network-manager-applet master - en to as translation catalogue (543 entries)

en: 
    The VPN connection '%s' disconnected because the VPN service stopped.
as: 
    VPN সেৱা বন্ধ হোৱা বাবে VPN সংযোগ '%s' বিচ্ছিন্ন হল।

en: 
    The VPN connection '%s' disconnected because the network connection was interrupted.
as: 
    নেটৱাৰ্ক সংযোগ বাধাগ্ৰস্থ হোৱা বাবে VPN সংযোগ '%s' বিচ্ছিন্ন হল।

en: 
    The VPN connection '%s' disconnected.
as: 
    VPN সংযোগ '%s' বিচ্ছিন্ন হল।

en: 
    The VPN connection '%s' failed because of invalid VPN secrets.
as: 
    অবৈধ VPN গোপন তথ্যৰ বাবে VPN সংযোগ '%s' ব্যৰ্থ হল।

en: 
    The VPN connection '%s' failed because the VPN service did not start in time.
as: 
    VPN সংযোগ সময়মতে আৰম্ভ নহোৱা বাবে VPN সংযোগ '%s' ব্যৰ্থ হল।

en: 
    The VPN connection '%s' failed because the VPN service failed to start.
as: 
    VPN সেৱা আৰম্ভ হবলে ব্যৰ্থ হোৱা বাবে VPN সংযোগ '%s' ব্যৰ্থ হল।

en: 
    The VPN connection '%s' failed because the VPN service failed to start.
    
    %s
as: 
    VPN সেৱা আৰম্ভ হবলে ব্যৰ্থ হোৱা বাবে VPN সংযোগ '%s' ব্যৰ্থ হল।
    
    %s

en: 
    The VPN connection '%s' failed because the VPN service returned invalid configuration.
as: 
    VPN সংযোগ '%s' ব্যৰ্থ হল কাৰণ VPN সেৱায় অবৈধ সংৰূপ ঘুৰাই দিছিল।

en: 
    The VPN connection '%s' failed because the VPN service stopped unexpectedly.
as: 
    VPN সেৱা অপ্ৰত্যাশিতভাবে বন্ধ হোৱাৰ ফলত VPN সংযোগ '%s' বিফল হৈছে।

en: 
    The VPN connection '%s' failed because the connection attempt timed out.
as: 
    সংযোগ চেষ্টা সময় অন্ত হোৱা বাবে VPN সংযোগ '%s' ব্যৰ্থ হল।

en: 
    The VPN connection '%s' failed because the network connection was interrupted.
as: 
    নেটৱাৰ্ক সংযোগ বিঘ্নিত হোৱাৰ ফলত VPN সংযোগ '%s' বিফল হৈছে।

en: 
    The VPN connection '%s' failed because there were no valid VPN secrets.
as: 
    কোনো বৈধ VPN গোপন তথ্য নথকা বাবে VPN সংযোগ '%s' ব্যৰ্থ হল।

en: 
    The VPN connection '%s' failed to start.
    
    %s
as: 
    VPN সংযোগ '%s' আৰম্ভ হবলে ব্যৰ্থ হল।
    
    %s

en: 
    The VPN connection '%s' failed.
as: 
    VPN সংযোগ '%s' ব্যৰ্থ হল।

en: %d day ago | %d days ago
as[0]: %d দিন আগতে
as[1]: %d দিন আগতে

en: %d hour ago | %d hours ago
as[0]: %d ঘন্টা আগতে
as[1]: %d ঘন্টা আগতে

en: %d minute ago | %d minutes ago
as[0]: %d মিনিট আগতে
as[1]: %d মিনিট আগতে

en: %d month ago | %d months ago
as[0]: %d মাহ আগতে
as[1]: %d মাহ আগতে

en: %d year ago | %d years ago
as[0]: %d বছৰ আগতে
as[1]: %d বছৰ আগতে

en: %s (%s roaming)
as: %s (%s ৰ'মিং)

en: %s (default)
as: %s (অবিকল্পিত)

en: %s (roaming)
as: %s (ৰ'মিং)

en: %s Network
as: %s নেটৱাৰ্ক

en: %s connection
as: %s সংযোগ

en: %s slave %d
as: %s স্লেইভ %d

en: (in some cases) Your broadband billing plan APN (Access Point Name)
as: (কিছু ক্ষেত্ৰত) আপোনাৰ ব্যৱহৃত ব্ৰডবেণ্ড বিলিং পৰিকল্পনা APN (এক্সেচ পইন্ট নেম)

en: (none)
as: (শূণ্য)

en: 1 (Default)
as: 1 (অবিকল্পিত)

en: 802.1X authentication
as: 802.1X প্ৰমাণীকৰণ

en: 802.1x Security
as: 802.1x সুৰক্ষা

en: A connection will now be made to your mobile broadband provider using the settings you selected.  If the connection fails or you cannot access network resources, double-check your settings.  To modify your mobile broadband connection settings, choose "Network Connections" from the System >> Preferences menu.
as: আপোনাৰ নিৰ্বাচিত সংহতিসমূহসমূহ প্ৰয়োগ কৰি এতিয়া আপোনাৰ ম'বাইল ব্ৰডবেণ্ড সেৱা উপলব্ধকৰ্তাৰ সৈতে সংযোগ স্থাপন কৰা হ'ব।  সংযোগ বিফল হ'লে বা নেটৱাৰ্ক সম্পদ ব্যৱহাৰ কৰা সম্ভৱ ন'হ'লে, নিৰ্ধাৰিত সংহতিসমূহসমূহ পৰীক্ষা কৰক।  ম'বাইল ব্ৰডবেণ্ড সংযোগৰ সংহতিসমূহ পৰিবৰ্তন কৰাৰ বাবে প্ৰণালী >> পছন্দ তালিকাৰ পৰা "নেটৱাৰ্ক সংযোগ" বাছক।

en: A file named "%s" already exists.
as: "%s" নামৰ ফাইল ইতিমধ্যে আছে।

en: A password is required to connect to '%s'.
as: '%s' লৈ সংযোগ কৰিবলৈ এটা পাছৱাৰ্ডৰ প্ৰয়োজন।

en: ARP _targets:
as: ARP লক্ষ্যসমূহ (_t):

en: A_vailable to all users
as: সকলো ব্যৱহাৰকাৰীৰ বাবে উপস্থিত

en: Access the Internet using your mobile phone (DUN)
as: ম'বাইল ফোনৰ মাধ্যমে ইন্টাৰনেট ব্যৱহাৰ কৰক (DUN)

en: Active Network Connections
as: সক্ৰিয় নেটৱাৰ্ক সংযোগসমূহ

en: Active backup
as: সক্ৰিয় বেকআপ

en: Adaptive load balancing
as: এডাপ্টিভ ল'ড বেলেন্সিং

en: Adaptive transmit load balancing
as: এডাপ্টিভ ট্ৰান্সমিট ল'ড বেলেন্সিং

en: Additional DNS ser_vers:
as: অতিৰিক্ত DNS চাৰ্ভাৰসমূহ (_D):

en: Additional s_earch domains:
as: অতিৰিক্ত সন্ধান ডমেইনসমূহ (_e):

en: Address
as: ঠিকনা

[ctx: Address]
en: Unknown
as: অজ্ঞাত

en: Addresses
as: ঠিকনাসমূহ

en: Advanced
as: উন্নত

en: All files
as: সকলো ফাইল

en: Allow _BSD data compression
as: BSD তথ্য সংকোচনৰ অনুমতি দিয়ক (_B)

en: Allow _Deflate data compression
as: ডিফ্লেইট তথ্য সংকোচনৰ অনুমতি দিয়ক (_D)

en: Allow _roaming if home network is not available
as: ঘৰ নেটৱাৰ্ক উপস্থিত নাথাকিলে ৰ'মিংৰ অনুমতি দিয়ক (_r)

en: Allow automatic PAC pro_visioning
as: স্বচালিত PAC যোগানৰ অনুমতি দিয়ক (_v)

en: Allowed Authentication Methods
as: অনুমোদিত প্ৰমাণীকৰণ পদ্ধতিসমূহ

en: Allowed methods:
as: অনুমোদিত পদ্ধতিসমূহ:

en: An IP address, or a comma-separated list of IP addresses, to look for when checking the link status.
as: লিংকৰ অৱস্থা নীৰিক্ষণ কৰোতে চাব লগিয়া এটা IP ঠিকনা, অথবা IP ঠিকনাসমূহৰ এটা কমা-পৃথকিত তালিকা।

en: Anony_mous identity:
as: বেনামী পৰিচয় (_m):

en: Anonymous
as: বেনামী

en: Any
as: যিকোনো

en: Any device
as: যিকোনো ডিভাইচ

en: Are you sure you wish to delete the connection %s?
as: আপুনি নিশ্চিতৰূপে %s সংযোগ মচিবলে ইচ্ছুক নে?

en: As_k for this password every time
as: প্ৰতিবাৰ এই পাছৱাৰ্ড লিখাৰ অনুৰোধ কৰা হ'ব (_k)

en: Attachment Unit Interface (AUI)
as: এটাচমেন্ট একক আন্তঃপৃষ্ঠ (AUI)

en: Au_thentication:
as: প্ৰমাণীকৰণ (_t):

en: Aut_onegotiate
as: স্বআপোচ (_o)

en: Authenticate to delete the selected connection
as: নিৰ্বাচিত সংযোগ মচি পেলোৱাৰ আগতে প্ৰমাণীত হোৱা প্ৰয়োজন

en: Authenticate to edit the selected connection
as: নিৰ্বাচিত সংযোগ সম্পাদন কৰাৰ আগতে প্ৰমাণীত হোৱা প্ৰয়োজন

en: Authenticate to save this connection for all users of this machine.
as: এই ডিভাইচৰ সকলো ব্যৱহাৰকাৰীৰ বাবে এই সংযোগ সংৰক্ষণ কৰাৰ বাবে প্ৰমাণীত কৰক।

en: Authenticated
as: প্ৰমাণীত

en: Authentication
as: প্ৰমাণীকৰণ

en: Authentication required by Wi-Fi network
as: Wi-Fi নেটৱাৰ্কৰ দ্বাৰা প্ৰমাণীকৰণৰ প্ৰয়োজন

en: Auto Ethernet
as: স্বচালিত ইথাৰনেট

en: Automatic
as: স্বচালিত

en: Automatic (DHCP)
as: স্বচালিত (DHCP)

en: Automatic (DHCP) addresses only
as: কেৱল স্বচালিত (DHCP) ঠিকনাসমূহ

en: Automatic (PPP)
as: স্বচালিত (PPP)

en: Automatic (PPP) addresses only
as: কেৱল স্বচালিত (PPP) ঠিকনাসমূহ

en: Automatic (PPPoE)
as: স্বচালিত (PPPoE)

en: Automatic (PPPoE) addresses only
as: কেৱল স্বচালিত (PPPoE) ঠিকনাসমূহ

en: Automatic (VPN)
as: স্বচালিত (VPN)

en: Automatic (VPN) addresses only
as: কেৱল স্বচালিত (VPN) ঠিকনাসমূহ

en: Automatic with manual DNS settings
as: হস্তচালিত DNS সংহতিসমূহৰ সৈতে স্বচালিত

en: Automatic, DHCP only
as: স্বচালিত, কেৱল DHCP

en: Automatic, addresses only
as: স্বচালিত, কেৱল ঠিকনা

en: Automatically unlock this device
as: এই ডিভাইচ স্বচালিতভাৱে আনলক কৰক

en: Available
as: উপলব্ধ

en: Ban_d:
as: বেণ্ড (_d):

en: Base Connection:
as: ভিত্তি সংযোগ:

en: Basic
as: মৌলিক

en: Bluetooth configuration not possible (error finding NetworkManager: (%s) %s).
as: ব্লুটুথ সংৰূপ সম্ভব নহয় (NetworkManager বিচাৰি পাওতে ত্ৰুটি: (%s) %s)।

en: Bluetooth configuration not possible (failed to connect to D-Bus: (%s) %s).
as: ব্লুটুথ সংৰূপ সম্ভৱ নহয় (D-Bus লৈ সংযোগ কৰিবলৈ বিফল: (%s) %s)।

en: Bond
as: বান্ধনী

en: Bond connection %d
as: বান্ধনী সংযোগ %d

en: Bonded _connections:
as: বান্ধীত সংযোগসমূহ (_c):

en: Both
as: দুয়ো

en: Broadcast
as: প্ৰচাৰ

en: Broadcast Address:
as: প্ৰচাৰ ঠিকনা:

en: CDMA network.
as: CDMA নেটৱাৰ্ক।

en: C_A certificate:
as: CA প্ৰমাণপত্ৰ (_A):

en: C_HAP
as: CHAP (_H)

en: C_hannel:
as: চেনেল (_h):

en: C_loned MAC address:
as: ক্লৌন্ড MAC ঠিকনা (_l):

en: C_onnection:
as: সংযোগ (_o):

en: C_reate
as: সৃষ্টি কৰক (_r)

en: Cannot export VPN connection
as: VPN সংযোগ এক্সপোৰ্ট কৰা নাযায়

en: Cannot import VPN connection
as: VPN সংযোগ ইমপোৰ্ট কৰিবলৈ ব্যৰ্থ

en: Challenge Handshake Authentication Protocol
as: হেণ্ডশেইক প্ৰমাণীকৰণ প্ৰটোকলক প্ৰত্যাহ্বান জনাওক

en: Change...
as: পৰিবৰ্তন কৰক...

en: Choose CA Certificate
as: এটা CA প্ৰমাণপত্ৰ বাছক

en: Choose a Certificate Authority certificate...
as: প্ৰমাণপত্ৰ কতৃপক্ষৰ প্ৰমাণপত্ৰ বাছক...

en: Choose a Connection Type
as: এটা সংযোগ ধৰণ বাছক

en: Choose a PAC file...
as: এটা PAC ফাইল বাছক...

en: Choose a VPN Connection Type
as: এটা VPN সংযোগ ধৰণ বাছক

en: Choose your Billing Plan
as: ব্যৱহৃত বিল পৰিকল্পনা বাছক

en: Choose your Provider
as: সেৱা উপলব্ধকৰ্তা বাছক

en: Choose your Provider's Country or Region
as: আপোনাৰ প্ৰদানকাৰীৰ দেশ অথবা অঞ্চল বাছক

en: Choose your personal certificate...
as: ব্যক্তিগত প্ৰমাণপত্ৰ বাছক...

en: Choose your private key...
as: ব্যক্তিগত কি' বাছক...

en: Compression
as: সংকোচন

en: Configure _Methods…
as: পদ্ধতিসমূহ সংৰূপণ কৰক (_M)…

en: Configuring Wi-Fi network connection '%s'...
as: Wi-Fi নেটৱাৰ্ক সংযোগ '%s' সংৰূপণ কৰা হৈছে...

en: Configuring ethernet network connection '%s'...
as: ইথাৰনেট নেটৱাৰ্ক সংযোগ '%s' সংৰূপণ কৰা হৈছে...

en: Configuring mobile broadband connection '%s'...
as: ম'বাইল ব্ৰ'ডবেণ্ড সংযোগ '%s' সংৰূপণ কৰা হৈছে...

en: Confirm Mobile Broadband Settings
as: ম'বাইল ব্ৰডবেণ্ডৰ সংহতিসমূহ নিশ্চিত কৰক

en: Connect _automatically
as: স্বচালিতভাবে সংযোগ কৰা হ'ব (_a)

en: Connect to Hidden Wi-Fi Network
as: লুকুৱা Wi-Fi নেটৱাৰ্কৰ সৈতে সংযোগ কৰক

en: Connected
as: সংযুক্ত

en: Connection Established
as: সংযোগ স্থাপিত

en: Connection Information
as: সংযোগ তথ্য

en: Connection _Information
as: সংযোগ তথ্য (_I)

en: Connection _name:
as: সংযোগৰ নাম (_n):

en: Connection activation failed
as: সংযোগ সক্ৰিয়কৰণ ব্যৰ্থ হল

en: Connection add failed
as: সংযোগ যোগ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ

en: Connection delete failed
as: সংযোগ মচিবলৈ ব্যৰ্থ

en: Connection failure
as: সংযোগ ব্যৰ্থতা

en: Copyright © 2004-2011 Red Hat, Inc.
    Copyright © 2005-2008 Novell, Inc.
    and many other community contributors and translators
as: স্বত্বাধিকাৰ © ২০০৪-২০১১ Red Hat, Inc.
    স্বত্বাধিকাৰ © ২০০৫-২০০৮ Novell, Inc.
    আৰু অন্য বহুতো সম্প্ৰদায়ৰ অৱদানকাৰী আৰু অনুবাদকসকল

en: Could not create connection
as: সংযোগ সৃষ্টি কৰিব পৰা নগল

en: Could not create new connection
as: নতুন সংযোগ সৃষ্টি কৰা সম্ভৱ নহয়

en: Could not edit connection
as: সংযোগ সম্পাদন কৰা সম্ভৱ নহয়

en: Could not find VPN plugin service for '%s'.
as: '%s' ৰ বাবে VPN প্লাগ-ইন সেৱা পোৱা নাযায়।

en: Could not load 802.1x Security user interface.
as: 802.1x সুৰক্ষাৰ ব্যৱহাৰকাৰী আন্তঃপৃষ্ঠ ল'ড কৰিবলৈ ব্যৰ্থ।

en: Could not load DSL user interface.
as: DSL ব্যৱহাৰকাৰী আন্তঃপৃষ্ঠ ল'ড কৰিব পৰা নাযায়।

en: Could not load IPv4 user interface.
as: IPv4 ব্যৱহাৰকাৰী আন্তঃপৃষ্ঠ ল'ড কৰিব পৰা নগল।

en: Could not load IPv6 user interface.
as: IPv6 ব্যৱহাৰকাৰী আন্তঃপৃষ্ঠ ল'ড কৰিবলৈ ব্যৰ্থ।

en: Could not load InfiniBand user interface.
as: InfiniBand ব্যৱহাৰকাৰী আন্তঃপৃষ্ঠ ল'ড কৰিব পৰা নগল।

en: Could not load PPP user interface.
as: PPP ব্যৱহাৰকাৰী আন্তঃপৃষ্ঠ ল'ড কৰিবলৈ ব্যৰ্থ।

en: Could not load VPN user interface.
as: VPN ব্যৱহাৰকাৰী আন্তঃপৃষ্ঠ ল'ড কৰিব পৰা নগল।

en: Could not load Wi-Fi security user interface.
as: Wi-Fi সুৰক্ষাৰ ব্যৱহাৰকাৰী আন্তঃপৃষ্ঠ ল'ড কৰিবলৈ ব্যৰ্থ।

en: Could not load Wi-Fi security user interface; missing Wi-Fi setting.
as: Wi-Fi সুৰক্ষাৰ ব্যৱহাৰকাৰী আন্তঃপৃষ্ঠ ল'ড কৰিবলৈ ব্যৰ্থ; Wi-Fi সংহতিসমূহ অনুপস্থিত।

en: Could not load Wi-Fi user interface.
as: Wi-Fi ব্যৱহাৰকাৰী আন্তঃপৃষ্ঠ ল'ড কৰিব পৰা নাযায়।

en: Could not load WiMAX user interface.
as: WiMAX ব্যৱহাৰকাৰী আন্তঃপৃষ্ঠ ল'ড কৰিব পৰা নগল।

en: Could not load bond user interface.
as: বান্ধনী ব্যৱহাৰকাৰী আন্তঃপৃষ্ঠ ল'ড কৰিব পৰা নগল।

en: Could not load ethernet user interface.
as: ইথাৰনেট ব্যৱহাৰকাৰীৰ আন্তঃপৃষ্ঠ ল'ড কৰিবলৈ ব্যৰ্থ।

en: Could not load mobile broadband user interface.
as: ম'বাইল ব্ৰডবেণ্ড ব্যৱহাৰকাৰী আন্তঃপৃষ্ঠ ল'ড কৰিবলৈ ব্যৰ্থ।

en: Country or Region List:
as: দেশ অথবা অঞ্চল তালিকা:

en: Country or region
as: দেশ অথবা অঞ্চল

en: Create New Wi-Fi Network
as: নতুন Wi-Fi নেটৱাৰ্ক সৃষ্টি কৰক

en: Create _New Wi-Fi Network...
as: নতুন Wi-Fi নেটৱাৰ্ক সৃষ্টি কৰক (_N)...

en: Create a connection for _this mobile broadband device:
as: এই ম'বাইল ব্ৰডবেণ্ড ডিভাইচৰ বাবে সংযোগ সৃষ্টি কৰক (_t)

en: Create…
as: সৃষ্টি কৰক...

en: DER or PEM certificates (*.der, *.pem, *.crt, *.cer)
as: DER বা PEM প্ৰমাণপত্ৰসমূহ (*.der, *.pem, *.crt, *.cer)

en: DER, PEM, or PKCS#12 private keys (*.der, *.pem, *.p12)
as: DER, PEM, বা PKCS#12 ব্যক্তিগত কি'সমূহ (*.der, *.pem, *.p12)

en: DNS ser_vers:
as: DNS চাৰ্ভাৰসমূহ (_D):

en: DSL authentication
as: DSL প্ৰমাণীকৰণ

en: DSL connection %d
as: DSL সংযোগ %d

en: D_HCP client ID:
as: DHCP ক্লাএন্ট ID (_H):

en: Datagram
as: ডাটাগ্ৰাম

en: Default
as: অবিকল্পিত

en: Default Route:
as: অবিকল্পিত পথ:

en: Delete the selected connection
as: নিৰ্বাচিত সংযোগ মচি পেলাওক

en: Detecting phone configuration...
as: ফোন সংৰূপ চিনাক্ত কৰা হৈছে...

en: Device disconnect failed
as: ডিভাইচ বিচ্ছিন্ন কৰা ব্যৰ্থ হল

en: Did not find a connection with UUID '%s'
as: UUID '%s' ৰ সৈতে এটা সংযোগ পোৱা নগল

en: Disable VPN notifications
as: VPN অধিসূচনাসমূহ অসামৰ্থবান কৰক

en: Disable WiFi Create
as: WiFi সৃষ্টি অসামৰ্থবান কৰক

en: Disable connected notifications
as: সংযুক্ত অধিসূচনাসমূহ অসামৰ্থবান কৰক

en: Disable disconnected notifications
as: বিচ্ছিন্ন হোৱাৰ অধিসূচনা অসামৰ্থবান কৰা হ'ব

en: Disabled
as: অসামৰ্থবান

en: Disconnect
as: বিচ্ছিন্ন কৰক

en: Disconnect failure
as: বিচ্ছিন্ন কৰা ব্যৰ্থ হল

en: Disconnected
as: বিচ্ছিন্নিত

en: Do you want to replace %s with the VPN connection you are saving?
as: সংৰক্ষণৰ বাবে চিহ্নিত VPN সংযোগ সহায়ত %s ৰ প্ৰতিস্থাপন কৰা হ'ব নেকি?

en: Domains used when resolving host names. Use commas to separate multiple domains.
as: হস্ট নাম বিশ্লেষণ কৰাৰ বাবে ব্যৱহৃত ডোমেইন। একাধিক ডোমেইন চিহ্নিত কৰাৰ সময়ত কমা চিহ্ন প্ৰয়োগ কৰা হ'ব।

en: Don't know how to create '%s' connections
as: '%s' সংযোগসমূহ কিদৰে সৃষ্টি কৰা হব জ্ঞাত নহয়

en: Don't show this message again
as: এই বাৰ্তা আকৌ নেদেখুৱাব

en: Driver:
as: ড্ৰাইভাৰ:

en: Dynamic WEP
as: ডাইনামিক WEP

en: Dynamic WEP (802.1x)
as: ডাইনামিক WEP (802.1x)

en: Edit Connections...
as: সংযোগসমূহ সম্পাদন কৰক...

en: Edit the selected connection
as: নিৰ্বাচিত সংযোগ সম্পাদন কৰক

en: Editing %s
as: %s সম্পাদন

en: Editing IPv4 routes for %s
as: %s ৰ বাবে IPv4 পথবোৰ সম্পাদন কৰা

en: Editing IPv6 routes for %s
as: %s ৰ বাবে IPv6 পথ সম্পাদন

en: Editing PPP authentication methods for %s
as: %s ৰ বাবে PPP প্ৰমাণীকৰণ পদ্ধতি সম্পাদন

en: Editing un-named connection
as: নামবিহীন সংযোগ সম্পাদন

en: Enable N_otifications
as: অধিসূচনাসমূহ সামৰ্থবান কৰক (_o)

en: Enable WiMA_X Mobile Broadband
as: WiMAX ম'বাইল ব্ৰডবেণ্ড সামৰ্থবান কৰক (_X)

en: Enable _Mobile Broadband
as: ম'বাইল ব্ৰডবেণ্ড সক্ৰিয় কৰক (_M)

en: Enable _Networking
as: নেটৱাৰ্কিং সামৰ্থবান কৰক (_N)

en: Enable _Wi-Fi
as: Wi-Fi সামৰ্থবান কৰক (_W)

en: Enter a name for the Wi-Fi network you wish to create.
as: সৃষ্টি কৰাৰ বাবে চিহ্নিত Wi-Fi নেটৱাৰ্কৰ এটা নাম নিৰ্ধাৰণ কৰক।

en: Enter the name and security details of the hidden Wi-Fi network you wish to connect to.
as: সংযোগ কৰাৰ বাবে চিহ্নিত লুকুৱা Wi-Fi নেটৱাৰ্কৰ নাম আৰু সুৰক্ষা তথ্য লিখক।

en: Error creating connection
as: সংযোগ সৃষ্টি কৰোতে ত্ৰুটি

en: Error displaying connection information:
as: সঠিক তথ্য দেখুৱাওঁতে ত্ৰুটি:

en: Error editing connection
as: সংযোগ সম্পাদন কৰোতে ত্ৰুটি

en: Error initializing editor
as: সম্পাদন ব্যৱস্থা আৰম্ভ কৰিবলৈ ত্ৰুটি

en: Error saving connection
as: সংযোগ সংৰক্ষণ কৰোতে ত্ৰুটি

en: Error: %s
as: ত্ৰুটি: %s

en: Ethernet
as: ইথাৰনেট

en: Ethernet (%s)
as: ইথাৰনেট (%s)

en: Ethernet Network
as: ইথাৰনেট নেটৱাৰ্ক

en: Ethernet Network (%s)
as: ইথাৰনেট নেটৱাৰ্ক (%s)

en: Ethernet Networks
as: ইথাৰনেট নেটৱাৰ্কসমূহ

en: Ethernet Networks (%s)
as: ইথাৰনেট নেটৱাৰ্কসমূহ (%s)

en: Ethernet connection %d
as: ইথাৰনেট সংযোগ %d

en: Ethernet network connection '%s' active
as: ইথাৰনেট নেটৱাৰ্ক সংযোগ '%s' সক্ৰিয়

en: Export VPN connection...
as: VPN সংযোগ এক্সপোৰ্ট কৰক...

en: Extensible Authentication Protocol
as: প্ৰসাৰনযোগ্য প্ৰমাণীকৰণ প্ৰটোকল

en: Failed to activate connection
as: সংযোগ সক্ৰিয় কৰিবলে ব্যৰ্থ

en: Failed to add new connection
as: নতুন সংযোগ যোগ কৰিবলে ব্যৰ্থ

en: Failed to add/activate connection
as: সংযোগ যোগ/সক্ৰিয় কৰিবলে ব্যৰ্থ

en: Failed to create DUN connection: %s
as: DUN সংযোগ সৃষ্টি কৰিবলে ব্যৰ্থ: %s

en: Failed to create PAN connection: %s
as: PAN সংযোগ সৃষ্টি কৰিবলে ব্যৰ্থ: %s

en: Failed to update connection secrets due to an unknown error.
as: এটা অজ্ঞাত ত্ৰুটিৰ বাবে সংযোগ গোপনসমূহ আপডেইট কৰিবলে ব্যৰ্থ।

en: Full duple_x
as: সম্পূৰ্ণ ডুপ্লেক্স (_x)

en: GSM network.
as: GSM নেটৱাৰ্ক।

en: Gateway
as: গেইটৱে

en: General
as: সাধাৰণ

en: Hardware Address:
as: হাৰ্ডৱেৰ ঠিকনা:

en: Hidden Wi-Fi network
as: লুকুৱা Wi-Fi নেটৱাৰ্ক

en: Home network
as: ঘৰৰ নেটৱাৰ্ক

en: Home network (%s)
as: ঘৰৰ নেটৱাৰ্ক (%s)

en: I can't find my provider and I wish to enter it _manually:
as: সেৱা উপলব্ধকৰ্তাৰ নাম অনুপস্থিত আৰু মই স্বয়ং সেইটো লিখিবলৈ ইচ্ছুক (_m):

en: IP Address:
as: IP ঠিকনা:

en: IP addresses identify your computer on the network.  Click the "Add" button to add an IP address.
as: IP ঠিকনাসমূহে আপোনাৰ কমপিউটাৰক নেটৱাৰ্কত চিনাক্ত কৰে। এটা IP ঠিকনা যোগ কৰিবলে "যোগ কৰক" বুটাম ক্লিক কৰক।

en: IP addresses of domain name servers used to resolve host names. Use commas to separate multiple domain name server addresses.
as: হস্ট নাম বিশ্লেষণ কৰাৰ বাবে ব্যৱহৃত ডোমেইন নাম চাৰ্ভাৰৰ IP ঠিকনা। একাধিক ডোমেইন নাম চাৰ্ভাৰৰ ঠিকনা চিহ্নিত কৰাৰ সময় কমা চিহ্ন প্ৰয়োগ কৰা হ'ব।

en: IPv4 Settings
as: IPv4 সংহতিসমূহ

en: IPv6 Settings
as: IPv6 ৰ সংহতিসমূহ

en: I_dentity:
as: পৰিচয় (_d):

en: If enabled, this connection will never be used as the default network connection.
as: যদি সামৰ্থবান, এই সংযোগক কেতিয়াও অবিকল্পিত নেটৱাৰ্ক সংযোগ হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰা নহব।

en: Ig_nore automatically obtained routes
as: স্বচালিতভাৱে প্ৰাপ্ত পথসমূহ উপেক্ষা কৰক (_n)

en: Ignore
as: উপেক্ষা কৰক

en: Ignore CA certificate
as: CA প্ৰমাণপত্ৰ উপেক্ষা কৰক

en: Ignored
as: উপেক্ষা কৰা হৈছে

en: Import a saved VPN configuration...
as: এটা সংৰক্ষিত VPN সংৰূপ ইমপোৰ্ট কৰক...

en: In most cases, the provider's PPP servers will support all authentication methods.  If connections fail, try disabling support for some methods.
as: বেছিৰভাগ ক্ষেত্ৰত, প্ৰদানকাৰীৰ PPP চাৰ্ভাৰসমূহে সকলো প্ৰমাণীকৰণ পদ্ধতি সমৰ্থন কৰিব। যদি সংযোগসমূহ ব্যৰ্থ হব, কিছুমান পদ্ধতিৰ বাবে সমৰ্থন অসামৰ্থবান কৰি চাওক।

en: InfiniBand connection %d
as: InfiniBand সংযোগ %d

en: Infrastructure
as: আন্তঃগাথনী

en: Installed CDMA device
as: ইনস্টল কৰা CDMA ডিভাইচ

en: Installed GSM device
as: ইনস্টল কৰা GSM ডিভাইচ

en: Interface:
as: আন্তঃপৃষ্ঠ:

en: It is not intended for command-line interaction but instead runs in the GNOME desktop environment.
as: ইয়াক কমান্ড-শাৰীৰ মাধ্যমে ব্যৱহাৰৰ বাবে নিৰ্মিত নহয় আৰু GNOME ডেস্কটপ পৰিবেশত সঞ্চালিত হয়।

en: Last Used
as: সৰ্বশেষ ব্যৱহৃত

en: Link _down delay:
as: লিংক ডাউন বিলম্ব (_d):

en: Link _up delay:
as: লিংক আপ বিলম্ব (_u):

en: Link-Local
as: সংযোগ-স্থানীয়

en: Link-Local Only
as: কেৱল সংযোগ-স্থানীয়

en: MII (recommended)
as: MII (উপদেশিত)

en: M_ode:
as: অৱস্থা (_o):

en: Manage and change your network connection settings
as: আপোনাৰ নেটৱাৰ্ক সংযোগক ব্যৱস্থাপনা আৰু সলনি কৰক

en: Manage your network connections
as: আপোনাৰ নেটৱাৰ্ক সংযোগসমূহ ব্যৱস্থাপনা কৰক

en: Manual
as: হস্তচালিত

en: Media Independent Interface (MII)
as: মাধ্যম মুক্ত আন্তঃপৃষ্ঠ (MII)

en: Metric
as: মেট্ৰিক

en: Microsoft Challenge Handshake Authentication Protocol
as: Microsoft প্ৰত্যাহ্বান হেণ্ডছেইক প্ৰমাণীকৰণ প্ৰটোকল

en: Microsoft Challenge Handshake Authentication Protocol version 2
as: Microsoft প্ৰত্যাহ্বান হেণ্ডশেইক প্ৰমাণীকৰণ প্ৰটোকলক সংস্কৰণ ২

en: Missing resources
as: অনুপস্থিত সম্পদ

en: Mobile Broadband
as: ম'বাইল ব্ৰ'ডবেণ্ড

en: Mobile Broadband (%s)
as: ম'বাইল ব্ৰ'ডবেণ্ড (%s)

en: Mobile broadband connection '%s' active
as: ম'বাইল ব্ৰ'ডবেণ্ড সংযোগ '%s' সক্ৰিয়

en: Mobile broadband connection '%s' active: (%d%%%s%s)
as: '%s' ম'বাইল ব্ৰডবেণ্ড সংযোগ বৰ্তমানে সক্ৰিয়: (%d%%%s%s)

en: Mobile broadband network password
as: ম'বাইল ব্ৰ'ডবেণ্ড নেটৱাৰ্কৰ পাছৱাৰ্ড

en: Mobile wizard was canceled
as: ম'বাইল উইজাৰ্ড বাতিল কৰা হৈছে

en: Monitoring _frequency:
as: কম্পনাংক পৰ্যবেক্ষণ কৰা (_f):

en: More networks
as: অতিৰিক্ত নেটৱাৰ্ক

en: My country is not listed
as: মোৰ দেশ তালিকাত নাই

en: My plan is not listed...
as: মোৰ পৰিকল্পনা তালিকাভুক্ত নহয়...

en: My provider uses CDMA technology (1xRTT, EVDO)
as: মোৰ সেৱা উপলব্ধকৰ্তা দ্বাৰা CDMA প্ৰযুক্তি ব্যৱহাৰ কৰা হয় (1xRTT, EVDO)

en: My provider uses C_DMA-based technology (i.e. 1xRTT, EVDO)
as: মোৰ সেৱা উপলব্ধকৰ্তা দ্বাৰা CDMA-ভিত্তিক প্ৰযুক্তি ব্যৱহাৰ কৰা হয় (অৰ্থাৎ 1xRTT, EVDO) (_D)

en: My provider uses GSM technology (GPRS, EDGE, UMTS, HSPA)
as: মোৰ সেৱা উপলব্ধকৰ্তা দ্বাৰা GSM প্ৰযুক্তি ব্যৱহাৰ কৰা হয় (GPRS, EDGE, UMTS, HSPA)

en: My provider uses _GSM-based technology (i.e. GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA)
as: মোৰ সেৱা উপলব্ধকৰ্তাৰ দ্বাৰা GSM-ভিত্তিক প্ৰযুক্তি ব্যৱহাৰ কৰা হয় (অৰ্থাৎ GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA) (_G)

en: N_etwork ID:
as: নেটৱাৰ্কৰ ID (_e):

en: Name
as: নাম

en: Netmask
as: নেটমাস্ক

en: Network
as: নেটৱাৰ্ক

en: Network Connections
as: নেটৱাৰ্ক সংযোগসমূহ

en: Network connection '%s' active
as: নেটৱাৰ্ক সংযোগ '%s' সক্ৰিয়

en: NetworkManager Applet
as: NetworkManager এপ্লেট

en: NetworkManager Website
as: NetworkManager ৱেবছাইট

en: NetworkManager is not running...
as: NetworkManager চলি থকা নাই...

en: Networking disabled
as: নেটৱাৰ্কিং অসামৰ্থবান

en: New Mobile Broadband (CDMA) connection...
as: নতুন ম'বাইল ব্ৰ'ডবেণ্ড (CDMA) সংযোগ...

en: New Mobile Broadband (GSM) connection...
as: নতুন ম'বাইল ব্ৰ'ডবেণ্ড (GSM) সংযোগ...

en: New Mobile Broadband Connection
as: নতুন ম'বাইল ব্ৰডবেণ্ড সংযোগ

en: New PIN code:
as: নতুন PIN ক'ড:

en: New Wi-Fi network
as: নতুন Wi-Fi নেটৱাৰ্ক

en: New...
as: নতুন...

en: No Certificate Authority certificate chosen
as: কোনো প্ৰমাণপত্ৰ কতৃপক্ষৰ প্ৰমাণপত্ৰ নিৰ্বাচন কৰা নহয়

en: No network connection
as: কোনো নেটৱাৰ্ক সংযোগ নাই

en: No network devices available
as: কোনো নেটৱাৰ্ক ডিভাইচ উপলব্ধ নাই

en: No valid active connections found!
as: কোনো বৈধ সক্ৰিয় সংযোগ চিনাক্ত কৰা নাযায়!

en: Not using a Certificate Authority (CA) certificate can result in connections to insecure, rogue Wi-Fi networks.  Would you like to choose a Certificate Authority certificate?
as: প্ৰমাণপত্ৰ কতৃপক্ষ (CA) প্ৰমাণপত্ৰ ব্যৱহাৰ নকৰিলে সুৰক্ষাবিহীন, বিপদজনক Wi-Fi নেটৱাৰ্কৰ সৈতে সংযোগ স্থাপন কৰা হ'ব পাৰে। আপুনি এটা প্ৰমাণপত্ৰ কতৃপক্ষ প্ৰমাণপত্ৰ নিৰ্বাচন কৰিব বিচাৰে নেকি?

en: Notification area applet for managing your network devices and connections.
as: আপোনাৰ নেটৱাৰ্ক ডিভাইচ আৰু সংযোগসমূহ ব্যৱস্থাপনাৰ বাবে অধিসূচনা স্থানৰ এপ্লেট।

en: Nu_mber:
as: সংখ্যা (_m):

en: Open System
as: খোলা চিস্টেম

en: PAC _file:
as: PAC ফাইল (_f):

en: PAC files (*.pac)
as: PAC ফাইলসমূহ (*.pac)

en: PEAP _version:
as: PEAP সংস্কৰণ (_v):

en: PIN code for SIM card '%s' on '%s'
as: '%s' ত SIM কাৰ্ড '%s' ৰ বাবে PIN ক'ড

en: PIN code is needed for the mobile broadband device
as: ম'বাইল ব্ৰ'ডবেণ্ড ডিভাইচৰ কাৰণে PIN ক'ড প্ৰয়োজনীয়

en: PIN code required
as: PIN ক'ড প্ৰয়োজনীয়

en: PIN code:
as: PIN ক'ড:

en: PPP Settings
as: PPP ৰ সংহতিসমূহ

en: PUK code:
as: PUK ক'ড:

en: P_IN:
as: PIN (_I):

en: Password Authentication Protocol
as: পাছৱাৰ্ড প্ৰমাণীকৰণ প্ৰটোকল

en: Password:
as: পাছৱাৰ্ড:

en: Passwords or encryption keys are required to access the Wi-Fi network '%s'.
as: '%s' Wi-Fi নেটৱাৰ্ক ব্যৱহাৰ কৰাৰ বাবে পাছৱাৰ্ড বা এনক্ৰিপশন কি'ৰ প্ৰয়োজন।

en: Prefer 2G (GPRS/EDGE)
as: পছন্দ 2G (GPRS/EDGE)

en: Prefer 3G (UMTS/HSPA)
as: পছন্দ 3G (UMTS/HSPA)

en: Prefix
as: উপসৰ্গ

en: Preparing Wi-Fi network connection '%s'...
as: Wi-Fi নেটৱাৰ্ক সংযোগ '%s' প্ৰস্তুত কৰা হৈছে...

en: Preparing ethernet network connection '%s'...
as: ইথাৰনেট নেটৱাৰ্ক সংযোগ '%s' প্ৰস্তুত কৰা হৈছে...

en: Preparing mobile broadband connection '%s'...
as: ম'বাইল ব্ৰ'ডবেণ্ড সংযোগ '%s' সৃষ্টি কৰা হৈছে...

en: Preparing network connection '%s'...
as: নেটৱাৰ্ক সংযোগ '%s' প্ৰস্তুত কৰা হৈছে...

en: Primary DNS:
as: মূখ্য DNS:

en: Private _key:
as: ব্যক্তিগত কি' (_k):

en: Protected EAP (PEAP)
as: সুৰক্ষিত EAP (PEAP)

en: Provider
as: সেৱা উপলব্ধকৰ্তা

en: Provider:
as: সেৱা উপলব্ধকৰ্তা:

en: Re-enter new PIN code:
as: নতুন PIN ক'ড পুনঃ লিখক:

en: Requesting a VPN address for '%s'...
as: '%s' ৰ বাবে এটা VPN ঠিকনা অনুৰোধ কৰা হৈছে...

en: Requesting a Wi-Fi network address for '%s'...
as: '%s' ৰ কাৰণে এটা Wi-Fi নেটৱাৰ্ক ঠিকনা অনুৰোধ কৰা হৈছে...

en: Requesting a network address for '%s'...
as: '%s' ৰ কাৰণে নেটৱাৰ্ক ঠিকনা অনুৰোধ কৰা হৈছে...

en: Requesting an ethernet network address for '%s'...
as: '%s' ৰ বাবে এটা ইথাৰনেট নেটৱাৰ্ক ঠিকনা অনুৰোধ কৰা হৈছে...

en: Require IPv_4 addressing for this connection to complete
as: এই সংযোগ সম্পূৰ্ণ হবলে IPv4 ঠিকনাৰ প্ৰয়োজন (_4)

en: Require IPv_6 addressing for this connection to complete
as: এই সংযোগ সম্পূৰ্ণ হবলে IPv6 ঠিকনাৰ প্ৰয়োজন (_6)

en: Roaming network
as: ৰ'মিং নেটৱাৰ্ক

en: Roaming network (%s)
as: ৰ'মিং নেটৱাৰ্ক (%s)

en: SIM PIN Unlock Required
as: SIM PIN আনলক কৰা প্ৰয়োজন

en: SIM PIN unlock required
as: SIM PIN আনলক কৰা প্ৰয়োজন

en: SIM PUK Unlock Required
as: SIM PUK আনলক কৰা প্ৰয়োজন

en: SIM PUK unlock required
as: SIM PUK আনলক কৰা প্ৰয়োজন

en: SS_ID:
as: SSID (_I):

en: S_earch domains:
as: ডমেইনসমূহ সন্ধান কৰক (_e):

en: S_ecurity:
as: সুৰক্ষা (_e):

en: Save any changes made to this connection.
as: এই সংযোগলে কৰা যিকোনো পৰিবৰ্তন সংৰক্ষণ কৰক।

en: Secondary DNS:
as: দ্বিতীয় DNS:

en: Security:
as: সুৰক্ষা:

en: Select Mobile Broadband Provider Type
as: ম'বাইল ব্ৰডবেণ্ড উপলব্ধকৰ্তাৰ ধৰণ বাছক

en: Select file to import
as: ইমপোৰ্ট কৰিবলৈ ফাইল বাছক

en: Select the technology your mobile broadband provider uses.  If you are unsure, ask your provider.
as: ম'বাইল ব্ৰডবেণ্ড সেৱা উপলব্ধকৰ্তাৰ দ্বাৰা ব্যৱহৃত সেৱা বাছক। এই তথ্য অজ্ঞাত থাকিলে, সেৱা উপলব্ধকৰ্তাৰ সৈতে যোগাযোগ কৰক।

en: Select the type of VPN you wish to use for the new connection.  If the type of VPN connection you wish to create does not appear in the list, you may not have the correct VPN plugin installed.
as: নতুন সংযোগৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰিব বিচৰা VPN ৰ ধৰণ বাছক। যদি আপুনি সৃষ্টি কৰিব বিচৰা VPN সংযোগ তালিকাত নাথাকে, আপোনাৰ হয়তো সঠিক VPN প্লাগিন ইনস্টল নাই।

en: Select the type of connection you wish to create.
    
    If you are creating a VPN, and the VPN connection you wish to create does not appear in the list, you may not have the correct VPN plugin installed.
as: আপুনি সৃষ্টি কৰিব বিচৰা সংযোগৰ ধৰণ বাছক। 
    
    যদি আপুনি এটা VPN সৃষ্টি কৰি আছে, আৰু আপুনি সৃষ্টি কৰিব বিচৰা VPN সংযোগ তালিকাত নাথাকে, আপোনাৰ হয়তো সঠিক VPN প্লাগিন ইনস্টল নাই।

en: Select your provider from a _list:
as: তালিকাৰ পৰা সেৱা উপলব্ধকৰ্তাৰ নাম বাছক (_l):

en: Selected plan _APN (Access Point Name):
as: নিৰ্বাচিত পৰিকল্পনাৰ APN (এক্সেচ পইন্ট নেম) (_A):

en: Send PPP _echo packets
as: PPP echo পেকেটসমূহ পঠাওক (_e)

en: Sending unlock code...
as: আনলক কৰাৰ ক'ড পঠিওৱা হৈছে...

en: Set this to true to disable notifications when Wi-Fi networks are available.
as: যেতিয়া Wi-Fi নেটৱাৰ্কসমূহ উপলব্ধ থাকে অধিসূচনাসমূহ অসামৰ্থবান কৰিবলে ইয়াক সত্যলে সংহতি কৰক।

en: Set this to true to disable notifications when connecting to a network.
as: এটা নেটৱাৰ্কলে সংযোগ কৰোতে অধিসূচনাসমূহ অসামৰ্থবান কৰিবলে ইয়াক সত্যলে সংহতি কৰক।

en: Set this to true to disable notifications when connecting to or disconnecting from a VPN.
as: এটা VPN লে সংযোগ কৰোতে অথবা তাৰ পৰা বিচ্ছিন্ন হওতে অধিসূচনাসমূহ অসামৰ্থবান কৰিবলে ইয়াক সত্যলে সংহতি কৰক।

en: Set this to true to disable notifications when disconnecting from a network.
as: এটা নেটৱাৰ্কৰ পৰা বিচ্ছিন্ন হওতে অধিসূচনাসমূহ অসামৰ্থবান কৰিবলে ইয়াক সত্যলে সংহতি কৰক।

en: Set this to true to disable warnings about CA certificates in EAP authentication.
as: EAP প্ৰমাণীকৰণত CA প্ৰমাণপত্ৰসমূহৰ বিষয়ে সতৰ্কবাৰ্তা অসামৰ্থবান কৰিবলে ইয়াক সত্যলে সংহতি কৰক।

en: Set this to true to disable warnings about CA certificates in phase 2 of EAP authentication.
as: EAP প্ৰমাণীকৰণৰ স্তৰ ২ ত CA প্ৰমাণপত্ৰসমূহৰ বিষয়ে সতৰ্কবাৰ্তাসমূহ অসামৰ্থবান কৰিবলে ইয়াক সত্যলে সংহতি কৰক।

en: Set to true to disable creation of adhoc networks when using the applet.
as: এপ্লেট ব্যৱহাৰ কৰি থাকোতে adhoc নেটৱাৰ্কসমূহৰ সৃষ্টি অসামৰ্থবান কৰিবলে সত্যলে সংহতি কৰক।

en: Set up a Mobile Broadband Connection
as: ম'বাইল ব্ৰডবেণ্ড সংযোগ প্ৰস্তুত কৰক

en: Shared Key
as: অংশীদাৰী কৰা কি'

en: Shared to other computers
as: অন্য কমপিউটাৰৰ সৈতে অংশীদাৰী কৰা আছে

en: Sho_w key
as: কি' দেখুৱাওক (_w)

en: Sho_w password
as: পাছৱাৰ্ড দেখুৱাওক (_w)

en: Sho_w passwords
as: পাছৱাৰ্ডসমূহ দেখুৱাওক (_w)

en: Show PIN code
as: PIN ক'ড দেখুৱাওক

en: Show PIN/PUK codes
as: PIN/PUK ক'ডসমূহ দেখুৱাওক

[ctx: Speed]
en: Unknown
as: অজ্ঞাত

en: Speed:
as: গতি:

en: Stamp
as: স্টেম্প

en: Starting VPN connection '%s'...
as: VPN সংযোগ '%s' আৰম্ভ কৰা হৈছে...

[ctx: Subnet Mask]
en: Unknown
as: অজ্ঞাত

en: Subnet Mask:
as: চাবনেট মাস্ক:

en: Suppress networks available notifications
as: উপলব্ধ নেটৱাৰ্কৰ অধিসূচনা প্ৰদৰ্শন লুকুৱা হ'ব

en: Ternary DNS:
as: ত্ৰয়াত্মক DNS:

en: The DHCP client identifier allows the network administrator to customize your computer's configuration.  If you wish to use a DHCP client identifier, enter it here.
as: DHCP ক্লাএন্ট পৰিচয়কৰ সহায়ত নেটৱাৰ্ক প্ৰশাসকে আপোনাৰ কমপিউটাৰৰ সংৰূপ নিৰ্ধাৰণ কৰিবলৈ পাৰিব।  DHCP ক্লাএন্ট পৰিচয়কৰ ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ ইচ্ছুক হ'লে সেইটো ইয়াত লিখক।

en: The MAC address entered here will be used as hardware address for the network device this connection is activated on.  This feature is known as MAC cloning or spoofing.  Example: 00:11:22:33:44:55
as: ইয়াত সুমুৱা MAC ঠিকনাক এই সংযোগ সক্ৰিয় কৰা নেটৱাৰ্ক ডিভাইচৰ বাবে হাৰ্ডৱেৰ ঠিকনা হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰা হব। এই বৈশিষ্টক MAC ক্লৌনিং অথবা স্পুফিং হিচাপে জনা যায়। উদাহৰণ: 00:11:22:33:44:55

en: The NetworkManager Applet could not find some required resources (the .ui file was not found).
as: NetworkManager এপ্লেটে কিছুমান প্ৰয়োজনীয় সম্পদ বিচাৰি নাপায় (.ui ফাইল পোৱা নগল)।

en: The VPN connection '%s' could not be exported to %s.
    
    Error: %s.
as: '%s' VPN সংযোগ %s লৈ এক্সপোৰ্ট কৰা নাযায়।
    
    ত্ৰুটি: %s।

en: The VPN plugin failed to import the VPN connection correctly
    
    Error: no VPN service type.
as: VPN প্লাগ-ইন দ্বাৰা সঠিকভাবে VPN সংযোগ ইমপোৰ্ট কৰা সম্ভৱ নহয়
    
    ত্ৰুটি: কোনো VPN সেৱাৰ ধৰণ উপলব্ধ নহয়।

en: The connection editor could not find some required resources (the .ui file was not found).
as: সংযোগ সম্পাদকে কিছুমান প্ৰয়োজনীয় সম্পদ বিচাৰি নাপায় (.ui ফাইল পোৱা নগল)।

en: The connection editor dialog could not be initialized due to an unknown error.
as: অজ্ঞাত কাৰণে সংযোগ সম্পাদন ব্যৱস্থাৰ বাৰ্তা আৰম্ভ কৰা নাযায়।

en: The default Bluetooth adapter must be enabled before setting up a Dial-Up-Networking connection.
as: ডায়েল-আপ নেটৱাৰ্ক সংযোগ প্ৰস্তুত কৰাৰ আগতে অবিকল্পিত ব্লুটুথ এডাপ্টাৰ সক্ৰিয় কৰা আৱশ্যক।

en: The file '%s' could not be read or does not contain recognized VPN connection information
    
    Error: %s.
as: '%s' ফাইল পঢ়া নাযায় বা ফাইলত কোনো পৰিচিত VPN সংযোগৰ তথ্য উপস্থিত নাই
    
    ত্ৰুটি: %s।

en: The mobile broadband device '%s' requires a SIM PIN code before it can be used.
as: '%s' ম'বাইল ব্ৰডবেণ্ড ডিভাইচ ব্যৱহাৰ কৰাৰ আগতে এটা SIM PIN ক'ড উপলব্ধ থকা আৱশ্যক।

en: The mobile broadband device '%s' requires a SIM PUK code before it can be used.
as: '%s' ম'বাইল ব্ৰডবেণ্ড ডিভাইচ ব্যৱহাৰ কৰাৰ আগতে এটা SIM PUK ক'ড উপলব্ধ থকা আৱশ্যক।

en: The network connection has been disconnected.
as: নেটৱাৰ্ক সংযোগ বিচ্ছিন্ন কৰা হৈছে।

en: The property '%s' / '%s' is invalid: %d
as: বৈশিষ্ট '%s' / '%s' অবৈধ: %d

en: The selected private key does not appear to be protected by a password.  This could allow your security credentials to be compromised.  Please select a password-protected private key.
    
    (You can password-protect your private key with openssl)
as: নিৰ্বাচিত ব্যক্তিগত কি' সম্ভৱত পাছৱাৰ্ড সহায়ত সুৰক্ষিত নহয়। ইয়াৰ ফলত সুৰক্ষা বিষয়ক পৰিচয়ৰ সুৰক্ষা হানী হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।  অনুগ্ৰহ কৰি, পাছৱাৰ্ড সহায়ত সুৰক্ষিত এটা ব্যক্তিগত কি' বাছক।
    
    (openssl ৰ মাধ্যমে পাছৱাৰ্ড সহায়ত ব্যক্তিগত কি' সুৰক্ষিত কৰা যাব)

en: This assistant helps you easily set up a mobile broadband connection to a cellular (3G) network.
as: এই সহায়ক ব্যৱস্থাৰ সহায়ত এটা চেলুলাৰ (3G) নেটৱাৰ্কৰ সৈতে ম'বাইল ব্ৰডবেণ্ড সংযোগ স্থাপন কৰা যাব।

en: This option locks this connection to the Wi-Fi access point (AP) specified by the BSSID entered here.  Example: 00:11:22:33:44:55
as: এই বিকল্পই ইয়াত দিয়া BSSID এ নিৰ্ধাৰিত কৰাৰ মতে Wi-Fi অভিগম পইন্ট (AP) ত সংযোগক লক কৰে। যেনে: 00:11:22:33:44:55

en: This option locks this connection to the network device specified by its permanent MAC address entered here.  Example: 00:11:22:33:44:55
as: এই বিকল্পয় নেটৱাৰ্ক ডিভাইচ যাক ইয়াত সুমুৱা তাৰ স্থায়ী MAC ঠিকনাৰে ধাৰ্য্য কৰা হৈছে তালৈ এই সংযোগক লক কৰে। উদাহৰণস্বৰূপ: 00:11:22:33:44:55

en: This program is a component of NetworkManager (http://projects.gnome.org/NetworkManager).
as: এই প্ৰগ্ৰাম NetworkManager ৰ এটা উপাদান (http://projects.gnome.org/NetworkManager)।

en: Transmission po_wer:
as: পৰিবহন শক্তি (_w):

en: Tunneled TLS
as: টানেল কৰা TLS

en: Twisted Pair (TP)
as: টুইস্টেড পেয়াৰ (TP)

en: Unencrypted private keys are insecure
as: এনক্ৰিপশন বিহীন ব্যক্তিগত কি' নিৰাপদ নহয়

en: Unknown
as: অজ্ঞাত

en: Unknown error
as: অজ্ঞাত ত্ৰুটি

en: Unknown error creating connection editor dialog.
as: সংযোগ সম্পাদক ডাইলগ সৃষ্টি কৰোতে অজ্ঞাত ত্ৰুটি।

en: Unknown phone device type (not GSM or CDMA)
as: অজ্ঞাত ধৰণৰ ফোন ডিভাইচ (GSM বা CDMA নহয়)

en: Unlisted
as: তালিকা বহিৰ্ভূত

en: Unsupported mobile broadband connection type.
as: ম'বাইল ব্ৰডবেণ্ড সংযোগৰ ধৰণ সমৰ্থিত নহয়।

en: Usage:
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি (_U):

en: Use 802.1_X security for this connection
as: এই সংযোগৰ বাবে 802.1X সুৰক্ষা ব্যৱহাৰ কৰক (_X)

en: Use TCP _header compression
as: TCP হেডাৰ সংকোচন ব্যৱহাৰ কৰক (_h)

en: Use _stateful MPPE
as: অৱস্থাপূৰ্ণ MPPE ব্যৱহাৰ কৰক (_s)

en: Use the network menu to connect to a Wi-Fi network
as: এটা Wi-Fi নেটৱাৰ্কলে সংযোগ কৰিবলে নেটৱাৰ্ক মেনু ব্যৱহাৰ কৰক

en: Use your mobile phone as a network device (PAN/NAP)
as: নেটৱাৰ্ক ডিভাইচ ৰূপে ম'বাইল ফোন ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব (PAN/NAP)

en: Used to determine whether settings should be migrated to a new version.
as: নতুন সংস্কৰণত সংহতিসমূহ প্ৰব্ৰজন কৰা হ'ব নে নহয় নিৰ্ধাৰণ কৰিবলৈ ইয়াক ব্যৱহাৰ কৰা হয়।

en: User authentication required for VPN connection '%s'...
as: VPN সংযোগ '%s' ৰ বাবে ব্যৱহাৰকাৰী প্ৰমাণীকৰণৰ প্ৰয়োজন...

en: User authentication required for Wi-Fi network '%s'...
as: Wi-Fi নেটৱাৰ্ক সংযোগ '%s' ৰ বাবে ব্যৱহাৰকাৰীৰ প্ৰমাণীকৰণৰ প্ৰয়োজন...

en: User authentication required for ethernet network connection '%s'...
as: ইথাৰনেট নেটৱাৰ্ক সংযোগ '%s' ৰ কাৰণে ব্যৱহাৰকাৰীৰ প্ৰমাণীকৰণৰ প্ৰয়োজন...

en: User authentication required for mobile broadband connection '%s'...
as: ম'বাইল ব্ৰ'ডবেণ্ড সংযোগ '%s' ৰ বাবে ব্যৱহাৰকাৰীৰ প্ৰমাণীকৰণৰ প্ৰয়োজন...

en: User authentication required for network connection '%s'...
as: নেটৱাৰ্ক সংযোগ '%s' ৰ বাবে ব্যৱহাৰকাৰী প্ৰমাণীকৰণৰ প্ৰয়োজন...

en: VPN Banner:
as: VPN বেনাৰ:

en: VPN Connection Failed
as: VPN সংযোগ ব্যৰ্থ হল

en: VPN Gateway:
as: VPN গেইটৱে:

en: VPN Login Message
as: VPN লগিন বাৰ্তা

en: VPN Type:
as: VPN ধৰণ:

en: VPN Username:
as: VPN ব্যৱহাৰকাৰীনাম:

en: VPN connection %d
as: VPN সংযোগ %d

en: VPN connection '%s' active
as: VPN সংযোগ '%s' সক্ৰিয়

en: VPN connection has been successfully established.
as: VPN সংযোগ সফলভাৱে স্থাপন কৰা হৈছে।

en: VPN connection has been successfully established.
    
    %s
as: VPN সংযোগ সফলভাৱে স্থাপন কৰা হৈছে।
    
    %s

en: Version 0
as: সংস্কৰণ 0

en: Version 1
as: সংস্কৰণ 1

en: WEP 128-bit Passphrase
as: WEP ১২৮-বিট পৰিচয়পংক্তি

en: WEP 40/128-bit Key (Hex or ASCII)
as: WEP 40/128-bit কি (Hex অথবা ASCII)

en: WEP inde_x:
as: WEP সূচী (_x):

en: WPA & WPA2 Enterprise
as: WPA আৰু WPA2 এন্টাৰপ্ৰাইজ

en: WPA & WPA2 Personal
as: WPA আৰু WPA2 ব্যক্তিগত

en: Warning: Selecting an incorrect plan may result in billing issues for your broadband account or may prevent connectivity.
    
    If you are unsure of your plan please ask your provider for your plan's APN.
as: সতৰ্কবাৰ্তা: ভুল পৰিকল্পনা নিৰ্বাচন কৰিলে আপোনাৰ ব্ৰডবেণ্ড সংযোগৰ বিল আৰু সংযোগ স্থাপনত সমস্যা হ'ব।
    
    পৰিকল্পনা সম্পৰ্কে নিশ্চিত ন'হ'লে অনুগ্ৰহ কৰি সেৱা উপলব্ধকৰ্তা সৈতে যোগাযোগ কৰি আপোনাৰ ব্যৱহৃত পৰিকল্পনাৰ APN জানক।

en: When connecting to IPv4-capable networks, allows the connection to complete if IPv6 configuration fails but IPv4 configuration succeeds.
as: IPv4 ৰ সৈতে সুসঙ্গত নেটৱাৰ্কৰ সৈতে সংযোগ কৰোঁতে, সংযোগক সম্পূৰ্ণ হ'বলৈ দিয়ে যদি IPv4 সংৰূপ বিফল হয় কিন্তু IPv4 সংৰূপ সফল হয়।

en: When connecting to IPv6-capable networks, allows the connection to complete if IPv4 configuration fails but IPv6 configuration succeeds.
as: IPv6 ৰ সৈতে সুসঙ্গত নেটৱাৰ্কৰ সৈতে সংযোগ কৰোঁতে, সংযোগক সম্পূৰ্ণ হ'বলৈ দিয়ে যদি IPv4 সংৰূপ বিফল হয় কিন্তু IPv6 সংৰূপ সফল হয়।

en: Wi-Fi Network | Wi-Fi Networks
as[0]: Wi-Fi নেটৱাৰ্ক
as[1]: Wi-Fi নেটৱাৰ্কসমূহ

en: Wi-Fi Network (%s)
as: Wi-Fi নেটৱাৰ্ক (%s)

en: Wi-Fi Network Authentication Required
as: Wi-Fi নেটৱাৰ্ক প্ৰমাণীকৰণ প্ৰয়োজন

en: Wi-Fi Networks (%s)
as: Wi-Fi নেটৱাৰ্কসমূহ (%s)

en: Wi-Fi Networks Available
as: Wi-Fi নেটৱাৰ্ক উপলব্ধ

en: Wi-Fi Security
as: Wi-Fi সুৰক্ষা

en: Wi-Fi _adapter:
as: Wi-Fi এডাপ্টাৰ (_a):

en: Wi-Fi _security:
as: Wi-Fi সুৰক্ষা (_s):

en: Wi-Fi connection %d
as: Wi-Fi সংযোগ %d

en: Wi-Fi is disabled
as: Wi-Fi অসামৰ্থবান আছে

en: Wi-Fi is disabled by hardware switch
as: Wi-Fi হাৰ্ডৱেৰ চুইচ দ্বাৰা অসামৰ্থবান কৰা আছে

en: Wi-Fi network connection '%s' active
as: Wi-Fi নেটৱাৰ্ক সংযোগ '%s' সক্ৰিয়

en: Wi-Fi network connection '%s' active: %s (%d%%)
as: Wi-Fi নেটৱাৰ্ক সংযোগ '%s' সক্ৰিয়: %s (%d%%)

[ctx: Wi-Fi/Ethernet security]
en: None
as: কোনো নহয়

[ctx: WiMAX Base Station ID]
en: unknown
as: অজ্ঞাত

[ctx: WiMAX CINR]
en: unknown
as: অজ্ঞাত

en: WiMAX Mobile Broadband
as: WiMAX ম'বাইল ব্ৰডবেণ্ড

en: WiMAX Mobile Broadband (%s)
as: WiMAX ম'বাইল ব্ৰডবেণ্ড (%s)

en: WiMAX connection %d
as: WiMAX সংযোগ %d

en: WiMAX is disabled
as: WiMAX অসামৰ্থবান আছে

en: WiMAX is disabled by hardware switch
as: WiMAX হাৰ্ডৱেৰ চুইচ দ্বাৰা অসামৰ্থবান

[ctx: Wifi/wired security]
en: None
as: কোনো নহয়

en: Wrong PIN code; please contact your provider.
as: ভুল PIN ক'ড; অনুগ্ৰহ কৰি সেৱা উপলব্ধকৰ্তাৰ সৈতে যোগাযোগ কৰক।

en: Wrong PUK code; please contact your provider.
as: ভুল PUK ক'ড; অনুগ্ৰহ কৰি সেৱা উপলব্ধকৰ্তাৰ সৈতে যোগাযোগ কৰক।

en: You are now connected to '%s'.
as: আপুনি এতিয়া '%s' লৈ সংযুক্ত।

en: You are now connected to the CDMA network.
as: আপুনি এতিয়া CDMA নেটৱাৰ্কলৈ সংযুক্ত।

en: You are now connected to the GSM network.
as: আপুনি এতিয়া GSM নেটৱাৰ্কলৈ সংযুক্ত।

en: You are now connected to the Wi-Fi network '%s'.
as: আপুনি এতিয়া Wi-Fi নেটৱাৰ্ক '%s' ৰ সৈতে সংযুক্ত।

en: You are now connected to the WiMAX network.
as: আপুনি এতিয়া WiMAX নেটৱাৰ্কলে সংযুক্ত।

en: You are now connected to the ethernet network.
as: আপুনি এতিয়া ইথাৰনেট নেটৱাৰ্কলৈ সংযুক্ত।

en: You are now connected to the mobile broadband network.
as: আপুনি এতিয়া ম'বাইল ব্ৰডবেণ্ড নেটৱাৰ্কৰ সৈতে সংযুক্ত।

en: You are now registered on a roaming network.
as: আপুনি এতিয়া এটা ৰ'মিং নেটৱাৰ্কত ৰেজিস্টাৰ্ড।

en: You are now registered on the home network.
as: আপুনি এতিয়া ঘৰ নেটৱাৰ্কত ৰেজিস্টাৰ্ড।

en: You will need the following information:
as: নিম্নলিখিত তথ্যৰ প্ৰয়োজন:

en: Your Device:
as: আপোনাৰ ডিভাইচ:

en: Your Plan:
as: আপোনাৰ পৰিকল্পনা:

en: Your Provider:
as: আপোনাৰ সেৱা উপলব্ধকৰ্তা:

en: Your broadband billing plan name
as: ব্ৰডবেণ্ড বিলিং পৰিকল্পনাৰ নাম

en: Your broadband provider's name
as: ব্ৰডবেণ্ড সেৱা উপলব্ধকৰ্তাৰ নাম

en: Your mobile broadband connection is configured with the following settings:
as: নিম্নলিখিত সংহতিসমূহৰ সৈতে ম'বাইল ব্ৰডবেণ্ড সংযোগ সংৰূপণ কৰা হৈছে:

en: Your phone is now ready to use!
as: ব্যৱহাৰৰ বাবে আপোনাৰ ফোন এতিয়া প্ৰস্তুত!

en: _APN:
as: APN (_A):

en: _About
as: বিষয়ে (_A)

en: _BSSID:
as: BSSID (_B):

en: _Configure VPN...
as: VPN সংৰূপণ কৰক (_C)...

en: _Connect to Hidden Wi-Fi Network...
as: লুকুৱা Wi-Fi নেটৱাৰ্কলৈ সংযোগ কৰক (_C)...

en: _Delete
as: মচি পেলাওক (_D)

en: _Delete...
as: মচি পেলাওক (_D)...

en: _Device MAC address:
as: ডিভাইচ MAC ঠিকনা (_D):

en: _Disconnect VPN
as: VPN ৰ সৈতে সংযোগ বিচ্ছিন্ন কৰক (_D)...

en: _EAP
as: EAP (_E)

en: _Edit
as: সম্পাদনা কৰক (_E)

en: _Edit...
as: সম্পাদনা কৰক (_E)...

en: _Export...
as: এক্সপোৰ্ট কৰক (_E)...

en: _Help
as: সহায় (_H)

en: _Inner authentication:
as: অভ্যন্তৰীক প্ৰমাণীকৰণ (_I):

en: _Interface name:
as: আন্তঃপৃষ্ঠৰ নাম (_I):

en: _Key:
as: কি' (_K):

en: _Link Monitoring:
as: লিংকৰ পৰ্যবেক্ষণ (_L):

en: _MSCHAP
as: MSCHAP (_M)

en: _MTU:
as: MTU (_M):

en: _Method:
as: পদ্ধতি (_M):

en: _Mode:
as: অৱস্থা (_M):

en: _Network name:
as: নেটৱাৰ্কৰ নাম (_N):

en: _PAP
as: PAP (_P)

en: _Password:
as: পাছৱাৰ্ড (_P):

en: _Port:
as: পৰ্ট (_P):

en: _Private key password:
as: ব্যক্তিগত কি' পাছৱাৰ্ড (_P):

en: _Rate:
as: হাৰ (_R):

en: _Replace
as: প্ৰতিস্থাপন কৰক (_R)

en: _Require 128-bit encryption
as: 128-bit ইনক্ৰিপষণৰ প্ৰয়োজন (_R)

en: _Routes…
as: পথসমূহ (_R)…

en: _Save
as: সংৰক্ষণ কৰক (_S)

en: _Save...
as: সংৰক্ষণ কৰক (_S)...

en: _Select your plan:
as: আপোনাৰ পৰিকল্পনা বাছক (_S):

en: _Service:
as: সেৱা (_S):

en: _Speed:
as: গতি (_S):

en: _Transport mode:
as: পৰিবহন অৱস্থা (_T):

en: _Type:
as: ধৰণ (_T):

en: _Unlock
as: আনলক কৰক (_U)

en: _Use point-to-point encryption (MPPE)
as: বিন্দুৰ-পৰা-বিন্দু ইনক্ৰিপষণ ব্যৱহাৰ কৰক (MPPE) (_U)

en: _Use this connection only for resources on its network
as: এই সংযোগক কেৱল ইয়াৰ নেটৱাৰ্কৰ সম্পসমূহৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰক (_U)

en: _User certificate:
as: ব্যৱহাৰকাৰী প্ৰমাণপত্ৰ (_U):

en: _Username:
as: ব্যৱহাৰকাৰীৰ নাম (_U):

en: _VPN Connections
as: VPN সংযোগসমূহ (_V)

en: automatic
as: স্বচালিত

en: bytes
as: বাইটসমূহ

en: default
as: অবিকল্পিত

en: device not managed
as: ডিভাইচ ব্যৱস্থাপিত নহয়

en: device not ready
as: ডিভাইচ প্ৰস্তুত নহয়

en: device not ready (firmware missing)
as: ডিভাইচ প্ৰস্তুত নহয় (ফাৰ্মৱেৰ সন্ধানহিন)

en: disconnected
as: বিচ্ছিন্নিত

en: failed to connect to the phone.
as: ফোনৰ সৈতে সংযোগ স্থাপন কৰিবলৈ ব্যৰ্থ।

en: never
as: কেতিয়াও নহয়

en: none
as: কোনো নহয়

en: not enabled
as: সামৰ্থবান নহয়

en: not registered
as: ৰেজিস্টাৰ্ড নহয়

en: now
as: এতিয়া

en: registration denied
as: ৰেজিস্ট্ৰেষণ নাকচ কৰা হৈছে

en: roaming
as: ৰ'মিং

en: searching
as: অনুসন্ধান কৰা হৈছে

en: timed out detecting phone details.
as: ফোনৰ বিৱৰণ নিৰ্ধাৰণৰ সময়সীমা উত্তীৰ্ণ হৈছে।

en: unexpectedly disconnected from the phone.
as: ফোনৰ সৈতে অপ্ৰত্যাশিতৰূপে সংযোগ বিচ্ছিন্ন হৈছে।

en: unknown modem type.
as: অজ্ঞাত মডেম ধৰণ।
