network-manager-applet master - en to bg translation catalogue (583 entries)

en: 
    The VPN connection '%s' disconnected because the VPN service stopped.
bg: 
    Връзката към ВЧМ — „%s“ се прекъсна, защото услугата за ВЧМ спря.

en: 
    The VPN connection '%s' disconnected because the network connection was interrupted.
bg: 
    Връзката към ВЧМ — „%s“ се прекъсна, защото мрежовата връзка беше прекъсната.

en: 
    The VPN connection '%s' disconnected.
bg: 
    Връзката към ВЧМ — „%s“ се прекъсна.

en: 
    The VPN connection '%s' failed because of invalid VPN secrets.
bg: 
    Връзката към ВЧМ — „%s“ е неуспешна, поради невалидни тайни за ВЧМ.

en: 
    The VPN connection '%s' failed because the VPN service did not start in time.
bg: 
    Връзката към ВЧМ — „%s“ е неуспешна, защото услугата за ВЧМ не стартира навреме.

en: 
    The VPN connection '%s' failed because the VPN service failed to start.
bg: 
    Връзката към ВЧМ — „%s“ е неуспешна, защото услугата за ВЧМ не успя да стартира.

en: 
    The VPN connection '%s' failed because the VPN service failed to start.
    
    %s
bg: 
    Връзката към ВЧМ „%s“ е неуспешна, защото услугата за ВЧМ не успя да стартира.
    
    %s

en: 
    The VPN connection '%s' failed because the VPN service returned invalid configuration.
bg: 
    Връзката към ВЧМ — „%s“ е неуспешна, защото услугата за ВЧМ върна грешни настройки.

en: 
    The VPN connection '%s' failed because the VPN service stopped unexpectedly.
bg: 
    Връзката към ВЧМ — „%s“ е неуспешна, защото услугата за ВЧМ спря неочаквано.

en: 
    The VPN connection '%s' failed because the connection attempt timed out.
bg: 
    Връзката към ВЧМ — „%s“ е неуспешна, защото времето за опити изтече.

en: 
    The VPN connection '%s' failed because the network connection was interrupted.
bg: 
    Връзката към ВЧМ — „%s“ е неуспешна, защото мрежовата връзка беше прекъсната.

en: 
    The VPN connection '%s' failed because there were no valid VPN secrets.
bg: 
    Връзката към ВЧМ — „%s“ е неуспешна, защото нямаше валидни тайни за ВЧМ.

en: 
    The VPN connection '%s' failed to start.
    
    %s
bg: 
    Връзката към ВЧМ „%s“ не успя да стартира.
    
    %s

en: 
    The VPN connection '%s' failed.
bg: 
    Връзката към ВЧМ — „%s“ е неуспешна.

en: %d dB
bg: %d dB

en: %d day ago | %d days ago
bg[0]: преди %d ден
bg[1]: преди %d дни

en: %d hour ago | %d hours ago
bg[0]: преди %d час
bg[1]: преди %d часа

en: %d minute ago | %d minutes ago
bg[0]: преди %d минута
bg[1]: преди %d минути

en: %d month ago | %d months ago
bg[0]: преди %d месец
bg[1]: преди %d месеца

en: %d year ago | %d years ago
bg[0]: преди %d година
bg[1]: преди %d години

en: %s (%s roaming)
bg: %s (роуминг към %s)

en: %s (default)
bg: %s (стандартно)

en: %s (roaming)
bg: %s (роуминг)

en: %s Network
bg: Мрежа „%s“

en: %s connection
bg: Връзка към %s

en: %s slave %d
bg: %s подчинен %d

en: %u (%u MHz)
bg: %u (%u MHz)

en: %u Mb/s
bg: %u Mb/s

en: (in some cases) Your broadband billing plan APN (Access Point Name)
bg: Име на точка за достъп на вашия план за плащане — APN (в някои случаи)

en: (none)
bg: (нищо)

en: 1 (Default)
bg: 1 (стандартно)

en: 1 Gb/s
bg: 1 Gb/с

en: 10 Gb/s
bg: 10 Gb/с

en: 10 Mb/s
bg: 10 Mb/с

en: 100 Mb/s
bg: 100 Mb/с

en: 802.1X authentication
bg: Идентификация 802.1Х

en: 802.1x Security
bg: Защита на 802.1x

en: A (5 GHz)
bg: A (5 GHz)

en: A connection will now be made to your mobile broadband provider using the settings you selected.  If the connection fails or you cannot access network resources, double-check your settings.  To modify your mobile broadband connection settings, choose "Network Connections" from the System >> Preferences menu.
bg: Сега ще се осъществи връзка към вашия доставчик с настройките, които сте задали. Ако свързването е неуспешно или нямате достъп до мрежови ресурси, проверете отново вашите настройки. За да промените вашите настройки, изберете „Мрежови връзки“ от менюто „Система“ → „Предпочитания“.

en: A file named "%s" already exists.
bg: Вече съществува файл с името „%s“.

en: A password is required to connect to '%s'.
bg: За свързване към „%s“ се изисква парола.

en: ARP _targets:
bg: ARP _цели:

en: Access the Internet using your mobile phone (DUN)
bg: Достъп до Интернет през мобилния ви телефон (DUN)

en: Active Network Connections
bg: Активни мрежови връзки

en: Active backup
bg: Активно архивиране

en: Ad-hoc
bg: Инцидентна (ад хок)

en: Adaptive load balancing
bg: Адаптивно разпределяне на натоварването

en: Adaptive transmit load balancing
bg: Адаптивно разпределяне на излъчването

en: Additional DNS ser_vers:
bg: _Допълнителни сървъри за DNS:

en: Additional s_earch domains:
bg: Допълнителни _търсени домейни:

en: Address
bg: Адрес

[ctx: Address]
en: Unknown
bg: Неопределен

en: Addresses
bg: Адреси

en: Advanced
bg: Допълнителни

en: All _users may connect to this network
bg: _Всички могат да се свързват към тази мрежа

en: All files
bg: Всички файлове

en: Allow _BSD data compression
bg: Позволяване _компресиране на данни — BSD

en: Allow _Deflate data compression
bg: Позволяване ко_мпресиране на данни — Deflate

en: Allow _roaming if home network is not available
bg: Позволяване на _роуминг, когато домашната мрежа не е налична

en: Allow automatic PAC pro_visioning
bg: _Автоматично снабдяване с PAC

en: Allowed Authentication Methods
bg: Позволени методи за идентификация

en: Allowed methods:
bg: Позволени методи:

en: An IP address, or a comma-separated list of IP addresses, to look for when checking the link status.
bg: Адрес или списък от адреси разделени със запетая за проверка състоянието на връзката.

en: Anony_mous identity:
bg: Анони_мна идентичност:

en: Anonymous
bg: Анонимен

en: Any
bg: Всяка

en: Any device
bg: Което и да е устройство

en: Are you sure you wish to delete the connection %s?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете връзката %s?

en: As_k for this password every time
bg: П_итане всеки път за паролата

en: Attachment Unit Interface (AUI)
bg: Интерфейс за прикачване на данни (AUI — 15 пина)

en: Au_thentication:
bg: _Идентификация:

en: Aut_onegotiate
bg: Авто_матичен избор на скорост

en: Authenticate to delete the selected connection
bg: Идентифицирайте се, за да изтриете избраната връзка

en: Authenticate to edit the selected connection
bg: Идентифицирайте се, за да редактирате избраната връзка

en: Authenticate to save this connection for all users of this machine.
bg: Идентифицирайте се, за да запазите тази връзка за всички потребители на този компютър.

en: Authenticated
bg: Идентификация

en: Authentication
bg: Идентификация

en: Authentication required by Wi-Fi network
bg: Изисква се идентификация за безжична мрежа

en: Auto Ethernet
bg: Автоматична мрежа по Ethernet

en: Automatic
bg: Автоматично

en: Automatic (DHCP)
bg: Автоматично  (DHCP)

en: Automatic (DHCP) addresses only
bg: Автоматично (DHCP), само адреси

en: Automatic (PPP)
bg: Автоматично (PPP)

en: Automatic (PPP) addresses only
bg: Автоматично (PPP), само адреси

en: Automatic (PPPoE)
bg: Автоматично (PPPoE)

en: Automatic (PPPoE) addresses only
bg: Автоматично (PPPoE), само адреси

en: Automatic (VPN)
bg: Автоматично (ВЧМ)

en: Automatic (VPN) addresses only
bg: Автоматично (ВЧМ), само адреси

en: Automatic with manual DNS settings
bg: Автоматично с ръчни настройки за DNS

en: Automatic, DHCP only
bg: Автоматично, само DHCP

en: Automatic, addresses only
bg: Автоматично, само адреси

en: Automatically connect to _VPN when using this connection
bg: _Автоматично свързване чрез ВЧМ при свързване към тази връзка

en: Automatically unlock this device
bg: Автоматично отключване на това устройство

en: Available
bg: Налични мрежи

en: B/G (2.4 GHz)
bg: B/G (2.4 GHz)

en: Ban_d:
bg: Честотна _лента:

en: Base Connection:
bg: Основна връзка:

en: Basic
bg: Основна

en: Bluetooth configuration not possible (error finding NetworkManager: (%s) %s).
bg: Настройването на Bluetooth не е възможно (грешка при намиране на NetworkManager: (%s) %s).

en: Bluetooth configuration not possible (failed to connect to D-Bus: (%s) %s).
bg: Настройването на Bluetooth не е възможно (грешка при свързване с D-Bus: (%s) %s).

en: Bond
bg: Обединяване

en: Bond connection %d
bg: Обединена връзка %d

en: Bonded _connections:
bg: _Обединени връзки:

en: Both
bg: И двете

en: Bridge
bg: Мрежов мост

en: Bridge Port
bg: Порт за мрежови мост

en: Bridge connection %d
bg: Мрежови мост %d

en: Bridged _connections:
bg: Мостови _връзки:

en: Broadcast
bg: Разпръскване

en: Broadcast Address:
bg: Адрес за разпръскване:

en: CDMA network.
bg: Мрежа по CDMA.

en: C_A certificate:
bg: С_ертификат на CA:

en: C_hannel:
bg: К_анал:

en: C_loned MAC address:
bg: _Подменен хардуерен адрес:

en: C_onnection:
bg: Вр_ъзка:

en: C_reate
bg: _Създаване

en: Cannot export VPN connection
bg: Връзка по ВЧМ не може да бъде изнесена

en: Cannot import VPN connection
bg: Връзка към ВЧМ не може да бъде внесена

en: Challenge Handshake Authentication Protocol
bg: Протокол с предизвикателство и ръкостискане (CHAP)

en: Change...
bg: Промяна…

en: Choose CA Certificate
bg: Избор на сертификат от сертифициращ орган

en: Choose a Certificate Authority certificate...
bg: Избор на сертификат от сертифициращ орган…

en: Choose a Connection Type
bg: Изберете вид връзка

en: Choose a PAC file...
bg: Избор на файл за  PAC…

en: Choose a VPN Connection Type
bg: Изберете вид ВЧМ

en: Choose your Billing Plan
bg: Избор на вашия план за плащане

en: Choose your Provider
bg: Изберете вашия доставчик

en: Choose your Provider's Country or Region
bg: Изберете държавата на вашия доставчик

en: Choose your personal certificate...
bg: Избор на ваш, личен сертификат…

en: Choose your private key...
bg: Избор на ваш частен ключ…

en: Compression
bg: Компресия

en: Configure _Methods…
bg: Настройване на _методите…

en: Configuring Wi-Fi network connection '%s'...
bg: Настройване на безжична връзка „%s“…

en: Configuring ethernet network connection '%s'...
bg: Настройване на жична връзка „%s“…

en: Configuring mobile broadband connection '%s'...
bg: Настройване на мобилна връзка „%s“…

en: Confirm Mobile Broadband Settings
bg: Потвърждение на настройки на мобилна връзка

en: Connect to Hidden Wi-Fi Network
bg: Свързване към скрита безжична мрежа

en: Connected
bg: Свързана

en: Connection Established
bg: Връзката е осъществена

en: Connection Information
bg: Информация за връзката

en: Connection _Information
bg: _Информация за връзката

en: Connection _name:
bg: И_ме на връзка:

en: Connection activation failed
bg: Неуспешно задействане на връзка

en: Connection add failed
bg: Неуспешно добавяне на връзка

en: Connection delete failed
bg: Неуспешно изтриване на връзка

en: Connection failure
bg: Неуспешно установяване на връзка

en: Copyright © 2004-2011 Red Hat, Inc.
    Copyright © 2005-2008 Novell, Inc.
    and many other community contributors and translators
bg: Авторски права © 2004-2011 Red Hat, Inc.
    Авторски права © 2005-2008 Novell, Inc.
    и още много сътрудници и преводачи

en: Could not create connection
bg: Не може да се създаде връзка

en: Could not create new connection
bg: Не може да се създаде нова връзка

en: Could not edit connection
bg: Не може да се редактира връзка

en: Could not find VPN plugin service for '%s'.
bg: Не може да се намери приставка за ВЧМ за „%s“.

en: Could not load 802.1x Security user interface.
bg: Потребителският интерфейс за сигурност на 802.1x не може да се зареди.

en: Could not load DSL user interface.
bg: Потребителският интерфейс за DSL не може да се зареди.

en: Could not load General user interface.
bg: Началният потребителският интерфейс не може да се зареди.

en: Could not load IPv4 user interface.
bg: Потребителският интерфейс за IPv4 не може да се зареди.

en: Could not load IPv6 user interface.
bg: Потребителският интерфейс на IPv6 не може да се зареди.

en: Could not load InfiniBand user interface.
bg: Потребителският интерфейс за InfiniBand не може да се зареди.

en: Could not load PPP user interface.
bg: Потребителският интерфейс за PPP не може да се зареди.

en: Could not load VPN user interface.
bg: Потребителският интерфейс за ВЧМ не може да се зареди.

en: Could not load Wi-Fi security user interface.
bg: Потребителският интерфейс за сигурност на WiFi не може да се зареди.

en: Could not load Wi-Fi security user interface; missing Wi-Fi setting.
bg: Потребителският интерфейс за сигурност на WiFi не може да се зареди. Липсват настройките за WiFi.

en: Could not load Wi-Fi user interface.
bg: Потребителският интерфейс за безжична мрежа не може да се зареди.

en: Could not load WiMAX user interface.
bg: Потребителският интерфейс за WiMAX не може да се зареди.

en: Could not load bond user interface.
bg: Потребителският интерфейс за обединяване на интерфейси не може да се зареди.

en: Could not load bridge port user interface.
bg: Потребителският интерфейс за порта за мрежови мост не може да се зареди.

en: Could not load bridge user interface.
bg: Потребителският интерфейс за мрежови мост не може да се зареди.

en: Could not load ethernet user interface.
bg: Потребителският интерфейс за жична мрежа не може да се зареди.

en: Could not load mobile broadband user interface.
bg: Потребителският интерфейс за мобилна връзка не може да се зареди.

en: Could not load vlan user interface.
bg: Потребителският интерфейс за виртуална локална мрежа не може да се зареди.

en: Country or Region List:
bg: Списък с държави или региони:

en: Country or region
bg: Държава или регион

en: Create New Wi-Fi Network
bg: Създаване на нова безжична мрежа

en: Create _New Wi-Fi Network...
bg: Създаване на _нова безжична мрежа…

en: Create a connection for _this mobile broadband device:
bg: Създаване на връзка за _това устройство:

en: Create…
bg: Създаване…

en: DER or PEM certificates (*.der, *.pem, *.crt, *.cer)
bg: Сертификати, DER или PEM (*.der, *.pem, *.crt, *.cer)

en: DER, PEM, or PKCS#12 private keys (*.der, *.pem, *.p12)
bg: Частни ключове, формат DER, PEM или PKCS#12 (*.der, *.pem, *.p12)

en: DNS ser_vers:
bg: _Сървъри за DNS:

en: DSL authentication
bg: Идентификация за DSL

en: DSL connection %d
bg: Връзка по DSL %d

en: D_HCP client ID:
bg: Номе_р на клиент за DHCP:

en: Datagram
bg: Дейтаграма

en: Default
bg: По подразбиране

en: Default Route:
bg: Маршрут по подразбиране:

en: Delete the selected connection
bg: Изтриване на избраната връзка

en: Detecting phone configuration...
bg: Разпознаване на настройките за телефона…

en: Device disconnect failed
bg: Неуспешно прекъсване на връзка

en: Device name + number
bg: Име на устройство + номер

en: Did not find a connection with UUID '%s'
bg: Не може да се открие връзка с идентификатор „%s“

en: Disable VPN notifications
bg: Изключване на уведомяванията за ВЧМ

en: Disable WiFi Create
bg: Забраняване на създаването на безжична мрежа

en: Disable connected notifications
bg: Изключване на уведомяването за установяването на връзки

en: Disable disconnected notifications
bg: Изключване на уведомяването за прекъсване на връзки

en: Disabled
bg: Изключена

en: Disconnect
bg:  Прекъсване

en: Disconnect failure
bg: Неуспешно прекъсване

en: Disconnected
bg: Без връзка

en: Do you want to replace %s with the VPN connection you are saving?
bg: Искате ли да замените %s с връзката към ВЧМ, която запазвате?

en: Domains used when resolving host names. Use commas to separate multiple domains.
bg: Домейните за откриването на имената на хостовете. Използвайте запетаи, за да разделяте домейните.

en: Don't know how to create '%s' connections
bg: Не може да се създават връзки от вида „%s

en: Don't show this message again
bg: Това съобщение да не се показва повече

en: Driver:
bg: Драйвер:

en: Dynamic WEP
bg: Динамичен WEP

en: Dynamic WEP (802.1x)
bg: Динамичен WEP (802.1x)

en: Echo
bg: Ехо

en: Edit Connections...
bg: Настройки на връзките…

en: Edit the selected connection
bg: Редактиране на избраната връзка

en: Editing %s
bg: Настройки на %s

en: Editing IPv4 routes for %s
bg: Редактиране на маршрути по IPv4 за %s

en: Editing IPv6 routes for %s
bg: Редактиране на маршрути по IPv6 за %s

en: Editing PPP authentication methods for %s
bg: Редактиране на методите на идентификация чрез PPP за %s

en: Editing un-named connection
bg: Редактиране на връзка без име

en: Enable N_otifications
bg: Включване на _уведомяване

en: Enable WiMA_X Mobile Broadband
bg: Включване на мобилна в_ръзка по WiMAX

en: Enable _Mobile Broadband
bg: Включване на _мобилна връзка

en: Enable _Networking
bg: _Включване на мрежата

en: Enable _STP (Spanning Tree Protocol)
bg: _Включване на STP (протокол на обхващащото дърво)

en: Enable _Wi-Fi
bg: Включване на _безжичната мрежа

en: Enter a name for the Wi-Fi network you wish to create.
bg: Въведете име на безжичната мрежа, която искате да създадете.

en: Enter the name and security details of the hidden Wi-Fi network you wish to connect to.
bg: Въведете име и данни за сигурност на скритата безжична мрежа, към която искате да се свържете.

en: Error creating connection
bg: Грешка при създаване на връзката

en: Error displaying connection information:
bg: Грешка при показване на информацията за връзката:

en: Error editing connection
bg: Грешка при редактиране на връзката

en: Error initializing editor
bg: Грешка при инициализиране на редактора

en: Error saving connection
bg: Грешка при запазване на връзката

en: Error: %s
bg: Грешка: %s

en: Ethernet Network
bg: Жична мрежа

en: Ethernet Network (%s)
bg: Жична мрежа (%s)

en: Ethernet Networks
bg: Жични мрежи

en: Ethernet Networks (%s)
bg: Жични мрежи (%s)

en: Ethernet connection %d
bg: Жична връзка %d

en: Ethernet network connection '%s' active
bg: Жичната връзка „%s“ е активна

en: Export VPN connection...
bg: Изнасяне на връзка към ВЧМ…

en: Extensible Authentication Protocol
bg: Разширяем протокол (EAP)

en: Failed to activate connection
bg: Неуспешно задействане на връзка

en: Failed to add new connection
bg: Неуспешно добавяне на нова връзка

en: Failed to add/activate connection
bg: Неуспешно добавяне/задействане на връзка

en: Failed to create DUN connection: %s
bg: Не може да се създаде комутируема връзка: %s

en: Failed to create PAN connection: %s
bg: Не може да се създаде връзка по лична мрежа PAN: %s

en: Failed to update connection secrets due to an unknown error.
bg: Неуспех да се обновят тайните на мрежовата връзка поради непозната грешка.

en: Firewall _zone:
bg: _Зона:

en: FirewallD is not running.
bg: FirewallD не е стартиран.

en: Full duple_x
bg: Пълен дупле_кс

en: GSM network.
bg: Мрежа по GSM.

en: Gateway
bg: Шлюз

en: General
bg: Общи

en: Hardware
bg: Хардуер

en: Hardware Address:
bg: Хардуерен адрес:

en: Hidden Wi-Fi network
bg: Скрита безжична мрежа

en: Home network
bg: Домашна мрежа

en: Home network (%s)
bg: Домашна мрежа (%s)

en: I can't find my provider and I wish to enter it _manually:
bg: Доставчикът не е в списъка, ще го въведа _ръчно:

en: IP Address:
bg: IP адрес:

en: IP addresses identify your computer on the network.  Click the "Add" button to add an IP address.
bg: IP адресите идентифицират вашия компютър в мрежата.  Натиснете бутона „Добавяне“, за да добавите IP адрес.

en: IP addresses of domain name servers used to resolve host names. Use commas to separate multiple domain name server addresses.
bg: IP адреси на домейн сървърите за откриването на имената на хостовете. Използвайте запетаи, за да разделяте домейните.

en: IPv4 Settings
bg: Настройки на IPv4

en: IPv6 Settings
bg: Настройки на IPv6

en: I_dentity:
bg: И_дентичност:

en: If enabled, this connection will never be used as the default network connection.
bg: Ако е включено, тази връзка никога няма да се използва като стандартната мрежова връзка.

en: Ig_nore automatically obtained routes
bg: Иг_нориране на автоматично получени маршрути

en: Ignore
bg: Игнориране

en: Ignore CA certificate
bg: Избор на сертификат от сертифициращ орган

en: Ignored
bg: Игнорирана

en: Import a saved VPN configuration...
bg: Внасяне на конфигурация към ВЧМ…

en: In most cases, the provider's PPP servers will support all authentication methods.  If connections fail, try disabling support for some methods.
bg: В повечето случаи, доставчикът на сървъри с PPP ще поддържа всички методи за идентификация. Ако връзките са неуспешни, опитайте с изключване на поддръжката на някои методи.

en: InfiniBand connection %d
bg: Връзка по InfiniBand %d

en: Infrastructure
bg: Инфраструктура

en: Installed CDMA device
bg: Инсталирано устройство за CDMA

en: Installed GSM device
bg: Инсталирано устройство за GSM

en: Interface:
bg: Интерфейс:

en: It is not intended for command-line interaction but instead runs in the GNOME desktop environment.
bg: Не е предназначена за работа през конзолата, а се изпълнява в графичната среда GNOME.

en: Last Used
bg: Последно използвана

en: Link _down delay:
bg: Време за _прекъсване на връзка:

en: Link _up delay:
bg: Време за _осъществяване на връзка:

en: Link-Local
bg: Локално за връзката (169.254.0.0/16, fe80::/10)

en: Link-Local Only
bg: Само локално за връзката (169.254.0.0/16, fe80::/10)

en: MII (recommended)
bg: MII (препоръчва се)

en: M_ode:
bg: Р_ежим:

en: Manage and change your network connection settings
bg: Управление и промяна на настройките на вашата мрежа

en: Manage your network connections
bg: Управление на мрежовите връзки

en: Manual
bg: Ръчно

en: Media Independent Interface (MII)
bg: Интерфейс независим от носителя (MII — 40 пина)

en: Metric
bg: Метрични

en: Microsoft Challenge Handshake Authentication Protocol
bg: Протокол с предизвикателство и ръкостискане на Майкрософт (MS CHAP)

en: Microsoft Challenge Handshake Authentication Protocol version 2
bg: Протокол с предизвикателство и ръкостискане на Майкрософт, версия 2 (MS CHAP v2)

en: Missing resources
bg: Липсващи ресурси

en: Mobile Broadband
bg: Мобилна връзка

en: Mobile Broadband (%s)
bg: Мобилна връзка (%s)

en: Mobile broadband connection '%s' active
bg: Мобилната връзка „%s“ е активна

en: Mobile broadband connection '%s' active: (%d%%%s%s)
bg: Мобилната връзка „%s“ е активна: (%d%%%s%s)

en: Mobile broadband network password
bg: Парола за мобилна връзка

en: Mobile wizard was canceled
bg: Съветникът беше отказан

en: Monitoring _frequency:
bg: Честота на о_бновяване:

en: More networks
bg: Още мрежи

en: My country is not listed
bg: Моята държава не е в списъка

en: My plan is not listed...
bg: Планът не е в списъка…

en: My provider uses CDMA technology (1xRTT, EVDO)
bg: Доставчикът използва технология чрез CDMA (като 1xRTT, EVDO)

en: My provider uses C_DMA-based technology (i.e. 1xRTT, EVDO)
bg: Доставчикът използва _технология чрез CDMA (като 1xRTT, EVDO)

en: My provider uses GSM technology (GPRS, EDGE, UMTS, HSPA)
bg: Доставчикът използва технология чрез GSM (като GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA)

en: My provider uses _GSM-based technology (i.e. GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA)
bg: _Доставчикът използва технология чрез GSM (като GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA)

en: N_etwork ID:
bg: М_режа (ид.):

en: Name
bg: Име

en: Netmask
bg: Мрежова маска

en: Network
bg: Мрежа

en: Network Connections
bg: Мрежови връзки

en: Network connection '%s' active
bg: Жичната връзка „%s“ е активна

en: NetworkManager Applet
bg: Аплетът NetworkManager

en: NetworkManager Website
bg: Уеб сайт на NetworkManager

en: NetworkManager is not running...
bg: NetworkManager не е включен…

en: Networking disabled
bg: Мрежата е изключена

en: New Mobile Broadband (CDMA) connection...
bg: Нова мобилна връзка (CDMA)…

en: New Mobile Broadband (GSM) connection...
bg: Нова мобилна връзка (GSM)…

en: New Mobile Broadband Connection
bg: Нова мобилна връзка

en: New PIN code:
bg: Нов PIN:

en: New Wi-Fi network
bg: Нова безжична мрежа

en: New...
bg: Нова…

en: No Certificate Authority certificate chosen
bg: Не е избран сертифициращ орган.

en: No network connection
bg: Няма връзка към мрежа

en: No network devices available
bg: Не са налични мрежови устройства

en: No valid active connections found!
bg: Не са намерени активни връзки!

en: Not using a Certificate Authority (CA) certificate can result in connections to insecure, rogue Wi-Fi networks.  Would you like to choose a Certificate Authority certificate?
bg: Ако не се използва сертификат от сертифициращ орган (CA), връзката може да е към несигурна, опасна безжична мрежа. Искате ли да изберете сертификат от сертифициращ орган?

en: Notification area applet for managing your network devices and connections.
bg: Аплет за областта за уведомяване за управление на мрежовите устройства и връзки.

en: Nu_mber:
bg: Но_мер:

en: OLPC Mesh
bg: Мрежа на OLPC

en: Open System
bg: Открита система

en: PAC _file:
bg: _Файл за PAC:

en: PAC files (*.pac)
bg: Файлове за PAC (*.pac)

en: PEAP _version:
bg: Версия на _PEAP:

en: PIN code for SIM card '%s' on '%s'
bg: ПИН за картата „%s“ на „%s“

en: PIN code is needed for the mobile broadband device
bg: Мобилното устройство изисква PIN

en: PIN code required
bg: Необходим е PIN

en: PIN code:
bg: PIN:

en: PPP Settings
bg: Настройки на PPP

en: PUK code:
bg: PUK:

en: P_IN:
bg: ПИ_Н:

en: Password Authentication Protocol
bg: Протокол с парола (PAP)

en: Password:
bg: Парола:

en: Passwords or encryption keys are required to access the Wi-Fi network '%s'.
bg: За достъп до безжичната мрежа „%s“ са необходими пароли или криптирани ключове.

en: Path _cost:
bg: Забав_яне:

en: Prefer 2G (GPRS/EDGE)
bg: Предпочитана е 2G (GPRS/EDGE)

en: Prefer 3G (UMTS/HSPA)
bg: Предпочитана е 3G (UMTS/HSPA)

en: Prefer 4G (LTE)
bg: Предпочитана е 4G (LTE)

en: Prefix
bg: Представка

en: Preparing Wi-Fi network connection '%s'...
bg: Подготовка на безжичната връзка „%s“…

en: Preparing ethernet network connection '%s'...
bg: Подготовка на жична връзка „%s“…

en: Preparing mobile broadband connection '%s'...
bg: Подготовка на мобилна връзка „%s“…

en: Preparing network connection '%s'...
bg: Подготовка на връзката „%s“…

en: Primary DNS:
bg: Основен сървър за DNS:

en: Private _key:
bg: Частен _ключ:

en: Protected EAP (PEAP)
bg: Защитен EAP (PEAP)

en: Provider
bg: Доставчик

en: Provider:
bg: Доставчик:

en: Re-enter new PIN code:
bg: Повторете PIN:

en: Requesting a VPN address for '%s'...
bg: Изискване на адрес за ВЧМ за „%s“…

en: Requesting a Wi-Fi network address for '%s'...
bg: Заявка за мрежов адрес за „%s“…

en: Requesting a network address for '%s'...
bg: Заявка за мрежов адрес за „%s“…

en: Requesting an ethernet network address for '%s'...
bg: Заявка за жичен мрежов адрес за „%s“…

en: Require IPv_4 addressing for this connection to complete
bg: Изискване на адрес по протокола IPv_4 за успешно свързване

en: Require IPv_6 addressing for this connection to complete
bg: Изискване на адрес по протокола IPv_6 за успешно свързване

en: Roaming network
bg: Мрежа с роуминг

en: Roaming network (%s)
bg: Мрежа с роуминг (%s)

en: SIM PIN Unlock Required
bg: Необходим е PIN

en: SIM PIN unlock required
bg: Необходим е PIN

en: SIM PUK Unlock Required
bg: Необходим е PUK за отключване на SIM

en: SIM PUK unlock required
bg: Необходим е PUK за SIM

en: SS_ID:
bg: _SSID:

en: S_earch domains:
bg: _Търсени домейни:

en: S_ecurity:
bg: Защ_ита:

en: Save any changes made to this connection.
bg: Запазване на промените в настройките на връзката.

en: Secondary DNS:
bg: Втори сървър за DNS:

en: Security:
bg: Защита:

en: Select Mobile Broadband Provider Type
bg: Изберете вида на доставчика на мобилен Интернет

en: Select file to import
bg: Избор на файл за внасяне

en: Select the technology your mobile broadband provider uses.  If you are unsure, ask your provider.
bg: Изберете технологията, която се използва от вашия мобилен доставчик. Ако не сте сигурни, го попитайте.

en: Select the type of VPN you wish to use for the new connection.  If the type of VPN connection you wish to create does not appear in the list, you may not have the correct VPN plugin installed.
bg: Изберете вида на ВЧМ, която искате да използвате за новата връзка. Ако видът, който искате да ползвате го няма в списъка, ще трябва да инсталирате съответната приставка за ВЧМ.

en: Select the type of connection you wish to create.
    
    If you are creating a VPN, and the VPN connection you wish to create does not appear in the list, you may not have the correct VPN plugin installed.
bg: Изберете вида на ВЧМ, която искате да използвате за новата връзка.
    
    Ако видът, който искате да ползвате го няма в списъка, ще трябва да инсталирате съответната приставка за ВЧМ.

en: Select your provider from a _list:
bg: Изберете вашия доставчик от _списък:

en: Selected plan _APN (Access Point Name):
bg: _Име на точка за достъп за избрания план (APN):

en: Send PPP _echo packets
bg: Изпращане на пакети _ехо по PPP

en: Sending unlock code...
bg: Изпращане на отключващия код…

en: Set this to true to disable notifications when Wi-Fi networks are available.
bg: Задайте да е истина, за да изключите уведомяванията при наличие на безжични мрежи.

en: Set this to true to disable notifications when connecting to a network.
bg: Задайте да е истина, за да изключите уведомяванията при установяване на връзка към мрежа.

en: Set this to true to disable notifications when connecting to or disconnecting from a VPN.
bg: Задайте да е истина, за да изключите уведомяванията при прекъсването на връзка към ВЧМ.

en: Set this to true to disable notifications when disconnecting from a network.
bg: Задайте да е истина, за да изключите уведомяванията при прекъсването на връзка към мрежа.

en: Set this to true to disable warnings about CA certificates in EAP authentication.
bg: Задайте да е истина, за да се изключат предупрежденията за сертификатите на сертифициращите органи при ползване на EAP.

en: Set this to true to disable warnings about CA certificates in phase 2 of EAP authentication.
bg: Задайте да е истина, за да се изключат предупрежденията за сертификатите на сертифициращите органи във втората фаза на идентификацията при ползване на EAP.

en: Set to true to disable creation of adhoc networks when using the applet.
bg: Задайте да е истина, за да се забрани създаването на инцидентни мрежи (ад хок) чрез този аплет.

en: Set up a Mobile Broadband Connection
bg: Настройване на мобилна връзка

en: Shared Key
bg: Споделен ключ

en: Shared to other computers
bg: Споделена с други компютри

en: Sho_w key
bg: Пок_азване на ключа

en: Sho_w password
bg: Показ_ване на паролата

en: Sho_w passwords
bg: Пока_зване на паролите

en: Show PIN code
bg: Показване на PIN

en: Show PIN/PUK codes
bg: Показване на PIN/PUK

[ctx: Speed]
en: Unknown
bg: Неопределена

en: Speed:
bg: Скорост:

en: Stamp
bg: Мигриране

en: Starting VPN connection '%s'...
bg: Стартиране на връзката към ВЧМ — „%s“…

[ctx: Subnet Mask]
en: Unknown
bg: Неопределена

en: Subnet Mask:
bg: Маска на подмрежата:

en: Suppress networks available notifications
bg: Без уведомявания за наличие на безжични мрежи

en: Ternary DNS:
bg: Трети сървър за DNS:

en: The DHCP client identifier allows the network administrator to customize your computer's configuration.  If you wish to use a DHCP client identifier, enter it here.
bg: Идентификаторът на клиента по DHCP позволява на мрежовия администратор да настрои компютъра ви. Ако искате да използвате такъв идентификатор, въведете го тук.

en: The MAC address entered here will be used as hardware address for the network device this connection is activated on.  This feature is known as MAC cloning or spoofing.  Example: 00:11:22:33:44:55
bg: При активиране на мрежова връзка с това устройство, ще се използва въведения хардуерен адрес. Номерът е известен като клониране или подмяна на хардуерен адрес. Пример: 00:11:22:33:44:55

en: The NetworkManager Applet could not find some required resources (the .ui file was not found).
bg: Аплетът NetworkManager не можа да открие някои задължителни ресурси (файлът .ui не е намерен).

en: The VPN connection '%s' could not be exported to %s.
    
    Error: %s.
bg: Връзката по ВЧМ „%s“ не може да се изнесе към %s.
    
    Грешка: %s.

en: The VPN plugin failed to import the VPN connection correctly
    
    Error: no VPN service type.
bg: Приставката за ВЧМ не успя да внесе връзка към ВЧМ
    
    Грешка: видът услуга на ВЧМ липсва.

en: The connection editor could not find some required resources (the .ui file was not found).
bg: Редакторът на връзки не може да намери някои задължителни ресурси (файлът с интерфейса не беше намерен).

en: The connection editor dialog could not be initialized due to an unknown error.
bg: Прозорецът на редактора на връзки не може да се инициализира поради неизвестна грешка.

en: The default Bluetooth adapter must be enabled before setting up a Dial-Up-Networking connection.
bg: Подразбиращия се адаптер за Bluetooth трябва да е активиран, преди да създадете връзка през телефон.

en: The file '%s' could not be read or does not contain recognized VPN connection information
    
    Error: %s.
bg: Файлът „%s“ не може да се прочете или не съдържа данни за връзка към ВЧМ
    
    Грешка: %s.

en: The mobile broadband device '%s' requires a SIM PIN code before it can be used.
bg: Мобилното широколентово устройство „%s“ изисква SIM PIN, преди да се свърже.

en: The mobile broadband device '%s' requires a SIM PUK code before it can be used.
bg: Мобилното широколентово устройство „%s“ изисква SIM PUK, преди да се използва.

en: The network connection has been disconnected.
bg: Връзката към мрежата е прекъсната.

en: The property '%s' / '%s' is invalid: %d
bg: Свойството „%s“ / „%s“ е неправилно: %d

en: The selected private key does not appear to be protected by a password.  This could allow your security credentials to be compromised.  Please select a password-protected private key.
    
    (You can password-protect your private key with openssl)
bg: Въведеният частен ключ изглежда не е защитен с парола. Поради тази причина някой може да проникне във вашата мрежа. Изберете частен ключ защитен с парола.
    
    (Можете да защитите частния си ключ с openssl)

en: The zone defines the trust level of the connection. Default is not a regular zone, selecting it results in the use of the default zone set in the firewall. Only usable if firewalld is active.
bg: Зоната определя доверието във връзката. Стандартно се ползва зона, която не е обикновената. Ако я изберете, се прилагат правилата за стандартна зона на защитната стена. Естествено тази схема може да се ползва, само ако защитната стена (firewalld) е включена.

en: This assistant helps you easily set up a mobile broadband connection to a cellular (3G) network.
bg: Този помощник ще ви помогне по-лесно да настроите връзка към мобилна (3G) мрежа.

en: This option locks this connection to the Wi-Fi access point (AP) specified by the BSSID entered here.  Example: 00:11:22:33:44:55
bg: Тази опция заделя връзката за ползване само с безжичната точка за достъп с указания тук хардуерен адрес (BSSID). Пример: 00:11:22:33:44:55

en: This option locks this connection to the network device specified by its permanent MAC address entered here.  Example: 00:11:22:33:44:55
bg: Тази настройка прави възможно използването на връзката само съвместно с мрежовото устройство с указания тук постоянен хардуерен адрес. Пример: 00:11:22:33:44:55

en: This program is a component of NetworkManager (http://projects.gnome.org/NetworkManager).
bg: Тази програма е компонент на NetworkManager (http://projects.gnome.org/NetworkManager).

en: Transmission po_wer:
bg: Сила на предава_не:

en: Tunneled TLS
bg: Тунелен TLS

en: Twisted Pair (TP)
bg: Усукана двойка (TP)

en: Unencrypted private keys are insecure
bg: Нешифрованите частни ключове са несигурни

en: Unknown
bg: Неопределена

en: Unknown error
bg: Непозната грешка

en: Unknown error creating connection editor dialog.
bg: Грешка при създаване на прозорец за редактиране на връзка.

en: Unknown phone device type (not GSM or CDMA)
bg: Неизвестен вид устройство (не е GSM или CDMA)

en: Unlisted
bg: Не е в списъка

en: Unsupported mobile broadband connection type.
bg: Неподдържан вид мобилна връзка.

en: Usage:
bg: Употреба:

en: Use 802.1_X security for this connection
bg: Използване на защита на 802.1_X за тази връзка

en: Use TCP _header compression
bg: Използване на компресия в _заглавните части на TCP

en: Use _stateful MPPE
bg: Използване на MPPE със _запазване на състоянието

en: Use only 4G (LTE)
bg: Използване само на 4G (LTE)

en: Use the network menu to connect to a Wi-Fi network
bg: Използвайте менюто с наличните мрежи, за да се свържете

en: Use your mobile phone as a network device (PAN/NAP)
bg: Използване на телефон като мрежово устройство (PAN/NAP)

en: Used to determine whether settings should be migrated to a new version.
bg: Ключът указва дали настройките да се мигрират към нова версия.

en: User authentication required for VPN connection '%s'...
bg: Изисква се идентификация на потребител за връзката към ВЧМ — „%s“…

en: User authentication required for Wi-Fi network '%s'...
bg: Изисква се идентификация на потребител за безжична мрежа „%s“…

en: User authentication required for ethernet network connection '%s'...
bg: Изисква се идентификация на потребител за жична връзка „%s“…

en: User authentication required for mobile broadband connection '%s'...
bg: Необходима е идентификация на потребител за мобилна връзка „%s“…

en: User authentication required for network connection '%s'...
bg: Изисква се идентификация на потребител за връзката „%s“…

en: VLAN _id:
bg: И_дентификатор за VLAN:

en: VLAN connection %d
bg: Връзка към VLAN %d

en: VLAN interface _name:
bg: _Интерфейс за VLAN:

en: VPN
bg: ВЧМ

en: VPN Banner:
bg: Известие за ВЧМ:

en: VPN Connection Failed
bg: Връзката към ВЧМ е неуспешна

en: VPN Gateway:
bg: Шлюз за ВЧМ:

en: VPN Login Message
bg: Съобщение при идентификация пред ВЧМ

en: VPN Type:
bg: Вид ВЧМ:

en: VPN Username:
bg: Потребител за ВЧМ:

en: VPN connection %d
bg: Връзка към ВЧМ %d

en: VPN connection '%s' active
bg: Връзката към ВЧМ „%s“ е активна

en: VPN connection has been successfully established.
bg: Успешна връзка към ВЧМ.

en: VPN connection has been successfully established.
    
    %s
bg: Успешна връзка към ВЧМ.
    
    %s

en: Version 0
bg: Версия 0

en: Version 1
bg: Версия 1

en: Virtual
bg: Виртуална

en: WEP 128-bit Passphrase
bg: 128 битова парола за WEP

en: WEP 40/128-bit Key (Hex or ASCII)
bg: 40/128 битов ключ за WEP (шестнайсетичен или ASCII)

en: WEP inde_x:
bg: Индек_с в WEP:

en: WPA & WPA2 Enterprise
bg: Корпоративна WPA & WPA2

en: WPA & WPA2 Personal
bg: Частна WPA & WPA2

en: Warning: Selecting an incorrect plan may result in billing issues for your broadband account or may prevent connectivity.
    
    If you are unsure of your plan please ask your provider for your plan's APN.
bg: Предупреждение: Избирането на неправилен план може да създаде проблеми при отчитането на вашата сметка или да нямате връзка.
    
    Ако не сте сигурни за вашия план, попитайте вашия доставчик за името на точката за достъп (APN).

en: When connecting to IPv4-capable networks, allows the connection to complete if IPv6 configuration fails but IPv4 configuration succeeds.
bg: Свързването ще се счита за успешно при свързване към мрежи, използващи протокола IPv4, дори и при неуспешно настройване на IPv6.

en: When connecting to IPv6-capable networks, allows the connection to complete if IPv4 configuration fails but IPv6 configuration succeeds.
bg: Свързването ще се счита за успешно при свързване към мрежи, използващи протокола IPv6, дори и при неуспешно настройване на IPv4.

en: Wi-Fi
bg: Безжична мрежа

en: Wi-Fi Network | Wi-Fi Networks
bg[0]: Безжична мрежа
bg[1]: Безжични мрежи

en: Wi-Fi Network (%s)
bg: Жична мрежа (%s)

en: Wi-Fi Network Authentication Required
bg: Изисква се идентификация за безжична мрежа

en: Wi-Fi Networks (%s)
bg: Безжични мрежи (%s)

en: Wi-Fi Networks Available
bg: Достъпни са безжични мрежи

en: Wi-Fi Security
bg: Защита на безжична мрежа

en: Wi-Fi _adapter:
bg: Безжична _карта:

en: Wi-Fi _security:
bg: _Защита на безжична мрежа:

en: Wi-Fi connection %d
bg: Безжична връзка %d

en: Wi-Fi is disabled
bg: Wi-Fi е изключена

en: Wi-Fi is disabled by hardware switch
bg: Wi-Fi е изключена от хардуерен ключ

en: Wi-Fi network connection '%s' active
bg: Безжичната връзка „%s“ е активна

en: Wi-Fi network connection '%s' active: %s (%d%%)
bg: Безжичната връзка „%s“ е активна: %s (%d%%)

[ctx: Wi-Fi/Ethernet security]
en: None
bg: Без

[ctx: WiMAX Base Station ID]
en: unknown
bg: неопределена

[ctx: WiMAX CINR]
en: unknown
bg: неизвестно

en: WiMAX Mobile Broadband
bg: Безжична връзка по WiMAX

en: WiMAX Mobile Broadband (%s)
bg: Безжична връзка по WiMAX (%s)

en: WiMAX connection %d
bg: Връзка по WiMAX %d

en: WiMAX is disabled
bg: WiMAX е изключена

en: WiMAX is disabled by hardware switch
bg: WiMAX е изключена от хардуерен ключ

[ctx: Wifi/wired security]
en: None
bg: Без

en: Wired
bg: Жична мрежа

en: Wrong PIN code; please contact your provider.
bg: PIN-ът е грешен. Свържете се с доставчика на услугата.

en: Wrong PUK code; please contact your provider.
bg: PUK-ът е грешен. Свържете се с доставчика на услугата.<

en: You are now connected to '%s'.
bg: Свързани сте към „%s“.

en: You are now connected to the CDMA network.
bg: Свързани сте към мрежа CDMA.

en: You are now connected to the GSM network.
bg: Свързани сте към мрежа по GSM.

en: You are now connected to the Wi-Fi network '%s'.
bg: Свързани сте към безжичната мрежа „%s“.

en: You are now connected to the WiMAX network.
bg: Свързани сте към мрежа по WiMAX.

en: You are now connected to the ethernet network.
bg: Свързани сте към жичната мрежа.

en: You are now connected to the mobile broadband network.
bg: Свързани сте към мобилна мрежа.

en: You are now registered on a roaming network.
bg: Регистрирани сте в мрежа с роуминг.

en: You are now registered on the home network.
bg: Регистрирани сте в домашната мрежа.

en: You will need the following information:
bg: Ще ви е нужна следната информация:

en: Your Device:
bg: Устройството ви:

en: Your Plan:
bg: Планът ви:

en: Your Provider:
bg: Доставчикът ви:

en: Your broadband billing plan name
bg: Името на вашия план за плащане

en: Your broadband provider's name
bg: Името на вашия доставчик

en: Your mobile broadband connection is configured with the following settings:
bg: Мобилната ви връзка е настроена по следния начин:

en: Your phone is now ready to use!
bg: Телефонът ви е готов за работа!

en: _About
bg: _Относно

en: _Aging time:
bg: _Време на подравняване:

en: _Automatically connect to this network when it is available
bg: _Автоматично свързване към тази мрежа

en: _Cloned MAC address:
bg: _Подменен хардуерен адрес:

en: _Configure VPN...
bg: _Настройване на ВЧМ…

en: _Connect to Hidden Wi-Fi Network...
bg: _Свързване към скрита безжична мрежа…

en: _Delete
bg: _Изтриване

en: _Delete...
bg: _Изтриване…

en: _Device MAC address:
bg: _Постоянен хардуерен адрес:

en: _Disconnect VPN
bg: _Прекъсване на ВЧМ

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: _Edit...
bg: _Редактиране…

en: _Export...
bg: _Изнасяне…

en: _Forward delay:
bg: _Закъснение при пренасочване:

en: _Hairpin mode:
bg: _Връщане по интерфейса:

en: _Hello time:
bg: _Време на поздрав:

en: _Help
bg: Помо_щ

en: _Inner authentication:
bg: В_ътрешна идентификация

en: _Interface name:
bg: _Име:

en: _Key:
bg: _Ключ:

en: _Link Monitoring:
bg: _Наблюдаване на връзка:

en: _MTU:
bg: MT_U:

en: _Max age:
bg: _Максимална възраст:

en: _Method:
bg: _Метод:

en: _Mode:
bg: Р_ежим:

en: _Network name:
bg: _Име на мрежа:

en: _Parent interface:
bg: _Основен интерфейс:

en: _Password:
bg: _Парола:

en: _Port:
bg: _Порт:

en: _Priority:
bg: _Приоритет:

en: _Private key password:
bg: Парола за _частен ключ:

en: _Rate:
bg: _Скорост:

en: _Replace
bg: _Замяна

en: _Require 128-bit encryption
bg: _Изискване на 128 битово шифроване

en: _Routes…
bg: _Маршрути…

en: _Save
bg: _Запазване

en: _Save...
bg: _Запазване...

en: _Select your plan:
bg: _Изберете вашия план

en: _Service:
bg: _Услуга:

en: _Speed:
bg: _Скорост:

en: _Transport mode:
bg: _Режим на прехвърляне:

en: _Type:
bg: _Вид:

en: _Unlock
bg: _Отключване

en: _Use point-to-point encryption (MPPE)
bg: _Използване на шифриране от точка до точка (MPPE)

en: _Use this connection only for resources on its network
bg: Използване на тази връзк_а само за ресурси в собствената си мрежа

en: _User certificate:
bg: _Потребителски сертификат:

en: _Username:
bg: _Потребител:

en: _VPN Connections
bg: _Връзки към ВЧМ

en: automatic
bg: автоматично

en: bytes
bg: байта

en: default
bg: стандартно

en: device not managed
bg: устройството не се управлява

en: device not ready
bg: устройството не е готово

en: device not ready (firmware missing)
bg: устройството не е готово (липсва фърмуер)

en: disconnected
bg: връзката е прекъсната

en: error getting bus connection
bg: грешка при получаване на връзка с шината

en: failed to connect to the phone.
bg: неуспешна връзка с телефона.

en: ms
bg: мс

en: never
bg: никога

en: none
bg: никакъв

en: not enabled
bg: не е включено

en: not registered
bg: не е регистрирана

en: now
bg: сега

en: registration denied
bg: регистрацията е отхвърлена

en: roaming
bg: роуминг

en: s
bg: сек.

en: searching
bg: търсене

en: timed out detecting phone details.
bg: времето за откриване на телефон изтече.

en: unexpectedly disconnected from the phone.
bg: връзката с телефона неочаквано прекъсна.

en: unknown modem type.
bg: неизвестен вид модем.
