NetworkManager - en to ca translation catalogue (567 entries)

en: 
    The VPN connection '%s' disconnected because the VPN service stopped.
ca: 
    S'ha desconnectat la connexió VPN «%s» perquè s'ha aturat el servei VPN.

en: 
    The VPN connection '%s' disconnected because the network connection was interrupted.
ca: 
    S'ha desconnectat la connexió VPN «%s» perquè s'ha interromput la connexió de xarxa.

en: 
    The VPN connection '%s' disconnected.
ca: 
    S'ha desconnectat la connexió VPN «%s».

en: 
    The VPN connection '%s' failed because of invalid VPN secrets.
ca: 
    No s'ha pogut establir la connexió VPN «%s» perquè els secrets VPN no són vàlids.

en: 
    The VPN connection '%s' failed because the VPN service did not start in time.
ca: 
    No s'ha pogut establir la connexió VPN «%s» perquè el servei VPN no s'ha iniciat en el temps establert.

en: 
    The VPN connection '%s' failed because the VPN service failed to start.
ca: 
    No s'ha pogut establir la connexió VPN «%s» perquè no s'ha pogut iniciar el servei VPN.

en: 
    The VPN connection '%s' failed because the VPN service failed to start.
    
    %s
ca: 
    No s'ha pogut establir la connexió VPN «%s» perquè no s'ha pogut iniciar el servei VPN.
    
    %s

en: 
    The VPN connection '%s' failed because the VPN service returned invalid configuration.
ca: 
    No s'ha pogut establir la connexió VPN «%s» perquè el servei VPN ha retornat una configuració no vàlida.

en: 
    The VPN connection '%s' failed because the VPN service stopped unexpectedly.
ca: 
    No s'ha pogut establir la connexió VPN «%s» perquè el servei VPN s'ha aturat de manera inesperada.

en: 
    The VPN connection '%s' failed because the connection attempt timed out.
ca: 
    No s'ha pogut establir la connexió VPN «%s» perquè s'ha acabat el temps d'espera de l'intent de connexió.

en: 
    The VPN connection '%s' failed because the network connection was interrupted.
ca: 
    No s'ha pogut establir la connexió VPN «%s» perquè s'ha interromput la connexió de xarxa.

en: 
    The VPN connection '%s' failed because there were no valid VPN secrets.
ca: 
    No s'ha pogut establir la connexió VPN «%s» perquè no s'ha trobat cap secret VPN vàlid.

en: 
    The VPN connection '%s' failed to start.
    
    %s
ca: 
    No s'ha pogut iniciar la connexió VPN «%s».
    
    %s

en: 
    The VPN connection '%s' failed.
ca: 
    No s'ha pogut establir la connexió VPN «%s».

en: "vlan" + number
ca: «vlan» + número

en: %d day ago | %d days ago
ca[0]: fa %d dia
ca[1]: fa %d dies

en: %d hour ago | %d hours ago
ca[0]: fa %d hora
ca[1]: fa %d hores

en: %d minute ago | %d minutes ago
ca[0]: fa %d minut
ca[1]: fa %d minuts

en: %d month ago | %d months ago
ca[0]: fa %d mes
ca[1]: fa %d mesos

en: %d year ago | %d years ago
ca[0]: fa %d any
ca[1]: fa %d anys

en: %s (%s roaming)
ca: %s (%s itinerant)

en: %s (default)
ca: %s (predeterminat)

en: %s (roaming)
ca: %s (itinerant)

en: %s Network
ca: Xarxa %s

en: %s connection
ca: connexió de %s

en: %s slave %d
ca: %s esclava %d

en: (in some cases) Your broadband billing plan APN (Access Point Name)
ca: L'APN (Access Point Name - nom del punt d'accés) del vostre pla de facturació de banda ampla (només en alguns casos)

en: (none)
ca: (cap)

en: 1 (Default)
ca: 1 (predeterminat)

en: 802.11 WiFi (%s)
ca: Wi-Fi 802.11 (%s)

en: 802.1X authentication
ca: Autenticació 802.1X

en: 802.1x Security
ca: Seguretat 802.1X

en: A connection will now be made to your mobile broadband provider using the settings you selected.  If the connection fails or you cannot access network resources, double-check your settings.  To modify your mobile broadband connection settings, choose "Network Connections" from the System >> Preferences menu.
ca: Es durà a terme una connexió al proveïdor de banda ampla mòbil utilitzant els paràmetres que heu seleccionat. Si no es pot connectar o bé no podeu accedir als recursos de la xarxa, torneu a comprovar els paràmetres. Si voleu modificar els paràmetres de la connexió de banda ampla mòbil, trieu l'entrada «Connexions de xarxa» del menú Sistema >> Preferències.

en: A file named "%s" already exists.
ca: Ja existeix un fitxer anomenat «%s».

en: A password is required to connect to '%s'.
ca: Cal que introduïu una contrasenya per connectar-vos a «%s».

en: ARP _targets:
ca: _Objectius ARP:

en: Access the Internet using your mobile phone (DUN)
ca: Accediu a Internet a través del telèfon mòbil (DUN)

en: Active Network Connections
ca: Connexions de xarxa actives

en: Active backup
ca: Reserva activa

en: Ad-hoc
ca: Ad hoc

en: Adaptive load balancing
ca: Balanceig de càrrega adaptatiu

en: Adaptive transmit load balancing
ca: Balanceig de càrrega de transmissió adaptativa

en: Additional DNS ser_vers:
ca: Servidors _DNS addicionals:

en: Additional s_earch domains:
ca: Dominis de _cerca addicionals:

en: Address
ca: Adreça

[ctx: Address]
en: Unknown
ca: Desconeguda

en: Addresses
ca: Adreces

en: Advanced
ca: Avançat

en: All _users may connect to this network
ca: Tots els _usuaris es poden connectar a aquesta xarxa

en: All files
ca: Tots els fitxers

en: Allow _BSD data compression
ca: Permet la compressió _BSD

en: Allow _Deflate data compression
ca: Permet la compressió _Deflate

en: Allow _roaming if home network is not available
ca: Permet la _itinerància si la xarxa domèstica no està disponible

en: Allow automatic PAC pro_visioning
ca: _Permet la provisió automàtica PAC

en: Allowed Authentication Methods
ca: Mètodes d'autenticació admesos

en: Allowed methods:
ca: Mètodes admesos:

en: An IP address, or a comma-separated list of IP addresses, to look for when checking the link status.
ca: Una adreça IP, o una llista d'adreces IP separada per comes, que es comprovaran quan es comprovi l'estat de l'enllaç.

en: Anony_mous identity:
ca: Identitat anòni_ma:

en: Anonymous
ca: Anònim

en: Any
ca: Qualsevol

en: Any device
ca: Qualsevol dispositiu

en: Are you sure you wish to delete the connection %s?
ca: Segur que voleu suprimir la connexió %s?

en: As_k for this password every time
ca: _Demana la contrasenya cada vegada

en: Attachment Unit Interface (AUI)
ca: Connector Attachment Unit Interface (AUI)

en: Au_thentication:
ca: _Autenticació:

en: Aut_onegotiate
ca: Negociació aut_omàtica

en: Authenticate to delete the selected connection
ca: Autentiqueu-vos per suprimir la connexió seleccionada

en: Authenticate to edit the selected connection
ca: Autentiqueu-vos per editar la connexió seleccionada

en: Authenticate to save this connection for all users of this machine.
ca: Autentiqueu-vos per desar la connexió per a tots els usuaris de l'ordinador.

en: Authenticated
ca: Autenticat

en: Authentication
ca: Autenticació:

en: Authentication required by Wi-Fi network
ca: Cal autenticació per a la xarxa sense fil

en: Auto Ethernet
ca: Ethernet automàtic

en: Automatic
ca: Automàtic

en: Automatic (DHCP)
ca: Automàtic (DHCP)

en: Automatic (DHCP) addresses only
ca: Només adreces (DHCP) automàtiques

en: Automatic (PPP)
ca: Automàtic (PPP)

en: Automatic (PPP) addresses only
ca: Només adreces (PPP) automàtiques

en: Automatic (PPPoE)
ca: Automàtic (PPPoE)

en: Automatic (PPPoE) addresses only
ca: Només adreces (PPPoE) automàtiques

en: Automatic (VPN)
ca: Automàtic (VPN)

en: Automatic (VPN) addresses only
ca: Només adreces (VPN) automàtiques

en: Automatic with manual DNS settings
ca: Automàtic amb paràmetres manuals per al DNS

en: Automatic, DHCP only
ca: Automàtic, només DHCP

en: Automatic, addresses only
ca: Automàtic, només adreces

en: Automatically connect to _VPN when using this connection
ca: Connecta automàticament la _VPN quan s'utilitzi aquesta connexió

en: Automatically unlock this device
ca: Desbloqueja automàticament aquest dispositiu

en: Available
ca: Disponible

en: BNC
ca: Connector BNC

en: BSID:
ca: BSSID:

en: Ban_d:
ca: Ban_da:

en: Base Connection:
ca: Connexió base:

en: Basic
ca: Bàsic

en: Bluetooth configuration not possible (error finding NetworkManager: (%s) %s).
ca: No s'ha pogut configurar el Bluetooth (no s'ha pogut trobar el NetworkManager: (%s) %s).

en: Bluetooth configuration not possible (failed to connect to D-Bus: (%s) %s).
ca: No s'ha pogut configurar el Bluetooth (no s'ha pogut connectar al D-Bus: (%s) %s).

en: Bond
ca: Vinculada

en: Bond connection %d
ca: Connexió vinculada %d

en: Bonded _connections:
ca: _Connexions vinculades:

en: Both
ca: Ambdós

en: Bridge
ca: Pont

en: Bridge Port
ca: Port del pont

en: Bridge connection %d
ca: Connexió de pont %d

en: Bridged _connections:
ca: Connexions _puntejades:

en: Broadcast
ca: Difusió

en: Broadcast Address:
ca: Adreça de difusió:

en: CDMA network.
ca: Xarxa CDMA.

en: C_A certificate:
ca: Certificat de C_A:

en: C_hannel:
ca: _Canal:

en: C_loned MAC address:
ca: Adreça _MAC falsejada:

en: C_onnection:
ca: Co_nnexió:

en: C_reate
ca: C_rea

en: Cannot export VPN connection
ca: No es pot exportar la connexió VPN

en: Cannot import VPN connection
ca: No es pot importar la connexió VPN

en: Challenge Handshake Authentication Protocol
ca: Protocol d'autenticació per desafiament mutu

en: Change...
ca: Canvia...

en: Choose CA Certificate
ca: Trieu un certificat de CA

en: Choose a Certificate Authority certificate...
ca: Trieu un certificat d'autoritat de certificació (CA)...

en: Choose a Connection Type
ca: Seleccioneu un tipus de connexió

en: Choose a PAC file...
ca: Seleccioneu un fitxer PAC...

en: Choose a VPN Connection Type
ca: Seleccioneu un tipus de connexió VPN

en: Choose your Billing Plan
ca: Seleccioneu el pla de facturació

en: Choose your Provider
ca: Trieu el proveïdor

en: Choose your Provider's Country or Region
ca: Trieu el país o regió del vostre proveïdor

en: Choose your personal certificate...
ca: Trieu el vostre certificat personal...

en: Choose your private key...
ca: Trieu la vostra clau privada...

en: Compression
ca: Compressió

en: Configure _Methods…
ca: Configuració dels _mètodes...

en: Configuring Wi-Fi network connection '%s'...
ca: S'està configurant la connexió de xarxa sense fil «%s»...

en: Configuring ethernet network connection '%s'...
ca: S'està configurant la connexió de xarxa amb fil «%s»...

en: Configuring mobile broadband connection '%s'...
ca: S'està configurant la connexió de banda ampla mòbil «%s»...

en: Confirm Mobile Broadband Settings
ca: Confirmeu els paràmetres de la banda ampla mòbil

en: Connect to Hidden Wi-Fi Network
ca: Connecta't a la xarxa sense fil oculta

en: Connected
ca: Connectat

en: Connection Established
ca: S'ha establert la connexió

en: Connection Information
ca: Informació de la connexió

en: Connection _Information
ca: _Informació de la connexió

en: Connection _name:
ca: _Nom de la connexió:

en: Connection activation failed
ca: Ha fallat l'activació de la connexió

en: Connection add failed
ca: No s'ha pogut afegir la connexió

en: Connection delete failed
ca: No s'ha pogut suprimir la connexió

en: Connection failure
ca: Ha fallat la connexió

en: Copyright © 2004-2011 Red Hat, Inc.
    Copyright © 2005-2008 Novell, Inc.
    and many other community contributors and translators
ca: Copyright © 2004-2011 Red Hat, Inc.
    Copyright © 2005-2008 Novell, Inc.
    i molts col·laboradors i traductors voluntaris

en: Could not create connection
ca: No s'ha pogut crear la connexió

en: Could not create new connection
ca: No s'ha pogut crear la connexió nova

en: Could not edit connection
ca: No s'ha pogut editar la connexió

en: Could not find VPN plugin service for '%s'.
ca: No s'ha trobat cap servei de connector VPN per a «%s».

en: Could not load 802.1x Security user interface.
ca: No s'ha pogut carregar la interfície d'usuari per a la seguretat de 802.1X.

en: Could not load DSL user interface.
ca: No s'ha pogut carregar la interfície d'usuari per a la connexió DSL.

en: Could not load General user interface.
ca: No s'ha pogut carregar la interfície d'usuari general.

en: Could not load IPv4 user interface.
ca: No s'ha pogut carregar la interfície d'usuari per a la connexió IPv4.

en: Could not load IPv6 user interface.
ca: No s'ha pogut carregar la interfície d'usuari per a la connexió IPv6.

en: Could not load InfiniBand user interface.
ca: No s'ha pogut carregar la interfície d'usuari per a la connexió InfiniBand.

en: Could not load PPP user interface.
ca: No s'ha pogut carregar la interfície d'usuari per a la connexió PPP.

en: Could not load VPN user interface.
ca: No s'ha pogut carregar la interfície d'usuari per a la connexió VPN.

en: Could not load Wi-Fi security user interface.
ca: No s'ha pogut carregar la interfície d'usuari per a la seguretat de la connexió sense fil.

en: Could not load Wi-Fi security user interface; missing Wi-Fi setting.
ca: No s'ha pogut carregar la interfície d'usuari per a la seguretat de la connexió sense fil. Manca un paràmetre de la connexió sense fil.

en: Could not load Wi-Fi user interface.
ca: No s'ha pogut carregar la interfície d'usuari per a la connexió sense fil.

en: Could not load WiMAX user interface.
ca: No s'ha pogut carregar la interfície d'usuari per a la connexió WiMAX.

en: Could not load bond user interface.
ca: No s'ha pogut carregar la interfície d'usuari per a la connexió vinculada.

en: Could not load bridge port user interface.
ca: No s'ha pogut carregar la interfície d'usuari de ponts de port.

en: Could not load bridge user interface.
ca: No s'ha pogut carregar la interfície d'usuari per la connexió de pont.

en: Could not load ethernet user interface.
ca: No s'ha pogut carregar la interfície d'usuari per a la connexió amb fil.

en: Could not load mobile broadband user interface.
ca: No s'ha pogut carregar la interfície d'usuari per a la connexió de banda ampla mòbil.

en: Could not load vlan user interface.
ca: No s'ha pogut carregar la interfície d'usuari per a la connexió VLAN.

en: Country or Region List:
ca: Llista de països o regions:

en: Country or region
ca: País o regió:

en: Create New Wi-Fi Network
ca: Crea una xarxa sense fil nova

en: Create _New Wi-Fi Network...
ca: Crea una xarxa sense fil _nova...

en: Create a connection for _this mobile broadband device:
ca: Crea una connexió per a aques_t dispositiu de banda ampla mòbil:

en: Create…
ca: Crea...

en: DER or PEM certificates (*.der, *.pem, *.crt, *.cer)
ca: Certificats DER o PEM (*.der, *.pem, *.crt, *.cer)

en: DER, PEM, or PKCS#12 private keys (*.der, *.pem, *.p12)
ca: Claus privades DER, PEM o PKCS#12 (*.der, *.pem, *.p12)

en: DNS ser_vers:
ca: Servidors _DNS:

en: DSL authentication
ca: Autenticació DSL

en: DSL connection %d
ca: Connexió DSL %d

en: D_HCP client ID:
ca: Identificador del client de D_HCP:

en: Datagram
ca: Datagrama

en: Default
ca: Per defecte

en: Default Route:
ca: Ruta predeterminada:

en: Delete the selected connection
ca: Suprimeix la connexió seleccionada

en: Detecting phone configuration...
ca: S'està detectant la configuració del telèfon...

en: Device disconnect failed
ca: Ha fallat la desconnexió del dispositiu

en: Device name + number
ca: Nom del dispositiu + número

en: Did not find a connection with UUID '%s'
ca: No s'ha pogut trobar cap connexió amb UUID «%s»

en: Disable VPN notifications
ca: Inhabilita les notificacions de la VPN

en: Disable WiFi Create
ca: Inhabilita la creació de connexions sense fil

en: Disable connected notifications
ca: Inhabilita les notificacions de connexió

en: Disable disconnected notifications
ca: Inhabilita les notificacions de desconnexió

en: Disabled
ca: Inhabilitada

en: Disconnect
ca: Desconnecta

en: Disconnect failure
ca: Ha fallat la desconnexió

en: Disconnected
ca: Desconnectat

en: Do you want to replace %s with the VPN connection you are saving?
ca: Voleu reemplaçar %s per la connexió VPN que esteu desant?

en: Domains used when resolving host names. Use commas to separate multiple domains.
ca: Dominis utilitzats en resoldre els noms d'amfitrió. Utilitzeu la coma per separar múltiples dominis.

en: Don't know how to create '%s' connections
ca: Es desconeix com crear connexions «%s»

en: Don't show this message again
ca: No tornis a mostrar aquest missatge

en: Driver:
ca: Controlador:

en: Dynamic WEP
ca: WEP dinàmic

en: Dynamic WEP (802.1x)
ca: WEP dinàmic (802.1X)

en: Echo
ca: Eco

en: Edit Connections...
ca: Edita les connexions...

en: Edit the selected connection
ca: Edita la connexió seleccionada

en: Editing %s
ca: S'està editant %s

en: Editing IPv4 routes for %s
ca: Edició de les rutes IPv4 per a %s

en: Editing IPv6 routes for %s
ca: Edició de les rutes IPv6 per a %s

en: Editing PPP authentication methods for %s
ca: Edició dels mètodes d'autenticació PPP per a %s

en: Editing un-named connection
ca: S'està editant la connexió sense nom

en: Enable N_otifications
ca: Habilita les n_otificacions

en: Enable WiMA_X Mobile Broadband
ca: Habilita la banda ampla mòbil WiMA_X

en: Enable _Mobile Broadband
ca: Habilita la banda ampla _mòbil

en: Enable _Networking
ca: Habilita la gestió de _xarxes

en: Enable _STP (Spanning Tree Protocol)
ca: Habilita l'STP (protocol d'arbre d'abast)

en: Enable _Wi-Fi
ca: Habilita el _sense fil

en: Enter a name for the Wi-Fi network you wish to create.
ca: Introduïu el nom de la xarxa sense fil que voleu crear.

en: Enter the name and security details of the hidden Wi-Fi network you wish to connect to.
ca: Introduïu el nom i els paràmetres de seguretat de la xarxa sense fil oculta a la qual us vulgueu connectar.

en: Error creating connection
ca: S'ha produït un error en crear la connexió

en: Error displaying connection information:
ca: S'ha produït un error en mostrar la informació de la connexió:

en: Error editing connection
ca: S'ha produït un error en editar la connexió

en: Error initializing editor
ca: S'ha produït un error en inicialitzar l'editor

en: Error saving connection
ca: S'ha produït un error en desar la connexió

en: Ethernet
ca: Cable

en: Ethernet Network
ca: Xarxa amb fil

en: Ethernet Network (%s)
ca: Xarxa amb fil (%s)

en: Ethernet Networks
ca: Xarxes amb fil

en: Ethernet Networks (%s)
ca: Xarxes amb fil (%s)

en: Ethernet connection %d
ca: Connexió de xarxa amb fil %d

en: Ethernet network connection '%s' active
ca: La connexió de xarxa amb fil «%s» és activa

en: Export VPN connection...
ca: Exporta una connexió VPN...

en: Extensible Authentication Protocol
ca: Protocol d'autenticació extensible

en: Failed to activate connection
ca: Ha fallat l'activació de la connexió

en: Failed to add new connection
ca: No s'ha pogut afegir una connexió nova

en: Failed to add/activate connection
ca: Ha fallat l'addició/activació de la connexió

en: Failed to create DUN connection: %s
ca: No s'ha pogut crear la connexió DUN: %s

en: Failed to create PAN connection: %s
ca: Ha fallat la creació de la connexió PAN: %s

en: Failed to update connection secrets due to an unknown error.
ca: No s'han pogut actualitzar els secrets de la connexió degut a un error desconegut.

en: Firewall _zone:
ca: _Zona del tallafocs:

en: FirewallD is not running.
ca: El FirewallD no s'està executant.

en: Full duple_x
ca: Dúple_x complet

en: GSM network.
ca: Xarxa GSM.

en: Gateway
ca: Passarel·la

en: Hardware
ca: Maquinari

en: Hardware Address:
ca: Adreça del maquinari:

en: Hidden Wi-Fi network
ca: Xarxa sense fil oculta

en: Home network
ca: Xarxa domèstica

en: Home network (%s)
ca: Xarxa domèstica (%s)

en: I can't find my provider and I wish to enter it _manually:
ca: No hi ha el proveïdor i vull introduir-lo _manualment:

en: IP Address:
ca: Adreça IP:

en: IP addresses identify your computer on the network.  Click the "Add" button to add an IP address.
ca: Les adreces IP identifiquen el vostre ordinador a la xarxa. Feu clic al botó «Afegeix» per afegir una adreça IP.

en: IP addresses of domain name servers used to resolve host names. Use commas to separate multiple domain name server addresses.
ca: Adreces IP dels servidors de nom de domini utilitzats per resoldre els noms d'amfitrió. Utilitzeu la coma per separar múltiples adreces de servidor de nom de domini.

en: IPv4 Settings
ca: Paràmetres IPv4

en: IPv6 Settings
ca: Paràmetres IPv6

en: I_dentity:
ca: I_dentitat:

en: If enabled, this connection will never be used as the default network connection.
ca: Si s'habilita, aquesta connexió no s'utilitzarà mai com a connexió de xarxa predeterminada.

en: Ig_nore automatically obtained routes
ca: Ig_nora les rutes obtingudes automàticament

en: Ignore
ca: Ignora

en: Ignore CA certificate
ca: Ignora el certificat de CA

en: Ignored
ca: Ignorada

en: Import a saved VPN configuration...
ca: Importa una configuració VPN...

en: In most cases, the provider's PPP servers will support all authentication methods.  If connections fail, try disabling support for some methods.
ca: En la majoria dels casos, el servidor PPP del proveïdor admetrà tots els mètodes d'autenticació. En cas que fallin les connexions, intenteu inhabilitar-ne alguns.

en: InfiniBand connection %d
ca: Connexió InfiniBand %d

en: Infrastructure
ca: Infraestructura
    Ad hoc

en: Installed CDMA device
ca: Dispositiu CDMA instal·lat

en: Installed GSM device
ca: Dispositiu GSM instal·lat

en: Interface:
ca: Interfície:

en: It is not intended for command-line interaction but instead runs in the GNOME desktop environment.
ca: No es pretén que hi interaccioneu des de la línia d'ordres, sinó que s'executa en l'entorn d'escriptori GNOME.

en: Last Used
ca: Utilitzada per última vegada

en: Link _down delay:
ca: Retard de la _desconnexió:

en: Link _up delay:
ca: Retard de la _connexió:

en: Link-Local
ca: Connexió local

en: Link-Local Only
ca: Només adreces de connexió local

en: MII (recommended)
ca: MII (recomanat)

en: Manage and change your network connection settings
ca: Gestioneu i modifiqueu els paràmetres de connexió de xarxa

en: Manage your network connections
ca: Gestioneu les connexions de xarxa

en: Media Independent Interface (MII)
ca: Connector Media Independent Interface (MII)

en: Metric
ca: Mètrica

en: Microsoft Challenge Handshake Authentication Protocol
ca: Protocol d'autenticació per desafiament mutu de Microsoft

en: Microsoft Challenge Handshake Authentication Protocol version 2
ca: Protocol d'autenticació per desafiament mutu de Microsoft, versió 2

en: Missing resources
ca: Recursos que manquen

en: Mobile Broadband
ca: Banda ampla mòbil

en: Mobile Broadband (%s)
ca: Banda ampla mòbil (%s)

en: Mobile Broadband network.
ca: Xarxa de banda ampla mòbil.

en: Mobile broadband connection '%s' active
ca: La connexió de banda ampla mòbil «%s» és activa

en: Mobile broadband connection '%s' active: (%d%%%s%s)
ca: La connexió de banda ampla mòbil «%s» és activa: (%d%%%s%s)

en: Mobile broadband network password
ca: Contrasenya de la xarxa de banda ampla mòbil

en: Mobile wizard was canceled
ca: S'ha cancel·lat l'auxiliar per a connexions mòbils

en: ModemManager is not running
ca: No s'està executant el ModemManager

en: Monitoring _frequency:
ca: _Freqüència de seguiment:

en: More networks
ca: Més xarxes

en: My country is not listed
ca: El meu país no és a la llista

en: My plan is not listed...
ca: No és a la llista...

en: My provider uses CDMA technology (1xRTT, EVDO)
ca: El proveïdor utilitza tecnologia CDMA (1xRTT, EVDO)

en: My provider uses C_DMA-based technology (i.e. 1xRTT, EVDO)
ca: El meu proveïdor utilitza tecnologia basada en C_DMA (és a dir, 1xRTT, EVDO)

en: My provider uses GSM technology (GPRS, EDGE, UMTS, HSPA)
ca: El proveïdor utilitza tecnologia GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSPA)

en: My provider uses _GSM-based technology (i.e. GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA)
ca: El meu proveïdor utilitza tecnologia basada en _GSM (és a dir, GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA)

en: N_etwork ID:
ca: Identificador de xar_xa:

en: Name
ca: Nom

en: Netmask
ca: Màscara de xarxa

en: Network
ca: Xarxa

en: Network Connections
ca: Connexions de xarxa

en: Network connection '%s' active
ca: La connexió de xarxa «%s» és activa

en: NetworkManager Applet
ca: Miniaplicació NetworkManager

en: NetworkManager Website
ca: Lloc web del NetworkManager

en: NetworkManager is not running...
ca: No s'està executant el NetworkManager...

en: Networking disabled
ca: S'ha inhabilitat la gestió de xarxes

en: New Mobile Broadband (CDMA) connection...
ca: Connexió de banda ampla mòbil (CDMA) nova...

en: New Mobile Broadband (GSM) connection...
ca: Connexió de banda ampla mòbil (GSM) nova...

en: New Mobile Broadband Connection
ca: Connexió de banda ampla mòbil nova

en: New Mobile Broadband connection...
ca: Connexió de banda ampla mòbil nova...

en: New PIN code:
ca: Codi PIN nou:

en: New Wi-Fi network
ca: Xarxa sense fil nova

en: New...
ca: Nova...

en: No Certificate Authority certificate chosen
ca: No s'ha triat cap certificat d'autoritat de certificació (CA)

en: No network connection
ca: No hi ha cap connexió de xarxa

en: No network devices available
ca: No hi ha cap dispositiu de xarxa disponible

en: No valid active connections found!
ca: No s'ha trobat cap connexió activa vàlida

en: Not using a Certificate Authority (CA) certificate can result in connections to insecure, rogue Wi-Fi networks.  Would you like to choose a Certificate Authority certificate?
ca: Si no utilitzeu un certificat d'autoritat de certificació (CA), és possible que s'estableixin connexions a xarxes insegures o malicioses. Voleu triar-ne un?

en: Notification area applet for managing your network devices and connections.
ca: Miniaplicació per a l'àrea de notificació per gestionar els dispositius i les connexions de xarxa.

en: Nu_mber:
ca: Nú_mero:

en: OLPC Mesh
ca: Malla d'OLPC

en: Open System
ca: Sistema obert

en: PAC _file:
ca: Fitxer _PAC:

en: PAC files (*.pac)
ca: Fitxers PAC (*.pac)

en: PEAP _version:
ca: Versió del _PEAP:

en: PIN code for SIM card '%s' on '%s'
ca: Codi PIN per la targeta SIM «%s» a «%s»

en: PIN code is needed for the mobile broadband device
ca: Cal que introduïu un codi PIN per al dispositiu de banda ampla mòbil

en: PIN code required
ca: Cal que introduïu el codi PIN

en: PIN code:
ca: Codi PIN:

en: PPP Settings
ca: Paràmetres PPP

en: PUK code:
ca: Codi PUK:

en: Password Authentication Protocol
ca: Protocol d'autenticació per contrasenya

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Passwords or encryption keys are required to access the Wi-Fi network '%s'.
ca: Cal una contrasenya o claus d'encriptació per accedir a la xarxa sense fil «%s».

en: Path _cost:
ca: _Cost del camí:

en: Prefer 2G (GPRS/EDGE)
ca: Prefereix 2G (GPRS/EDGE)

en: Prefer 3G (UMTS/HSPA)
ca: Prefereix 3G (UMTS/HSPA)

en: Prefer 4G (LTE)
ca: Prefereix 4G (LTE)

en: Preparing Wi-Fi network connection '%s'...
ca: S'està preparant la connexió de xarxa sense fil «%s»...

en: Preparing ethernet network connection '%s'...
ca: S'està preparant la connexió de xarxa amb fil «%s»...

en: Preparing mobile broadband connection '%s'...
ca: S'està preparant la connexió de banda ampla mòbil «%s»...

en: Preparing network connection '%s'...
ca: S'està preparant la connexió de xarxa «%s»...

en: Primary DNS:
ca: DNS primari:

en: Private _key:
ca: Clau _privada:

en: Protected EAP (PEAP)
ca: EAP protegit (PEAP)

en: Provider
ca: Proveïdor

en: Provider:
ca: Proveïdor:

en: Re-enter new PIN code:
ca: Torneu a introduir el codi PIN nou:

en: Requesting a VPN address for '%s'...
ca: S'està sol·licitant una adreça de xarxa per a la xarxa VPN «%s»...

en: Requesting a Wi-Fi network address for '%s'...
ca: S'està sol·licitant una adreça de xarxa sense fil per a «%s»...

en: Requesting a network address for '%s'...
ca: S'està sol·licitant una adreça de xarxa per a «%s»...

en: Requesting an ethernet network address for '%s'...
ca: S'està sol·licitant una adreça de xarxa per a la xarxa amb fil «%s»...

en: Require IPv_4 addressing for this connection to complete
ca: Cal l'adreçament IPv_4 per completar la connexió

en: Require IPv_6 addressing for this connection to complete
ca: Cal l'adreçament IPv_6 per completar la connexió

en: Roaming network
ca: Xarxa itinerant

en: Roaming network (%s)
ca: Xarxa itinerant (%s)

en: SIM PIN Unlock Required
ca: Cal el codi PIN de desbloqueig de la SIM

en: SIM PIN unlock required
ca: Cal el codi PIN de desbloqueig de la SIM

en: SIM PUK Unlock Required
ca: Cal el codi PUK de desbloqueig de la SIM

en: SIM PUK unlock required
ca: Cal el codi PUK de desbloqueig de la SIM

en: S_earch domains:
ca: _Dominis de cerca:

en: S_ecurity:
ca: _Seguretat:

en: Save any changes made to this connection.
ca: Desa els canvis fets a la connexió.

en: Secondary DNS:
ca: DNS secundari:

en: Security:
ca: Seguretat:

en: Select Mobile Broadband Provider Type
ca: Seleccioneu el tipus de proveïdor de banda ampla mòbil

en: Select file to import
ca: Seleccioneu el fitxer a importar

en: Select the technology your mobile broadband provider uses.  If you are unsure, ask your provider.
ca: Seleccioneu la tecnologia que utilitza el vostre proveïdor de banda ampla mòbil. Si no n'esteu segur, demaneu-ho al vostre proveïdor.

en: Select the type of VPN you wish to use for the new connection.  If the type of VPN connection you wish to create does not appear in the list, you may not have the correct VPN plugin installed.
ca: Seleccioneu el tipus de VPN que vulgueu utilitzar per a la connexió nova. Si el tipus de connexió VPN que voleu crear no apareix a la llista, és probable que no tingueu el connector VPN adequat instal·lat.

en: Select the type of connection you wish to create.
    
    If you are creating a VPN, and the VPN connection you wish to create does not appear in the list, you may not have the correct VPN plugin installed.
ca: Seleccioneu el tipus de connexió que voleu crear.
    
    Si voleu crear una connexió VPN i el tipus que voleu crear no apareix a la llista, és probable que no tingueu el connector VPN adequat instal·lat.

en: Select your provider from a _list:
ca: Seleccioneu el proveïdor des d'una _llista:

en: Selected plan _APN (Access Point Name):
ca: _APN (Access Point Name - nom del punt d'accés) del pla seleccionat:

en: Send PPP _echo packets
ca: Envia paquets d'_eco de PPP

en: Sending unlock code...
ca: S'està enviant el codi de desbloqueig...

en: Set this to true to disable notifications when Wi-Fi networks are available.
ca: Establiu-ho a «TRUE» (cert) per inhabilitar les notificacions quan hi hagi disponibles xarxes sense fil.

en: Set this to true to disable notifications when connecting to a network.
ca: Establiu-ho a «TRUE» (cert) per inhabilitar les notificacions en connectar-se a una xarxa.

en: Set this to true to disable notifications when connecting to or disconnecting from a VPN.
ca: Establiu-ho a «TRUE» (cert) per inhabilitar les notificacions en connectar-se o desconnectar-se d'una VPN.

en: Set this to true to disable notifications when disconnecting from a network.
ca: Establiu-ho a «TRUE» (cert) per inhabilitar les notificacions en desconnectar-se d'una xarxa.

en: Set this to true to disable warnings about CA certificates in EAP authentication.
ca: Establiu-ho a «TRUE» (cert) per inhabilitar els avisos sobre els certificats de CA en l'autenticació EAP.

en: Set this to true to disable warnings about CA certificates in phase 2 of EAP authentication.
ca: Establiu-ho a «TRUE» (cert) per inhabilitar els avisos sobre els certificats de CA en la segona fase de l'autenticació EAP.

en: Set to true to disable creation of adhoc networks when using the applet.
ca: Establiu-ho a «TRUE» (cert) per inhabilitar la creació de xarxes ad hoc en utilitzar la miniaplicació.

en: Set up a Mobile Broadband Connection
ca: Configura una connexió de banda ampla mòbil

en: Shared Key
ca: Clau compartida

en: Shared to other computers
ca: Compartit a altres ordinadors

en: Sho_w key
ca: Most_ra la clau

en: Sho_w password
ca: Most_ra la contrasenya:

en: Sho_w passwords
ca: Mo_stra les contrasenyes

en: Show PIN code
ca: Mostra el codi PIN

en: Show PIN/PUK codes
ca: Mostra els codis PIN/PUK

[ctx: Speed]
en: Unknown
ca: Desconeguda

en: Speed:
ca: Velocitat:

en: Stamp
ca: Segell

en: Starting VPN connection '%s'...
ca: S'està iniciant la connexió VPN «%s»...

[ctx: Subnet Mask]
en: Unknown
ca: Desconeguda

en: Subnet Mask:
ca: Màscara de subxarxa:

en: Suppress networks available notifications
ca: No mostris les notificacions de xarxes disponibles

en: Ternary DNS:
ca: DNS terciari:

en: The DHCP client identifier allows the network administrator to customize your computer's configuration.  If you wish to use a DHCP client identifier, enter it here.
ca: L'identificador de client DHCP permet personalitzar la configuració del vostre ordinador a l'administrador de la xarxa. Si voleu utilitzar un identificador de client DHCP, introduïu-lo aquí.

en: The MAC address entered here will be used as hardware address for the network device this connection is activated on.  This feature is known as MAC cloning or spoofing.  Example: 00:11:22:33:44:55
ca: El dispositiu de xarxa sobre el que s'activa la connexió utilitzarà aquesta adreça MAC com a adreça de maquinari. Aquest mètode es coneix com a falsejament d'identitat MAC. Exemple: 00:11:22:33:44:55

en: The NetworkManager Applet could not find some required resources (the .ui file was not found).
ca: La miniaplicació NetworkManager no ha pogut trobar alguns dels recursos necessaris (no s'ha trobat el fitxer d'interfície d'usuari).

en: The VPN connection '%s' could not be exported to %s.
    
    Error: %s.
ca: No s'ha pogut exportar la connexió VPN «%s» a %s.
    
    Error: %s.

en: The VPN plugin failed to import the VPN connection correctly
    
    Error: no VPN service type.
ca: El connector VPN no ha pogut importar la connexió VPN correctament
    
    Error: no hi ha cap tipus de servei VPN.

en: The connection editor could not find some required resources (the .ui file was not found).
ca: L'editor de connexions no ha pogut trobar alguns dels recursos necessaris (no s'ha trobat el fitxer d'interfície d'usuari).

en: The connection editor dialog could not be initialized due to an unknown error.
ca: No s'ha pogut inicialitzar el diàleg d'edició de les connexions a causa d'un error desconegut.

en: The default Bluetooth adapter must be enabled before setting up a Dial-Up-Networking connection.
ca: Cal habilitar l'adaptador de Bluetooth abans d'editar una connexió de xarxa de marcatge directe.

en: The file '%s' could not be read or does not contain recognized VPN connection information
    
    Error: %s.
ca: No s'ha pogut llegir el fitxer «%s» o bé no conté cap informació de connexió VPN que es pugui reconèixer
    
    Error: %s.

en: The mobile broadband device '%s' requires a SIM PIN code before it can be used.
ca: Cal el codi PIN de la SIM per poder utilitzar el dispositiu de banda ampla mòbil «%s».

en: The mobile broadband device '%s' requires a SIM PUK code before it can be used.
ca: Cal el codi PUK de la SIM per poder utilitzar el dispositiu de banda ampla mòbil «%s».

en: The network connection has been disconnected.
ca: S'ha desconnectat la connexió de xarxa.

en: The property '%s' / '%s' is invalid: %d
ca: La propietat «%s» / «%s» no és vàlida: %d

en: The selected private key does not appear to be protected by a password.  This could allow your security credentials to be compromised.  Please select a password-protected private key.
    
    (You can password-protect your private key with openssl)
ca: La clau privada seleccionada no està protegida per una contrasenya i les vostres credencials de seguretat podrien veure's compromeses.  Seleccioneu una clau privada protegida per contrasenya.
    
    (Podeu utilitzar l'OpenSSL per protegir la vostra clau privada)

en: The zone defines the trust level of the connection. Default is not a regular zone, selecting it results in the use of the default zone set in the firewall. Only usable if firewalld is active.
ca: La zona defineix el nivell de confiança de la connexió. Per defecte no és una zona regular, si la seleccioneu el tallafocs utilitzarà la zona per defecte. Només és útil si el firewallD està actiu.

en: This assistant helps you easily set up a mobile broadband connection to a cellular (3G) network.
ca: L'auxiliar us ajudarà a configurar una connexió de banda ampla mòbil a una xarxa cel·lular (3G) de manera fàcil.

en: This option locks this connection to the Wi-Fi access point (AP) specified by the BSSID entered here.  Example: 00:11:22:33:44:55
ca: Aquesta opció bloqueja la connexió al punt d'accés sense fil (AP) especificat per l'identificador BSSID.  Exemple: 00:11:22:33:44:55

en: This option locks this connection to the network device specified by its permanent MAC address entered here.  Example: 00:11:22:33:44:55
ca: L'opció bloqueja la connexió al dispositiu de xarxa especificat per l'adreça MAC. Exemple: 00:11:22:33:44:55

en: This program is a component of NetworkManager (http://projects.gnome.org/NetworkManager).
ca: Aquest programa és un component del NetworkManager (http://projects.gnome.org/NetworkManager).

en: Transmission po_wer:
ca: Po_tència de transmissió:

en: Tunneled TLS
ca: TLS per túnel

en: Twisted Pair (TP)
ca: Parell creuat (TP)

en: Unencrypted private keys are insecure
ca: Les claus privades sense encriptar no són segures

en: Unknown
ca: Desconeguda

en: Unknown error
ca: Error desconegut

en: Unknown error creating connection editor dialog.
ca: S'ha produït un error desconegut en crear el diàleg de l'editor de connexions.

en: Unknown phone device type (not GSM or CDMA)
ca: Tipus de dispositiu de telèfon desconegut (ni GSM ni CDMA)

en: Unlisted
ca: No és a la llista

en: Unsupported mobile broadband connection type.
ca: No s'admet el tipus de connexió de banda ampla mòbil.

en: Usage:
ca: Ús:

en: Use 802.1_X security for this connection
ca: Utilitza la seguretat 802.1_X per a aquesta connexió

en: Use TCP _header compression
ca: Utilitza la compressió de les _capçaleres TCP

en: Use _stateful MPPE
ca: Utilitza l'MPPE amb _estat

en: Use only 4G (LTE)
ca: Utilitza només 4G (LTE)

en: Use the network menu to connect to a Wi-Fi network
ca: Utilitzeu el menú de xarxa per connectar-vos a una xarxa sense fil

en: Use your mobile phone as a network device (PAN/NAP)
ca: Utilitzeu el telèfon mòbil com a dispositiu de xarxa (PAN/NAP)

en: Used to determine whether settings should be migrated to a new version.
ca: S'utilitza per determinar si cal migrar els paràmetres a una versió nova.

en: User authentication required for VPN connection '%s'...
ca: Cal l'autenticació d'usuari per a la connexió VPN «%s»...

en: User authentication required for Wi-Fi network '%s'...
ca: Cal l'autenticació d'usuari per a la connexió de xarxa sense fil «%s»...

en: User authentication required for ethernet network connection '%s'...
ca: Cal l'autenticació d'usuari per a la connexió de xarxa amb fil «%s»...

en: User authentication required for mobile broadband connection '%s'...
ca: Cal l'autenticació d'usuari per a la connexió de banda ampla mòbil «%s»...

en: User authentication required for network connection '%s'...
ca: Cal l'autenticació d'usuari per a la connexió de xarxa «%s»...

en: VLAN _id:
ca: _Identificador de la VLAN:

en: VLAN connection %d
ca: Connexió VLAN %d

en: VLAN interface _name:
ca: _Nom de la interfície VLAN:

en: VPN Banner:
ca: Bàner de la VPN:

en: VPN Connection Failed
ca: No s'ha pogut establir la connexió VPN

en: VPN Gateway:
ca: Passarel·la VPN:

en: VPN Login Message
ca: Missatge d'entrada de la VPN

en: VPN Type:
ca: Tipus de VPN:

en: VPN Username:
ca: Nom d'usuari de la VPN:

en: VPN connection %d
ca: Connexió VPN %d

en: VPN connection '%s' active
ca: La connexió VPN «%s» és activa

en: VPN connection has been successfully established.
ca: S'ha establert correctament la connexió VPN.

en: VPN connection has been successfully established.
    
    %s
ca: S'ha establert correctament la connexió VPN.
    
    %s

en: Version 0
ca: Versió 0

en: Version 1
ca: Versió 1

en: WEP 128-bit Passphrase
ca: Contrasenya WEP de 128 bits

en: WEP 40/128-bit Key (Hex or ASCII)
ca: Clau WEP de 40/128 bits (Hex o ASCII)

en: WEP inde_x:
ca: Índe_x WEP:

en: WPA & WPA2 Enterprise
ca: WPA i WPA2 Enterprise

en: WPA & WPA2 Personal
ca: WPA i WPA2 Personal

en: Warning: Selecting an incorrect plan may result in billing issues for your broadband account or may prevent connectivity.
    
    If you are unsure of your plan please ask your provider for your plan's APN.
ca: Avís: si seleccioneu un pla incorrecte, pot ser que tingueu problemes de facturació del compte de banda ampla o que no us pugueu connectar.
    
    Si no esteu segur de quin és el vostre pla, demaneu al proveïdor que us n'indiqui l'APN («Access Point Name», nom del punt d'accés).

en: When connecting to IPv4-capable networks, allows the connection to complete if IPv6 configuration fails but IPv4 configuration succeeds.
ca: Quan es connecti a xarxes IPv4, permet completar la connexió per IPv4 en cas que la configuració IPv6 falli.

en: When connecting to IPv6-capable networks, allows the connection to complete if IPv4 configuration fails but IPv6 configuration succeeds.
ca: Quan es connecti a xarxes IPv6, permet completar la connexió per IPv6 en cas que la configuració IPv4 falli.

en: Wi-Fi
ca: Sense fil

en: Wi-Fi Network | Wi-Fi Networks
ca[0]: Xarxa sense fil
ca[1]: Xarxes sense fil

en: Wi-Fi Network (%s)
ca: Xarxa sense fil (%s)

en: Wi-Fi Network Authentication Required
ca: Cal autenticació per a la xarxa sense fil

en: Wi-Fi Networks (%s)
ca: Xarxes sense fil (%s)

en: Wi-Fi Networks Available
ca: Hi ha xarxes sense fil disponibles

en: Wi-Fi Security
ca: Seguretat de la xarxa sense fil

en: Wi-Fi _adapter:
ca: _Adaptador sense fil:

en: Wi-Fi _security:
ca: Seguretat de la _xarxa sense fil:

en: Wi-Fi connection %d
ca: Connexió de xarxa sense fil %d

en: Wi-Fi is disabled
ca: Les xarxes sense fil estan inhabilitades

en: Wi-Fi is disabled by hardware switch
ca: L'interruptor de maquinari ha inhabilitat la xarxa sense fil

en: Wi-Fi network connection '%s' active
ca: La connexió de xarxa sense fil «%s» és activa

en: Wi-Fi network connection '%s' active: %s (%d%%)
ca: La connexió de xarxa sense fil «%s» és activa: %s (%d%%)

[ctx: Wi-Fi/Ethernet security]
en: None
ca: Cap

[ctx: WiMAX Base Station ID]
en: unknown
ca: desconegut

[ctx: WiMAX CINR]
en: unknown
ca: desconeguda

en: WiMAX Mobile Broadband
ca: Banda ampla mòbil WiMAX

en: WiMAX Mobile Broadband (%s)
ca: Banda ampla mòbil WiMAX (%s)

en: WiMAX connection %d
ca: Connexió WiMAX %d

en: WiMAX is disabled
ca: La xarxa WiMAX està inhabilitada

en: WiMAX is disabled by hardware switch
ca: L'interruptor de maquinari ha inhabilitat la xarxa WiMAX

[ctx: Wifi/wired security]
en: None
ca: Cap

en: Wired
ca: Amb fil

en: Wrong PIN code; please contact your provider.
ca: El codi PIN no és correcte. Contacteu amb el vostre proveïdor.

en: Wrong PUK code; please contact your provider.
ca: El codi PUK no és correcte. Contacteu amb el vostre proveïdor.

en: You are now connected to '%s'.
ca: Esteu connectat a «%s».

en: You are now connected to the CDMA network.
ca: Esteu connectat a la xarxa CDMA.

en: You are now connected to the GSM network.
ca: Esteu connectat a la xarxa GSM.

en: You are now connected to the Mobile Broadband network.
ca: Esteu connectat a la xarxa de banda ampla mòbil.

en: You are now connected to the Wi-Fi network '%s'.
ca: Esteu connectat a la xarxa sense fil «%s».

en: You are now connected to the WiMAX network.
ca: Esteu connectat a la xarxa WiMAX.

en: You are now connected to the ethernet network.
ca: Esteu connectat a la xarxa amb fil.

en: You are now connected to the mobile broadband network.
ca: Esteu connectat a la xarxa de banda ampla mòbil.

en: You are now registered on a roaming network.
ca: Esteu registrat a una xarxa d'accés itinerant.

en: You are now registered on the home network.
ca: Esteu registrat a la xarxa local.

en: You will need the following information:
ca: Us caldrà la informació següent:

en: Your Device:
ca: El dispositiu:

en: Your Plan:
ca: El pla:

en: Your Provider:
ca: El proveïdor:

en: Your broadband billing plan name
ca: El nom del pla de facturació de banda ampla

en: Your broadband provider's name
ca: El nom del proveïdor de banda ampla

en: Your mobile broadband connection is configured with the following settings:
ca: La connexió de banda ampla mòbil està configurada amb els paràmetres següents:

en: Your phone is now ready to use!
ca: Ja podeu utilitzar el telèfon.

en: _About
ca: _Quant a

en: _Aging time:
ca: Temps d'_envelliment:

en: _Automatically connect to this network when it is available
ca: Connecta't _automàticament a aquesta xarxa quan estigui disponible

en: _Cloned MAC address:
ca: Adreça _MAC falsejada:

en: _Configure VPN...
ca: _Configura la VPN...

en: _Connect to Hidden Wi-Fi Network...
ca: _Connecta a una xarxa sense fil oculta...

en: _Delete
ca: _Suprimeix

en: _Delete...
ca: _Suprimeix...

en: _Device MAC address:
ca: Adreça _MAC del dispositiu:

en: _Disconnect VPN
ca: _Desconnecta la VPN

en: _Edit
ca: _Edita

en: _Edit...
ca: _Edita...

en: _Export...
ca: E_xporta...

en: _Forward delay:
ca: Retard de _retransmissió:

en: _Hairpin mode:
ca: Mode de _hairpin:

en: _Hello time:
ca: Temps de «_Hello»:

en: _Help
ca: A_juda

en: _Inner authentication:
ca: Autenticació i_nterna:

en: _Interface name:
ca: Nom de la _interfície:

en: _Key:
ca: _Clau:

en: _Link Monitoring:
ca: Seguiment de l'_enllaç:

en: _Max age:
ca: Edat _màxima:

en: _Method:
ca: _Mètode:

en: _Network name:
ca: Nom de _xarxa:

en: _Parent interface:
ca: Interfície _pare:

en: _Password:
ca: _Contrasenya:

en: _Priority:
ca: _Prioritat:

en: _Private key password:
ca: Contrasenya de la clau _privada:

en: _Rate:
ca: _Velocitat:

en: _Replace
ca: _Reemplaça

en: _Require 128-bit encryption
ca: _Cal l'encriptació de 128 bits

en: _Routes…
ca: _Rutes...

en: _Save
ca: _Desa

en: _Save...
ca: _Desa...

en: _Select your plan:
ca: _Seleccioneu el vostre pla:

en: _Service:
ca: _Servei:

en: _Speed:
ca: _Velocitat:

en: _Transport mode:
ca: Mode de _transport:

en: _Type:
ca: _Tipus:

en: _Unlock
ca: _Desbloqueja

en: _Use point-to-point encryption (MPPE)
ca: _Utilitza l'encriptació punt a punt (MPPE)

en: _Use this connection only for resources on its network
ca: _Utilitza aquesta connexió només per a recursos de la seva xarxa

en: _User certificate:
ca: Certificat de l'_usuari:

en: _Username:
ca: Nom d'_usuari:

en: _VPN Connections
ca: Connexions _VPN

en: automatic
ca: automàtic

en: default
ca: predeterminat

en: device not managed
ca: no es gestiona el dispositiu

en: device not ready
ca: el dispositiu no està preparat

en: device not ready (firmware missing)
ca: el dispositiu no està preparat (manca el microprogramari)

en: disconnected
ca: desconnectat

en: failed to connect to the phone.
ca: no s'ha pogut connectar al telèfon.

en: never
ca: mai

en: none
ca: cap

en: not enabled
ca: no està habilitat

en: not registered
ca: no està registrat

en: now
ca: ara

en: registration denied
ca: s'ha denegat el registre

en: roaming
ca: itinerància

en: searching
ca: s'està cercant

en: timed out detecting phone details.
ca: s'ha acabat el temps d'espera de la detecció dels detalls del telèfon.

en: unexpectedly disconnected from the phone.
ca: el telèfon s'ha desconnectat de manera inesperada.

en: unknown modem type.
ca: es desconeix el tipus de mòdem.
