Anaconda - en to as translation catalogue (735 entries)

en: 	Installation complete.  Press return to quit
as: 	ইনস্টলেষণ সম্পূৰ্ণ।  প্ৰস্থান কৰিবলে return টিপক

en: 
    
    Unknown Error.  Aborting.
as: 
    
    অজ্ঞাত ভূল। এৰি দিয়া হৈছে।

en: 
    
    WARNING!!! VNC server running with NO PASSWORD!
    You can use the vncpassword=<password> boot option
    if you would like to secure the server.
as: 
    
    সকীয়নি !!! VNC চাৰ্ভাৰ কোনো পাছৱাৰ্ড নোহোৱাকে চলি আছে !
    চাৰ্ভাৰক নিৰাপদ কৰিব'লৈ আপুনি 
    self.password=<password> বুট বিকল্প প্ৰয়োগ কৰিব পাৰে।

en: 
    
    You chose to connect to a listening vncviewer. 
    This does not require a password to be set.  If you 
    set a password, it will be used in case the connection 
    to the vncviewer is unsuccessful
as: 
    
    আপুনি এটা listening vncviewer লৈ সংযোগ কৰিব বিচাৰিছে। 
    ইয়াৰ বাবে এটা পাছৱাৰ্ড নিৰ্ধাৰণ কৰাৰ প্ৰয়োজন নহয়। যদি আপুনি
    পাছৱাৰ্ড নিৰ্ধাৰণ কৰি, তেনেহ'লে vncviewer লৈ বিফল হোৱা সংযোগৰ 
    ক্ষেত্ৰত ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব

en: 
    
    You chose to execute vnc with a password.
as: 
    
    আপুনি পাছৱাৰ্ড নোহোৱাকে vnc চলা খুজিছে।

en: 
    Press <return> to reboot your system.
as: 
    আপোনাৰ চিস্টেম পুনৰাম্ভ কৰিবলৈ <return> টিপক।

en:   Please make your choice from above ['q' to quit | 'c' to continue |
      'r' to refresh]:
as: অনুগ্ৰহ কৰি ওপৰৰ পৰা নিজৰ পছন্দ বাছক [প্ৰস্থান কৰিবলে 'q' | অব্যাহত ৰাখিবলে 'c' |
    পুনৰ সতেজ কৰিবলে 'r']:

en:  IPv4 Address: %(addr)s Netmask: %(netmask)s Gateway: %(gateway)s
as:  IPv4 ঠিকনা: %(addr)s নেটমাস্ক: %(netmask)s গেইটৱে: %(gateway)s

en:  IPv6 Address: %(addr)s/%(prefix)d
as:  IPv6 ঠিকনা: %(addr)s/%(prefix)d

en:  Starting text mode.
as: লিখনী অৱস্থা আৰম্ভ কৰা হৈছে।

en:  The system will reboot automatically when you exit from the shell.
as: চিস্টেমটো স্বচালিতভাৱে পুনাৰম্ভ হব যেতিয়া আপুনি শ্বেলৰ পৰা প্ৰস্থান কৰিব।

en:  Try the text mode installer by running:
    
    '/usr/bin/liveinst -T'
    
     from a root terminal.
as:  লিখনী অৱস্থা ইনস্টল চেষ্টা কৰক চলাই:
    
    '/usr/bin/liveinst -T'
    
     এটা ৰুট টাৰ্মিনেলৰ পৰা।

en: %(count)d disk selected; %(capacity)s capacity; %(free)s free | %(count)d disks selected; %(capacity)s capacity; %(free)s free
as[0]: %(count)d ডিস্ক নিৰ্বাচিত; %(capacity)s ক্ষমতা; %(free)s মুক্ত
as[1]: %(count)d ডিস্কসমূহ নিৰ্বাচিত; %(capacity)s ক্ষমতা; %(free)s মুক্ত

en: %(desc)s cannot be of type %(type)s
as: %(desc)s ধৰণ %(type)s ৰ নিচিনা হব নোৱাৰিব

en: %(desc)s cannot be of type %(type)s.
as: %(desc)s ধৰণ %(type)s ৰ নিচিনা হব নোৱাৰে।

en: %(desc)s must be between %(min)d and %(max)d MB in size
as: %(desc)s আকাৰত %(min)d আৰু %(max)d MB ৰ মাজত হব লাগিব

en: %(desc)s must be mounted on one of %(mountpoints)s.
as: %(desc)s ক %(mountpoints)s ৰ এটাত মাউন্ট কৰিব লাগিব।

en: %(desc)s must be within the first %(max_mb)dMB of the disk.
as: %(desc)s ডিস্কৰ প্ৰথম %(max_mb)dMB ৰ মাজত হব লাগিব।

en: %(desc)s must not be larger than %(max)dMB.
as: %(desc)s %(max)dMB কে ডাঙৰ হব নালাগিব।

en: %(desc)s must not be smaller than %(min)dMB.
as: %(desc)s  %(min)dMB কে সৰু হব নালাগিব।

en: %(deviceName)s may not have enough space for grub2 to embed core.img when using the %(fsType)s filesystem on %(deviceType)s
as: %(deviceName)s ত %(deviceType)s ৰ %(fsType)s ফাইলচিস্টেম ব্যৱহাৰ কৰোতে grub2 দ্বাৰা core.img অন্তৰ্ভুক্ত কৰিবলে পৰ্যাপ্ত স্থান নাথাকিব পাৰে

en: %(freeSize)s of %(devSize)s
as: %(devSize)s ৰ %(freeSize)s

en: %(fs)s must be on a device of type %(type)s
as: %(fs)s এটা ধৰণ %(type)s ৰ ডিভাইচত থাকিব লাগিব

en: %(name)s must have one of the following disklabel types: %(types)s.
as: %(name)s ৰ নিম্নলিখিত ডিস্কলেবেল ধৰণসমূহৰ এটা থাকিব লাগিব: %(types)s।

en: %(productName)s %(productVersion)s INSTALLATION
as: %(productName)s %(productVersion)s ইনস্টলেষণ

en: %(productName)s %(productVersion)s installation
as: %(productName)s %(productVersion)s ইনস্টল প্ৰক্ৰিয়া

en: %(productName)s %(productVersion)s installation on host %(name)s
as: %(productName)s %(productVersion)s ইনস্টল host %(name)s ত

en: %(product_name)s requires %(needed_ram)s MB of memory to install, but you only have %(total_ram)s MB on this machine.
as: %(product_name)s ক ইনস্টল হ'বলৈ %(needed_ram)s MB মেমৰিৰ প্ৰয়োজন, কিন্তু আপোনাৰ এই মেচিনত কেৱল %(total_ram)s MB মেমৰি আছে।

en: %(sw_text)s You don't have enough space available to install <b>%(product)s</b>, even if you used all of the free space available on the selected disks.
as: %(sw_text)s আপোনাৰ ওচৰত <b>%(product)s</b> ইনস্টল কৰিবলে পৰ্যাপ্ত স্থান নাই, যদিও আপুনি নিৰ্বাচিত ডিস্কসমূহত উপলব্ধ সকলো খালি ঠাই ব্যৱহাৰ কৰে।

en: %d _storage device selected | %d _storage devices selected
as[0]: %d সংৰক্ষণ ডিভাইচ নিৰ্বাচন কৰা হৈছে (_s)
as[1]: %d সংৰক্ষণ ডিভাইচসমূহ নিৰ্বাচন কৰা হৈছে (_s)

en: %s (confirm):
as: %s (সুনিশ্চিত কৰক):

en: %s The disks you've selected have the following amounts of free space:
as: %s আপুনি নিৰ্বাচন কৰা ডিস্কসমূহৰ নিম্নলিখিত পৰিমাণ খালি ঠাই উপলব্ধ আছে:

en: %s cannot be encrypted
as: %s ইনক্ৰিপ্ট কৰিব নোৱাৰি

en: %s cannot be on an encrypted block device.
as: %s এটা ইনক্ৰিপ্টেড খণ্ড ডিভাইচত হব নোৱাৰিব।

en: %s free
as: %s মুক্ত

en: %s is missing. Cannot setup firewall.
as: %s সন্ধানহিন। ফায়াৰৱাল সংস্থাপন কৰিব নোৱাৰি।

en: %s is now successfully installed on your system and ready for you to use!  Go ahead and reboot to start using it!
as: %s এতিয়া আপোনাৰ চিস্টেমত সফলভাৱে ইনস্টল কৰা হল আৰু ব্যৱহাৰ কৰিবলে প্ৰস্তুত!  আগবাঢ়ক আৰু ইয়াক ব্যৱহাৰ কৰিবলে চিস্টেম পুনৰাম্ভ কৰক!

en: %s is now successfully installed on your system and ready for you to use!  When you are ready, reboot your system to start using it!
as: %s এতিয়া আপোনাৰ চিস্টেমত সফলভাৱে ইনস্টল কৰা হল আৰু ব্যৱহাৰ কৰিবলে প্ৰস্তুত! যেতিয়া আপুনি প্ৰস্তুত, ইয়াক ব্যৱহাৰ কৰিবলে চিস্টেম পুনৰাম্ভ কৰক!

en: %s is now successfully installed on your system, but some configuration still needs to be done.  Finish it and then click the Finish configuration button please.
as: %s ক আপোনাৰ চিস্টেমত এতিয়া সফলভাৱে ইনস্টল কৰা হৈছে, কিন্তু কিছুমান সংৰূপণ এতিয়াও কৰিব লগিয়া আছে।  ইয়াক সম্পূৰ্ণ কৰক আৰু তাৰ পিছত অনুগ্ৰহ কৰি সংৰূপ সম্পূৰ্ণ কৰক বুটাম ক্লিক কৰক।

en: %s must be on a primary partition.
as: %s এটা প্ৰাথমিক বিভাজনত হব লাগিব।

en: %s timezone
as: %s সময়অঞ্চল

en: %s to switch layouts.
as: বিন্যাসমূহ সলনি কৰিবলে %s।

en: /boot filesystem
as: /boot ফাইলচিস্টেম

en: /boot/efi must be on a device of type %s
as: /boot/efi এটা %s ধৰণৰ ডিভাইচত থাকিব লাগিব

en: <b>%(count)d disk; %(size)s capacity; %(free)s free space</b> (unpartitioned and in filesystems) | <b>%(count)d disks; %(size)s capacity; %(free)s free space</b> (unpartitioned and in filesystems)
as[0]: <b>%(count)d ডিস্ক; %(size)s ক্ষমতা; %(free)s মুক্ত স্থান</b> (অবিভাজিত আৰু ফাইলচিস্টেমসমূহত)
as[1]: <b>%(count)d ডিস্কসমূহ; %(size)s ক্ষমতা; %(free)s মুক্ত স্থান</b> (অবিভাজিত আৰু ফাইলচিস্টেমসমূহত)

en: <b>%(count)s disk; %(size)s reclaimable space</b> (in filesystems) | <b>%(count)s disks; %(size)s reclaimable space</b> (in filesystems)
as[0]: <b>%(count)s ডিস্ক; %(size)s পুনৰুদ্ধাৰ কৰিব পৰা স্থান</b> (ফাইলচিস্টেমসমূহত)
as[1]: <b>%(count)s ডিস্কসমূহ; %(size)s পুনৰুদ্ধাৰ কৰিব পৰা স্থান</b> (ফাইলচিস্টেমসমূহত)

en: <b>Authentication required by wireless network</b>
as: <b>বেতাঁৰ নেটৱাৰ্ক দ্বাৰা প্ৰমাণীকৰণৰ প্ৰয়োজন

en: <b>Device _Type:</b>
as: <b>ডিভাইচৰ ধৰণ (_T):</b>

en: <b>Discovery login rejected.</b>
as: <b>খোজ লগিন নাকচ কৰা হৈছে।</b>

en: <b>Disk rescan complete.</b>
as: <b>ডিস্ক পুনৰস্কেন সম্পূৰ্ণ।</b>

en: <b>Error adding FCoE SAN.</b>
as: <b>FCoE SAN যোগ কৰোতে ত্ৰুটি।</b>

en: <b>Mount _Point:</b>
as: <b>মাউন্ট বিন্দু (_P):</b>

en: <b>Node login failed.</b>
as: <b>ন'ড লগিন ব্যৰ্থ হল।</b>

en: <b>Partition scheme:</b>
as: <b>বিভাজন আঁচনি:</b>

en: <b>Pass_word</b>
as: <b>পাছৱাৰ্ড (_w)/b>

en: <b>Tip:</b> Keep your username shorter than 32 characters and do not use spaces.
as: <b>সহায়:</b> আপোনাৰ ব্যৱহাৰকাৰীনাম ৩২ আখৰৰ কম ৰাখক আৰু স্পেইচ ব্যৱহাৰ নকৰিব।

en: <b>User_name</b>
as: <b>ব্যৱহাৰকাৰীনাম (_n)</b>

en: <b>Warning:</b> All storage changes made using the installer will be lost when you press 'Rescan Disks'.
as: <b>সতৰ্কবাৰ্তা:</b> ইনস্টলাৰ ব্যৱহাৰ কৰি কৰা সকলো সংৰক্ষণ পৰিবৰ্তন হেৰাই যাব যেতিয়া আপুনি 'ডিস্কসমূহ পুনৰস্কেন কৰক' টিপিব।

en: <b>You don't have enough space available to install %(productName)s</b>, even if you used all of the free space available on the selected disks.  You could add more disks for additional space, modify your software selection to install a smaller version of <b>%(productName)s</b>, or quit the installer.
as: <b>আপোনাৰ ওচৰত %(productName)s ইনস্টল কৰিবলে পৰ্যাপ্ত স্থান নাই</b>, যদিও আপুনি নিৰ্বাচিত ডিস্কসমূহত উপলব্ধ সকলো খালি ঠাই ব্যৱহাৰ কৰে।  অতিৰিক্ত স্থানৰ বাবে আপুনি অধিক ডিস্ক যোগ কৰিব পাৰে, <b>%(productName)s</b> ৰ এটা সৰু সংস্কৰণ ইনস্টল কৰিবলে আপোনাৰ চফ্টৱেৰ নিৰ্বাচন পৰিবৰ্তন কৰিব পাৰে, অথবা ইনস্টলাৰ প্ৰস্থান কৰিব পাৰে।

en: <b>You don't have enough space available to install %s</b>.  You can shrink or remove existing partitions via our guided reclaim space tool, or you can adjust your partitions on your own in the custom partitioning interface.
as: <b>আপোনাৰ ওচৰত %s ইনস্টল কৰিবলে পৰ্যাপ্ত স্থান নাই।</b>   আপুনি আমাৰ স্থান পুনৰ প্ৰাপ্ত কৰক সঁজুলিৰ সহায়ত স্থায়ী বিভাজনসমূহ সংকোচন অথবা আতৰাব পাৰিব, অথবা আপুনি নিজস্বভাৱে স্বনিৰ্বাচিত বিভাজন আন্তঃপষ্ঠত আপোনাৰ বিভাজনসমূহ সজাব পাৰিব।

en: <b>_Desired Capacity:</b>
as: <b>প্ৰত্যাশিত ক্ষমতা (_D):</b>

en: <b>_Label:</b>
as: <b>লেবেল (_L):</b>

en: <b>_Proxy URL</b>
as: <b>প্ৰক্সি URL (_P)</b>

en: <span font-desc="Cantarell 11">A_utomatically configure my %(productName)s installation to the disk(s) I selected and return me to the main menu.</span>
as: <span font-desc="Cantarell 11">স্বচালিতভাৱে মোৰ %(productName)sইনস্টলেষণক মোৰ নিৰ্বাচন কৰা ডিস্ক(সমূহ)লৈ সংৰূপণ কৰক আৰু মোক মূখ্য মেনুলৈ লৈ যাওক (_u)।</span>

en: <span font-desc="Cantarell 11">I want more space. _Guide me through shrinking and/or removing partitions so I can have more space for %(productName)s.</span>
as: <span font-desc="Cantarell 11">মোক আৰু স্থানৰ প্ৰয়োজন। মোক বিভাজনসমূহ সৰু কৰাত আৰু/অথবা আতৰোৱাত সহায় কৰক যাতে মোৰ ওচৰত %(productName)s ৰ বাবে অধিক স্থান থাকে। (_G)।</span>

en: <span font-desc="Cantarell 11">I want to review/_modify my disk partitions before continuing.</span>
as: <span font-desc="Cantarell 11">মই আগবঢ়াৰ আগত মোৰ ডিস্ক বিভাজনসমূহ পুনৰদৰ্শন/পৰিবৰ্তন কৰিব বিচাৰো (_m)।</span>

en: <span foreground='grey' style='italic'>Free space</span>
as: <span foreground='grey' style='italic'>মুক্ত স্থান</span>

en: <span size="small" foreground="white">AVAILABLE SPACE</span>
as: <span size="small" foreground="white">উপলব্ধ স্থান</span>

en: <span size="small" foreground="white">TOTAL SPACE</span>
as: <span size="small" foreground="white">সৰ্বমুঠ স্থান</span>

en: <span size="small"><b>Example:</b> iqn.2012-09.com.example:diskarrays-sn-a8675309</span>
as: <span size="small"><b>উদাহৰণ:</b> iqn.2012-09.com.example:diskarrays-sn-a8675309</span>

en: <span size="small"><b>Example:</b> squid.mysite.org:3128</span>
as: <span size="small"><b>উদাহৰণ:</b> squid.mysite.org:3128</span>

en: ADD A KEYBOARD LAYOUT
as: এটা কি'বৰ্ড বিন্যাস যোগ কৰক

en: ADD A NEW MOUNT POINT
as: এটা নতুন মাউন্ট বিন্দু যোগ কৰক

en: ADD iSCSI STORAGE TARGET
as: iSCSI সংৰক্ষণ লক্ষ্য যোগ কৰক

en: ADVANCED USER CONFIGURATION
as: উন্নত ব্যৱহাৰকাৰী সংৰূপ

en: Action
as: কাৰ্য্য

en: Add FCo_E SAN...
as: FCoE SAN যোগ কৰক (_E)...

en: Add _iSCSI Target...
as: iSCSI লক্ষ্য যোগ কৰক (_i)...

en: Add a new mountpoint.
as: এটা নতুন মাউন্টবিন্দু যোগ কৰক।

en: Add a new repository.
as: এটা নতুন ভঁৰাল যোগ কৰক।

en: Add and mark for usage NTP servers
as: ব্যৱহাৰ NTP চাৰ্ভাৰসমূহৰ বাবে যোগ কৰক আৰু চিহ্নিত কৰক

en: Add device
as: ডিভাইচ যোগ কৰক

en: Add-Ons for Selected Environment
as: নিৰ্বাচিত পৰিৱেশৰ বাবে এড-অনসমূহ

en: Added new %(type)s to existing container %(name)s.
as: স্থায়ী বৈয়াম %(name)s লৈ নতুন %(type)s যোগ কৰা হল।

en: Additional repositories
as: অতিৰিক্ত ভঁৰালসমূহ

en: Administrator %s will be created
as: প্ৰশাসক %s সৃষ্টি কৰা হব

en: Alt + Shift to switch layouts.
as: বিন্যাসসমূহ সলনি কৰিবলে Alt + Shift

en: An error occurred trying to mount some or all of your system. Some of it may be mounted under %s.
    
    Press <return> to get a shell.
as: আপোনাৰ চিস্টেমৰ কিছুমান বা সম্পূৰ্ণ মাউন্ট কৰাৰ চেষ্টা কৰোতে এটা ত্ৰুটি হল। ইয়াৰ কিছুমান হয়তো %s ৰ অধিনত মাউন্ট কৰা হব।
    
    এটা শ্বেল প্ৰাপ্ত কৰিবলে <return> টিপক।

en: An unknown error occurred during installation.  Details are below.
as: ইনস্টলেষণৰ সময়ত এটা অজ্ঞাত ত্ৰুটি দেখা দিলে।   বিৱৰণ তলত দিয়া আছে।

en: Apply configuration in installer
as: ইনস্টলাৰত সংৰূপ প্ৰয়োগ কৰক

en: Are you sure you want to delete all of the data on %s?
as: আপুনি %s ত উপলব্ধ সকলো তথ্য মচি পেলাবলে নিশ্চিত নে?

en: Are you sure you wish to quit the
    installation process?
as: আপুনি ইনস্টলেষণ প্ৰক্ৰিয়া প্ৰস্থান কৰিবলে
    নিশ্চিত নে?

en: As large as possible
as: যিমান ডাঙৰ সম্ভব

en: Attempting to connect to vnc client on host %s...
as: %s হস্টত vnc গ্ৰাহক সংযোগ কৰাৰ চেষ্টা কৰা হৈছে...

en: Authentication
as: প্ৰমাণীকৰণ

en: Authentication required
as: প্ৰমাণীকৰণ প্ৰয়োজন

en: Authentication required by wireless network
as: বেতাঁৰ নেটৱাৰ্ক দ্বাৰা প্ৰমাণীকৰণৰ প্ৰয়োজন

en: Automatic
as: স্বচালিত

en: Automatic partitioning failed. Click for details.
as: স্বচালিত বিভাজন প্ৰক্ৰিয়া ব্যৰ্থ হল। বিৱৰণৰ বাবে ক্লিক কৰক।

en: Automatic partitioning selected
as: স্বচালিত বিভাজন নিৰ্বাচন কৰা হৈছে

en: Autopartitioning Options
as: স্ববিভাজন বিকল্পসমূহ

en: Available regions
as: উপলব্ধ অঞ্চলসমূহ

en: Available timezones in region %s
as: অঞ্চল %s ত উপলব্ধ সময়অঞ্চলসমূহ

en: Base Environment
as: ভিত্তি পৰিৱেশ

en: Base environment
as: ভিত্তি পৰিৱেশ

en: Bond
as: বান্ধনী

en: Bond %(interface_name)s (%(list_of_slaves)s) connected
as: বান্ধনী %(interface_name)s (%(list_of_slaves)s) সংযুক্ত

en: Boot
as: বুট কৰক

en: CHAP _Password:
as: CHAP পাছৱাৰ্ড (_P):

en: CHAP _Username:
as: CHAP ব্যৱহাৰকাৰীনাম (_U):

en: CHAP pair
as: CHAP যোৰ

en: CHAP pair and a reverse pair
as: CHAP যোৰ আৰু উলোটা যোৰ

en: CONFIGURATION
as: সংৰূপ

en: CONFIGURE %(container_type)s
as: %(container_type)s সংৰূপণ কৰক

en: CONFIGURE CONTAINER
as: বৈয়াম সংৰূপণ কৰক

en: CONFIGURE MOUNT POINT
as: মাউন্ট বিন্দু সংৰূপণ কৰক

en: CREATE USER
as: ব্যৱহাৰকাৰী সৃষ্টি কৰক

en: CUSTOMIZATION
as: স্বনিৰ্বাচন

en: C_onfigure...
as: সংৰূপণ কৰক (_o)...

en: Cable unplugged
as: কেবুল আনপ্লাগ্গড

en: Can't apply configuration, device activation failed.
as: সংৰূপ প্ৰয়োগ কৰিব নোৱাৰি, ডিভাইচৰ সক্ৰিয়কৰণ ব্যৰ্থ হল।

en: Can't have a question in command line mode!
as: অাদেশ বাক্যৰ ধৰণত প্ৰশ্ন হ'ব নোৱাৰে !

en: Cancel & _add more disks
as: বাতিল কৰক আৰু অধিক ডিস্ক যোগ কৰক (_a)

en: Capacity
as: ক্ষমতা

en: Changes here will only apply to the installed system. Use the desktop's tool to configure the keyboard for the installation process.
as: ইয়াত কৰা পৰিবৰ্তনসমূহ কেৱল ইনস্টল চিস্টেমৰ বাবে প্ৰযোজ্য হব। কি'বৰ্ডক ইনস্টলেষণ প্ৰক্ৰিয়াৰ বাবে  সংৰূপণ কৰিবলে ডেস্কটপৰ সঁজুলি ব্যৱহাৰ কৰক।

en: Checking image checksum
as: ছবিৰ চেকচাম নিৰীক্ষণ কৰা হৈছে

en: Checking software dependencies...
as: চফ্টৱেৰ নিৰ্ভৰতাসমূহ নীৰিক্ষণ কৰা হৈছে...

en: Checking storage configuration...
as: সংৰক্ষণ সংৰূপ নীৰিক্ষণ কৰা হৈছে...

en: Choose an installation source type.
as: এটা ইনস্টলেষণ উৎস ধৰণ বাছক।

en: Click for help.
as: সহায়ৰ বাবে ক্লিক কৰক।

en: Close
as: বন্ধ কৰক

en: Closest mirror
as: নিকটতম মিৰৰ

en: Complete!
as: সম্পূৰ্ণ!

en: Configuration not saved: gateway or netmask missing in static configuration
as: সংৰূপ সংৰক্ষণ কৰা হোৱা নাই: স্থিৰ সংৰূপত গেইটৱে অথবা নেটমাস্ক সন্ধানহিন

en: Configure device %s
as: ডিভাইচ %s সংৰূপণ কৰক

en: Configure selected mountpoint.
as: নিৰ্বাচিত মাউন্টবিন্দু সংৰূপণ কৰক।

en: Configuring addons
as: এডঅনসমূহ সংৰূপণ কৰা হৈছে

en: Configuring device %s.
as: ডিভাইচ %s সংৰূপণ কৰা হৈছে।

en: Configuring installed system
as: ইনস্টল্ড চিস্টেম সংৰূপণ কৰা হৈছে

en: Connect automatically after reboot
as: পুনৰাম্ভৰ পিছত স্বচালিতভাৱে সংযোগ কৰক

en: Connected
as: সংযুক্ত

en: Connected!
as: সংযোগ কৰা হ'ল !

en: Connected: %(list_of_interface_names)s
as: সংযুক্ত: %(list_of_interface_names)s

en: Connecting
as: সংযোগ কৰা হৈছে

en: Connecting...
as: সংযোগ কৰা হৈছে...

en: Connection failed
as: সংযোগ ব্যৰ্থ

en: Continue
as: আগবাঢ়ক

en: Create a _home directory for this user.
as: এই ব্যৱহাৰকাৰীৰ বাবে এটা ঘৰ ডাইৰেকটৰি সৃষ্টি কৰক (_h)।

en: Create a new %(container_type)s ...
as: এটা নতুন %(container_type)s সৃষ্টি কৰক ...

en: Create new mount points by clicking the '+' button.
as: '+' বুটাম ক্লিক কৰি নতুন মাউন্ট বিন্দু সৃষ্টি কৰক।

en: Create or select %(container_type)s
as: %(container_type)s সৃষ্টি কৰক অথবা বাছক

en: Creating users
as: ব্যৱহাৰকাৰীসমূহ সৃষ্টি কৰক

en: Current layout: '%s'. Add more layouts to enable switching.
as: বৰ্তমান বিন্যাস: '%s'। পৰৱৰ্তী বিন্যাসলৈ যোৱা সামৰ্থবান কৰিবলৈ অধিক বিন্যাস যোগ কৰক।

en: Current layout: '%s'. Click to switch to the next layout.
as: বৰ্তমান বিন্যাস: '%s'। পৰৱৰ্তী বিন্যাসলৈ যাবলে ক্লিক কৰক।

en: Custom partitioning selected
as: স্বনিৰ্বাচিত বিভাজন নিৰ্বাচন কৰা হৈছে

en: Custom software selected
as: স্বনিৰ্বাচিত চফ্টৱেৰ নিৰ্বাচন কৰা হৈছে

en: DATA
as: তথ্য

en: DATE & TIME
as: তাৰিখ আৰু সময়

en: DATE & _TIME
as: তাৰিখ আৰু সময় (_T)

en: DEFAULT TITLE
as: অবিকল্পিত শীৰ্ষক

en: DISK ENCRYPTION PASSPHRASE
as: ডিস্ক ইনক্ৰিপষণ পাচফ্ৰেইছ

en: DISPLAY variable not set. Starting text mode.
as: DISPLAY চলকৰ মান নিৰ্ধাৰণ কৰা নহয়। টেক্সট অৱস্থাত আৰম্ভ কৰা হৈছে।

en: DISTRIBUTION INSTALLATION
as: বিতৰন ইনস্টলেষণ

en: D_evice:
as: ডিভাইচ (_e):

en: Default HUB title
as: অবিকল্পিত HUB শীৰ্ষক

en: Default Route
as: অবিকল্পিত পথ

en: Default spoke title
as: অবিকল্পিত স্পৌক শীৰ্ষক

en: Delete
as: মচি পেলাওক

en: Delete _all
as: সকলো মচি পেলাওক _a

en: Delete _all other filesystems in the %s root as well.
as: %s ৰুটতো অন্য সকলো ফাইলচিস্টেম মচি পেলাওক (_a)।

en: Description
as: বিৱৰণ

en: Description goes here.
as: বিৱৰণ ইয়াত যাব

en: Device Name
as: ডিভাইচৰ নাম

en: Device configuration
as: ডিভাইচৰ সংৰূপ

en: Device description
as: ডিভাইচৰ বিৱৰণ

en: Device reconfiguration failed. Click for details.
as: ডিভাইচ পুনৰ সংৰূপ ব্যৰ্থ হল। বিৱৰণৰ বাবে ক্লিক কৰক।

en: Device reformat request failed. Click for details.
as: ডিভাইচ পুনৰ ফৰমেট অনুৰোধ ব্যৰ্থ হল। বিৱৰণৰ বাবে ক্লিক কৰক।

en: Device removal request failed. Click for details.
as: ডিভাইচ অপসাৰণ অনুৰোধ ব্যৰ্থ হল। বিৱৰণ বাবে ক্লিক কৰক।

en: Device resize request failed. Click for details.
as: ডিভাইচ পুনৰ আকাৰ অনুৰোধ ব্যৰ্থ হল। বিৱৰণ বাবে ক্লিক কৰক।

en: Device:
as: ডিভাইচ:

en: Device: %s
as: ডিভাইচ: %s

en: Devices of type %s require a valid RAID level selection.
as: ধৰণ %s ডিভাইচসমূহৰ এটা বৈধ RAID স্তৰ নিৰ্বাচনৰ প্ৰয়োজন।

en: Disconnected
as: বিচ্ছিন্নিত

en: Disconnecting
as: বিচ্ছিন্ন কৰা হৈছে

en: Disconnecting...
as: বিচ্ছিন্ন কৰা হৈছে...

en: Discovering iSCSI targets.  This may take a moment...
as: iSCSI লক্ষ্যবোৰ খোজ কৰা হৈছে।  ই কিছু সময় ল'ব পাৰে...

en: Discovering realm to join
as: অংশগ্ৰহণ কৰিবলে ৰাজত্ব খোজ কৰা হৈছে

en: Disk
as: ডিস্ক

en: Disk summary goes here
as: ডিস্কৰ সাৰাংশ ইয়াত আহিব

en: Disks left unselected here will not be touched.
as: ইয়াত অনিৰ্বাচিত এৰা ডিস্কসমূহ স্পৰ্শ কৰা নহব।

en: Do you really want to quit?
as: আপুনি সঁচাকৈ প্ৰস্থান কৰিব বিচাৰে নেকি?

en: Don't install the latest available software _updates. Install the default versions provided by the install source above.
as: শেহতীয়াভাৱে উপলব্ধ চফ্টৱেৰ আপডেইটসমূহ ইনস্টল নকৰিব (_u)।  ওপৰত থকা ইনস্টল উৎস দ্বাৰা প্ৰদান কৰা অবিকল্পিত সংস্কৰণসমূহ ইনস্টল কৰক।

en: Downloading %(url)s (%(pct)d%%)
as: %(url)s (%(pct)d%%) ডাউনল'ড কৰা হৈছে

en: Downloading group metadata...
as: দল মেটাডাটা ডাউনল'ড কৰা হৈছে...

en: Downloading package metadata...
as: পেকেইজ মেটাডাটা ডাউনল'ড কৰা হৈছে...

en: Empty
as: ৰিক্ত

en: Enabled
as: সামৰ্থবান

en: Encrypt
as: ইনক্ৰিপ্ট কৰক

en: Enter new value for '%s' and press enter
as: '%s' ৰ বাবে নতুন মান সুমুৱাওক আৰু enter টিপক

en: Enterprise
as: এন্টাৰপ্ৰাইজ

en: Error
as: ভুল

en: Error checking software dependencies
as: চফ্টৱেৰ নিৰ্ভৰতাসমূহ নীৰিক্ষণ কৰোতে ত্ৰুটি

en: Error checking software dependencies.  Click for details.
as: চফ্টৱেৰ নিৰ্ভৰতাসমূহ নীৰিক্ষণ কৰোতে ত্ৰুটি।   বিৱৰণৰ বাবে ক্লিক কৰক।

en: Error checking software selection
as: চফ্টৱেৰ নিৰ্বাচন নীৰিক্ষণ কৰোতে ত্ৰুটি

en: Error checking storage configuration
as: সংৰক্ষণ সংৰূপ নীৰিক্ষণ কৰোতে ত্ৰুটি

en: Error checking storage configuration.  Click for details.
as: সংৰক্ষণ সংৰূপ নীৰিক্ষণ কৰোতে ত্ৰুটি।   বিৱৰণৰ বাবে ক্লিক কৰক।

en: Error downloading package metadata
as: পেকেইজ মেটাডাটা ডাউনল'ড কৰোতে ত্ৰুটি

en: Error downloading package metadata...
as: পেকেইজ মেটাডাটা ডাউনল'ড কৰোতে ত্ৰুটি...

en: Error setting up software source
as: চফ্টৱেৰ উৎস সংস্থাপন কৰোতে ত্ৰুটি

en: Escrow certificate %s requires the network.
as: Escrow প্ৰমাণপত্ৰ %s ৰ নেটৱাৰ্কৰ প্ৰয়োজন।

en: Ethernet
as: ইথাৰনেট

en: Example:
as: উদাহৰণ:

en: Exit
as: প্ৰস্থান

en: Failed to add new device. Click for details.
as: নতুন ডিভাইচ যোগ কৰিবলে ব্যৰ্থ। বিৱৰণৰ বাবে ক্লিক কৰক।

en: Failed to save storage configuration...
as: সংৰক্ষণ সংৰূপ সংৰক্ষণ কৰিবলে ব্যৰ্থ...

en: Failed to set up installation source
as: ইনস্টলেষণ উৎস সংস্থাপন কৰিবলে ব্যৰ্থ

en: Failed to set up installation source. Check the source address.
as: ইনস্টলেষণ উৎস সংস্থাপন কৰিবলে ব্যৰ্থ। উৎস ঠিকনা নিৰীক্ষণ কৰক।

en: Failed to set up installation source; check the repo url
as: ইনস্টলেষণ উৎস সংস্থাপন কৰিবলে ব্যৰ্থ; ভঁৰালৰ url নীৰিক্ষণ কৰক

en: Failed to set up installation source; check the repo url and proxy settings
as: ইনস্টলেষণ উৎস সংস্থাপন কৰিবলে ব্যৰ্থ; ভঁৰাল url আৰু প্ৰক্সি সংহতিসমূহ নীৰিক্ষণ কৰক

en: Failed to unlock encrypted block device. Click for details
as: ইনক্ৰিপ্টেড খণ্ড ডিভাইচ আনলক কৰিবলে ব্যৰ্থ। বিৱৰণসমূহৰ বাবে ক্লিক কৰক

en: Fair
as: ভাল

en: Fatal Error
as: মাৰাত্মক ত্ৰুটি

en: Filesystem
as: ফাইলচিস্টেম

en: Firmware _RAID
as: ফাৰ্মৱেৰ RAID (_R)

en: Firmware missing
as: ফাৰ্মৱেৰ সন্ধানহিন

en: Fixed
as: নিৰ্ধাৰিত

en: Free
as: মুক্ত

en: Free space available for use.
as: ব্যৱহাৰৰ বাবে উপলব্ধ খালি ঠাই।

en: Free space unavailable but reclaimable from existing partitions.
as: খালি ঠাই উপলব্ধ নাই কিন্তু স্থায়ী বিভাজনসমূহৰ পৰা প্ৰাপ্ত কৰিব পাৰি।

en: Full name cannot contain colon characters
as: সম্পূৰ্ণ নামত কলন আখৰসমূহ থাকিব নোৱাৰিব

en: Gateway
as: গেইটৱে

en: Generating initramfs
as: initramfs সৃজন কৰা

en: Generating updated storage configuration
as: আপডেইটেড সংৰক্ষণ সংৰূপ সৃজন কৰা হৈছে

en: Giving up attempting to connect after %d try!
     | Giving up attempting to connect after %d tries!
as[0]: %d চেষ্টাৰ পিচত সংযোগ কৰাৰ চেষ্টা বাদ দিয়া হব!
as[1]: %d চেষ্টাৰ পিচত সংযোগ কৰাৰ চেষ্টা বাদ দিয়া হব!

en: Good
as: ভাল

en: Graphical installation is not available. Starting text mode.
as: চিত্ৰাঙ্কিত ইনস্টল ব্যৱস্থা উপস্থিত নাই। টেক্সট অৱস্থা আৰম্ভ কৰা হৈছে।

en: Group Membership
as: দলৰ সদস্যতা

en: Group Name
as: দলৰ নাম

en: Group Password
as: দল পাছৱাৰ্ড

en: HTTP _Proxy
as: HTTP প্ৰক্সি (_P)

en: H_TTPS Proxy
as: HTTP প্ৰক্সি (_T)

en: Hardware Address
as: হাৰ্ডৱেৰ ঠিকনা

en: Help
as: সহায়

en: Here we'll describe how much space is needed for the current software selection.
as: বৰ্তমান চফ্টৱেৰ নিৰ্বাচনৰ বাবে কিমান স্থানৰ প্ৰয়োজন তাৰ বিৱৰণ আমি ইয়াত দিম।

en: Here we'll describe what your options are.
as: ইয়াত আমি বিৱৰণ দিম আপোনাৰ বিকল্পসমূহ কি।

en: Home Directory
as: ঘৰ ডাইৰেকটৰি

en: Home _directory:
as: ঘৰ ডাইৰেকটৰি (_d):

en: Hostname
as: হস্টনাম

en: Hostname cannot be None or an empty string.
as: হস্টনাম ৰিক্ত অথবা এটা ৰিক্ত স্ট্ৰিং হব নোৱাৰিব।

en: Hostname is not valid: %s
as: হস্টনাম বৈধ নহয়: %s

en: Hostname must be 255 or fewer characters in length.
as: হস্টৰ নাম দীৰ্ঘত ২৫৫ বা কমসংখ্যাৰ আখৰৰ হ'ব লাগিব।

en: Hostname must start with a valid character in the ranges 'a-z', 'A-Z', or '0-9'
as: হস্টৰ নাম 'a-z', 'A-Z', বা '0-9' অঞ্চলৰ কোনো বৈধ আখৰৰে আৰম্ভ হ'ব লাগিব।

en: Hostname: %s
as: হস্টনাম: %s

en: Hostnames can only contain the characters 'a-z', 'A-Z', '0-9', '-', or '.', parts between periods must contain something and cannot start or end with '-'.
as: হস্টনামসমূহে কেৱল আখৰ 'a-z', 'A-Z', '0-9', '-', অথবা '.' অন্তৰ্ভুক্ত কৰিব পাৰিব, পিৰিয়ডৰ মাজৰ অংশসমূহে কিবা অন্তৰ্ভুক্ত কৰিব লাগিব আৰু '-' ৰ সৈতে আৰম্ভ অথবা শেষ হব নোৱাৰিব।

en: INSTALLATION DESTINATION
as: ইনস্টলেষণৰ গন্তব্য

en: INSTALLATION OPTIONS
as: ইনস্টলেষণৰ বিকল্পসমূহ

en: INSTALLATION SOURCE
as: ইনস্টলেষণৰ উৎস

en: INSTALLATION SUMMARY
as: ইনস্টলেষণৰ সাৰাংশ

en: INSTALLATION _DESTINATION
as: ইনস্টলেষণ গন্তব্য (_D)

en: IP Address
as: IP ঠিকনা

en: IPv4 Address
as: IPv4 ঠিকনা

en: IPv4 address or %s for DHCP
as: DHCP ৰ বাবে IPv4 ঠিকনা অথবা %s

en: IPv4 gateway
as: IPv4 গেইটৱে

en: IPv4 netmask
as: IPv4 নেটমাস্ক

en: IPv6 Address
as: IPv6 ঠিকনা

en: IPv6 address or %(auto)s for automatic, %(dhcp)s for DHCP, %(ignore)s to turn off
as: স্বচালিতৰ বাবে IPv6 ঠিকনা অথবা %(auto)s, DHCP ৰ বাবে %(dhcp)s, বন্ধ কৰিবলৈ %(ignore)s

en: IPv6 default gateway
as: IPv6 অবিকল্পিত গেইটৱে

en: Identifier
as: পৰিচয়ক

en: Install
as: ইনস্টল

en: Install the live CD to your hard disk
as: লাইভ CD ক আপোনাৰ হাৰ্ড ডিষ্কত ইনস্টল কৰক

en: Install to Hard Drive
as: হাৰ্ড ড্ৰাইভত ইনস্টল কৰক

en: Installation
as: ইনস্টলেষণ

en: Installation requires partitioning of your hard drive. Select what space to use for the install target.
as: ইনস্টলেষণ কৰিবলে আপোনাৰ হাৰ্ড ড্ৰাইভ বিভাজন কৰিব লাগিব।  ইনস্টল লক্ষ্যৰ বাবে কোন স্থান ব্যৱহাৰ কৰা হব  বাছক।

en: Installation source
as: ইনস্টলেষণ উৎস

en: Installation source not set up
as: ইনস্টলেষণ উৎস সংস্থাপন কৰা হোৱা নাই

en: Installing
as: ইনস্টল কৰা হৈছে

en: Installing bootloader
as: বুটল'ডাৰ ইনস্টল কৰা হৈছে

en: Installing software
as: চফ্টৱেৰ ইনস্টল কৰা হৈছে

en: Interconnect
as: আন্তঃসংযোগ

en: Interface
as: আন্তঃপৃষ্ঠ

en: Invalid group name: %s
as: অবৈধ দল নাম: %s

en: Invalid partition size set. Use a valid integer.
as: অবৈধ বিভাজন আকাৰ সংহতি। এটা বৈধ পূৰ্ণসংখ্যা ব্যৱহাৰ কৰক।

en: Invalid timezone
as: অবৈধ সময়অঞ্চল

en: Invalid username
as: অবৈধ ব্যৱহাৰকাৰীনাম

en: Joining realm: %s
as: ৰাজত্বত অংশগ্ৰহণ কৰা হৈছে: %s

en: KEYBOARD LAYOUT
as: কিবৰ্ডৰ বিন্যাস

en: LANGUAGE SUPPORT
as: ভাষাৰ সমৰ্থন

en: LAYOUT SWITCHING OPTIONS
as: বিন্যাস সলনি কৰা বিকল্পসমূহ

en: LOCALIZATION
as: স্থানীয়কৰণ

en: LVM Thin Provisioning
as: LVM পাতল যোগান

en: Label:
as: লেবেল:

en: Label: %s
as: লেবেল: %s

en: Layout switching not configured.
as: বিন্যাস সলনি কৰাটো সংৰূপণ কৰা হোৱা নাই।

en: Local Standard Disks
as: স্থানীয় প্ৰামাণিক ডিস্কসমূহ

en: MANUAL PARTITIONING
as: হস্তচালিত বিভাজন প্ৰক্ৰিয়া

en: MEDIA VERIFICATION
as: মাধ্যমৰ সতা সত্য নিৰূপণ

en: Make this user administrator
as: এই ব্যৱহাৰকাৰীজনক প্ৰশাসক বনাওক

en: Model
as: আৰ্হি

en: More customization options are available
    after creating the mount point below.
as: তলত মাউন্ট বিন্দু সৃষ্টি কৰাৰ পিছত
    অতিৰিক্ত স্বনিৰ্বাচন বিকল্পসমূহ উপলব্ধ।

en: Mountpoint
as: মাউন্টবিন্দু

en: NETWORK CONFIGURATION
as: নেটৱাৰ্ক সংৰূপ

en: NFS mount options
as: NFS মাউন্ট বিকল্পসমূহ

en: NFS server %s
as: NFS চাৰ্ভাৰ %s

en: N_FS mount options:
as: NFS মাউন্ট বিকল্পসমূহ (_F):

en: Name
as: নাম

en: Name of the repository.
as: ভঁৰালৰ নাম।

en: Nameservers (comma separated)
as: নেইমচাৰ্ভাৰসমূহ (কমা পৃথকিত)

en: Network
as: নেটৱাৰ্ক

en: Network Name
as: নেটৱাৰ্কৰ নাম

en: New %(name)s %(version)s Installation
as: নতুন %(name)s %(version)s ইনস্টলেষণ

en: New Device
as: নতুন ডিভাইচ

en: New Selector
as: নতুন নিৰ্বাচক

en: New value
as: নতুন মান

en: No credentials (discovery authentication disabled)
as: কোনো ব্যৱহাৰকাৰী তথ্য নাই (খোজ প্ৰমাণীকৰণ অসামৰ্থবান কৰা হৈছে)

en: No disks detected.  Please shut down the computer, connect at least one disk, and restart to complete installation.
as: কোনো ডিস্ক নিৰ্বাচন কৰা হোৱা নাই। অনুগ্ৰহ কৰি কমপিউটাৰ বন্ধ কৰক, অন্তত এটা ডিস্ক সংযোগ কৰক, আৰু ইনস্টলেষণ সম্পূৰ্ণ কৰিবলে পুনৰাম্ভ কৰক।

en: No disks selected
as: কোনো ডিস্ক নিৰ্বাচন কৰা হোৱা নাই

en: No disks selected.
as: কোনো ডিস্ক নিৰ্বাচন কৰা হোৱা নাই।

en: No disks selected; please select at least one disk to install to.
as: কোনো ডিস্ক নিৰ্বাচন কৰা হোৱা নাই; অনুগ্ৰহ কৰি ইনস্টল কৰিবলে অন্তত এটা ডিস্ক বাছক।

en: No installation source available
as: কোনো ইনস্টল উৎস উপলব্ধ নাই

en: No network devices available
as: কোনো নেটৱাৰ্ক ডিভাইচ উপলব্ধ নাই

en: No user will be created
as: কোনো ব্যৱহাৰকাৰী সৃষ্টি কৰা নহব

en: Node Name
as: ন'ডৰ নাম

en: None
as: কোনো নহয়

en: Not connected
as: সংযুক্ত নহয়

en: Not enough RAM
as: পৰ্যাপ্ত RAM নাই

en: Not enough free space on selected disks.
as: নিৰ্বাচিত ডিস্কসমূহত পৰ্যাপ্ত খালি ঠাই নাই।

en: Not enough space in filesystems for the current software selection. An additional %s is needed.
as: বৰ্তমান চফ্টৱেৰ নিৰ্বাচনৰ বাবে ফাইলচিস্টেমসমূহত পৰ্যাপ্ত স্থান নাই। এটা অতিৰিক্ত %s ৰ প্ৰয়োজন।

en: Not resizeable
as: পুনৰ আকাৰ দিব নোৱাৰি

en: Note:  The settings you make on this screen will not be applied
    until you click on the main menu's 'Begin Installation' button.
as: টোকা:  আপুনি এই পৰ্দাত কৰা সংহতিসমূহ প্ৰয়োগ কৰা নহব যেতিয়ালৈকে
    আপুনি মূখ্য মেনু 'ইনস্টলেষণ আৰম্ভ কৰক' বুটাম ক্লিক নকৰে।

en: Nothing here yet.
as: ইয়াত এতিয়াও একো নাই।

en: Nothing selected
as: একো নিৰ্বাচন কৰা হোৱা নাই

en: OK
as: ঠিক অাছে

en: Optional proxy password.
as: বৈকল্পিক প্ৰক্সি পাছৱাৰ্ড।

en: Optional proxy username.
as: বৈকল্পিক প্ৰক্সি ব্যৱহাৰকাৰীনাম।

en: Or, assign new mount points to existing partitions after selecting them below.
as: অথবা, তলত নিৰ্বাচন কৰি স্থায়ী বিভাজনসমূহলে নতুন মাউন্ট বিন্দু ধাৰ্য্য কৰক।

en: Order
as: ক্ৰম

en: PRE-RELEASE / TESTING
as: পূৰ্ব-উন্মোচন/পৰিক্ষণ

en: Parent
as: উপধায়ক

en: Partition Scheme Options
as: বিভাজন আঁচনি বিকল্পসমূহ

en: Pass_word:
as: পাছৱাৰ্ড (_w):

en: Passphrases do not match.
as: পাচফ্ৰেইছসমূহ মিল নাখায়।

en: Password
as: পাছৱাৰ্ড

en: Password (confirm):
as: পাছৱাৰ্ড (সুনিশ্চিত কৰক):

en: Password is not set.
as: পাছৱাৰ্ড সংহতি কৰা হোৱা নাই।

en: Password is set.
as: পাছৱাৰ্ড সংহতি কৰা আছে।

en: Password set.
as: পাছৱাৰ্ড সংহতি কৰা আছে।

en: Password:
as: পাছৱাৰ্ড:

en: Passwords do not match!
as: পাছৱাৰ্ডসমূহ মিল নাখায়!

en: Passwords or encryption keys are required to access
    the wireless network
as: বেতাঁৰ নেটৱাৰ্ক অভিগম কৰিবলে⏎
    পাছৱাৰ্ড অথবা ইনক্ৰিপষণ কি'সমূহৰ প্ৰয়োজন

en: Passwords or encryption keys are required to access
    the wireless network '%(network_id)s'.
as: বেতাঁৰ নেটৱাৰ্ক '%(network_id)s' অভিগম কৰিবলে⏎
    পাছৱাৰ্ড অথবা ইনক্ৰিপষণ কি'সমূহৰ প্ৰয়োজন।

en: Paths
as: পথবোৰ

en: Performing post-installation setup tasks
as: পস্ট-ইন্টলেষণ সংস্থাপন কাৰ্য্যসমূহ পৰিৱেশন কৰা হৈছে

en: Please complete all spokes before continuing
as: অনুগ্ৰহ কৰি আগবঢ়াৰ আগত সকলো স্পৌক সম্পূৰ্ণ কৰক

en: Please complete items marked with this icon before continuing to the next step.
as: অনুগ্ৰহ কৰি পৰৱৰ্তী স্তৰত আগবঢ়াৰ আগত এই আইকনৰ সৈতে চিহ্নিত বস্তুবোৰ সম্পূৰ্ণ কৰক।

en: Please create a name for this %(container_type)s and select at least one disk below.
as: অনুগ্ৰহ কৰি এই %(container_type)s ৰ বাবে এটা নাম সৃষ্টি কৰক আৰু তলত অন্তত এটা ডিস্ক বাছক।

en: Please create a name for this container and select at least one disk below.
as: অনুগ্ৰহ কৰি এই বৈয়ামৰ বাবে এটা নাম সৃষ্টি কৰক আৰু তলত অন্তত এটা ডিস্ক বাছক।

en: Please enter a valid mountpoint.
as: অনুগ্ৰহ কৰি এটা বৈধ মাউন্টবিন্দু সুমুৱাওক।

en: Please enter a valid name.
as: অনুগ্ৰহ কৰি এটা বৈধ নাম সুমুৱাওক।

en: Please manually connect your vnc client to %s to begin the install.
as: ইনস্টল আৰম্ভ কৰিব'লৈ অনুগ্ৰহ কৰি %s লৈ আপোনাৰ vnc গ্ৰাহকক নিজে সংযোগ কৰক।

en: Please manually connect your vnc client to <IP ADDRESS>:%s to begin the install. Switch to the shell (Ctrl-B 2) and run 'ip addr' to find the <IP ADDRESS>.
as: ইনস্টল আৰম্ভ কৰিবলে অনুগ্ৰহ কৰি আপোনাৰ vnc ক্লাএন্টক হস্তচালিতভাৱে <IP ADDRESS>:%s ৰ সৈতে সংযুক্ত কৰক। শ্বেললে যাওক (Ctrl-B 2) আৰু <IP ADDRESS> জানিবলে 'ip addr' চলাওক।

en: Please provide VNC password. You will have to type it twice. 
    Leave blank for no password
as: অনুগ্ৰহ কৰি VNC পাছৱাৰ্ড প্ৰদান কৰক। আপুনি ইয়াক দুবাৰ টাইপ কৰিব লাগিব।  
    কোনো পাছৱাৰ্ড নিদিলে খালি এৰক

en: Please respond 'yes' or 'no':
as: অনুগ্ৰহ কৰি 'yes' বা 'no' প্ৰতিক্ৰিয়া কৰক:

en: Please select new root password. You will have to type it twice.
as: অনুগ্ৰহ কৰি নতুন ৰুট পাছৱাৰ্ড বাছক। আপুনি ইয়াক দুবাৰ টাইপ কৰিব লাগিব।

en: Please select the network interface which is connected to your FCoE switch.
as: অনুগ্ৰহ কৰি আপোনাৰ FCoE চুইচৰ সৈতে প্ৰসংগ নেটৱাৰ্ক আন্তঃপৃষ্ঠ বাছক।

en: Please select the timezone.
    Use numbers or type names directly [b to region list, q to quit]:
as: অনুগ্ৰহ কৰি সময়অঞ্চল বাছক।
    নম্বৰসমূহ ব্যৱহাৰ কৰক অথবা নামসমূহ প্ৰত্যক্ষভাৱে টাইপ কৰক [অঞ্চল তালিকাৰ বাবে b, প্ৰস্থান কৰিবলে q]:

en: Please ssh install@%s to begin the install.
as: ইনস্টল আৰম্ভ কৰিবলে অনুগ্ৰহ কৰি ssh install@%s কৰক।

en: Please ssh install@<host> to continue installation.
as: ইনস্টলেষণ চলাই থাকিবলে অনুগ্ৰহ কৰি ssh install@<host>।

en: Please use the live desktop environment's tools for customizing your network configuration.  You can set the hostname here.
as: আপোনাৰ নেটৱাৰ্ক সংৰূপ স্বনিৰ্বাচন কৰিবলে অনুগ্ৰহ কৰি জীৱন্ত ডেস্কটপ পৰিৱেশৰ সঁজুলিসমূহ ব্যৱহাৰ কৰক। আপুনি হস্টনামসমূহ ইয়াত সংহতি কৰিব পাৰিব।

en: Please wait... software metadata still loading.
as: অনুগ্ৰহ কৰি অপেক্ষা কৰক... চফ্টৱেৰ মেটাডাট এতিয়াও ল'ড হৈ আছে।

en: Port
as: পোৰ্ট

en: Port / Target / LUN #
as: পোৰ্ট / লক্ষ্য / LUN #

en: Preparing to install
as: ইনস্টলৰ প্ৰস্তুতি

en: Preparing transaction from installation source
as: ইনস্টল উৎসস্থলৰ পৰা তথ্য বিনিময়ৰ প্ৰস্তুতি চলিছে

en: Preserve
as: সংৰক্ষণ কৰক

en: Preserve _all
as: সকলো সংৰক্ষণ কৰক _a

en: Press enter to exit.
as: প্ৰস্থান কৰিবলে enter টিপক।

en: Pressing 'OK' below will take you to the disk selection screen where you will need to re-select your disks.
as: 'ঠিক আছে' টিপিলে আপোনাক ডিস্ক নিৰ্বাচন পৰ্দাত লৈ যোৱা হব যত আপুনি আপোনাৰ ডিস্কসমূহ পুনৰ-নিৰ্বাচন কৰিব লাগিব।

en: Probing storage...
as: সংৰক্ষণ বিশ্লেষণ কৰা হৈছে...

en: Processing...
as: প্ৰক্ৰিয়াকৰণ কৰা হৈছে...

en: Progress
as: প্ৰগ্ৰতি

en: Protocol for the repository URL.
as: ভঁৰাল URL ৰ বাবে প্ৰটোকল।

en: Provider
as: প্ৰদানকাৰী

en: Question
as: প্ৰশ্ন

en: RAID Level:
as: RAID ৰ স্তৰ:

en: RAID sets that contain '%(desc)s' must have one of the following device types: %(types)s.
as: RAID সংহতিসমূহ যি '%(desc)s' অন্তৰ্ভুক্ত কৰে সিহতৰ নিম্নলিখিত ডিভাইচ ধৰণসমূহৰ যিকোনো এটা থাকিব লাগিব: %(types)s।

en: RAID sets that contain '%(desc)s' must have one of the following metadata versions: %(metadata_versions)s.
as: RAID সংহতিসমূহ যি '%(desc)s' অন্তৰ্ভুক্ত কৰে সিহতৰ নিম্নলিখিত মেটাডাটা সংস্কৰণসমূহৰ এটা থাকিব লাগিব: %(metadata_versions)s।

en: RAID sets that contain '%(desc)s' must have one of the following raid levels: %(raid_level)s.
as: RAID সংহতিসমূহ যি '%(desc)s' অন্তৰ্ভুক্ত কৰে তাৰ নিম্নলিখিত raid স্তৰসমূহৰ এটা থাকিব লাগিব: %(raid_level)s।

en: RAID0 <span foreground="grey">(Performance)</span>
as: RAID0 <span foreground="grey">(পৰিৱেশন)</span>

en: RAID1 <span foreground="grey">(Redundancy)</span>
as: RAID1 <span foreground="grey">(অতিৰিক্ততা)</span>

en: RAID10 <span foreground="grey">(Performance, Redundancy)</span>
as: RAID10 <span foreground="grey">(পৰিৱেশন, অতিৰিক্ততা)</span>

en: RAID4 <span foreground="grey">(Error Checking)</span>
as: RAID4 <span foreground="grey">(ত্ৰুটি নিৰীক্ষণ)</span>

en: RAID5 <span foreground="grey">(Distributed Error Checking)</span>
as: RAID5 <span foreground="grey">(বিতৰিত ত্ৰুটি নিৰীক্ষণ)</span>

en: RAID6 <span foreground="grey">(Redundant Error Checking)</span>
as: RAID6 <span foreground="grey">(অতিৰিক্ত ত্ৰুটি নিৰীক্ষণ)</span>

en: RECLAIM DISK SPACE
as: ডিস্ক স্থান পুনৰুদ্ধাৰ কৰক

en: RESCAN DISKS
as: ডিস্কসমূহ পুনৰস্কেন কৰক

en: ROOT PASSWORD
as: ৰুট পাছৱাৰ্ড

en: Read-Only
as: অকল পঢ়ক

en: Reclaimable Space
as: পুনৰুদ্ধাৰ কৰিব পৰা ঠাই

en: Reload storage configuration from disk.
as: ডিস্কৰ পৰা সংৰক্ষণৰ সংৰূপ পুনৰ ল'ড কৰক।

en: Remove the selected mountpoint(s).
as: নিৰ্বাচিত মাউন্টবিন্দু(সমূহ) আতৰাওক।

en: Remove the selected repository.
as: নিৰ্বাচিত ভঁৰাল আতৰাওক।

en: Replace Existing Linux system(s)
as: স্থায়ী Linux চিস্টেম(সমূহ) প্ৰতিস্থাপন কৰক

en: Repo URL
as: ভঁৰালৰ URL

en: Repo URL set to: %s
as: ভঁৰাল URL সংহিত: %s

en: Require a password to use this account
as: এই একাওন্ট ব্যৱহাৰ কৰিবলে এটা পাছৱাৰ্ডৰ প্ৰয়োজন

en: Rescue
as: উদ্ধাৰ

en: Rescue Mode
as: উদ্ধাৰ পদ্ধতি

en: Restoring hardware time...
as: হাৰ্ডৱেৰ সময় পুনৰুদ্ধাৰ কৰা হৈছে...

en: Retry _Log In
as: লগ ইন কৰাৰ পুনৰ চেষ্টা কৰক (_L)

en: Reverse CHAP Pass_word:
as: উলোটা CHAP পাছৱাৰ্ড (_w):

en: Reverse CHAP User_name:
as: উলোটা CHAP ব্যৱহাৰকাৰীনাম (_n):

en: Root account is disabled
as: ৰুট একাওন্ট অসামৰ্থবান

en: Root account is disabled.
as: ৰুট একাওন্ট অসামৰ্থবান।

en: Root password is not set
as: ৰুট পাছৱাৰ্ড সংহতি কৰা হোৱা নাই

en: Root password is set
as: ৰুট পাছৱাৰ্ড সংহতি কৰা আছে।

en: Run %s to unmount the system when you are finished.
as: চিস্টেমটো আনমাউন্ট কৰিবলে %s চলাওক যেতিয়া আপোনাৰ কাম সমপূৰ্ণ হৈ যাব।

en: Running post-installation scripts
as: পস্ট-ইন্টলেষণ স্ক্ৰিপ্টসমূহ চলোৱা হৈছে

en: Running pre-installation scripts
as: ইনস্টলৰ প্ৰাক্কালৰ স্ক্ৰিপ্ট সঞ্চালিত হৈছে

en: SELECTED DISKS
as: নিৰ্বাচিত ডিস্কসমূহ

en: SOFTWARE
as: চফ্টৱেৰ

en: SOFTWARE SELECTION
as: চফ্টৱেৰ নিৰ্বাচন

en: SPOKE NAME
as: স্পৌক নাম

en: SUMMARY OF CHANGES
as: পৰিবৰ্তনসমূহৰ সাৰাংশ

en: SYSTEM
as: চিস্টেম

en: Saving storage configuration...
as: সংগ্ৰহৰ সংৰূপ সংৰক্ষণ কৰা হৈছে...

en: Scanning disks.  This may take a moment...
as: ডিস্কসমূহ স্কেন কৰা হৈছে।   ই কিছু সময় লব পাৰে...

en: Search Results:
as: সন্ধানৰ ফলাফলসমূহ:

en: Search _By:
as: চিহ্নিত বস্তু দ্বাৰা সন্ধান কৰক (_B):

en: Security
as: সুৰক্ষা

en: Security Key
as: সুৰক্ষা কি'

en: Select a partition scheme configuration.
as: এটা বিভাজন আঁচনি সংৰূপ বাছক।

en: Select additional language support to be installed:
as: ইনস্টল কৰিব বিচৰা অতিৰিক্ত ভাষাৰ সমৰ্থন বাছক:

en: Select one or more disks this device may reside on.
as: এই ডিস্ক থকা এটা বা অধিক ডিস্ক বাছক।

en: Select the device(s) you'd like to install to.  They will be left untouched until you click on the main menu's "Begin Installation" button.
as: ডিভাইচ(সমূহ) য'লৈ ইনস্টল কৰিব বাছক।   সিহতক স্পৰ্শ কৰা নহব যেতিয়ালৈকে আপুনি মূখ্য মেনুৰ "ইনস্টলেষণ আৰম্ভ কৰক" বুটাম ক্লিক নকৰে।

en: Selected Device
as: নিৰ্বাচিত ডিভাইচ

en: Set hostname
as: হস্টনাম সংহতি কৰক

en: Setting up installation source...
as: ইনস্টলেষণ উৎস সংস্থাপন কৰা হৈছে...

en: Setting up the installation environment
as: ইনস্টল পৰিৱেশ সংহতি কৰা হৈছে

en: Show Only _Devices Containing:
as: কেৱল চিহ্নিত বস্তু অন্তৰ্ভুক্ত কৰা ডিভাইচসমূহ দেখুৱাওক (_D):

en: Show Only _Devices From:
as: কেৱল চিহ্নিত স্থানৰ পৰা ডিভাইচসমূহ দেখুৱাওক (_D):

en: Show Only _Devices With:
as: কেৱল চিহ্নিত বস্তু থকা ডিভাইচসমূহ দেখুৱাওক (_D):

en: Shrink
as: সংকোচিত কৰক

en: Si_ze policy:
as: আকাৰ নীতি (_z):

en: Skip
as: এৰি যাওক

en: Slaves
as: স্লেইভবোৰ

en: Software selection
as: চফ্টৱেৰ নিৰ্বাচন

en: Source changed - please verify
as: উৎস পৰিবৰ্তন হৈছে - অনুগ্ৰহ কৰি সতাসত্য নিৰূপণ কৰক

en: Specialized & Network Disks
as: বিশেষ আৰু নেটৱাৰ্ক ডিস্কসমূহ

en: Specified name %s already in use.
as: ধাৰ্য্যত নাম %s ইতিমধ্যে ব্যৱহৃত।

en: Specify Repo Options
as: ভঁৰালৰ বিকল্পসমূহ ধাৰ্য্য কৰক

en: Specify a _group ID manually:
as: এটা দল ID হস্তচালিতভাৱে ধাৰ্য্য কৰক (_g):

en: Specify a _user ID manually:
as: এটা ব্যৱহাৰকাৰী ID হস্তচালিতভাৱে ধাৰ্য্য কৰক (_u):

en: Speed
as: গতি

en: Standard Partition
as: প্ৰামাণিক বিভাজন

en: Start VNC
as: VNC আৰম্ভ কৰক

en: Starting Install to Hard Drive
as: হাৰ্ড ড্ৰাইভলে ইনস্টল আৰম্ভ কৰা হৈছে

en: Starting VNC...
as: VNC আৰম্ভ কৰা হৈছে...

en: Starting automated install
as:  স্বচালিত ইনস্টল আৰম্ভ কৰা হৈছে

en: Starting package installation process
as: পেকেইজ ইনস্টল প্ৰক্ৰিয়া আৰম্ভ কৰা হৈছে

en: Status unknown
as: অৱস্থা অজ্ঞাত

en: Status unknown (missing)
as: অৱস্থা অজ্ঞাত (সন্ধানহিন)

en: Storage configuration reset due to unrecoverable error. Click for details.
as: সংৰক্ষণ সংৰূপ উদ্ধাৰ কৰিব নোৱাৰি ত্ৰুটিৰ বাবে পুনৰ সংহতি হল। বিৱৰণৰ বাবে ক্লিক কৰক।

en: Strong
as: শক্তিশালী

en: Subnet Mask
as: চাবনেট মাস্ক

en: System to Rescue
as: উদ্ধাৰৰ বাবে চিস্টেম

en: Target
as: লক্ষ্য

en: Target WWID
as: লক্ষ্য WWID

en: Testing layouts configuration not available.
as: পৰিক্ষণ বিন্যাস সংৰূপ উপলব্ধ নাই।

en: Text mode provides a limited set of installation options. It does not offer custom partitioning for full control over the disk layout. Would you like to use VNC mode instead?
as: লিখনী অৱস্থায় এটা সীমিত ইনস্টল বিকল্পসমূহৰ সংহতি দেখুৱায়। ই আপোনাক ডিস্ক বিন্যাসৰ বাবে সম্পূৰ্ণ নিয়ন্ত্ৰণৰ কাৰণে স্বনিৰ্বাচিত বিভাজন প্ৰদান নকৰে। আপুনি ইয়াৰ পৰিৱৰ্তে VNC অৱস্থা ব্যৱহাৰ কৰিব বিচাৰে নেকি?

en: That mount point is already in
    use.  Try something else?
as: সেই মাউন্ট বিন্দু ইতিমধ্যে ব্যৱহৃত।
    অন্য কিবা চেষ্টা কৰিব?

en: That mount point is already in use. Try something else?
as: সেই মাউন্ট বিন্দু ইতিমধ্যে ব্যৱহৃত। অন্য কিবা চেষ্টা কৰিব?

en: That mount point is invalid. Try something else?
as: সেই মাউন্ট বিন্দু অবৈধ। অন্য কিবা চেষ্টা কৰিব?

en: That name is invalid. Try something else?
as: সেই নামটো অবৈধ। অন্য এটা চেষ্টা কৰি চাবনে?

en: The %(product_name)s graphical installer requires %(needed_ram)s MB of memory, but you only have %(total_ram)s MB.
as: %(product_name)s গ্ৰাফিকেল ইনস্টলাৰৰ %(needed_ram)s MB মেমৰিৰ প্ৰয়োজন, কিন্তু আপোনাৰ কেৱল %(total_ram)s MB মেমৰি আছে।

en: The 'boot' area on your computer is where files needed
    to start the operating system are stored.
as: আপোনাৰ কমপিউটাৰৰ 'boot' স্থান হল যত অপাৰেটিং চিস্টেম
    আৰম্ভ কৰিবলে প্ৰয়োজনীয় ফাইলসমূহ সংৰক্ষণ কৰা হয়।

en: The 'home' area on your computer is where all your personal
    data is stored.
as: আপোনাৰ কমপিউটাৰৰ 'home' স্থান হল যত আপোনাৰ সকলো ব্যক্তিগত
    তথ্য সংৰক্ষণ কৰা হয়।

en: The 'root' area on your computer is where core system
    files and applications are stored.
as: আপোনাৰ কমপিউটাৰৰ 'root' স্থান হল যত কেন্দ্ৰীয় চিস্টেম ফাইল আৰি এপ্লিকেচনসমূহ
    সংৰক্ষণ কৰা হয়।

en: The 'swap' area on your computer is used by the operating
    system when running low on memory.
as: আপোনাৰ কমপিউটাৰৰ 'swap' স্থান মেমৰি কম থকা অৱস্থাত অপাৰেটিং
    চিস্টেম দ্বাৰা ব্যৱহাৰ কৰা হৈছে।

en: The BIOS boot partition is required to enable booting
    from GPT-partitioned disks on BIOS hardware.
as: বুটিং সামৰ্থবান কৰিবলে BIOS হাৰ্ডৱেৰত GPT-বিভাজিত ডিস্কসমূহৰ পৰা
    BIOS বুট বিভাজনৰ প্ৰয়োজন।

en: The PReP boot partition is required as part of the
    bootloader configuration on some PPC platforms.
as: PRep বুট বিভাজনক কিছুমান PPC প্লেটফৰ্মত বুটল'ডাৰ সংৰূপৰ এটা অংশ
    হিচাপে প্ৰয়োজন হয়।

en: The RAID level you have selected (%(level)s) requires more disks (%(min)d) than you currently have selected (%(count)d).
as: আপুনি নিৰ্বাচন কৰা RAID স্তৰ (%(level)s) ৰ আপুনি বৰ্তমানে নিৰ্বাচন কৰা (%(count)d) ত কে অধিক ডিস্ক(%(min)d) ৰ প্ৰয়োজন।

en: The VNC server is now running.
as: VNC চাৰ্ভাৰ এতিয়া চলি আছে।

en: The following error occurred discovering iSCSI targets.  Please double check your authorization information and try again.
as: iSCSI লক্ষ্যবোৰ খোজ কৰোতে নিম্নলিখিত ত্ৰুটি দেখা দিলে।  অনুগ্ৰহ কৰি আপোনাৰ প্ৰমাণীকৰণ তথ্য আকৌ নীৰিক্ষণ কৰক আৰু পুনৰ চেষ্টা কৰক।

en: The following error occurred logging into the selected iSCSI node.  Please double check your authorization information and try again
as: নিৰ্বাচিত iSCSI ন'ডত লগিন কৰোতে নিম্নলিখিত ত্ৰুটি দেখা দিলে।  অনুগ্ৰহ কৰি আপোনাৰ প্ৰমাণীকৰণ তথ্য আকৌ নীৰিক্ষণ কৰক আৰু পুনৰ চেষ্টা কৰক।

en: The following error occurred while attempting to add an FCoE SAN.  Please check your configuration and try again
as: এটা FCoE SAN যোগ কৰোতে নিম্নলিখিত ত্ৰুটি দেখা দিলে।  অনুগ্ৰহ কৰি আপোনাৰ সংৰূপ পৰিক্ষা কৰক আৰু পুনৰ চেষ্টা কৰক

en: The following error was encountered while downloading the escrow certificate:
    
    %s
as: escrow প্ৰমাণপত্ৰ ডাউনল'ড কৰোতে নিম্নলিখীত ত্ৰুটি হৈছিল:
    
    %s

en: The following errors were encountered when checking your storage configuration.  You can modify your storage layout or quit the installer.
as: আপোনাৰ সংৰক্ষণ সংৰূপ নীৰিক্ষণ কৰোতে নিম্নলিখিত ত্ৰুটিসমূহ পোৱা গৈছিল। আপুনি আপোনাৰ সংৰক্ষণ বিন্যাস পৰিবৰ্তন কৰিব পাৰে অথবা ইনস্টলাৰ প্ৰস্থান কৰিব পাৰে।

en: The following nodes were discovered using the iSCSI initiator <b>%(initiatorName)s</b> using the target IP address <b>%(targetAddress)s</b>.  Please select which nodes you wish to log into:
as: iSCSI initiator খোজ কৰি নিম্নলিখিত ন'ডসমূহ খোজ কৰা হৈছিল <b>%(initiatorName)s</b> লক্ষ্য IP ঠিকনা ব্যৱহাৰ কৰি<b>%(targetAddress)s</b>।  অনুগ্ৰহ কৰি আপুনি লগিন কৰিব বিচৰা ন'ডসমূহ বাছক:

en: The following software marked for installation has errors.  This is likely caused by an error with
    your installation source.  You can change your installation source or quit the installer.
as: ইনস্টলেষণৰ বাবে চিহ্নিত নিম্নলিখিত চফ্টৱেৰত ত্ৰুটি আছে।   ই সম্ভবত আপোনাৰ ইনস্টল উৎসৰ সৈতে এটা ত্ৰুটিৰ বাবে হৈছে।
    আপুনি আপোনাৰ ইনস্টলেষণ উৎস পৰিবৰ্তন কৰিব পাৰে অথবা ইনস্টলাৰ প্ৰস্থান কৰক।

en: The following warnings were encountered when checking your storage configuration.  These are not fatal, but you may wish to make changes to your storage layout.
as: আপোনাৰ সংৰক্ষণ সংৰূপ নীৰিক্ষণ কৰোতে নিম্নলিখিত সতৰ্কবাৰ্তা পোৱা গৈছিল।   এইবোৰ মাৰাত্মক নহয়, কিন্তু আপুনি বিচাৰিলে আপোনাৰ সংৰক্ষণ বিন্যাস পৰিবৰ্তন কৰিব পাৰে।

en: The password is empty.
as: পাছৱাৰ্ড ৰিক্ত।

en: The password is set.
as: পাছৱাৰ্ড সংহতি কৰা আছে।

en: The password must be at least six characters long.
as: পাছৱাৰ্ড অতি কমেও ৬টা আখৰ দীঘল হ'ব লাগে।

en: The password was set by kickstart.
as: পাছৱাৰ্ড kickstart দ্বাৰা সংহতি কৰা হৈছিল।

en: The password you have provided is weak. You will have to press Done twice to confirm it.
as: আপুনি প্ৰদান কৰা পাছৱাৰ্ড দূৰ্বল। আপুনি ইয়াক সুনিশ্চিত কৰিবলে কৰা হল দুবাৰ টিপিব লাগিব।

en: The password you have provided is weak: %s. You will have to press Done twice to confirm it.
as: আপুনি প্ৰদান কৰা পাছৱাৰ্ড দূৰ্বল: %s। আপুনি ইয়াক সুনিশ্চিত কৰিবলে কৰা হল দুবাৰ টিপিব লাগিব।

en: The passwords do not match.
as: পাছৱাৰ্ডসমূহ মিল নাখায়।

en: The passwords you entered were different.  Please try again.
as: আপুনি দিয়া পাছৱাৰ্ড কেইটা বেলেগ। অনুগ্ৰহ কৰি পুনঃ চেষ্টা কৰক।

en: The rescue environment will now attempt to find your Linux installation and mount it under the directory %s.  You can then make any changes required to your system.  If you want to proceed with this step choose 'Continue'.  You can also choose to mount your file systems read-only instead of read-write by choosing 'Read-Only'.  
    
    If for some reason this process fails you can choose 'Skip' and this step will be skipped and you will go directly to a command shell.
as: উদ্ধাৰ পৰিৱেশে এতিয়া আপোনাৰ Linux ইনস্টলেষণ সন্ধান কৰি ইয়াক ডাইৰেকটৰি %s ৰ অন্তৰ্গত মাউন্ট কৰাৰ চেষ্টা কৰিব। আপুনি তাৰ পিছত আপোনাৰ চিস্টেমৰ বাবে প্ৰয়োজনীয় যিকোনো সাল সলনি কৰিব পাৰিব। যদি আপুনি এই স্তৰৰ সৈতে আগবাঢ়িব বিচাৰে 'আগবাঢ়ক' বাছক। আপুনি লগতে আপোনাৰ ফাইল চিস্টেমসমূহক 'কেৱল-পঢ়িব পৰা' নিৰ্বাচন কৰি পঢ়া-লিখাৰ পৰিবৰ্তে কেৱল-পঢ়িব পৰা হিচাপে মাউন্ট কৰিব পাৰিব। 
    
    যদি কিবা কাৰণত এই প্ৰক্ৰিয়া ব্যৰ্থ হয় আপুনি 'বাদ দিয়ক' নিৰ্বাচন কৰিব পাৰে আৰু এই স্তৰ বাদ দিয়া হব আৰু আপোনাক প্ৰত্যক্ষভাৱে এটা কমান্ড শ্বেললে লৈ যোৱা হব।

en: The root account is used for administering the system.  Enter a password for the root user.
as: ৰুট একাওন্ট চিস্টেম প্ৰশাসন কৰাৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰা হয়।  ৰুট ব্যৱহাৰকাৰীৰ বাবে এটা পাছৱাৰ্ড সুমুৱাওক।

en: The space available to this mountpoint can be changed by modifying the volume below.
as: এই মাউন্টবিন্দুলৈ উপলব্ধ স্থানক তলৰ ভলিউম পৰিবৰ্তন কৰি সলনি কৰিব পাৰি।

en: The system will reboot automatically when you exit from the shell.
as: চিস্টেমটো স্বচালিতভাৱে পুনাৰম্ভ হব যেতিয়া আপুনি শ্বেলৰ পৰা প্ৰস্থান কৰিব।

en: There is also free space available in pre-existing filesystems.  While it's risky and we recommend you back up your data first, you can recover that free disk space and make it available for this installation below.
as: পূৰ্ব-স্থায়ী ফাইলচিস্টেমসমূহত মুক্ত স্থান উপলব্ধ আছে।  যিহেতু ই বিপদজনক আৰু আমি আপোনাক আপোনাৰ তথ্য প্ৰথমতে বেকআপ কৰাৰ উপদেশ দিও, আপুনি সেই মুক্ত ডিস্ক স্থান পুনৰুদ্ধাৰ কৰিব পাৰিব আৰু তলত এই ইনস্টলেষণৰ বাবে উপলব্ধ কৰাব পাৰিব।

en: This LVM Volume Group is missing %(missingPVs)d of %(totalPVs)d physical volumes. You can remove it or select a different device.
as: এই LVM আয়তন দলত %(totalPVs)d ভৌতিক আয়তনসমূহৰ %(missingPVs)d সন্ধানহিন। আপুনি ইয়াক আতৰাব পাৰিব অথবা এটা ভিন্ন ডিভাইচ নিৰ্বাচন কৰিব পাৰিব।

en: This Software RAID array is missing %(missingMembers)d of %(totalMembers)d member partitions. You can remove it or select a different device.
as: এই চফ্টৱেৰ RAID এৰেত %(totalMembers)d সদস্য বিভাজনসমূহৰ %(missingMembers)d সন্ধানহিন। আপুনি ইয়াক আতৰাব পাৰে অথবা এটা ভিন্ন ডিভাইচ নিৰ্বাচন কৰিব বিচাৰে।

en: This URL refers to a _mirror list.
as: এই URL এ এটা মিৰৰ তালিকালে প্ৰসংগ কৰে (_m)।

en: This device cannot be edited directly. You can remove it or select a different device.
as: এই ডিভাইচক প্ৰত্যক্ষভাৱে সম্পাদন কৰিব নোৱাৰি। আপুনি ইয়াক আতৰাব পাৰিব অথবা এটা অন্য ডিভাইচ বাছিব পাৰিব।

en: This device contains the installation source.
as: এই ডিভাইচে ইনস্টলেষণ উৎস অন্তৰ্ভুক্ত কৰে।

en: This device is encrypted and cannot be read without a valid passphrase. You may unlock it below.
as: এই ডিভাইচ ইনক্ৰিপ্টেড আৰু এটা বৈধ পাচফ্ৰেইছ নহোৱাকৈ পঢ়িব নোৱাৰি। আপুনি ইয়াক তলত আনলক কৰিব পাৰিব।

en: This field is optional.
as: এই ক্ষেত্ৰ বৈকল্পিক।

en: This file system does not support labels.
as: এই ফাইল চিস্টেমে লেবেলসমূহ সমৰ্থন নকৰে।

en: This file system may not be resized.
as: এই ফাইল চিস্টেম পুনৰ আকাৰ নকৰা হব পাৰে।

en: This hardware (or a combination thereof) is not supported by Red Hat.  For more information on supported hardware, please refer to http://www.redhat.com/hardware.
as: এই হাৰ্ডৱেৰ (অথবা সংযুক্তি) Red Hat দ্বাৰা সমৰ্থিত নহয়। সমৰ্থিত হাৰ্ডৱেৰৰ বিষয়ে অধিক তথ্যৰ বাবে, অনুগ্ৰহ কৰি http://www.redhat.com/hardware চাওক।

en: This is unstable, pre-release software.
as: ই অস্থিৰ, পূৰ্ব-উন্মোচন চফ্টৱেৰ।

en: This media is good to install from.
as: এই মাধ্যমৰ পৰা ইনস্টল কৰিবলে ভাল।

en: This media is not good to install from.
as: এই মাধ্যমৰ পৰা ইনস্টল কৰাটো ভাল নহয়।

en: Timezone is not set.
as: সময়অঞ্চল সংহতি কৰা হোৱা নাই।

en: Timezone settings
as: সময়অঞ্চল সংহতিসমূহ

en: Tip:
as: সহায়:

en: To use iSCSI disks, you must provide the address of your iSCSI target and the iSCSI initiator name you've configured for your host.
as: iSCSI ডিস্কসমূহ ব্যৱহাৰ কৰিবলে, আপুনি আপোনাৰ iSCSI লক্ষ্যৰ ঠিকনা আৰু আপোনাৰ হস্টৰ বাবে সংৰূপিত iSCSI initiator ৰ নাম প্ৰদান কৰিব লাগিব।

en: Total selected space to reclaim: <b>%s</b>
as: পুনৰুদ্ধাৰ কৰিবলে নিৰ্বাচন কৰা সৰ্বমুঠ স্থান: <b>%s</b>

en: Try Fedora
as: Fedora ব্যৱহাৰ কৰি চাওক

en: Type
as: ধৰণ

en: Type here to search.
as: সন্ধান কৰিবলৈ ইয়াত টাইপ কৰক।

en: URL for the repository, without protocol.
as: ভঁৰালৰ বাবে URL, প্ৰটোকল নহোৱাকৈ।

en: URL of proxy in the form of protocol://host:[port]
as: প্ৰটোকল://host:[port] বিন্যাসত প্ৰক্সিৰ URL

en: USER SETTINGS
as: ব্যৱহাৰকাৰী সংহতিসমূহ

en: U_sername:
as: ব্যৱহাৰকাৰীনাম (_s):

en: Unable to find /bin/sh to execute!  Not starting shell
as: চলাবলৈ /bin/sh পোৱা নগল! শ্বেল আৰম্ভ কৰা হোৱা নাই

en: Unavailable
as: উপলব্ধ নাই

en: Unknown
as: অজ্ঞাত

en: Unloc_k
as: আনলক কৰক (_k)

en: Unmanaged
as: অব্যৱস্থাপিত

en: Unsupported Hardware Detected
as: অসমৰ্থিত হাৰ্ডৱেৰ চিনাক্ত কৰা হৈছে

en: Updates
as: আপডেইটসমূহ

en: Use
as: ব্যৱহাৰ কৰক

en: Use All Space
as: সকলো স্থান ব্যৱহাৰ কৰক

en: Use Free Space
as: ৰিক্ত স্থান ব্যৱহাৰ কৰক

en: Use _DCB
as: DCB ব্যৱহাৰ কৰক (_D)

en: Use auto _vlan
as: স্বচালিত vlan ব্যৱহাৰ কৰক (_v)

en: Use text mode
as: লিখিত ধৰণ ব্যৱহাৰ কৰক

en: Use the credentials from discovery
as: খোজৰ পৰা ব্যৱহাৰকাৰী তথ্যসমূহ ব্যৱহাৰ কৰক

en: User %s will be created
as: ব্যৱহাৰকাৰী %s সৃষ্টি কৰা হব

en: User and Group IDs
as: ব্যৱহাৰকাৰী আৰু দল IDs

en: Username
as: ব্যৱহাৰকাৰীৰ নাম

en: VNC Password
as: VNC পাছৱাৰ্ড

en: VNC password provided was not at least 6 characters long.
    Please enter a new one.  Leave blank for no password.
as: প্ৰদান কৰা VNC পাছৱাৰ্ড অন্তত ৬ আখৰ দীঘল আছিল।
    অনুগ্ৰহ কৰি নতুন এটা সুমুৱাওক। পাছৱাৰ্ড নিদিলে খালি এৰক।

en: VPN Type
as: VPN ধৰণ

en: Vendor
as: বিক্ৰেতা

en: Verifying media, please wait...
as: মাধ্যম সতা সত্য নিৰূপণ কৰা হৈছে, অনুগ্ৰহ কৰি অপেক্ষা কৰক...

en: Vlan %(interface_name)s (%(parent_device)s, ID %(vlanid)s) connected
as: Vlan %(interface_name)s (%(parent_device)s, ID %(vlanid)s) সংযুক্ত

en: Volume
as: ভলিউম

en: Volume Group
as: ভলিউম দল

en: Volume Group name %s is already in use. Not saving changes.
as: ভলিউম দল নাম %s ইতিমধ্যে ব্যৱহৃত। পৰিবৰ্তনসমূহ সংৰক্ষণ কৰা হোৱা নাই।

en: WELCOME TO %(name)s %(version)s.
as: %(name)s %(version)s লৈ স্বাগতম।

en: Waiting for %s threads to finish
as: %s থ্ৰেডমসমূহ সমাপ্ত হবলে অপেক্ষা কৰা হৈছে

en: Warning checking storage configuration
as: সংৰক্ষণ সংৰূপ নীৰিক্ষণ কৰোতে সতৰ্কবাৰ্তা

en: Warning checking storage configuration.  Click for details.
as: সংৰক্ষণ সংৰূপ নীৰিক্ষণ কৰোতে সতৰ্কবাৰ্তা।  বিৱৰণসমূহৰ বাবে ক্লিক কৰক।

en: Warning: You won't be able to switch between keyboard layouts (from the default one) when you decrypt your disks after install.
as: সতৰ্কবাৰ্তা: আপুনি ইনস্টলৰ পিছত আপোনাৰ ডিস্কসমূহ ডিক্ৰিপ্ট কৰোতে কিবৰ্ড বিন্যাসসমূহ (অবিকল্পিতৰ পৰা) পৰিবৰ্তন কৰিব নোৱাৰিব।

en: Warnings
as: সতৰ্কবাৰ্তা

en: We won't touch your disks until you hit this button.
as: যেতিয়ালৈকে আপুনি এই বুটাম নিটিপে আমি আপোনাৰ ডিস্কসমূহ স্পৰ্শ নকৰো।

en: We'll need network access to fetch information about your location and to make software
    updates available for you.
as: আপোনাৰ অৱস্থানৰ বিষয়ে তথ্য প্ৰাপ্ত কৰিবলে আৰু আপোনাৰ বাবে চফ্টৱেৰ আপডেইটসমূহ উপলব্ধ কৰাবলে
    আপোনাৰ নেটৱাৰ্ক অভিগমৰ প্ৰয়োজন হব।

en: Weak
as: দূৰ্বল

en: Welcome to Fedora
as: Fedora লৈ স্বাগতম

en: What language would you like to use during the installation process?
as: ইনস্টলৰ সময়ত আপুনি কোনতো ভাষা ব্যৱহাৰ কৰিব খোজে ?

en: When finished please exit from the shell and your system will reboot.
as: যেতিয়া সমাপ্ত হয় অনুগ্ৰহ কৰি শ্বেলৰ পৰা প্ৰস্থান কৰিব আৰু আপোনাৰ চিস্টেম পুনাৰম্ভ হ'ব।

en: When you create mount points for your %(name)s %(version)s installation, you'll be able to view their details here.
as: যেতিয়া আপুনি আপোনাৰ %(name)s %(version)s  ইনস্টলেষণৰ বাবে মাউন্ট বিন্দুসমূহ সৃষ্টি কৰে, আপুনি সিহতৰ বিৱৰণসমূহ ইয়াত চাব পাৰিব।

en: Which combination(s) would you prefer for switching between keyboard layouts?
as: কিবৰ্ড বিন্যাসসমূহ সলনি কৰিবলে কোনবোৰ সংযুক্তি আপুনি পছন্দ কৰিব?

en: Which device holds the root partition of your installation?
as: আপোনাৰ ইনস্টলৰ কোনটো বিভাজনে মূল বিভাজন ধৰি ৰাখে ?

en: Which installation source would you like to use?
as: কোনটো ইনস্টল উৎস আপুনি ব্যৱহাৰ কৰিব বিচাৰে?

en: Which keyboard layouts would you like to use on this system?  You may move any layout to the top of the list to select it as the default.
as: এই চিস্টেমত আপুনি কোনবোৰ কিবৰ্ড বিন্যাস ব্যৱহাৰ কৰিব বিচাৰে?  অবিকল্পিত হিচাপে বাছিবলেআপুনি যিকোনো বিন্যাসক তালিকাৰ ওপৰত স্থানান্তৰ কৰিব পাৰে।

en: Will try to connect again in 15 seconds...
as: সংযোগ কৰিব'লৈ পুনৰ ১৫ ছেকেণ্ডত চেষ্টা কৰিম...

en: Wired (%(interface_name)s) connected
as: তাঁৰযুক্ত (%(interface_name)s) সংযুক্ত

en: Wired (%(interface_name)s) connected
as: তাঁৰযুক্ত (%(interface_name)s) সংযুক্ত

en: Wired (%(interface_name)s) disconnected
as: তাঁৰযুক্ত (%(interface_name)s) বিচ্ছিন্নিত

en: Wireless
as: বেতাঁৰ

en: Wireless connected to %(access_point)s
as: বেতাঁৰ %(access_point)s ৰ সৈতে সংযুক্ত

en: Working
as: কৰ্মৰত

en: Writing network configuration
as: নেটৱাৰ্ক সংৰূপ লিখা হৈছে

en: X was unable to start on your machine.  Would you like to start VNC to connect to this computer from another computer and perform a graphical installation or continue with a text mode installation?
as: X এ আপোনাৰ মেচিন আৰম্ভ কৰিবলে সক্ষম নাছিল।   আপুনি এটা গ্ৰাফিকেল ইনস্টলেষণ পৰিৱেশন কৰিবলে অন্য কমপিউটাৰৰ পৰা এই কমপিউটাৰলে সংযোগ কৰাৰ বাবে VNC আৰম্ভ কৰিব বিচাৰে নে এটা লিখনী অৱস্থা ইনস্টলেষণৰ সৈতে অব্যাহত থাকিব বিচাৰে?

en: You are currently running Fedora from live media.
    You can install Fedora now, or choose "Install to Hard Drive" in the Activities Overview at any later time.
as: আপুনি বৰ্তমানে Fedora ক জীৱন্ত মাধ্যমৰ পৰা ব্যৱহাৰ কৰি আছে।
    আপুনি Fedora ক এতিয়া ইনস্টল কৰিব পাৰে, অথবা পিছত যিকোনো সময়ত কাৰ্য্যসমূহ অভাৰভিউত "হাৰ্ড ড্ৰাইভলে ইনস্টল কৰক" নিৰ্বাচন কৰিব পাৰে।

en: You can choose "Install to Hard Drive"
    in the Activities Overview at any later time.
as: আপুনি পিছত যিকোনো সময় কাৰ্য্যসমূহ অভাৰভিউত
    "হাৰ্ড ড্ৰাইভলে ইনস্টল কৰক" নিৰ্বাচন কৰিব পাৰে।

en: You can remove existing filesystems you no longer need to free up space for this installation.  Removing a filesystem will permanently delete all of the data it contains.
as: আপুনি এই ইনস্টলেষণৰ বাবে স্থান মুক্ত কৰিবলে প্ৰয়োজন নহোৱা ফাইলচিস্টেমসমূহ আতৰাব পাৰে। এটা ফাইলচিস্টেম আতৰালে ই অন্তৰ্ভুক্ত কৰা সকলো তথ্য স্থায়ীভাৱে মচি পেলোৱা হব।

en: You can remove or insert additional disks at this time and press 'Rescan Disks' below for the changes to take effect.
as: আপুনি এই সময়ত অতিৰিক্ত ডিস্কসমূহ আতৰাব অথবা সুমুৱাব পাৰে আৰু পৰিবৰ্তনসমূহ প্ৰভাৱশালী হবলে 'ডিস্কসমূহ পুনৰস্কেন কৰক' টিপিব পাৰে।

en: You don't have any Linux partitions.  Rebooting.
as: কোনো Linux বিভাজন উপস্থিত নাই।  পুনৰ বুট কৰা হৈছে।

en: You don't have any Linux partitions. Press return to get a shell.%s
as: আপোনাৰ Linux বিভাজনসমূহ নাই। অনুগ্ৰহ কৰি শ্বেল %s লে ঘুৰি যাওক

en: You have chosen to encrypt some of your data. You will need to create a passphrase that you will use to access your data when you start your computer.
as: আপুনি আপোনাৰ কিছুমান তথ্য ইনক্ৰিপ্ট কৰিবলে নিৰ্বাচন কৰিছে। আপুনি এটা পাচফ্ৰেইছ সৃষ্টি কৰিব লাগিব যাক আপুনি আপোনাৰ তথ্য অভিগম কৰিবলে ব্যৱহাৰ কৰিব যেতিয়া আপুনি আপোনাৰ কমপিউটাৰ আৰম্ভ কৰে।

en: You have chosen to manually set up the filesystems for your new %(productName)s installation. Before you begin, you might want to take a minute to learn the lay of the land. Quite a bit has changed.
    
    The most important change is that creation of new filesystems has been streamlined. You no longer have to build complex devices like LVM logical volumes in stages (physical volume, then volume group, then logical volume) -- now you just create a logical volume and we'll handle the legwork of setting up the physical volumes and volume group to contain it. We'll also handle adjusting the volume group as you add, remove, and resize logical volumes so you don't have to worry about the mundane details.
    
    
    Screen Layout
    
    The left-hand side of the screen shows the OS installations we were able to find on this computer. The new %(productName)s installation is at the top of the list. You can click on the names of the installations to see what filesystems they contain.
    
    Below the various installations and mountpoints on the left-hand side there are buttons to add a new filesystem, remove the selected filesystem, or configure the selected filesystem.
    
    The right-hand side of the screen is where you can customize the currently-selected mountpoint.
    
    On the bottom-left you will see a summary of the disks you have chosen to use for the installation. You can click on the blue text to see more detailed information about your selected disks.
    
    
    How to create a new filesystem on a new device
    
    1. Click on the + button.
    2. Enter the mountpoint and size. (Hint: Hover the mouse pointer over either of the text entry areas for help.)
    3. Select the new mountpoint under "New %(productName)s Installation" on the left-hand side of the screen and customize it to suit your needs.
    
    
    How to reformat a device/filesystem that already exists on your disk
    
    1. Select the filesystem from the left-hand side of the screen.
    2. Click on the "Customize" expander in the mountpoint customization area on the right-hand side of the screen.
    3. Activate the "Reformat" checkbutton, select a filesystem type and, if applicable, enter a mountpoint above in the "Mountpoint" text entry area.
    4. Click on "Apply changes"
    
    
    How to set a mountpoint for a filesystem that already exists on your disk
    
    1. Select the filesystem from the left-hand side of the screen.
    2. Enter a mountpoint in the "Mountpoint" text entry area in the mountpoint customization area.
    3. Click on "Apply changes"
    
    
    How to remove a filesystem that already exists on your disk
    
    1. Select the filesystem you wish to remove on the left-hand side of the screen.
    2. Click the - button.
    
    Hint: Removing a device that already exists on your disk from the "New %(productName)s Installation" does not remove it from the disk. It only resets that device to its original state. To remove a device that already exists on your disk, you must select it from under any of the other detected installations (or "Unknown") and hit the - button.
    
    
    Tips and hints
    
    You can enter sizes for new filesystems that are greater than the total available free space. The installer will come as close as possible to the size you request.
    
    By default, new devices use any/all of your selected disks.
    
    You can change which disks a new device may be allocated from by clicking the configure button (the one with a tools graphic) while that device is selected.
    
    When adding a new mountpoint by clicking the + button, leave the size entry blank to make the new device use all available free space.
    
    When you remove the last device from a container device like an LVM volume group, we will automatically remove that container device to make room for new devices.
    
    When the last partition is removed from a disk, that disk may be reinitialized with a new partition table if we think there is a more appropriate type for that disk.
as: আপুনি আপোনাৰ নতুন %(productName)s ইনস্টলেষণৰ বাবে ফাইলচিস্টেমসমূহ হস্তচালিতভাৱে সংস্থাপন কৰিবলে নিৰ্বাচন কৰিছে। আপুনি আৰম্ভ কৰাৰ আগত, কাৰ্য্যপ্ৰণালী শিকিবলে অলপ সময় ব্যয় কৰিলে ভাল হয়। ভালেমান পৰিবৰ্তন হৈছে।
    
    আটাইতকৈ গুৰুত্বপূৰ্ণ পৰিবৰ্তন হল নতুন ফাইলচিস্টেমসমূহৰ সৃষ্টি সীমিত কৰা হৈছে। আপোনাক জটিল ডিভাইচসমূহ যেনে LVM যৌক্তিক ভলিউমসমূহক স্তৰত নিৰ্মাণ কৰিব নালাগে (ভৌতিক ভলিউম, তাৰ পিছত ভলিউম দল, তাৰ পিছত যৌক্তিক ভলিউম) -- এতিয়া আপুনি কেৱল যৌক্তিক ভলিউম সৃষ্টি কৰক আৰু আমি ইয়াক অন্তৰ্ভুক্ত কৰিবলে ভৌতিক ভলিউমসমূহ আৰু ভলিউম দলৰ সংস্থাপন কৰিম। আমি লগতে ভলিউম দল সজোৱাৰ প্ৰক্ৰিয়াও নিয়ন্ত্ৰণ কৰিম যেতিয়া আপুনি যৌক্তিক ভলিউমসমূহ যোগ কৰে, আতৰায়, আৰু পুনৰ আকাৰ দিয়ে যাতে আপুনি পাৰ্থিৱ বিৱৰণসমূহৰ বিষয়ে ভািবব লগিয়া নহয়।
    
    
    পৰ্দাৰ বিন্যাস
    
    পৰ্দাৰ বাঁওফালে আমি এই কমপিউটাৰত বিচাৰি পোৱা OS ইনস্টলেষণসমূহ দেখুৱায়। নতুন %(productName)s ইনস্টলেষণ তালিকাৰ ওপৰত আছে। ইনস্টলেষণসমূহে কি ফাইলচিস্টেম অন্তৰ্ভুক্ত কৰে চাবলে আপুনি সিহতৰ নামৰ ওপৰত ক্লিক কৰিব পাৰে।
    
    বাঁও-হাতৰ বিভিন্ন ইনস্টলেষণ আৰু মাউন্টবিন্দুসমূহৰ তলত বুটামবোৰ আছে যাৰ সহায়ত এটা নতুন ফাইলচিস্টেম যোগ কৰিব পাৰি, নিৰ্বাচিত ফাইলচিস্টেম আতৰাব পাৰি, অথবা নিৰ্বাচিত ফাইলচিস্টেম সংৰূপণ কৰিব পাৰি।
    
    পৰ্দাৰ সোঁ-হাতত আপুনি বৰ্তামনে নিৰ্বাচন কৰা মাউন্টবিন্দু স্বনিৰ্বাচন কৰিব পাৰে।
    
    তলৰ-বাঁওফালে আপুনি ইনস্টলেষণৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰিবলে নিৰ্বাচন কৰা ডিস্কসমূহৰ সাৰাংশ দেখা পাব। আপোনাৰ নিৰ্বাচিত ডিস্কসমূহৰ বিষয়ে বিৱৰিত তথ্যৰ বাবে আপুনি নীলা লিখনীত ক্লিক কৰিব পাৰে।
    
    এটা নতুন ডিভাইচত এটা নতুন ফাইলচিস্টেম কেনেকৈ সৃষ্টি কৰিব
    
    ১. + বুটামত ক্লিক কৰক।
    ২. মাউন্টবিন্দু আৰু আকাৰ সুমুৱাওক। (সহায়: সহায়ৰ বাবে যিকোনো লিখনী প্ৰৱিষ্টি স্থানত ওপৰত মাউছ পইন্টাৰ ঘুৰাওক।)
    ৩. পৰ্দাৰ বাঁও-হাতত "নতুন %(productName)s ইনস্টলেষণ" ৰ অন্তৰ্গত নতুন মাউন্টবিন্দু বাছক আৰু আপোনাৰ প্ৰয়োজনীয়তা পূৰ্ণ কৰিবলে ইয়াক স্বনিৰ্বাচন কৰক।
    
    
    আপোনাৰ ডিস্কত ইতিমধ্যে অস্তিত্ববান এটা ডিভাইচ/ফাইলচিস্টেমক কিধৰণে পুনৰফৰমেট কৰিব
    
    ১. পৰ্দাৰ বাঁও-ফালৰ পৰা ফাইলচিস্টেম নিৰ্বাচন কৰক।
    ২. পৰ্দাৰ সোঁ-ফালৰ পৰা মাউন্টবিন্দু স্বনিৰ্বাচন স্থানত "স্বনিৰ্বাচন কৰক" প্ৰসাৰকত ক্লিক কৰক।
    ৩. "পুনৰফৰমেট কৰক" চেকবুটাম সক্ৰিয় কৰক, এটা ফাইলচিস্টেম ধৰণ বাছক আৰু, যদি প্ৰযোজ্য, ওপৰৰ "মাউন্টবিন্দু" লিখনী প্ৰৱিষ্টি স্থানত এটা মাউন্টবিন্দু সুমুৱাওক।
    ৪. "পৰিবৰ্তনসমূহ প্ৰয়োগ কৰক" ত ক্লিক কৰক
    
    
    আপোনাৰ ডিস্কত ইতিমধ্যে অস্তিত্ববান এটা ফাইলচিস্টেমৰ বাবে এটা মাউন্টবিন্দু কিধৰণে সংস্থাপন কৰিব
    
    ১. পৰ্দাৰ বাঁওফালৰ পৰা ফাইলচিস্টেম বাছক।
    ২. মাউন্টবিন্দু স্বনিৰ্বাচন স্থানত "মাউন্টবিন্দু" লিখনী প্ৰৱিষ্টি স্থানত এটা মাউন্টবিন্দু সুমুৱাওক।
    ৩. "পৰিবৰ্তনসমূহ প্ৰয়োগ কৰক" ত ক্লিক কৰক
    
    
    আপোনাৰ ডিস্কত ইতিমধ্যে অস্তিত্ববান এটা ফাইলচিস্টেমক কিধৰণে আতৰাব
    
    ১. পৰ্দাৰ বাঁওফালে আপুনি আতৰাব বিচৰা ফাইলচিস্টেম বাছক।
    ২. - বুটাম ক্লিক কৰক।
    
    সহায়: "নতুন %(productName)s ইনস্টলেষণ" ৰ পৰা এটা ডিভাইচ যি ইতিমধ্যে আপোনাৰ ডিস্কত অস্তিত্ববান তাক আতৰালে ডিস্কৰ পৰা ই আতৰি নাযায়। ই কেৱল সেই ডিভাইচক তাৰ প্ৰকৃত অৱস্থালে পুনৰসলহতি কৰে। আপোনাৰ ডিস্কক ইতিমধ্যে অস্তিত্ববান এটা ডিভাইচক আতৰাবলে, আপুনি ইয়াক অন্য চিনাক্ত ইনস্টলেষণ (অথবা "অজ্ঞাত") ৰ যিকোনো এটাৰ অন্তৰ্গত বাছিব লাগিব আৰু - বুটাম টিপিব লাগিব।
    
    
    বুদ্ধি আৰু সহায়
    
    আপুনি নতুন ফাইলচিস্টেমসমূহৰ বাবে সৰ্বমুঠ উপলব্ধ খালি ঠাইতকে ডাঙৰ আকাৰ সুমুৱাব পাৰে। ইনস্টলাৰে আপুনি অনুৰোধ কৰা আকাৰৰ যিমান সম্ভব ওচৰৰ বনাব চেষ্টা কৰিব।
    
    অবিকল্পিতভাৱে, নতুন ডিভাইচসমূহে আপোনাৰ নিৰ্বাচিত ডিস্কসমূহৰ যিকোনো/সকলো ব্যৱহাৰ কৰে।
    
    আপুনি এটা নতুন ডিভাইচক কোনোবোৰ ডিস্ক আবন্টন কৰা হব সংৰূপণ বুটাম (সঁজুলি গ্ৰাফিক থকা) ক্লিক কৰি পৰিবৰ্তন কৰিব পাৰিব যেতিয়া সেই ডিভাইচ নিৰ্বাচিত থাকে।
    
    + বুটাম ক্লিক কৰি এটা নতুন মাউন্টবিন্দু যোগ কৰোতে, আকাৰ প্ৰৱিষ্টি খালি এৰিব যাতে নতুন ডিভাইচে সকলো উপলব্ধ খালি ঠাই ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে।
    
    যেতিয়া আপুনি এটা বৈয়াম ডিভাইচৰ পৰা সৰ্বশেষ ডিভাইচ আতৰায় যেনে এটা LVM ভলিউম দল, আমি নতুন ডিভাইচসমূহৰ বাবে স্থান উপলব্ধ কৰিবলে স্বচালিতভাৱে সেই বৈয়াম ডিভাইচ আতৰাই দিম।
    
    এটা ডিস্কৰ পৰা যেতিয়া সৰ্বশেষ বিভাজন আতৰোৱা হয়, সেই ডিস্কক এটা নতুন বিভাজন টেবুলৰ সৈতে পুনাৰম্ভ কৰা হয় যদি আমি ভাবো সেই ডিস্কৰ বাবে অধিক সঠিক ধৰণ উপলব্ধ আছে।

en: You have chosen to skip bootloader installation.  Your system may not be bootable.
as: আপুনি বুটল'ডাৰ ইনস্টলেষণ বাদ দিবলে নিৰ্বাচন কৰিছে।   আপোনাৰ চিস্টেম বুট নহবও পাৰে।

en: You have no working NTP server configured
as: আপোনাৰ কোনো কাৰ্য্যকৰী NTP চাৰ্ভাৰ সংৰূপিত নাই

en: You have provided a weak passphrase: %s
as: আপুনি এটা দূৰ্বল পাচফ্ৰেইছ প্ৰদান কৰিছে: %s

en: You have provided a weak password.
    Would you like to use it anyway?
as: আপুনি এটা দূৰ্বল পাছৱাৰ্ড প্ৰদান কৰিছে।
    ইয়াক তথাপিও ব্যৱহাৰ কৰিব বিচাৰে নে?

en: You have provided a weak password. Press Done again to use anyway.
as: আপুনি এটা দূৰ্বল পাছৱাৰ্ড প্ৰদান কৰিছে।  ইয়াক তথাপিও ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ কৰা হল আকৌ টিপক।

en: You have provided a weak password: %s
    Would you like to use it anyway?
as: আপুনি এটা দূৰ্বল পাছৱাৰ্ড প্ৰদান কৰিছে। %s
    ইয়াক তথাপিও ব্যৱহাৰ কৰিব বিচাৰে নে?

en: You have provided a weak password: %s. Press Done again to use anyway.
as: আপুনি এটা দূৰ্বল পাছৱাৰ্ড প্ৰদান কৰিছে: %s। ইয়াক তথাপিও ব্যৱহাৰ কৰিবলে কৰা হল টিপক।

en: You haven't created any mount points for your %(product)s %(version)s installation yet.  You can:
as: আপুনি এতিয়াও আপোনাৰ %(product)s %(version)s ইনস্টলেষণৰ বাবে কোনো মাউন্ট বিন্দু সৃষ্টি কৰা নাই।  আপুনি কৰিব পাৰে:

en: You may <a href="">go back to the main menu</a> to complete other
    installation options while this scan completes.
as: যেতিয়ালৈকে এই স্কেন সম্পূৰ্ণ হয় আপুনি অন্য ইনস্টলেষণ বিকল্পসমূহ সম্পূৰ্ণ কৰিবলে
    <a href="">মূখ্য মেনুত উভতি যাব পাৰে</a>।

en: You may add a keyboard layout by selecting it below:
as: আপুনি তলত নিৰ্বাচন কৰি এটা কিবৰ্ড বিন্যাস যোগ কৰিব পাৰে:

en: You may input a comma-separated list of group names and group IDs here.
    Groups that do not already exist will be created; specify their GID in parentheses.
as: আপুনি ইয়াত এটা কমা-পৃথকিত দল নামসমূহ আৰু দল IDs ৰ তালিকা ইয়াত ইনপুট কৰিব পাৰিব।
    দলসমূহ যি ইতিমধ্যে অস্তিত্ববান নহয় সৃষ্টি কৰা হব; সিহতৰ GID ব্ৰেকেটত ধাৰ্য্য কৰক।

en: You must create a new filesystem on the root device.
as: আপুনি ৰুট ডিভাইচত এটা নতুন ফাইল চিস্টেম সৃষ্টি কৰিব লাগিব।

en: You must enter your root password and confirm it by typing it a second time to continue.
as: আপুনি আগবাঢ়িবলৈ ৰূটৰ পাছৱাৰ্ড দি সেইটোকে দ্বিতীয় বাৰ টাইপ কৰি সুনিশ্চিত কৰিব লাগিব।

en: You need more space on the following file systems:
as: নিম্নমলিখিত ফাইল চিস্টেম সমূহৰ বাবে আপোনাক আৰু স্থানৰ প্ৰয়োজন:

en: You need to set up networking first if you want to use NTP
as: যদি আপুনি NTP ব্যৱহাৰ কৰিব বিচাৰে আপুনি প্ৰথমতে নেটৱাৰ্কিং সংস্থাপন কৰিব লাগিব

en: You wake up inside an OS installer in Timbuktu, and it's six months in the future.  But, there are bugs.  Bugs everywhere.  Bugs you must live with.  This OS of the future isn't a stable OS you can rely on.  It's for testing purposes only.
as: আপুনি টিমবাকটুৰ এটা OS ইনস্টলাৰৰ ভিতৰত সাৰ পায়, আৰু ই ভৱিষ্যতত ছমাহ পিছত।  কিন্তু, ইয়াত বাগ আছে।  চৌপাশে বাগ। বাগ যাৰ সৈতে আপুনি চলিব লাগিব।  এই ভৱিষ্যতৰ OS আপুনি নিৰ্ভৰ কৰিব পৰা এটা স্থিৰ OS নহয়।  ই কেৱল পৰিক্ষণ নিমিত্ত।

en: Your current <a href=""><b>%(product)s</b> software selection</a> requires <b>%(total)s</b> of available space, including <b>%(software)s</b> for software and <b>%(swap)s</b> for swap space.
as: আপোনাৰ বৰ্তমান <a href=""><b>%(product)s</b> চফ্টৱেৰ নিৰ্বাচন</a> ৰ উপলব্ধ স্থানৰ <b>%(total)s</b> ৰ প্ৰয়োজন, চফ্টৱেৰৰ বাবে <b>%(software)s</b> আৰু শ্বাপ স্থানৰ বাবে <b>%(swap)s</b> অন্তৰ্ভুক্ত কৰাকৈ।

en: Your customizations will result in the following changes taking effect after you return to the main menu and begin installation:
as: আপোনাৰ স্বনিৰ্বাচনসমূহে নিম্নলিখিত পৰিবৰ্তনসমূহ প্ৰভাৱশালী কৰিব যেতিয়া আপুনি মূখ্য মেনুলৈ উভতি গৈ ইনস্টলেষণ আৰম্ভ কৰে:

en: Your system had dirty file systems which you chose not to mount.  Press return to get a shell from which you can fsck and mount your partitions. %s
as: আপুনাৰ চিস্টেমত লেতেৰা ফাইল চিস্টেমসমূহ আছে যাক আপুনি মাউন্ট নকৰে বুলি ভাবিছে। পিছলৈ যাওক দবাওক এটা শ্বেললে যাবলে যৰ পৰা আপুনি fsck চলাই আপোনাৰ বিভাজনসমূহ মাউন্ট কৰিব পাৰিব। %s

en: Your system has been mounted under %(rootPath)s.
    
    Press <return> to get a shell. If you would like to make your system the root environment, run the command:
    
    	chroot %(rootPath)s
    
    %(msg)s
as: আপোনাৰ চিস্টেমটো %(rootPath)s ৰ অন্তৰ্গত মাউন্ট কৰা হৈছে।
    
    <return> দবাওক এটা শ্বেললে যাবলে। যদি আপুনি আপোনাৰ চিস্টেমক ৰুট পৰিৱেশ বনাব বিচাৰিছে, কমান্ডটো চলাওক:
    
    	chroot %(rootPath)s
    
    %(msg)s

en: Your system is mounted under the %s directory.
as: আপোনাৰ চিস্টেম %s ডাইৰেকটৰিৰ তলত মাউন্ট কৰা হৈছে।

en: _Accept Changes
as: পৰিবৰ্তনসমূহ গ্ৰহণ কৰক (_A)

en: _Add
as: যোগ কৰক(_A)

en: _Add FCoE Disk(s)
as: FCoE ডিস্ক(সমূহ) যোগ কৰক (_A)

en: _Add ZFCP LUN...
as: ZFCP LUN যোগ কৰক (_A)...

en: _Add a disk...
as: এটা ডিস্ক যোগ কৰক (_A)...

en: _Add mount point
as: মাউন্ট বিন্দু যোগ কৰক (_A)

en: _Add user to the following groups:
as: ব্যৱহাৰকাৰীসকলক নিম্নলিখিত দললৈ যোগ কৰক (_A)

en: _Advanced...
as: উন্নত (_A)...

en: _Airplane Mode
as: বিমান অৱস্থা (_A)

en: _Auto-detected installation media:
as: স্ব-নিৰ্বাচিত ইনস্টলেষণ মাধ্যম (_A):

en: _Begin Installation
as: ইনস্টলেষণ আৰম্ভ কৰক (_B)

en: _Bind targets to network interfaces
as: নেটৱাৰ্ক আন্তঃপৃষ্ঠসমূহলে লক্ষ্যসমূহ বান্ধক (_B)

en: _Cancel
as: বাতিল কৰক (_C)

en: _Cancel & Return to Custom Partitioning
as: বাতিল কৰক আৰু স্বনিৰ্বাচিত বিভাজন প্ৰক্ৰিয়ালৈ উভতি যাওক (_C)

en: _Choose an ISO
as: এটা ISO বাছক (_C)

en: _Click here to create them automatically.
as: সিহতক স্বচালিতভাৱে সৃষ্টি কৰিবলে ইয়াত ক্লিক কৰক (_C)।

en: _Close
as: বন্ধ কৰক (_C)

en: _Configuration URL
as: সংৰূপ URL (_C)

en: _Configure...
as: সংৰূপণ কৰক (_C)...

en: _Confirm password
as: পাছৱাৰ্ড সুনিশ্চিত কৰক (_C)

en: _Confirm:
as: সুনিশ্চিত কৰক (_C):

en: _Continue
as: আগবাঢ়ক (_C)

en: _Custom partitioning
as: স্বনিৰ্বাচিত বিভাজন প্ৰক্ৰিয়া (_C)

en: _Delete
as: মচি পেলাওক (_D)

en: _Delete It
as: ইয়াক মচি পেলাওক (_D)

en: _Discovery Authentication Type:
as: খোজ প্ৰমাণীকৰণ ধৰণ (_D):

en: _Do not install bootloader
as: বুটল'ডাৰ ইনস্টল নকৰিব (_D)

en: _Done
as: কৰা হল (_D)

en: _Enable HTTP Proxy
as: HTTP প্ৰক্সি সামৰ্থবান কৰক (_E)

en: _Encrypt
as: ইনক্ৰিপ্ট কৰক (_E)

en: _Encrypt my data. I'll set a passphrase later.
as: মেৰ তথ্য ইনক্ৰিপ্ট কৰক (_E)। মই পাচফ্ৰেইছ পিছত সংহতি কৰিম।

en: _Exit Installer
as: ইনস্টলাৰ প্ৰস্থান কৰক (_E)

en: _FTP Proxy
as: FTP প্ৰক্সি (_F)

en: _Fedora
as: Fedora (_F)

en: _Filter By:
as: চিহ্নিত বস্তু দ্বাৰা ফিল্টাৰ কৰক (_F):

en: _Finish configuration
as: সংৰূপ সম্পূৰ্ণ কৰক (_F)

en: _Full disk summary and bootloader...
as: সম্পূৰ্ণ ডিস্ক সাৰাংশ আৰু বুটল'ডাৰ (_F)...

en: _Full name
as: সম্পূৰ্ণ নাম (_F)

en: _Get me out of here!
as: মোক ইয়াৰ পৰা বাহিৰ উলিয়াওক (_G)!

en: _Go
as: যাওক (_G)

en: _Hostname:
as: হস্টনাম (_H):

en: _I accept my fate.
as: মোৰ অদৃষ্ট মই গ্ৰহণ কৰিছো (_I)।

en: _INSTALLATION DESTINATION
as: ইনস্টলেষণৰ গন্তব্য (_I)

en: _INSTALLATION SOURCE
as: ইনস্টলেষণ উৎস (_I)

en: _ISO file:
as: ISO ফাইল (_I):

en: _KEYBOARD
as: কিবৰ্ড (_K)

en: _Key:
as: কি' _K:

en: _LANGUAGE SUPPORT
as: ভাষাৰ সমৰ্থন (_L)

en: _LUN:
as: LUN (_L):

en: _Log In
as: লগ ইন কৰক (_L)

en: _Method
as: পদ্ধতি (_M)

en: _Modify Software Source
as: চফ্টৱেৰ উৎস পৰিবৰ্তন কৰক (_M)

en: _Modify Storage Layout
as: সংৰক্ষণ বিন্যাস পৰিবৰ্তন কৰক (_M)

en: _Modify...
as: পৰিবৰ্তন কৰক (_M)...

en: _Multipath Devices
as: বহুপথ ডিভাইচসমূহ (_M)

en: _NETWORK CONFIGURATION
as: নেটৱাৰ্ক সংৰূপ (_N)

en: _NIC:
as: NIC (_N):

en: _Name:
as: নাম (_N):

en: _Network Name
as: নেটৱাৰ্কৰ নাম (_N)

en: _No
as: নহয় (_N)

en: _Node login authentication type:
as: ন'ড লগিন প্ৰমাণীকৰণ ধৰণ (_N):

en: _OK
as: ঠিক আছে (_O)

en: _On the network:
as: নেটৱাৰ্কত (_O):

en: _Options
as: বিকল্পসমূহ (_O)

en: _Other SAN Devices
as: অন্য SAN ডিভাইচসমূহ (_O)

en: _Passphrase:
as: পাচফ্ৰেইছ (_P):

en: _Password
as: পাছৱাৰ্ড (_P)

en: _Password:
as: পাছৱাৰ্ড _P:

en: _Port:
as: পোৰ্ট (_P):

en: _Preserve
as: সংৰক্ষণ কৰক (_P)

en: _Proxy setup...
as: প্ৰস্কি সংস্থাপন (_P)...

en: _Quit
as: প্ৰস্থান কৰক (_Q)

en: _Quit installer
as: ইনস্টলাৰ প্ৰস্থান কৰক (_Q)

en: _ROOT PASSWORD
as: ৰুট পাছৱাৰ্ড (_R)

en: _Reboot
as: পুনৰাম্ভ কৰক (_R)

en: _Reclaim space
as: স্থান পুনৰুদ্ধাৰ কৰক (_R)

en: _Remove
as: আতৰাওক (_R)

en: _Rescan Disks
as: ডিস্কসমূহ পুনৰ স্কেন কৰক (_R)

en: _Reset All
as: সকলো পুনৰ সংহতি কৰক (_R)

en: _Retry Discovery
as: খোজ পুনৰ চেষ্টা কৰক (_R)

en: _Reverse CHAP Username:
as: উলোটা CHAP ব্যৱহাৰকাৰীনাম (_R):

en: _Root Password:
as: ৰুট পাছৱাৰ্ড (_R):

en: _SOFTWARE SELECTION
as: চফ্টৱেৰ নিৰ্বাচন (_S)

en: _Save
as: সংৰক্ষণ কৰক (_S)

en: _Save Changes
as: পৰিবৰ্তনসমূহ সংৰক্ষণ কৰক (_S)

en: _Save Passphrase
as: পাচফ্ৰেইছ সংৰক্ষণ কৰক (_S)

en: _Select
as: বাছক (_S)

en: _Select the type of device you wish to add
as: আপুনি যোগ কৰিব বিচৰা ডিভাইচৰ ধৰণ বাছক (_S)

en: _Set as Boot Device
as: বুট ডিভাইচ হিচাপে সংহতি কৰক (_S)

en: _Shrink
as: সংকোচন কৰক _S

en: _Socks Host
as: চক্স হস্ট (_S)

en: _Start Discovery
as: খোজ আৰম্ভ কৰক (_S)

en: _Stop Hotspot...
as: হটস্পট বন্ধ কৰক (_S)...

en: _Target IP Address:
as: লক্ষ্য IP ঠিকনা (_T):

en: _Target:
as: লক্ষ্য (_T):

en: _Test the layout configuration below:
as: বিন্যাসৰ সংৰূপ তলত পৰিক্ষা কৰক (_T):

en: _USER CREATION
as: ব্যৱহাৰকাৰী সৃষ্টিকৰণ (_U)

en: _Unlock
as: আনলক কৰক (_U)

en: _Update Settings
as: সংহতিসমূহ আপডেইট কৰক (_U)

en: _Use Authentication
as: প্ৰমাণীকৰণ ব্যৱহাৰ কৰক (_U)

en: _Use as Hotspot...
as: হটস্পট হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰক (_U)...

en: _Username
as: ব্যৱহাৰকাৰীনাম (_U)

en: _Verify
as: সতা সত্য নিৰূপণ কৰক (_V)

en: _WWID:
as: WWID (_W):

en: _Yes
as: হয় (_Y)

en: _zSeries Devices
as: zSeries ডিভাইচসমূহ (_z)

en: bond
as: বান্ধনী

en: checked
as: নিৰীক্ষিত

en: column
as: স্তম্ভ

en: container
as: বৈয়াম

en: description
as: বিৱৰণ

en: disk free
as: ডিস্ক মুক্ত

en: eg: "20 GB", "500mb" (minus the quotation marks)
as: উদাহৰণ: "20 GB", "500mb" (কৌটেষণ চিহ্নসমূহ বাদ দি)

en: empty password
as: ৰিক্ত পাছৱাৰ্ড

en: fs free
as: fs মুক্ত

en: iSCSI _Initiator Name:
as: iSCSI Initiator ৰ নাম (_I):

en: name
as: নাম

en: no
as: নহয়

en: selected
as: নিৰ্বাচিত

en: storage configuration failed: %s
as: সংৰক্ষণ সংৰূপ ব্যৰ্থ হল: %s

en: summary
as: সাৰাংশ

en: testing status...
as: অৱস্থা পৰিক্ষা কৰা হৈছে...

en: unplugged
as: আনপ্লাগ্গড

en: use
as: ব্যৱহাৰ কৰক

en: wheel, my-team (1245), project-x (29935)
as: চকা, মোৰ-দল (1245), প্ৰকল্প-x (29935)

en: yes
as: হয়
