MAC address:
el: Διεύθυνση _MAC συσκευής:

en: _Disconnect VPN
el: Α_ποσύνδεση VPN

en: _Edit
el: _Επεξεργασία

en: _Edit...
el: Ε_πεξεργασία...

en: _Export...
el: Ε_ξαγωγή...

en: _Forward delay:
el: Καθυστέρηση _προώθησης:

en: _Hairpin mode:
el: Κατάσταση _φουρκέτας:

en: _Hello time:
el: Χρόνος _χαιρετισμού:

en: _Help
el: _Βοήθεια

en: _Inner authentication:
el: _Εσωτερική πιστοποίηση:

en: _Interface name:
el: Όνομα _διεπαφής:

en: _Key:
el: Κ_λειδί:

en: _Link Monitoring:
el: Παρακολούθηση συ_νδέσμου:

en: _Max age:
el: _Μέγιστη ηλικία:

en: _Method:
el: _Μέθοδος:

en: _Mode:
el: _Κατάσταση:

en: _Network name:
el: Ό_νομα δικτύου:

en: _Parent interface:
el: _Γονική διεπαφή:

en: _Password:
el: _Συνθηματικό:

en: _Port:
el: _Θύρα:

en: _Priority:
el: _Προτεραιότητα:

en: _Private key password:
el: Συνθηματικό _ιδιωτικού κλειδιού:

en: _Rate:
el: _Ρυθμός:

en: _Replace
el: _Αντικατάσταση

en: _Require 128-bit encryption
el: Να _απαιτείται κρυπτογράφηση 128-bit

en: _Routes…
el: Διαδ_ρομές…

en: _Save
el: Α_ποθήκευση

en: _Save...
el: Απ_οθήκευση...

en: _Secondary Password:
el: _Δευτερεύων κωδικός πρόσβασης:

en: _Select your plan:
el: _Επιλέξτε τη συνδρομή σας:

en: _Service:
el: _Υπηρεσία:

en: _Speed:
el: Τα_χύτητα:

en: _Transport mode:
el: Κατάσταση _μεταφοράς:

en: _Type:
el: _Τύπος:

en: _Unlock
el: _Ξεκλείδωμα

en: _Use point-to-point encryption (MPPE)
el: Χρήση κρυπτο_γράφησης Point-to-Point (MPPE)

en: _Use this connection only for resources on its network
el: Χρ_ησιμοποιήστε αυτή τη σύνδεση μόνο για πόρους του δικτύου της

en: _User certificate:
el: Πιστοποιητικό _χρήστη:

en: _Username:
el: Όνομα _χρήστη:

en: _VPN Connections
el: Συνδέσεις _VPN

en: automatic
el: αυτόματα

en: bytes
el: οκτάδες

en: default
el: προεπιλεγμένη

en: device not managed
el: δε γίνεται διαχείριση της συσκευής

en: device not ready
el: η συσκευή δεν είναι έτοιμη

en: device not ready (firmware missing)
el: η συσκευή δεν είναι έτοιμη (λείπει το firmware)

en: disconnected
el: χωρίς σύνδεση

en: error getting bus connection
el: σφάλμα λήψης διαύλου σύνδεσης

en: failed to connect to the phone.
el: αποτυχία σύνδεσης με το τηλέφωνο.

en: ms
el: χιλιστοδευτερόλεπτα

en: never
el: ποτέ

en: none
el: κανένα

en: not enabled
el: μη ενεργοποιημένο

en: not registered
el: δεν έχει γίνει εγγραφή

en: now
el: τώρα

en: registration denied
el: άρνηση εγγραφής

en: roaming
el: περιαγωγή

en: s
el: δευτερόλεπτα

en: searching
el: γίνεται αναζήτηση

en: timed out detecting phone details.
el: λήξη χρόνου κατά τον εντοπισμό των λεπτομερειών του τηλεφώνου.

en: unexpectedly disconnected from the phone.
el: απρόσμενη αποσύνδεση από το τηλέφωνο.

en: unknown modem type.
el: άγνωστος τύπος μόντεμ.
