PackageKit - en to bg translation catalogue (347 entries)

en: (seconds)
bg: (секунди)

en: A correct role is required
bg: Трябва да укажете правилна роля

en: A destination directory and the package names to download are required
bg: Трябва да укажете целевата папка и имената на пакетите, които да се изтеглят

en: A distribution name is required
bg: Трябва да укажете име на дистрибуция

en: A filename to install is required
bg: Трябва да укажете име на файл за инсталиране

en: A licence identifier (eula-id) is required
bg: Трябва да укажете идентификатор на лиценз

en: A output directory or file name is required
bg: Трябва да укажете изходен файл или папка

en: A pack with the same name already exists, do you want to overwrite it?
bg: Вече съществува сервизен пакет с такова име. Искате ли да го презапишете?

en: A package name is required
bg: Трябва да укажете име на пакет

en: A package name to install is required
bg: Трябва да укажете име на пакет за инсталиране

en: A package name to remove is required
bg: Трябва да укажете име на пакет за деинсталиране

en: A package name to resolve is required
bg: Трябва да укажете име на пакет

en: A package provide string is required
bg: Трябва да укажете име на пакет, предоставящ ресурса

en: A repo name, parameter and value are required
bg: Трябва да укажете име на хранилище, параметър и стойност

en: A repository name is required
bg: Трябва да укажете име на хранилището

en: A search term is required
bg: Трябва да укажете дума за търсене

en: A search type is required, e.g. name
bg: Трябва да укажете вида на търсенето, напр. по име

en: A type, key_id and package_id are required
bg: Трябва да укажете вид, идентификатор на ключ и на пакет

en: Accept EULA
bg: Приемане на EULA

en: Accepting EULA
bg: Приемане на EULA

en: Affected packages:
bg: Засегнати пакети:

en: Affected packages: None
bg: Засегнати пакети: няма

en: Agreement
bg: Лицензионно споразумение

en: An upgrade type is required, e.g. 'minimal', 'default' or 'complete'
bg: Трябва да укажете вида на надграждането — „minimal“ (минимално), „default“ (стандартно) или „complete“ (пълно)

en: Application restart required by:
bg: Изисква се рестартиране на програма поради:

en: Attempting to rebind device
bg: Опит за презареждане на устройство

en: Authentication is required to accept a EULA
bg: За приемането на EULA се изисква идентификация

en: Authentication is required to cancel a task that was not started by yourself
bg: Изисква се идентификация за отмяната на задача, която е стартирана от друг

en: Authentication is required to change software source parameters
bg: За промяната на хранилищата се изисква идентификация

en: Authentication is required to consider a key used for signing packages as trusted
bg: За приемането на ключ за подписване на пакети се изисква идентификация

en: Authentication is required to install an untrusted package
bg: За инсталирането на недоверен пакет се изисква идентификация

en: Authentication is required to refresh the system sources
bg: За обновяването на системните хранилища се изисква идентификация

en: Authentication is required to reload the device with a new driver
bg: За презареждане на устройството с нов драйвер се изисква идентификация

en: Authentication is required to remove packages
bg: За деинсталирането на пакет се изисква идентификация

en: Authentication is required to set the network proxy used for downloading packages
bg: За задаването на сървър-посредник при изтеглянето на пакети се изисква идентификация

en: Authentication is required to update packages
bg: За обновяването на пакети се изисква идентификация

en: Authentication is required to upgrade the operating system
bg: За надграждането на дистрибуцията се изисква идентификация

en: Available
bg: Наличен

en: Blocked
bg: Блокирано

en: Both options selected.
bg: Указани са двете опции.

en: Bug fix
bg: Поправка на грешки

en: Cancel foreign task
bg: Отмяна на чуждата задача

en: Canceling
bg: Отказване

en: Cancelling
bg: Отказване

en: Category
bg: Категория

en: Change software source parameters
bg: Промяна на параметрите на хранилище

en: Changes
bg: Промени

en: Checking applications in use
bg: Проверка на ползваните програми

en: Checking libraries in use
bg: Проверка на ползваните библиотеки

en: Checking signatures
bg: Проверка на подписи

en: Cleaned up
bg: Изчистен

en: Cleaning up
bg: Изчистване

en: Cleaning up packages
bg: Изчистване на пакети

en: Command failed
bg: Неуспешна команда

en: Command line
bg: Команден ред

en: Committing changes
bg: Трайно задаване на промените

en: Copying files
bg: Копиране на файлове

en: Could not disable the debugging sources: %s
bg: Хранилищата за изчистване на грешки не могат да се изключат: %s

en: Could not install packages: %s
bg: Следните пакети не може да се инсталират: %s

en: Creating service pack...
bg: Създаване на сервизен пакет…

en: Daemonize and detach from the terminal
bg: Преминаване в режим на демон и освобождаване на терминала

en: Debugging Options
bg: Опции за изчистването на грешки

en: Details about the update:
bg: Подробности за обновлението:

en: Device could not be found
bg: Устройството не бе открито

en: Device path not found
bg: Пътят до устройството не е открит

en: Device paths
bg: Пътища до устройства

en: Directory not found
bg: Папката не е открита

en: Disable the idle timer
bg: Изключване на хронометъра за бездействие

en: Disabled
bg: Изключено

en: Disabled %i debugging sources.
bg: Изключени са %i хранилища за изчистване на грешки.

en: Disabling sources previously enabled
bg: Изключване на хранилища, които са били включени

en: Distribution
bg: Дистрибуция

en: Do not display information or progress
bg: Да не се извежда информация за напредъка

en: Do not install dependencies of the core packages
bg: Да се се инсталират зависимостите на основните пакети

en: Do not install these packages unless you are sure it is safe to do so.
bg: Не инсталирайте пакетите, освен ако не сте сигурни, че това е безопасно.

en: Do not install this package unless you are sure it is safe to do so.
bg: Не инсталирайте пакета, освен ако не сте сигурни, че това е безопасно.

en: Do not update these packages unless you are sure it is safe to do so.
bg: Не обновявайте пакетите, освен ако не сте сигурни, че това е безопасно.

en: Do not update this package unless you are sure it is safe to do so.
bg: Не обновявайте пакета, освен ако не сте сигурни, че това е безопасно.

en: Do you accept this agreement?
bg: Приемате ли лицензионното споразумение?

en: Do you accept this signature?
bg: Приемате ли този подпис?

en: Do you want to allow installing of unsigned software?
bg: Искате ли да позволите инсталирането на неподписан софтуер?

en: Don't actually install any packages, only simulate what would be installed
bg: Да не се инсталират пакети, действието да се симулира

en: Don't actually touch the hardware, only simulate what would be done
bg: Да не се правят промени за хардуера, действието само да се симулира

en: Downloaded
bg: Изтеглен

en: Downloading
bg: Изтегляне

en: Downloading details about the software sources.
bg: Изтегляне на допълнителна информация за хранилищата на софтуер.

en: Downloading file lists
bg: Изтегляне на списъците с файлове

en: Downloading filelists (this may take some time to complete).
bg: Изтегляне на списъците с файлове (това може да отнеме повече време).

en: Downloading groups
bg: Изтегляне на групите

en: Downloading list of packages
bg: Изтегляне на списъка с пакети

en: Downloading lists of changes
bg: Изтегляне на списъците с промени

en: Downloading packages
bg: Изтегляне на пакети

en: Downloading repository information
bg: Изтегляне на информация за хранилищата на софтуер

en: Downloading update information
bg: Изтегляне на информация за обновленията

en: Duration
bg: Продължителност

en: ERROR: Specify package names to install.
bg: ГРЕШКА: укажете имената на пакетите, които да се инсталират.

en: Enabled
bg: Включено

en: Enabled %i debugging sources.
bg: Включени са %i хранилища за изчистване на грешки.

en: Enabling debugging sources
bg: Включване на хранилищата за изчистване на грешки

en: Enabling repository
bg: Включване на хранилище

en: End user licence agreement required
bg: Изисква се съгласие с лицензионно споразумение с краен потребител

en: Enhancement
bg: Подобрение

en: Exit after a small delay
bg: Изход след кратко изчакване

en: Exit after the engine has loaded
bg: Изход след зареждането на ядрото

en: Expected package name, actually got file. Try using 'pkcon install-local %s' instead.
bg: Очаквано бе име на пакет, а бе получено име на файл. Пробвайте с „pkcon install-local %s“.

en: FAILED.
bg: НЕУСПЕХ.

en: Failed to contact PackageKit
bg: Неуспех при свързване с PackageKit

en: Failed to create '%s': %s
bg: Неуспешно създаване на „%s“: %s

en: Failed to create directory:
bg: Следната папка не бе създадена:

en: Failed to find package '%s': %s
bg: Пакетът „%s“ не бе открит: %s

en: Failed to find the debuginfo package %s: %s
bg: Пакетът за изчистване на грешки „%s“ не бе открит: %s

en: Failed to find the package %s, or already installed: %s
bg: Пакетът „%s“ не може да бъде открит или вече е инсталиран: %s

en: Failed to find the package %s: %s
bg: Пакетът „%s“ не бе открит: %s

en: Failed to get daemon state
bg: Състоянието на демона не може да се получи

en: Failed to get properties
bg: Неуспешно получаване на свойствата

en: Failed to get the time since this action was last completed
bg: Неуспешно получаване на времето от последно завършване на операцията

en: Failed to install packages
bg: Неуспешно инсталиране на пакети

en: Failed to launch:
bg: Неуспешно стартиране:

en: Failed to open file
bg: Неуспешно отваряне на файл

en: Failed to open package list.
bg: Списъкът с пакети не можe да бъде отворен.

en: Failed to rebind device
bg: Неуспешно презареждане на устройство

en: Failed to register driver
bg: Драйверът не бе регистриран

en: Failed to search for file
bg: Неуспешно търсене на файл

en: Failed to unregister driver
bg: Неуспешно прекратяване на регистрация на драйвера

en: Failed to verify device path
bg: Неуспешна проверка на пътя до устройството

en: Failed to write to device
bg: Неуспешен запис в устройство

en: Failed to write to the file
bg: Неуспешен запис във файл

en: False
bg: Лъжа

en: Fatal error
bg: Фатална грешка

en: Finding debugging packages
bg: Търсене на пакети за изчистване на грешки

en: Finding debugging sources
bg: Откриване на хранилищата за изчистване на грешки

en: Finding package name.
bg: Търсене на пакет по име.

en: Finding packages that depend on these packages
bg: Търсене на пакетите, които зависят от тези

en: Finished
bg: Завършено

en: Found %i disabled debuginfo repos.
bg: Открити са %i хранилища за изчистване на грешки.

en: Found %i enabled and %i disabled sources.
bg: Открити са %i включени и %i изключени хранилища на софтуер.

en: Found %i extra packages.
bg: Открити са още %i пакета.

en: Found %i packages to install:
bg: Открити са %i пакета за инсталиране:

en: Found %i packages:
bg: Открити са %i пакета:

en: Found no packages to install.
bg: Няма пакети за инсталиране.

en: Generating package lists
bg: Генериране на списъци с пакети

en: Getting categories
bg: Получаване на категории

en: Getting dependencies
bg: Изтегляне на зависимости

en: Getting details
bg: Получаване на информация

en: Getting file list
bg: Получаване на списъка с файлове

en: Getting information
bg: Получаване на информация

en: Getting package information...
bg: Получаване на информация за пакета…

en: Getting packages
bg: Получаване на пакети

en: Getting provides
bg: Получаване на предоставяните ресурси

en: Getting repositories
bg: Получаване на хранилищата със софтуер

en: Getting requires
bg: Получаване на зависимости

en: Getting sources list
bg: Получаване на списъците на хранилищата

en: Getting the list of files failed
bg: Неуспешно изтегляне на списък с файлове

en: Getting transactions
bg: Получаване на транзакции

en: Getting update details
bg: Получаване на информация за обновление

en: Getting updates
bg: Получаване на обновления

en: Getting upgrades
bg: Получаване на надграждания

en: ID
bg: Идентификатор

en: Icon
bg: Икона

en: If specifying a file, the service pack name must end with
bg: Ако указвате файл, името на сервизния пакет трябва да завършва с

en: Important
bg: Важно

en: Incorrect device path specified
bg: Указан е неправилен път до устройство

en: Install %s now
bg: Инсталиране на %s

en: Install package '%s' to provide command '%s'?
bg: Да се инсталира ли пакетът „%s“, който предоставя командата „%s“?

en: Install signed package
bg: Инсталиране на подписан пакет

en: Install the packages without asking for confirmation
bg: Инсталиране на пакетите без изчакване на потвърждение

en: Install untrusted local file
bg: Инсталиране на недоверен локален файл

en: Installed
bg: Инсталиран

en: Installed version
bg: Инсталирана версия

en: Installing
bg: Инсталиране

en: Installing files
bg: Инсталиране на файлове

en: Installing packages
bg: Инсталиране на пакети

en: Installing signature
bg: Инсталиране на подпис

en: Installing updates
bg: Инсталиране на обновления

en: Installing...
bg: Инсталиране…

en: Invalid search type
bg: Неправилен вид търсене

en: Issued
bg: Издаден

en: Key ID
bg: Идентификатор на ключа

en: Key Timestamp
bg: Време на ключа

en: Key URL
bg: Адрес на ключа

en: Key fingerprint
bg: Отпечатък на ключа

en: Key user
bg: Потребител на ключа

en: Loading cache
bg: Зареждане на временните файлове

en: Loading list of packages.
bg: Зареждане на списък с пакети.

en: Media change required
bg: Трябва да смените носителя

en: Media label
bg: Етикет на носителя

en: Media type
bg: Вид носител

en: Message:
bg: Съобщение:

en: More than one package matches:
bg: Открит бе повече от един подобен пакет:

en: Name
bg: Име

en: Neither --package or --updates option selected.
bg: Не е указана никоя от опциите „--package“ и „--updates“.

en: No extra packages required.
bg: Не са необходими допълнителни пакети.

en: No files
bg: Без файлове

en: No packages found for your system
bg: За вашата система не са открити пакети

en: Normal
bg: Обикновено

en: Not installing packages in simulate mode
bg: В режим на симулация не се инсталират пакети

en: OK.
bg: ЗАВЪРШЕНО.

en: Obsoleted
bg: Обявен за остарял

en: Obsoletes
bg: Обявени за остарели

en: Obsoleting
bg: Обявяване за остарели

en: Obsoleting packages
bg: Обявяване на пакети за остарели

en: Option '%s' is not supported
bg: Опцията „%s“ не се поддържа

en: Package
bg: Пакети

en: Package description
bg: Описание на пакета

en: Package files
bg: Файлове на пакета

en: PackageKit Catalog
bg: Каталог на PackageKit

en: PackageKit Console Interface
bg: Конзолен интерфейс на PackageKit

en: PackageKit Debuginfo Installer
bg: Инсталатор на PackageKit на пакетите за изчистване на грешки

en: PackageKit Device Reloader
bg: Модул на PackageKit за презареждане на устройства

en: PackageKit Monitor
bg: Датчик на PackageKit

en: PackageKit Package List
bg: Списък с пакети на PackageKit

en: PackageKit Service Pack
bg: Сервизен пакет на PackageKit

en: PackageKit service
bg: Услуга PackageKit

en: Packages providing this file are:
bg: Пакетите, които предоставят този файл са:

en: Packaging backend to use, e.g. dummy
bg: Пакетно ядро, което да се ползва, напр. „dummy“

en: Parent
bg: Родител

en: Percentage
bg: Процент

en: Please choose a command to run
bg: Изберете командата за изпълнение

en: Please choose a package to install
bg: Изберете пакета за инсталиране

en: Please choose the correct package:
bg: Изберете правилния пакет:

en: Please enter a number from 1 to %i:
bg: Въведете число от 1 до %i:

en: Please insert the correct media
bg: Поставете правилния носител

en: Please logout and login to complete the update as important security updates have been installed.
bg: Излезте и влезте отново в системата, за да завършите обновяването — инсталирани са обновления по сигурността.

en: Please logout and login to complete the update.
bg: Излезте и влезте отново в системата, за да завършите обновяването.

en: Please restart the computer to complete the update as important security updates have been installed.
bg: Рестартирайте компютъра, за да завършите обновяването — инсталирани са обновления по сигурността.

en: Please restart the computer to complete the update.
bg: Рестартирайте компютъра, за да завършите обновяването.

en: Print to screen a machine readable output, rather than using animated widgets
bg: Отпечатване на машинно четим изход без анимирани графични обекти

en: Proceed with changes?
bg: Да се приложат ли промените?

en: Put all updates available in the service pack
bg: Поставяне на всички налични обновления в сервизния пакет

en: Querying
bg: Запитване

en: Real name
bg: Истинско име

en: Refresh system sources
bg: Обновяване на системните хранилища

en: Refreshing cache
bg: Обновяване на временните файлове

en: Refreshing software list
bg: Обновяване на списъка със софтуер

en: Reinstalled
bg: Преинсталиран

en: Reinstalling
bg: Преинсталиране

en: Reload a device
bg: Презареждане на устройство

en: Remove package
bg: Деинсталиране на пакeт

en: Removed
bg: Деинсталиран

en: Removing
bg: Деинсталиране

en: Removing packages
bg: Деинсталиране на пакeти

en: Repackaging files
bg: Повторно пакетиране на файлове

en: Requesting data
bg: Запитване за данни

en: Resolving
bg: Изчисляване

en: Resolving dependencies
bg: Изчисляване на зависимости

en: Restart
bg: Рестартиране

en: Results:
bg: Резултати:

en: Role
bg: Роля

en: Run %s
bg: Изпълняване на %s

en: Run now
bg: Незабавно изпълнение

en: Run similar command:
bg: Изпълняване на подобната команда:

en: Run the command using idle network bandwidth and also using less power
bg: Изпълняване на мрежовата команда при ненатоварен компютър като се ползва и по-малко ток

en: Run version %s now
bg: Незабавно изпълнение на версия %s

en: Running
bg: Изпълнение

en: Scanning applications
bg: Проверка на програмите

en: Searching by details
bg: Търсене по информация

en: Searching by file
bg: Търсене по файл

en: Searching by name
bg: Търсене по име

en: Searching groups
bg: Търсене в групи

en: Security
bg: За сигурността

en: Service pack created '%s'
bg: Сервизният пакет „%s“ е създаден

en: Service packs cannot be created as PackageKit was not built with libarchive support.
bg: Понеже PackageKit е компилиран без поддръжка на libarchive, не могат да се създават сервизни пакети.

en: Session restart (security) required:
bg: За сигурността се изисква рестартиране на сесията:

en: Session restart required:
bg: Изисква се рестартиране на сесията:

en: Set network proxy
bg: Задаване на сървър-посредник

en: Set the file name of dependencies to be excluded
bg: Задайте името на файла със зависимостите, които да бъдат изключени

en: Set the filter, e.g. installed
bg: Задаване на филтър, напр. „инсталирани“

en: Setting data
bg: Задаване на данни

en: Show debugging information for all files
bg: Показване на информацията за изчистване на грешки за всички файлове

en: Show debugging options
bg: Показване на опциите за изчистване на грешки

en: Show extra debugging information
bg: Показване на допълнителна информация за изчистване на грешки

en: Show the program version and exit
bg: Извеждане на версията на програмата и изход

en: Show version and exit
bg: Извеждане на версията и изход

en: Similar command is:
bg: Подобна команда е:

en: Similar commands are:
bg: Подобни команди са:

en: Software source name
bg: Име на хранилището

en: Software source signature required
bg: Изисква се подпис за хранилището

en: Starting
bg: Начало

en: Starting install
bg: Начало на инсталирането

en: State
bg: Състояние

en: Status
bg: Състояние

en: Subcommands:
bg: Подкоманди:

en: Succeeded
bg: Успех

en: Suitable packages are:
bg: Подходящите пакети са:

en: Summary
bg: Обобщение

en: System restart (security) required by:
bg: За сигурността се изисква рестартиране на машината поради:

en: System restart required by:
bg: Изисква се рестартиране на машината поради:

en: System time
bg: Системно време

en: Testing changes
bg: Проверка на промените

en: Text
bg: Текст

en: The agreement was not accepted.
bg: Лицензионното споразумение не бе прието.

en: The correct media was not inserted.
bg: Не бе поставен правилният носител.

en: The daemon crashed mid-transaction!
bg: Демонът заби по време на транзакция!

en: The daemon failed to startup
bg: Неуспешно стартиране на демона

en: The filter specified was invalid
bg: Указаният филтър е неправилен

en: The following packages have to be downgraded:
bg: Следните пакети трябва да бъдат върнати към предишна версия:

en: The following packages have to be installed:
bg: Следните пакети трябва да бъдат инсталирани:

en: The following packages have to be reinstalled:
bg: Следните пакети трябва да бъдат преинсталирани:

en: The following packages have to be removed:
bg: Следните пакети трябва да бъдат деинсталирани:

en: The following packages have to be updated:
bg: Следните пакети трябва да бъдат обновени:

en: The maximum metadata cache age. Use -1 for 'never'.
bg: Максималната възраст за временните файлове. „-1“ — без ограничение.

en: The output file or directory (the current directory is used if omitted)
bg: Изходния файл или папка (ползва се текущата, ако изрично не е указана друга)

en: The pack was not overwritten.
bg: Сервизният пакет не бе презаписан.

en: The package manager cannot perform this type of operation.
bg: Управлението на пакети не може да извърши тази операция.

en: The package providing this file is:
bg: Пакетът, който предоставя този файл, е:

en: The package to be put into the service pack
bg: Пакетът, който да бъде поставен в сервизния

en: The proxy could not be set
bg: Сървърът-посредник не може да бъде зададен

en: The signature was not accepted.
bg: Подписът не бе приет.

en: The software is not from a trusted source.
bg: Програмата не е от доверено хранилище.

en: The transaction did not proceed.
bg: Транзакцията не бе осъществена.

en: The transaction failed
bg: Неуспешна транзакция

en: The unsigned software will not be installed.
bg: Неподписаният пакет няма да бъде инсталиран.

en: There are no packages to update.
bg: Няма обновления.

en: There are no updates available at this time.
bg: В момента няма налични обновления.

en: There are no upgrades available at this time.
bg: В момента няма налични надграждания.

en: This script can only be used by the root user
bg: Този скрипт може да се изпълни само от системен администратор

en: This tool could not find all the packages: %s
bg: Този инструмент не може да намери всички пакети: %s

en: This tool could not find any available package: %s
bg: Този инструмент не може да намери наличен пакет: %s

en: This tool could not find the installed package: %s
bg: Този инструмент не може да намери инсталирания пакет: %s

en: This tool could not find the package: %s
bg: Този инструмент не може да намери пакета: %s

en: Transaction
bg: Транзакция

en: Trivial
bg: Дребно

en: True
bg: Истина

en: Trust a key used for signing packages
bg: Доверен ключ за подписването на пакети

en: Type
bg: Вид

en: Unknown role type
bg: Непознат вид роля

en: Unknown state
bg: Неизвестно състояние

en: Update packages
bg: Обновяване на пакети

en: Update text
bg: Обновяване на текста

en: Update to version %s
bg: Обновяване до версия %s

en: Updated
bg: Обновен

en: Updates
bg: Обновява

en: Updating
bg: Обновяване

en: Updating packages
bg: Обновяване на пакети

en: Updating running applications
bg: Обновяване на работеща в момента програма

en: Upgrade System
bg: Надграждане на системата

en: User ID
bg: Идентификатор на потребител

en: Username
bg: Потребителско име

en: Vendor
bg: Производител

en: Verifying device path
bg: Проверка на пътя до устройството

en: Version
bg: Версия

en: Waiting for authentication
bg: Изчакване на идентификация

en: Waiting for package manager lock
bg: Изчакване на заключване от управлението на пакети

en: Waiting for package manager lock.
bg: Изчакване на заключване от управлението на пакети.

en: Waiting in queue
bg: Изчакване в опашка

en: You need to specify at least one valid device path
bg: Трябва да укажете поне един точен път до устройство

en: command not found
bg: командата не е открита.
