Authconfig - en to ca translation catalogue (227 entries)

en:  <Tab>/<Alt-Tab> between elements   |   <Space> selects   |  <F12> next screen
ca:  <Tab>/<Alt-Tab> entre elements | <barra espaiadora> selecciona | <F12> següent

en: <b>Authentication Configuration</b>
ca: <b>Configuració de l'autenticació</b>

en: <b>Local Authentication Options</b>
ca: <b>Opcions d'autenticació local</b>

en: <b>Other Authentication Options</b>
ca: <b>Opcions d'altres autenticacions</b>

en: <b>Smart Card Authentication Options</b>
ca: <b>Opcions d'autenticació de la targeta intel·ligent</b>

en: <b>User Account Configuration</b>
ca: <b>Configuració del compte d'usuari</b>

en: <domain>
ca: <domini>

en: <lowest-highest>
ca: <inferior-superior>

en: <module>
ca: <mòdul>

en: <name>
ca: <nom>

en: <realm>
ca: <reialme>

en: <server>
ca: <servidor>

en: <servers>
ca: <servidors>

en: <small><b>Tip:</b> Smart cards support logging into both local and centrally managed accounts.</small>
ca: <small><b>Consell:</b> Les targetes intel·ligents suporten l'enregistrament local i als comptes gestionats de forma centalitzada.</small>

en: <small><b>Tip:</b> This is managed via /etc/security/access.conf.</small>
ca: <small><b>Consell:</b> Això es gestiona a través de /etc/security/access.conf.</small>

en: <workgroup>
ca: <grup de treball>

en: ADS Realm:
ca: Reialme ADS:

en: Ad_min Servers:
ca: Ad_ministrador de servidors:

en: Admin Server:
ca: Servidor d'administració:

en: Advanced _Options
ca: _Opcions avançades

en: Alert
ca: Alerta

en: All configuration files which were modified by the previous authentication configuration change will be restored from backup. Revert the changes?
ca: Tots els fitxers de configuració que van modificar-se amb l'anterior configuració de l'autenticació, seran restaurats des de la còpia de seguretat. Voleu desfer els canvis?

en: Allow offline _login
ca: Permet _l'entrada fora de línia

en: Aut_hentication Method:
ca: Mètode per l'autenticació:

en: Authentication
ca: Autenticació

en: Authentication Configuration
ca: Configuració de l'autenticació

en: Authentication module %s/pam_%s.so is missing. Authentication process might not work correctly.
ca: Falta el mòdul d'autenticació %s/pam_%s.so. El procés d'autenticació pot no funcionar de forma correcta.

en: Back
ca: Anterior

en: Bad smart card removal action specified.
ca: S'ha especificat una acció d'extracció de targetes intel·ligents equivocada.

en: Base DN:
ca: DN base:

en: Cache Information
ca: Informació de la memòria cau

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Card Re_moval Action:
ca: _Acció en treure la targeta:

en: Certificate _URL:
ca: _URL del certificat:

en: Click this button if you did not download a CA certificate yet or you have not set the CA certificate up by other means.
ca: Cliqueu a aquest botó si encara no heu baixat o configurat el certificat de l'entitat certificadora.

en: Control how the system verifies users who attempt to log in
ca: Controleu com el sistema verifica els usuaris que intenten entrar-hi

en: Create _home directories on the first login
ca: Crea carpetes d'_inici en la primera entrada

en: Do_n't Save
ca: _No ho desis

en: Domain Administrator:
ca: Administrador del domini:

en: Domain Controllers:
ca: Controladors de domini:

en: Domain _administrator:
ca: _Administrador del domini::

en: Domain:
ca: Domini:

en: Download CA Certificate
ca: Baixa el certificat de l'entitat certificadora

en: Enable _fingerprint reader support
ca: Habilita el suport per a la lectura d'empremtes digitals

en: Enable _local access control
ca: habilita el control d'accés _local

en: Enable _smart card support
ca: Habilita el _suport per a targetes intel·ligents

en: Error downloading CA certificate
ca: S'ha produït un error mentre s'estava baixant el certificat de l'entitat de certificació.

en: Fingerprint authentication allows you to log in by scanning your finger with the fingerprint reader.
ca: L'autenticació mitjançant empremtes digitals us permet entrar amb l'escaneig del dit amb el lector d'empremtes digitals.

en: Fingerprint reader
ca: Lector d'empremtes digitals

en: Hashing or crypto algorithm used for storing passwords of local users
ca: algorisme de dispersió/encriptació utilitzat per a l'emmagatzemament de les noves contrasenyes per als usuaris locals

en: Hostname or ldap:// or ldaps:// URI pointing to the LDAP server.
ca: Nom de màquina o URI ldap:// o ldaps:// que apunta al servidor LDAP.

en: If the home directory of an user doesn't exist yet it will be created automatically on his first login.
ca: Si el directori d'inici d'un usuari encara no existeix, es crearà automàticament la primera vegada que aquest hi entri.

en: Ignore
ca: Ignora

en: Join Domain
ca: Ingressa al domini

en: Join Settings
ca: Configuració d'ingrés

en: Joining Winbind Domain
ca: S'està ingressant al domini Winbind

en: Kerberos Settings
ca: Preferències de Kerberos

en: Kerberos password
ca: Contrasenya de Kerberos

en: LDAP Search _Base DN:
ca: DN _base de cerques LDAP:

en: LDAP Settings
ca: Preferències de LDAP

en: LDAP _Server:
ca: _Servidor LDAP:

en: LDAP authentication
ca: Autenticació amb LDAP

en: LDAP password
ca: Contrasenya de LDAP

en: Local accounts only
ca: Únicament comptes locals

en: Local authorization is sufficient
ca: L'autorització local és suficient

en: Lock
ca: Bloqueig

en: NIS Settings
ca: Preferències de NIS

en: NIS _Domain:
ca: _Domini NIS:

en: NIS _Server:
ca: _Servidor NIS:

en: NIS password
ca: Contrasenya de NIS

en: Next
ca: Següent

en: Ok
ca: D'acord

en: Password
ca: Contrasenya

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: R_ealm:
ca: R_eialme:

en: Realm:
ca: Regne:

en: Require smart car_d for login
ca: Per a entrar es necessita una targeta intel·ligent

en: Restore the configuration files backed up before the previous configuration change
ca: Restaura els fitxers de configuració desats abans de canviar la configuració anterior

en: Revert
ca: Restaura

en: Save Settings
ca: Desa la configuració

en: Security Model:
ca: Model de seguretat:

en: Server:
ca: Servidor:

en: Smart card authentication allows you to log in using a certificate and key associated with a smart card.
ca: L'autenticació amb una targeta intel·ligent us permet entrar mitjançant un certificat i una clau associada a una targeta intel·ligent.

en: Some of the configuration changes you've made should be saved to disk before continuing.  If you do not save them, then your attempt to join the domain may fail.  Save changes?
ca: Abans de continuar s'han de desar alguns dels canvis que heu fet. Si no els deseu, no podreu ingressar al domini. Voleu desar els canvis?

en: Te_mplate Shell:
ca: Intèrpret d'ordres predeter_minat:

en: Template Shell:
ca: Intèrpret d'ordres predeterminat:

en: The %s file was not found, but it is required for %s support to work properly.
    Install the %s package, which provides this file.
ca: No s'ha trobat el fitxer %s, necessari perquè funcionin les característiques %s. Instal·leu el paquet %s, el qual proporciona aquest fitxer.

en: To connect to a LDAP server with TLS protocol enabled you need a CA certificate which signed your server's certificate. Copy the certificate in the PEM format to the '%s' directory.
    Then press OK.
ca: Per a connectar a un servidor LDAP que tingui el protocol TLS habilitat, cal que tingueu un certificat de l'entitat certificadora que hagi signat el certificat del vostre servidor. Copieu el certificat en format PEM al directori '%s'.
    Després premeu D'acord.

en: To verify the LDAP server with TLS protocol enabled you need a CA certificate which signed the server's certificate. Please fill in the URL where the CA certificate in the PEM format can be downloaded from.
ca: Per a verificar un servidor LDAP que tingui habilitat el protocol TLS, cal que tingueu un certificat d'una entitat certificadora que hagi signat el certificat del vostre servidor. Empleneu l'URL des d'on es baixarà el certificat de l'entitat certificadora amb format PEM.

en: Unable to initialize graphical environment. Most likely cause of failure
    is that the tool was not run using a graphical environment. Please either
    start your graphical user interface or set your DISPLAY variable.
ca: No s'ha pogut inicialitzar l'entorn gràfic. La causa més probable de fallada
    és que l'eina no s'hagi inicialitzat utilitzant un entorn gràfic.
    Inicialitza l'interfície gràfica d'usuari o estableix la variable DISPLAY.

en: Unknown password hashing algorithm specified, using sha256.
ca: S'ha especificat un algorisme de dispersió de contrasenyes desconegut, s'utilitzarà sha256.

en: Use DNS to _locate KDCs for realms
ca: Utilitza el DNS per a _localitzar els KDC per als reialmes

en: Use DNS to locate KDCs for realms
ca: Utilitza elDNS per a localitzar els KDC per als reialmes

en: Use DNS to resolve hosts to realms
ca: Utilitza el DNS per a resoldre els equips als reialmes

en: Use D_NS to resolve hosts to realms
ca: Utilitza el DNS per a resoldre els equips als reialmes

en: Use Fingerprint reader
ca: Utilitza lector d'empremtes digitals

en: Use Kerberos
ca: Utilitza Kerberos

en: Use LDAP
ca: Utilitza LDAP

en: Use LDAP Authentication
ca: Utilitza autenticació de LDAP

en: Use MD5 Passwords
ca: Utilitza contrasenyes MD5

en: Use NIS
ca: Utilitza NIS

en: Use Shadow Passwords
ca: Utilitza contrasenyes ocultes

en: Use TLS
ca: Utilitza TLS

en: Use Transport Layer Security extension for LDAP as defined by RFC-2830. It must not be ticked with ldaps server URI.
ca: Utilitzar l'extensió de seguretat de la capa de transport per a LDAP tal com defineix RFC-2830. No ha d'estar etiquetat amb la URI de servidor ldaps.

en: Use Winbind
ca: Utilitza Winbind

en: Use Winbind Authentication
ca: Utilitza autenticació de Winbind

en: Use _TLS to encrypt connections
ca: Utilitza _TLS per a encriptar les connexions

en: User Information
ca: Informació de l'usuari

en: Warning
ca: Avís

en: When enabled /etc/security/access.conf will be consulted for authorization of users access.
ca: Quan s'habiliti, es consultarà /etc/security/access.conf per a l'autorització de l'accés als usuaris.

en: Winbind ADS R_ealm:
ca: _Reialme ADS de Winbind:

en: Winbind Domain Co_ntrollers:
ca: Co_ntroladors de domini Winbind:

en: Winbind Settings
ca: Preferències de Winbind

en: Winbind _Domain:
ca: _Domini Winbind:

en: Winbind authentication
ca: Autenticació amb Winbind

en: Winbind password
ca: Contrasenya de Winbind

en: Yes
ca: Sí

en: You must provide ldaps:// server address or use TLS for LDAP authentication.
ca: Heu de proporcionar una adreça de servidor ldaps:// o bé utilitzar TLS per a l'autenticació.

en: _Download CA Certificate...
ca: Baixa el certificat _de l'entitat certificadora

en: _Identity & Authentication
ca: Identitat i autenticació

en: _Join Domain...
ca: In_gressa al domini...

en: _KDCs:
ca: _KDC:

en: _Password Hashing Algorithm:
ca: Algorisme de dispersió per a la contrasenya

en: _Password:
ca: Contrasenya:

en: _Security Model:
ca: Model de _seguretat:

en: _User Account Database:
ca: Base de dades per als comptes d'_usuari:

en: action to be taken on smart card removal
ca: acció a realitzar en treure la targeta intel·ligent

en: authenticate system accounts by local files only
ca: autentica els comptes del sistema únicament a través de fitxers locals

en: authenticate system accounts by network services
ca: autentica els comptes del sistema a través de serveis de xarxa

en: authorize local users also through remote service
ca: també autoritza usuaris locals a través del servei remot

en: caching
ca: memòria cau

en: can only be run as root
ca: únicament pot executar-se com a root

en: check access.conf during account authorization
ca: comprova l'access.conf durant l'autorització del compte

en: configures winbind to allow offline login
ca: configura winbind per a permetre l'entrada fora de línia

en: configures winbind to assume that users with no domain in their user names are domain users
ca: configura Winbind per assumir que els usuaris sense domini en els seus noms d'usuari, són usuaris del domini

en: configures winbind to assume that users with no domain in their user names are not domain users
ca: configura Winbind per assumir que els usuaris sense domini en els seus noms d'usuari, no són usuaris del domini

en: configures winbind to prevent offline login
ca: configura winbind per a rebutjar l'entrada fora de línia

en: create home directories for users on their first login
ca: crea directoris d'inici per a usuaris quan entrin per primera vegada

en: default LDAP base DN
ca: DN base predeterminat de LDAP

en: default LDAP server hostname or URI
ca: servidor LDAP predeterminat o URI predeterminada

en: default NIS domain
ca: domini NIS predeterminat

en: default NIS server
ca: servidor NIS predeterminat

en: default hesiod LHS
ca: LHS predeterminat del Hesiod

en: default hesiod RHS
ca: RHS predeterminat del Hesiod

en: default kerberos KDC
ca: KDC predeterminat de Kerberos

en: default kerberos admin server
ca: servidor predeterminat d'administració de Kerberos

en: default kerberos realm
ca: reialme predeterminat de Kerberos

en: default realm for samba and winbind when security=ads
ca: reialme predeterminat de Samba i de Winbind quan la seguretat sigui 'ads'

en: default smart card module to use
ca: mòdul predeterminat a utilitzar amb la targeta intel·ligent

en: dialog was cancelled
ca: s'ha cancel·lat el diàleg

en: disable LDAP for authentication by default
ca: inhabilita  per defecte a LDAP per a l'autenticació

en: disable LDAP for user information by default
ca: inhabilita per defecte a LDAP per a la informació de l'usuari

en: disable MD5 passwords by default
ca: inhabilita per defecte les contrasenyes MD5

en: disable NIS for user information by default
ca: inhabilita per defecte a NIS per a la informació de l'usuari

en: disable SSSD for authentication by default (still used for supported configurations)
ca: desactiva SSSD per a l'autenticació per defecte (encara utilitzat per configuracions suportades)

en: disable SSSD for user information by default (still used for supported configurations)
ca: inhabilita per defecte SSSD per a la informació de l'usuari (encara utilitzada per a les configuracions suportades)

en: disable authentication with fingerprint readers by default
ca: inhabilita per defecte l'autenticació amb empremtes digitals

en: disable authentication with smart card by default
ca: inhabilita per defecte l'autenticació amb targeta intel·ligent

en: disable automatic per-user ecryptfs
ca: inhabilita ecryptfs automàtic per usuari

en: disable caching of user credentials in SSSD by default
ca: inhabilita per defecte la captura de les credencials de l'usuari amb SSSD

en: disable caching of user information by default
ca: inhabilita la memòria cau de la informació d'usuari per defecte

en: disable hesiod for user information by default
ca: inhabilita de forma predetermina el Hesiod per a la informació de l'usuari

en: disable kerberos authentication by default
ca: inhabilita per defecte a Kerberos per a l'autenticació

en: disable shadowed passwords by default
ca: inhabilita per defecte les contrasenyes ocultes

en: disable use of DNS to find kerberos KDCs
ca: inhabilita l'ús del DNS per trobar els KDC de Kerberos

en: disable use of DNS to find kerberos realms
ca: inhabilita la utilització del DNS per a trobar reialmes de Kerberos

en: disable use of RFC-2307bis schema for LDAP user information lookups
ca: inhabilita la utilització de l'esquema RFC-2307bis per a resoldre la informació de l'usuari de LDAP

en: disable use of TLS with LDAP (RFC-2830)
ca: inhabilita la utilització de TLS amb LDAP (RFC-2830)

en: disable winbind for authentication by default
ca: inhabilita de forma predeterminada a winbind per l'autenticació

en: disable winbind for user information by default
ca: inhabilita de forma predetermina a winbind per a la informació de l'usuari

en: disable wins for hostname resolution
ca: inhabilita el Wins per a resoldre els noms dels equips

en: display Back instead of Cancel in the main dialog of the TUI
ca: mostra Anterior enlloc de Cancel·la en el diàleg principal del TUI

en: do not check access.conf during account authorization
ca: no comprovis l'access.conf durant l'autorització del compte

en: do not create home directories for users on their first login
ca: no creïs directoris d'inici per a usuaris quan entrin per primera vegada

en: do not display the deprecated text user interface
ca: no mostris la interfície d'usuari obsoleta en mode text

en: do not prefer dns over wins or nis for hostname resolution
ca: no prefereixis el dns sobre wins o nis per a resoldre els noms dels equips

en: do not require smart card for authentication by default
ca: per defecte no es requereix targeta intel·ligent per a l'autenticació

en: do not start/stop portmap, ypbind, and nscd
ca: no iniciïs/aturis ni el portmap, ni el ypbind ni l'nscd

en: do not update the configuration files, only print new settings
ca: no actualitzis els fitxers de configuració, imprimeix únicament les noves preferències

en: enable LDAP for authentication by default
ca: habilita  per defecte a LDAP per a l'autenticació

en: enable LDAP for user information by default
ca: habilita per defecte a LDAP per a la informació de l'usuari

en: enable MD5 passwords by default
ca: habilita per defecte les contrasenyes MD5

en: enable NIS for user information by default
ca: habilita per defecte a NIS per a la informació de l'usuari

en: enable SSSD for authentication by default with manually managed configuration
ca: habilita per defecte SSSD per a l'autenticació amb la configuració gestionada de forma manual

en: enable SSSD for user information by default with manually managed configuration
ca: habilita per defecte SSSD per a la informació de l'usuari amb la configuració gestionada de forma manual

en: enable authentication with fingerprint readers by default
ca: habilita per defecte l'autenticació amb empremtes digitals

en: enable authentication with smart card by default
ca: habilita per defecte l'autenticació amb targeta intel·ligent

en: enable automatic per-user ecryptfs
ca: habilita ecryptfs automàtic per usuari

en: enable caching of user credentials in SSSD by default
ca: habilita per defecte la captura de les credencials de l'usuari amb SSSD

en: enable caching of user information by default (automatically disabled when SSSD is used)
ca: habilita per defecte la captura de les credencials de l'usuari (inhabilita de forma automàtica quan s'utilitzi SSSD)

en: enable hesiod for user information by default
ca: habilita de forma predetermina el Hesiod per a la informació de l'usuari

en: enable kerberos authentication by default
ca: habilita per defecte a Kerberos per a l'autenticació

en: enable shadowed passwords by default
ca: habilita per defecte les contrasenyes ocultes

en: enable use of DNS to find kerberos KDCs
ca: habilita l'ús del DNS per trobar els KDC de Kerberos

en: enable use of DNS to find kerberos realms
ca: habilita la utilització del DNS per a trobar reialmes de Kerberos

en: enable use of RFC-2307bis schema for LDAP user information lookups
ca: habilita la utilització de l'esquema RFC-2307bis per a resoldre la informació de l'usuari de LDAP

en: enable use of TLS with LDAP (RFC-2830)
ca: habilita la utilització de TLS amb LDAP (RFC-2830)

en: enable winbind for authentication by default
ca: habilita de forma predeterminada a winbind per l'autenticació

en: enable winbind for user information by default
ca: habilita de forma predetermina a winbind per a la informació de l'usuari

en: enable wins for hostname resolution
ca: habilita el Wins per a resoldre els noms dels equips

en: gid range winbind will assign to domain or ads users
ca: rang de valors de l'identificador del grup que Winbind assignarà als usuaris de domini o d'ads

en: hash/crypt algorithm for new passwords
ca: algorisme de dispersió/encriptació per a noves contrasenyes

en: join the winbind domain or ads realm now as this administrator
ca: ingressa ara al domini Winbind o al reialme ads com a aquest administrador

en: load CA certificate from the URL
ca: carrega el certificat de l'entitat certificadora des de la URL

en: local authorization is sufficient for local users
ca: l'autorització local és suficient per a usuaris locals

en: names of servers to authenticate against
ca: noms de servidors on autenticar-se

en: never use SSSD implicitly even for supported configurations
ca: No utilitzar mai implícitament SSSD, fins i tot per a les configuracions suportades

en: opposite of --test, update configuration files with changed settings
ca: el contrari de --test, actualitza els fitxers de configuració amb els nous canvis

en: prefer dns over wins or nis for hostname resolution
ca: prefereix els dns sobre wins o nis per a resoldre els noms dels equips

en: probe network for defaults and print them
ca: prova la xarxa amb als predeterminats, i imprimeix-les

en: require smart card for authentication by default
ca: per defecte es requereix targeta intel·ligent per a l'autenticació

en: restore the backup of configuration files
ca: restaura la còpia de seguretat dels fitxers de configuració

en: restore the backup of configuration files saved before the previous configuration change
ca: restaura la còpia de seguretat dels fitxers de configuració abans que canviï la configuració anterior

en: save a backup of all configuration files
ca: desa una còpia de seguretat dels fitxers de configuració

en: security mode to use for samba and winbind
ca: mode de seguretat que s'utilitzarà amb Samba i amb Winbind

en: shadow password
ca: contrasenyes ocultes

en: show this help message and exit
ca: mostra aquest missatge d'ajuda i surt

en: the character which will be used to separate the domain and user part of winbind-created user names if winbindusedefaultdomain is not enabled
ca: el caràcter s'utilitzarà per a separar les parts del domini i de l'usuari per als noms d'usuari creats amb Winbind, si no s'habilita winbindusedefaultdomain

en: the directory which winbind-created users will have as home directories
ca: el directori amb el qual els usuaris creats amb Winbind el tindran com a directori d'inici

en: the group which winbind-created users will have as their primary group
ca: el grup amb el qual els usuaris creats amb Winbind el tindran com a grup primari

en: the shell which winbind-created users will have as their login shell
ca: l'intèrpret de comandes amb el qual els usuaris creats amb Winbind el tindran com a intèrpret en l'entrada

en: uid range winbind will assign to domain or ads users
ca: rang de valors de l'identificador d'usuari que Winbind assignarà als usuaris de domini o d'ads

en: unexpected argument
ca: no s'esperava l'argument

en: update all configuration files
ca: actualitza els fitxers de configuració

en: usage: %s [options]
ca: ús: %s [opcions]

en: use SSSD implicitly if it supports the configuration
ca: utilitza implícitament SSSD si està suportat per la configuració

en: workgroup authentication servers are in
ca: els servidors d'autenticació del grup de treball estan a
