PackageKit - en to ca translation catalogue (317 entries)

en: (seconds)
ca: (segons)

en: A correct role is required
ca: Es requereix un rol correcte

en: A destination directory and the package names to download are required
ca: Us cal especificar el directori destí i els noms dels paquets per a la baixada

en: A filename to install is required
ca: Es requreix un nom de fitxer per instal·lar

en: A licence identifier (eula-id) is required
ca: Es requreix un identificador de llicència (eula-id)

en: A output directory or file name is required
ca: Es requreix un directori de sortida o un nom de fitxer

en: A pack with the same name already exists, do you want to overwrite it?
ca: Ja existeix un paquet amb el mateix nom, desitgeu sobreescriure'l?

en: A package name is required
ca: Es requreix un nom del paquet

en: A package name to install is required
ca: Es requereix un nom de paquet per instal·lar

en: A package name to remove is required
ca: Es requereix un nom de paquet per eliminar

en: A package name to resolve is required
ca: Es requereix un nom de paquet per resoldre

en: A package provide string is required
ca: Es requreix una cadena de proveïdor de paquet

en: A repo name, parameter and value are required
ca: Es requreixen el nom o el paràmetre d'un repositori i el seu valor

en: A repository name is required
ca: Es requreix un nom del repositori

en: A search term is required
ca: Es requereix un terme de cerca

en: A search type is required, e.g. name
ca: Es requreix un mot de cerca, p.e. nom

en: A type, key_id and package_id are required
ca: Es requereixen un tipus, una clau_id i un paquet_id

en: Accept EULA
ca: Accepta l'EULA

en: Accepting EULA
ca: S'està acceptant l'EULA

en: Affected packages:
ca: Paquets afectats:

en: Affected packages: None
ca: Paquets afectats: cap

en: Agreement
ca: Acord

en: Application restart required by:
ca: Es requereix reiniciar l'aplicació per:

en: Attempting to rebind device
ca: S'està intentant vincular de nou el dispositiu

en: Authentication is required to accept a EULA
ca: Cal autenticació per a acceptar l'EULA

en: Authentication is required to cancel a task that was not started by yourself
ca: Cal autenticació per a cancel·lar una tasca que no vau començar

en: Authentication is required to change software source parameters
ca: Cal autenticació per canviar els paràmetres de la font del programari

en: Authentication is required to consider a key used for signing packages as trusted
ca: Cal autenticació per a considerar de confiança una clau usada per a signar paquets

en: Authentication is required to install an untrusted package
ca: Cal autenticació per a instal·lar un paquet no confiable

en: Authentication is required to refresh the system sources
ca: Cal autenticació per a actualitzar les fonts del sistema

en: Authentication is required to reload the device with a new driver
ca: Cal autenticació per a recarregar el dispositiu amb un nou controlador

en: Authentication is required to remove packages
ca: Cal autenticació per a suprimir paquets

en: Authentication is required to set the network proxy used for downloading packages
ca: Cal autenticació per a establir el servidor intermediari per a baixar paquets

en: Authentication is required to update packages
ca: Cal autenticació per a actualitzar paquets

en: Available
ca: Disponible

en: Blocked
ca: Blocat

en: Both options selected.
ca: S'han seleccionat les dues opcions.

en: Bug fix
ca: Correcció d'errors

en: Cancel foreign task
ca: Cancel·la tasca externa

en: Canceling
ca: S'està cancel·lant

en: Cancelling
ca: S'està cancel·lant

en: Category
ca: Categoria

en: Change software source parameters
ca: Canvia els paràmetres de la font de programari

en: Changes
ca: Canvis

en: Checking applications in use
ca: S'està comprovant les aplicacions en ús

en: Checking libraries in use
ca: S'està comprovant les biblioteques en ús

en: Checking signatures
ca: S'estan comprovant les firmes

en: Cleaned up
ca: Netejat

en: Cleaning up
ca: S'està netejant

en: Cleaning up packages
ca: S'està netejant els paquets

en: Command failed
ca: Ha fallat l'ordre

en: Command line
ca: Línia d'ordres

en: Committing changes
ca: S'estan aplicant els canvis

en: Could not disable the debugging sources: %s
ca: No es poden deshabilitar les fonts per a depuració: %s

en: Could not install packages: %s
ca: No s'ha pogut instal·lar els paquets: %s

en: Creating service pack...
ca: S'està creant el service pack...

en: Daemonize and detach from the terminal
ca: Convertir en dimoni i lliurar la finestra de l'intèrpret de comandes

en: Details about the update:
ca: Detalls quant a l'actualització:

en: Device could not be found
ca: No s'ha trobat el dispositiu

en: Device path not found
ca: No s'ha trobat el camí al directori

en: Device paths
ca: Camins a dispositius

en: Directory not found
ca: No s'ha trobat el directori

en: Disable the idle timer
ca: Inhabilita el temporitzador de repós

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Disabled %i debugging sources.
ca: S'han deshabilitat %i fonts de depuració.

en: Disabling sources previously enabled
ca: S'estan deshabilitant les fonts habilitades anteriorment

en: Distribution
ca: Distribució

en: Do not display information or progress
ca: No mostris informació ni progrès

en: Do not install dependencies of the core packages
ca: No instal·lis les dependències dels paquets principals

en: Do not install these packages unless you are sure it is safe to do so.
ca: Instal·leu aquests paquets només si esteu segurs que cal fer-ho.

en: Do not install this package unless you are sure it is safe to do so.
ca: Instal·leu aquest paquet només si esteu segurs que cal fer-ho.

en: Do not update these packages unless you are sure it is safe to do so.
ca: Actualitzeu aquests paquets només si esteu segurs que cal fer-ho.

en: Do not update this package unless you are sure it is safe to do so.
ca: Actualitzeu aquest paquet només si esteu segurs que cal fer-ho.

en: Do you accept this agreement?
ca: Voleu acceptar aquest acord?

en: Do you accept this signature?
ca: Accepteu aquesta firma?

en: Do you want to allow installing of unsigned software?
ca: Voleu permetre la instal·lació de programari no signat?

en: Don't actually install any packages, only simulate what would be installed
ca: No instal·lis cap paquet, només simula'n la insta·lació

en: Don't actually touch the hardware, only simulate what would be done
ca: No modifiquis el maquinari, només simula el que succeiria

en: Downloaded
ca: Baixat

en: Downloading
ca: S'està baixant

en: Downloading details about the software sources.
ca: S'estan baixant els detalls de les fonts de programari.

en: Downloading file lists
ca: S'està baixant la llista de fitxers

en: Downloading filelists (this may take some time to complete).
ca: S'està baixant la llista de fitxers (pot trigar una mica).

en: Downloading groups
ca: S'estan baixant els grups

en: Downloading list of packages
ca: S'està baixant la llista de paquets

en: Downloading lists of changes
ca: S'està baixant la llista de canvis

en: Downloading packages
ca: S'estan baixant els paquets

en: Downloading repository information
ca: S'està baixant la informació dels repositoris

en: Downloading update information
ca: S'està baixant la informació d'actualitzacions

en: Duration
ca: Durada

en: ERROR: Specify package names to install.
ca: Error: Us cal especificar els noms de paquet a instal·lar

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Enabled %i debugging sources.
ca: S'han habilitat %i fonts de depuració.

en: Enabling debugging sources
ca: S'han habilitat les fonts de depuració

en: Enabling repository
ca: S'està habilitant el repositori

en: End user licence agreement required
ca: Es requeriex l'acord de llicència d'usuari final

en: Enhancement
ca: Millora

en: Exit after a small delay
ca: Surt després de un petit retràs

en: Exit after the engine has loaded
ca: Surt després que el motor s'hagi carregat

en: FAILED.
ca: Ha fallat.

en: Failed to contact PackageKit
ca: S'ha produït un error en contactar amb el PackageKit

en: Failed to create '%s': %s
ca: Ha fallat la creació de '%s': %s

en: Failed to create directory:
ca: Ha fallat la creació del directori:

en: Failed to find package '%s': %s
ca: Ha fallat en trobar el paquet '%s': %s

en: Failed to find the debuginfo package %s: %s
ca: No s'ha trobat el paquet amb informació de depuració %s: %s

en: Failed to find the package %s, or already installed: %s
ca: No s'ha trobat el paquet %s, o ja està instal·lat: %s

en: Failed to find the package %s: %s
ca: No s'ha trobat el paquet %s: %s

en: Failed to get daemon state
ca: S'ha produït un error en obtenir l'estat del dimoni

en: Failed to get the time since this action was last completed
ca: No s'ha pogut obtenir l'hora des que aquesta acció es va completar per darrera vegada

en: Failed to launch:
ca: S'ha produït un error en executar:

en: Failed to open file
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer

en: Failed to open package list.
ca: S'ha produït un error en obrir la llista de paquets.

en: Failed to rebind device
ca: No s'ha pogut vincular de nou el dispositiu

en: Failed to register driver
ca: No s'ha pogut registrar el controlador

en: Failed to search for file
ca: S'ha produït un error en cercar el fitxer

en: Failed to unregister driver
ca: No s'ha pogut desregistrar el controlador

en: Failed to verify device path
ca: S'ha produït un error en verificar el camí al dispositiu

en: Failed to write to device
ca: No s'ha pogut escriure al dispositiu

en: Failed to write to the file
ca: No s'ha pogut escriure al fitxer

en: False
ca: Fals

en: Fatal error
ca: Error greu

en: Finding debugging packages
ca: S'està cercant els paquets de depuració

en: Finding debugging sources
ca: S'estan cercant les fonts de depuració

en: Finding package name.
ca: S'està cercant el nom del paquet.

en: Finding packages that depend on these packages
ca: S'estan cercant paquets que en depenguin

en: Finished
ca: S'ha completat

en: Found %i disabled debuginfo repos.
ca: S'han trobat %i repositoris amb informació de depuració.

en: Found %i enabled and %i disabled sources.
ca: S'han trobat %i fonts habilitades i %i deshabilitades.

en: Found %i extra packages.
ca: S'han trobat %i paquets addicionals.

en: Found %i packages to install:
ca: Cal instal·lar %i paquets nous:

en: Found %i packages:
ca: S'han trobat %i paquets:

en: Found no packages to install.
ca: No és necessari instal·lar cap paquet.

en: Generating package lists
ca: S'estan generant les llistes de paquets

en: Getting categories
ca: S'està obtenint les categories

en: Getting dependencies
ca: S'estan obtenint les dependències

en: Getting details
ca: S'està obtenint els detalls

en: Getting file list
ca: S'està obtenint la llista de fitxers

en: Getting information
ca: S'està obtenint informació

en: Getting package information...
ca: S'està obtenint informació dels paquets...

en: Getting packages
ca: S'està obtenint els paquets

en: Getting provides
ca: S'està obtenint allò proporcionat

en: Getting repositories
ca: S'està obtenint els repositoris

en: Getting requires
ca: S'està obtenint els requeriments

en: Getting sources list
ca: S'està obtenint la llista de fonts

en: Getting transactions
ca: S'està obtenint les transaccions

en: Getting update details
ca: S'està obtenint els detalls de l'actualització

en: Getting updates
ca: S'està obtenint les actualitzacions

en: Getting upgrades
ca: S'està obtenint les actualitzacions

en: Icon
ca: Icona

en: If specifying a file, the service pack name must end with
ca: Si s'especifica un fitxer, el nom de paquet de servei ha d'acabar amb

en: Incorrect device path specified
ca: El camí al dispositiu especificat és incorrecte

en: Install %s now
ca: Instal·la %s ara

en: Install package '%s' to provide command '%s'?
ca: Voleu instal·lar el paquet '%s' per proveir l'ordre '%s'?

en: Install signed package
ca: Instal·la el paquet signat

en: Install untrusted local file
ca: Instal·la el fitxer local no confiable

en: Installed
ca: Instal·lat

en: Installed version
ca: Versió instal·lada

en: Installing
ca: S'està instal·lant

en: Installing files
ca: S'està instal·lant els fitxers

en: Installing packages
ca: S'estan instal·lant els paquets

en: Installing signature
ca: S'està instal·lant la signatura

en: Installing updates
ca: S'estan instal·lant les actualitzacions

en: Installing...
ca: S'està instal·lant...

en: Invalid search type
ca: Tipus de cerca invàlida

en: Issued
ca: Emès

en: Key ID
ca: ID de la clau

en: Key Timestamp
ca: Marca de temps de la clau

en: Key URL
ca: URL de la clau

en: Key fingerprint
ca: Empremta de la clau

en: Key user
ca: Usuari de la clau

en: Loading cache
ca: S'està carregant la memòria cau

en: Loading list of packages.
ca: S'està baixant la llista de paquets.

en: Media change required
ca: Cal canviar el medi

en: Media label
ca: Etiqueta del medi

en: Media type
ca: Tipus de medi

en: Message:
ca: Missatge:

en: More than one package matches:
ca: S'han trobat més d'un paquet que coincideixen amb:

en: Name
ca: Nom

en: Neither --package or --updates option selected.
ca: Ni l'opció --package ni --updates s'han seleccionat.

en: No extra packages required.
ca: No calen paquets addicionals.

en: No files
ca: Sense fitxers

en: No packages found for your system
ca: No s'han trobat paquets per al vostre sistema

en: Not installing packages in simulate mode
ca: No s'instal·laran paquets en el mode simulat

en: OK.
ca: D'acord.

en: Obsoleted
ca: Obsolet

en: Obsoletes
ca: Obsolets

en: Obsoleting
ca: S'està fent obsolet

en: Obsoleting packages
ca: S'està descartant els paquets vells

en: Option '%s' is not supported
ca: L'opció '%s' no està disponible

en: Package
ca: Paquets

en: Package description
ca: Descripció del paquet

en: Package files
ca: Fitxers del paquet

en: PackageKit Catalog
ca: Catàleg de PackageKit

en: PackageKit Console Interface
ca: Interfície de consola de PackageKit

en: PackageKit Debuginfo Installer
ca: Instal·lador de la informació de depuració del PackageKit

en: PackageKit Device Reloader
ca: Recarregador de dispositius del PackageKit

en: PackageKit Monitor
ca: Monitor de PackageKit

en: PackageKit Package List
ca: Llista de paquets de Packagekit

en: PackageKit Service Pack
ca: Service Pack de PackageKit

en: PackageKit service
ca: servei PackageKit

en: Packages providing this file are:
ca: Paquets que proveeixen aquest fitxer són:

en: Packaging backend to use, e.g. dummy
ca: Administrador de paquets a usar, p.ex. dummy

en: Parent
ca: Pare

en: Percentage
ca: Percentatge

en: Please choose a command to run
ca: Trieu una ordre per a executar

en: Please choose a package to install
ca: Seleccioneu el paquet a instal·lar

en: Please choose the correct package:
ca: Escolliu el paquet correcte:

en: Please enter a number from 1 to %i:
ca: Introduïu un número de l'1 fins al %i:

en: Please insert the correct media
ca: Inseriu el medi correcte

en: Please logout and login to complete the update as important security updates have been installed.
ca: S'han instal·lat actualitzacions de seguretat importants. Sortiu i torneu a entrar per completar l'actualització.

en: Please logout and login to complete the update.
ca: Sortiu i torneu a entrar per completar l'actualització.

en: Please restart the computer to complete the update as important security updates have been installed.
ca: S'han instal·lat actualitzacions de seguretat importants. Reinicieu l'ordinador per completar l'actualització.

en: Please restart the computer to complete the update.
ca: Reinicieu l'ordinador per completar l'actualització.

en: Proceed with changes?
ca: Voleu aplicar els canvis?

en: Put all updates available in the service pack
ca: Inclou totes les actualitzacions disponibles en el service pack

en: Querying
ca: S'està consultant

en: Real name
ca: Nom real

en: Refresh system sources
ca: Actualitza les fonts del sistema

en: Refreshing cache
ca: S'està refrescant la memòria cau

en: Refreshing software list
ca: S'està refrescant la llista de programari

en: Reinstalled
ca: Reinstal·lat

en: Reinstalling
ca: S'està reinstal·lant

en: Reload a device
ca: Recarrega un dispositiu

en: Remove package
ca: Suprimeix el paquet

en: Removed
ca: Suprimit

en: Removing
ca: S'està suprimint

en: Removing packages
ca: S'està suprimint els paquets

en: Repackaging files
ca: S'estan reempaquetant els fitxers

en: Requesting data
ca: S'està demanant les dades

en: Resolving
ca: S'està resolent

en: Resolving dependencies
ca: S'estan resolent les dependències

en: Restart
ca: Reinicia

en: Role
ca: Rol

en: Run %s
ca: Executa %s

en: Run now
ca: Executa ara

en: Run similar command:
ca: Executa una ordre similar:

en: Run version %s now
ca: Executa la versió %s ara

en: Running
ca: S'està executant

en: Scanning applications
ca: S'estan escanejant les aplicacions

en: Searching by details
ca: S'està cercant pels detalls

en: Searching by file
ca: S'est cercant pels fitxers

en: Searching by name
ca: S'està cercant pel nom

en: Searching groups
ca: S'està cercant els grups

en: Security
ca: Seguretat

en: Service pack created '%s'
ca: S'ha creat el service pack '%s'

en: Service packs cannot be created as PackageKit was not built with libarchive support.
ca: No es poden crear sevice packs perquè el PackageKit s'ha muntat sense la libarchive.

en: Session restart (security) required:
ca: Es requereix reiniciar la sessió (seguretat):

en: Session restart required:
ca: Es requereix reiniciar la sessió:

en: Set network proxy
ca: Estableix el servidor intermediari

en: Set the file name of dependencies to be excluded
ca: Configureu els noms dels fitxers de dependències que s'han d'excloure

en: Set the filter, e.g. installed
ca: Configura el filtre, p.e. instal·lats

en: Setting data
ca: S'està establint les dades

en: Show extra debugging information
ca: Mostra informació extra de depuració

en: Show the program version and exit
ca: Mostra la versió de l'aplicació i surt

en: Show version and exit
ca: Mostra la versió i surt

en: Similar command is:
ca: Una ordre similar és:

en: Similar commands are:
ca: Ordres similars són:

en: Software source name
ca: Nom de la font de programari

en: Software source signature required
ca: Cal la signatura de la font de programari

en: Starting
ca: S'està iniciant

en: Starting install
ca: Comença la instal·lació

en: State
ca: Estat

en: Subcommands:
ca: Subordres:

en: Succeeded
ca: Fet

en: Suitable packages are:
ca: Paquets adequats són:

en: Summary
ca: Resum

en: System restart (security) required by:
ca: Es requereix reiniciar el sistema (seguretat):

en: System restart required by:
ca: Es requereix reiniciar el sistema:

en: System time
ca: Temps del sistema

en: Testing changes
ca: S'estan provant els canvis

en: The agreement was not accepted.
ca: No s'ha acceptat l'acord.

en: The correct media was not inserted.
ca: No s'ha inserit el medi correcte.

en: The daemon crashed mid-transaction!
ca: Ha fallat el dimoni durant una transacció.

en: The filter specified was invalid
ca: El filtre especificat era invàlid

en: The following packages have to be downgraded:
ca: S'ha de desfer l'actualització dels següents paquets:

en: The following packages have to be installed:
ca: S'han d'instal·lar els següents paquets:

en: The following packages have to be reinstalled:
ca: S'han de reinstal·lar els següents paquets:

en: The following packages have to be removed:
ca: S'han de suprimir els següents paquets:

en: The following packages have to be updated:
ca: S'han d'actualitzar els següents paquets:

en: The pack was not overwritten.
ca: No s'ha sobreescrit el paquet

en: The package manager cannot perform this type of operation.
ca: El gestor de paquets no pot dur a terme aquest tipus d'operació.

en: The package providing this file is:
ca: El paquet que proveeix aquest fitxer és:

en: The package to be put into the service pack
ca: El paquet que s'ha d'incloure en el service pack

en: The signature was not accepted.
ca: No s'ha acceptat la firma.

en: The software is not from a trusted source.
ca: El programari no prové d'una font de confiança.

en: The transaction did not proceed.
ca: No s'ha continuat amb la transacció.

en: The transaction failed
ca: La transacció ha fallat

en: The unsigned software will not be installed.
ca: No s'instal·larà el programari no signat.

en: This script can only be used by the root user
ca: Aquest script només el pot emprar l'usuari root

en: This tool could not find all the packages: %s
ca: No s'han trobat tots els paquets: %s

en: This tool could not find any available package: %s
ca: No s'ha trobat cap paquet disponible: %s

en: This tool could not find the installed package: %s
ca: No s'han trobat els paquets instal·lats: %s

en: This tool could not find the package: %s
ca: No s'ha trobat el paquet: %s

en: Transaction
ca: Transacció

en: True
ca: Cert

en: Trust a key used for signing packages
ca: Confia en una clau usada per signar paquets

en: Type
ca: Tipus

en: Unknown role type
ca: Tipus de rol desconegut

en: Unknown state
ca: Estat desconegut

en: Update packages
ca: Actualitza paquets

en: Update text
ca: Actualitza el text

en: Update to version %s
ca: Actualitza a la versió %s

en: Updated
ca: Actualitzat

en: Updates
ca: Actualitzacions

en: Updating
ca: S'està actualitzant

en: Updating packages
ca: S'està actualitzant els paquets

en: Updating running applications
ca: S'està actualitzant les aplicacions en execució

en: User ID
ca: ID d'usuari

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Vendor
ca: Proveïdor

en: Verifying device path
ca: S'està verificant el camí al dispositiu

en: Version
ca: Versió

en: Waiting for authentication
ca: S'està esperant a autenticar

en: Waiting for package manager lock
ca: S'està esperant al bloqueig del gestor de paquets

en: Waiting for package manager lock.
ca: S'està esperant al bloqueig del gestor de paquets.

en: Waiting in queue
ca: S'està esperant a la cua

en: You need to specify at least one valid device path
ca: Heu d'especificar almenys un camí de dispositiu vàlid
