Anaconda - en to ca translation catalogue (558 entries)

en: 	Installation complete.  Press return to quit
ca: 	S'ha completat la instal·lació.  Premeu la tecla de retorn per sortir

en: 
    
    Unknown Error.  Aborting.
ca: 
    
    Error desconegut.  S'està interrompent.

en: 
    
    WARNING!!! VNC server running with NO PASSWORD!
    You can use the vncpassword=<password> boot option
    if you would like to secure the server.
ca: 
    
    Avís: s'executarà el servidor VNC sense contrasenya.
    Podeu fer servir l'opció d'arrencada vncpassword=<contrasenya>
    si voleu tenir més seguretat.

en: 
    
    You chose to connect to a listening vncviewer. 
    This does not require a password to be set.  If you 
    set a password, it will be used in case the connection 
    to the vncviewer is unsuccessful
ca: 
    
    Heu escollit connectar-vos a un visualitzador de vnc. 
    No us cal establir una contrasenya.  Si establiu una contrasenya, 
    es farà servir en cas que no es pugui connectar al visualitzador

en: 
    
    You chose to execute vnc with a password.
ca: 
    
    S'executarà VNC amb contrasenya.

en:  Starting text mode.
ca:  S'està iniciant en mode text.

en:  The system will reboot automatically when you exit from the shell.
ca:  El sistema es reiniciarà automàticament quan sortiu de l'intèrpret d'ordres.

en:  Try the text mode installer by running:
    
    '/usr/bin/liveinst -T'
    
     from a root terminal.
ca:  Proveu la instal·lació en mode text executant:
    
    '/usr/bin/liveinst -T'
    
    des d'un terminal com a usuari root.

en: %(count)d disk selected; %(capacity)s capacity; %(free)s free | %(count)d disks selected; %(capacity)s capacity; %(free)s free
ca[0]: %(count)d disc seleccionat; %(capacity)s capacitat; %(free)s lliures
ca[1]: %(count)d discs seleccionats; %(capacity)s capacitat; %(free)s lliures

en: %(productName)s %(productVersion)s INSTALLATION
ca: INSTAL·LACIÓ DE %(productName)s %(productVersion)s

en: %(productName)s %(productVersion)s installation
ca: instal·lació de %(productName)s %(productVersion)s

en: %(productName)s %(productVersion)s installation on host %(name)s
ca: Instal·lació de %(productName)s %(productVersion)s a l'ordinador %(name)s

en: %s (confirm):
ca: %s (confirma):

en: %s cannot be encrypted
ca: No s'ha pogut xifrar %s

en: %s cannot be on an encrypted block device.
ca: %s no pot estar en un dispositiu de bloc encriptat.

en: %s free
ca: %s lliures

en: %s is missing. Cannot setup firewall.
ca: Falta %s. No es pot configurar el tallafoc.

en: %s is now successfully installed on your system and ready for you to use!  Go ahead and reboot to start using it!
ca: %s s'ha instal·lat correctament al sistema i ja està llesta per utilitzar-se!  Reinicieu i ja podeu utilitzar-la!

en: %s must be on a primary partition.
ca: %s ha d'estar en una partició primària.

en: %s timezone
ca: %s zona horària

en: %s to switch layouts.
ca: %s per canviar les disposicions.

en: /boot filesystem
ca: /boot sistema de fitxers

en: /boot/efi must be on a device of type %s
ca: /boot/efi ha d'estar en un dispositiu de tipus %s

en: <b>Authentication required by wireless network</b>
ca: <b>Cal autenticació per a la xarxa sense fil</b>

en: <b>Device _Type:</b>
ca: <b>_Tipus de dispositiu:</b>

en: <b>File _System:</b>
ca: <b>_Sistema de fitxers:</b>

en: <b>Mount _Point:</b>
ca: <b>_Punt de muntatge:</b>

en: <b>Partition scheme:</b>
ca: <b>Esquema de particionat:</b>

en: <b>Pass_word</b>
ca: <b>_Contrasenya</b>

en: <b>Tip:</b> Keep your username shorter than 32 characters and do not use spaces.
ca: <b>Consell:</b> mantingueu el vostre nom d'usuari per sota dels 32 caràcters i no useu espais.

en: <b>User_name</b>
ca: <b>_Nom d'usuari</b>

en: <b>_Desired Capacity:</b>
ca: <b>Capacitat desitjada:</b>

en: <b>_Label:</b>
ca: <b>_Etiqueta:</b>

en: <b>_Proxy URL</b>
ca: <b>URL del servidor intermediari</b>

en: <span font-desc="Cantarell 11">I want to review/_modify my disk partitions before continuing.</span>
ca: <span font-desc="Cantarell 11">Vull revisar/_modicar les particions del disc abans de continuar.</span>

en: <span size="small" foreground="white">AVAILABLE SPACE</span>
ca: <span size="small" foreground="white">ESPAI DISPONIBLE</span>

en: <span size="small" foreground="white">TOTAL SPACE</span>
ca: <span size="small" foreground="white">ESPAI TOTAL</span>

en: <span size="small"><b>Example:</b> squid.mysite.org:3128</span>
ca: <span size="small"><b>Exemple:</b> squid.mysite.org:3128</span>

en: ADD A KEYBOARD LAYOUT
ca: AFEGEIX UNA DISPOSICIÓ DEL TECLAT

en: ADD A NEW MOUNT POINT
ca: AFEGEIX UN NOU PUNT DE MUNTATGE

en: ADVANCED USER CONFIGURATION
ca: CONFIGURACIÓ AVANÇADA D'USUARI

en: Action
ca: Acció

en: Add
ca: Afegeix

en: Add a new mountpoint.
ca: Afegeix un nou punt de muntatge.

en: Add a new repository.
ca: Afegeix un nou dipòsit.

en: Add and mark for usage NTP servers
ca: Afegiu i marqueu per utilitzar sevidors NTP

en: Add device
ca: Afegeix dispositiu

en: Add layout
ca: Afegeix disposició

en: Add-Ons for Selected Environment
ca: Complements per l'entorn seleccionat

en: Additional repositories
ca: Dipòsits addicionals

en: Administrator %s will be created
ca: Es crearà l'administrador %s

en: Alt + Shift to switch layouts.
ca: Alt + Shift per canviar les disposicions.

en: An error occurred trying to mount some or all of your system. Some of it may be mounted under %s.
    
    Press <return> to get a shell.
ca: S'ha produït un error en intentar muntar una part o tot el sistema. Una part s'hauria de muntar sota %s.
    
    Premeu <return> per obrir un intèrpret de comandes.

en: An unknown error occurred during installation.  Details are below.
ca: S'ha produït un error durant la instal·lació.  Els detalls estan a sota.

en: Are you sure you want to delete all of the data on %s?
ca: Esteu segur que voleu eliminar totes les dades de %s?

en: Are you sure you wish to quit the
    installation process?
ca: Esteu segur que voleu sortir del
    procés d'instal·lació?

en: Attempting to connect to vnc client on host %s...
ca: S'està intentant connectar el client vnc a l'ordinador %s...

en: Authentication
ca: Autentificació

en: Authentication required
ca: Es necessita autenticació

en: Authentication required by wireless network
ca: La xarxa sense fil requereix autenticació

en: Automatic
ca: Automàtic

en: Automatic partitioning failed. Click for details.
ca: La partició automatica ha fallat. Cliqueu per mostrar detalls.

en: Automatic partitioning selected
ca: S'ha seleccionat particionament automàtic

en: Autopartitioning Options
ca: Opcions de la partició automàtica

en: Available regions
ca: Regions disponibles

en: Available timezones in region %s
ca: Zones horàries disponibles de la regió %s

en: Base Environment
ca: Entorn Base

en: Base environment
ca: Entorn base

en: Bond
ca: Enllaç

en: Boot
ca: Arrencada

en: CONFIGURATION
ca: CONFIGURACIÓ

en: CONFIGURE MOUNT POINT
ca: CONFIGURA EL PUNT DE MUNTATGE

en: CREATE USER
ca: CREAR USUARI

en: CUSTOMIZATION
ca: PERSONALITZACIÓ

en: C_onfigure...
ca: C_onfigura...

en: Cable unplugged
ca: Cable desendollat

en: Can't have a question in command line mode!
ca: No es poden fer preguntes en mode de línia d'ordres

en: Cancel & _add more disks
ca: Cancel·la i _afegeix més discos

en: Capacity
ca: Capacitat

en: Checking image checksum
ca: S'està comprovant el checksum de la imatge

en: Checking software dependencies...
ca: S'està revisant les dependències del programari...

en: Checking storage configuration...
ca: S'està comprovant la configuració de l'emmagatzematge...

en: Close
ca: Tanca

en: Closest mirror
ca: Rèplica més propera

en: Complete!
ca: Acabat!

en: Configure
ca: Configura

en: Configure selected mountpoint.
ca: Configura el punt de muntatge seleccionat.

en: Configuring addons
ca: S'estan configurant els complements

en: Configuring device %s.
ca: S'està configurant el dispositiu %s

en: Configuring installed system
ca: S'està configurant el sistema instal·lat

en: Connected
ca: Connectat

en: Connected!
ca: Connectat

en: Connecting
ca: S'està connectant

en: Connecting...
ca: S'està connectant...

en: Connection failed
ca: La connexió ha fallat

en: Continue
ca: Continua

en: Create a _home directory for this user.
ca: Crea un directori d'inici per a _aquest usuari.

en: Creating users
ca: S'està creant els usuaris

en: Custom partitioning selected
ca: S'ha seleccionat particionament personalitzat

en: Custom software selected
ca: Selecció personalitzada de programari

en: DATA
ca: DADES

en: DATE & TIME
ca: DATA I HORA

en: DATE & _TIME
ca: DATA I _HORA

en: DEFAULT TITLE
ca: TÍTOL PER DEFECTE

en: DISK ENCRYPTION PASSPHRASE
ca: CONTRASENYA D'ENCRIPTACIÓ DEL DISC

en: DISPLAY variable not set. Starting text mode.
ca: No s'ha establert la variable DISPLAY. S'iniciarà el mode text.

en: DISTRIBUTION INSTALLATION
ca: INSTAL·LACIÓ DE LA DISTRIBUCIÓ

en: D_evice:
ca: D_ispositiu:

en: Default HUB title
ca: Titol HUB predeterminat

en: Default Route
ca: Ruta per defecte

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Delete _all
ca: _Elimina-ho tot

en: Description
ca: Descripció

en: Description goes here.
ca: La descripció va aquí.

en: Device Name
ca: Nom del dispositiu

en: Device configuration
ca: Configuració del dispositiu

en: Device description
ca: Descripció del dispositiu

en: Device reconfiguration failed. Click for details.
ca: La reconfiguració del dispositiu ha fallat. Cliqueu per mostrar detalls.

en: Device reformat request failed. Click for details.
ca: La sol·licitud de reformatació del dispositiu ha fallat. Cliqueu per mostrar detalls.

en: Device removal request failed. Click for details.
ca: La sol·licitud d'eliminació del dispositiu ha fallat. Cliqueu per mostrar detalls.

en: Device resize request failed. Click for details.
ca: La sol·licitud de redimensió del dispositiu ha fallat. Cliqueu per mostrar detalls.

en: Device:
ca: Dispositiu:

en: Device: %s
ca: Dispositiu: %s

en: Devices of type %s require a valid RAID level selection.
ca: Els dispositius de tipus %s requereixen un nivell RAID vàlid.

en: Disconnected
ca: Desconnectat

en: Disconnecting
ca: S'està desconnectant

en: Disconnecting...
ca: S'està desconnectant...

en: Disk
ca: Disc

en: Disk summary goes here
ca: El resum del disc va aquí

en: Disks left unselected here will not be touched.
ca: Els discos no seleccionats no es modificaran.

en: Do you really want to quit?
ca: Realment voleu sortir?

en: Don't install the latest available software _updates. Install the default versions provided by the install source above.
ca: No la instal·lis les darreres actualitzacions de programari. Instal·la les versions per defectes proveïdes per la font d'instal·ació.

en: Downloading %(url)s (%(pct)d%%)
ca: S'està baixant %(url)s (%(pct)d%%)

en: Downloading group metadata...
ca: S'estan baixant les metadades de grups...

en: Downloading package metadata...
ca: S'està baixant el paquet de metadades...

en: Empty
ca: Buit

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Encrypt
ca: Encripta

en: Enterprise
ca: Empresa

en: Error checking software dependencies
ca: S'ha produït un error en la revisió de les dependències del programari

en: Error checking software dependencies.  Click for details.
ca: S'ha produït un error en la revisió de dependències del programari.  Feu clic per mostrar detalls.

en: Error checking software selection
ca: S'ha produït un error en la selecció del programari

en: Error checking storage configuration
ca: S'ha produït un error revisant la configuració de l'emmagatzematge

en: Error checking storage configuration.  Click for details.
ca: S'ha produït un error en la revisió de la configuració de l'emmagatzematge.  Feu clic per mostrar detalls.

en: Error downloading package metadata
ca: S'ha produït un error en baixar les metadades del paquet

en: Error downloading package metadata...
ca: S'ha produït un error en baixar el paquet de metadades...

en: Error setting up software source
ca: S'ha produït un error en la determinació de la font del programari

en: Escrow certificate %s requires the network.
ca: El certificat de custòdia %s necessita tenir accés a la xarxa.

en: Example:
ca: Exemple:

en: Exit
ca: Surt

en: Failed to add new device. Click for details.
ca: S'ha produït un error en afegir un nou dispositiu. Cliqueu per mostrar detalls.

en: Failed to save storage configuration...
ca: No s'ha pogut desar la configuració de l'emmagatzematge...

en: Fair
ca: Acceptable

en: Fatal Error
ca: Error fatal

en: Filesystem
ca: Sistema de fitxers

en: Firmware missing
ca: No es troba el microprogramari

en: Fixed
ca: Fixat

en: Free
ca: Lliure

en: Free space available for use.
ca: Espai lliure disponible per utilitzar.

en: Free space unavailable but reclaimable from existing partitions.
ca: Espai lliure no disponible però recuperable en les particions existents.

en: Gateway
ca: Passarel·la

en: Generating initramfs
ca: S'està actualitzant initramfs

en: Generating updated storage configuration
ca: S'està actualitzant la configuració de l'emmagatzematge

en: Giving up attempting to connect after %d try!
     | Giving up attempting to connect after %d tries!
ca[0]: S'ha deixat d'intentar connectar després d'%d intent!
ca[1]: S'ha deixat d'intentar connectar després de %d intents!

en: Good
ca: Bona

en: Graphical installation is not available. Starting text mode.
ca: La instal·lació gràfica no està disponible. S'està iniciant el mode text.

en: Group Name
ca: Nom del grup

en: Group Password
ca: Contrasenya de grup

en: HTTP _Proxy
ca: _Servidor intermediari d'_HTTP

en: H_TTPS Proxy
ca: Servidor intermediari H_TTPS

en: Hardware Address
ca: Adreça del maquinari

en: Help
ca: Ajuda

en: Here we'll describe how much space is needed for the current software selection.
ca: Aquí es descriu la quantitat d'espai necessari per l'actual selecció de programari.

en: Here we'll describe what your options are.
ca: Aquí es descriuran quines són les vostres opcions.

en: Home Directory
ca: Directori d'inici

en: Home _directory:
ca: _Directori d'inici:

en: Hostname
ca: Nom de l'ordinador

en: Hostname cannot be None or an empty string.
ca: El nom de l'ordinador no pot ser res o ser una cadena buida.

en: Hostname is not valid: %s
ca: En nom de l'equip no és vàlid: %s

en: Hostname must be 255 or fewer characters in length.
ca: El nom de l'ordinador no pot tenir més de 255 caràcters.

en: Hostname must start with a valid character in the ranges 'a-z', 'A-Z', or '0-9'
ca: El nom de l'ordinador ha de començar amb un caràcter vàlid dins el rang 'a-z', 'A-Z' o '0-9'

en: Hostname: %s
ca: Nom de l'ordinador: %s

en: INSTALLATION DESTINATION
ca: DESTINACIÓ DE LA INSTAL·LACIÓ

en: INSTALLATION OPTIONS
ca: OPCIONS DE LA INSTAL·LACIÓ

en: INSTALLATION SOURCE
ca: FONT DE LA INSTAL·LACIÓ

en: INSTALLATION SUMMARY
ca: RESUM DE LA INSTAL·LACIÓ

en: INSTALLATION _DESTINATION
ca: _DESTÍ DE LA INSTAL·LACIÓ

en: IP Address
ca: Adreça IP

en: IPv4 Address
ca: Adreça IPv4

en: IPv6 Address
ca: Adreça IPv6

en: Identifier
ca: Identificador

en: Install
ca: _Instal·la

en: Install the live CD to your hard disk
ca: Instal·la el CD en el vostre disc dur

en: Install to Hard Drive
ca: Instal·la en el disc dur

en: Installation
ca: Instal·lació

en: Installation source
ca: Origen de la instal·lació

en: Installation source not set up
ca: La font de la instal·lació no està configurada

en: Installing
ca: S'està instal·lant

en: Installing bootloader
ca: S'està instal·lant el carregador de l'arrencada

en: Installing software
ca: S'està instal·lant programari

en: Interconnect
ca: Interconnecta

en: Interface
ca: Interfície

en: Invalid group name: %s
ca: El nom del grup no és vàlid: %s

en: Invalid partition size set. Use a valid integer.
ca: La mida de la partició no es vàlida. Utilitzeu un nombre enter vàlid.

en: Invalid timezone
ca: Zona horària no vàlida

en: KEYBOARD LAYOUT
ca: DISPOSICIÓ DE TECLAT

en: LANGUAGE SUPPORT
ca: DISPONIBILITAT DE LLENGÜES

en: LAYOUT SWITCHING OPTIONS
ca: OPCIONS DE CANVI DE DISPOSICIONS

en: LOCALIZATION
ca: LOCALITZACIÓ

en: Label:
ca: Etiqueta:

en: Label: %s
ca: Etiqueta: %s

en: Layout switching not configured.
ca: L'intercanvi de la disposició no està configurat.

en: Local Standard Disks
ca: Discs locals estàndard

en: Local media
ca: Suports locals

en: MANUAL PARTITIONING
ca: PARTICIÓ MANUAL

en: MEDIA VERIFICATION
ca: VERIFICACIÓ DELS SUPORTS

en: Make this user administrator
ca: Fes aquest usuari administrador

en: More customization options are available
    after creating the mount point below.
ca: Hi ha disponibles més opcions de personalització
    després de crear el punt de muntatge de sota.

en: Mountpoint
ca: Punt de muntatge

en: Move selected layout down
ca: Mou la disposició seleccionada cap a baix

en: Move selected layout up
ca: Mou la disposició seleccionada cap amunt

en: NETWORK CONFIGURATION
ca: CONFIGURACIÓ DE LA XARXA

en: NFS <server>:/<path>
ca: NFS <servidor>:/<camí>

en: NFS mount options
ca: Opcions de muntatge NFS

en: NFS server %s
ca: Servidor NFS %s

en: Name
ca: Nom

en: Name of the repository.
ca: Nom del dipòsit.

en: Network
ca: Xarxa

en: Network Name
ca: Nom de la xarxa

en: New Device
ca: Dispositiu nou

en: New Selector
ca: Nou selector

en: New value
ca: Nou valor

en: No disks detected.  Please shut down the computer, connect at least one disk, and restart to complete installation.
ca: No s'ha detectat cap disc.  Apagueu l'ordinador, connecteu almenys un disc i torneu-lo a engegar per fer la instal·lació.

en: No disks selected
ca: No s'ha seleccionat cap disc

en: No disks selected.
ca: No s'ha seleccionat cap disc.

en: No disks selected; please select at least one disk to install to.
ca: No s'ha seleccionat cap disc; seleccioneu com a mínim un disc per a realitzar la instal·lació.

en: No installation source available
ca: No hi ha disponible cap font d'instal·lació

en: No network devices available
ca: No hi ha cap dispositiu de xarxa disponible

en: No user will be created
ca: No es crearà cap usuari

en: Node Name
ca: Nom del node

en: None
ca: Cap

en: Not connected
ca: No connectat

en: Not enough free space on selected disks.
ca: No hi ha suficient espai lliure en els discos seleccionats.

en: Not enough space in filesystems for the current software selection. An additional %s is needed.
ca: No hi ha suficient espai en el sistema de fitxers per l'actual selecció de programari. Es requereix %s adicional.

en: Nothing selected
ca: No hi ha res seleccionat

en: OK
ca: ACCEPTA

en: PRE-RELEASE / TESTING
ca: VERSIÓ DE PROVES

en: P_roxy URL:
ca: _URL del servidor intermediari:

en: Parent
ca: Pare

en: Partition Scheme Options
ca: Opcions de l'esquema de particionat

en: Pass_word:
ca: _Contrasenya:

en: Passphrases do not match.
ca: Les contrasenyes no coincideixen.

en: Password
ca: Contrasenya

en: Password (confirm):
ca: Contrasenya (confirmeu):

en: Password is not set.
ca: No s'ha definit la contrasenya.

en: Password is set.
ca: S'ha definit la contrasenya.

en: Password set.
ca: Estableix la contrasenya

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Passwords do not match!
ca: Les contrasenyes no coincideixen!

en: Passwords or encryption keys are required to access
    the wireless network
ca: Cal una contrasenya o clau d'encriptació per
    accedir a la xarxa sense fil

en: Paths
ca: Camins

en: Performing post-installation setup tasks
ca: S'estan realitzant les tasques de configuració de post-instal·lació

en: Please complete items marked with this icon before continuing to the next step.
ca: Si us plau, acabeu els ítems marcats amb aquesta icona abans de continuar al següent pas.

en: Please enter a valid mountpoint.
ca: Introduïu un punt de muntatge vàlid.

en: Please enter a valid name.
ca: Introduïu un nom vàlid.

en: Please manually connect your vnc client to %s to begin the install.
ca: Connecteu manualment el client vnc a %s per iniciar la instal·lació.

en: Please manually connect your vnc client to <IP ADDRESS>:%s to begin the install. Switch to the shell (Ctrl-B 2) and run 'ip addr' to find the <IP ADDRESS>.
ca: Connecteu el vostre client vnc a l'<ADREÇA IP>:%s per començar la instal·lació. Commuteu cap l'intèrpret d'ordres (Ctrl-B 2) i executeu «ip addr» per buscar l'<ADREÇA IP>.

en: Please provide VNC password. You will have to type it twice. 
    Leave blank for no password
ca: Indiqueu la contrasenya VNC. L'haureu d'escriure dos cops. 
    Deixeu-ho en blanc si no hi ha contrasenya

en: Please respond 'yes' or 'no':
ca: Si us plau, responeu 'sí' o 'no':

en: Please select new root password. You will have to type it twice.
ca: Definiu una nova contrasenya de l'usuari root. L'haureu d'escriure dues vegades.

en: Please select the timezone.
    Use numbers or type names directly [b to region list, q to quit]:
ca: Seleccioneu una zona horària.
    Utilitzeu números o escriviu els noms directament [b per una llista de regions, q per sortir]:

en: Please ssh install@%s to begin the install.
ca: Accediu per ssh a install@%s per iniciar la instal·lació.

en: Please ssh install@<host> to continue installation.
ca: Accediu per ssh a install@<host> per a continuar la instal·lació.

en: Please wait... software metadata still loading.
ca: Espereu... El programari encara està carregant les metadades.

en: Preparing to install
ca: S'està preparant la instal·lació

en: Preparing transaction from installation source
ca: S'està preparant la transacció de la font de la instal·lació

en: Preserve
ca: Preserva

en: Preserve _all
ca: _Preserva-ho tot

en: Press ENTER to continue
ca: Premeu intro per continuar

en: Press enter to exit.
ca: Premeu la tecla enter per sortir.

en: Preview layout
ca: Previsualitza disposició

en: Probing storage...
ca: S'està explorant l'emmagatzematge...

en: Processing...
ca: S'està processant...

en: Progress
ca: Progrés

en: Protocol for the repository URL.
ca: Protocol per a la URL del dipòsit.

en: Provider
ca: Proveïdor

en: Question
ca: Pregunta

en: RAID Level:
ca: Nivell RAID:

en: RECLAIM DISK SPACE
ca: RECUPERA ESPAI DE DISC

en: ROOT PASSWORD
ca: CONTRASENYA DE ROOT

en: Read-Only
ca: Només lectura

en: Reclaimable Space
ca: Espai recuperable

en: Refresh
ca: Actualitza

en: Remove
ca: Suprimeix

en: Remove layout
ca: Elimina disposició

en: Remove the selected repository.
ca: Treu el dipòsit seleccionat.

en: Replace Existing Linux system(s)
ca: Substitueix els sistemes Linux existents

en: Repo URL
ca: URL dipòsit

en: Require a password to use this account
ca: Requereix una contrasenya per utilitzar aquest compte

en: Rescue
ca: Rescat

en: Rescue Mode
ca: Mode de rescat

en: Reset
ca: Reinicia

en: Root account is disabled
ca: El compte de l'usuari root està deshabilitat

en: Root account is disabled.
ca: El compte de l'usuari root està deshabilitat.

en: Root password is not set
ca: La contrasenya de l'usuari root no està definida

en: Root password is set
ca: La contrasenya de l'usuari root està definida

en: Run %s to unmount the system when you are finished.
ca: Executeu %s per a desmuntar el sistema quan hàgiu acabat.

en: Running post-installation scripts
ca: S'estant executant els scripts de post-instal·lació

en: Running pre-installation scripts
ca: S'estan executant les seqüències prèvies a la instal·lació

en: SELECTED DISKS
ca: DISCOS SELECCIONATS

en: SOFTWARE
ca: PROGRAMARI

en: SOFTWARE SELECTION
ca: SELECCIÓ DE PROGRAMARI

en: SYSTEM
ca: SISTEMA

en: Saving storage configuration...
ca: S'està desant la configuració de l'emmagatzematge...

en: Search Results:
ca: Resultats de la cerca:

en: Search _By:
ca: Cerca _per:

en: Security
ca: Seguretat

en: Security Key
ca: Clau de seguretat

en: Select a partition scheme configuration.
ca: Seleccioneu una configuració d'esquema de particionat.

en: Select additional language support to be installed:
ca: Seleccioneu llengües addicionals a instal·lar:

en: Select the device(s) you'd like to install to.  They will be left untouched until you click on the main menu's "Begin Installation" button.
ca: Seleccioneu el(s) dispositiu(s) al que voleu instal·lar. No es faran modificacions fins que feu clic al botó "Comença la instal·lació"

en: Selected Device
ca: Dispositiu seleccionat

en: Setting up installation source...
ca: S'està configurant la font de la instal·lació...

en: Setting up the installation environment
ca: S'està configurant l'entorn d'instal·lació

en: Shrink
ca: Encongeix

en: Skip
ca: Omet

en: Slaves
ca: Esclaus

en: Software selection
ca: Selecció de programari

en: Source changed - please verify
ca: S'ha canviat la font - si us plau, verifiqueu-la

en: Specialized & Network Disks
ca: Discos de xarxa i especialitzats

en: Specified name %s already in use.
ca: El nom indicat %s ja s'està utilitzant.

en: Specify a _group ID manually:
ca: Especifica manualment un ID de _grup:

en: Specify a _user ID manually:
ca: Especifica manualment un ID d'_usuari:

en: Speed
ca: Velocitat

en: Standard Partition
ca: Partició estàndard

en: Start VNC
ca: Inicia VNC

en: Starting Install to Hard Drive
ca: S'està iniciant la instal·lació al disc dur

en: Starting VNC...
ca: S'està iniciant el VNC...

en: Starting automated install
ca: Iniciant la instal·lació automàtitzada

en: Starting package installation process
ca: S'està iniciant el procés d'instal·lació del paquet informàtic

en: Status unknown
ca: Estat desconegut

en: Status unknown (missing)
ca: Estat desconegut (absent)

en: Storage configuration reset due to unrecoverable error. Click for details.
ca: La configuració de l'emmagatzematge s'ha reiniciat degut a un error irrecuperable. Cliqueu per mostrar detalls.

en: Strong
ca: Forta

en: Subnet Mask
ca: Màscara de subxarxa

en: System to Rescue
ca: Sistema per rescatar

en: Target
ca: Objectiu

en: Testing layouts configuration not available.
ca: No estan disponible els tests de configuració de les disposicions.

en: That mount point is already in
    use.  Try something else?
ca: Aquest punt de muntatge ja està
    en ús.  Voleu fer una altra cosa?

en: That mount point is already in use. Try something else?
ca: Aquest punt de muntatge ja està en ús. Voleu fer una altra cosa?

en: That mount point is invalid. Try something else?
ca: El punt de muntatge no es vàlid. Voleu fer una altra cosa?

en: The 'boot' area on your computer is where files needed
    to start the operating system are stored.
ca: L'àrea 'boot' del vostre ordinador és on es desen els fitxers
    necessaris per arrencar el vostre sistema operatiu.

en: The 'home' area on your computer is where all your personal
    data is stored.
ca: L'àrea 'home' del vostre ordinador és on es desen
    totes les vostres dades personals.

en: The 'root' area on your computer is where core system
    files and applications are stored.
ca: L'àrea 'root' (arrel) del vostre ordinador és on es desen
    els fitxers principals i els programes.

en: The 'swap' area on your computer is used by the operating
    system when running low on memory.
ca: El vostre ordinador utilitza l'«àrea d'intercanvi»
    quan té poca memòria RAM lliure.

en: The BIOS boot partition is required to enable booting
    from GPT-partitioned disks on BIOS hardware.
ca: Es necessita la partició d'arrencada BIOS per habilitar 
    l'arrancada des d'un disc particionat GPT de la BIOS del maquinari.

en: The PReP boot partition is required as part of the
    bootloader configuration on some PPC platforms.
ca: En algunes plataformes PPC es necessita la partició 
    d'arrencada PReP com a part de la configuració del carregador d'arrancada.

en: The VNC server is now running.
ca: El servidor VNC ja s'està executant.

en: The following error was encountered while downloading the escrow certificate:
    
    %s
ca: S'ha trobat el següent error mentre s'estava baixant el certificat de custòdia:
    
    %s

en: The password is empty.
ca: La contrasenya està buida.

en: The password is set.
ca: La contrasenya està establerta.

en: The password must be at least six characters long.
ca: La contrasenya ha de tenir almenys sis caràcters.

en: The password you have provided is weak. You will have to press Done twice to confirm it.
ca: Heu introduït una contrasenya feble. Caldrà que premeu Fet dos cops per confirmar-la.

en: The password you have provided is weak: %s. You will have to press Done twice to confirm it.
ca: Heu introduït una contrasenya feble: %s. Caldrà que premeu Fet dos cops per a confirmar-la.

en: The passwords do not match.
ca: Les contrasenyes no coincideixen.

en: The passwords you entered were different.  Please try again.
ca: Les contrasenyes que heu introduït són diferents. Torneu-ho a provar.

en: The rescue environment will now attempt to find your Linux installation and mount it under the directory %s.  You can then make any changes required to your system.  If you want to proceed with this step choose 'Continue'.  You can also choose to mount your file systems read-only instead of read-write by choosing 'Read-Only'.  
    
    If for some reason this process fails you can choose 'Skip' and this step will be skipped and you will go directly to a command shell.
ca: L'entorn de rescat intentarà trobar la instal·lació de Linux i muntar-la sota el directori %s.  Un cop fet això podreu fer tots els canvis necessaris en el sistema.  Si voleu continuar amb aquest pas escolliu 'Continua'.  Escolliu 'Només lectura' si voleu muntar el sistema de fitxers només de lectura enlloc de lectura i escriptura.  
    
    Si el procés falla, podeu escollir 'Omet': aquest pas s'ometrà i s'anirà a l'intèrpret d'ordres.

en: The root account is used for administering the system.  Enter a password for the root user.
ca: El compte de root s'utilitza per a l'administració del sistema.  Introduïu la contrasenya de l'usuari root.

en: The system will reboot automatically when you exit from the shell.
ca: El sistema es reiniciarà automàticament quan sortiu de l'intèrpret d'ordres.

en: This URL refers to a _mirror list.
ca: Aquesta URL es refereix a una llista de _rèpliques.

en: This URL refers to a mirror list.
ca: Aquesta URL es refereix a una llista de rèpliques.

en: This device cannot be edited directly. You can remove it or select a different device.
ca: Aquest dispositiu no es pot editar directament. Podeu eliminar-lo o selecionar un dispositiu diferent.

en: This device contains the installation source.
ca: Aquest dispositiu conté la font de la instal·lació.

en: This device is encrypted and cannot be read without a valid passphrase. You may unlock it below.
ca: Aquest dispositiu està encriptat i no pot ser llegit sense una contrasenya vàlida. Podeu desbloquejar-lo aquí sota.

en: This field is optional.
ca: Aquest camp és opcional.

en: This file system does not support labels.
ca: Aquest sistema de fitxers no permet l'etiquetatge.

en: This file system may not be resized.
ca: Aquest sistema de fitxers no s'hauria de redimensionar.

en: This is unstable, pre-release software.
ca: Programari inestable, versió provisional.

en: This media is good to install from.
ca: Es pot instal·lar des d'aquest suport.

en: This media is not good to install from.
ca: No es pot instal·lar des d'aquest suport.

en: Timezone is not set.
ca: La zona horària no està configurada.

en: Timezone settings
ca: Configuració de la zona horària

en: Tip:
ca: Consell:

en: Total selected space to reclaim: <b>%s</b>
ca: Total d'espai seleccionat per a recuperar: <b>%s</b>

en: Try Fedora
ca: Proveu Fedora

en: Type
ca: Tipus

en: Type here to search.
ca: Escriviu aquí per cercar.

en: URL for the repository, without protocol.
ca: URL per al dipòsit, sense el protocol.

en: USER SETTINGS
ca: CONFIGURACIÓ DE L'USUARI

en: U_sername:
ca: _Nom d'usuari:

en: Unable to find /bin/sh to execute!  Not starting shell
ca: No s'ha pogut executar /bin/sh.  No s'iniciarà la línia d'ordres

en: Unavailable
ca: No disponible

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Unmanaged
ca: No gestionat

en: Unsupported Hardware Detected
ca: Maquinari no suportat que s'ha detectat

en: Updates
ca: Actualitzacions

en: Use
ca: Empra

en: Use All Space
ca: Utilitza tot l'espai

en: Use Free Space
ca: Utilitza tot l'espai

en: Use _DCB
ca: Utilitza _DCB

en: Use auto _vlan
ca: Utilitza auto _vlan

en: Use text mode
ca: Fes servir mode text

en: User %s will be created
ca: Es crearà l'usuari %s

en: User and Group IDs
ca: Identificadors d'usuari i de grup

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: VNC Password
ca: Contrasenya VNC

en: VNC password provided was not at least 6 characters long.
    Please enter a new one.  Leave blank for no password.
ca: La contrasenya indicada de VNC no tenia 6 caràcters de llargada.
    Introduïu-ne una de nova.  Deixeu en blanc per no configurar cap contrasenya.

en: VPN Type
ca: Tipus de VPN

en: Vendor
ca: Fabricant

en: Verifying media, please wait...
ca: S'estan verificant els suports, espereu...

en: Vlan ID
ca: Identificador de la Vlan

en: Volume
ca: Volum

en: Volume Group
ca: Grup de volums

en: Volume Group name %s is already in use. Not saving changes.
ca: El nom del grup de volum %s ja està en us. No s'han guardat els canvis.

en: WELCOME TO %(name)s %(version)s.
ca: Benvinguts a %(name)s %(version)s.

en: Waiting for %s threads to finish
ca: S'està esperant que finalitzin %s fils d'execució

en: Warnings
ca: Advertències

en: We won't touch your disks until you hit this button.
ca: No es faran modificacions als discs fins que premeu aquest botó

en: We'll need network access to fetch information about your location and to make software
    updates available for you.
ca: Es necessita tenir accés a la xarxa per recollir informació sobre la vostra localització
    i per realitzar les actualitzacions de programari.

en: Weak
ca: Feble

en: Welcome to Fedora
ca: Benvinguts a Fedora

en: What language would you like to use during the installation process?
ca: Quin idioma voleu fer servir durant el procés d'instal·lació?

en: When finished please exit from the shell and your system will reboot.
ca: Quan acabeu, sortiu de l'intèrpret d'ordres i el sistema arrencarà de nou.

en: Which combination(s) would you prefer for switching between keyboard layouts?
ca: Quina combinació preferiu per commutar entre disposicions de teclat?

en: Which device holds the root partition of your installation?
ca: Quin dispositiu conté la partició arrel de la instal·lació?

en: Which installation source would you like to use?
ca: Quina font d'instal·lació us agradaria utilitzar?

en: Which keyboard layouts would you like to use on this system?  You may move any layout to the top of the list to select it as the default.
ca: Quines disposicions de teclat us agradaria utilitzar en aquest sistema?  Heu de moure la disposició per defecte a l'inici de la llista.

en: Will try to connect again in 15 seconds...
ca: Es tornarà a intentar la connexió d'aquí a 15 segons...

en: Wired (%(interface_name)s) connected
ca: Connexió amb fils (%(interface_name)s) connectada

en: Wired (%(interface_name)s) connected
ca: Connexió amb fils (%(interface_name)s) connectada

en: Wired (%(interface_name)s) disconnected
ca: Connexió amb fils (%(interface_name)s) desconnectada

en: Wireless
ca: Sense fils

en: Working
ca: S'està treballant

en: Writing network configuration
ca: S'està escrivint la configuració de la xarxa

en: You are currently running Fedora from live media.
    You can install Fedora now, or choose "Install to Hard Drive" in the Activities Overview at any later time.
ca: Ara mateix esteu executant Fedora des d'un suport en viu.
    Podeu instal·lar Fedora ara, o escollir "Instal·lar al disc dur" en les activitats de visió general o més tard en qualsevol moment.

en: You can choose "Install to Hard Drive"
    in the Activities Overview at any later time.
ca: Podreu escollir "Instal·lar al disc dur"
    en les activitats de visió general o més tard en qualsevol moment.

en: You don't have any Linux partitions.  Rebooting.
ca: No teniu cap partició Linux.  Es reiniciarà.

en: You don't have any Linux partitions. Press return to get a shell.%s
ca: No teniu cap partició Linux. Premeu enter per obrir un intèrpret d'ordres.%s

en: You have chosen to skip bootloader installation.  Your system may not be bootable.
ca: Heu escollit ometre la instal·lació del carregador de l'arrencada.  És possible que el vostre sistema arrenqui.

en: You have no working NTP server configured
ca: El servidor configurat NTP no està funcionant

en: You have provided a weak passphrase: %s
ca: La contrasenya que heu proporcionat és massa feble: %s

en: You have provided a weak password. Press Done again to use anyway.
ca: Heu introduït una contrasenya feble. Premeu Fet de nou per utilitzar-la igualment.

en: You have provided a weak password: %s. Press Done again to use anyway.
ca: Heu indicat una contrasenya feble: %s.  Premeu «Fet» un altre cop per utilitzar-la de totes maneres.

en: You may add a keyboard layout by selecting it below:
ca: Hauríeu de seleccionar una disposició del teclat de sota:

en: You must create a new filesystem on the root device.
ca: Heu de crear un nou sistema de fitxers en l'arrel del dispositiu.

en: You need more space on the following file systems:
ca: Necessiteu més espai en els següents sistemes de fitxer:

en: You need to set up networking first if you want to use NTP
ca: Si voleu utilitzar NTP primer heu de configurar la gestió de xarxes

en: You wake up inside an OS installer in Timbuktu, and it's six months in the future.  But, there are bugs.  Bugs everywhere.  Bugs you must live with.  This OS of the future isn't a stable OS you can rely on.  It's for testing purposes only.
ca: Heu despertat dins un instal·lador de SO a Timbuctu, i està sis mesos en el futur.  Però, hi ha errors.  Errors a tot arreu.  Errors amb els quals haureu de viure.  Aquest SO del futur no és un SO estable del que puguis confiar.  Només és per provar-lo.

en: Your system had dirty file systems which you chose not to mount.  Press return to get a shell from which you can fsck and mount your partitions. %s
ca: El vostre sistema té un sistema de fitxers corrupte que heu preferit no muntar.  Premeu la tecla de retorn per anar a un intèrpret d'ordres on podreu verificar i muntar les vostres particions. %s

en: Your system has been mounted under %(rootPath)s.
    
    Press <return> to get a shell. If you would like to make your system the root environment, run the command:
    
    	chroot %(rootPath)s
    
    %(msg)s
ca: El vostre sistema s'ha muntat sota %(rootPath)s.
    
    Premeu <return> per obrir un intèrpret d'ordres. Si voleu fer que el vostre sistema sigui l'entorn arrel, executeu la comanda:
    
    	chroot %(rootPath)s
    
    %(msg)s

en: Your system is mounted under the %s directory.
ca: S'ha muntat el sistema sota el directori %s.

en: _Accept Changes
ca: _Accepta els canvis

en: _Add
ca: _Afegeix

en: _Add FCoE Disk(s)
ca: _Afegeix disc(s) FCoE

en: _Add a disk...
ca: _Afegeix un disc...

en: _Add mount point
ca: _Afegeix un punt de muntatge

en: _Advanced...
ca: _Avançat...

en: _Airplane Mode
ca: _Mode d'avió

en: _Auto-detected installation media:
ca: _Detecció automàtica del suport d'instal·lació:

en: _Begin Installation
ca: _Comença la instal·lació

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Choose an ISO
ca: Es_colliu una ISO

en: _Click here to create them automatically.
ca: _Feu clic aquí per crear-los automàticament.

en: _Close
ca: Tan_ca

en: _Configuration URL
ca: URL de _configuració

en: _Configure...
ca: _Configura...

en: _Confirm password
ca: _Confirma la contrasenya

en: _Confirm:
ca: _Confirma:

en: _Continue
ca: _Continua

en: _Custom partitioning
ca: _Particionament personalitzat

en: _Delete
ca: _Elimina

en: _Delete It
ca: _Elimina-ho

en: _Do not install bootloader
ca: _No instal·lis el carregador de l'arrencada

en: _Done
ca: _Fet

en: _Enable HTTP Proxy
ca: _Habilita el servidor intermediari HTTP

en: _Encrypt
ca: _Xifra

en: _Encrypt my data. I'll set a passphrase later.
ca: _Encripta les meves dades. Configuraré la meva paraula de pas més tard.

en: _Exit Installer
ca: _Surt de l'instal·lador

en: _FTP Proxy
ca: Servidor intermediari _FTP

en: _Filter By:
ca: _Filtra per:

en: _Finish configuration
ca: _Finalitza la configuració

en: _Full disk summary and bootloader...
ca: _Resum complet del disc i del carregador de l'arrencada...

en: _Full name
ca: _Nom complet

en: _Get me out of here!
ca: _Treu-me d'aquí!

en: _Go
ca: _Vés

en: _Hostname:
ca: _Nom de l'ordinador:

en: _I accept my fate.
ca: _Accepto el meu destí.

en: _INSTALLATION DESTINATION
ca: DESTÍ DE LA _INSTAL·LACIÓ

en: _INSTALLATION SOURCE
ca: ORIGEN DE LA _INSTAL·LACIÓ

en: _ISO file:
ca: Fitxer _ISO:

en: _KEYBOARD
ca: _TECLAT

en: _Key:
ca: _Clau:

en: _LANGUAGE SUPPORT
ca: _DISPONIBILITAT DE LLENGÜES

en: _Log In
ca: _Entra

en: _Method
ca: _Mètode

en: _Modify Software Source
ca: _Modifica la font del programari

en: _Modify Storage Layout
ca: _Modifica la disposició de l'emmagatzematge

en: _Modify...
ca: _Modifica...

en: _NETWORK CONFIGURATION
ca: CONFIGURACIÓ DE _XARXA

en: _Name:
ca: _Nom:

en: _Network Name
ca: Nom de la _xarxa

en: _OK
ca: _ACCEPTA

en: _On the network:
ca: _A la xarxa:

en: _Options
ca: _Opcions

en: _Passphrase:
ca: _Paraula de pas:

en: _Password
ca: _Contrasenya

en: _Password:
ca: _Contrasenya:

en: _Preserve
ca: _Preserva

en: _Proxy setup...
ca: _Configuració del servidor intermediari...

en: _Quit
ca: _Surt

en: _Quit installer
ca: _Surt de l'instal·lador

en: _ROOT PASSWORD
ca: CONTRASENYA DE _ROOT

en: _Reboot
ca: _Reinicia

en: _Reclaim space
ca: _Recupera espai

en: _Remove
ca: Sup_rimeix

en: _Reset All
ca: _Restableix-ho tot

en: _Root Password:
ca: Contrasenya de _root:

en: _SOFTWARE SELECTION
ca: _SELECCIÓ DE PROGRAMARI

en: _Save
ca: _Desa

en: _Save Changes
ca: Des_sa els canvis

en: _Save Passphrase
ca: _Desa la paraula de pas

en: _Search
ca: _Cerca

en: _Select
ca: _Selecciona

en: _Select the type of device you wish to add
ca: _Seleccioneu el dispositiu que voleu afegir

en: _Set as Boot Device
ca: Defeneix com a di_spositiu d'arrencada

en: _Shrink
ca: _Encongeix

en: _Socks Host
ca: Hoste _Socks

en: _Stop Hotspot...
ca: _Atura Hotspot...

en: _Target:
ca: _Objectiu:

en: _Test the layout configuration below:
ca: _Proveu a sota la configuració de la disposició:

en: _USER CREATION
ca: CREACIÓ D'_USUARI

en: _Unlock
ca: _Desbloca

en: _Update Settings
ca: _Paràmetres d'actualització

en: _Use Authentication
ca: _Utilitza autenticació

en: _Use as Hotspot...
ca: _Utilitza com a Hotspot...

en: _Username
ca: Nom d'_usuari

en: _Verify
ca: _Verifica

en: _Volume Group:
ca: Grup de _volums:

en: _Yes
ca: _Sí

en: bond
ca: enllaç

en: checked
ca: verificat

en: column
ca: columna

en: container
ca: contenidor

en: description
ca: descripció

en: disk free
ca: disc lliure

en: eg: "20 GB", "500mb" (minus the quotation marks)
ca: ex: "20 GB", "500mb" (menys les cometes)

en: empty password
ca: contrasenya buida

en: fs free
ca: fs lliure

en: label
ca: etiqueta

en: name
ca: nom

en: q
ca: s

en: selected
ca: seleccionat

en: storage configuration failed: %s
ca: la configuració de l'emmagatzematge ha fallat: %s

en: summary
ca: resum

en: testing status...
ca: s'està verificant l'estat...

en: unplugged
ca: desconnectat

en: use
ca: utilitza

en: yes
ca: sí
